• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Těhulky z Větrníku Brno :o)

(Zamčená)
26. července 2010 
autor
Ahoj, tak přemýšlím jak to zítra udělat...nebude nejlepší dát si čas a místo a já tam dojdu jak mě Blanka propustí?? Marelka může od 10...tak v kolik?? V půl 11?? A kde? Ve Vaňkovce v Gelati zmrzlinárně? Nebo na náměstí v Omeze dole v kavárně?? Případně kde jinde navrhujete?? Doufám, že se tady ještě domluvíme dnes.... :grinning: jinak budu muset použít ten mobil, dávám vám čas tak do 19:00 :grinning:

Zase jsem se pustila do prádla a je to teda složitý náramně, hlavně rozdělit co s čím vyprat...mám strašnej strach aby se to nezapralo...

Vrátila jsem se se z Olympie, couračka s mamkou a nákup. Koupila jsem ty látkové plenky, tak jsem ráda..
6. kvě 2010 v 15:27  • Odpověz
autor
Takže jinak, poslala jsem vám všem sms a jak se kdo rozhodne uvidíme zítra :wink: :grinning:
6. kvě 2010 v 16:01  • Odpověz
Dobrej nápad s tou sms. Tak kdo bude chtít přijde. Já teda přijdu. Těším se . :dizzy_face: :dizzy_face:
6. kvě 2010 ve 20:22  • Odpověz
autor
Sazík dneska moc příjemnej :dizzy_face:

Holky už mám doma CD s těhu fotkama :dizzy_face: :dizzy_face: teď si vybrat co se nám líbí a poslat to na retuš a na vyvolání...některý jsou fakt krásný :slight_smile:
7. kvě 2010 v 17:23  • Odpověz
ahojky, ivanau a kde jste se byli fotit?
a kde jste nakonec byly na sraziku?Mate nejake fotecky?
7. kvě 2010 v 19:54  • Odpověz
autor
To byla noc :confounded: od tří jsem vzhůru...ve 12 jsem šla spát :rolling_eyes:

Vendulko fotit jsem se byla u kamarádky www.fotostudio-k.cz
A sraz jsme měly v Obeze a to mě připomíná, po domluvě s holkama....DALŠÍ SRAZ

DALŠÍ SRAZ JE V PÁTEK 14.5. V 10.00 VE VAŇKOVCE VE ZMRZLINÁRNĚ GELATI
8. kvě 2010 v 09:43  • Odpověz
ivanou, tak to mas dobry, ze to byla kamaradka...
ja bych se taky pridala, kdyby to nevadilo,ale v patek mame do 10h cviceni)jinak u nas noc taky silena, od 4,30 jsem nespala vubec a predtim jen tak na pul oka, mala sebou porad mlela, brecela, potila se a dudlik hazela pryc, hlavou a rukama bouchala do sprusli od postylky no des dnesni noc :frowning2:
8. kvě 2010 v 09:47  • Odpověz
autor
Fotí krásně i děti, mrkni jestli máš zájem...

Vendulko jak ti to bude vyhovovat...není problém...

Jsme se byli sedout se známýma a já jsem měla pocit, že jsem plná kouře a malá, že je rozdivočená z toho hluku, prostě jsem nemohla spát...
8. kvě 2010 v 10:09  • Odpověz
Ahoj holky, sraz sem nestihla..fňuk..byla jsem nakonec až do půl 12 na obilňáku a ve 2 sem tam musela znovu...příští pátek zase v tu dobu tak ani ten nestihnu...škoda. Vyšetření vše ok, mimi prý má 3,2 kg:slight_smile: maciček:slight_smile: vody máme dost, průtoky taky ok...to je užasný co všechno ta mašinka nezjistí...

