• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Těhulky z Větrníku Brno :o)

(Zamčená)
26. července 2010 
Ahoj holky, takže po domluvě zakládam diskuzi...když už jsme docvičily, mužeme se scházet alespoň tady a kynout :grinning: Myslím, že mluvím za všechny, když napíšu, že se k nám může přidat jakákoli těhulka nebo maminka z Větrníku či Brna a okolí :wink:
12. dub 2010 v 19:32  • Odpověz
Ahojky, já tedy do Věrníku zatím nechodím, ale intenzivně to již několik týdnů plánuji:slight_smile: Chtěla bych navštěvovat pouze těhotenské cvičení, ale moc si nedovedu představit, v čem to spočívá...takže asi půjdu brzy na exkurzi...Jinak bych taky ráda poznala další těhulky z Brna, páč v mém bližším i vzdálenějším okolí jsem snad jediná či co:slight_smile:
13. dub 2010 ve 12:48  • Odpověz
autor
Jéé, konečně se někdo ozval, nevím kde ty babizny jsou :wink: na těhotenském cvičení jsem byla zrovna včera - je to cvičení na baloně a s overbally, jemné posilování a protahovaní při relaxační hudbě. Bylo to fajn.
13. dub 2010 ve 13:50  • Odpověz
Ahoj ahoj...tak já se hlásím, že jsem tady (Ivi..pro Tebe, podle přezdívky to asi nepoznáš...já jsem Kristýna :grinning: )

Solvejg: Větrník je dobrá volba...já se rozhodovala dlouho, mám čerstvě kurz za sebou a můžu jen doporučit :wink:
13. dub 2010 ve 14:42  • Odpověz
autor
Ahoooj no huráá, našla jsi mě první to by chtělo odměnu :grinning: doufám, že se postupně přidají i ostatní, hodila jsem to všem do meilu :wink:
13. dub 2010 ve 14:46  • Odpověz
Tak dám holky na vaše rady a půjdu to co nejdřív prozkoumat...nebo bych se rozhodovala tak dlouho, až by najednou bylo krapet pozdě:slight_smile: A dělají se na těch kurzech třeba i nějaké prvky z orientálního tance?
13. dub 2010 ve 14:52  • Odpověz
Solvejg: jednou jsme v rámci cvičení břišní tance dělaly...a dobrý, pro mě novinka, ale super to vyzkoušet :wink:
Teď koukám, že čekáte Emmu...krásné jméno...kdyby ten náš kluk byl holčička, byl by taky Emma :wink:

Ivi: no ono já na Koně chodím dost často....a pracuju celý den na PC...takže pro mě žádný problém, uvidíme, co ostatní holky...
13. dub 2010 v 15:01  • Odpověz
Ahoj holky,ráda bych vás pozvala do svého bazárku,koukněte jedním očkem :slight_smile: www.bazarky.cz/mamca
13. dub 2010 v 15:04  • Odpověz
daee: No já právě dělala orient i jiné tance už před těhu a v jakési umírněnější formě si soukromě pokračuju i nadále:slight_smile: Tak jsem si právě říkala, jestli nedělám i nějaké prvky, které bych neměla.... Jinak Emma byla od začátku jasná volba:slight_smile:

Koukala jsem na stránky Větrníku a ony tam jsou dvě lektorky....ke které jste chodily/chodíte a tím pádem doporučujete/nedoporučujete vy?
13. dub 2010 v 15:13  • Odpověz
solv: ono asi záleží na co chceš chodit....já chodila na ten kompletní kurz (cvičení i povídání)k Blance (Čermákové) a rozhodně bych ji doporučila. Ale pokud se tam střídají na cvičení ještě s nějakou jinou, tak to nedokážu posoudit....
13. dub 2010 v 15:18  • Odpověz
Ahoj holky ( hlavně Ivano a Kristýno), ale i ostatní. :grinning:
Konečně jsem Vás našla a podařilo se mi zaregistrovat. Jsem ráda, že jsme se sešly a taky doufám, že se ostatní přidají.
Kristýno, máš tu výbavičku krásně nachystanou a nafocenou. Já ještě nemám vypráno a nažehleno.Mám co dohánět :sunglasses: .
Krásné i když deštivé dny.
13. dub 2010 v 15:21  • Odpověz
autor
Solvejk, to cvičení po těhotné včera vedla nějaká těhulka a právě už končila a od příštího týdne to povede už Blanka a te je super a v úterý myslím to vede Mirka a ta byla taky v poho.

