• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Těhulky z Brna

(Zamčená)
14. září 2010 
AHojky holky, my se před chvílí vrátili z nemocnice z kontroly. Hlavička už prý začíná naléhat, takže můžeme kdykoli očekávat odjezd směr porodnice. A odhad hmotnosti 3,70kg...jsem zvědavá, kdo to bude rodit :grinning:

Miško to je mi líto, hlavně se drž beruško, aby bylo brzy všechno v pořádku amohli jste se jet podívat na malou a mohla jsi ji držet konečně v náručí :slight_smile: moc na tebe myslím..
11. led 2010 ve 13:53  • Odpověz
autor
Mišičko teda ty si to vyžíráš, snad všechno bude brzo ok. moc na tebe myslím, vím že je to těžký ale zkus to nějak vydržet a hlavně myslet na malinkou a to bude určitě brzy dobré.
11. led 2010 ve 14:07  • Odpověz
Misi: mrzí mě to že máte s tvorečkem takové trápení, tak ti aspon přeji pevné nervy a brzké uzdravení vám oběma. Drž seee, myslíme na tebe, bude líp!
11. led 2010 ve 14:42  • Odpověz
Míšo - drž se a ať je ti líp :wink:
Hani - dá se tam i s kočárkem, schody jsou jen do jedné části rest. :wink:
Jani . tak super...a kdo to bude rodit? Nechci dělat chytrou,....ale že by TY? :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
Dnes jsem byla v Kropli v OC, a v Tesku sjem koupila za 120,- vnitřek to zavinovačky, tak teď jen udělat na to "obal", teda aspoň 2, aby se to dalo prát a měnit, čepičku do porodnice s krtečekm (V Pompu za 170,-, ale když na tom je ten krtečéék :sweat_smile: )...
11. led 2010 ve 14:49  • Odpověz
Ahojky holky, tak touto dobou už jsem měla být na D1 :unamused: a valím se doma, jenže to břicho se vůbec nezlepšilo tak mi nic jiného ani nezbejvá :frowning2: :frowning2:

Jinak nám prdelku včera odpojily a už sama dychá jen pořád leží na té jipce kam nikoho nepouští takže ani manžel nepojede.Doufám, že mi bude za chvilku dobře a pojedeme za princeznou.
12. led 2010 v 09:33  • Odpověz
Míšo - hlavně, že jste obě v pořádku, ty pěkně lež, ať nabereš sil na cestu, malá je úžasná bojovnice, držím vám palce, ať se brzy uvidíte.
Jinak kdo by měl zájem, od pátku od 14:00 je pro veřejnost "cestovatelský" veletrh na BVV do neděle do večera :wink: Já tam chodím každý rok, je tam vždy sousta materiálů, CD, pohlednic, map, průvodců,.... je tam skoro každá "dědina" z ČR a pár zahraničních destinací (hodně tam bývá Slovensko, Rakousko a Poslko,... :wink: ), tak se tam chystám abych nabrala nějakou inspiraci, kam se dá jet s kočárkem :grinning: (nějaké skanzeny, parky,...)
http://www.bvv.cz/i2000/Akce/b-go.nsf/WWWAllPDocsID/MKAA-7ZBLB9?OpenDocument&LANG=CZ&NAV=1&ID=0 :wink:
12. led 2010 v 09:46  • Odpověz
Holky tak já teda přijedu, je to sice dost daleko, neznám to tam, ale dívala jsem se, že bude dobré jet 1 a pak přestoupit na tu 41 nebo 71, snad malý nebude řvát a vydží, budu ho muset tak v 10 nakojit i dřív aby jsme to stihli.Kolik nás tam vůbec bude, jestli to teda zítra platí.
13. led 2010 v 11:47  • Odpověz
ahojky...my s Tedíkem určitě přijdeme :wink:
13. led 2010 ve 12:08  • Odpověz
Ahoj holky,
pro přestup z 1 na bus (41, 71) doporučuju zastávku Hudcova (je na křižovatce u Vozovny Medlánky), jelikož bus přijede na stejné místo jak šalina, na koleje k ostrůvku, takže se jen vyleze a nemusí se nikam chodit, jinde je to docela kus za roh nebo dokonce podchodem a pak cca 200m, atd. :sweat_smile: ) Takže zítra kolem 11? Já tam mám vyhlídnutý flek, když vlezete, tak hned napravo je přes sklo vidět dovnitř, tak tam budu sedět , u tajového starého rádia (pokud bude ten stůl volný) :wink:
13. led 2010 v 15:06  • Odpověz
Jj...zítra v 11, já pojedu asi autem, je tam parkoviště před tím?
