• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Těhulky z Větrníku Brno :o)

(Zamčená)
26. července 2010 
autor
Jo a holky, máte něco na odlehčení bříšek, nějaké ty podpůrné pásy nebo něco?? A kde se to kupuje?? Přemýšlím o tom skrz ty žebra...
15. kvě 2010 ve 21:18  • Odpověz
Ahojky, když se mrknete na vatanai.cz, uvidíte různý způsoby nošení. Je to i pro větší děti. Já měla hrozný bolesti zad z nošení Elenky, že jsem se nemohla ani hýbat :frowning2: Na záda miminka to nemá špatný vliv, ale samozřejmě nemůžeš ho v tom nosit pořád, musíš to střídat s kočárem a tak.
Ivi, vy nemáte ani sklep na kočárek?? Mě se to ve sklepě taky moc nelíbilo, ale zvykla jsem si :sweat_smile: Lepší než nechávat někde na chodbě. To by ti mohl někdo ukradnout, ne?
Katka mě odjela na tu školu v přírodě, tak jsem z toho byla na měkko. .. :rolling_eyes:
16. kvě 2010 v 09:40  • Odpověz
autor
Sklep máme náš, ale tam ho dávat nemůžu, tak zůstává něco jako kočárkárkna nebo kolárná, ale tady už neměl děti nikdo dáááávno. Ještě se mě to nepodařilo otevřít, tak ani nevím jak to tam vypadá a pak je tu prádelna, mandlovna a sušárna, má to všechno divný kovový dveře, ale jednu z těch místností vybrat musím... spíš musím dávat něco na kočár....když jsem šla minule k Dr a po Hybešove proti mě běžel potkán a pak zaběhl okínkem do sklepa do nějakého domu :fearful: :confused: :rolling_eyes: nedělám si iluze, že tady nejsou, navíc ve sklepních prostorách ležel jenden nafouklej asi půl roku... :confounded:

Přidělali jsem poličky a háčky, tak se to zase hlo, mám radost, pak hodím foto do albíčka...teď přemýšlíme jestli a kam jet...
16. kvě 2010 v 15:03  • Odpověz
autor
Marky do které chodí třídy?? se ti ani nedivím, že jsi byla ne měkko...budeš posílat pohledy ne??
16. kvě 2010 v 15:05  • Odpověz
autor
Tak jsem si přesadila i kvítka, hlavně ty co už mě fakt štvaly a mám blaženej pocit, co jsme toho dnes udělali...furt to všecko očumuju a chodím čuchat malé do skříně :grinning:
16. kvě 2010 ve 21:51  • Odpověz
Chodí do druhé třídy. Už byla na škole v přírodě loni, předtím ve školce, ale onemocněla jí kamoška ze třídy, tak možná proto se jí moc nechtělo. Ale asi to to bylo tím napětím před odjezdem, pak se to doufám uklidnilo :zipper_mouth: Ale s tím blbým počasím, mám strach, že se vrátí nemocná.
Jinak u nás jsme nemocní v podstatě všichni, i můj chlap to chytl, takže nic moc. Doufám, že budeme fit, hlavně já a Elenka do toho čtvrtka, ale nevím nevím. Malá pořád kašle, asi zítra zase zaběhnu k Dr :confounded:
16. kvě 2010 ve 23:02  • Odpověz
autor
Neboj vystoupí z busu a bude veselo, byla jsem s děckama na ŠVP 4x a pokaždé se to zvládlo bez slziček (jen někdy slzely z toho kdo koho miluje a nemiluje, ale to zas nebyli druháčci :wink: )

Počasí je fakt na prd, za chvilku jdu s těma očima a ani se mě tam nechce... Já měla ráno zas takovou křeč v lítku :confounded: fuj

Mám nové fotky v albíčku, kdo chce mrknout :slight_smile:
17. kvě 2010 v 09:26  • Odpověz
Ahoj holky :slight_smile:

Ivi: krásně nachystáno....máme stejnou postýlku :wink: a její montování u nás probíhalo podobně....

