• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Těhulky z Brna

(Zamčená)
14. září 2010 
autor
jani gratuluju. je moc krásný a moc vám to spolu sluší. :grinning:

hani já taky někdy neodolám ale v c a a měli hodně výprodejů tak envím jeslti ještě maj a v hm taky.
22. led 2010 ve 20:50  • Odpověz
Jani - gratuluji ještě jednou, a malej je náádhernej. :slight_smile: A koukám, že jsem siobjednala stejnou podložku na přbalování a možná i ten odstín zelené výmalby máme stejný, tak úplně vidím, jak to to bude vypadat u nás. :wink:
Hani - mě došel balík z eshopu z plínkama dnes, tak jsem se taky kochala.. :sweat_smile:
22. led 2010 ve 21:34  • Odpověz
Ahoj :slight_smile: moje zkušenost s plínkama: (vyzkoušeli jsme moc značek)

Nej pro mimčo se mi osvědčily Happy -dobře sály neprotýkaly a navíc maj jak kdyby širší balení, což je dobrý pro kyčle ze začítku.. ty výkroje jsou taky dobré, ale Julča byla malinká, tak jsme to stejně musela ohýbat.
Pampers- nikdy jsme s nima nebyla naprosto spokojená..jsou takové měkké, u těch nejmenších maj takovou síťku vevnitř..Julince se proto lepila na zadeček a byla vždy opruzená a hodně..takže fakt jsem je nerada používala, :frowning2: a navíc mi přišly že často protekly a nejsou tak moc savé (Ale můj názor no)
Třeba super jsou i AH Quality z Alberta ..stojí cca 270,- a jsou jak ty Happy...
Dobré jsou i Clever...ty kupujem doted.... a výjdou na 200,-
Samozdrejmě Huggies jsou perfektní...ale dražší no... :frowning2:
chvála i na Tecso a Dm plínky.....

Takže to chce fakt vyzkoušet....prostě mě nejhorší příjdou Pampersky...a to i teď :unamused:
a taky nemá cenu nakupovat děsnou zásobu plínek, mimča rychle rostou a velikost se mění..my pak nekolik balíků třeba nevyužily-byly malé :unamused:

No a na opruzeniny i prevenci perfektní krém na opruzeniny od Weledy, Bepanten nebo obyč Pythiol ...
a taky doporučuju raděj mít po ruce tu ,,rektální rourku -na prdíky" ...když je fakt děsný boleníčko bříška tak zaručeně pomůže.. :wink:
23. led 2010 v 10:18  • Odpověz
Tak Happy Newborn jsou už doma, byly právě v Globusu v akci. :wink:
23. led 2010 ve 13:10  • Odpověz
autor
Blani manžel jel ráno do globusu a jako zůstal stát na staré osadě, zavařil auto prý se dostala voda do nemrzky tak dojel za 3 hodky s tatkem na laně a totálně zmrzlej chudák malej. prý ještě že jsem s ním nejela.
23. led 2010 ve 13:45  • Odpověz
Suny - jejda, tak to nepotěší :unamused: Já naštěstí byla doma, jelikož jsem ve čtvrtek nějak prochladla, a dnes jsem ko, z nosu mi teče, hlava bolí,... :frowning2: Aspoň o důvod víc zůstat vv posteli :grinning:
Tak teď vyhledávám, kde mají nejvelvnější postýlku a lehátko, to ještě budou nejcvětší výdaje, a to hlavní bude z krku. Pak těsně před prodem koupím monitor dechu a chůvičku, ale to asi výběr nechám na M., ať taky něco vybere. Včera vybral lehátko, ale já ho stáhla někde tady z BRM a oni ho už nikde nemají. To je fakt "smůla", protože já chtěla jiné :grinning:
23. led 2010 ve 14:13  • Odpověz
autor
Blani a jaké lehátko chceš? jeslti monitor tak určo nany ještě je myslím babysence nebo tak nějak ale mám hodně kamarádek co jsou spokojený s tou nanny. postýlku mám ještě po mě tak to neporadím.

jejda tak at je ti líp, to počasí je fakt hrozný no. ale je zima co bysme chtěli že? :grinning:
23. led 2010 ve 14:19  • Odpověz
Chtěla bych tohle a k tomu koupit přidělávací hrazdičku, co by pak byla i na kočárek a autosedačku, M. se líbila ta o obrázek dřív :wink:
http://www.modrykonik.cz/album/view.php?vImageID=3703929&vReferer=%2Fphotos%2Fblanka.k
A monitor ten Nanny, kdy se zadařilo, že by byl v záruce na obě děti :wink:
Já právě byla ve tsředu na GTT a venku bylo krásně teplo, a další den mě M.vezl autem do Prenatalu a pak do Ikei, tak jsem si vzala slabší punčochy a byla hrozná zima :sweat_smile:
23. led 2010 ve 14:28  • Odpověz
autor
ajo takový lehátko my máme od fishera.

