• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Těhulky z Větrníku Brno :o)

(Zamčená)
26. července 2010 
Dnes jsem fotila prďolku na dárek pro babičku:slight_smile:) tak sem přidala pár fotek, kdyby ste chtěly mrknout :wink:
27. kvě 2010 ve 12:24  • Odpověz
Ahojky vsetkym,

posledna poradna je za nami, streptokoka nemame :slight_smile:, zato mame CS 2 :frowning2: , na porod to teda vobec nevyzera, aby sa to pohlo naordinovala nam Dr. liecbu spermiami, tak sa vecer chystam na manzela :grinning:

Pri objednavani na Obilnaku som stretla Janu, sla na prvy monitor, termin ma buduci tyzden. Tak sa tam mozno niektore zrazime :wink:bolo by to fajn, nie?

Co sa tyka oblecenia, nemyslim si, ze vojdem do normalnych nohvic, aj ked moja mama hovorila, ze celych 12kg co pribrala nechala na porodnom sale...ja uz mam teraz cez 15 :frowning2:

Super, ze Blanka a Amalka su ok, uz sa tesim na dalsie nase prirastky :dizzy_face: a keby to zajtra vyslo tak na prvorodenu Ingrid :dizzy_face:, fotky su Marti velmi pekne

Tak zatial pekne popoludnie, idem si zdriemnut, od rana mam toho dost...
27. kvě 2010 ve 13:51  • Odpověz
Holky,
volala som s Blankou Cermakovou, bola pri porode Blanky Bednarikove, vraj mala velmi pekny porod, Amalka bola velke prekvapenie, vsetky vas zdravi a praje same take pekne porody :dizzy_face: :dizzy_face:
27. kvě 2010 ve 14:55  • Odpověz
autor
Marti malá je krásná :dizzy_face: takový malý mimušenko :dizzy_face: A zítra v klidu, když to nebudeš stíhat nevadí, hlavně ať máte pohodu :wink: plný bříško, suchou plínku atp :slight_smile:

Já mám dneska unavenej den, spala jsem dýl jak manžel ráno a pak jsme o půl 12 usli zas, ani oběd jsem nevařila, dali jsme si jen toust a cítím se tak, že kdybych lehla spím klidně dál, ale to se bojím, co bych pak dělala večer...břicho mě pobolívá i s magneziem, to bude zajímavých 5týdnů :grinning: a když to břicho reším teď, tak to se asi u porodu po..

Marci, tak to vám paní doktorka naordinovala pěknou léčbu, otázka je, jak je to teď koncem příjemný :wink:

Zase budu spát u našich, Miloš šel na noční a ráno rovnou na brigádu, chudák muj malej... Ségra má o půl 6 trenál, tak asi pojedu s nima a trošku se s mamkou projdu po Slavkově.
27. kvě 2010 v 16:02  • Odpověz
Ahoj holky, tak zítra se uvidíme :grinning: :grinning: Už se těším.Jo, Marti, nehoň se, uvidíš, jak budete vypravení :wink: Když tak můžeš přijít i později, nebo se uvidím příští týden. Hlavně at´ jste v pohodě :grinning:

Jedna paní z Černovic mi poradila bylinku, po které se ÚDAJNĚ hned rodí. Tak mám dilema, jestli si ji mám zítra koupit a vypít :grinning: Jestli je to bezpečné, ale je to JEN bylinka :unamused: Zároveň jsem zvědavá, jestli opravdu funguje. Víte, jaký by to byl poklad pro ženy, které přenášejí a nechtějí vyvolávat. Tak to zítra probereme. Vypít či nevypít :astonished: :astonished:
27. kvě 2010 v 19:24  • Odpověz
Je to sporýš lékařský = Verbena officinalis
27. kvě 2010 v 19:25  • Odpověz
autor
Čau kindr vajíčka :grinning: tak jak pokračoval dnešní srazík?
28. kvě 2010 v 16:02  • Odpověz
Byly jsme na obídku v Thalii, super jsme se napapaly :grinning: :grinning: Já ještě zaběhla do tesca, ale už jsem toho měla dost, tak pak na chvíli domů, odvolit a ven s dětmi. Doted´, jsem hotová, těším se, že si lehnu a ani se nehnu :grinning: Ráda bych zdřímla, ale nevím, jestli to stojí za to.
Co ty, Ivi, užila sis to s mamkou??
28. kvě 2010 v 17:54  • Odpověz
autor
Ségra se nafotila, já jsem se nadlábla v ikeii a pak doma konečně vyprala :slight_smile: K véči jsem udělala masový a zeleninový špízy, tak jsme se nadlábli. Manža už spí, chudák úplně vyčerpanej a já se dívám na nic v telce :rolling_eyes: K volbám jdu až zítra a jsme od našich pozvaní na oběd na Myslivnu :slight_smile:

Že prší je blbý, ale ten vzdoušek :dizzy_face: :dizzy_face:
28. kvě 2010 ve 20:20  • Odpověz
No, zase prší :cry: Aspoň že je večer a nechytlo mě to s děckama venku :wink: Ale vzdoušek bude fakt supr. Jdu se osprchnout a pak zalehnu. Celý den jsem na nohou a už toho mám dost :slight_smile:
My jdeme zítra na oběd ke tchýni, bude mít narozky. Tak jsem ráda, že nemusím vařit :wink:
28. kvě 2010 ve 20:28  • Odpověz
ahojky, ja chtela v nedeli ke tchyni na obed,ale ma zlomenou nohu, takze bude nahradni rpogram, kdyz bude hnusne tak aquapark v kohoutkach a kdyz hezky tak pojedeme do eldorada...
dneska jsme byli ve fun parku na dobraku a je to tam super :dizzy_face:
28. kvě 2010 ve 20:32  • Odpověz
autor
Užíváte víkendu, že nic nepíšete nebo co?? Nerodíte?? :wink:

Ráno jsem odvolili a pak oběd nakonec v Plzeňce, Myslivna měla uzavřenou společnost....dala jsem si vrabce se zelím a zákusek :sweat_smile: jsem plná ještě teď
29. kvě 2010 v 18:32  • Odpověz
Ahojky, my jsme se ted´ vrátili od babči z oslavy narozek, tak jsem přejezená všeho možného. Ale nestěžuju si, lepší než mít hlad :wink:
Ale jsem nějaká unavená, i když jsem nic moc neděla :wink:
29. kvě 2010 v 18:56  • Odpověz
čaute holky, my jedeme na mamčiny narozky zitra:slight_smile: koukám samá oslava. Ingridka dnes proplakala odpoledne a pak usnula tak sem usnula taky..teda přiznám že takhle unavená jsem nebyla snad ani po flámu 3 dny nonstop!!!!! nervozní jak stará panna:slight_smile: ale pak sme schruply 3 hodinky takže v pohodě! Babulka...kdyby raděj místo placenty na svět přišel manuál na dítě!!!!
pěknou neděli M
29. kvě 2010 ve 22:18  • Odpověz
Ahoj holky,