Kristy koukala jsem ti do albíčka :wink: máš to teda vzorné :slight_smile: máme stejný kočárek, postýlku, dečku atd atd :grinning: :grinning:

Marci jsi šikula, že jsi to zvládla :dizzy_face: já sice pokoupený mám (oblečky hlavně popujčované), ale vyprané to taky zatím nemám...i když mě kamoška doporučovala udělat to včas, že se mě pak s břichem bude blbě žehlit a budou mě bolet záda....no ale počkám až vyleze sluníčko, líp to uschne.

Dneska v noci (když jsem nemohla spát) mě tak napadlo, že bysme měli ještě pořídit sítě do oken - v létě komáři, mouchy, vosy atp. a okna otevřená aby se člověk neuvařil.
13. dub 2010 v 15:37  • Odpověz
autor
Promiň vlastně Marky...
13. dub 2010 v 15:38  • Odpověz
Holky: no ta výbavička je z 99% zásluha budoucí babičky...která nám prakticky všechno (teď myslím oblečky) vydražila na Aukru...a jinak vypráno zdaleka ještě není :sweat_smile:
Věci jsou v krabicích a schované u našich protože u nás doma je velká rekonstrukce lešení zvenku i zevnitř a všude neskutečnej nepořádek....tak prcek musí ještě chvíli čekat uvnitř, protože teď tedy nevím, kam bychom ho uložili :grinning:

Ivi: poslední týdny taky špatně spím, nevím jak bych si lehla, běhám na záchod atd.....druhý trimestr byl v pohodě a teď už je to zase horší, jak se blížíme do finále :slight_smile:
13. dub 2010 v 15:51  • Odpověz
autor
Tak furt lítám na záchod, máš pravdu pár dní po tom co jsem přehoupla to třetího trimestru to začalo...taková unavenější a hlavně mě pořád děsně tlačí žaludek...ale vydržím všechno :slight_smile: pořád říkám, ať si tam malá dělá co potřebuje a je jí příjemné, matka nematka :grinning:
13. dub 2010 v 15:56  • Odpověz
Jéé....tak to já mám na oblečky a jiné ještě na času a času... aspoň mi to teda tak připadá:slight_smile:) S tím záchodem se jak koukám mám na co těšit...netušila jsem, že tam budu nucena trávit ještě více času, než doposud....
Jsem se rozhodla, že se pokusím přidat do té pondělní skupiny....jestli tam teda bude volno. Ještě jsem na stránkách Větrníku četla, že na to nějak přispívá i pojišťovna....využily jste to?
13. dub 2010 v 17:09  • Odpověz
Jéééé ahojte, tady se to pěkně rozjelo:slight_smile:) to je fajn!
Ivy já to žehlení řeším tak že si prkno snížím do nejnižší polohy a žehlím v sedě...sice to je náročnější na paže, ale tak aspon nebudou blomcavý:slight_smile:)) A že sem toho požehlila..nějak sem to asi s tou zásobou přehnala...pak otevřu second hand:slight_smile:))

Solvejg: Větrník je fajn, hlavně je to cvičení i docela komický:slight_smile: Někdy sem měla fakt hodně co dělat se nezačít smát na celý kolo:slight_smile: Ale určitě doporučuju:slight_smile:

Chodíte některá plavat? Já jsem líná poslední dobou dělat cokoli...kde je veškerá moje energie??? :slight_smile:) do minulýho týdne sem jí měla že bych se mohla dělit a teď?? Taky sem za tejden nabrala 2 kila...furt jen jim!!! Dnes sem čekala na kámošku a na pohoštění udělala tyčky z lístkovýho těsta a než přišla tak sem je všechny sprostě sežrala!!! brrrr..ještě pět týdnů a bude mimi:slight_smile: už aby to bylo:slight_smile:
13. dub 2010 ve 22:54  • Odpověz
autor
No docela se to tady probouzí co?? :wink: Já zas nemůžu spát, tak tady straším. Byli jsme s manželem na pivku (teda on :grinning: ) a pak lehl a usnul... šťastnej to člověk :grinning: no ale zas má po dvou dvanáctkách, tak je unavenější než já :wink:

Jo nějak se to žehlení zvládne, zásob mám taky, ale zase je to maličký, ne jak když se žehlí košile :grinning: nebo se tím utěšuju :grinning: :grinning:

No kolikrát jsem měla u cvičení taky dost abych se nechlámala :grinning: Plavat nechodím, mě to nelákalo nikdy moc, já jsem spíš ten namáčecí druh - Laa atp. :wink: Připlatila jsem si teď ještě 5lekcí cvičení ve větrníku a uvidím jak mě po těch 5 týdnech bude a co dál...

