• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Těhulky z Větrníku Brno :o)

(Zamčená)
26. července 2010 
Možná, že ke své Dr. jdu zítra naposledy, nevím. To víš, že jak to půjde, zbaví se mě :wink: :slight_smile: Já bych taky ráda u ní slyšela, že už budu za den dva rodit :grinning: Navíc jsme konečně měli ten sex, tak snad to pomohlo. I když jednou je asi málo :confounded: Chtělo by to asi víckrát :grinning:
Kristy, ty chodíš do Bohunic vždycky v úterý ráno, nebo pokaždé jinak?? Že bych se zkusila objednat taky nějak tak..
31. kvě 2010 ve 14:01  • Odpověz
Marci, tak napiš, až půjdeš do města. Možná se přidám. Doma jsem sama a vařit se mi nechce, to radši sním něco ve městě. Nic neslibuju, ale asi se mi bude chtít vypadnout z domu :grinning: :grinning:
31. kvě 2010 ve 14:05  • Odpověz
Ok, Marky, urcite sa ozvem :slight_smile:
Tiez by som vo stvrtok rada pocula, ze sa to uz chysta, zatial ziadne poslicky :frowning2: , som zvedava...
31. kvě 2010 ve 14:18  • Odpověz
Marky: zítra jdu podruhé a na stejný čas - 8,30....ono se chodí 1x týdně do termínu myslím, ale pak už i častěji, ne? To by bylo fajn, kdyby ses třeba zkusila objednat na 8.6. (jestli te teda tvá Dr. už pošle) na podobnou dobu.... :slight_smile:
Akorát....má se tam objednávat, co nejdřív dopředu, oni už pak nemají volné termíny :frowning2:. A navíc se ptají, kdy byla poslední kontrola u Dr. a od té tě objednají za týden....takže bys asi musela říct, že kontrola byla v úterý... :wink:

Jestli jsou poslíčci tvrdnutí břicha dole v podbřišku...že se jakoby stáhne (a poseldní dobou už to i bolí docela) a za chvíli povolí..tak to já mám (nepravidelně celý den, někdy víc, někdy míň)....a stejně nic :grinning:
31. kvě 2010 ve 14:24  • Odpověz
čaute kočky, tak je fajn slyšet, že když dá matka dudlík že není krkavčí..nevím kde jsem to nabrala ale od pediatra atpd. jsem slyšela žádnej dudel žádnej dudel ... jako by to byla kriminální činnost. Tak si ale říkám, že pak miminko zbytečně křičí (napapaná, čistá plína, jenom hodně unavená) jen proto že mu prostě chybí v pusince něco na komfort. Já na nervy samozřejmě, protože plačící miminko s mejma momentálně rozbouřenejma hormonama mě zaručeně skoro rozbulí taky a přitom vše vyřeší taková maličkost. Tak pokud Ingridka bude nespokojená v postýlce tak asi ten dudel použiju. Mám taky ten avent takže žádnej megalomanskej přez celej obličejík jak je dnes super trendy...Snad z toho nebudu mít výčitky:slight_smile:

Ivi laktoše jsem pořídila tak uvidíme :wink:
31. kvě 2010 v 16:04  • Odpověz
tineta - malé dali dudlík i na novorozeneckým (byla na fotu). akorát na vizitě to pediatr neměl vidět. Každému miminku vyhovuje jinej dudel - nás avent nadavuje, je dlouhej, ortodontickej vyplivujem a pak jsme dostali klasiku a tu si jako jedinou chvilku podudlá při usínání a pak dudlík stejně vyplivne. :slight_smile:
My jsme jako děti taky měli dudlík a nikdo nic neříkal :sunglasses:
31. kvě 2010 v 16:16  •  1 dítě  • Odpověz
autor
Marťo protože ten tvůj pediatr je zásadně proti dudlíkům...to říkala i Blanka a na té přednášce péče o novorozence si toho nešlo nevšimnout :wink: tak možná pro to máš ten dojem...ale zase řídila bych se tím jak to cítíš ty....dudlík není očkování aby ti musel říkat co a jak :wink: Tak to jsi rychlík, že už je máš?? A říkali ti v lékárně, že by to mělo být dobrý nebo co?? Já se v souvislosti s kojením nepsala, jen jsem to četla tady v diskuzi do které taky chdím a tak jsem si řekla, že už to budu jíst teď...aspoň nemám problém s wc :sweat_smile: :grinning:

Marci napiš i mě, možná bych se k vám přidala podle situace :wink: :slight_smile:

Jinak jsem nachystala závěsy na ušití, tak jsem ty okraje zažehlovala skoro dvě hodiny :rolling_eyes: ale bude to pěkný :dizzy_face:

Nevím jak se projevují poslíčci, ale já jdu třeba ráno na záchod a jak si lehnu, tak mě začne bolet břicho jak na MS a pak to přejde...přes den taky, ale jen málo...

