• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Těhulky z Kostelce nad Černými lesy a okolí?

(Zamčená)
24. května 2010 
Ahoj,
našel by se tu někdo z okolí nebo přímo z Kostelce nad černými lesy? Jsem teď v 8tt na neschopence a bydlím tu teprve krátkou dobu, tak tu nikoho neznám.
28. únor 2010 v 15:35  • Odpověz
Ahoj Terko,

sice nejsem těhulka ale už maminka a nejsem z Kostelce...nýbrž 15km od Kostelce...ze Zásmuk. Ale to je coby kamenem dohodil :slight_smile:
Jak se cítíš? Chcete si nechat říct pohlaví?
8. bře 2010 v 11:03  •  2 děti  • Odpověz
autor
Ahoj,
už sem si ani nemyslela že by se někdo ozval. Já se citím už docela dobře až mi to je podezřelé že mi ze dne na den přestalo být špatně. Taky se kvůli tomu trošku nervuji jestli je vše v pořádku, protože o jedno miminko už jsem před rokem přišla, tak teď to těhotenství nějak víc prožívám. Pohlaví si říct asi nechám já bych to totiž nevydržela :slight_smile:.
Máš krásnou holčičku gratuluji, doufám že se taky dočkám. Jaký si měla těhotenství ty? Myslím jestli ti bylo hodně špatně a tak, nebo jak dlouho ti bylo špatně? Mě příjde že se mi ulevilo nějak moc brzy, tak snad to neznamená nic špatného :unamused:.
10. bře 2010 ve 13:06  • Odpověz
Terko, mě bylo špatně hlavně v druhé půlce druhého měsíce a celej třetí, ale ne tak, že bych zvracela...spíš mi bylo tak nějak divně od žaludku, ale má to výhodu, že jsem zase tolik nepřibrala....
Jinak ale těhotenství docela dobré až na krvácení ve 3.měsíci , vyšší tlak a strašné bolesti zad! Nakonec jsem neměla klasické porodní bolosti do břicha, ale ty křížové...v zádech :frowning2:

A neměj, strach...naopak musíš být psychicky naprosto v pohodě! Miminko je určitě v pořádku a jediné co potřebuje je mít klidnou a spokojenou maminku :slight_smile: a vždyť už budeš ve 12tt...to už máš ten první trimestr skoro za sebou...to že se Ti udělalo líp, je naprosto v pořádku :grinning:

A už jsis v Kostelci našla nějáké kamarádky???
10. bře 2010 ve 20:57  •  2 děti  • Odpověz
autor
Ahoj,
bouhužel v Kostelci vůbec nikoho skoro neznám. sice jsem se sem přistěhovala skoro před dvouma rokama, ale jelikož práci mám v Praze, tak jsme byla denně od 5 ráno do 7 večera mimo tak jsem tu nestačila nikoho poznat. Víkend jsem sice měla volné,ale to jsem se věnovala příteli, uklízela a hodně odpočívala. No a teď jsem doma na rizikovém a je mi docela smutno :frowning2: , všechny kamarády mám v Praze, za mnou nikdo jezdit nechce protože je to pro ně moc daleko, no a já teď měla ty nevolnosti tak pro mě taky bylo těžký vydržet v dopravě. No a přítele zase nemůžu přivázat doma aby se mi pořád věnoval, to by mi za chviličku utekl :grinning: . Chybý mi ten kontakt s lidmi, no snad se to časem zlepší. Teď trávím nejvíc času u počítače protože chodit sama povenku mě moc nebaví.
A ty žiješ jak dlouho v Zásmukách?
Čím si se nejvíce bavila když jsi byla těhotná? Ty máš ale u vás asi hodně kamarádek vid?
Nejvíc mě mrzí že v Praze mám teď spoutu kamarádek které čekají nebo mají také mimčo a já jsem teď tak trochu mimo, za mnou se jim nechce, co by jezdily za jednou když je jich víc v Praze takže čekají jestli přijedu já a nebo mám prostě smůlu.
10. bře 2010 ve 21:23  • Odpověz
Teri, já jsem taky ještě teď v Praze...ale tak do dvou měsíců už budeme bydlet v Zásmukách...stavíme (resp. už je postavenej - jen dodělávky) tam dům :slight_smile:
Kamarádek...jak se to vezme...je tam dost holek co mají mimina a jsou všechny moc fajn! Dokonce je tam i mateřské centrum...kdyby jsi chtěla, můžeš pak chodit s námi si pohrát s dětmi a seznámit se s ostatníma maminama...autobusem jsi z Kostelce u nás za 15 minut!
Jinak ale jsem taky přistěhovalec - od Nymburka - pak 10 let v Praze a za chvíli Zásmuky...ale jezdíme tam každý víkend - jednak za babičkama (taky si od malý ráda odpočinu) a druhak makat na barák!
Ale naprosto chápu Tvoje pocity...taky jsem si říkala co mám dobrejch kamarádek...pak přišlo miminko - to ještě bylo fajn, pak se přidali finanční problémy, kdy jsem nemohla chodit po všech kavárnách a nákupech - do toho malá začala chodit a v kočáře vydržela tak půl hodiny a najednou jsem tu celý dny sama :-/ což je na psychiku příšerný! Naprosto důvěrně poznávám mateřskou demenci :slight_smile:

jinak já v těhu chodila do 8 měsíce do práce /s dvěma přestávkama - kvácení, chřipka/ takže to bylo v pohodě a pak už jsem to nějak doklepala ve společnosti počítače a internetu...takže moje největší zábava byla internet, občas návštěva nějáké kamarádky tady z MK, hodně jsem vařila...ale jinak nuda :frowning2:

Tak třeba když už Ti teď bude lépe, tak by jsi i za nimi do Prahy mohla, ne? Nebo máš napsané vycházky? A kdy jdeš teď na kontrolu?
10. bře 2010 ve 22:23  •  2 děti  • Odpověz
autor
Ahoj,
tak to se máte baráček, my bydlíme v bytě. Je pravda že už mi začíná být lépe tak si myslím že asi začnu trochu cestovat. Vycházky mám napsané neomezeně tak nehrozý žádná kontrola. Teď už se jen moc těším až bude teplo, v téhle zimě mám i zkaženou náladu a nechce se mi nikam i když se nudím.
Přemýšlela jsem i o tom že se vrátím zpět do práce, ale mám strach abych něco nezanedbala když už nám to jednou nevyšlo, mám docela stresující zaměstnání a hroznou vedoucí tak nevím nevím, najednu stranu jsem byla ráda že můžu být doma, ale je fakt že v práci bych tolik nemyslela na špatné věci, tam bych na to neměla ani čas.
Na kontrolu se chystám zase v úterý 16.3., tak bojim bojim a zároveň se moc těším až toho mrňouse zase uvidím.
V Zásmukách jsem už párkrát byla s přítelem, byl si tam něco zařizovat ohledně nějaké práce, tak že je to opravdu kousíček, tak to bych pak mohla za váma do toho centra až se prcek narodí.
A vy neplánujete ještě nějakého sourozence pro Adrianku? :slight_smile:
11. bře 2010 v 09:05  • Odpověz
Teri, jestli máš strach, tak bych to moc nehrotila alespoň do konce toho čtvrtého měsíce...pak už je to riziko menší!
A do centra s námi můžeš i s bříškem...to se taky počítá :slight_smile:

Sourozence plánujeme...asi na podzim se začneme snažit...uvidíme jak to půjde:slight_smile:

Napíšu více večer, až dám malou spát...teď musím udělat večeři...
11. bře 2010 v 19:22  •  2 děti  • Odpověz
Tak jsem tu...ale nemám dneska náladu moc...tetě se přitížilo (má rakovinu) tak mi z toho smutno!

A co by jste Terko chtěli víc, holčičku nebo chlapečka? A kde jsi dělala, že o tom píšeš jako o stresujícím prostředí? A co kočárek, máš nějáký tajný tip nebo teprve budete vybírat ?
11. bře 2010 ve 21:59  •  2 děti  • Odpověz
autor
Ahoj,
je mi moc líto že máš takové trápení s tetou. Vím o čem mluvíš, když mi bylo 18 let tak přesně na moje narozky řekli mé mamince že má rakovinu a před dvěma lety mi umřela babička na rakovinu, ale ta už byla starší. Je to svinstvo, ale zázraky se dějí i v případě mé mamči, nedávali jí vůbec naději že tak tři m ěsíce max no a už je to přes pět let co je v pořádku :slight_smile: .
No k tomu pohlaví mimča, já bych tak nějak chtěla chlapečka a přítel zase holčičku, ale po tom co už jsme o jedno přišli je nám to úplně jedno. Já jsem si dokonce přála i dvojčátka abych to měla za sebou, protože jsem musela před tím něž jsme se mohli začít snažit o mimčo projít půl roku léčbou hormonama a kortikoidama, takže to opravdu nebyla žádná sláva, přibrala jsem na váze 15 kg a po celém těle měla otoky, no ale stojí to za to jestli to vyjde a v to doufám.
Jinak pracuji na finančním úřadě na oddělení právnických osob no a ty poplatníci nás zrovna v lásce nemají, tak si dokážeš asi představit když jim vypočítám milionové penále jak mi chodí vyhrožovat a tak. No a taky nás je tam málo lidí a tak každá pracovnice tak okolo 500-ti firem a pak jim děláme všechny daně a různé žádosti, no a na vše máš termíny které musíš dodržet a když nestíháš tak na tebe vedoucí dokáže jen řvát místo toho aby ti pomohla. Teď je to u nás nejhorší když se odevzdávají daně tak sem opravdu ráda že jsem teď doma.
Co se týče výbavičky, kočárku a tak, no občas tak na nějaké mrknu, ale nic nevybírám, zatím, nechci to zakřiknout...minulý rok jsme s přítelem vybírali a občas i něco malého koupili no a pak to fakt moc bolelo když to nevyšlo a ještě se pak n ty věci dívat a tak, prostě se zatím nechci moc radovat aby pak to zklamání nebylo veliké.
No to jsem toho napovídala snad tě nebudu nudit.
Jo dneska se jdeme podívat na infomativní schůzku k apolináři, já sice jsem už celkem rozhodnutá že bych chtěla rodit v Podolí, ale mrknout se i jinam neuškodí. Mám se prý registrovat už 2.4. tak si chci trochu vybrat.
A kdepak jsi rodila ty?
No já už opravdu s tím povídáním teď končím, jdu něco poklidit než vyrazíme do Prahy.
Zatim ahoj
12. bře 2010 v 09:47  • Odpověz
Terko, tak jestli to je v práci fakt na prd, tak se na to opravdu vykašli...za to Ti to nestojí!
A co jste měli za problémy (jestli o tom chceš teda mluvit), že jsi brala kortikoidy a hormony!?
A jak jste pochodili u Apolináře? Mě tam rodila švagrová....
Já rodila v Krči a maximální spokojenost! Ale měla jsem porod docela rychlej...přijeli jsme tam ve dvě v noci, dali mi injekci proti bolesti, po té jsem se začala otvírat, ve pět jsem šla na porodní sál a v 8 byla Adrianka na světě!

