• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Těhulky z Větrníku Brno :o)

(Zamčená)
26. července 2010 
melo tam byt u Milosrdnych...kazdej to mel i lip takto nez treba na obilnak bo do bohunic...
14. dub 2010 v 18:34  • Odpověz
autor
Tak k Miloušům to mám na pěšky dojití, ale tam já nechci jít. To budeme asi bydlet kousek od sebe co? :wink:
14. dub 2010 v 18:55  • Odpověz
jako ze tam nechces?
no ja to ma dal nez ty, ja sjem z reckovic...ale jako mi prijde, ze to mel chlap tak nejak nejlip z prace za nama a ostatni taky, ze je tam takove lepsi spojeni, mala nemocnice, klid a tak
14. dub 2010 v 18:58  • Odpověz
Ani mě neudělala dnešní návštěva Bohunic úplně dobře... sice jsem si je vybrala a předpokládám, že názor už nezměním, máme to blízko, šestinedělí je kompletně zrekonstruované, porodní sály mají nejspíš všechno, co je potřeba, Obilňák je mi nesympatický a někde porodit musím.... ale nemocnice je prostě nemocnice :unamused: těším se, až budeme mít malého prďolku doma :slight_smile: ale třeba manžel byl v pohodě, vůbec tu návštěvu nevnímal negativně jako já... a prý by se mu líbilo rodit do vody :grinning:
14. dub 2010 v 19:01  • Odpověz
jo to muj chlap taky na me nevericne koukal, jako co se mi tam nelibilo a co me tak rozhodilo :grinning: ,ale jak sjem uz byla tam, tak mi bylo vazne vse jendno a nejak jsem to tam ty tri dny poretrpela a docela rychle to aj uteklo a to ma ze spitalu fobii, ted chodime okolo do palvani a dkyz jdu okolo, tak se to ve me vsechno sevre a je i zle a vyleti mi tlak :grinning:
14. dub 2010 v 19:05  • Odpověz
Já mám taky strach, i když zhruba vím, do čeho jdu :sunglasses: . Z bolesti, jestli ji zvládnu (asi mi ani nic jiného nezbude :sunglasses:, abych měla štěstí na dobrou porodní asistentku a tak. Člověk nikdy neví, jak to bude a kdy to přijde. Já jsem už dvakrát přenášela, takže jsem se na porod vcelku těšila, že to budu mít konečně za sebou a nebudu donekonečna jak velryba.
Taky se už moc těším na mimčo, jak bude vypadat, jestli bude mít vlásky a tak.
Nad porodnicí moc nepřemýšlím, byla jsem dvakrát v Bohunicích, tak tam půjdu i potřetí.
Přijde mi, že to hrozně utíká. Za necelý dva měsíce rodím a jaksi si neuvědomuju, že je to blízko. Nebo taky za dva měsíce budu pořád celá a mě bude štvát, že už to máte všechny za sebou a já furt nic :grinning:
14. dub 2010 v 19:26  • Odpověz
autor
Vendulko právě, že je to tam moc malé a kdyby byly nějaké komplikace...navíc tam hodně upřednostňují přirozené porody stůj co stůj...ale víš jak to je, každý má svůj názor a k tomu se přiklání...

Věry já jsem doma sama, tak ani nevím co Miloš na to, ale takovej pocit jako já z toho asi taky neměl... Nervozní byl ale taky, tak se mě jako víc držel nebo co :grinning: ptal se co na to říkám, tak jsem musela uznat, že jo, že to jako beru na vědomí, je to tam opravené, vybavené, máš tam soukromí, ale je to špitál jako blázen... :frowning2: a já zatím v žádné nemocnici nebyla, navíc to mám spojené s tím co se musí odehrát, než budu mít maličkou v náruči...pak už to bude prostě nádherný a bude mě to fakt jedno :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: a právě proto to prostě vydržím, tak si to tady nějak říkám sama sobě :grinning:
14. dub 2010 v 19:30  • Odpověz
autor
Marky neboj, já mám termín 2. července, tak doufám, že se malá pěkně dodělá a nebude spěchat tak maličká na svět...to mě trochu uklidňuje, zvládla jsi tu bolest 2x a jdeš do toho po třetí :wink:

Porodní asistentky mě taky straší, aby byla na mě příjemná...uvažuji o Blance, tak nevím...ale když jsem dnes viděla tu velikost pokoje, tak nevím jak se tam všichni vejdeme :sweat_smile: :grinning:
14. dub 2010 v 19:35  • Odpověz
vendulka: Já bych taky chtěla rodit u Milosrdných, a to asi z dosti podobných důvodů, proč ses pro ně rozhodla ty....je to malá, taková komorní nemocnice. Ty jsi tam tedy byla spokojená?
Od Bohunické nemocnice bydlím sice pět minut pěšky, ale tam se bojím...navíc by mě tam rodina (v níž je pár zdravotníků) ani nepustila....raději se neptám proč:slight_smile: každopádně někde porodit musíme, no ne...:slight_smile:
Celkem vám holky závidím, že už to máte všechny za pár (nebo za sebou:slight_smile: Já už chci takyyy...
14. dub 2010 v 19:36  • Odpověz
ivanu, no ja jsem tam byla spokojena jako takto i s prubehem porodu, chtela jsem epidural a taky jsem ho dostala :grinning: sice to trvalo dyl nez to pochopili,ale vse probihalo, tak nejak jak jsem chtela,az na ty bolesti teda :grinning: a pak ja mela pohodove tehu a nejake kompilakce se jakoze nepredpokladaly,mala byla v pohode a myslim, ze na nejake komplikace tam jsou urtcite prizpusobeni, jen myslim neberou rodicky ktere rodi driv jak ve 36tt

solvwjg: jako s porodem a s pokojema a z casti i s personalem jsem byla spokojena, jen teda jsem mela asi stesti bo sjem mela uplne super PA coz se o dr neda rict ,rodil me(teda az u konce byl) dr Nagy a teda jeho nemusim, mela jsem s nim problem hendka na monitorech jen co sjem vwsla na prijem...nepozdravil choval se arogantne a namyslene a ze sezral vsechnu moudrost sveta asi...mam silenej strach z dokotu a ze spitalu, takze sjem mela hodne vysokej tlak(jinak mam v pohode) a na monotorech se mu prave nelibil muj tlak a ze mam bilkovinu v moci a ze si me tam nechaji, tak sjem rekla, ze tam nebudu a ze mam teda prijit druhy den a kdyz to bude stejne, ze si me tam nechaji at chci nebo ne a budou vyvolavat porod a rano jsem tam uz byla ve 4h ze rodim, myslim, ze me to vyvolal jak me stresoval a nervacil...jinak myslim, ze bych nerodila o 11 dni driv,ale jinak jsej tam byla spokojena, sice zadna hitparada,ale dalo se to prezit ty tri dny
14. dub 2010 v 19:48  • Odpověz
Ahoj.....hlásím se taky s dojmy z dnešní prohlídky Bohunic...a jsem ráda, že jsme na tom všechny stejně..... :slight_smile:
Taky jsem měla pocity rozporuplné....prostě vidět místo, kde budu za pár týdnů provádět kdoví co.... :confounded: :confounded: :confounded: ,a le jak píšete, narodit se prcek musí, tak ať alespoň vím, co mě čeká. už abych to měla za sebou, začínám mít pořádné obavy, jak tu bolest zvládnu, jak zvládnu pobyt v nemocnici a t ovšechno kolem :frowning2:
Porodní pokojík se mi líbil, šestinedělí bez debat krása (i když jsem jen hodila očkem, abych maminky nerušila :zipper_mouth: ), ale stejně chci ještě vidět Obilňák....
Na 80% vyhrajou Bohunice (máme je z Líšně po dálnici nejblíž a přítel pak i z práce za mnou to má kousek).
I když teda ty standardní pokoje oddělené jen tím plastem.... :confounded: ...to až tam budu řvát (funět, hekat, vzdychat či co já cím ještě), to bude slyšet na celým oddělení.... :stuck_out_tongue_closed_eyes:
autor
Tak tohle mě teď psala kamoška, docela mě to utěšilo :slight_smile:
Ivi: 1.návštěva porodnice - exkurze - pamatuju si ty nástroje, kachličky, sterilitu, strach
Vzpomínky z porodu: vana, barevné kachličky, míč, vonná lampa, přítmí,soukromí, usměvavé sestřičky, nesmírná radost
a to sjem jeste premyslela v aute jak me manzel vezl jestli to v pisarkach nestocime do bohunic :grinning:
ivi, tak vidis, to bude v poho, to pak ani nebudes vnimat :grinning:
14. dub 2010 v 19:49  • Odpověz
autor
:grinning: no jo no, prostě tam musíme, pro mě lepší, než porodit doma :wink:

Dae: tak je to asi normální, že nám tak všem je :grinning: Jo ten plast u standardu mě taky překvapil, ale zase byly jsem tam v plném provozu, rodilo se a neslyšely jsme nic, tak třeba se u toho neřve :sweat_smile: :wink: :grinning: :grinning:
14. dub 2010 v 19:56  • Odpověz
Ivi: že by měly všechny zaráz zrovna klídek před kontrakcí? :grinning: :grinning: :wink:
14. dub 2010 ve 20:00  • Odpověz
autor
:grinning: noooooo, to by byla taky možnost :grinning: :grinning: Ale ten asi tatínek co se tam byl občerstvovat jak jsme čekali venku, tak vypadal taky docela v poho... Zdlábl toho žádná křeč :wink: :grinning:
14. dub 2010 ve 20:03  • Odpověz
Někdy se řve, někdy ne. Jak kdo potřebuje. Já u prvního porodu ke konci řvala, už mi ta bolest lezla na nervy, potřebovala jsem si ulevit. Ale řekli mi něco v tom smyslu, že se zbytečně opírám to křiku než abych tu sílu dala do tlačení. Že tím plýtvám s dechem :grinning: :astonished: . Aspoň tak si to po letech pamatuju.
Podruhé jsem byla šťastná, že už jsem konečně otevřená a můžu tlačit, že jsem se do toho tlačení "opřela" a na řev nebyl čas. Jen jsem si párkrát udeřila do partnera do ramene, když už mi přišlo, že je toho na mě už dost.
14. dub 2010 ve 20:21  • Odpověz
autor
Marky a při otvírání jsi neměla potřebu si zařvat nebo tak? To se dá rozdejchat?? Mám strach abych to nevzdávala, to je podle mě pro mimi špatné...
14. dub 2010 ve 20:55  • Odpověz
Tak mě ta naše diskuse pěkně dojala :wink: jdeme mimču přečíst něco na dobrou noc... :slight_smile: A zítra hurá pro kočárek, konečně přišla barva, kterou jsme chtěli :slight_smile:
14. dub 2010 ve 21:10  • Odpověz
ivy: neboooj:slight_smile: ono to dopadne dobře. Na obilnáku je to i docela hezký, každej pokojík má jinou barvu a jsou docela útulný na porodní pokoje:slight_smile:) Porodní asistentka která nám je ukazovala byla moc milá tak snad takové budou všechny:slight_smile: Akorát mě překvapilo jak moc jsou maličký (ty pokoje) a taky to že na místě u hlavy není místo pro patrnera, protože níž než k hlavě ho rozhodně nepustím!!!! žádný hledění jak leze hlavička nebude takže si to tam než začnu tlačit přestěhuju:slight_smile:)))))))
Jinak akorát to šestinedělí je tam údajně šílený, ale tak je to špitál no...co se dá čekat. V příbězích a forech většinou pozitivní reakce takže na personál..ale myslím, že to bude všude plus minus stejný... mrkni na tohle http://www.aperio.cz/porodnictvi/pruvodce-porodnicemi/porodnice.shtml?AA_SL_Session=d814a59350ea14cd06ba0b59528a67c1&nocache=invalidate&sh_itm=6be6df8c8566195c0d379503379a436e&all_ids=1#disc
14. dub 2010 ve 21:14  • Odpověz
autor
Holky tak snad nejsem sama kod se bojí ne?? :grinning: :grinning: :grinning:
Věrko super, že přišel kočárek a nemuíte mít plán B. :slight_smile: Jinak doufám, že tě diskuze dojala v dobrým :grinning: :grinning: mě moc dojemná nepříjde :wink:

Mrknu na Top star a jdu se pokusit o spánek...tak se mějte pá
14. dub 2010 ve 21:22  • Odpověz
verkak: a jakej ste vybrali?
14. dub 2010 ve 21:22  • Odpověz
Ivi: já na rovinu přiznávám, že se bojím, ale zároveň se těším až už to bude za mnou :slight_smile:
Ale nemám zkušenosti s nemocnicemi ani s extra velkou bolestí, nevím jak to zvládnu.... :unamused: ,ale pořád si říkám, že tolik ženských porodilo, tak já (my všechny) taky :wink:
Dobrou noc a hlavně samé krásné sny (tzn. nic o porodu :grinning: )
14. dub 2010 ve 21:43  • Odpověz
Ahojky, tak píšu až ted´. Včera jsem vytuhla při uspávání dětí. I když je pravda, že usnu skoro pokaždé. Jsem tak unavená. že zalehnu a spím a pak se během noci budím, ale to se mi už nechce vstávat. Tak se převaluju, dokud zase neusnu.
Ivi: při otvírání to bolí, ale mě přijde, že to člověka nenutí řvát. Až při tom vypuzování mimča ven, je to takovej tlak, kterej tě nutí tlačit i když nechceš, že to řvaní jde z tebe jakoby samo :astonished: :astonished:
Pamatuju si. že je to taková blbá bolest, ale vydržet ji musíš. Navíc za odměnu za bolest bude krásný miminko, který Tě bude milovat jako nikdo předtím. Je to Fakt nádhera. Ze začátku to mimčo neumí dát najevo, ale potom až je větší je to super, že seš pro někoho středem světa.
15. dub 2010 v 09:20  • Odpověz
ahojky holky...
muzu se zeptat na kolik Vas vyjde/vysla ta predporodni priprava a cviceni pro tehotne?A chodite nektera plavat?
15. dub 2010 v 10:11  • Odpověz
marketko, jo presne jak pises s tou bolesti, je to fakt takove ostre, ja jsem myslal, ze me musi rotrhnout, ze to snad ani jina nepujde a navic ja jsem mela slabe kontrakce a to byla Nathy malej spuntik mela 2950g a 48cm
15. dub 2010 v 10:12  • Odpověz
Ahoj všem.....

hmm tak představa, že mě něco bolí tak, že myslím, že mě to roztrhne....ufff :confounded: už aby byl malej venku a hlavně aby nebyl obřík, ale mimi tak akorát....

Vendulka: kurz stál 3600,-. VZP mi přispěla 400,-, ale na druhou stranu 2x se mnou byl na spec.přednášce tatínek a ten zase doplácel (jednou 300,- a podruhé 600,-)
15. dub 2010 v 10:37  • Odpověz
aha a co to bylo za kurz presne o co se tam jendnalo?Ja chodila jen do cviceni a plavani pro tehotne...cviceni sjem mela zadara, a palvani jednou zadara a podruhe jsem to paltila, poj. mi na to taky neco prispela a pak sjem byla jen na kurzu v porodnici, o porode a o kojeni a byl tam i amnzel a pak dostal slevu ze byl se mnou u porodu
15. dub 2010 v 10:52  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.