No Blanka to napsala kouzelně, ale stejně se bojím :grinning: měla jsem teď v těhu problém zavést si čípek a čekají nás sakra jiné rozměry :grinning: :grinning: :grinning:
31. kvě 2010 v 16:22  • Odpověz
Ahojky, tak Dr. neřekla nic převratnýho. V podstatě je to stejné jako minule, bolelo to, ale méně než minule :dizzy_face:

Asi se ptám blbě ale, laktoše jsou laktobacily?? Berete je ted´ kvůli stolici a při kojení, aby nebyly koliky? Chápu to dobře? A jak se jmenují, to by mě taky zajímalo.Že bych do toho šla.

Zítra se chystáme s Marcelkou do města a na oběd. Tak se pojd´te připojit, kdo můžete!!

Myslím, že poslíčci jsou takový to tvrdnutí břicha. A bolí celý břicho, nejvíc asi dole. Mě to často chytá, když jdu po ulici rychleji, tak musím zpomalit a je to lepší.
1. čer 2010 ve 13:39  • Odpověz
autor
HOOOOOOOOOOOOOOLKY a hele co já vím :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:

Moji milí, dnes nad ránem jsem přišel, jsem veliký...no asi (--taaakhle--). Mamka si mákla, ale jsme oba v pořádku. Moc se na vás těším, váš Krištufek.

:grinning: A kdo by v tom náhodou nepoznal Věrku, tak je to ona :grinning: :grinning: A to jsem jí včera psala jak to vypadá a říkala, že je v Bohu na kontrole a že pak písne jak to vypadá...no divila jsem se, že tu není :wink:
1. čer 2010 ve 14:18  • Odpověz
autor
No a Marky teda ty jsi šikula jak jsi to s těma loktošama vyšpijónila :grinning: , ale máš pravdu, psala jsem to Marti smskou, že mě to napadlo jí o tom říct a pak už jsme to tady nerozmazávaly, jen okrajově. Já mám teď APO-Lactobacillus 10+ (doporučila mě to v lékárně, protože je to i s brusinkama, tak to působí i proti těm zánětům, je tam 12miliard aktivních bakterii, cena 280Kč/30kapslí) a dřív jsem měla od firmy Velosun - Biopron, ten dává mamka ségře, je taky dobrej, máme ho osvědčenej, ale stojí trošku víc.

V kolik zítra jdete? Bych vám písla...
1. čer 2010 ve 14:27  • Odpověz
autor
No a omluvám si, že jsem napsala Kryštůfek s i. :rolling_eyes:
1. čer 2010 ve 14:29  • Odpověz
Ahoj Marketko,
mam dobre zkusenosti s Lactobacily "5" od firmy Swiss. Doporucuje se jako prevence zacpy, no a kdyz se berou antibiotika, tak aby nebyly strevni a gynekologicke problemy. Lactobacilum se rika taky Probiotika. Jsou to takovety "hodne" bakterie, co ziji ve strevech, takze by mohly byt i na ty koliky (ale nikde jsem to vyslovne napsane necetla).
Brala jsem je ze zacatku tehotenstvi, ted mi staci pravidelne bastit jogurty se zivou kulturou a pit kefirova mleka (ale musi byt ceske, v hranate papirove krabicce!!).
Na gynekologicke problemy je dobry Fermalac Vaginal (taky laktobacily).
E.
PS: Ja bych se k vam pridala, ale myslela jsem, ze to planujete az na ctvrtek. Jsem zmatena :slight_smile:
1. čer 2010 ve 14:33  • Odpověz
autor
Ježiš já jsem nějaká rozněžnělá, ale ne moc dobrým směrem, spíš tak smutně... navíc mám pocit, že si Miloš představuje ten porod jak Hurvínek válku a Blanka mu příjde zbytečná. Sice říká, že jak chci já, ale do toho říká, že spousta ženských rodí bez ní atp. jako bych chtěla vyhodit love nebo co. Možná to tak nemyslí, nevím... Vy se třeba nebojíte, že ti vaši chlapi budou po produ nepoužitelní?? Myslím společensky. Miloš furt plánuje slavení a jsem říkala, že ať salví, ale někdy večera tak ať muže být ráno k dispozici nebo schopen něco zařídit, přijít atp. když bude potřeba. A on na to řekne, tak to nevím. Mě to tak stresuje, i když myslím, že to tak nemyslí :pensive: jenže já bych teď asi potřebovala slyšet spíš povzbuzení než blbý vtipy. A pokud to nejsou vtipy, tak už vůbec...
1. čer 2010 v 15:59  • Odpověz
Tak Věrce velká gratulace!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!At´ jsou oba fit a zdraví!!!!!!!!!!!

