• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Těhulky z Větrníku Brno :o)

(Zamčená)
26. července 2010 
Hooooooolky, prší!!!!!!!!!!! Hurá!!!!!!!!!!!!!!!
Už jsem myslela, že z toho horka umřu :unamused: Tak jsem se dočkala změny.
12. čer 2010 ve 20:42  • Odpověz
Ahoj, tak Iva psala, že jí propustili, ale Valerku kvůli žloutence zatím ne, takže se museli přestěhovat na hostinský pokoj, kde je sama, takže se prý bojí jít i na záchod, aby malou nenechala samotnou. Tak snad se ta žloutenka rychle spraví, aby mohly jít obě domů. My taky měli žloutenku, ale asi slabší, protože nás propustili normálně...

Se mnou teda depka docela cloumá, hlavně k večeru a v noci, bulím, že svou roli nezvládám, taky mám strach být s malým sama... myslím, že k tomu hodně přispívají i ty problémy s prsama, jenom co se mi začalo zlepšovat to první ložisko, tak se mi na stejném prsu objevilo nové v jiném místě, takže zase teplota, ibuprofen, paralen, nanovo :unamused: je to ubíjející, protože mě všechno bolí... naštěstí malý je statečný a saje, i když na tom problémovém prsu zatím s kloboučkem, na levém to zvládáme bez... dneska je mi líp, asi je to i tím počasím, a taky je dopoledne :sunglasses: už nemám teplotu a snad se nám podaří vyrazit s mými rodiči a maluchem na oběd.... ovšem vypravit se někam na nějakou konkrétní hodinu, to teda zatím netuším, jak se to s takovým miminkem dělá :grinning: bojím se, že až se konečně vypravíme, tak bude chtít zas pít :wink:

Taky mě polila hrůza, když jsem zjistila, že se nevlezu do skoro žádných netěhotenských věcí, hlavně žádných kalhot a kraťasů, sukně a šaty v podstatě nevedu, takže to je tragický, krom toho jsem si nějak nestihla blbec pořídit nějaké kojící tričko, takže už se vidím, jak se někde v restauraci nebo venku celá vyslíkám... a představa, že bych měla jít s maluchem nakupovat oblečení, to je pro mě zatím nereálné.... (ani normálně to nemusím)

Super je ale manželova podpora, strašně se snaží, koupe, přebaluje, hušká, když může....

Holky, které máte ještě porod před sebou, držím palce, ať jde vše hladce a máte to brzy za sebou :slight_smile:
13. čer 2010 ve 12:55  • Odpověz
Ahoj holky , tak jsem se za Vámi konečně na chvíli dostala....prcek spinká a tak mám chvilku klid :grinning:

V prvé ředě gratuluju Ivce a Valerce, že všechno krásně zvládly!!!

Markét a Marci....tak šupšup do porodnice, ať si tu můžeme začít radit ohledně prcků. Ať neotravuju jen Marťu.....Marti, děkuju moc za rady, jsi vážně zlatá a Ingrid bude určitě strašně pokojené mimi, když má mamču tak v pohodě!!! Krásně to zvládáš!!! :wink: :wink: :slight_smile:
13. čer 2010 ve 13:00  • Odpověz
Věri: neboj, nejsi v tom sama....já brečela už v porodnici, až mě sestřička uklidňovala.pak mě rozbrečely protivný sestry na dětským, když mi málem vynadaly, že neumím Matýska přiložit k nalitým prsům.... :rolling_eyes:
A teď doma.....strašně se mi ulevilo, že jsme pryč z nemocnice. ale zase na mě padla depka z té zodpovědnosti, že si musím s malým poradit sama....hlavně v noci, když nespinká, to na mě padá...
Vůbec si nedovedu představit, že bychom se zatím někam ven vypravili....že bych to dokázala zorganizovat :frowning2:. A přitom na procházku se moc těším....jen asi musím zvládnout ty obavy ze všeho a začít si malého jen užívat...a ono všechno půjde :slight_smile:
13. čer 2010 ve 13:13  • Odpověz
Holky hlavně klííííd! já prořvala první dva týdny taky! Vůbec sem nevěděla co ten prcek po mě chce:slight_smile: proč pláče když jsem ho teď dokrmila, přebalila???? Já řvala s ní když sem byla bezradná než sem přišla na to že se potřebuje vypprdět:slight_smile: řvala jsem když sem stála před zrcadlem a z prcou mi chcalo mlíko:slight_smile:)) řvala sem ikdyž manžel šel do práce a já měla s miminkem zůstat sama doma:slight_smile:)) prostě furt!!! Za 14 dní to přešlo a já poznala že plče protože má hlad, že pláče protože ji bolí bříško a rozhodně už sem se nenervovala když plakala:slight_smile: prostě pomazlit podrndat, nakrmit, přebalit, vyprdět a je to!