Solvejq já jsem u pojišťovny 211 a ta mě nedala lautr nic. Do pondělí skupiny by jsi se vejít měla, bylo nás tam 9 a je to otevřená skupina...tak tam jen brnkni jak to vypadá...
13. dub 2010 ve 23:12  • Odpověz
Hezké ráno holky,

k tomu žehlení a praní...myslíte, že bych měla přeprat i takové věci jako mantinel do postýlky, tu peřinku a polštářek, všechny deky atd.? Asi jo , že..... :frowning2:
Plánuju to sfouknout tento víkend, má být pěkně....tak by to u našich na zahradě mohlo pěkně schnout :slight_smile:

Marti: páni, Ty už to máš za pár :grinning: . Tašku už máš určitě sbalenou a můžeš pomalu stříhat metr.... :wink:
Plavat nechodím, jsem odjakživa samej zánět močáku a spol., takže teď to nechci riskovat. Chtěla jsem chodit jako Iva cvičit ještě do Větrníku, ale Dr. mi doporučil "více klidový režim", tak jsem poslušná a asi ze mě do porodu bude velryba :frowning2:

Solvejg: já mám VZP a přispěla mi na ten 15týdenní kurzík 400,-
14. dub 2010 v 07:55  • Odpověz
autor
Ahojky, to zas byla noc :confounded: do 2 jsem nemohla usnout a sotva jsem zabrala, tak manželovi došla sms :angry: nechápu proč si to nedá na ticho :rolling_eyes: tak se šel ještě napít a rožl, no ohledy jako blázen :wink: což mě zase rozebralo, takže pak zas nespavec a v 7 ráno už mu zas někdo volal, tak jsem vstala...přiznám se že zuřím :angry: :rolling_eyes: :sweat_smile:

S praním taky nevím, dostala jsem třeba plnou tašku oblečků, ale vzorně vypranou, vyžehlenou a bylo to zavakuované a já teď nevím jestli to mám prát, ale asi jo, protože té malé po které to mám půjčený jsou 2roky...mantinel prát asi nebudu, aby se to nějak nepokroutilo, peřinky jo a deky asi ne... už jsem nad tím taky přemýšlela
14. dub 2010 v 09:07  • Odpověz
daee: Já mám taky VZP, tak snad na nich taky něco vymámím:slight_smile:

Jinak plavat občas chodím na Kravák.....je to celkem fajn, ale nesmí být moc lidí....jakmile je v mém okolí více, než pět plavců, dostávám klaustrofobii a mám hrůzu, že mě někdo z nich nakopne....v tomto moc ohleduplní nejsou:frowning2:
14. dub 2010 v 09:13  • Odpověz
Ahojky, zdravím všechny!!! Téééda koukám, kolik příspěvků už tady je :slight_smile: Vypadá to na příjemného "žrouta" času a "rozptylovače" od práce :grinning: :grinning:

Obdivuju vás, kolik věcí už máte vzorně nachystaných. Já jsem všechny darované oblečky strčila do skříně a vůbec nemám přehled, kolik čeho a jakých velikostí vlastně mám. Budu si na to muset udělat čas a hlavně koupit skříň. Nad tím praním dek a všeho možného jsem taky v noci přemýšlela, včera nám přišla postýlka a napadlo mě, jestli vyprat i obal na matraci, nebo jestli stačí oprat takový ten nepročůrací chránič matrace. Na matraci se asi vykašlu, navíc na tom chrániči bude ještě i prostěradlo...