My zítra ráno jedeme do Zásmuk, takže budu na příjmu až v neděli večer...
13. bře 2010 v 00:35  •  2 děti  • Odpověz
autor
Ahoj,
mě zjistili minulý rok že jsem potratila protože mám sníženou buněčnou imunitu, takže jsem začala brát začátkem června prednison což jsou ty kortikoidy no a když mi pak řekli že už se můžeme začít snažit o mimčo tak mi doktor napsal ještě dufaston a clostilbegyt no léku tolik že ze svých původních 65 kg mám už teď skoro 80 kg, no ale pokud to výjde bude vše v pořádku tak za to mi to stojí i když nejspíš budu mít asi metrák až půjdu k porodu.
Nejvíc mi ale asi vadily bolavé otoky hlavně nohou, celé léto jsem musela nosit stahovací punčochy což si dokážeš představit bylo fakt žůžo když venku bylo 35 stupnů.
Jinak u toho apolináře docela dobrý, hlavně tam mluvili o tom jak probíhá porod u prvorodičky a tak. No já asi stejně se budu snažit dostat do toho Podolí, sestřenka rodila u apolináře a druhý se chystá za pár týdnu v podolí no a říkala že v tom podolí co zatím viděla jí to příjde víc modernější a čistější tak nevím. Ale ono je to asi jedno hlavně aby tam to mimčo mělo vše co potřebuje a postarali se o něj kdyby se něco zvrtlo a to jak to tam vypadá je nejspíš fuk, stejně tam nejsi ani týden.
Dneska je mi celý den pěkně na zle a to už jsem myslela že mě ty nevolnosti přešly :stuck_out_tongue_closed_eyes: .
Jak bylo v Zásmukách? Já byla o víkendu u našich v Praze, ale místo toho abych se sešla s nějakou kamarádkou tak jsem celou dobu jen ležela a spala, byla jsem jak když mě někdo praští palicí.
Už aby bylo teplo a sluníčko to hned bude líp.
Teď už jsem doma a je mi zle z toho bince co tu máme, měla bych uklízet, ale nejspíš to nechám až na zítřek dnes se mi opravdu nic nechce, jen ležet a nic nedělat, no prostě hotovej lenochod :grinning: .
Tak snad jste měli zajímavější víkend a lepší než já.
14. bře 2010 v 18:11  • Odpověz
Terko ahoj,

tak to teda nemáš zrovna nejlehčí cestu za miminkem, ale tak snad to tentokrát vyjde a ty se staneš šťastnou maminkou :slight_smile:

K těm porodnicím...přečti si o Podolí jakej tam teď zavedli systém pro hlášení...aby jsi to případně nepropásla! Já v Podolí byla za třema kamarádkama....a mě vadí, že je to taková továrna na děti. Ale jinak si myslím, že tam mají asi nejvíc zkušeností, tím, že je tam hodně porodů...
Pokud by jsi měla mít porod pohodovej, pak je úplně jedno, kde porodíš! :slight_smile:

Víkend byl hektickej a pracovní...makali jsme na baráku (jakožto každý víkend), dneska byli navštívit tetu v nemocnici, zařídili pár věci a zase zpátky do Prahy...
Teď ještě musím MM vyžehlit pár věcí a půjdu spát! Aduška teď začala vstávat nějak dřív, tak ať jsem fit.