Věrko bradavky mě bolí dodnes při přisátí:( holt asi něco furt dělám blbě:slight_smile:)))))))))) Na veřejnost kojím už normálně..je to trošku náročný, ale při troše praxe to snad i půjde..nemám žádný speciální kojicí hadry protože na courání po obchodech nemám síly ale legíny nebo kalhoty a delší triko volný jsou v pohodě...vykasáš triko, přiložíš prcka a není nic vidět...ještě přehodíš plínu kdyby náhodou přez rameno! :slight_smile: Vem si židli, sedni si před zrcadlo a trénuj...uvidíš že to půjde! asi pamatuješ že sem taky panikařila že co když malá bude mít hlad někde venku:slight_smile:

Kristy klidně se ptej:slight_smile:)) co sem natrénovala za ten měsíc ráda sdělím:slight_smile:)

Hlavně žádnej stres ono to fakt bude zachvíli v klidu..ty první dny jsou prostě náročný! Manža udělal obídek tak se jdu nacpati:slight_smile: Peknou neděli všem M
13. čer 2010 ve 13:33  • Odpověz
Ahoj,
uprimne gratuluju k novym miminkam a tesim se na fotky a dalsi zpravy z "druheho brehu"
Marketko a Marcelko, moc Vam drzim palce, at uz prckove rychle prispechaji i k Vam. Me jeste cekaji 3 tydny vcelku :slight_smile:
To vedro bylo umorne, taky jsem poradne otekla - a bohuzel nohy zustaly 3krat vetsi, ikdyz uz je chladneji :frowning2:
Jak takovato vedra zvladaji miminka? Nepoti se? Nebo jsou z briska zvykle na 36stupnu, takze je jim i ted zima?
Ty vedra mela jedinnou vyhodu - prala jsem mimi oblecky a hezky na slunicku schnuly. Jen ty latkove pliny (takove ty tvarovane) ne a ne - tak to jsem zvedava, jak to bude schnout v zime :frowning2: Verko, pouzivas uz latkove plinky nebo mas zatim silu jen na jednorazovky?
Pozdravujte sve drobecky
E.
14. čer 2010 v 00:13  • Odpověz
Ahoj všichni,
tak jsem ještě pořád 2v1. Všechny vás zdravím.
Díky všem za držení palečků :slight_smile: Že na mě a Marcelku tak pěkně myslíte :slight_smile: Neboj, Evi, taky na tebe budeme myslet. Ale ty máš jestě čas :slight_smile: Tedy pokud si nepospíšíš jako Ivanka :wink: :wink:
Počasí se "umoudřilo", tedy aspoň pro nás těhu,které jsme dost trpěly :frowning2: Mě zůstaly taky nateklé nohy, ale ruce už jsou lepší :wink: Jak to teplo zvládly miminka??
Jdu dnes opět do Bohu :unamused: Tak uvidíme :unamused:
Mějte se krásně a já se zase ozvu :grinning:
14. čer 2010 v 08:14  • Odpověz
Díky Kristy i Marti, mluvíte mi z duše... je trochu uklidňující, že takhle strachy nešílím sama... :cry:
Máme před sebou návštěvu dětské doktorky a já trnu hrůzou, jak to zorganizuju a zvládnu, dokonce si říkám, že snad poprosím manžela, aby nás doprovodil, přijde mi to blbý, ale jeho přítomnost mě aspoň trochu uklidňuje....
Včera jsme byli s našima na obědě venku a já se pomalu nedokázala v klidu najíst, jak jsem byla nervózní, ale krom toho, že jsem furt musela hrkat kočárem, to bylo v pohodě, 2,5 hodiny jsme zvládli bez pláče.... Navíc mi mamka vyžehlila všechno prádlo a dovezli s taťkou velký nákup - skvělá pomoc!!! škoda, že bydlí 300 km daleko :unamused:
Mě taky Marťo bolí bradavky při každém přisátí, v první chvíli mě napadají samá sprostá slova, pak to trochu opadne, ale někdy zřejmě drží bradavku blbě, takže mě to celkem bolí celou dobu. Když mu dám nejdřív napít z levého, kde se mi přisává relativně dobře, tak pak většinou zvládnem i to moje nalitější pravé prso bez kloboučku. Takže po každém kojení mažu bradavky bepanthenem a doufám, že zůstanou tak v celku, aby z nich netekla krev...
Aby toho nebylo málo, tak se malýmu objevily na zadečku opruzeninky, i když přebalujem po každém kojení, důkladně čistíme nebo myjeme pod kohoutkem, sušíme a mažeme Rybilkou... ach jo, chuďátko, jsem zvědavá, co mi řekne doktorka...
Evi, používám zatím hlavně papírové plíny, ale většinou tak dvakrát za den (přes den) dám bavlněné, víc toho nezvládám... jak jsem měla teplotu, tak hodně přebaloval manžel a pro něho jsou zatím papírovky jednodušší... ale to, že mám 50 plín nevnímám vůbec jako nadbytek, zdá se mi, že jsou pořád nějaké poblinkané nebo se mi na ně prcek při přebalování počůrá, pokaká, takže jsem ráda, že jich mám tolik, i když na zadeček je zatím plně nevyužívám...
Opatrujte se!!! :slight_smile:
14. čer 2010 v 11:02  • Odpověz
Věrko vidíš, prcek se adaptuje pěkne to jen my maminky sme jak spedlé z višně:slight_smile:
S těma opruzeninama...zkus bepanthen...Ingrid, když ji třeba v noci zapomenu při přebalování namazat tak tam má hned taky malý flíčky a tak ji namažu bepant. a při příští plíně je to fuč..ta věc je užasnej malej zázrak:slight_smile: I na ty bradavky. My používáme teda jen papíráky. Tak to prcek má buď z těch látkovejch nebo z těch papírovejch...ikdyž ty papírovky zase moč pěkně odsajou od pokožky...ty látkový přeci jen ne.. však to se vychytá:slight_smile:))
Marky běž si zabehat do parku a bude to:slight_smile:))
Evi nohy na stůl a relax! :slight_smile:

Je hnusně tak přemejšlím jestli budeme hnít doma nebo to riskneme na procházku????
14. čer 2010 ve 14:06  • Odpověz
Ahojky holky, jdu se na vas po delsi dobe podivat jak se mate a tady se rodi o sto sest, parada, vsem maminkam gratuluji a detickam preji jen to nejlepsi do zivota :slight_smile:
14. čer 2010 ve 14:09  • Odpověz
Ahoj holky, s těma hormonálníma náladama mě mluvíte z duše, jsem fakt ráda, že je to normální...Teď, 3 týdny po porodu už je to lepší, ale stejně mě to občas přepadne. Zajímavé je, jaká blbost mě rozbrečí.... S tím vypravováním ven mám taky úplně stejné pocity. To, že musím, vypravit ven 2 děti a ještě sebe, aby jsme byli všichni jakž takž čistí a najezení, nic nezapomenout.... no je to dílo :slight_smile: . Myslívám na svoji kamarádku, která má malé děti tři!!!! Jak to asi dělá??? Nebo jsem teď četla super knížku, kterou napsala matka trojčat, které se jí narodily po přirozeném početí a doma už měla roční holčičku :slight_smile: .Knížka je optimistická a doporučuju - teď ej půjčila kamošce a nevzpomínám si na název, ale kdyby vás to někoho zajímalo a měly jsme chuť a čas číst :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: tak vám to zjistím.
Jinak Bepanthen jsme hodně používala u Bedříška a přestože jsem taky poctivě umývala zadeček vodou po každém kakání, tak měl takové bolestivé červené pupínky, které se nelepšily a časem se na nich na špičce strhla kůžička a bylo to "živý", prý nějaká plíseň......, pomohl na to okamžitě Bepanthen PLUS a dál jsem zadeček mazala mastí na opruzeniny Sudocrem (myslím Švýcarská) z lékárny a už se to nikdy neopakovalo a i v pozdějším věku, když měl zapařený zadek, vždycky pomohl Sudocrem okamžitě.Takže Věrko, radím vyzkoušet všechno :slight_smile: . Amálku jsme mazala tím Sudocremem první týden a protože žádné opruzeniny neměla, tak ji od té doby mažu při každém přebalování přírodním biobalzámem od f.Saloos a zatím dobrý, asi na to netrpí.....
Rozhodně ale holky můžu říct, všechno se časem usadí a s jedním dítětem budete za krátký čas zvládat všechno a ještě si krásně užijete léto !!!! :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: . Prsa si upraví příjem a výdej mléka a přestanou blbnout s nadprodukcí, prdíky přejdou, hormony se usadí a miminka se začnou smát :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: , tak je časem bez problémů šupnete do kočárků, aniž byste na ně museli rvát několik zimních vrstev a vyrazíte ven, kde je krásně můžete nakojit, pokud zrovna neprší :slight_smile: . Už se těším až se sejdeme :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
14. čer 2010 v 15:27  • Odpověz
Holky zdravim vas, tak sme si dnes vysli s Marketkou este na kafe do Vankovky, ked sa tym nasim drobcekom /dufam, ze nie su moc velki/, zatial este nechce na svet :fearful: Vsetkym vam velmi pekne dakujeme za podporu :slight_smile:, myslime na vas, vsetko dobre zvladajte a uz sa tesime, ked budeme mat zase spolocne starosti :wink: a hlavne, ked sa z toho vsetkeho trochu zmotame a stretneme sa aj s nasimi zlatickami :dizzy_face:. Pekne dnicky vsetkym :dizzy_face: :dizzy_face:
14. čer 2010 v 16:45  • Odpověz
Markétko, Marci e Evi - moc na vás myslím.... Doufám, že to ochlazení vám aspoň trošku ulevilo. Přeju vám ať ty poslední dny těšení se na miminko prožijete co nejpříjemněji, ať si užijete ještě "svobody" a podle možností spánku. Přeju vám bezproblémový porod a ať je ta odměna na konci co "nejsladší" !!!!!!! :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
14. čer 2010 ve 23:38  • Odpověz
Tak holky, Markétka byla dnes u mě na oběd a kontrakce které měla už před tím, se jí ustálily na pravidelných po 3 minutách. Tak si pro ni manžel přijel rovnou k nám a jela do porodnice :slight_smile: , takže ještě dnes očekávám malou Sofinku :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
15. čer 2010 ve 14:29  • Odpověz
jééé, tak bude další mimi.....no krása!!! Držím všechny palce!!!
15. čer 2010 v 16:01  • Odpověz
autor
Moc vás zdravím a děkujeme za gratulace konečně jsme doma, trošku nás potrápila žloutenka, tak jsem tam byly dýl, ale naštěstí je to ok....už jsem fakt ráda, že jsme doma.
Malá je zaltíčko, papá po 3hodinách, vytáhne si 60 a mezi hlavně spinká, asi dohání, že není v bříšku...máme široké balení, trošku něco na kyčlích, doufám, že to bude ok. Říkali, že měla málo místa a noženky to trošku odnesly.
Porod byl ok, ve 3 mě rupla voda, v 6 mě přijali a o půl 1 jsem šla na box, kontrakce jsem zvládala, nejhorší mě přišly tlaky na konečník a tlačení, po nástřihu a za pomoci oxitocinu vylezla malá v 19.10 na svět...podrobněji vám to popíšu, jak se doma trošku rozkoukám.
Táta je rád, že nás má doma a dostala jsem oooobrovskou kytku růží :dizzy_face:

...jo a od včera furt bulím... :sweat_smile:

Market, držím pěstí :slight_smile:
15. čer 2010 v 17:16  • Odpověz
Markétce se dnes v 16h narodila Sofinka!!!! 3580g, 52 cm. Jsou v pořádku, ale Markétka si mákla....Vítám Sofinku mezi nás :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: . Tak Marci a Evi, teď je řada na vás... :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:

15. čer 2010 ve 21:20  • Odpověz
autor
Sofince přeji mnoho štěstí a zdraví do života a mamince ať je brzo lépe...
16. čer 2010 ve 14:17  • Odpověz
autor
Takže jak to bylo u nás s porodem… přes den jsem sháněla maliník a olej na masáž hráze :o), pak jsem byla na schůzi bytového družstva, došla domů, dala si chleba se sýrem a koukali jsme na TV – manžel naznal, že vypadám dobře a že rodit nebudu, byl vyřízený z práce, tak si dal dvě štamprdle a asi dvě piva a šli jsme spát. Jenže děsně chrápal a nešel probudit, tak jsem se zvedla a šla spát do obýváku, najednou se vzbudím a něco ze mě teče…říkala jsem si to je ten těhu výtok nějak zesílil, pak jsem vstala a teklo to furt, že jsem musela dát ruce mezi nohy abych nekapala :o) šla jsem na WC a zas hrk, hrk, to už mě bylo sakra jasný co se děje, jen jsem tomu nemohla věřit :o) šla jsem budit manžela a to vůbec nešlo, tak jsem šla zavolat do porodnice, že mě ASI teče voda a že nevím… mám si dat porodnickou vložku a když se nacucá, tak do 3hod přijet, že si mě tam nechají. Nacucala se hned a už i s krví. S manželem jsem zatřásla a ten měla takový šok, že vstal a šel rovnou zvracet :o) pak mě pomohl nachystat tašku, hodila jsem sprchu a jelo se. Natočili mě KTG a kontrakce byli trošku, udávala jsem slabé menstruační bolesti, tak mě přijali, manžel jel domů a čekal na zavolání. Mě to furt pobolívalo jako na MS, nepravidelně, povídaly jsem tam s babama a nevěřily mě, že se něco děje, že se směju a tak :o) Pak mě natočili další KTG, vyšetřili a přeložili na porodní box. Zvolala jsem manžela a svou porodní asistentku a čekala. Říkala jsem si: ježiš to je divný co tady mám jako dělat?? Tak jsem si sedla na míč a kroutila se na něm v bocích a volala mamce a psala smsky. Když dojeli dala mě Blanka klistýr – to teda bylo protivný, vyšetřila mě a už jsem byla na 3cm, tak jsem šli do sprchy, to bylo moc fajn, seděla jsem na balóně, nahřívala se a při kontrakci mě Blanka masírovala záda a držela sprchu. Manžel tam byl taky a mezi kontrakcema jsem si povídali, smáli se a jedli hroznový cukr a piškoty…to trvalo asi do 5hod od půl1. Pak mě došel vyšetřit nějaký Dr. A to bylo děsný, myslela jsem, že vylezu z kůže, šťáral se ve mně i během kontrakce, no drsný, a