Já mám takovou obrovskou chuť si sehnat paní na úklid...nemáte někdo někoho??? :slight_smile:

Daee díky moc...přesně to jsem hledala:slight_smile:
8. kvě 2010 v 10:55  • Odpověz
autor
Marťo abys stihla vůbec tu kontrolu příští pátek :wink: jsme si spíš říkaly, že ty to nestihneš protože budeš v poronici :wink:

Já jsem tak unavená, ale říkám si že spát už nepujdu, když jdem na ten Obilňák na 2, ale jestli nám neukážou to šestinedělí, tak tam jdu na prdinec :unamused:
8. kvě 2010 v 11:58  • Odpověz
Ivi to by bylo faaaajn:slight_smile: už aby to bylo...:slight_smile:

Na šestinedělí tě nikdo nezavede...ale můžeš se tam mrknout v návštěvních hodinách sama. Teda aspoň tak mi to řikala por. asistentka.
Holky jak ty porodní asistentky oslovujete? sestřičko? :slight_smile:
8. kvě 2010 ve 13:44  • Odpověz
Ahojky,
Tak ten Obilňák jsme viděly celej, i to co jsme nechtěly :grinning: :grinning: Myslím, Ivi, že jsi spokojená. Šestinedělí jsi viděla :grinning: Mě se tam docela líbilo, nic proti tomu nemám :sunglasses: Asi tam nakonec půjdu.??
Já ty asistentky nějak neoslovuji, ale asi bych řekla sestřičko, nebo nevím?? :sunglasses:
Marti, taky se těším, až to bude za mnou :wink: Často se cítím hrozně, navíc mě trápí ten konec pánevní :frowning2: Jestli mi ji otočí nebo jak to všechno dopadne :astonished:
Dnes mají svátek maminky. Tak nezapomeňte na ty svoje a snad na nás nezapomenou naši tatínci :grinning: Na mě si zatím vzpomněly děti, ale tatínek ještě nic. Tak uvidíme :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
9. kvě 2010 ve 13:38  • Odpověz
autor
Ahojky spokojená jsem i když s šestinedělím zrovna moc né, ale zbytek mě nevadil, doufám, že se dostanu na nadstandart (to ale asi většina. Pr :sweat_smile: ) Prostě tam půjdu a basta, když bude volno. Tebe to Marky až tak nalákalo, že bys nešla do Bohunic?? A co ti tam řekla ta por.as. k tomu koci pánevnímu??

Dneska se známé narodila holčička - Valerie :dizzy_face: nějak sjem se náhodně shodli na jméně. Asi o tři,čtyři týdny dřív...

Já se teda tak týden cítím taky všelijak, bolí mě žebra a břicho a tak, no a to mě to bříško teprve naroste :sweat_smile: V noci jsem spala úžasně, asi po té předchozí, to jsem spala jen 4hod. Ale dneska :dizzy_face: dokonce jsem šla jen 2x na WC :grinning: pak snídanička, kafíčko a manžel spal po noční, tak jsem si ještě přilehla a spala do 2, takže jsme teprve po obědě :grinning: :grinning: no ale abych spala v noci :sweat_smile:

Mamce jsem včera koupila na České konvalinky a ségra mě řekla, že šplhám :grinning: tchýni jsme koupila růže, aby neřekla, že manžel zapomněl, ale nedokázal si vzpomenout jí je vzít, tak jsem si je dala sama do kuchyně :grinning: je na tohle vysazená, ale já na to už prdím... No a já se mezi oficiální matky zatím nepočítám, tak ani nic nečekám :grinning: :wink:

Jééé holky ta malá tak hopsá, nabrala nějak sil za posledních pár dnů :grinning:
9. kvě 2010 v 15:43  • Odpověz
Řekla mi, že by mě tam měla moje doktorka předat, co nejdřív, a že se dá zkusit malou otočit těma zevníma hmatama. Tak přemýšlím, že do toho otáčení půjdu, i když jsem slyšela různé zkušenosti a mám docela strach. Ale chci pro to něco udělat! Nerada bych rodila koncem pánevním :frowning2: :frowning2: Z toho mám velkou obavu. A Obilňák proto, že mě možná kamoška domluví protekci. Nemám to moc ráda, ale když je ta situace taková, jaká je, tak beru všechno, at´to dobře dopadne a malá je v pořádku.

Jo a zjistila jsem, že když pomalu něco dělám, je to lepší než ležet 2 hod´ky u TV. To se cítím hrozně rozlámaná a všecho mě bolí. Tak uvidím večer,jestli zas nezalehnu k obrazovce a jestli se překonám aspoń se protahovat :grinning: :grinning:
9. kvě 2010 v 16:13  • Odpověz
autor
No s tou protekcí máš pravdu, někdy je to prostě lepší pokud to jde a má člověk tu možnost...není čas na hrdinství... A už jsi jako rozhodnutá??