no my jsme koupili použitej monitor za 1500 a kupovali ho loni v červenci paní a má to 48 měsíců záruku což je 4 roky tak uvidíme.
23. led 2010 ve 14:45  • Odpověz
Právě, ty 4 roky záruka je super, hlavně u takovéto věci,že :sweat_smile:
23. led 2010 ve 14:56  • Odpověz
autor
jj to je super no. a mám to z mmb já většinou takový věci si chci vyzvedávat osobně tak jsem si to sehnala v brně.
23. led 2010 ve 14:59  • Odpověz
bkanka.k.: chuvicku doporucuji avent scd 510 (prip. 520) - po pruzkumech jsem ji poridila (v cr za 2200), a myslim, ze budeme spokojeni...na amazonu ji maji za 48 liber.
postylku jsi jeste nevybrala? na darja nabytek zadna nezaujala?

holky, vcera jsem se zhrozila, kolik jsem nasla ve vecech pro prcka hadriku - kolik mate zhruba obleceni ve velikosti 50-68,resp. new born, resp. 0-3mes?...ja se chvalila, jak jsem rozumna, ze to neprehanim..a najednou..a to jsem jeste nevyfasovala obleceni od kamosky, co mam slibene:(
23. led 2010 v 18:28  • Odpověz
berta - chůvičku asi Philips, koukala jsem na testy časopisu Test, co dělají třeba v Černých ovcích a ty vycházely nejlíp. uvidíme. :wink: A na darja mě zaujala jedna, ale byla moc tmavá, my máme nábytek v hodně světlým odstínu, tak jsem vybrala tuhle (v Brně jsem ji zkoukla v pár obchodech, skoro všude prodávají od Scalett)
http://www.abaobchod.cz/product/postylka-misa-prirodni-buk-stahovaci-bok-556/ :wink:
Akortá jsme chtěli úplně rovný ten vršek, ale prostě jsme nikde nenašli :(
A k těm hadrům, v té vel. na první cca 3 měsíce mám asi polovinu věcí, zbytek tak různě až do vel.80...viz.album :wink:
Doufám, že útěrý klapne, dnes jem lehla se zimnící, asi mám prochladlý močák, tak poctvivě ležím piju čaj, stříkám si do nosu a baštím brusinky v kapslích :sweat_smile:
23. led 2010 v 19:15  • Odpověz
vsak to je philips-philips avent scd 510
jojo, buk a stahovaci bocnice, rovny vrsek-mame stejny vkus:slight_smile:
tak se kuryruj, kdyztak ti to v utery odpo hodim dom, nebo kdykoliv jindy.
jeee, vidim, ze toho mas taky hodne - to se mi ulevilo :slight_smile:
23. led 2010 v 19:54  • Odpověz
Berta - díky moc, uvidíme, snad to bbude ok, já stejně musím do města s jinou věcí. A na tu chůvičku teda kouknu, já právě jen udržela v paměti zn.Philips, že ty testy vyhrávala, tak to na ni kouknu, mám v těch značkách binec :sweat_smile:
23. led 2010 ve 20:12  • Odpověz
V pondělí se určo ozvu, jak mi je a uvidíme, nechci tě moc zneužívat, ale kdyžtak to vyřešíme tím autem v tvých vycházkách a stavíš se na kafe :wink: Ale já doufám, že mi bude ok, musím na sociálku :frowning2:
23. led 2010 ve 20:20  • Odpověz
ja taky studovala ruzne recenze apod, nakonec to u nas vyhrala tady ta philips avent scd 510. zatim je ozkousena jen nanecisto, ale urco bude stacit.
v poho, ja si rada udelam vylet :slight_smile: zas tak daleko to neni..jen dej kdyztak vedet, jak na tom jsi
24. led 2010 ve 12:09  • Odpověz
autor
blani teda toho máš hodně, my máme věci do 68 a pak budeme dokupovat takže to bude ještě sranda jak z toho porostou broučci.
jinak kamoška má chůvičky philips a prý jedinečný.
24. led 2010 ve 12:24  • Odpověz
Ahojte, dneska sem byla na obilnáku na oGTT. před druhým odběrem mnně bylo trocha šoufl, ale rozdýchala sem to:slight_smile: .mám až neuvěřitelný hodnoty na to, jak jím sladký :slight_smile: příští týden jdeme na 4D do prenatalu. se moc těším:slight_smile:
25. led 2010 v 17:13  • Odpověz
autor
ahoj hani takže cukrovku nemáš???
25. led 2010 v 17:14  • Odpověz
hanka. tak to gratuluji! a jake jsou ty zazracne hodnoty? pochlubis se?
holky, byly jste nektera v prenatalu i v heliosu? ze me se asi stane zastance heliosu :slight_smile:
25. led 2010 ve 20:21  • Odpověz
autor
já byla v prenatalu byli jsme objednaní na jednu hodinu a šly jsme ve tři hrozný vedro absolutně nedodržují termíny a holky co tam byli tak říkali že tam čekají už 4 hodiny a víc. takže my jsme to ještě vychytali ale už bych tam dobrovolně nešla.
25. led 2010 ve 20:29  • Odpověz
na lačno 4,2 po první hodině 4,8 a za další hodinu 3,8 :slight_smile: neznám max.hodnoty u těhotných, ale když se to dělá u dospělých tak je hodnota 3,3-6,2 mmol/l....sladký jím ve velkým, tak si myslím, že mám nízký hodnoty....já když jsem šla do prenatalu na NT, na genetiku a na velký ULZ, tak sem vždy čekala max. 20 min. kamarádka tam byla na 4D a taky nečekala. helios to má o 200 myslím levnější, ale já byla v prenatalu spokojená, tak jdeme tam.
25. led 2010 ve 21:05  • Odpověz
Hani - gratuluji k dobrym vysledkum :wink:
My byli v Prenatalu 3x, pokaždé jsme šli na řadu hned jak jsme došli,jen u 4D byla před náma paní a musela na hcodbu chodit, aby se dítko přetočilo,tak pak šla ještě jednou, tak bylo zpozdění asi 15 min.
25. led 2010 ve 21:59  • Odpověz
http://www.namaterskevbrne.cz/odkazy.html

