• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Těhulky z Větrníku Brno :o)

(Zamčená)
26. července 2010 
Ahoj holky....Marcelka má už Tobiaska u sebe :dizzy_face: , narodil se před půlnocí a míry 49cm a 3300g....tak snad se moc nenatrápili :slight_smile:
No, už se nám to krátí....fakt jen Evička a máme to všechny za sebou... :slight_smile:
18. čer 2010 ve 12:48  • Odpověz
holky...jsou ty vaše mimi taky taková, že jeden den jsou andílci a jen papají a spinkají, tak jak mají a druhej den třeba prostě ne a ne usnout i když jim nic nechybí? Jedna noc, že je v pohodě a vstáváte jednou a druhá naopak...mimi kouká a nechce zabrat? Že někdy kojíte po čtyřech hodinách a někdy už za hodinu by chtěl prcek zase?
Já jsem dneska z Matýska hotová....nechtěl spinkat...zaboha jsem ho nemohla uspat a sama jsem dneska stěží stihla sníst oběd :pensive:
Jsem ráda, že jsem překonala poporodní návaly hormonů takto zavřená doma...ale dneska to na mě zase padá.... :confounded:
18. čer 2010 v 16:01  • Odpověz
To je zase počasí! Sme byli nachystaní že vyrazíme s manžou a návštěvou do rajhradu a prd:( Ingrid spinká a tak moc moc ráda bych se procházela po parku a furt prší:(

Kristy jsou jak to jarní počasí co?:slight_smile: Někdy jim stačí 15 minut a 4 hodiny jsou v klidu a podruhý je 2 hodiny v kuse od prsa prostě neodděláš :slight_smile: Ale musí být semtam vzhůru...nemůžou chrnět furt...Vůbec to neřeš a řiď se potřebama miminka. Po hodině nebo po 4 je fuk, hlavně když mu chutná:slight_smile: Já sem dala Ingridku včera do postele v půl 8, někdy v 8 usnula a "vzbudila" se (rchápej hlasité mlaskání a nějaké to vrtění) až v 1 na kojení, pak ve 3 a pak v 6 a v čtvrt na 10..prostě jak má hlad tak se ozve...je to tak teď každou noc...a stačí jí pokaždé 15 minut...přez den je to jinak..odpoledne třeba kojim co hodinu...prostě jak si řekne!:slight_smile:
Nachystej si jídlo než jdeš kojit, miminko to tech 5 minut vydrží,ikdyž pláče, nachystej si to tak abys to mohla jednou rukou napichovat na vidličku a v klidku se najíš u kojení:slight_smile:

18. čer 2010 v 16:11  • Odpověz
@tineta Marti a kdy nejlíp přabalovat? Před kojením je to fajn, ale Matýsek během papání většinou hodí do plínky nálož...a musím přebalovat znovu.... :unamused: a to se mi zase nakojenej často probere a pak nechce spinkat.... :rolling_eyes:
18. čer 2010 v 16:18  • Odpověz
tak na přebalování před kojením jak hrozně řikali v porodnici taky prdím...když tam teda není nálož:slight_smile: nebo viditělně načůraný a přebaluju po kojení (ne hned ale za chvíli protože tam zaručeně něco bude) :slight_smile:..v noci jen jednou až dvakrát podle potřeby ale rozhodně prcka něbudím přebalováník když je plína na pohmat v pohodě a na počuch taky:slight_smile: no nic...už se konečně vzbudila tak jdu krmiti:slight_smile: papa hezký víkend
18. čer 2010 v 16:34  • Odpověz
Kristy, úplně mi mluvíš z duše :slight_smile: Taky jsem z těch nepravidelností unavená, nejistá, jednou je to tak, druhý den úplně jinak, mění se to i během dne. Bála jsem se, aby byl malý dost napapaný, ale někdy prostě chce pít pořád, pak blinká, zase chce pít, zase blinká, škytá, přijde mi přepitý, ale stejně ještě hledá. A jindy vydrží 4 hodiny bez jídla... Blanka mi říkala, že je to u miminek, jak u nás dospělých - oběd je větší než třeba svačina, intervaly mezi jídly máme různé a tak. Takže mě uklidňovala, že nemůžu čekat stále stejný rytmus... přiznám se ale, že je to pro mě někdy taky dost stresující...

Přebalování jsem taky řešila, nakonec přebaluju až po kojení, protože když jsem chtěla přebalovat před kojením, malý řval a byl neklidný hlady a navíc se během toho kojení nebo po kojení vykaká nebo počůrá a taky poblinká, takže třeba musím převlíkat. Krom toho mi občas dělá to, že se napije trochu, třeba 10 minut, pak vytuhne a už nechce, přebalím ho a po přebalení si dá nášup a usne, což je ideální... Blanka taky doporučovala přebalovat spíš po kojení, ale říkala, že záleží na tom, jak to bude vyhovovat mě...