Mě záda a žebra taky bolí když se válím, tak sjem trošku pocvičila a opřela se o balon, není to tak pevný, tak se asi trošku posiluje...ale zas včera jsem šla ještě na nákup do olympie po tom Obi a už to bylo asi moc, ještě taková unavená a myslela jsem , že mě záda upadnou... já jsem nemožná protože si nepamatuju ty cviky co jsme dělaly ve cvičení s Blankou...jen fakt minimum a nemá to hlavu a patu. :rolling_eyes:
9. kvě 2010 v 18:24  • Odpověz
autor
A co je na těch hmatech k otočení mimi špatného, že máš strach? A Blanka to neumí?? Říkala, že jsou i nějaké cviky nebo ne?
9. kvě 2010 v 18:27  • Odpověz
Ahojky Marky, jen ti chci říct, že jsem otočení taky řešila. Řešila jsem to v 36.tt, a po tom všem, co jsem si o tom zjistila, bych do toho nikdy nešla. Jednak, úspěšnost je jen 50%, že se to doktorům povede, a z těch 50% se polovina dětí stejně otočí zpět. Navíc, když se jim to nepovede, může to skončit akutním císařem a to je pro maminky to nejvíce rizikové ze všech možností porodů vůbec. Já jsem bohužel nakonec neměla jinou možnost. Doktoři zjistili, že malé nejde kyslík a museli jsme na císaře hned. Ale rekonvalescence není žádná prča, bříško mám sešité a i po 3 týdnech po porodu jsem bolavá, mám tvrdou jizvu, kterou musím masírovat a nemůžu moc ležet na břichu. Myslím, že porod koncem pánevním není tak hrozný, jen to prostě může trvat trošku dýl, ale uvidíš, že druhý den po porodu budeš v pohodě a na porod už si ani nevzpomeneš. Navíc po císaři budeš 2 dny na jipce a nebudeš moct mít mimi u sebe. Fakt si to dobře rozmysli. Držím pěsti ať ti vše vyjde podle tvého přání!
9. kvě 2010 v 19:16  • Odpověz
Rozhodnutá docela jsem, navíc je to ve městě, tak si říkám, že i rodina to bude mít za mnou blíž, když budu něco potřebovat. Akorát jsem slyšela, že tam vaří pro šestinedělí stejně jako pro ostatní pacienty, a tak čerstvé maminky dostanou nadýmavé obědy, i když kojí :frowning2: To mi přijde na hlavu postavené. Měli by přece vařit pro ně zvláštˇ kvůli mimčům.

Cviky od Blanky mám, ale je to dost nepříjemné, nohy nahoru, zhluboka dýchat.. Je mi z toho vždycky nějak blbě. Mimčo údajně chytnou zvenku rukama a snaží se ho otočit, což mi přijde takový násilný hlavně pro něho. Je to nasucho, aby to neklouzalo a prý je to nepříjemné :frowning2:
Kamoška mě říkala, že jí známá popisovala, jak je to hrozně bolestivý a hnusný, že kdyby to věděla, nešla by na to?? Jiná paní z Černovic zase řekla, že to není tak hrozný. Jí se to otočit podařilo, ale mimi se zase stočilo zpátky. Tak nevím, jak to bude u mě, jestli mě to bude bolet moc nebo trochu a hlavně co malá, aby netrpěla?? :astonished: :astonished:
A taky se to vůbec nemusí podařit.
A je to tak, že tě tam nechají přes noc. To si neumím představit spát v nemocnici, když spím špatně doma, tak tam snad neusnu vůbec :unamused:
Uvidím v úterý, jdu na gyndu..
9. kvě 2010 v 19:24  • Odpověz
autor
Jo o tom jídle to vím, ne teda takto podrobně jestli vaří dohromady nebo zvlášť, ale vím, že teta měla normálně hrachovou polívku den po porodu :rolling_eyes: tak asi vyberu jen co jíst pude a když bude hlad, tak poprosím někoho z rodiny ať mě něco donese...

