• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Těhulky z Brna

(Zamčená)
14. září 2010 
Blani já mám koupené ty baby nůžky s kulatou špičkou a doktorka nám řekla at mu ostříháme nehtíky normálníma nůkama co máme doma na manikuru a v pohodě, samozřejmě když spí.JInak to nejde.
Jinak na ošetření pupíku jsou fakt dobrý ty jak já tomu říkám "uchoštoury", ty čtverečky pouívám na očištění očíček borovou vodou a pak kapeme kapičky, které nám napsala dr., furt nám teče z očí takové jako by ospalky, taky musím malého objednat k očnímu, má se do dvou měs. věku
pak na koupání používám něco na mydlení pro miminka z DM - značka babylove, mám odtamtud víc věcí
- jo jinak kdyby jste některá chtěla mám doma ještě asi troje ty poporodní kalhotky z DM značky jessa, jsou trochu lepší než ty canpol babies, které jsem taky koupila v DM, ty mi byly akorát a to jsem měla dost velkou velikost
- a pak mi jedna holka co se mnou ležela na pokoji dala takový ty sítovaný, co se dají prát, že je má od holek z nemocnice byla to totiž rehabilitační sestra, tak jestli by někdo chtěl, jedny mám ještě nepoužité
- na mazání mimča mám jak olej tak tělové mléko batole

sraz byl dneska fajn, jsem ráda, že jsem dorazila a moc ráda jsem poznala Hanku a těším se na další sraz, jinak se musím pochlubit dneska mi přišlo, že jsem zapsaná na cvičení po porodu do 6měsíců a začínáme 8.3. a končíme 17.5. je to deset lekcí jednou týdně
14. led 2010 v 19:05  • Odpověz
Ahojky...dnešek byl super, doufám, že se brzy zase sejdeme :wink:

jinak já mám taky obyč.nůžky a stříhala jsem mu to při kojení, ve spaní ne, protože jsem byla ráda,že vůbec usnul jak jsem vám říkala a ted je docela boj ho ostříhat...

jinak my namazání bradavek a pupínků třeba od škrábání na obličeji používali purelan a byla jsem s nim max. spokojená, naštěstí Tedík na opruzeniny nikdy netrpěl, měl je jen po ATB a to nic nezabíralo, musel doma běhat nahatej a trochu pomohl imazol
14. led 2010 v 19:13  • Odpověz
No Matěj měl po obličeji pupínky, takové jakoby jebáčky, tak nám dr. řekla at to čistíme lihem
na opruzeniny netrpíme, jen ted jsme byli na severu u rodičů a používali jsme jednorázové plínky, co jsme dostali na vánoce (sleep and play) a které nám byli dobré velikostně a za ten víkend vlastně za jeden den měl červenej zadek a takové jako by odřené mezi nožkama, ale pomohla nám baby indulona a jinak mám i bepanten, mám i rybilku, ale ta nám smrdí, ale tu jsem dostala v porodnici v balíčku, kdyby někdo chtěl daruji
14. led 2010 v 19:25  • Odpověz
Já na ty jebáčky používala ten purelan, namazala jsem to a hned to zmizelo, jinak opruzeniny má ted občas, ale to má asi z jídla, když sní cibuli nebo něco takového, vždycky to něčím namažu a je to hned pryč, ale do roka neměl ani jednou opruzeninu až po těch ATB a to měl i kulky červený a fakt hrůza, naštěstí bylo léto, tak běhal bez plíny a jakmile jsem mu na to přestala cokoliv patlat, tak to začlo mizet
14. led 2010 ve 20:05  • Odpověz
Jo zítra vyražíme za malou do Prahy , já jsme na tom o něco líp sice břicho bolí , ale doufám že to bude pořád lepší a lepší. :wink:
14. led 2010 ve 21:41  • Odpověz
Jo Hannah Tedíkovi taky tekly očička, nic na to nezabíralo, nakonec mu ve 4m propichovaly kanálky a od té doby už nic neteče, ale bylo to hrozný, malej strašně řval a já skoro taky, jak mi ho bylo líto....

