• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Těhulky z Prahy - termín leden 2009

(Zamčená)
20. října 2008 
Ahoj, je tu někdo z Prahy s termínem kolem ledna? A někdo kdo jde rodit do Podolí nebo s tím má zkušenosti? :wink: :slight_smile:
28. srp 2008 v 16:20  • Odpověz
Ahoj Luco...já jsem začátek února. Rodit v Podolí nezvládám,přišla jsem pozdě :confounded:
28. srp 2008 v 16:51  • Odpověz
Já mám termín sice už v listopadu, ale rodit budu v Podolí :slight_smile: v listopadu jsme už čtyři, tak pak určitě napíšem jaký to tam je, i když pak už stejně asi nebudeš mít možnost jít jinak :wink:
28. srp 2008 ve 20:19  • Odpověz
Ahoj Luco :slight_smile: mám termín první týden v lednu a rodit bych chtěla v Podolí :wink: mám tam registraci, ale jak vím ze zkušenosti kamarádky - ani to nic nezaručuje. Byla po termínu, dvakrát jí vrátili, že je málo otevřená, když si potřetí volala, nějaká důvtipná sestra jí řekla, ať si vezme prášek a jde spát, že to jsou poslíčci ... rozjeli se do Krče, kde do tří hodin porodila.
Plánuješ navštívit tamnější předporodní kurz? Přihlašovat se budu do A-centra na kurz, ale tady jsou jen 2x2h za 300Kč, tak do toho taky půjdu. Zkušenosti s miminkem žádné nemám a i kdyby se informace nelišily, mě neuškodí :wink:
29. srp 2008 v 10:00  • Odpověz
Ahoj Jindri,
s tou porodnicí máš bohužel pravdu.Mojí kamarádce prostě třeba v Apolináři sekla sestra s telefonem, tak dojela za pět dvanáct do Podolí.Měli plno..ale najednou to šlo.

Jinak já jdu do A-centra na cvičení a později na kurz určitě taky.
29. srp 2008 ve 12:47  • Odpověz
petronelie: no můžeme doufat, že nás neodrodí manžel :grinning: ... taky si jdu vyzkoušet cvíčo, jdu v pondělí na balóny, cvičím na něm i doma, ale nevím, zda to dělám dobře.
Byla jsem na těhu cvičení ve fitku HolmesPlace, ale to bylo na mě moc náročné. Druhý den jsem měla namožené svaly na celém těle, nevím, zda to je zrovna v těhu dobré ... paní na recepci v A-centru říkala, že to se mi u nich nestane, že se spíš soustředí na navození pohodičky a harmonie těla.
29. srp 2008 ve 14:40  • Odpověz
Ahoj Luco,
hlásím porod koncem ledna (doufám) v Podolí:slight_smile:
29. srp 2008 v 16:57  • Odpověz
Luco, ja jsem taky lednová, i když na Bulovce :wink:
29. srp 2008 v 17:03  • Odpověz
Ahojky, tady lednovka, co bydlí v Praze, ale bude rodit v Českých Budějovicích :wink: (Kam se chvíli předtím teda přestěhuje :slight_smile: )
29. srp 2008 ve 20:33  • Odpověz
Jindri: Já jdu to další pondělí, tak jsem zvědavá. Taky jdu na míči, koukala jsem na Gravidjogu,ale tu bych zkusila později....dlouho jsem se nehýbala, tak míč bude ideální a hlavně ho mám doma, takže okoukám cviky a pak se budu protahovat každý den. Mě už totiž pěkně začínají bolet záda :frowning2: A to ještě ani nemám břicho :unamused:

Zdravím všechny ostatní...campi: my na sebe máme štěstí,že? :grinning:

Pěknou sobotku všem!!!
30. srp 2008 v 09:57  • Odpověz
petronelie: zítra ti písnu, jaké to bylo :wink: Já jsem před těhu párkrát byla na Powerjóze a to mě vůbec nebavilo, tak mám i k Gravidjóze antisympatie. Ale třeba to bude o něčem jiném. Kdo ví.
Zkus plavání na záda, já chodím pravidelně každý týden a pomohlo mi to :wink:
31. srp 2008 v 08:11  • Odpověz
Jindri,díky,dej mi pak vědět. Já mám s powejogou stejné zkušenosti.A plavání je dobrý nápad,mě jen holky strašily se zánětem...a tak. Bereš si tampon nebo chodíš normálně? Tos mě úplně naladila,asi dnes večer zajdu na kafčo.