No popravdě, když mě teď dělala Blanka ty hmaty na to video, tak to bolelo docela dost a nedovedu si představit, že by malou chtěla ještě otáčet... ani jsem to manželovi neříkala, že fakt jak jí hledala tu hlavičku to bylo fest nepříjemný, myslím, že se na tom videu moc smát nebudu :sweat_smile: z druhé str. bych si asi nechala říct pro a proti, zvážila % úspěšnosti a pak se rozhodla...
9. kvě 2010 v 19:35  • Odpověz
autor
Jéééééé holky, ta moje kamoška co se jí dnes narodila ta Valerka byla na nově ve zprávách :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: že porodila na den matek :wink:
9. kvě 2010 v 19:56  • Odpověz
je,jsem se na to divala, tak to je super :dizzy_face:
9. kvě 2010 ve 20:01  • Odpověz
jinak ahojky teda, my byli dsneska v olomoci na vylete a super :slight_smile:
9. kvě 2010 ve 20:01  • Odpověz
autor
Tak jste si to Vendulko užili ten den matek... :slight_smile:
Dala jsem si jabko a je mě pěkně blbě, v televizi prd, manžel už tady oddechuje, tak nevím... :sweat_smile:
9. kvě 2010 ve 20:12  • Odpověz
Já se těším, že si počtu Betynku. Holky půjdou spát asi beze mě , tak jsem zvědavá, jestli mě nechají číst??
9. kvě 2010 ve 20:24  • Odpověz
autor
Vidíš Betynku mám taky :wink: hned ji jdu vytáhnout z kabelky...ale už jsem si tam přečetla ráno článek od snažilek a je to napsané tak pravdivě, že mě to rozbulelo...cíťa no... :sweat_smile:
9. kvě 2010 ve 20:27  • Odpověz
jo den matek ja ani moc neslavim ,manzel mi chtel koupit kyti, tak to by asi zvadla nez bychom dojeli do brna, tak sjem si porucila zakusek :grinning:
9. kvě 2010 ve 20:59  • Odpověz
Ke čtení jsem se samozřejmě nedostala. Musela jsem si za malou nakonec lehnout :confounded: Je to malá závislačka :sweat_smile:

Pak jsem skončila u TV a zacvičila jsem "přemlouvací cviky". Malá se tam mele, ale nevím, jestli se otočila. To nepoznám.

Zítra jdeme na tu matriku. Asi to bude nakonec Sofinka!!!

Už jdu do hajan. Vstávám o půl sedmé :frowning2: Dobrou noc.
9. kvě 2010 ve 22:39  • Odpověz
ahojky :slight_smile:
10. kvě 2010 v 09:29  • Odpověz
Markétko nestresuj se..tak porodíš prdelkou napřed no...po dvou porodech tě nebudou hnát hned do císaře. Teď mi zrovna v sobotu kámoška popisovala jak svoje druhý rodila prdelkou a že u toho měla menší bolesti a rychlejší průběh než u prvního klasickýho porodu:slight_smile: Na netu jsou o tom články, myslím na stránkách betynky zrovna o tomhle je docela pěkně popsaný a v nějakým časopise taky sem tedka četla článek a nepopisovali to jako nějakou katastrofickou věc...zkusím to najít a oskenovat a poslat:slight_smile:
tady je ten článěk z betynky. Myslím, že lepší číst co píšou odborníci než co říkaj kámošky:slight_smile: To dopadne určo dobře. http://www.mojebetynka.cz/clanek/99/zustante_klidna.html

Holky, včera jsme byli na procházce na špilberk a 2x mě posral pták!!!! Celej život nic a teď hned 2! snad to o tom štěstí bude fungovat:slight_smile:)

Jinak ta kavárnička pod špilasem Podnebí je supr! mají tam výýýýborný mléčný a jogurtový koktejly, občerstvení dezetry a různý prostě všechno co od kavárny člověk čeká, navíc za fakt dobrý ceny...akorát se tam blbě leze s kočárkem...
10. kvě 2010 v 09:39  • Odpověz
Marti díky za podporu.Snad to nějak dopadne. Už abych to měla za sebou :dizzy_face:
Zrovna o víkendu jsem na tebe myslela,jestli už nerodíš :grinning:
Dnes jsem byla ve Vaňkovce, něco málo nakoupila, výborně poobědvala dole v rybích specialitách a myslela jsem, že už se nedohrabu domů.. Nic nevydržím, všechno mě vyčerpává.. Rozhodla jsem se, že už si nachystám tašku do porodnice, mám pocit, že tohle dlouho nevydržím :wink: :slight_smile:
Jdu se natáhnout :sunglasses:
10. kvě 2010 ve 12:30  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.