Já jsem se právěobjednala na první monitory do Bohunic...jdu poprvé př.týden (budu 37+2tt) a sestřička mě moc chválila, že volám takto s předstihem. Tak jsem zvědavá jak dlouho si tam posedím a co se dozvím. Taky se trošku bojím :frowning2: od 15-ti let chodím jen ke svému Dr. a teď se mi tam budou doktoři střídat jak na běžícím pásu asi :unamused: , ale musím to holt vydržet :slight_smile:
17. kvě 2010 v 10:29  • Odpověz
Ahoj holky, zdravím vás po delší době. Byla jsem pracovně týden pryč, pak nám montovali nábytek do obýváku a skříň do ložnice, komodu... a tak z toho byl třídenní úklid a přesunování věcí, už nejsem tak výkonná :slight_smile: Mezitím manžel prodělal pořádnou chřipku, tak jsem byla ráda, že jsem v tom nejhorším byla pryč. Ještě nám zbývá dát do kupy poslední pokoj, který teď slouží jako skladiště všeho možného, včetně věcí pro miminko. Pořád jsem čekala s praním na sluníčko, ale dneska jsem to vzdala a vyprala první várku... tak to prostě bude muset schnout vevnitř.
Byla jsem dneska na poslední kontrole u doktorky, vyděsila mě tím, že malý má už 3 kila, což znamená, že za posledních 14 dní přibral 700 gramů :astonished: Streptokoka nemám, zato mi objevila nějaké jiné bakterie, na které mi předepsala čípky a výplachy, fuj :confounded: Krom toho tam ještě musím zítra znovu kvůli kontrolním odběrům na krevní obraz, taky to mohla udělat v jeden den :unamused: Snažila jsem se dneska dovolat na ambulanci do Bohunic, abych se objednala, ale zatím marně. Nechce se mi tam, ale vím, že mě to nemine :slight_smile:
Já mám pro mimčo nachystané nosítko s novorozeneckou vložkou http://www.branakdetem.cz/ergo-galaxy-grey.htm, o šátku jsem taky uvažovala, ale bojím se, že bych ho neuměla správně vázat. V Bráně k dětem k nošení a vázání dělají nějaké prezentace, tak možná až se mimčo narodí, tak to půjdem zkusit, kamarádka říkala, že i když to nacvičovala před narozením v kurzu, tak to potom s mimčem bylo jiné...
Ivi, žádný podpůrný pás nenosím, zatím to nějak zvládám, i když teď maluch tak povyrostl, kupodivu i u toho úklidu to šlo, akorát jsem u všeho hrozně pomalá. Břicho mi celkem tvrdne, hlavně v noci, to mě dost bolí i podbřišek a nejpohodlněji se mi kupodivu leží na zádech.
A taky už máme za sebou ve Větrníku "porod teoreticky a prakticky", tak manžel zjistil, že to bude se mnou pěkná dřina, když jsem se na něho pověsila celou vahou :grinning: O třináct kilo víc než normálně, to už se pozná :wink:
17. kvě 2010 v 18:10  • Odpověz
Ahoooooj ženský!! tak už jsem druhej den doma:slight_smile: Ingrid spinká a první otevřená stránka na netu "koník"
Díky za vzkazy a sms:slight_smile: ste zlaté:slight_smile:
Všechno proběhlo v pohodě, relativně rychle. Ve 4 ráno slabé nicméně pravidelné 8 min kontrakce, volala sem jestli se mám přijít raděj ukázat a sestřička že jestli chci tak jo ale že mě pp. pošlou domů ani na monitoru to nevypadalo a sestřička řikala doktorce že tam nic moc není..doktorka mrkla dovnitř a už si mě tam nechali..:slight_smile: byla jsem otevřená na 3 cm (prostě jen tak bez varování mi to řekla tak sem měla takovej šok :grinning: ) a tak jel manža pro tažku a já čekala do 13h v čekárně než se pro mě uvolní pokoj..sem mysela že zešilim že mě tam tak nechali a pak sem si dokonce musela říct jestli na mě nezapoměli.. :sweat_smile: páč kontrakce byly po 5 minutách..ale furt se to dalo..bolest v pohodě .. pak semnou sepsali ty papíry a asi od 2 jsem byla na pokoji kde to pomalu začínalo..klystýr, kontrakce po 3minutách doktorka že jestli chci porodit dnes a že sem furt vysmátá..tak sem jí řekla že doufám že to tak zůstane) ..taxem vytřeštila oči a nechápala:slight_smile: ve 3 mi pichli vodu..to bylo docela zajimavy a od té doby už to šlo rychle.hopsala jsem na balonu ve sprše což pro mě nebylo tak moc super protože sem tam nemohla složit ty moje nohy!!!.snažila se najít polohu která by mi aspon trochu ulevila, samozřejmě to byla jediná nevhodná = sezení normálně:slight_smile: na nějaké pohupování pánví jsem neměla sílu co do fofru tak se to odrazilo do bolesti:slight_smile: nebudu popisovat detaily protože to máte všechny před sebou ale pak až se sejdeme s miminkama tak to probereme:slight_smile: řikala že se mužu otevírat v průmeru cm za hodinu ale v 5 sem byla na 10 cm a a na 2 kontrakce byla prďolka venku..
co mě překvapilo bylo že jsem sama věděla že je čas tlačit..to jde prostě samo..najednou už to nejde prodýchávat ale musíte tlačit..tak sem zavolala pa a ona že no joo tak jdeme na to:slight_smile: a bylo to:slight_smile: miminko na bříšku, růžový! manžel přestříhl šňůru (holky představte si on mi jednu dobu na tom porodním sále vytuhl!!!) pak jak to chodí, placenta, zašití (vemte si tu plaveckou duši, mě zachránila obědy a večeře) :slight_smile:))))))))))))))))
No pak nás nechali hodinu s miminkem, myslím že ho choval manžel.. já sem si dala sprchu někdy ke konci asi ( jééé já mám okno asi ted mi to tak dochází) nevím možná ta sprcha proběhla asi až odnesli miminko na kontrolu (Rob šel s ní) :slight_smile: pak mi dali jídlo..sem chcípala hlady od rána Krupici takže sem chcípala hlady dál:slight_smile:
No pak mě přemístili na poporodní pokoj, luxus! Myslím že neměli místo nahoře na poporodním tak mě nechali v 1 patře a ten pokoj byl supr, vlastní sprcha a wc, jenom jedna další postel kam přivezli maminku někdy v 7 ráno s chlapečkem. Super ženská tak jsem byla ráda.
a pak sme vegetili a učili se všechno až do pondělí kdy nás pustili.
Musím říct, že personál super, porodní asistentka naprosto úžasná, doktorky nemám slov!! Všichni byli naprosto báječní, ochotní, milí, hodní, kdykoli, v jakoukoli noční i denní dobu!!! Profíci!!!
Malá je andílek, je tak křehoučká a krásná. Spinká úplně skvěle, papá taky (prsa na maděru ty první dny:slight_smile: a pořád sem nevěděla jak na to kojení!! Teď už v poho
akorát někdy po jídle se svíjí jak ji bolí bříško což je takové srdcervoucí a frustrující protože masíruju, klubíčkuju a stejně křičí: a vždycky v noci.. jinak režim ok..spí 3-4 hodinky, pak hodinku krmíme a hrajeme si pár minutek a zase chrní:slight_smile:

Tak já už budu raděj končit protože to bych mohla psát a psát a psát:slight_smile:
Kdyby vás cokoli zajímalo kliiido se ptejte a pisněte jak se daří vám. pročítala jsem příspěvky tak jsem trochu v obraze.
zatím papa M

jo..ještě se strašně teším až budete mít miminka a sejdeme se někde v parku na dekách uděláme piknik neeeeee????
18. kvě 2010 ve 12:44  • Odpověz
Ahoj Marti,
gratuluju k narozeni krasne dcerky a tise zavidim, ze uz to mas za sebou :slight_smile:
Take se tesim na hromadne letneni miminek v parku.
E.
PS: Marketko - uz sis domlouvala to setkani s PA ohledne noseni deti? Pokud by to bylo tento tyden ct nebo pa odpoledne
(popr. pristi tyden ut, st, ct odpoledne), rada bych se pridala.
18. kvě 2010 ve 14:06  • Odpověz
autor
Ahojky :grinning:
No Marti tak vás vítám doma :dizzy_face: tvé vyprávění je super a zdá se být pozitivní, mám z tebe pozitivní pocit, že se to dá zvládnout, až na tu větu nebudu vám to celé popisovat, protože vás to ještě čeká :sweat_smile: :grinning: :grinning: :grinning: Mě jen řekni jestli jsi takové bolesti čekala nebo nečekala... :wink:
No a jak najdeš čas, hoď fotečky do albíčka :dizzy_face:

Byla jsem našim pomoct v práci a teď musím odpočívat, jsem nějaká znevená...docela se těším ve čtvrtek do poradný, abych věděla, jestli je dole zatím vše ok. Někdy mám pocit, že není :confused: :sweat_smile: :grinning:

Je tu ještě někdo kdo má ve čtvrtek dopo (10,11) čas a chce jít do té solné jeskyně?? Marcelka to bude objednávat, tak ať ví kolik lidí...
18. kvě 2010 ve 14:29  • Odpověz
Teeeda Marťo, přála bych si zvládnout porod a první dny po s takovou grácií jako ty :sunglasses: To je super, moc gratuluju a beru si z tebe příklad. Takhle to vypadá, že to není žádné velké drama, ale něco co jde samo a přirozeně!!! A je nesmyslné se toho bát. No nevím, jak to se svými sklony k úzkosti zvládnu :slight_smile:
18. kvě 2010 v 16:22  • Odpověz
Ahoj všichni, tak Marti to jsem ráda, že je u vás vše v pohodě a jste doma. Seš moc šikovná, žes to tak zvládla :grinning: My ti tedˇ závidíme a čekáme, kdy to přijde i na nás.
Já mám taky někdy pocit, že už porodím, ale pořád nic, tak je to asi normální :unamused: Dr mě dnes řekla, že mám přijít zase příští týden, pokud do té doby neporodím :astonished: Jediná změna v průkazce CS 2!! Předtím pořád nula, tak asi už malý pokrok tam je.
Evi, inf o nošení šátků mají ve středu 19:45 -20:15 na Kounicové3 podle netu, ale dnes tam chci zavolat, jestli opět nezapomenu :grinning: :grinning:
Ivi, já ráda do těch jeskyní půjdu,doufám, že bude malá zdravá a půjde do školky. Tak nemůžu říct úplně na 100%, ale je na tom líp než byla. Tak půjdu, pokud se to hodně nezhorší. A jak dlouho to tam asi trvá, nevíš??
18. kvě 2010 v 16:27  • Odpověz
marti, super porod, gratuluji :dizzy_face:
18. kvě 2010 v 17:37  • Odpověz
Ahojky,
Marketko - ty prezentace jsou kazdy tyden, nebo jen zitra jednorazove? Na mapy.cz jsem nasla , ze na Kounicove 3 sidli PA Jarmila, ale ta ma na web. strankach, ze prezentace bude az 26.5.2010, čas: 16:00 - 17:00, místo: Úvoz 80.
Nebo je to je to jeste u jine PA?
Mejte se vsechny krasne
E.
PS: Jinak mam celkem radost, ze nam pani poslanci odhlasovali zvyseni materske :slight_smile:
18. kvě 2010 ve 21:19  • Odpověz
jééé díky všem..negativa by se taky našly:slight_smile: ale nebyly tak výrazný : )))))))))))) jako např. uklízečka MASO...úklid v 7 ráno (zbytečně) a když byly návštěvní hodiny který jsou jen 2 hodiny tak zrovna byla nejvetší nutnost mýt chodbu! Pak jedna úžasná sestřička, která absolutně nemohla mít ani základní zdravotní školu...pak vám někdy povím to se pobavíte:slight_smile:
Ivy :grinning: nečekala jsem to ani náhodou:slight_smile: jenže já nemohla ani nějakej blbej čípek od bolesti natož epidural a podobný vymoženosti...pa říkala, že jsem jedna z mála která neměla ani jednu pomocnou srandičku, takže pokud můžete tak toho využijte.

