• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Těhulky z Brna

(Zamčená)
14. září 2010 
autor
vlaštovko, já jdu na monitory k mému dr. takže žádná porodnice ještě.

jinak holky jak poznám tvrdnutí?? já jen že mě začne bolet podbřišek a v tu ranu mám strašně tvrdej hrbol na obou stranách břicha tak 2 nebo 3 minuty. ale dole a nahoře je břicho měkký tak nevím jeslti to není malej. ale ty hrbolky se nehýbou celou tu dobu.
21. led 2010 ve 12:39  • Odpověz
sunysara: my když malého přebalujeme(přealovák máme v koupelně vedle vany na pračce) tak tu plínu hodím do vany a pak až malého nakojím, tak vndám z ní ten sáček, vyhodím a plínku ve vaně osprchuji at z ní smyju někdy ty kusy a dám ji do toho malýho kyblíku jak jsem psala Blance, když bych to neosprchovala, jen dala do kyblíku tak se to nevypere a někdy ještě dávám předpírku, ale i tak zůstanou někde světlé žluté fleky

nikol: ne používám jen ty obyčejné látkovéale myslím, že i do nich se dá dát separační vložka, která se vyhazuje a nestojí moc, ale já ji nemám, ty kalhotky jak jsi psala, se mi zdají drahé a toto je taky v pohodě
21. led 2010 ve 13:31  • Odpověz
autor
Hani děkuju za tip. :grinning: a můžeš mě ještě napsat jesltli to máš taky píšu to nad tvým článekm ohledně toho tvrdhnutí. kuju. :wink:
21. led 2010 ve 13:46  • Odpověz
Ohledně tvrdnutí, to jsem nezažila, jen mě tvrdlo břicho nahoře, jakoby pod prsama a jak už mi na gyndě začli dělat monitor tak jsem to říkala sestřičce a ta mi říkala, že to jsou poslíčci, ale určitě to netrvalo tak dlouho

kdyby jsi ještě chtěla nějaké info ohledně čehokoli, jsem tu, v kterém jsi tt
21. led 2010 ve 14:12  • Odpověz
autor
hani to já právě mám nahoře a dole měkký jen urpostřed tvrdhý ty bouličky tak je to asi malej ale dycky je to spojený s tím bolením břícha.
jinak jsem 34tt a dr mi říkal že večer je to normální ale přes den jak to mám ale jak mám vědět jestli je to ono když nevím jak to má vypadat.
jinak mi dr řekl, dneska po prohlídce že je vše ok že to tam všechno parádne drží tak nevím.
21. led 2010 ve 14:15  • Odpověz
sanysura: taky jsem nedavno resila, jak se to tvrdnuti pozna.. taky jsem mela vzdy jen jakoby "zaplatu", treba 10x15cm - kolem pupiku nebo lehce pod tvrde...ale dle doktorky pri tvrdnuti tvrdne cele bricho, takze to byl nejspis prcek...az me to desi, ze mu saham treba na hlavu nebo na zadek.. :grinning:
21. led 2010 ve 14:22  • Odpověz
autor
bberta já to mám právě až tedka týden tak nevím no. ale je to jak říkáš a navíc je to kolem pupíku tak neívm asi je to jak má být co já vím. :grinning: ale děkuju moc za radu snad už se v tom vyznám.

tak ještě měsíc by tam malej mohl vydržet.