A s tou únavou...je to naprosto normální, já spala snad 12hodin denně až do porodu a pak ještě asi dva měsíce po...a pořád ještě jsem byla unavená.
14. bře 2010 ve 23:17  •  2 děti  • Odpověz
autor
Ahoj,
tak jsem mrkla na nějaké diskuze o porodnicích a jsem rozhodnutá že to zkusím v tom Podolí a kdybych se tam náhodou nedostala tak to zkusím u Apolináře. Kamarádky mi stejně říkaly že když už pak opravdu rodíš tak ti je to jedno kde hlavně abys to už měla za sebou.
Dneska je mi o proti víkendu nějak moc dobře, tak toho využívám a uklízím, teda teď jsem si dala pauzu a trochu brouzdám po internetu.
Taky hledam nějaké centrum kde dělají NT screening v I.trimestru bez doporučení gynekologa. Taky jsi byla n tomto vyšetření? Prý ti tam můžou říct už takhle brzy co to bude, jestli holka nebo kluk.
No uvidím jestli mě někam vemou.
Tak jdu znova uklízet, musím toho využít než zas budu úplně KO.
15. bře 2010 ve 13:33  • Odpověz
Terko, jako je to pravda, že když už rodíš, je Ti jedno kde, ale mnohem důležitější je personál. Ten dělá strašně moc. Já s tím v Krči byla spokojená úplně hrozně moc! PA strašně hodná, sympatická, všechno mi vysvětlovala, chválila...a i když to bolelo chvílema úplně šíleně, stejně na to vzpomínám hrozně ráda! A to právě díky přístupu hlavně té PA! Byla zlatá...

Jinak já na to screeningu nebyla...šla jsem až nějak v tom 16tt nebo jak se to chodilo (si to už nepamatuju :grinning: ) ale vím, že teď už se chodí na dva...nebo alespoň kamarádka byla! Ale dělal jí to její gynekolog. A já mám ještě k tomu špatné podmínky pro přenos toho ultrazvukového paprsku, takže nám řekli ve 20tt na 60% holčičku, pak to potvrdili ještě další dva doktoři (neměla jsem uplně v pohodě ty krevní testy na vývojové vady) ale vždycky říkali bez záruky :slight_smile:

Teda tak ty jsi byla pilná! :wink: ale buď na sebe opatrná jinak...
Já už od minulýho týdne nemám moc náladu...samé špatné zprávy a už to nějak přestávám zvládat! No ...nějak bylo, nějak bude a já věřím, že už jenom líp! Doufám!

Tak se jdu vykoupat a půjdu na kutě...jsem nějáká KO :frowning2:
15. bře 2010 ve 23:28  •  2 děti  • Odpověz
autor
ahoj!
tak máme za sebou další úspěšnou kontrolu a doktor říkal že jsme opravdu veliký, dostali jsme dvě krásné fotečky i když byl teda boj toho mrňouse vyfotit, protože jsme ho asi při tom ultrazvuku vzbudili a pěkně sebou pak mlel a dělal kotrmelce :slight_smile: . Jsem tak štastná že to dopadlo dobře, měla jsem hrozný strach. Ptala jsem se doktora jestli už mám za sebou riziko toho zalklého potratu a on mi bouhužel řekl že to riziko tu ještě je až do 16tt než funkci převezme placenta, tak mám před sebou ještě měsíc strachu, ale jak se znám tak se budu bát i potom, jsem už prostě taková.
Doufám že těch špatných zpráv u tebe bude už co nejméně, je to hrozný když se to se... tak všechno najednou vid?
Dneska jsem tak unavená jak ze mě spadla ta nervozita, že celý den ležím a spím, v noci jsem nemohla skoro spát jak jsem se bála toho ultrazvuku a ráno jsem ani nechtěla jet.
Tak dneska už se konečně pořádně vyspím.
Ve čtvrtek se chystám na veletrh do Prahy na dětské věcičky, ale jen na čumendu, pořád mám strach něco koupit abych pak na to nekoukala uplakanejma očima.
Ale jdu tam s kamarádkou která má rodit v červnu tak ta bude nakupovat za nás obě :grinning: .
No nic jdu jukat na ulici a pak spát, už teď se mi klíží oči :pensive:
16. bře 2010 v 18:44  • Odpověz
No vidíš Terko, miminku se daří dobře! Jsem ráda i za Tebe!!!! A strach neměj...zamlklý potrat není geneticky danej, prostě miminko nebylo moc silné a tak to vzdalo ... možná i lépe než aby se pak narodilo s nějakou vadou!
Teď k tomu ale není sebemenší důvod! Už to že je mimísek velkej svědčí o tom, že se mu daří dobře a že všechny orgány fungují tak jak mají. Děti, které nejsou úplně v pořádku jsou naopak menší...takže hlavu vzhůru mamino :slight_smile:

Ty jdeš na veletrh ve čtvrtek? My měli jít taky, ale přesunuli jsme to na pátek! Je to spojený ještě s veletrhem for habitat...tak i pokoukáme po nějákém designu do baráčku!