Po 2,5 hodinkách maratonu křiku a kojení pádím do postele:slight_smile:
19. kvě 2010 v 00:21  • Odpověz
Evi, jo myslela jsem pa Jarmilu, co kancl na Úvoze. Ale píše tam o středě, tak jsem myslela každou středu :unamused: Včera jsem tam opět zapoměla zavolat. :confounded:
Marti, a jak to tam bylo s jídlem? Vaří dobře a nenadýmavě pro čerstvé maminy?? S tím uklízením je to na hlavu postavený. Nebo schválně?? To asi ne, že?
19. kvě 2010 v 08:02  • Odpověz
autor
Teda Marťo nečekala jo :sweat_smile: :confounded: já si teda dovedu představit silné menstruační bolesti, ty se mnou semtam mlácly i o zem, ale jestli je tohle ještě horší...jako o něco horší to čëkám...bojim bojim :sweat_smile: Dávají i čípky od bolesti a tak jo?? To jsem ještě neslyšela, asi to nebude výrazná úleva , když o tom nikdo nemluví... :sweat_smile:

Marky, zítra nevím jak dlouho to je, tak hodinku?? Marcelka zatím nepsala, tak jí asi pošlu sms a dám vědět.. A ještě jsem nepsala Petře.

Za chvíli ten zubař, fiuj, mě je z toho úplně blivmo :confounded: :rolling_eyes:

Jo a už mě třetí člověk řekl, že mám břicho nějak dole :confused: dá se to takhle okem posoudit?? To jsem zvědavá na tu poradnu zítra...
19. kvě 2010 ve 13:00  • Odpověz
autor
Jééééééééééééé a Mar'to ta malá je překrásná, strašně roztomilá a všem vám to tam sluší, vypadáte děsně š'tastně a v pohodě, doufám, že nás to tak taky čeká... Jo a spící tatínek je bomba :grinning: to bylo jako u porodu??nebo po? :grinning:
19. kvě 2010 ve 13:11  • Odpověz
Ivi neboj, bolet to bude, ale každý to cítí jinak. Třeba budeš patřit k těm maminám, které ani neví, že rodí :grinning: :grinning:
Já mám teda taky strach, ale snažím se myslet pozitivně a věřit, že bude vše OK. Psychika hraje velkou roli.

Jinak jsem rozhodnutá dát malou zítra do školky, už je fit, až na rýmu :unamused: ale to zvládne. Takže počítám s tou jeskyní. I když mě ta naše tříletá rozumbrada varovala, že v jeskyni jsou bubáci :grinning: :grinning:

Marti malá je ZLATÁ. A moc vám to všem sluší :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
19. kvě 2010 ve 14:05  • Odpověz
Ahojky, vsetky vas zdravim, hlavne Teba Marti a blahozelam ku krasnej dcerke :dizzy_face:. Mala je velmi pekna a vsetkym vam to uzasne pristane :dizzy_face: :dizzy_face: Zvladla si to skvele, posobis tak stastne.. Verim, ze aj nas to caka :slight_smile:

Holky, jaskynu mame vybavenu na zajtra pre 4 osoby o 10.50h., so sebou si treba vziat teple ponozky. Miesto zrazu este dohodneme po telefone. Marky, dufam, ze aj bubaci budu :grinning: :grinning:

Ivka, mne to hovorili od zaciatku, ze mam brusko nejak nizko a bolo to nastastie vzdy v poriadku, nenachaj sa tym rozladit, uvidis co Ti zajtra povie, drzim palce :slight_smile:
19. kvě 2010 v 15:52  • Odpověz
Ivi není to nic co by se nedalo vydržet,vzhledem k miliardám lidí na týhle planetě:slight_smile: jináč by se na to už dávno ženský vyprdly ne?:slight_smile:)) Už si dokonce říkám že to nebylo až tak hrozný:slight_smile:))))))))))))))))
Marky jídlo se dalo, sice denně čerstvý pečivo, křupavý rohlíčky je přesně to co v kojení nesmíš, tak jsme si to vždycky nechaly na druhej den a snědly včerejší :slight_smile:)) jinak teplej oběd, vždycky polívka docela dobrá, nějaký maso a k tomu příloha a večeře studená..jeden den byla sardinková pomazánka mňáááááááááám!
na poslední den kdy vás budou propoustět si raději nechte něco donést, protože budete bez oběda a to se přiznám že sem hlady šilhala než sem se dostala domů:slight_smile:
Ivi já sem měla břicho dole 2 měsíce před porodem. Rob zaspal na chvilku během mýho půlhodinovýho sprchování, se mnou stejně nebyla řeč :grinning:
užijte si jeskyni
díky všem za komplimenty :wink: už za chvilku budete mít uzlíčky taky v náručí :dizzy_face:
19. kvě 2010 v 17:49  • Odpověz
autor
Čuz baby, tak mám po zubaři 3x HURÁ :grinning: kaz nemám, i když bez rentgenu je to prý zkontrolované jen na 80%. Odstranila mě zubní kámen, to je prý normálka a jinak, že na těhulu to mám super i krvácivost. Tak jsem ráda Uff

Myslím, že se snažím vidět to pozitivně, trošku se i těším, maličká pak už bude s náma :dizzy_face: ptám se hlavně informativně :wink: a to mě připomnělo další dotaz na Marťu a to je: V jaké jsi nakonec porodila poloze?

Ráno valím do poradny a Marci já myslím, že to bude v poho, že už jsou to prostě všecko normální starosti ke konci těhotenství...

Upekla jsem kefírku a ještě udělám pizzu - zdravá večeře :grinning: :sweat_smile: no ale včera nás hrozně honila mlsná...

Na jeskyni jsem fakt zvědavá :wink:
19. kvě 2010 v 17:53  • Odpověz
Taky se těším na jeskyni!!
Holky, já si taky myslím, že se už nebudeme na konci těho cítit nějak extra. Spíš to bude stát za prd, o to víc se budeme těšit na porod, aby jsme už zase byly normální.
19. kvě 2010 v 19:06  • Odpověz
ahojky
MARKET, no nevim, ja se na konci citila celkem v pohode a na porod jsem se teda netesila o to vic jsem rada, ze prisel necekane driv a tudiz jsem se nemuse stresovat v termin porodu co teda bude :grinning:
20. kvě 2010 v 08:58  • Odpověz
Holky mě ráno normálně chybělo bříško! Bylo mi po něm nachvilku strááášně smutno! Takové intimčo s miminkem už nikdy nezažiju :frowning2: pořádně si to ještě užívejte :wink:
Začaly mi strašně haprovat hormooony:slight_smile: to je vám hrozná komedie! Dnes sem se rozeřvala nad tím když jsem si vzpoměla jak mi to horký miminko dali na břicho..teprve mi to všechno dochází a je to pěkný kolotoč slziček a neskutečně dobré nálady:slight_smile:
20. kvě 2010 ve 12:15  • Odpověz
autor
Tak jsme se vrátily z jeskyně, obídku a cukrárny a myslím, že jsme si to s Marcelkou a Markétkou užily :grinning: bylo to fajn...
Jinak hlásím z poradny CS:4 a klidový režim :confused:
20. kvě 2010 v 15:07  • Odpověz
autor
Marťo to věřím, že hormony s tebou cvičí... :slight_smile: ale můžeš si maličkou přitulit a očichat :grinning: :dizzy_face: já se těším, až si malou očichám :sweat_smile: ty malý noženky :grinning:
20. kvě 2010 v 15:09  • Odpověz
Dnes to bylo opravdu fajn. I ta jeskyně byla moc příjemná. Doufám, že příště se přidají i ostatní :grinning: :grinning:
20. kvě 2010 v 18:35  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.