jinak já ho do 3m umývala jen vodou, žádný mýdlo nic, a natírala olejíčkem od bubchenu

a mišicko jak bude dlouho ještě v nemocnici, to ještě nevíte?
14. led 2010 ve 22:14  • Odpověz
Blani jestli ještě nemáš ten chlupatý obleček, tak tad je jeden odkaz
http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=17569471&tab=3
15. led 2010 ve 13:10  • Odpověz
Ahoj holky,
díky za rady... právě jsem dorazila z teska, DM a lékárny a zas přes 1000,- víte kde... :grinning:
Ale koupila jsem ten Bepanthen, Rybilku, popor.vložky, šťourátka do uší pro mimča, kalhotky po porodu Chicco, gumovou knížečku do vody na hraní, flaštičku 0-6 se žirafkou a pak takový box v DM s ubrouskama na prdýlku :slight_smile: Byl totiž zelený a v akci, tak se mi hezky bude hodit do ložnice :slight_smile: Pak tam narvu kdyžtak jinou značku :grinning:
V tesku nic moc, mají teda slevy, ale žeb y nějak jiné než jindy to ani moc ne, ale mají slevy právě na ty ubrousky na prd... jak obyč. tesko, tak Pemmprsky, tak nevím, jaký ještě koupit... A taky jsem tam hledala nějaký ty plínky,c o mají vykrojení na pupík pro novorozeňata a taky jsem je tam neviděla. Pak líh na pupík, obyč za asi 30, co se míchá přímo v lékárně, a gel z dub.kůry na hemoroidy a případné šití :sweat_smile: Za 3 týdny donese muž další poukázky do lékárny, tak půjdu pro další nášup :grinning: Pěkná fronta se zamnou vytvořila, donesla ty kalhotky a prý, že mi je rozdělá, abychom trefili velikost, za mnou samozřejmě asi 5 chlapů, pak tam začal řešit ty vložky,fronta z amnou nervózní :grinning:
Hani - to je super, pořádně si to užij a ať je malá v pohodě :wink:
15. led 2010 v 15:06  • Odpověz
autor
:grinning: Ahoj Blani, no to je teda kup. :grinning: a ve které lékárně jsi byla? abych tam nešla zítra já a nic tam od tebe už nezbylo.
15. led 2010 v 17:20  • Odpověz
Suny - bbyla jsem U Kapucínů (když jdeš z Masaryčky za McDonaldem na Zelňák :wink: ), ceny mě docela mile překvapily :wink: Jsem se včera koukala pro představu na www.lekarna.cz a ceny plus minus stejné :wink: protože jsem byla si ve 3 lékárnách (u teska, ve Vaňkovce) a tam žádné věci pro mimčo a k porodu neměli (odsávačky ,popor.vložky, kalhotky,...)A v DM mě překvapilo, že mají levněji než v Tesku (co jsem koukala na dudlíky a lahvičky Mam, Nuk, Avent,...) a měli v akci věci od Sebamed, já jsem koupila toto jako komplet za 125,-
http://www.lekarna-zdravi.cz/eshop/detail-70783/mam-kartacek-zubni-training-brush-6-m-1ks/
http://www.lekarna-zdravi.cz/eshop/detail-31438/sebamed-detska-myci-emulze-extra-jemna-200ml-1/ :wink:
15. led 2010 v 17:34  • Odpověz
autor
tak tam já nepůjdu teda půjdu jinam abych ještě něco dostala. :grinning:
blani tak to je dobrá cena. já teda sebamed do 3 měsíců dávat nebudu žádnou kosmetiku. ale je to dobrá cena to je pravda.