Holky,od kdy vám rostlo bříško? Já budu začínat 18tt a furt nic :unamused:
31. srp 2008 ve 13:58  • Odpověz
Ahojky holky...taky hlasim porod v Podoli, sice mam termin 1.2.2009...ale jestli bude prcek rust tymhle tempem...tak to ztihnu v lednu :grinning:
31. srp 2008 v 16:09  •  2 děti  • Odpověz
Ahoj, taky hlasim Podoli, termin 30.1. Tak uvidime, kde skoncim. Bulovku mam sice co by kamenem dohodil a zbytek dosel, ale Podoli je nejak memu srdci bliz a neni to jen tim, ze jsem se tam narodila i ja :slight_smile:
31. srp 2008 v 16:48  • Odpověz
Ahoj teufi,my na sebe máme štěstí,prostě osudová láska!
31. srp 2008 v 18:22  • Odpověz
Petulinko..to vis....spaja nas vic..nez si myslis, kotatko moje :wink:
31. srp 2008 v 19:49  •  2 děti  • Odpověz
Ma 12...holcinoooooo..tak jestli to vyjde...potkame se tam.... :wink:
31. srp 2008 v 19:49  •  2 děti  • Odpověz
Ahoj lednovky :slight_smile:

Petronelie já jsem v 18.tt měla jenom takový jakoby víc najedený bříško...a dva-tři tejdny na to už je to mazec :grinning: (viz album). Neboj, teď to teprve začne :wink: :slight_smile:
31. srp 2008 ve 23:26  • Odpověz
petronelie: mě už od začátku trápí trochu výtok, ale jiné příznaky nemám a doktorka mi plavání povolila, že se nemám strachovat. Žádný tampón nemám, jen se potom umyji Lactacydem. Chodím do veřejného bazénu, těsně co otevírají , takže předpokládám, že voda je člověčinou netknutá a plaveme si tam cca 2-3 lidi :wink:
Jinak mě se bříško začalo objevovat po 19tt, teď jsem 23tt a bříško už je vidět, ale většina holek, co zde má alba má bříško mnohem větší. Ale u mě je to asi i s tím, že jsem "oplácanější" postavy a mám patrně větší úložné prostory :grinning:

ma12: mám to stejně. Bulovku i Motol kousek, ale Podolí je mi mnohem bližší a určo je to i tím, že jsem se tam narodila já, brácha a maminka též :slight_smile:
1. zář 2008 v 09:28  • Odpověz
autor
ahoj, to je super, kolik vás tu je:slight_smile: Já jsem se taky registrovala v Podolí za pět minut dvanáct, už koukali, že mě málem nechtěli vzít. Od domu to sice nemám nejblíž, ale moc se mi tam líbilo :slight_smile: Hlásíte se někdo na ty předporodní kurzy co tam jsou nebo cvičení? Od kdy je to nejlepší?
1. zář 2008 v 09:46  • Odpověz
autor
teufelchen: ten můj taky rychle roste a je hrozně živej, takže uvidíme, jestli to bude fakt toho 12.1 :wink:
1. zář 2008 v 09:47  • Odpověz
autor
jindri: já bych taky hrozně ráda chodila plavat, ale právě kvůli těm gyn. problémům nemůžu :( Ach jo, je to jedinej sport, kterej mě pomáhá na ty moje křivý záda!:slight_smile: Navíc jsem ted ještě chytla nějakou bakterii, našli mi to v moči, tak musím brát ATB :confounded:
1. zář 2008 v 09:50  • Odpověz
jindri: jak to funguje v Holmes Place? Se zpožděním jsem zjistila, že koupili Factory Pro. Teď je tam taky to roční členství? Nebo je tam permice jako ve Faktorce a strhávají za jednotlivé hodiny?

petronelie: a v jakém týdnu jsi se ptala v Podolí? Mně tam od gynekologa poslali už v 7tt, že jim tam přede mnou brečela jedna pacientka, že ji v 10tt nevzali! Tak jsem to vzala jedním hopem a registrovaná jsem. Ještě jak to dopadne v tom lednu, že?

Bříicho už mám tvrdší a kulatější než dřív (prý bychom měly mít v 5. měsíci dělohu jako menší meloun). Užívám si pohyby (ze začátku mě to trochu děsilo), ošmatávám mimino a zkouším si s ním hrát.

