• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Těhulky z Prahy - termín leden 2009

(Zamčená)
20. října 2008 
Petule...no joooo...toaletak uz odmotam v pohode i kdyz to porad boli :wink: Ve stredu mam kontrolu u gyndare...a pak me snad uz posle na velky utz...a prdolka ukaze prdolku..at se taky potesim z pohlavicka :grinning:
1. zář 2008 v 15:01  •  2 děti  • Odpověz
tak to mě mrzí, že jste všichni po novym roce, přidala bych se k vám s tím předporodním kurzem, i pro mě je anděl dobrá lokalita, jenže já už jsem objednaná do Podolí a jdu už za tři neděle :slight_smile:
Jinak chodím do toho holmesplace plavat každej tejden a maximálně mi to vyhovuje, ještě se mi nestalo že by nás tam bylo víc jak tři lidi a zatím žádný záněty a to jsem na ně dřív trpěla :unamused:
1. zář 2008 v 15:01  • Odpověz
petronelie: děkuji za gratulaci :dizzy_face: Se cvičením absolutní spokojenost. Nejdříve jsme si povídaly, pak (já bych to ani nenazývala cvičením, spíš důkladným protahováním) "cvičily", Taky jsme meditovaly a na konci jsme v kroužku miminkám zazpívaly ukolébavku :grinning:
Ty jdeš v pondělí na ráno či odpoledne? Mě se Zorka, která cvičí odpoledne moc líbí, ale moc mi nevyhovuje večerní čas.

Teufelchen: děkuji. Můj manžel by víc jásal z kluka, protože už se viděl, jak spolu vytvoří geniální programátorský tým, který se jako vedlejšák bude zabývat fyzikálními a matematickými objevy:grinning:, ale snad si dal vysvětlit, že i holčička může být těmito směry potrefená :grinning:
2. zář 2008 v 08:03  • Odpověz
Bebinko: jdeš na cvíčo v 16:30? Jestli jo, tak já budu mít světle modrej obleček Nike (neříkám to kvůli značce, ale je na něm vidět to bílý véčko jako identifikační znamení), přes břicho má takovej divnej světlej pruh. Jestli mě poznáš, tak se prosím přihlaš (a napiš svoje identifikační znamení, jo?).
2. zář 2008 v 09:17  • Odpověz
Nemyslíte, že se to přeceňuje, že chlapi chtějí se synama pouštět lodičky, stavět autodráhy, střílet z pistole apod.? Já teda s holčičkou žádný velký společný koníčky neplánuju. Že bych se těšila, až budeme spolu vařit nebo nakupovat růžový hadry.... Nevím.
2. zář 2008 v 09:18  • Odpověz
campi: asi si jen chlapy chtějí splnit nebo znovuobnovit dětské radosti a přání, nebo jak je to v našem případě, manžel chce předávat své počítačovo-fyzikální znalosti. Ono taky záleží, jaké jsou koníčky, vaření a nakupování bych tam tedy určo neřadila :grinning: já se věnuji kynologii a tajně si doufám, že v tom dceruška najde zalíbení a některému kynologickému směru se budeme věnovat spolu :wink:
2. zář 2008 ve 13:23  • Odpověz
Jéžiš,chudák miminko.Fyzik-matematik :grinning: Ale to holči může taky.
To já bych věděla,co s holčíčkou i chlapečkem.A já s ní klidně ty růžový hadry nakupovat budu :grinning:
2. zář 2008 ve 13:25  • Odpověz
petronelie: :grinning: no, pokud dítko bude po mamince, která nechápe triviální logické úlohy a je ráda, že si spočítá nákup, aby jí nevzali na buben, tak má tatínek stejně smůlu - ale kazit mu iluze nebudu :sunglasses:
2. zář 2008 ve 14:10  • Odpověz
Jindri: aby nebyl manža zklamanej. Tchán pořád doufal, že bude mít inženýra, manžel měl jít na průmyslovku, ale byl z toho nešťastný, tak ho na poslední chvíli přehlásila tchýně na jazykovej gympl (gott sei dank), tchán jim to dlouho nemohl odpustit, ale teď jsou všichni rádi. A potatit se může přece i holčička.

