• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Těhulky z Brna

(Zamčená)
14. září 2010 
sunysara a v kolikátem seš týdnu? ono to mohl bejt i odchod hlenové zátky...já to měla tak 3týdny před porodem.......ale projistotu bych si zavolala DR.
26. led 2010 v 11:04  • Odpověz
Já byla u Miloušů moc spokojená :wink: ...a budu tam rodit zase... :grinning:
26. led 2010 v 11:05  • Odpověz
autor
Bejunko, jsem dneska 35tt ale to byla čistá krev jen tak nevím a jendorázově a ted zatím nic tak nevím. dr je tam od půl druhé tak zkusím počkat ale mám docela velký bolesti a jde mi to přes bok do zad. a to jsi měla jen čistou krev??
26. led 2010 v 11:06  • Odpověz
Suny - raději si k mudr. zavolej :wink: A jakou máš pojišťovnu? Vím že VZP má webu nějaké kurzy, na které přispívá nebo je zcela hradí :wink:

Když jsem byla loni v Bohunicích, tak na dveřích "klaisckých " pokojů byly většinou 2 jména, asi na 2 byly 3 jména, asi zrovna neměli tolik porodů :wink: Já chci nadstand.hlavně kvůli návštěvám M.a klidu. Na ten kurz se chystám za měsíc, dřív tam neberou.
26. led 2010 v 11:26  • Odpověz
autor
No radši si zavolám k dr ale je tam až od půl 2 chjo teda to je zase den.
26. led 2010 v 11:28  • Odpověz
blanka.k. - a ty pujdes jen na ty lekce do bohunic, nebo chodis i na nejaky kurz? asi se tedy odhodlam aspon do tech bohunic..
26. led 2010 v 11:35  • Odpověz
Ahoj.

Suny,asi bych na nic nečekala a zavolala bych si na Obilnák nebo do Bohunic a zeptala se co mám dělat.
Třeba ti řeknou ,at přijedeš.Normálně na porodní sál.Je tam ambulance,kde slouží doktor.
26. led 2010 v 11:38  • Odpověz
autor
Leopoldi, no já to měla jen jednou ráno a od té doby už ne. tak nevím. abych zbytečně neplašila.
26. led 2010 v 11:42  • Odpověz
Berta - jo jen do Bohunic na tyhle: http://www.fnbrno.cz/article.asp?nArticleID=2239&nLanguageID=1 i s M. :wink:
Suny - lepší 10x plašit zbytečně... :wink: Držím palce, ať jsi ok
26. led 2010 v 11:51  • Odpověz
blanka.k.: jojo ja na to koukala, ale myslim, ze by mi stacila ta informativni schuzka...intenzivniho povidani o porodu se bojim:slight_smile: ty pujdes na vsechny? a na vsechny s M.?i na kojeni? :grinning:
26. led 2010 v 11:57  • Odpověz
autor
no to je fakt no jejda at už je půl druhé a zavolám asi dr jen.
26. led 2010 ve 12:00  • Odpověz
Berta - na ty 1. a2. chcii určitě s M., a na ten poslední uvidím, jestli vůbec půjdu. S M. by to byla sranda, možná kdybych mu řekla, že tam bude i nějaká praktická ukázka "naživo" na nějaké modelce, tak by třeba s radostí šel :grinning:
26. led 2010 ve 12:19  • Odpověz
no oni tam pisou, ze treti je pro tehotne, u ostatnich maji tehu+doprovod, takze asi nepocitaji s pritomnosti chlapu :slight_smile: ja jsem tedy dost lina, ale asi vyrazim..
sunysara: jak jsi dopadla? poradili po telefonu? nebo jsi se odhodlala na kontrolu?
26. led 2010 ve 14:37  • Odpověz
berta - to asi nepředpokládají :grinning: Ale třeba by to mělo úspěch :grinning:
A co Míša? Jakpak se mají? Snad jsou obě v pořádku. :frowning2:
Já šla odpoledne k mudr., protože už sotva dýchám, jak lehnu, tak se dusím, tak prý musím vydržet s čajem cibulí a nějakým apráškmama na odkašlávání, že ATB mi jako těhu psát nemůže... :stuck_out_tongue_closed_eyes: Tak sjem zvědavá, jestli to zabere :angry:
26. led 2010 v 15:57  • Odpověz
berta čím budeš vědět o porodu mín a nezajímat se o něj, tak to bude pro tebe daleko lepší, já poprvé věděla o porodu velké prd a zbytečně jsem se nestresovala předtím a měla jsem klid, ted už vím do čeho jdu a bojím, bojím...chtěla bych zase tu sladkou nevědomost...