dobrá adresa, vše co potřebujete
25. led 2010 ve 22:11  • Odpověz
hanka. tak to jsou az podezrele hodnoty:slight_smile:
ja v prenatalu taky cekala asi 20min, ale byla jsem na to pripravena, pocitala jsem i s hodinou, takze nakonec prijemne prekvapeni...v heliosu jsem necekala vubec (i kdyz pani prede mnou se byla taky rozchodit), navic jsem narazila na skvelou doktorku, dvd zaznam byl delsi, fotky dve a velke, a ona fakt snaziva a prijemna..predtim jsem byla v prenatulu u mudr vondrackove, a ta me tedy nenadchla (ale hlavni bylo, ze je prcek v poradku a videla jsem ho, na obsluhu kaslu).
hannah23: diky za odkaz, ja prave na posledni shanim nejaky vhodny predporodni kurz :stuck_out_tongue_closed_eyes:
26. led 2010 v 08:39  • Odpověz
autor
ahoj holky stalo se vám někdteré že jste šly na záchod měly na papíru krev a pak nic??? nevím co to je a docela se bojím.
26. led 2010 v 09:10  • Odpověz
bbberta: tak zkus bud kurs tam kde budeš rodit, nebo z té adresy co jsem sem dala a nebo www.cenap.cz, ale tam bude asi plno, mají to zadara, protože to financuje EU, ale jsou dobří, já tam chodila a supr a ted tam v březnu začnu chodit na cvičení po porodu a pak s prckem na masáže a na cvičení...
26. led 2010 v 09:29  • Odpověz
hannah23: o cenapu vim uz od zacatku, ale nejak jsem se neprihlasila, abych neco nezakrikla..a ted uz je samozrejme pozde..koukala jsem na bohunice, asi mi to bude muset stacit tam, nebot na trimesicni kurz uz stejne neni cas:slight_smile: a jeste je varianta nechodit nikam, zbytecne se nestresovat a nechat se prekvapit. ale to mam zas strach, ze tam budu delat ostudu, neb o porodu nic nevim, jak se chovat, co delat,...- a ani vedet nechci :grinning: .. spis by me zajimalo, co v bohunicich davaji, a co mit vlastni (kosile, hadry pro prcka, pliny...). a jestli v soucasne dobe jsou tam standardni pokoje jen po 2-3, nebo i po 4..a jestli maji vsechny socialku na pokoji...zacinam totiz uvazovat, ze bych to zvladla bez nadstandardu..zrekonstruovany jsou uz tusim obe patra,ze?
26. led 2010 v 09:41  • Odpověz
To ti neporadím, já rodila u milosrdných a tam to bylo tak, že si vešla do předsínky, kde byl přebalovací pult, podnima skřínky na věci pro prcka a ještě skřínka n košem na špinavé věci po prckovi a pak velká skřín na tašky, co máš sebou a pak vedly dvoje dveře do dvou pokojů, kde byly vždy tři ženské a na té chodbičce ještě byl záchod a sprcha a taky vedle přebalováku sprcha na mytí mimi.A Matěje myla sestra když mi ukazovala jak na to a pak už jsem ho nemyla, až doma.stejně po odstranění pahylu na pupíku se nesmí namáčet.

A myslím si, že možná i stačí si něco přečíst o porodu v nějaký prožurce nebo na netu a stačí.my jsme měli i předporodní přípravu s manželem, sice nám tam ukázali jak dýchat, ale stejně člověk dýchá blbě, i když manžel mě navádel jak.

Nebo si i zkus jenom sjednat schůzku z některou z pracovnic toho cenapu, např.Jitkou Pokornou, je dobrá, je to porodní asistentka a ví kde to jak chodí...stačí když napíšeš na cenap@cenap.cz a do předmětu dáš Jitka Pokorná nebo pro Jitku Pokornou

třeba by ti řekla aspon něco, když se ti nechce nikam chodit
26. led 2010 v 10:22  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.