Vlastně jsem se konečně přihlásila hlavně kvůli tomu, abych vám nedoporučila nákup polských postýlek, případně postýlek z eshopů, které jste na vlastní oči neviděli. Teda nechci zevšeobecňovat, sama se nerada nechávám ovlivňovat předsudky... Můžu se objektivně podělit jen o konkrétní zkušenost s postýlkou Drewex - Sahara, kterou jsem si objednala v batoleshopu. Velmi nekvalitní dílenské zpracování, na některých místech nestejnoměrně namořená a nalakovaná, podřená (nevím, jestli vinou zabalení nebo už z výroby), dokonce jsem objevila třísku nápadné velikosti, místy zbytky lepidla, ozdobné čelo jen na jedné straně, což znamená, že např. u nás v ložnici, pokud se budu chtít kochat ozdobným čelem, stahovací bok budu mít na opačné straně od své postele, velmi stručný a neužitečný návod.... navíc barva se nedá identifikovat, přestože jsem myslela, že jsem si objednala borovici. Tak jsem se těšila a teď jsem zklamaná, naštěstí manželovi i bráchovi se líbí (tolik nevnímají detaily) a já nemám sílu jí rozdělávat, balit a posílat zpět, takže si ji necháme, zapravíme co půjde a podpoříme polské výrobce :unamused:

Tak doufám, že příště s optimističtějšími zprávami :wink:
14. dub 2010 ve 12:38  • Odpověz
:slight_smile: :grinning: Ivy taky v noci dycky zuřím, to je najednou prásk do vypínače, prásk dveřma!! Ikdyž prej to údajně víc potichu nejde:slight_smile:)))
No tak na mantinely a obal na matraci se prát nechystám...jinak sem oprala všechno...ono ty pidivěcičky žehlit byla i docela zábava.
Tašku nevím jestli mám celou nachystanou, protože furt nejak nemůžu zjistit co je a není zbytečný s sebou tahnout... Jestli mám vzít i nějaký ty věci pro mimino nebo se na to vyprdnout a necht si donýst až na cestu domů..ikdyž na těch asi 200 metrů co bydlím od obilňáku ...:slight_smile:) mám tam vložky porodnický a do podprdy, pantofle, plíny huggies jedno to maly balení, ty vlhčený ubrousky, nějaký sáčky na plíny sem tam přihodila a župan a nějakou noční košili, což bude lahůdka jak já nesnáším v nich spát jak se motaj 100x kolem celýho těla...brr... :grinning: bepanthen, osušky, teplý fusky, kalhotky porodnický...Jinak nevim co ještě bych si brala...možná látkový plíny? nebo co si budete chystat? všude píšou seznamy jaký si vzít aromalampy a podobný nesmysly..
Věru: s tou postýlkou. já mám tuhle http://www.slune-cz.cz/detska-postylka-radek-vii-teak-vyndavaci-pricky-borovice/ je v pohodě, nikde nic netrčí, neodstává, má všechny potřebný certifikáty pro bezpečnost: :wink: tak snad žádný problémy ani nenastanou...dárek od bratra:slight_smile: holky teda ten nemá děti (ikdyž teda chtěl by strašně moc) ale přehled má větší než celej větrník dohromady:slight_smile:) sem mu říkala že by měl dělat přednášky co nakupovat:slight_smile: on vám o tom o všem tak pěkně popovídá:slight_smile:)

solvejg: jj taky chodím na kravák a máš pravdu že nekdy to může být psychicky náročný! nejlepší doba od 12 do 13 ...to si všichni nacpávaj pupky a tak je tam docela místa dost.
14. dub 2010 ve 13:52  • Odpověz
autor
Čauky :slight_smile:
Věry tak to mě mrzí s tou postýlkou. Máme tuto http://www.darjanabytek.cz/ItemPage.asp?IID=41 a zdá se být v pohodě, jen jí Miloš namontoval bočnice opačně :grinning: na jeho obhajobu, návod byl velmi velmi stručný :wink:

Marťo vypadá to, že máš vesměs všechno přichystaný v té tašce...nic mě nanapadá navíc. Byli jsem dnes na prohlídce Bohunic a říkali, že oblečky pro mimčo mít nemusíš... Blanka nám nějaký seznam dávala ne?? V příloze přidávám ještě jeden, ten mám v počítači už dýl...