jen je dobré vědět určitá fakta jako to, že po odtoku plodovky by jsi měla do 24h porodit, atd...
26. led 2010 v 16:28  • Odpověz
ahoj holky, cetla jsem, ze se bavite o kurzech, ja uz asi mesic chodim na Udolni, teorie+cviceni, kazdej tyden a urcite nejaky kurz doporucuju, je to tam fajn a fakt se hodne dovite, navic pokud je to v porodnici, budete vedet jak to tam vypada a do ceho jdete.. urcite vas to nebude stresovat naopak
tak drzim palce, papa :slight_smile:
26. led 2010 v 17:41  •  1 dítě  • Odpověz
autor
holky tak já jsem doma, nikam jsem nejela tak uvidíe bylo to jen maličko a trochu ráno jinak zatím nic tak uvidíme jak se to ještě objevi tak valíme do nemocnice.
26. led 2010 v 17:47  • Odpověz
já jsem na kurzy líná, natož na cvičení :grinning: Mě bude stačit ten v porodnici hodinový :sweat_smile: :zipper_mouth: :zipper_mouth:
Suny - to je dobře, že je ti líp :wink:
26. led 2010 v 17:49  • Odpověz
autor
blani no nevím jeslti líp jsem docela streslá ale kdyby to bylo něco závažnýho tak asi krvácím víc a dýl si myslím no nevím.
26. led 2010 v 17:51  • Odpověz
sunysara: a kdyz jsi tam volala, tak te nepozvali a rekli, ze to je v poho???
blanka: ja jsem taky lina, ale chodit cvicit se nutim..
nicole: taky jsem zastancem sladke nevedomosti, ale ja fakt nevim vubec nic, a takove uplne zaklady by se mozna hodily..hlavne by me zajimalo, jestli toho drobka vytlacim..kdyz jsem to nikdy netrenovala a svaly zadne :frowning2:
26. led 2010 v 18:59  • Odpověz
autor
bberti no řekli že se mám rozhodnout bud doma nebo do nemocnice nebo k nim.
26. led 2010 v 19:05  • Odpověz
Berta - neboj, vytlačíš. Já od 13 se léčila s vředama na střevech, takže nehrozilo, že bych někdy posilovala břicho, to se nedalo...no a už mi to zůstalo. Sice mám problémy s povoleným pán.dnem a prý zas kdo to má hodně naposilováno, tak prý zas ten porod víc bolí a nejde to taky dobře :sweat_smile: tak mi to aspoň mudr. říkala....takže tak. Dřív ženský taky necvičily a rodily :wink: (nějakou výmluvu si musím najít proč se flákat ne :grinning: ) Tak flákání zdar, já si jdu dát Paralen , dopiju čaj a jdu zas spát a potit se :confounded:
26. led 2010 v 19:14  • Odpověz
berta já taky necvičím a necvičila jsem a mimčo jsem vytlačila, jeden moment jsem myslela, že ho spíš v sobě neudržím, jak tlačil tou hlavičkou :grinning: pokud nebudeš mít nějakého obrovského cvalíka, tak bych se nebála :wink:
a já fakt o porodu toho moc nevěděla, jen letmo jsem si něco přečetla v knížce ale to jsem hned zapomněla :slight_smile:
26. led 2010 v 19:33  • Odpověz
holky, diky za uklidneni, tak ja jsem tedy pro to flakani :slight_smile: snad bude pri porodu nekdo, kdo me bude navigovat..na uceni dychani asi uz bude pozde, ale snad zvladnu tlacit spravnym otvorem :grinning: zatim nestresuji, nejak ho ze me dostanou..
cvalik je mozna na ceste, sice odhady se muzou mylit, ale zatim je nadprumerne tezky (velka hlava, velky bricho, kratke nohy :grinning: )...ale uz se na toho sveho obezniho liliputa tesim :slight_smile:
27. led 2010 v 07:59  • Odpověz
Ahojky holky, jen chco pozdravit a říct , že jsme doma :wink: Musíme se aklimatizovat , pak napíšu víc :wink: Taky krmíme po hodině a půl takže je to vyčerpavajicí ,malá nejí a kdž něco sní většinou to jde ven. Je to začarovaný kruh :frowning2:
27. led 2010 v 09:19  • Odpověz
autor
Ahoj mišičko, my jsme tady držely všechny pěstičky, tak doufáme, že se malá brzy aklimatizuje a bude hezky papkat je to šikulka, vlastně obě jste že jste to zvládly a ted už vás čekají jen samý krásný a slunečný dny. :grinning: držte se holčenky naše. :grinning:

bberti flákání je nej. :wink: nikdo z mýchkamošek nebyl na kurzu až na jednu a odrodily všechny stejně. :grinning:
27. led 2010 v 09:31  • Odpověz
mišičko to je super že už jste doma....no já Tedíka kojila po 2hod. a hodinu byl vždycky přicuclý na prsu, takže dost vyčerpávající...

berta mně u porodu sestra říkala at chodím, at se to rozjede, ale já nemohla a pořád jsem si lehala a pak mi říkala že mám dýchat a jak a já radši nedýchala vůbec, prostě všechno jsem dělala naopak a v duchu jsem si říkala "ty náno pojd si to vyzkoušet místo mě" :grinning: a přesto jsem měla rychlej porod :wink:
27. led 2010 v 09:36  • Odpověz
misicka: drzim moc palecky, at to vse zvladnete, hlavne, ze uz jste doma!

nicole: tak to je dobry :grinning: takze o stres min - holt budu sice za trubku a budou na me vsichni nastvani, ze nedelam, co chteji (jelikoz to nebudu umet), ale snad to vypudim i tak a par dnu nelibosti od cizich lidi taky snesu :slight_smile: fakt moc diky! ted se tedy budu 3 mesice nudit a pasivne vyckavat :wink:
27. led 2010 v 10:26  • Odpověz
autor
:grinning: Bberti no tak to jsme na tom stejně já na ty kurzy taky nechodím a chodit nebudu a navíc sem kvůli problémům v těhu nemohla ani na těhu cvičení tkaže se flákám už půl roku doma paráda, už se těším na malýho až bude už nějakej humbuk.
27. led 2010 v 10:28  • Odpověz
Berta - já si stějně myslím, že budu dýchta jak mě v tu hcvíli napadne a přijde mi to nelpohodlnější, a ne jak se má :zipper_mouth:
Suny - já se taky flákám od září :zipper_mouth: Ale je to fajn, všechno hodit za hlavu...
Míšo - to je suepor zpráva, jsem mor ráda, že už jste doma. :wink:
27. led 2010 v 11:11  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.