Díky za info skrz ty "laktoše". Já bych je volila kvůli kolikám¨, aby mimčo zbytečně neřvalo a nebudilo celou domácnost. Hlavně děti, které vstávají do školy/školky.
Ivi, v klidu to doma proberte, tu Blanku. Jestli cítíš, že ji tam potřebuješ, řekni mu to, trochu nafoukni své obavy, aby se trochu lekl a byl povolnější :grinning: :grinning: Jinak slavit bude asi hned po narození, když budeš ještě v porodnici, tak ten jeden den může být nepoužitelný, né? Navíc máš mamku, která ti určitě pomůže, když bude Miloš mimo :wink:
1. čer 2010 v 16:37  • Odpověz
autor
Psal, že to byla sranda, že to tak nemyslí a doufá, že to neberu vážně... No jo no, beru to tak přecitlivěle, ale to asi nepochopí...
1. čer 2010 v 16:39  • Odpověz
autor
Asi máš pravdu Marky, když to já tohle vždycky řeším vnitře, extrémě nesnáším, když někdo pije a ta představa mě stresuje. A že to Milouš umí to už vím... :wink: asi se stím musím nějak dopředu vyrovnat.... Třeba před svatbou jsem řešila pouze to, kdo se jak opije. No magor no... :pensive:

1. čer 2010 v 16:42  • Odpověz
autor
Marky proti Blnace asi vesměs nic nemá, jen to nepavužeje asi za nezbytný nebo důležitý...

Jo a ještě upřesňuji, že Kryštůfek má 49cm, 3190g :wink:
1. čer 2010 v 16:45  • Odpověz
Ivi, já to chlapský pití taky nemám ráda, ale vím, že oni to občas potřebují. Navíc je porod i pro ně silný zážitek a budou si užívat gratulací a připíjení na zdraví. Budou z miminka celý pryč.
Možná mu vadí, že Blanka stojí tolik peněz :unamused: Ale dá se to pokrýt z porodného :slight_smile:

Evi, na zítra jsme se domlouvaly s Marci, protože ve čtvrtek jde na Obilňák a neví, jak dlouho bude čekat. Proto středa, kdy nic nemá a bude to víc v klidu. Tak zkus přijít i ty, pokecáme.
Vidím to na dopo, možná po deváté hodině nebo tak nějak. Ještě to můžeme upřesnit.
1. čer 2010 v 17:38  • Odpověz
Ivi, jak to bylo s tou Věrkou? Ona šla do Bohu na kontrolu a už si ji tam nechali? Aspoň tak by se to dalo pochopit z toho, co jsi psala :grinning: Taky jsem si říkala, že tu dlouho nebyla, ale myslela jsem, že má moc práce, jak psala.
Na tom trhu jsem se rozšoupla, chutě jsou chutě :grinning: Tak jdu ještě na jahody a na Prostřeno!!
Malá pořád kope, že to i bolí a pak, kdo má poznat poslíčky, když je ze mě kopací pytel :grinning: :grinning:
1. čer 2010 v 18:09  • Odpověz
autor
Marky já nevím, ale já to spíš vidím tak že byla na běžné kontrole na monitoru, pak šla domů a odpoledne se jí to rozjelo...možná jak ju pošťourali nevím...

S těma chlapama bych to chtěla umět brát tak jak ty, třeba to budu brát jinak až se malenka narodí :wink:

Tak mě napište ráno smsku v kolik se scházíte a kde, ať vím....

Mě malá taky okopává :grinning: jsem se nadlábla melounu, máme celou kulu :dizzy_face: a upekla jsem dnes kinder řezy, je to moc dobrý a rychlí, recept mám tady od holek z koníka a jsou fajn, ale dala jsem si jen jeden kousek, ať malou moc nevykrmuju :slight_smile: Už je mě psychicky trošku líp, ale cítím se děsně unaveně...
1. čer 2010 v 18:38  • Odpověz
autor
Taky mám v paměti jak jeho kamarád došel po porodu své ženy k nám, byl totálně vyřízenej, protože měli fakt dlouhej a težkej porod. Když o tom mluvil, tak chlap jak hora a brečel jak malej. Jenže otevřeli s Milošem Slivovicu a namazali se, ani nemusím říkat jak rychle - Miloš po noční, ten po porodu, prokládali to pivem a to bylo ráno. No a ta jeho žena pak volala, že ta malá má komplikace, že špatně dýchá, že ji dali na JIP, celá vyplašená, plakala a chtěla ho mít logicky u sebe. A co pak chcete dělat s nadraným chlapem????? Jsme mu dla pořádně napít a žvejku a trnula hrůzou jak bude komunikovat s Dr., až tam dojde, navíc to z něj táhlo...já vím, že jsou asi zvyklí, no ale stejně....
1. čer 2010 v 18:45  • Odpověz
Ahoj holky....