Jinak my se teď vrátili z lyžování...dědeček s babičkou hlídali a my si s manželem jeli trochu zalyžovat...tedy jen večerní lyžování tady kousek od Prahy - Moninec! Tak už tady u toho počítače skoro spím...

No nic, jdu spát. Zítra budu celej den doma...manža jde večer do hospody, tak budu i slaměná vdova večer :slight_smile: By se teď šikla nějáká kamarádka, aby nám tu nebylo smutno :grinning:
17. bře 2010 v 00:14  •  2 děti  • Odpověz
autor
ahoj,
teda lyžovačka, to bych taky brala, já tak ráda lyžuju a na Monínci to znám, ale jsem srab tak jsem si letos fakt neriskla lyžovat i když jsem slyšela že spoustu holek lyžuje v tom I.trimestru.

Já na ten veletrh chtěla jít původně až o víkendu,ale kamarádka může jen v ten čtvrtek. Víš že si na internetových stránkách můžeš stáhnout zdarma vstupenku na ten veletrh? Jsou to stránky www.malvik.cz a tam na uvodní stránce jen reklama na ten veletrh a pod tím je napsáno zdarma vstupenka,no tak na to klikneš a zaregistruješ se a oni ti na tvůj email pošlou vstupenku kterou si vytiskneš a podepíšeš.
Já už vidím že mě to tam bude lákat k nákupům, ach jo já jsem na to fakt hrozná, teď když si nekupuju nic hezkýho na sebe tak bych utrácela na to mimčo.

Já jsem dneska celý den zase pro změnu sama doma, přítel má nějaký kšeft na malování baráku tak tu smutním, je to nezvyk teď neměl skoro dva měsíce žádnou práci a odteď to začne, to teda nevím co budu celé dny dělat. Už aby mi bylo pořád dobře a bylo venku hezky a teplo a já mohla jezdit na výlety a tak.

No půjdu zkusit něco ukuchtit k obědu a večeři tak snad to udýchám :grinning: .
zatim ahoj
17. bře 2010 v 10:58  • Odpověz
Přítel je malíř? :slight_smile: to by se nám mohlo hodit :grinning:

Teri, já bych se být těhotná taky na ty lyže bála. Sice jezdím slušně, ale nikdy nevíš jakej debil Tě srazí a pak bych si sypala popel na hlavu, že jsem blb na ty lyže lezla...i když v Alpách (na širokých sjezdovkách) takový strach nemám! :slight_smile:

Já mám vstupenku zadarmo od kamarádky z tiskárny, víš! Ale jinak díky za tip :slight_smile:
A s tím nakupováním...jsem na tom podobně. Sama si nic nekoupím, ale pro Adrianku bych nakupovala pořád! Nejsem totiž žádnej střízlik a ještě k tomu s nekonfekční velikostí, takže už to oblečení pro mě je problém, ale pro Adrianku bych nakupovala pořád :slight_smile:

Co oběd a večeře? Zvládla jsi to ? :slight_smile:
Já půjdu ještě naložit maso na zítřejší oběd, pak vykoupat a čekat na manžela, kterej je dneska v hospodě!
17. bře 2010 ve 22:40  •  2 děti  • Odpověz
autor
ahoj!
tak nám jde konečně koník!
Už mi to tady začalo chybět. No jo přítel se dal na malířinu, jeho taťka má malířskou a lakýrnickou firmu tak si tím taky vydělává, je to výhoda že není celý den a každý den pryč.

Tak mám ten veletrh zasebou , musím říct že mi tam strašně moc vadil ten vzduch, bylo tam nedýchatelno, tak jsme tam s kamarádkou vydržely asi tak dvě hodinky a mazaly pryč. Dostala jsem tam zdarma od malvika rychlozavinovačku a je fakt pěkná, no a nevydržela jsem to a koupila jedny polodupačky a jedno bodýčko, ale radši jsem to nechala u našich doma, nechci pak tady nad tím brečet.

Co se týká vaření tak už je to lepší, řekla bych že od čtvrtka mi je docela dobře, tak už se mi neděla blivno s těch vůní.
Ale dneska mě teda pěkně bolela hlava abylo mi na omdlení jak se měnit tlak a počasí, tak jsem jak praštěná přes palici :sweat_smile: .