pak už mě nebylo hej a Blanka říkal, že to bylo vidět i na ozvech malé. Dávali mě čípky na uvolnění cest (že jsem rodila předčasně nebylo to připravené a vše pevně drželo), pak nějakou kapačku také na uvolnění. To byl hnus, hlavně být na monitoru, ležet a mít ty bolesti…pak mě Blanka řekla ať si kleknu, že to malé půjde lépe dolů, tak jsem to rozdýchávala v kleče a to taky nebylo moc příjemný. Začaly tlaky na konečník, vyšetřila mě doktorka a že nemám povolený cesty a chtěla mě dát EPIDURAL!!! Že se to tím natáhne a uvolní, sice jsem to odsouhlasila, ale jímala mě hrůza, že to má ještě tak dlouho trvat – testy, zavedení a mě se chtělo už tlačit. Naštěstí šla Blanka okamžitě za ní a došly s tím, že mě píchnou Oxitocin ať se kontrakce posílí a budem rodit…popravdě závěrečné bolesti a pak tlačení mě přišlo nejhorší, strašně mě vadil ten obrovský tlak a bolest na konečník, který nešel nějak ovlivnit a člověk prostě musel…Blanka se mě zeptala jestli mě může nastřihnout…říkám Jooooo!!! Tak mě střihla a na tu kontrakci jsem malou vytlačila, bylo to v 19.10. Celé tlačení trvalo asi 5-6 kontrakcí si myslím…Manžel byl odvaha a koukal jak malá leze..pravda bylo tam tolik lidí, že ani neměl kde být…došla totiž ještě jedna asistentka ta mě tlačila na břicho a pediatři, protože malá šla předčasně. Placenta v poho, šití vůbec nebolelo. Měla jsem šílenou třesavku a byla mě hrozná zima. Taky mě v průběhu tlačení moc pomohlo když mě mezi kontrakcema dávali kyslík… Jo a měla jsem celou dobu strašný hlad, nedali mě snídani, protože semnou nepočítali a oběd taky ne, protože jsem šla na sál.
No a ten pocit když se malá narodila?? To se nedá popsat, však to znáte…:o) v hlavě mě proběhl koktejl emocí, štěstí, úlevy a všeho na co si jen vzpomenete. Moc mě mrzelo, že malenku hned odnesli, protože měla trošku nižší teplotu a už si jí tam nechali do rána, jen mě ji 2x přinesli na kojení…ale bylo to potřeba, což chápu. Dostala samé 9, bodík nám strhli za barvu… jsem šťastná, že tam semnou a pak už s oběma byl tatínek, bylo mě dobře z toho, že vím, že tam je a miluje nás…
16. čer 2010 ve 14:55  • Odpověz
autor
A pár fotek v albíčku už je taky... :slight_smile:
16. čer 2010 v 18:38  • Odpověz
Ivanko, napsalas to krásně, díky za podrobný popis, mně to hodně zajímá. Jsi hrdinka, vydržet tohle všechno... Valerka je nádherná - po mamince :slight_smile: a přeju vám jen to nej..... a taky ať to šestinedělí zvládnete v co největší pohodě :slight_smile:.
16. čer 2010 ve 21:42  • Odpověz
Ivy, skvěle jste to zvládly, působí to tak, že jsi byla hrozně statečná!!! :slight_smile: fotky jsou krásné :wink:

Moc blahopřeju Markétce k narození Sofinky :slight_smile:

Blani, Marti, děkuji za tipy na opruzeninky, doktorka potvrdila, že máme mazat bepanthen a na to ještě sudocrem, že máme malého umývat při každém přebalení pod tekoucí vodou a sušit fénem, což je mu neskutečně příjemné :grinning:
Máme za sebou první návštěvu u doktorky a ulevilo se mi, protože Kryštofek za poslední týden přibral skoro 400 g, takže snad kojíme dostatečně :slight_smile: Jinak to byl ale mazec, samozřejmě než jsme se vypravili, nechtělo se mi malucha budit, tak jsme tam dorazili asi půl hoďky před koncem poradny a bylo před námi snad 5-6 maminek s většíma mimčama (byli jsme jednoznačně nejmenší :sunglasses: tak jsem se bála, jak to čekání zvládneme, ale Kryštůfek byl hodný, vůbec neplakal, v ordinaci to byl fofr, samozřejmě se při rozbalení počůral, mě se třásly ruce, ale doktorka i sestřička byly hodné a v pohodě, i když toho už měly ten den asi dost. Poradily nám, že příště máme přijít raději chvilku před ordinačníma hodinama...

Máme za sebou návštěvu zlínské babičky s dědou a kroměřížské tety se strejdou, bylo toho na Kryštofka asi moc, předávali si ho z rukou do rukou, takže pak byl večer k neuspání a hodně plakal, v noci už ale naštěstí v pohodě, teď sice spinká, ale strašně neklidně, pobrekává a děsně se kroutí, asi ho bolí bříško, ach jo chuďátko malé :frowning2: až se úplně probudí, tak se možná poprvé odvážíme sami ven bez taťky :slight_smile:

Chtěla jsem se zeptat, jestli se musí maluch nějak přihlašovat k trvalému bydlišti nebo je to automatické? Musím ho někde nahlásit kvůli odpadům a zaplatit? A co vítání občánků? Žádost o porodné?
Jediné, co už se nám podařilo vyřídit je rodný list a kartička pojištěnce, jinak nic. Máte s tím zkušenosti, co všechno je třeba zařídit? Díky moc za info...
Už plače, tak já běžím...
papa
17. čer 2010 v 09:55  • Odpověz
autor
Přidávám se k Věrčiným dotazům, protože já taky nevím...a mám úplně stejné dotazy + ta kartička pojištěnce, tu taky nemám a doufám, že to stačí telefonicky...
Nám příjde paní doktorka ve 14hod.
Malá má kolem prdýlky jakoby porpaskané a taky mě řekli umývat pod vodou (což je teda záhul na nervy :grinning: mám vždycky strach jak je malinká :slight_smile: ) a bepanthen, ale prý i rybilku a sudokrém říkali, že kdyby to nezabíralo...
17. čer 2010 v 10:15  • Odpověz
Holky na zdravotní pojištovnu musíte osobně s rodným listem. zabere to 2minuty a může i manžel. Vystaví prckům kartičky. O porodné si musíte jít zažádat na sociálku v místě trvalého bydliště a miminko přihlašovat nemusíte. je automaticky tam kde má trvalý pobyt maminka.
S tím odpadem se to prý má zaplatit...ale na to sem se zatím vyprdla:slight_smile:

Věry Ingridka taky vždycky po návštěvách to má taky tak:slight_smile:)) tolik vzrůša holt....