jéééé..další větrníkové mimi...gratulace Věrce...zatím koukám, že jdeme pěkně popořadě :grinning:

Já byla dnes v Bohunicích zase (teď mě napadá, jestli Věrka zrovna vedle nerodila...)....opět rychlovka (a mě dokonce předběhla jedna rodící těhulka....) a tentokrát nic moc dr., který mě akorát rozhodil, šel z něj moc respekt, ani jsme se na nic nezeptala.
Monitor ok, otevřená jsem na prst, prý víc než minule, ale prý taky ještě "chvíli vydržím".....
Tak jsem trošku zklamaná...přiznám se, čekala jsem zprávy typu "je to na spadnutí" a ono nic :rolling_eyes:

Marky: tak co, už jsi taky do BOhunic obejdnaná? Já jdu zase př.týden v úterý na 8.30

Ivi: to s tím pitím znáááááááám!!!! úplně přesně!!! michal chodí vždcky po tréninku na pivo, 2x týdně a mě pěkně štve, že si to neodpustí ani teď, když už to může být každou chvíli.
Představa, že je mi "oporou" napitej na porodním sále....to bych ho asi spíš vyhodila :angry: :angry: :angry: . Strašně mě v tom stavu štve...prostě to na něm poznám a když bych ještě měla bolesti, to bych byla asi hooodně naštvaná. ale on to prostě neřeší.... :angry:
A slavit, až se malej narodí půjde 100% a stejně 100% bude nepoužitelnej druhej den, to se vsadím a nic proti tomu nenadělám.... :frowning2:
1. čer 2010 v 18:52  • Odpověz
Kristy, z čeho jsi zklamaná? Otevřená na prst mi přijde jako dobrý pokrok. To kdybych dnes od Dr. slyšela, tak si jásám :grinning: :grinning:
Teda mě to přijde, že je to dobrý :wink: A navíc si myslím, že doktoři nedokážou říct, jestli porodíš zítra nebo za týden. Tak nevím, jak to myslel, že ještě chvíli vydržíš :confounded: To mi přijde, že tak daleko nemůže vidět :unamused: :unamused:

Dnes jsem se s Dr. domlouvala, že příští týden v úterý přijdu ještě k ní, ale už si mám zavolat do Bohu, abych se na další kontrolu( na další týden asi) objednala k nim. Tak s to zkusím domluvit na úterý kolem 8 nebo 9 hod. a snad se tam potkáme, když to budu objednávat tak dopředu :grinning: Ale aby zase tobě nedali úplně jiný čas jako naschvál :unamused:

Holky, chápu, že vás štve to pití, zvláště před porodem, když nevíte, kdy to přijde. Ale po porodu jim to fakt dopřejte!! Oni nemají vyplaveny hormony štěstí po porodu jako my, tak si to musí vynahradit alkoholem :sunglasses:
Možná bych zkusila schválně se zmínit o tom, že když budou opilí, komu řeknete o doprovod k porodu, když na vás přijde. Třeba jim pak dojde, že by o to přišli a omezí ten chlast aspoň do porodu.