A jak se líbilo tobě na veletrhu? Pořídili jste něco pěkného?
19. bře 2010 v 19:21  • Odpověz
Ahojte,
teda koukám jak puk na nového koně! Si musím zvyknout!
Tak koukám, že jsi neodolala a nakoupila pár věciček...já myslím, že tentokrát to vyjde a v říjnu ty věcičky miminku oblékneš!

My na veletrhu byly asi taky dvě hodiny...ale chtěli jsme to projít všechno, což jsme nestihli...ale okoukli jsme golfáče a uvidíme pro který se nakonec rozhodneš! Ale jinak jsme nic nekoupili...

My měli docela smutnej víkend...Adrianka v pátek a soboru horečkovala načež se v neděli osypala - takže šestá nemoc! V neděli jsem byla tetě koupit kalhoty, protože se ze všeho ukrutně zhubla a nemá co na sebe! No a v pondělí jsem jela za kamarádkama do mojí rodné vesnice - tak jsme strávili prima den s o 14dní starší Elenkou a odpoledne jsem jela vybírat svatební šaty s mojí nej... kamarádkou!
Bohužel odpoledne se vrátila teta z nejdůležitějšího vyšetření, kde jí řekli, že léčba nezabrala ... a ona umírá :frowning2: to je strašný, ta bezmoc, beznaděj...může tu být ještě dva roky, ale taky týden...to nikdo neví :frowning2:
Ale raději si budeme psát o něčem veselejším!
Kdy máš další poradnu?
A co přítel, jak se na miminko těší?
23. bře 2010 ve 21:24  •  2 děti  • Odpověz
autor
Ahojky,
je mi líto tvojí tety, já to znám tu beznaděj zase s babičkou, chce to hodně síly pro vás všechny.

No další poradnu mám příští úterý 30.3., moc s těším až mimčo zase uvidím,ale mám hrozný strach aby bylo vše ok.
Už je mi téměř týden dobře, žádné nevolnosti prostě nic, tak doufám že to není špatné znamení. Taky když se mi udělalo tak dobře a venku je taky tak hezky a tak nemám doma vůbec stání, nejradši bych byla venku,ale samotnou mě to nebaví a všichni jak na potvoru jsou buď v práci nebo jak jsem zjistila tak marodí, ach jo, to je pech.
Přítel se těší na miminko,ale zatím to nedává moc najevo a říká že se začne naplno těšit až pomine jakékoliv riziko. Tak za pár týdnu už budeme plánovat doufám víc.

A co malá, už je v pořádku? Taky si asi konečně užíváte pěkného počasí a procházky jsou o to hezčí vid?
Chystám se teď ulovit někoho kdo by šel se mnou do kinča na ty ženy v pokušení, přítel odmítnul hned jak viděl ukázky,prý že tam budou samý ženský a tak, no a mamka nejdtřív nechtěla a před chviličkou jsem se dozvěděla že vyráží s kamarádkama zrádkyně,ale přeju jí tobudou se asi víc bavit,ona jela totiž včera na týden do lázní tak si tam dělají s holkama hezký program. Bože já jí tak závidím jela bych taky a hned :frowning2: .

No půjdu se podívat do lednice jestli tu máme něco s čeho by se dal vyrobit nějaký poživatelný oběd,už mi fakt dochází inspirace.