já jsem z DM strašně spokojená.
15. led 2010 v 17:39  • Odpověz
Já jsem zatím koupila jen ty mastičky na prd... a prsa a pak tohle na koupání a tím končím, a uvidím podle toho, jak tobude po porodu, možná jěště oupím nějaký olej/krém na tělo, někdo to doporučuje, někdo zas ne... :sweat_smile:
15. led 2010 v 18:00  • Odpověz
autor
já budu mít něco na prdýlku od biodermy pak olej do koupele a pak na mazání klasickej z lékárny a líh na pupík, bepanthen a toje asi z kosmetiky všechno nevím. ještě. ale prý tu kosmetiku do 3 měsíců mít nemají ale víš jak to je názor za názorem stejně sei to uděláme podle sebe že jo?? :grinning:
15. led 2010 v 18:02  • Odpověz
Tak to máme asi stejnou představu, až s emu udělá nějaký pupínek atd. tak to budu řešit, naštěstí v Brně koupíš v lékárně věci i o půlnoci, tak to není problém... :wink:
15. led 2010 v 18:04  • Odpověz
Ahojte holky, včera to bylo fajn, sem taky ráda, že sem vás poznala. Hani s Niki mají krásný dětičky, už se těším na to, až takový budu mít u sebe taky :slight_smile:
Hani, dnes sem byla na Tomkově náměstí v dětském obchodě a ten váš kočárek tam mají taky :slight_smile: a na netu sem našla takový pěký barvičky:slight_smile: a je to fakt 80, takže horký favorit:slight_smile:
15. led 2010 v 18:23  • Odpověz
autor
blani přesně tak, stejně má každý miminko jinou pokožku takže co nesedí jednomu sedí druhýmu.
já ted snědla hafo špaget mnam
15. led 2010 v 18:27  • Odpověz
Suny - ach jo, já furt, ž ebych si něco dala, ale odolávala jsem.... no tak nic, jdu hodit do vody špagety :grinning:
Hani - také jsem tě ráda poznala, doufám, ž ebrzy uděláme nějaký další srazík ve větším počtu.
15. led 2010 v 18:34  • Odpověz
autor
blani no jen si je dej já si je dala s kečupem a sýrem mnam bylo to uplně úžasný. :grinning:

já kolem toho moname jela ve čtv ke kamošce to je docela velká restaurace.
15. led 2010 v 18:40  • Odpověz
Tak plíny,které mají vykrojené na pupík se jmenují Bella baby happy,má je albert-hypermarket a jiné markety.
dávají je v Bohunicích asi 5ks po porodu,určitě stačí si vzít jeden balík newborn plen.Pak z porodnice je pupík ustřižený tak to být nemusí.
Do porodnice určitě bepanten a olej,mají mimča dost suchou kůži.Já jsem měla sebamed.Jednou jsem měla přírodní oleje(mandlový,merunkový).Udělalo to nevypratelný fleky.
Ale prý je skvělý olivový panenský olej.
15. led 2010 v 18:40  • Odpověz
autor
Ahoj leopolda, no ten olivový je prý nejlepší my to potvrdilo asi 6 známých a kamošek tak ten budeme mít.
já neívm jeslti ty plínky jsou potřeba s tím vykrojeným pupíkem.
15. led 2010 v 18:44  • Odpověz
Suny - prý jhe lepší pár dní mít ty vykrojené plínky :wink:
leo - díky, a ten čistý panenský, to je jako z lékárny? Doma taky vařím na oliv.panenském :grinning:
15. led 2010 v 18:47  • Odpověz
autor
aha tak to jsem neslyšela.