S tím zadečkem teda máme štígro, používám vlhký ubrousky huggies a bepanthen a v klidu..s tím bříškem pořád potíže...malá se teď naučila svíjet při kojení strašně že mi tahá bradavku půl metru a vůbec gymnastika jako blázen ale napapá se dostatečně a než dojí tak ji to bříško nějakým zázrakem přejde...vůbec tomu nerozumim. je to teda kojení složité, ale potom už nepláče s bolestma tím strašlivě usedavým pláčem že byste plakaly s ní:slight_smile:))

du pít s manžou kafíčko...papa:slight_smile:
17. čer 2010 ve 12:03  • Odpověz
Ahojky holky, jen jestli muzu tak ten bepanthen zadny zazrak teda neni, je to drahy jako neco a moc ucinny to taky neni, my mame vsechnu kosmtiku od miminka az do ted od BEBE KLORANE a nemuzu si ji vynachvalit a nemela zadne opruzeniny nic...a aji ten sudocrem je dobrej :wink:
to ja jen tak ze zkusenosti :wink:
jinak miminka teda paradni :dizzy_face:
17. čer 2010 ve 12:35  • Odpověz
Ahoj holky,

všem vám velmi gratuluji ke zdravým miminkům.
Vítání občánků si musí každý vyřídit sám na svém úřadě v místě bydliště.Tam si vypíčete žádost a v nejbližší termín pořádání vás vyzvou.
My tedy používáme ubrousky od Nivea a zadek mažu olejem Nivea,pokud je pokakanej tak ho namažu Bepantenem.
17. čer 2010 ve 13:28  • Odpověz
Ivy, já si stáhla ze stránek vojenské pojišťovny formulář pro přihlášení nového pojištěnce a poslala jim to mailem, s tím, že rodný list jsme v tu dobu ještě neměli. Oni mi obratem zaslali kartičku, rodný list jsem posílala až dnes naskenovaný taky mailem. Takže osobní návštěva nebyla v případě naší pojišťovny nutná.

Teda byla jsem dvě hodiny s malým venku, pochodili jsme Komín (do kopce, z kopce) a jsem totálně vyřízená... :unamused: a to nás čeká další návštěva zahrnující jedno batole a jednoho kojence... to budu večer zas úplně mrtvá a bojím se, že Kryštof bude opět rozmrzelý.... :confounded: Pozitivní je, že tady včera babička nechala upečenou bábovku, tak mám té návštěvě aspoň co nabídnout, protože osobně se nezmůžu na nic.... :wink:

Pěkné odpoledne přeju :sunglasses:
17. čer 2010 v 15:14  • Odpověz
Ahoj holky, tak jsem si našla chvilku, abych Vás přišla pozdravit.... :slight_smile:
Náš puclík spinká....prozatím je to fakt zlatíčko...žádný velký pláč, je to pohodář, strašně rád papá a většinou i spinká ty tři hodiny....víc si nemůžu přát...snad jen aby nám to vydrželo....
Už mě pustil počáteční panický strach o něj, největší nával hormonů a taky ta největší únava...i když za souvislou noc spánku bych dala cokoliv....no musím si zvyknout.... :rolling_eyes:
Dnes jsme byli poprvé venku na zahradě a zítra půjdem na první procházku s kočárkem...tak se moc těším :dizzy_face:.
Jestli chcete...mrkněte ke mě do alba...dala jsem tam pár fotek :slight_smile:
17. čer 2010 v 19:45  • Odpověz
autor
Ahojky, tak mám nové zprávy v 16hod mě psala Marcelka, že jí praskla voda a je v porodnici :grinning: takže držím pěsti, ať je to rychle a v pořádku za nimi.

17. čer 2010 ve 22:03  • Odpověz
Juuu tak už i Marcelka to má zasebou...tak už je ty Evi a budeme komplet:slight_smile:
18. čer 2010 v 10:37  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.