zatím se měj krásně a užívejte sluníčka
24. bře 2010 v 10:37  • Odpověz
autor
ahoj!
tak máme za sebou další úspěšnou kontrolu! Byla jsem si u doktora pro papír na peníze do práce a on že mi udělá poradnu rovnou at tam prý nemusí za pár dní zase,tak že supr,úplně mě tím překvapil a udělal mi krásný víkend protože vím že je vše v pořádku. Za 14 dni tam jdu znova a to mi budou dělat ty tripl testy, tak to budou nervíky než se pak dozvím výsledky.
Ale doktor říkal že vypadá všechno v pořádku, mímísek si krásně plaval u mě v bříšku a taky mi zamával,tak to bylo fakt moc krásny.
Tak zatim ahoj,potřebovala jsem se o to podělit o tu radost.
Mějte se krásně a užíjte si víkend.
27. bře 2010 v 10:37  • Odpověz
Ahoj Teri, omlouvám se za delší nepřítomnost...byla jsem bez PC. Musela jsem ho dát k doktorovi, kterej mu rozšířil pamět! To je paráda teď...neseká se mi, nehlučí...prostě paráda!
Jak se cítíš? Koukám nová fotečka...hezká :slight_smile:
Mám radost i za Tebe z těch dobrých zpráviček od Tvého Dr. :slight_smile: jen tak dál!
Za pár dní už možná budete vědět pohlaví :grinning: a mrňouska tak oslovovat správným oslovením :slight_smile: mmch...jaké jména máte vybrány nebo uvažujete?
U nás ani nic nového není...pořád makáme na baráčku, jezdíme navštěvovat tetu do nemocnice, přes týden v Praze...a ono to pořád tak utíká ten čas...
5. dub 2010 ve 23:12  •  2 děti  • Odpověz
autor
Ahoj!!!
tak to je fanj že už mám počítač zdravej :grinning:
Já se cítím docela dobře,ale začaly mě trápit záda :confounded: , tak už jsem objednaná na rehabku. Taky jsem si našla každý čtvrtek tehotenské cvičení + těhotenský kurz v Říčanech, tak začnu od zítra chodit jednou týdně.
Jo a taky se mi podařila registrace v Podolí,ale byl to boj, kartotéku otevírali v 7 hodin ráno a já tam byla kráce po 6 hodině a byla jsem 13. na řadě a oni berou jen 12 maminek na ten den porodu, jsem myslela že vzteky puknu a chtěla jsem se hned otočit a jet domů,ale nakonec jsem si říkala co kdyby tam byla nějaká maminka ve špatný termín a opravdu dvě mamči tam byly ´špatně tak se na mě dostalo, ale bylo to o prsa a já byla tak utahaná, že jsem pak celý den prospala.
No a včera jsem si do Podolí volala a ptala jsem se na 3D ultrazvuk a oni mě objednali hned na čtvrtek v 16.15 hodin tak už se ted nemůžu dočkat....sice nás to bude stát 1300,- Kč a v plánu máme jít na něj ještě v 26tt,ale když mě jinak můj ddoktor na jiné velké ultrazvuky nepošle, tak ty peníze do toho vrazíme, snad to bude stát za to.
Nebyla jsi s malou taky na tom 3D ultrazvuku?
No a v úterý kontrola u našeho gynekologa a ty tripl testy....mám z nich strach.
Strašně už se těším na příští pátek jedeme na víkend na malou dovolenou do přírody.
7. dub 2010 v 11:32  • Odpověz
Teri, tak gratulka k úspěšné registraci v Podolí!!! Teda ale klobouk dolů, já bych se na takovou šaškárnu co Podolí vymyslelo vakašlala :slight_smile:
těhotenské cvičení je fajn...já chodila celé těhu, krom toho krvácivého období a pak ke konci už jsem chodila jen na ty přednášky (bylo to totiž kombinace cvičení a přednášek o porodu, péče o mimi, šestinedělí, hygiena, úlevové polohy...prostě takové praktické věci - je to kousek od Jiřáku to cvičení a stojí směšných 60Kč :slight_smile: )

My na 3D ultrazvuku byli, ale až v 28tt myslím, nám bylo řečeno, že dřív ty obrázky nejsou tak hezké...tak pak pošli nějáké fotečky malého špuntíka! TO by vám mohli i říci už pohlaví ne? Na 3D by to mohli vidět lépe!

Z tripl testů se zbytečně nestresuj...určitě budou v pořádku!!! a pak taky jsou hodně chybové...např. kamarádce vyšel down a má zdravou holčičku, já zas měla vysokou hodnotu na roštěp a Adrianka je naprosto v pořádku. Ale je fakt, že to vyžaduje další a další vyšetření. Jedinou výhodu, kterou to má je, že vidíš často prcka v bříšku!!!

ty jo...romantika...víkend v přírodě! Hmmm to bych si nechala líbit!

A co ty jména? :slight_smile:

Já byla dneska s kamarádkou vybírat svatební šaty...v červenci se vdává! A v srpnu se mi žení brácha...to jdu za svědka...v sobotu nám to oznámil! A teď jsem dodělala dortík, protože zítra máme oslavičku Adriančiných narozenin tady s holkama z MK. Dělala jsem piškotovou želvu (želva protože jí už od malička říkám želvičko :slight_smile: )
7. dub 2010 ve 23:12  •  2 děti  • Odpověz
autor
Ahoj!
Tak to Adriance přeju vše nejlepší k narozeninám!
No ona ta registrace je teď všude i v nemocnicích, ale je fakt žetřeba Bulovka, Motol a ty větší mají sice registraci,ale ne tak přísnou že musíš přijít přesně v tom 14tt, ale můžeš i později. No hlavně že budu mít kde rodit :grinning: .
Já se těch tripl testů právě bojím proto že jsou tak nesplehlivé, mám strach že mi to výjde špatně budu se pak až do porodu bát no a co kdyby mi řekli že to má toho downa, co se dělá pak? To se jde na ten odběr plodovky asi vid? Z toho mám taky hrůzu, vůbec si nedovedu představit že mi skrz břicho píchají velkou jehlu brr :confounded: . Navíc kolegyně v práci na té plodovce byla a říkala že už by nešla, protože jí napíchli miminko a to pak kvůli tomu potratila a prý jí to pěkně bolelo. No vím že musím něco vytrpět když chceme mimčo, ale já jsem takový srab :frowning2: .