blani jo jo v lékárně řekneš že to máš na mimčo a oni ti ho namíchají.
15. led 2010 v 18:49  • Odpověz
tak já Tedíka do 3m mazala jen olejem od bubchenu a mýdlo nic takového jsem nepoužívala, ani ted ho moc nepoužíváme, jen na prdýlku a 1x za týden mu udělám koupel a dám do toho trochu pěny, má strašně suchou kůžičku, musíme zajít na kožní, nožky má jak struhadlo :frowning2:

jinak blani ty teda nakupuješ, já tady tyto věci nakupovala až těsně před porodem a kosmetiku jsem dostala od ségry, a ted to nevidím jinak, těsně před porodem zase naběhnu do lékárny a drogerie a všechno přikoupím, mám strach aby člověk něco neuspěchal...
15. led 2010 v 19:17  • Odpověz
a hlavně ted vůbec nemám čas něco schánět...zkoušky, stěhování...vidím to nejdřív na březen, to se pak budu zabývat nějakou výbavičkou...bohužel mé druhé miminko v bříšku pěkně zanedbávám, ale když jsem čekala Tedíka tak jsem zase dělala státnice
15. led 2010 v 19:23  • Odpověz
autor
Nicol možná je to tak lepší , že na to těhu tolik nemyslíš, já až moc a to se pozoruju fakt. já tu kosmetiku taky sháním až tedka. a přehánět to nebudu teda rozhodně. :grinning:
15. led 2010 v 19:26  • Odpověz
to je pravda...aspon se nestresuji, jen vždycky před každou kontrolou a jak už mimčo kope, tak je to lepší, že člověk ví, že je v pořádku...jenže Tedík mě moc nekopal a toto mimi bude asi stejný, ale za to ted je Tedík uragán :grinning: no jestli i druhé mimi bude takové tak se mám na co těšit :slight_smile:
15. led 2010 v 19:31  • Odpověz
nicol - já mít postavičku jak ty, tak se taky asi nebojím, že se v březnu nikam nedokulím :grinning: Mě se nakupily poukázky do lékárny, tak jsem je šla provětrat :grinning: Za měsíc provětrám další. 2 měsíc epřed porodem bych chtěla mít vetšinu věcí po kupě, kdyby malej spěchal na svět jako já :grinning: Tak kosmetiku mám dneškem z krku, ještě teda pak před porodem (nebo cetsou z porodnice) koupím ten olej, předpokládám, že to asi moc nevydrží, že? Jako tvranlivost... zítra jedeme k rodičům, tak vytáhnu všechny fotky, co chci ušít, snad mamku netrefí :grinning:
15. led 2010 v 19:32  • Odpověz
autor
Nicol tak to já mám takový perdy do břicha že kolikrát skučím bolestí fakt. :grinning:

blani a vy ty poukázky dostáváte? já ani nevěděla že něco takovýho je.

olej vydrží určo hodně kamoška ho má od července a ještě ho má do března tkaže určo 9 měsíců vydrží.
15. led 2010 v 19:34  • Odpověz
Suny - aha...já právě dnes koupila ten líh na pupík a je to jen půl roku, takový ten v lahvičce namíchaný přímo z lékárny. :wink: Tak jsem si říkala, že ten olej bude to samé. Manžel dostává poukázky v práci, a buď může si vybrat jedny co platí do kina, sauny,posilovny,... nebo lékárna, optika, atd... Takže řekl, že chce všechny do té lékárny, tak jsem si na ně kupovala šampony Vichy,pastu Elemex a intim.gel Saforelle, ten je super :wink: Před vánoci jsem nakoupila pro sebe, tak teď jena řadě malej :grinning: Do kina, sauny teď stejně nemůžeme a každá koruna dobrá :wink: Josu to vlastně stejné poukázky jak dělají stravenky na jídlo, akortá se to jinak jmenuje, ale vypadá to stejně :wink:
15. led 2010 v 19:40  • Odpověz
autor
blani aha tak to je dobrý to tedka využijete, no je fakt že elmex kolikrát stojí i 80Kč, ale ted ho měli v globusu za 50 tak sjem vzala 4. :grinning: mám tu pastu ráda.
kamoška mi říkala že to vydrží taky tak nějka ale asi bych být tebou ještě počkala. já si ho teda už koupím.
15. led 2010 v 19:42  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.