13. led 2010 v 17:35  • Odpověz
Nicol - není přímo předtím, ale je asi 50-100m předtím odbočka doprava a tam je velké a prázdné :wink:
13. led 2010 v 17:49  • Odpověz
http://mapy.cz/#mm=FP@x=138070848@y=132971744@z=16
restaurace je ta budova se znakem zámečku, parkoviště je ten šedý flek (po cestě je to za hřištěm na fotbal) u náspisu ulice Matalova, a přímo proti zámečku je odbočka vpravo do úzké uličky Obůrky, to je označené jako obytná zóna a většinou je tam ale dost aut a moc se tam parkovat nedá, ale je to hned přes cestu naproti vchodu :grinning:
13. led 2010 v 17:56  • Odpověz
Holky tak si zítra ten srazík užijte :wink:
13. led 2010 v 18:27  • Odpověz
Míšo - děkujeme, příště uděláme nějaký pořádný v centru, akortá někde kde není 100 shocdů jak v tom minulém, ať to s kočárkama zvládnete :wink: Budeme na tebe myslet, ať je ti líp :wink:
13. led 2010 v 18:30  • Odpověz
Ok, příště přijdu i smalou :wink:
13. led 2010 v 18:31  • Odpověz
Holky něco sice na mě leze, ale snad to nebude horší a já dorazím, těším se.Mějte se
13. led 2010 ve 20:26  • Odpověz
dobre ranko! dotaz na vsechny - je tu nekdo, kdo jeste nema a chtel by pohanko-kokosovou matraci? budu ted dve objednavat, tak kdyby se chtel jeste nekdo pridat...rozvoz do rozumnych koutu brna v cene :grinning: vychazi na max. 613kč (podle poctu - kdyz se najdou 2 zajemci, bude to za 600 atd..), toz se kdyztak ozvete!
14. led 2010 v 08:17  • Odpověz
Ahojky holky, tak dneska zase o píd lepší bříško, ale asi to bude závod na delší trat :unamused:
14. led 2010 v 09:20  • Odpověz
Míšo - tak to je dobré, že cítíš, že se to lepší....pomalu, ale jistě :wink: Jen tak dál
Nevíte, co je toto za akci? Kamarádka mi na to poslala odkaz, já teda v Tesku nakupuu pořád ve slevách, tak by mě zajímalo, co je toto za speciální :grinning: http://www.itesco.cz/akce-detail.html?id=148 ? :fearful:
14. led 2010 v 10:19  • Odpověz
Blani tak to budou ještě větší slevy než normálně ne? :grinning: :grinning:
14. led 2010 v 10:37  • Odpověz
Míšo, právě nevím, snad jo :grinning: Nějaké plínky do porodnice by se hodily :wink:
jinak sraz proběhl suprově, já jsem zas na hcvíli ukojila svoji žravou náladu,....ale už bych si zas dala nějaký koláček nebo něco... :frowning2:
Jinak zítra jdu do lékárny utratit nějaké poukázky, tak co mě napadá, že bych tam mohla za ně koupit:
2x Bepanthen (občas nevím, jak se co píše, tak ty značky berte s rezervou :sweat_smile: ) na bradavky a pak na prdelku mimča
Sebamed do koupele pro malý mimčo (prostě něco co se přidá do koupele a v tom se umyje, nepoužívá se žádné mýdlo, šampon atd,)
líh na pupík a k tomu takové ty čtverečky, kterým ase to potírá (co já vím,jak se tomu říká správně) :grinning:
vložky po porodu
Co ještě doporučujete do porodnice? Ještě chi jednorázové kalhotky, ale to nevím, jakou veliskot, asi počkám na duben, jak moc narostu do šířky :grinning:
14. led 2010 ve 14:45  • Odpověz
čauvec holky! Dlouho jsem tady nebyla, tak nevím, jestli si mě pamatujete:slight_smile:.....jen chci poradit blani, pupík se nejlíp vytírá štětičkama do uší, tak nám to ukazovali i v porodce a mě se to osvědčilo víc než čtverečky.....bepanthen jsem úpužívala jen v porodnici na bradavky a na prcku malýho, teď používáme rybilku a spokojenost, zatím se mi nestalo, že by se oprudil nebo tak......kalhotky jsem měla M a myslím, že by se do nich vešel i mnohem větší zadek:slight_smile:jsou roztahovací, takže pohoda, nejlepší jsou síťový, ty byly myslím z lékarny, pak jsem měla ještě z DM? a ty byly jak kdyby papírový, ty mi tak nevyhovovaly
14. led 2010 ve 14:52  • Odpověz
Blani snad si z toho něco vybereš :wink:

Lékarna a drogerie
Optal-na očička-nepoužívat borovou vodu, nejlepší je převařená kojenecká voda
Líh-na pupíček + buničinové sterilní čtverečky
Fialka-nemusí, když tak posléze-na na moučnivku apod
Řepíková mast-do porodnice na drobné ranky po šití apod.