Já teda žádnej výraznej koníček sdílet neplánuju. Budeme rádi, když bude dítě sportovat, číst, bude mít rádo zvířata, hodně kamarádů a bude mít talent na jazyky, ale být to nemusí, uvítáme i nějakého toho technika či techničku po tchánovi.
2. zář 2008 v 15:08  • Odpověz
Ahoj campi a ostatní lednovky :slight_smile:

Dneska jdu až v těch 18.30 zase, dřív to z práce bohužel nestihnu :frowning2: :angry:
Ale příště už bych šla dřív, tak pro ten případ :slight_smile: : mám vlasy na mikádo, blonďatý, nosím na cvíčo černý gatě do půli lýtek a fialovo-šedo pruhovaný tričko. Obvykle jsem tam dřív, dřepim na balónu a čtu si :grinning:

Jinak můj muž má vystudovanou aplikovanou matematiku (ale je úplně normální, lidi říkají, že by to do něj neřekli :grinning: :grinning: ), takže už jsem taky dostala přednášku, jak NÁŠ chlapeček teda rozhodně problém s domácíma úkolama z matiky (a jinejch libůstek typu fyzika, chemie :confused: :grinning: ) mít nebude :grinning: :grinning:
2. zář 2008 v 15:17  • Odpověz
Bebi: já taky nemůžu na 15:30, musím na něco počkat u počítače a přeposlat to klientovi.
2. zář 2008 v 15:21  • Odpověz
Campi tak v tom případě se tam uvidíme :slight_smile: , tentokrát budu celá v černým :confused: :grinning:
2. zář 2008 v 15:42  • Odpověz
Campi tak nevim :sweat_smile: , necvičilas v 5. patře? Já jsem nikoho neidentifikovala :confused:
2. zář 2008 ve 21:25  • Odpověz
Bebinko: já jsem musela zůstat u PC, ten soubor, na kterej jsem čekala, došel až v půl desátý :angry: . Naštvaná jsem byla maximálně, to jsem si měla jít odcvičit. Nabídli mi, abych v náhradu přišla dnes na pilates, tak se tam chystam (snad budu moct dopoledne odejit).

Jaké téma Vám přednášeli?
3. zář 2008 v 08:51  • Odpověz
campi,dej vědět,jaké bylo Pilates :wink:

Ahoj jindri: s těma nákupama jsem na tom stejně, zato ale vím, kde se píše jaké i y, mám dobrý sloh, organizační schopnosti a taky dobře řídím auto (tedy já jsem o tom přesvědčená :slight_smile:)
A momentálně zkouším občas vařit :grinning:
3. zář 2008 v 09:13  • Odpověz
Ahoj :slight_smile:

Campi včera to bylo dost dobrý, měli jsme takovou jednu starší PA (delší blond vlasy), perfektně se s ní cvičilo, protože nám vždycky řekla, proč se cvičí jakej cvik a jak nám to může pomoct u porodu...a hodně nás chválila :grinning: Pak se probíral začátek 1. doby porodní, kdy odjíždět do porodnice, co je za rizika, jak by měla téct i vypadat plodovka, co se děje s děložním hrdlem...jako fakt super, protože i když ledacos už člověk vyčetl, tak ona to podává hrozně prakticky. Povídalo se asi třičtvrtě hodiny, protože jsme měly spoustu otázek - opravdu myslim vydařená hodina. Pokud budeš mít možnost vyslechnout si to třeba s únorovkama, tak bych neváhala :slight_smile:

Reference na Pilates si taky ráda přečtu :slight_smile:
3. zář 2008 v 11:36  • Odpověz
V Pilates jsme cvicili skoro stejnou sestavu jako pred 14 dny krome mice, takze v pohode. Asi to bylo dano tim, ze to byla taky ta mlada kudrnata blond holcina.
To jsi me teda naladila na pristi utery, i kdyz to zase mam Utz ve 20tt, tak leda na 18.30
3. zář 2008 ve 12:51  • Odpověz
ahojky holky....můžu k vám, taky patříme mezi lednový Pražáky
3. zář 2008 ve 12:54  • Odpověz
Sluninko, jasne. A kde se chystas rodit?
3. zář 2008 ve 14:12  • Odpověz
campi...hodně jsem o tom přemýšlela, rozhodovala jsem se mezi Apolinářem a Podolí, známá mio zařídila Apolináře, ale já do Prahy asi nakonec nepůjdu, asi nakonec Ml.Boleslav... mám to po dálnici rychlejší než se cpát Prahou... ale ještě nejsem na 100% rozhodnutá...a Ty?
3. zář 2008 v 19:13  • Odpověz
petronelie: to já spíš ráda peču a taky podle toho vypadáme :grinning:
3. zář 2008 v 19:53  • Odpověz
Teufechen, tak to se tam asi potkame.

Na 3D UTZ nepujdem, nejak nas to s manou nenadchlo.