Z prohlídky porodnice mám pocity všelijaké, z druhé strany co čekám že?? Je to nemocnice a čeká mě porod :sweat_smile: Určitě chci vidět i Obilňák. Pořád nevím jak se rozhodnu... Taťkuv kamarád je ale bývalý ředitel Bohunic (teď je sv. Anny) a ten říkal, že on by vzal svou ženu rodit na Obilňák. - a to mě dost ovlivňuje... No ještě je chvíli čas na promyšlení...doufám :wink:
14. dub 2010 v 16:42  • Odpověz
Ahoj všichni, tak se tu pomalu scházíme. To jsem ráda.
Na praní se chystám, ale ještě musím vyřešit, kam to všechno uložím. Přebalovací komodu jsem dávno prodala, pořizovali jsme nový nábytek do dětského pokoje, ale máme "jen" dvě dětské skříně. Tak pro mimčo asi pořídím úložné boxy a dám do ložnice do naší velké skříně, jinak nevím.
Obal na matraci neperu. Vyprala bych, až by bylo potřeba. Třeba při počůrání nebo tak. Ten mantinel jsem už dřív prala a je pravda, že se pokřivil a není už tak rovnej.
Veru, mám pocit, že mám taky postýlku Drewex. Je ještě ve sklepě,tak nevím jistě, ale myslím, že je to ona. A koupila jsem ji před třemi lety tuším na Úvoze v prodejně "dětský sen" nebo tak nějak. A že je polská jsem zjistila až doma podle polského návodu a dost mě to zklamalo. Předpokládala jsem, že tam mají český věci.. Nejvíc nadával můj muž, protože ten návod byl hroznej, navíc asi ani v češtině..
Ivi, s tím spaním to u mě taky stojí za prd už nějakou dobu. Tři měsíce určitě, možná víc. Ale já se budím sama od sebe. Stačí, když se chci otočit na druhý bok a jsem vzhůru. Taky nemůžu takhle večer jíst vše, co chci. Když si dám jablečný džus, tak mě pak celou noc pálí žáha a já pořád chodím pít mlíko a cucám Rennie pastilky, abych přežila noc :sunglasses: No hrůza..+
Solvejg, taky doporučuju Větrník a Blanku Čermákovou. Byla jsem u ní na kurzu už třikrát a je fakt dobrá. I u porodu udělá dobrou službu.
Mějte se fajn a snad se nám to počasí umoudří :dizzy_face: :dizzy_face:
14. dub 2010 v 16:45  • Odpověz
Ještě jsem si vzpomněla, když jsem nahlédla do seznamu do porodnice.
My co nejsme vdané a chceme, aby mělo dítě partnerovo příjmení, musíme do porodu stihnout návštěvu matriky a tam to sepsat i s partnerem. Jinak mám pocit, že dítě bude mít matčino příjmení automaticky. :grinning:
14. dub 2010 v 16:53  • Odpověz
Ahojky holky, muzu se k Vam pridat, chodime s malou cvicit do Vetrniku (jestli teda myslite ten vetrnik na Nerudove 7) a jsem moooc spokojena :dizzy_face:
14. dub 2010 v 16:55  • Odpověz
autor
Vendulko jen se přidej, přesně ten Větrník myslíme :wink:

Teda holky já jsem asi posera nebo co, ale mě ta porodnice dneska fakt nějak rozhodila :sweat_smile: možná i tou skutečností, že mě to opravdu čeká... Ale ne malou se šíleně moc těším a jsem nesmírně šťastná, že už je u nás v bříšku. Když jsem tam ale viděla dneska tu postel na které se to má dít...no budu to muset nějak rozdejchat... Zase musím uznat, že je fajn vědět jak to tam třeba vypadá a jak se tam jde a jede...ne až má člověk bolesti...
14. dub 2010 v 18:00  • Odpověz
ivanu, diky za privitani a kde bude rodit?ja kdyz byla na prohlidce v porodnici a videla jsem ty saly a tu kozu, postel a vse, tak se mi udelalo strasne spatne a chtelo se mi brecet :grinning: :grinning: ,ale kdyz jsem tam rodila, tak mi vsechno bylo jedno
14. dub 2010 v 18:29  • Odpověz
autor
:grinning: jo tak přesně v to doufám, že už mě to pak bude jedno, i když to mě taky děsí, že mě bude tak, že mě to bude jedno :grinning: :grinning: :grinning: No to já právě nevím kde...Bohunice nebo Obilňák :grinning: ...vnitřně nějak fandím Obilňáku, ale tam jsme se ještě mrknout nebyli...
14. dub 2010 v 18:33  • Odpověz
aha, tak ja rodila u miosrdnych a to hlavne kvuli tomu, ze to je mala nemocnice, do bohunic bych asi nesla,ale to jen z toho duvodu ze je to fakt mega velkej spital a to mi nahani hruzu :grinning:
14. dub 2010 v 18:34  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
1 2 3 ... 25
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.