Jména mám zatím vybrané po kluka Dominik a pro holku Gabrielka, ale s tím holčičím ještě nevím. Já si stejně myslím že to bude kluk, tak jsem zvědavá co mi řeknou :slight_smile: .
No na tom 3D by mi už mohl říct co to bude, teda já v to alespoň doufám. Chtěla bych pak jít ještě jednou na ten 3D až bude pak mimčo větší tak kolem toho 26tt, ale v tom Podolí to dělají i teď do 17tt tak jsem si řekla že to zkusme. Na internetu jsem viděla na stránce maminkam.cz fotku z 3D ultrazvuku v 15tt a byla moc hezká, tak snad u bás taky bude něco vidět
:wink: .
No ale mě stejně asi nejvíc bude stačit když mi hlavně řekne že je vše v pořádku s miminkem a budu spokojená.
Pak dám určitě vědět jak jsem dopadla a pokusím se tu fotku sem dát, jestli se mi to teda povede, jsem na tyhle věci fakt talent :grinning: .
8. dub 2010 v 10:09  • Odpověz
Ahoj,

nějak nestíhám poslední dobou...
tak Dominik a Gabrielka...moc hezká jména. Dominika jsem chtěla jako malá holka...Dominik a Patrik, to byli favoriti, když mi bylo asi 15 :grinning:. A Gabriela zní vznešeně...no dobrý výběr opravdu :slight_smile:

Neboj triply dopadnou dobře a kdyby ne, aspoň víš, že je tam fakt velká chybovost a není důvod se hned stresovat! Když Ti vyjdou blbě výsledky na downa, bude Ti doporučen ten odběr plodovky, který ale můžeš odmítnout. Pokud by jsi měla vyšší tu hodnotu na roštěp...jde se na kontrolní ultrazvuk a to nevím zda se pak chodí i na plodovku!

Tak to jsem zvědavá na ten UTZ co se tam v tom tvém bříšku skrývá za pohlaví...tipuju kluka! A co ty? Na jaký pohlaví se cítíš? :grinning:
12. dub 2010 ve 23:53  •  2 děti  • Odpověz
autor
Ahojky!
tak typuješ správně, nejspíš to opravdu vypadá na kluka! Já si to myslela celou dobu, tak takové překvápko to zase nebylo. Není to na 100%, to mi přibližně řekl doktor na tom 3d ultrazvuku.
Dneska jsem byla na kontrole u svého gynekologa a taky vše v pořádku a dělal tu genetiku,tak výsledky budu mít příští úterý. Budu se snažit na to nemyslet, jsem ráda že v pátek odjíždíme s celou přítelovou rodinkou tj. asi tak 16 lidí na ten společný víkend do hor, tak na to nebudu tolik myslet.
Taky mě doktor poslal na vyšetření echo fetu, to je nějaký pdobnější ultrazvuk na srdeční vady miminka, stojí to sice 1200,- ale prý to za to stojí, může odhalit nějaké vady, které normální ultrazvuk ani ty tripl testy neodhalí, tak do toho asi půjdem.
Už jsem po tom 3d ultrazvuku koupila první věcičky na miminko, moc jsem to nepřeháněla,ale v tescu měli slevy tak jsem neodolala :grinning: . Začínám pomalu věřit že ted už bude vše v pořádku.
13. dub 2010 v 10:53  • Odpověz
Ahojky,
tak já se tedy hlásím. Nejsem přímo z Kostelce, ale před 4 měsíci jsme se nastěhovali do Kozojed (2 km). Čekáme 3 mimčo a termín mám v půlce září.
13. dub 2010 v 15:53  • Odpověz
autor
Ahoj smudlinka!
vítám tě mezi námi :slight_smile:
Jak pak se ti líbí v Kozojedech? Už tam někoho znáš nebo se teprve rozhlížíš?
Jak si se mohla dočíst, tak já jsem v Kostelci už dva roky a krom přítelovi rodiny tu nikoho neznám, protože jsem každý den dojížděla do práce do Prahy a tak nějak mi to nepřišlo,ale ted tu jsem jak kůl v plotě.
A jak pak se ti daří v těhotenství? Už to máš asi všechno pěkně zmáknutý, to já jsem ted ze všeho vykulená. Naštěstí už mi není špatně jako dřív,to jsem ani nevylezla z postele jak mi bylo hrozně.
A vy ještě nevíte co čekáte? A chceš si to nechat říct nebo to chcete jako překvápko?
My už víme že čekáme nejspíš chlapečka. Byla jsem v Podolí na 3d ultrazvuku a tam nám to doktor už řekl.
A už máš vybranou porodnici? Já budu v tom Podolí, i když je to teda pěkná továrna na děti,ale prý by tam měli být dobrý.
Koukám že čekáme skoro na stejno, já mám termín 1.října.
14. dub 2010 v 17:47  • Odpověz
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.