jo a chtěl ajsem se zeptat, co máte za hračky pro mimísky? já nevím jak moc jich mám mít mám jen jedno chrastítko nevíte co ještě mám koupit??
21. led 2010 ve 14:29  • Odpověz
Suny: mě dr. řekla že někomu to tvrdne už myslím od 36tt až do konce
jinak my jsme měli dost chrastítek a ještě jsme i dotali za narození od lidí, takže jich spoustu ještě nemáme rozbalených, protože jich je moc a malý to ještě nevnímá to až tak od druhého měsíce se mu mají ukazovat hračky a sem tam mu na chvíli dát něco do ruky
já mám spoustu chrastítek, kolotoč, medvídka plyšového...ale myslím si, že se to nemusí přehánět, já jsem to nepřeháněla protože jsem věděla, že lidi k narození mimi když už něco dají tak nějaké chrastítko
a taky jsme dostali chrastítko jako bonus za nákup
21. led 2010 ve 14:36  • Odpověz
sunysara: chrastitko bude fajn, tak ve mesici by mohlo byt zaujaty kolotocem nad postylkou..a neco na kocarek...ja pocitam s tim, ze az nekdo prijde omrknout prcka, nejakou hracku donese :grinning: a jestli ne, tak koupim podle aktualni potreby..ted jen symbolicky..blby je, kdyz nakoupis kupu hracek a prcka to bud nebere, nebo bere jen chvilku..ale to nemuzem vedet dopredu, ze:slight_smile:
21. led 2010 ve 14:37  • Odpověz
já si taky myslím, že to není třeba s hračkama přehánět před porodem :wink:. určitě budou různé dárky a taky toho můžeš víc nakoupit i po porodu, až v tom budeš mít víc jasno :wink:
21. led 2010 ve 14:40  • Odpověz
autor
Hani tak já mám jen jedno ale to je jako už větší je to i s plyšákem chrastítko do ruky tak já se po něčem ještě podívám a uvidím co se mi bude líbit taky to nechci přehánět. no ale něco by mělo mít.
kolotoč nad postýlku nemáme. takže se mrknu třeba ještě po něčem jinak máme lehátko od fisher price a tam jsou hračky tak to asi použiju dá se to sundávat.

takže to tvrdnutí teda asi nikdo nevysvětlí jak to mám kurnik poznat??? :grinning:
21. led 2010 ve 14:42  • Odpověz
suny: moje tvrdnutí je většinou celé břicho, ale taky nemusí. a je to asi jak popisuješ, trvá to třeba minutu nebo možná by mohlo být i ty tři, to jsem nikdy nestopovala. a břicho je tvrdé a nic se nehýbe. kdyby to byl prcek, určitě bys to poznala. a navíc, miminka se většinou pořád vrtí :wink:. no a poslíčci a kontrakce už jsou podle mě i s tou bolestí jako při MS.
21. led 2010 v 15:02  • Odpověz
autor
Ježiš vlaštovko to znamená že m ám tvrdnutí????? jejda teda tak to je v háji prootže to mám fakt třeba 20 krát za den někdy teda ale někdy ne. ale mě to nepřipadlo jako tvrdnutí. chjo teda to je průser ale mám to tak 4 dny a dr říkal že to mám vše v pohodě.
21. led 2010 v 15:05  • Odpověz
suny, klídek :wink:

1. třeba to tvrdnutí není
2. tvrdnutí není žádná katastrofa :wink:, tak se poraď s doktorem a můžeš pít magnezium :wink:

nechtěla jsem tě nijak znepokojit :wink:
21. led 2010 v 15:09  • Odpověz
autor
Vlastovko no on se mě ptal jak to mám tak jsem mu to popsala a on že je to malej tak nevím no. a prý kolikrát mám tvrdnutí a doprčic jak to mám vědět když to nepoznám. ale tady ty stavy mám ted fakt častěji tak nevím no. ale mám to 4dny a nic se neděje. magnezko beru 2 ráno a 2 večer a nevím jeslti to pomáhá.
21. led 2010 v 15:10  • Odpověz
a sama jsi psala, že dr. říkal, že je vše v pořádku, tak neměj žádné starosti :wink: :slight_smile:
21. led 2010 v 15:10  • Odpověz
tak pak to bude asi takhle: až budeš mít jednou ztvrdlé břicho, tak to poznáš :wink:

mně teda když mimi vystrčí třeba zadeček, tak tam nevydrží ve stejné poloze 2 nebo 3 minuty, ale proč by to tak u tebe nemohlo být? a u toho tvrdnutí mám úplně jiné pocity. břicho je celkově napnuté a tvrdé.
21. led 2010 v 15:13  • Odpověz
autor
vlastovko no já nevím jeslti jsem mu to popsala dobře. :grinning:

aha tak to já mám jen kolem pupíku. tak to bude asi v pořádku.