tak jsem od porodu poprvé zasedla k PC. Všechny vás zdravím z "druhédo břehu" a těším se až "připlujete" za mnou a za Martinou :slight_smile: . Ničeho se nebojte, je to super, porod je nádherný životní zážitek s ničím nesrovnatelný, obohatí vás na celý život,nedá se nikde koupit a lituju všechny ženy, které ho nemůžou prožít. Uvidíte, že na bolest se opravdu zapomene a ta sladká odměna na konci, je nejdražší ze všeho, ta vám (tak min. 18 let) zůstane a je to fakt nááádhera. Takže si užívejte poslední týdny, já už to nikdy neprožiju (a je mě to líto), tak si to vychutnávejte !!!!!!
Jinak malá Amálka je opravdu naše velké překvapení, já jsme vnitřně cítila kluka, jako u svých dvou předchozích těhotenství.
Zatím je mnohem klidnější než kluci, no a co vám budu povídat - je pro nás náááááádherná!!!!!!!! Já klučíky zbožňuju, ale ta holčička je fakt taková jiná energie či co :slight_smile: .
Jinak mám stále obrovský hlad a nevím co bych snědla, abych se nacpala a Amálce to nevadilo. Zatím žádnou koliku neměla, ale někdy je v pohodě úplně a někdy se kroutí a pláče. Tak zkoumám co jí asi v mé starvě může vadit. Zatím nevím....
Jinak se tělesně už cítím lépe, včera poprvé mě nebolelo zavinování dělohy při kojení, ale Blanka Čermáková mně objevila docela velkou diastázi (rozestup břišních svalů) a tak musím cvičit a někam si zajít koupit břišní pás, což zatím organizačně nevím jak zařídit. Taky si budu muset koupit novou kojící podprsenku, protože mám prsa jak dva odrovské nafouknuté tvrdé balony a moje podrpsenka z minula jich zakryje sotva polovinu :slight_smile: .
Zatím se mějte a snad brzy na viděnou !!!!!
Blanka
30. kvě 2010 ve 12:48  • Odpověz
Ahoj Ivanko,

moc Ti děkuji za krásná holčičí bodýčka !!!!!! Máme všechno bleděmodré, jak jsme čekalai spíš toho kluka, tak mně to opravdu potěšilo. Díky :slight_smile:. Blanka
30. kvě 2010 ve 13:03  • Odpověz
Jinak vám všem děkuji za blahopřání a posílám pár fotek z našeho domácího porodu. Nemáme jich moc, protože při samotné akci ani hned po narození jsme nefotili, bylo tam přítmí a blesk miminku hodně vadil i na zavřená očička, takže poporodní foto nemáme. První fotky jsme vyfotili ráno, v naší "porodní posteli" - sedačce, kde jsem s Amálkou zůstala spát, protože v ložnici spali nic netušící naši dva synové :slight_smile: . Ráno byli překvapeni..... tak jako my všichni :slight_smile:.....
30. kvě 2010 ve 13:08  • Odpověz
autor
@blankabv Ahoj Blani, to jsou krásný fotky :dizzy_face: :dizzy_face: malá je sladká a kluci ráno v pyžamku měli teda super překvapení :grinning: to jim ani paní učitelky ve školce/škole nebudou chtít věřit, že ráno vstali a měli v obýváku maminku se sestřičkou co?? :wink: :grinning: Vypadáš moc šťastně, splnila jsi si tím asi tajné přání že?? Věřím, že to musí být duševně úplně jiné, při prvním porodu bych do toho určitě nešla, ale takhle tě chápu...
Jsem ráda, že ti bodyčka udělaly radost, říkaly jsem si s Markétou, že budeš mít asi většinu věcí do modra :wink:

Marťo doufala jsem, že máme manuál zakódovaný v hlavě :sweat_smile: :wink:
30. kvě 2010 v 15:04  • Odpověz
Blani ta je nádherná. Krásné překvapení:slight_smile: Super, že jste v pohodě. Nedovedu si představit rodit doma. Snad někdy v budoucnu :grinning:
S tím kroucením máme potíže taky.:( Prý to ale za pár týdnů přejde. Ingrid se vždycky vyprdí a pak je líp:slight_smile: sice to někdy trvá dlouho utěšování, masírování a klubíčkování a pár kapek sabsimplexu...babulka někdy bych nějraději plakala s ní! Taky přemýšlím co sem snědla, ale většinou na nic nepřijdu...pak si říkám jestli jí třeba nedělá zle i kravský mlíko který piju s carem ráno..jenže to by opravdu člověk musel hladovět! koláček?(včerejší), mango? ...prostě přemýšlím nad vším...
Někdy když ji dám do postýlky, pláče a trvá jí než se uklidní a usne..tak stojím nad postýlkou s malíčkem v její pusince milimetr od toho abych vzala dudlík, což by vše vyřešilo, ale nějak mi to přijde jako lenivé řešení...nevím! Jakej máte holky názor na dudel??? mslím, že ingrid má potřebu se takhle konejšit že něco saje...většinou když ji dám k prsu tak se uklidní a po nějaký době když je unavená u toho usne a pak chrní ikdyž ji dám do postýlky...to pak ale přemejšlím, jestli ji nemůžu překrmit...Nebo ten malíček, ale stát půl hodiny nad postýlkou při mý vejšce odnášejí docela slušně záda... :sweat_smile:
Tak ale ono to nějak všechno dopadne...většinou je to nejspokojenější miminko:slight_smile:
hihi to je věda toakový miminko co? :grinning:

V úterý jdeme vážit a měřit..se těšíííím!
30. kvě 2010 ve 21:48  • Odpověz
Ahojky,
Blani, fotky jsou moc hezký, je vidět, že jsi spokojená maminka :grinning: :grinning: A malá je prostě náááááááááádherná!!!!!
Holky, já jsem pořád tak unavená :unamused: Všechno mě bolí a nic se mi nechce. Ale mám chutě, tak zítra dopo asi vyrazím na zelňák pro jahody a holkám pro hrášek :wink: Taky jsem tam minulý týden viděla krásný malý rajčátka. Dnes bych měla konečně vysát a vyžehlit, čeká to na mě a asi tomu neuniknu :frowning2:
To počasí zase nic moc. U nás zase pršelo. Je tohle normální?? Ale na druhou stranu, velký horko by nám ted´ stejně nedělalo dobře, že?
Chvilku se natáhnu a pak se do toho pustím :grinning:
31. kvě 2010 v 09:02  • Odpověz
autor
Zdarec, no mě taky doma straší hromada prádla na žehlení a říkám si, že to musím udělat teď, pak nebudu mít na žehlení asi moc čas :sweat_smile: a potřebuju nejen vysát, ale i umýt podlahu, je zas nějaká ulepkaná... :rolling_eyes: Jsem ale u našich, včera jsem mamce pomáhala s účetnictvím nachystat doklady, tak to zabralo celé odpoledne a večer jsem zajely na otočku do Olympie (neměla jsem mazání na pupendo). No a malá táák moc skákala, že mě holky několikrát zastavilo bodnutí dole, byla jsem asi 5x čůrat, teď jsem stála, držela se za břicho, mamka celá vyplašená...no sranda :grinning: :grinning: ale myslím, že to bylo tím, jak se malá hemžila, protože mě vždycky bodlo jakoby v močáku a ve sponě.. Koupila jsem Valči tu kosmetiku Sebamed, lákal mě i krém na obličejíček a uklidnující masážní olej s pumpičkou, ale nakonec jsem to nevzala...i když ten olejíček možná ještě proběhne... :wink:

A to mě Marky připomíná, že ta kožařka jak jsem ti říkala, asi mluvila spíš o tom Sebamedu a já si to popletla, protože těch opalovacích krémů, tam měli několik druhů. Ale to dokoupím až pak. Jiank ti teda počasí moc nepřeje na procházku, ale hrášek bych si taky dala :grinning: a meloun :grinning: :grinning: ten hlavně :wink:

A k dudlíkům, já jsem teda zastánce dudlíku, neříkám mít ho v pusince furt, ale jak říkala Blanka, když usne, tak ho zkusit opatrně vytáhnout... Navíc ty mimuška mají sací reflex a posilují si tím tvářičky na pozdější mluvení. A když se to vezme do důsledku, nikoho dospělýho s dudlíkem neznám, vždycky se to nějak vyřeší...odnese ho čert na Mikuláše nebo se dá jinýmu miminku atp. S naučeným prstem je to horší, ten oddělat nejde...Některé děti dudánek nechcou, jiné si rády podudají.. Ale to je asi věčné téma a každý má jiný názor... Já mám dudlíčků pár koupených a nebudu v tom malé nějak bránit, ale ani jí ho nutit. Naštěstí s tím nemá problém ani Miloš, což už jsem taky slyšela, že si třeba tatínek nepřeje atp :confounded:
Stejnej názor mám i s chozením na nočník, všichni se to přece naučí, tak je jedno kdy přesně, jestli v tom měsíci nebo v tom...z toho mám trošku hrůzu, ze srovnávání, co které miminko kdy udělalo :grinning: ale co by se zas řešilo že?? :sweat_smile: :wink:
31. kvě 2010 v 09:51  • Odpověz
autor
Teda to jsem se rozjela co?? :grinning: :grinning: :grinning: Jdu si umýt vlasy, nevím jak vy, ale já mám problém si je teď foukat, úplně mě odrazuje, že mám mít ruce nahoře, taky využiju mamku na foukání, to je vždycky úleva :grinning: a ušijem ten závěs do ložnice, musím si to rozstřihnout a zažehlit a mamka, až udělá co má do práce, mě to ušije :slight_smile:

A už dost mého plkání, už se vám to nemůže chtít ani číst :grinning: :sweat_smile: :zipper_mouth:
31. kvě 2010 v 09:55  • Odpověz
Ale chce se nám to číst. Jen piš :grinning: :grinning:
Trochu jsem zdřímla a hned je mi líp :grinning: Ještě že jsem dostala od bábi po oslavě trochu svíčkové a nemusela dnes vařit.
S dudlíkem to vidím taky tak. Obě holky ho měly a dost mi i pomohl, když byla nějaká krize nebo tak. A zbavit se ho můžete vždycky. Čím je dítě větší, tím to líp pochopí. A dělá mu i dobře, že už je velký a nepotřebuje ho :sweat_smile: Takže zlatej dudlík, hlavně žádný namáčení do medu nebo něčeho sladkýho. To je podle mě blbost :unamused:
Na opalování mám La Roche, protože měli výhodnou sadu v lékárně. Ale jinak si myslím, že je lepší něco dražšího z lékárny.
Jinak pořád přemýšlím, co ještě dokoupit za kosmetiku a tak, ale nic mě nenapadá.
Zítra jsem vymyslela ten zelňák, abych vypadla z domu a něco dobrého si koupila. Když jsem doma, láká mě to do postele. jen si zdřímnout a jsou z toho i dvě hodiny :grinning: :grinning: Tak doufám, že nebude pršet. Kdyby ses Ivi nebo někdo další chtěl přidat, budu ráda :grinning: Mohly bysme zajít na zmrzku třeba :wink: :slight_smile: :wink:
31. kvě 2010 ve 12:42  • Odpověz
autor
Je fakt, že jsem tako furt unavená, ale bojím se zalehnout, že pak babouním v noci...

Dudlík bych taky do ničeho nenamáčela :zipper_mouth: A zbavit se ho myslím, že není problém, jak říkáš, dá se paní zubařce nebo se dá vymyslet cokoli :wink: já byla to velké dítě s dudlíkem(4roky pak jsem ho dala čertovi, sice jsem si u toho i cvrkla, ale co :grinning:) a nemám pocit, že by to na mě zanechalo nějaké následky :grinning: :grinning: Zato třeba holčička od strejdy ci cucá palec u ruky ještě teď v 5 letech...

......NOOOOO a teď jsem spálila brambory :rolling_eyes: :rolling_eyes: :rolling_eyes: :rolling_eyes:

S opalovákama máš asi pravdu, půjdu pak do lékárny. Zítra bych ti napsala, ale budu mít doma manžela před noční, tak moc nevím, bude chtít asi oběd a tak :grinning:
31. kvě 2010 ve 12:54  • Odpověz
Ahoj holky, jdu Vás zase pozdravit.....stále 2v1 :slight_smile:

Zítra na zelňák bych se ráda přidala, ale už by toho na mě bylo moc....jdu ráno do Bohunic na kontrolu a pak do práce pro peníze a odevzdat hotovou (snad už poslední práci) a jak se znám, budu úplně vyřízená....už nic nevydržím :frowning2:

Dneska jsem dopoledne třídila svůj šatník a chystala ho na léto (snad nějaké bude, zatím to tak nevypadá :rolling_eyes: ) a pak jsme montovala kolotoč nad postýlku...docela věda a vůbec jsem netušila, že bude celkem potřebovat 6baterek a ještě takových, jaké doma ani náhodou nemáme.... :confounded:

Dudlík už mám jeden vyvařený a připravený v tašece do porodnice, kdyby nebylo zbytí (Avent Sensitive). Nijak zásadně proti němu nejsem....uvidíme, třeba na něj ani nedojde...