Gel z dubové kůry(olejíček Mitra od Nobilis)-do porodnice , na konečník, hemeroidy
Pityol-na zadeček, pomocník při opruzeninách
Puralan- na prsa,drobné poranění apod,nebo vepřové sádlo po každém kojení-do porodnice
Lecitin-podpora na uvolnění mléka-do porodnice
Teploměr-rychloběžka
Nůžky na nehty s kulatou špičkou
Klobouček na kojení-do porodnice
Dudlík-kytička, dát dítěti asi 3 den po porodu, až vyzvrací plodovou vodu-do porodnice
Sterilizační roztok Chicco
3x jednorázové poporodní síťované kalhotky+ poporodní vložky-už i do porodnice
vložky do podprsenky
kojící podprsenka-2 ks
čtverečky z buničiny
Bepathen na zadeček nebo mamince na prsa nebo Rybilka-už i do porodnice Bepathen
Čaj pro kojící matky
Na prdíky –fenyklový čaj(max 2 hrníčky denně pro maminku),nebo na masáž bříška kapičky Sabsimplex
Něco na mazání tělíčka-Excipial, modrá indulona, olivový nebo slunečnicový olej,
Na koupání nejlépe čistá voda, na umytí zadečku obyč.mýdlo(Nela batole.,Nivea)
Na potničky-extrajemný krém od Sebamedu
Odsávačka na rýmu
14. led 2010 ve 14:57  • Odpověz
14. led 2010 ve 14:58  • Odpověz
Taky jsme pro ty sitované kalhotky ještě ted je mám a jizva krásně dýchá , nikde netlačí :wink: Pohodlné :wink:
14. led 2010 v 15:00  • Odpověz
no třeba na kukadla mi dostaly od doktorky doporučenou borovou vodu, měli jsme totiž ucpaný kanálky, tak jsme to tím vytírali, od té doby,co to máme dobrý, nepoužívám nic, přijde mi zbytečný něco dávat do očí, jen obyč voudou omývám obličej....jinak u spousty věcí je zbytečný kupovat to dopředu, až podle potřeby, v dnešní době není problém sehnat kdykoliv cokoliv, já má spoustu mastiček a patlání doma zbytečně:slight_smile:........k dudlíkům- těch máme asi šest, samý nukky, aventy a tak....a jedinej, kterej malýmu opravdu sedí a neplive ho, je ta stará kytička z lékárny za 15 korun, je ale docela problém ji sehnat, kupují to všichni:slight_smile:
14. led 2010 v 15:01  • Odpověz
Holky, díky. Právě taky toho nechi moc kupovat, ale když mám možnost nakoupit levně v lékárně, tak to chci využít...a ty nůžky na nehty s kulatou špičkou, to myslíte ty s tou "tupou" špičkou, nebo že jsou vyloženě zakřivené, ale mají ostrou tu špičku? jako tyto: http://www.lekarna.cz/solingen-pl-400c-nuzky-na-nehty-zakrivene-matny-chrom/ :wink: Právě mám 2 kamarádky, které si koupili ty "baby" s neostrou špičkou a prý naprd a stříhají klas.nůžkama
14. led 2010 v 15:20  • Odpověz
já mám ty s kulatou špičkou, měli je levně v tescu a nehtíky se mi s tím stříhají dobře....ale musí teda mr=nous spát, jinak bych to neostříhala ani sebe ostřejšíma, jak se u toho mele:slight_smile:
14. led 2010 v 15:30  • Odpověz
Tak mám zabaleno a může se jet :grinning: :grinning: :grinning:
14. led 2010 v 18:08  • Odpověz
Jedete do Prahy???Už je ti líp?A co malá, máte nějaké nové zprávy???
14. led 2010 v 18:50  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.