Luca: o porodních kurzech v Podolí jsem nečetla nic nadšeného, tak je vynechám a budu chodit k porodní asistentce u mé gynekoložky na Andělu (do předporodního kurzu bere i pacientky od jiných gynekologů, kdybyste měly zájem, tak můžeme vytvořit skupinku 3-4 těhule od listopadu).
1. zář 2008 v 10:07  • Odpověz
autor
campi: to by bylo super, na Anděla bych to neměla zas tak daleko :slight_smile: Tak se pak ještě domluvíme. S temi pohyby jsem to měla stejný, měla jsem je už od 16 tt a byla jsem vyděšená, že tak brzo a tak silné. Všude jsem četla, že je to napřed jak šimrání motýlka, ale to byly takový rany, jakoby mě tam bublaly bubliny a přeskakovalo - no chvíli to trvalo, než jsem se zklidnila, že to bude asi normální a doktor mě uklidnil, že prý je to tím, že jsem hubená, tak jsem to cítila dřív a silněji. Ted už si pohyby užívám :slight_smile:
1. zář 2008 v 10:42  • Odpověz
luca: měla jsem to stejné jako ty. Pohyby na konci 17tt, přitom všude psali, že prvorodičky do 20tt nic cítit nemůžou. A hned poprvé to bylo jako by se tam mrskala ryba a plácala mě ocasem:slight_smile:, takže jsem jasně věděla, že je to mimino, ale dodneška nadskočím, když se ozve a až pak si na ni chytnu.

Cvičení by probíhalo tady:
http://www.pwhc.cz/cz/stranka-nase-sluzby-6

Vyzpovídala jsem jednu pokročilejší těhotnou a byla s tím moc spokojená, hlavně s nácvikem dýchání a tlačení, to je asi lepší dělat ve skupině malé než v nějakém masovém cvičení. Tak kdybyste některá chtěla, napište mi do IP (v průběhu času) a pošlu Vám čislo na tu porodní asistentku, která to vede.
1. zář 2008 v 10:50  • Odpověz
autor
campi: koukala jsem na ten web, vypadá to dobře :slight_smile: Možná bych tam pak chodila...
a nevíš, jaký je v podolí ten 3D ultrazvuk? četla jsem na to jak negativní tak pozitivní reakce. Někdo byl spokojenej, jinej zas vůbec ne...
1. zář 2008 v 11:07  • Odpověz
Osobní zkušenost nemám, jenom jsem viděla jedno DVD z Podolí u sousedů. Sousedi byli moc zklamaní, dr. byla prý studená jako psí čumák, holčička spala a muselo se do ní šťouchat, takže to byla prý celkem nuda a nějak si nevytvořili žádnou atmosféru. Takže to ohodnotili tak, že mohli za těch 1200 Kč miminu koupit něco užitečnějšího. Hodně si chválí Gennet. My si tenhle zážitek necháme teda ujít a počkáme až na reálné mimčo.
1. zář 2008 v 11:11  • Odpověz
Holky, dnes jsem se dozvěděla, že čekám holčičku :dizzy_face: :dizzy_face: Jupííí :grinning: mám z toho ohromnou radost :slight_smile:

Campi: V HolmesPlace jsem si zaplatila jen tu jednu hodinu (150Kč) - chodit tam nebudu, takže jsem se o nějaké permannentky ani nezajímala. Stránky jsou zde: http://www.holmesplace.cz
Pošli mi prosím číslo na porod.asistentku, Anděl mám opravdu kousek a komornější prostředí by mi vyhovovalo mnohem víc. Cvičení a kurz jsou nějak propojené nebo zvlášť?

luca76: zrovna dnes jsem si v Podolí prohlížela nástěnku foteček z 3D UTZ - moc pěkné, většina fotek byla nádherně jasná, ale já o to zájem nemám, peněz nemáme nazbyt a pořád je to sázka do loterie, zda bude mimčo dobře natočené :wink:
1. zář 2008 ve 14:20  • Odpověz
Jindri...tak blahozelam k holcice...taky si ji preji kvuli manzelovi...ale nepohrdnu ani klouckem.No, nechame se prekvapit :wink:

Holky, taky premyslim o tom 3D ultrazvuku, zalezi na tom, jak na tom bude prcek s naladou na exhibici :sweat_smile:
1. zář 2008 ve 14:40  •  2 děti  • Odpověz
campi,já se v Podolí ptala někdy ve 12tt :grinning: Mě do té doby hrozil potrat, hodně jsem špinila,takže jsem opravdu měla jiné myšlenky než porod.
Ale jako že bych brečela,že mě nevzali?
Já mám skvělého gynekologa,takže půjdu rodit do privátní nemocnice Neratovice. A nezoufejte,jestli to máte do porodnice přes celou Prahu. Já to mám 45 minut cesty autem při klidném provozu,ale prostě se nedá nic dělat. V nejhorším mě stejně někde vezmou.

Já tedy na 3D půjdu,je to hezké. Mám to automaticky v nadstandartu od mého lékaře, tak jsem zvědavá.

Jindri: Gratuluju k holčičce!!!! :wink:
1. zář 2008 ve 14:40  • Odpověz
Jsme byly přesunuty.
Co ty, teufiku, už je líp? :wink:
1. zář 2008 ve 14:43  • Odpověz
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.