jak dlouho mám nechat malýho v tom lehátku? jako malý miminko by tam moc neměl být že??
21. led 2010 v 15:22  • Odpověz
suny, nevím jaké máš lehátko, ale podle mě by mu to nemělo uškodit. když ho budeš třeba pořád chovat, taky se to nevyrovná ležení na rovné podložce :wink:
21. led 2010 v 15:48  • Odpověz
autor
vlaštovka no asi máš pravdu já ho budu mít hlavně v košíku a v postýlce ale občas ho dám i do toho lehátka. máš hrazdičku už?
21. led 2010 v 15:52  • Odpověz
myslíš takovou tu, kdy dítě leží na zemi a nad ním je hrazdička s visícíma hračkama? ano mám, po Elence. hračky jsem teď neřešila. ale to všechno jsem stejně sháněla až po porodu. tedy ani moc nesháněla, většinou jsem podědila po kamarádkách apod. ono se to pak fakt všechno sejde, ani nevíš jak :wink:.
21. led 2010 v 15:55  • Odpověz
autor
No po kamoškách by bylo super ale žádný skoro nemám a když jo tak mají děti ve věku kdy si hrají s hrazdičkou. ale jo mylsím tu a právě přemýšlím že to koupím asi taky až po porodu ted je to asi zbytečný aby to tady leželo že???
21. led 2010 v 15:59  • Odpověz
suny, já nevím, já na to mám takový názor, ale když tu vidím, co všechno holky kupují před porodem, tak zírám :slight_smile:. polovinu těch věcí třeba ani nevyužijí, tak mi to přijde fakt zbytečné... (tedy hrazdičku jistě využiješ, já myslím na jiné věci). nechci nikoho ovlivňovat, ale porodem život nekončí, pak můžeš taky zajít do obchodu a nebo objednat přes internet :wink:.
21. led 2010 v 16:02  • Odpověz
autor
a jaký zbytečný věci třeba myslíš??? :grinning:
21. led 2010 v 16:06  • Odpověz
tak třeba odsávačku na mléko a podobné
21. led 2010 v 16:13  • Odpověz
autor
no tak tu zrovna nemám protože nevím jeslti mlíko budu mít a budu to řešit až podle situace, plín moc nemám prostě jsou obchodáky taky to moc neřeším.
21. led 2010 v 16:22  • Odpověz
plínky jsem tedy teď koupila 3 balíky (ale ono to zezačátku letí), protože měli dobrou akci v tescu, i když tam jinak vůbec nejezdím.
21. led 2010 v 16:37  • Odpověz
autor
no to měli ty 3 pakle ale nebyly tam ty 3až 6 kilo to mají fakt málo kde. no tak já budu mít pár z dm ty newborn a pak jedny malinký pampers a pak větší pampers ale uvidím třeba nám budou sedět i hugies je blbý že musíš koupit balík a když nesedne tak ho máš na nic no.
21. led 2010 v 16:39  • Odpověz
Ahoj,
Leo - odsávačku už mám koupenou, jen ji vyzvednout :wink:
Látkových plín budu mít asi 10 bílých (5 malých, 5 velkých), kdyby byly potřeba, a pak cca 12 s obrázkama na blinkání, odříhnutí, k mudr. ,atd. Jinak chhci jet v "pemprskách)
Suny - mě tvrdlo břicho od asi 19, 20tt, tak na něj beru magnézko, prostě mě ztvdlo celé to břicho a bolelo to, tak divně, jinak mě třeba bolí jak při ms, ale tohe jsem měla jiiný, protstě jsem cítila to "napnutí" :sweat_smile: Tvrdnut můžem, ale max. asi 15x za den a když si lehneš , tak po odpočinku by to mělo ustoupit :wink: Já je měla tvrdé X hodina, tak jsem vyfasovala prášky . A jaké máš to lehátko? Pokud je polohovatelné do min.150 stupňů, tak je vhodné i pro novorozence, jinak to není moc dobré. Některé totiž nemají možnost "narovnat" to do lehu, ale i tak by v něm nemělo být X hodin denně. Já ho budu mít když dojde návštěva, nebo budu uklízet, tak abych ho furt viděla,..
Taky jsem nakupovala teď v Tesku v akci, ale neměli ty plínky pro nejmenší :frowning2:
21. led 2010 v 17:05  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.