Ivi, až bueš mít chvilku, napíšeš mi prosím recept na ten kinder zákusek?
Marci, napiš prosím tě kdy a kde by se ti to hodilo. Mě je to jedno. Třeba hlavňák na rohu?? o půl desáté, v deset??
1. čer 2010 v 19:15  • Odpověz
autor
Můj sterjda je třeba pařmen jako blázen a když se mu narodily obě holky, tak byl vždycky na návštěvách střízlivej vpoho a jezdil za nima jak mohl. Moc bych si přála aby to Miloša vzalo taky spíš tím odpovědným směrem... :wink: na druhou stranu, lepší když to zapijí ještě v porodnici, než když ti pak doleze takhle dom a ty tam máš maličký mimuško a plnou hlavu starostí co a jak a ještě řešit smradlavýho, případně blijícího chlapa.
A jak říkáš Kristy já to taky hned poznám, manžel navíc začne děsně brzo blbě artikulovat a je takovej aktivní, celej povídavej, neví kdy přestat, no jak já to nesnáším.... :rolling_eyes: :rolling_eyes: :rolling_eyes: bohužel z domu je vedenej k tvrdýmu, takže slivovica a pivo...vadilo mě to vždycky, u nich se pije stylem dopiješ štaprdlu a už ti nalívají další a tak furt, takže logicky brzo kaša, no a fakt ale narazili na mě, která to děsně nesnáším, opila jsem se sama asi jen snima, když jsem logicky neustála to co předváděli... :sweat_smile: :rolling_eyes: U nás končí většinou pitka hádkou, rptože já to prostě neunesu a jsem pak rptoivná, i když si říkám, že nebudu a on je pak taky protivnej a je..
Ale teda teď dá fakt třeba večer dvě pivka a nic a vypadá to, že to tak hodlá dodržet až do porodu, tak má asi taky starch, aby pak nemusel nikomu říkat, že nemůže řídit...

Ale chápu, že se tím zabývám zbytečně, i on se zlobí, když mu to říkám, jenže to jsou takové věci co se honí hlavou při těch obavách z neznáma, jestli mě rozumíte...
1. čer 2010 v 19:26  • Odpověz
autor
Marky tady to máš.... :wink: jen bych příště nedávala vaničkovej a zabalenej tvaroh, ale dva zabalený, trošku to vytíká, ale ne jako moc, že by to bylo upiplaný, jen mě by to víc vyhovovalo pevnější (možná ale je to tučností, protože já teda koupila tvarohy polotučné a zakysanou smetanu light). A dávala jsem to na dva menší plechy.
http://www.mimibazar.cz/recept.php?id=20927

Řákala nám to i Blanka, že to ti chlapi potřebují po tom porodu, takže se budu snažit to pochopit co nejvíc to dokážu....myslím to vážně...jen asi nad tím i díky tomu víc přemýšlím, představuju si to a píšu vám to, čímž se stím srovnávám a vypovídám se z toho, navíc vidím, že na to nejsem sama.
1. čer 2010 v 19:37  • Odpověz
Ivi, mě to pití taky dřív štvalo, ale ted´ to beru s nadhledem. Blbě bude jemu, né mě. A naštěstí nezvrací. Ale nesnáším druhý den ty řeči, jak je mu špatně. Když mě požádá o polívku, tak mu ji udělám, ale neskáču kolem něho, jak to dělají některý ženský chlapovi po opici. At´si to odtrpí sám :grinning: :grinning: A když jsme spolu, má v podstatě dobrou opici. Takovou láskyplnou :grinning: :grinning: To že smrdí, řeším tak, že ho pošlu do obýváku, nebo tam jdu já, abych měla klid, protože chrápe až hrůza.

S Marcelkou jsem domluvená na hlavňáku na rohu před KFC mezi 9.15 a 9.30. Tak holky přijd´te, pokecáme a probereme ty naše starosti :grinning:
1. čer 2010 ve 20:20  • Odpověz
Ahojte holky.
Tak má Ingrid 60 dkg nahoře, prý je to super, a že je vidět že pěkně papá a máme výživný mlíčko:slight_smile:
Jinak vše v pohodě, všechno přeměřování a tak:slight_smile:)
Ptala jsem se pediatričky na ty laktobacily a říkala, že to na kojení vliv nemá:( ale že od 1 měsíce věku doporučuje probiotický kapky, že jsou nejúčinější. Takže do jednoho měsíce sabsimplex, masírovat bříško a prostě s miminkem hejbat když má potíže. Ty laktobacily stejně budu brát i tak..pomůžou mě..pořád mám nějakej rozhašenej systém:slight_smile:) a kdo ví třeba přeci jen do toho mlíka něco jde...

Těm mužskejm normálně natvrdo ať prostě pár dní nechlastaj, že potřebujete oporu a ne zbořený nepoužitelný pytel! :slight_smile:

Věrce blahopřeju! Další uzlíček na světě..teď už to půjde jako lavina! Jedna za druhou:slight_smile:

1. čer 2010 ve 20:29  • Odpověz
autor
Holky tak něco na pobavení: http://www.stream.cz/video/476997-na-stojaka-blondyna-na-gynde
Tak každýho to asi nepobaví, ale já se fakt nasmála :grinning: :grinning: :grinning:
1. čer 2010 ve 21:51  • Odpověz
1. čer 2010 ve 22:25  • Odpověz
Holky, tak to dnešní setkání rušíme. Prší až hrůza. Tak raději v pátek. Pak upřesníme.
2. čer 2010 v 07:32  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.