Ja do Podoli chodim normalne na gyndu, takze mi vsechny UTZ delaj tam. A kdyz jsme cekali na NT screening asi 3,5 hodky, to byl narez. Ale pak Dr. mila, fajn, sice se Anicce (to uz vime) nechtelo moc otacet, tak do ni Dr. stouchala, delala jsem drepy, kejchala jsem..., ale aspon nam Dr vse ukazala i prstiky, pater, nos...no proste vse, co bylo videt.
Petronellie: tak to mam pres celou Prahu, bydlim v Libni...uz ted manza strasi, ze to nestihnem.
3. zář 2008 v 19:59  • Odpověz
sluninko: v zimě nebudou opravovat ten most po cestě na MB, tak to tam budete za chvilku. Já se registrovala v Podolí, nějak podvědomě je mi ta porodnice sympatická. A taky je asi z Barrandova nejblíž (pokud nebude na barrandováku nějaká bouračka, to člověk nikdy neví). Ale jak se znám, pojedu tam mnohem dřív, než to bude doopravdy nutné :grinning:

ma12: koukám, že máš termín 25.1. Ten mi podle posledního UTZ taky vychází, tak třeba se tam potkáme:slight_smile:

A budete si objednávat nadstandard? Já bych do něj šla, ale prý se to musí zarezervovat na konkrétní termín a když v tom termínu nerodíš, tak máš smůlu a platíš...
3. zář 2008 ve 20:31  • Odpověz
campi....já jsem o tom nadstandartu přemýšlela, taky bych do něj šla...je to prostě klídek a nemusíš se stresovat kolik vás bude na pokoji a že po porodu Tě může navštěvovat rodina a nikoho nebude rušit...
4. zář 2008 v 10:57  • Odpověz
campi: mě by se nadstandard také libil, ale za takovýchto podmínek, nevím. Vždyť málokterá rodí v termínu. Mě 2x řekly, že mám mimčo o 5 dní mladší a že určitě budu rodit začátkem ledna. Teď při posledním UTZ se doktorka přiklonila zpět k tomu 29.12., které vychází dle poslední MS.
4. zář 2008 ve 13:56  • Odpověz
Nj, píšou to na stránkách:

Pokoj lze přímo objednat tím že ho na dané dny zaplatíte. Budete platit předem plnou cenu každý den i když tam nebudete – pokoj je už Váš. Z kapacitních a finančních důvodů jinak nemůžeme držet (rezervovat ) prázdné pokoje. Jinak můžete vyjádřit zájem o nadstandardní pokoj při příjmu na porodní sál a bude-li pokoj neobsazený a neplacený, bude Vám nabídnut podle pravidla časnějšího zájmu (kdo dřív příjde, ten ho dříve dostane).
5. zář 2008 v 09:18  • Odpověz
Campi, taky jsem to cetla, prijde mi to nefer, aler co se da delat. Jeste uvidim, ono na normalnich pokojich toho pochytis zase o neco vic, jestli by tam byla zkusena mamina. Zase na nadstandardu mas klidek, pohodu a jak psala Slunninka, muze te navstevovat kdo chce kdy chce.
Campi: tak to se budu tesit, jestli se tam potkame :slight_smile:
6. zář 2008 v 15:09  • Odpověz
ještě mě napadlo...na druhou stranu hodně maminek říká, že byly rády, když na pokoji byly aspoň po dvou, mohli si povídat, pomohly a poradily si třeba s kojením... No ale v zákonu schválnosti určitě narazim na nějakou maminku, která nebude podle mého gusta :sweat_smile:
6. zář 2008 v 18:55  • Odpověz
Ja bych byla radeji sama. Kvuli navstevam - nejen svým, ale i těm od případných spolumaminek. Asi budu otrlá, ale přeci jenom kojit před cizím chlapem nebo nějakými cizími příbuznými... A kdyby přišel někdo za mnou, tak bych se zase necítila moc přirozeně, že bych se snažila mluvit potichu a aby tam ta moje návštěva zase dlouho nezacláněla, brala bych ohledy.
A taky se těším, jak si budu s mimčem povídat a mazlit se s ním a nevím, jak to budu dělat před někým cizím. Ale když nebude zrovna nadstandard volný, tak se nebude moct nic dělat.
8. zář 2008 v 16:55  • Odpověz
autor
jindri: ted jsem tu pár dní nebyla, protože mi nebylo dobře (nějaká střevní chřipka nebo co :frowning2: ...tak čtu všechny příspěvky. Gratuluju k holčičce! :slight_smile: To je super. A co na to manžel? My budem mít asi kluka :slight_smile: To jo, s tím UTZ máš asi pravdu, já na něj asi taky nepůjdu, je to hodně peněz a co kdyby tam nakonec nebylo nic vidět. Máme už dvě fotky z prvních UTZ, sice ne 3D, ale i tak je to pěkně vidět a to stačí. Počkám si na živé miminko :slight_smile: Koukala jsem, že máš termín jen 10 dní přede mnou :slight_smile:
12. zář 2008 v 08:34  • Odpověz
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.