Opalovací krém na Matýska nemám :astonished: , tak budu muset ještě nějaký pořídit....na to jsem zapomněla....
31. kvě 2010 ve 13:25  • Odpověz
autor
No mě říkala kožařka, že musí ty opalovací krémy na miminka být hlavně na fyziologické bázi, tak aby nechávaly úplně bílou vrstvu, tak se tím budu asi nějak řídit...
31. kvě 2010 ve 13:31  • Odpověz
To nevadí, když nebudeš moct :slight_smile: Však uvidíš podle situace :wink: Já půjdu asi určitě, ještě podle počasí, ale ty přeháňky se dají přežít.
Pořád se těším, až to těhu budu mít za sebou, ale ted´si říkám užít si poslední dny, kdy můžeš jíst, co chceš a můžeš se ukazovat s pupíkem. Tak jsem si dala pomeranč džus a už mě zase pálí žáha. No lepší než , kdyř pálí v noci vleže :slight_smile:

Zítra v poledne mám gyndu, tak jsem zvědavá, co mi Dr. řekne, jak to u mě postoupilo.Co dělá moje CS :grinning: I když vím, že podle toho se to nedá :grinning:

Jo a tu bylinku na porod, jak jsem o ní psala, jsem nesehnala, tak to zatím nechám osudu.

Ta Blanka to napsala o porodu moc hezky, že? Že je porod hezký zážitek a tak.
31. kvě 2010 ve 13:31  • Odpověz
Ten opalovák by měl být přímo pro děti a nejlépe číslo 50. Já nakoupovala v lékárně dole vedle Tesca a paní moc pěkně poradila.
Já postýlku ještě nemám složenou, je ve sklepě. Ten můj se na ni chystal celý víkend a pak, v neděli večer uznal, že už to nechá být "na potom".
31. kvě 2010 ve 13:37  • Odpověz
Marky: a do porodnice tě ještě nepředá? Vlastně tvoje Dr. má KTG vlastní, že?
Taky jsem moc zvědavá, jak se to u mě všechno pohnulo....doufám, že mi Dr. bude hlásit něco ve smyslu, že "to můžu čekat každým dnem"

Blanka to napsala opravdu moc hezky....ale já mám obavy stejně....a uklidním se asi až bude malej v pořádku venku a budeme to mít oba za sebou.... :slight_smile: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
31. kvě 2010 ve 13:37  • Odpověz
Ahojte,

Blani, krasne fotky, mala je velmi peknucka a vsetci ste spokojni a stastni, je to nadherne. Blahozelam!!!! Inak je to sila, vecer ulozis synov, v noci porodis dceru, rano maju vsetci doma prekvapko :dizzy_face: :dizzy_face:, nema to chybu...

Holky, ja som tiez stale unavena, nic sa mi nechce, pospavam, potrebujem upratat a trva mi to a trva... Este k tomu sa mi stale viac objavuju na tvari pigmentove skvrny, vobec neviem co s tym, vyzera to hrozne, poradte :cry:

Co sa tyka dudlika, zatial to neriesim, nejake mam nakupene, uvidime podla situacie, nejak radikalne niesom proti, ale prehanat by som to tiez nechcela.

Marky, ja budem v meste asi v stredu, ale urcite vo stvrtok, idem prvykrat na Obilnak, potom skocim na obedik, ak by sa Ti chcelo, alebo Ivke, pripadne niekomu inemu, napiste, rada vas uvidim :wink:

31. kvě 2010 ve 13:58  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.