Byli jsme dneska skoro tři hodiny venku, bylo to super, ale ke konci už mě pěkně bolely prsa a když jsme došli dom, tak mi z nich teklo mlíko docela samo :sunglasses: ten můj bobeček se ale stejně pořád přisává na několikrát, vždycky se z toho opotíme oba dva, než začne normálně sát :unamused:

Je mi malucha líto kvůli těm opruzeninám, nezlepšuje se to, ani když ho pokaždé umýváme, fénujeme, natíráme bepanthenem i sudocremem, dneska jsme ho dokonce nechali v obýváku rozbaleného dost dlouho, dokud spinkal a než se počůral, dávám už jen papírové plíny, protože se mi zdá, že je v nich víc v suchu než v bavlněných... nevím, jestli nezměnit pleny... mimochodem jsem zjistila, že není tak jednoduché koupit běžně v obchodě úplně tu nejmenší velikost, natož si vybírat značku, budem kvůli tomu muset někam zajet...

každopádně jsem ráda, že je víkend a manžel je s námi celý den doma, je to pro mě mnohem příjemnější, než přes týden, víc si to dokážu užít...
přeju pěkný zbytek soboty a fajn neděli :sunglasses:
19. čer 2010 v 17:22  • Odpověz
Věri, doporučuju Ti zkusit ten Bepanten PLUS. My jsme měli podobné potíže a tohle pomohlo. A některé pleny to opravdu můžou zhoršovat, Bedříšek asi do 9 měsíců nesnesl jiné pleny než Fixies, nejhůř snášel Pampers. Fixies se špatně shání, mívají v drogerii Jasmín, nebo v lékárnách (tam jsou drahý). Já si je objednávám ve zdravot.potřebách na Táborské, mají dobrou cenu a buď je mají, nebo dodají do 2 dnů (musím si je tam vyzvednout, objednávám telefonicky - tel. 548 212 121. Pláče - letím :slight_smile:
20. čer 2010 v 10:42  • Odpověz
autor
Čau holky, tak s přebalováním to máme stejné, přebalím a malá se při kojení pokaká, dneska jsem ji teda přebalila před i po a to se mě i poblinkala...takže to načasování moc nevím...
Kojíme spíše po třech hodinách ale je pravda, že někdy víc, třeba dnes, už 2x po hodince...zdá se mě, že malou pobolívá bříško a nevím jak na ten sapík...dudlík mě jí nejde dát a lžičkou jsem to ještě nezkusila...dáváte 5 kapek??
Jinak je to hodné sluníčko, roztomile kouká, no jem zamilovaná jako blázen :grinning: :dizzy_face:
20. čer 2010 v 16:31  • Odpověz
@ivanau Ivi, ten rytmus kojení se asi bude ještě dlouho ustalovat..co jsme slyšela od Marti a i ostatních mamin. Pravidelnost nemůžem ještě (bohužel) čekat.
Já Sab dávám před kojením (druhý den, protože včera se kroutil a nemohl se vyprdět chudáček...), stříkačkou (tak jako to dělali v porodce) a cca 8-10 kapek a myslím, že to trošičku pomáhá...
20. čer 2010 v 16:53  • Odpověz
autor
Musela jsem odběhnout, tak pokračuji.....škytáme taky furt, to malou zvedám, protože se strašně bojím, aby si neublnkla a nezaskočilo jí - toho se ostatně bojím furt šíleně...
Koupila jsem si čaj na kkojení a taky homeo, aby nám to šlo tak pěkně dál s tím mlíčkem...
Malá má kolem zadečku takové popraskané, tak nám taky řekli umývat vodou a bepanten nebo sudokrém....někdy ji umyju pod kohoutkem, ale zdá se mě, že jí to strašně vysušuje nožičky, tak jsem jí koupila micelární vodu od biodhemy pro miminka a umýváme prdelku tím, hlavně v noci a asi každé druhé přebalení. Stále teda 270Kč 500ml, ale prý je výborná, tak uvidíme, umývám jí tím i obličejíček, voda se mě zdála drastická a loupal se jí suchej nosík....Matka používá Vichy, tak co by dítě myla vodou že?? :grinning: :grinning: tvářila se tak i v té lékárně :wink:

Včera jsme měli návštěvu, tatínek se pěkně rozšoupl a šestinedělí nešestinedělí se smetl... :rolling_eyes: :rolling_eyes: tak máme takovou polo tichou domácnost, naštvalo mě hlavně, že by klidně choval malou, kdybych to výslovně a důrazně nezakázala :angry: :angry: to považuju za nezodpovědnost :angry: :angry: Jinak teda pomáhá jak může, to mu neberu, ale včera mě to nakrklo maximálně, mám sama co dělat a ještě budu řešit nesoudnýho chlapa.... :pensive:
20. čer 2010 v 16:54  • Odpověz
autor
Jo Kristy právě si taky myslím, že dočasná pravidelnost je hlavně z důvodu toho, že malinka dohání, že už není v bříšku a tak spinká co to jde a tím řídím kojení já. I když dnes a včera už je i vzhůru.
A chováte?? U nás se teda chová...
20. čer 2010 v 16:57  • Odpověz
autor
A nepoškrabe se o tu stříkačku v pusince?? Já teda stříkáčku nemám a nevím jak bych na to šla...
20. čer 2010 v 16:59  • Odpověz
@ivanau my škytáme dost často....hlavně když s ním po kojení moc hýbu....a taky ho radši nosím, když škytá, aby mi v košíku neublinkl... :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Prdelku máme krásnou, růžovou bez problémů... :grinning: mažeme Bepanthenem (ne pokaždé) a velké nadělení oplachujem pod vodou... :sweat_smile:

JInak Ivi, u nás probíhají tradiční téninky s pivem taky šestinedělí nešestinedělí.....doufala jsem, že třeba nějaký trenál vynechá...a prdlajs :angry:
20. čer 2010 v 17:01  • Odpověz
@ivanau já se snažím mu ji tam dávat opatrně a on ji cumlá...vycucne si ten Sab sám :grinning:. Okoukáno z porodnice, tam tím děti ládovali, až jsem zírala :astonished:. Šla jsem v noci za sestrou se poradit a ona vyběhla a než jsem stihla cokoliv říct, malýmu šupla stříkačku do pusinky....pak jsem rozkojovala nalitý prsa u dětských sester a byla tam okolo všude miminka a jak nějaké zaplakalo....šup mu stříkačku do pusiny....vůbec se s tím nemazaly :confounded:

Jinak Matýse chováme....zkoušíme všechno možné, pěkně kůži na kůži, tygříka atd., ale ho zatím na dlouhé vyprávění a komunikaci neužije...když pláče má to důvod...takže taky už jsme párkrát použili metodu "nechat vyřvat"...když byl napapanej, přebalenej, pochovanej, spokojenej (bez prdíků), dudlík dostal..a furt řval, protože byl rozhodnutý žít přicuclý u mě na prsu...tak jsme ho nechali vyplakat (srdce mi to trhá, ale prostě je to pro jeho i moje dobro) a za 5min. je klid....nijak dlouho bych ho usedavě plakat nenechala
20. čer 2010 v 17:07  • Odpověz
ahojte holky, Ingridka spinká, ikdyž měla dnes nějakej neklidnej uplakávací den...moc nespinkala a teď byla taková unavená, před chvílí ji vzbudilo bříško chudniku...ale vše vyřešeno a zase spinká...snad bude klidná noc:slight_smile:

S tím Sabsimplexem se nebojte...vůbec se nevstřebává...proklouzne střevama a jde ven v nezměněné formě...já dávám na noc 1 x 15 kapek po jídle a potom jenom když se malá svíjí a očividně ji bolí bříško dám 12 kapek a masíruju bříško a cvičím nožkama..většinou se tak za 15 minutek vyprdí a vykaká a je klid..dřív sme sab dávali častěji ale zdá se mi že už to nemá tak často...nakapu ho na dětskou lžičku 3x 5, trošku zatahnu dolů bradičku, mimčo otevře papulku a šoupnu jí to do krku:slight_smile: začala to vyplivovat potvůrka když jí ho nedám dost hluboko:slight_smile:)
Co myslíte tím chováte?????
A ta škytavka je taky už lepší...Ivi mimina prý na to dost trpí, Ingrid škytala i v bříšku a po narození hodně..teď jen občas/málokdy...

Dnes je manža výjmečně v práci, v neděli většinou nedělá...a tak nevím jestli už mám jít spát :slight_smile:)) ale zase v 8 hodin??? Doma uklizeni, vyžehleno, nic celkem co na práci...do inventury se mi nechce...Byli sme s prckem,kámoškou a jejíma detma na špilasu na tom hudebním kvartetu, straaašná zima tak sme se šli ohřát na zmrzku do cukrárny:slight_smile:
V úterý má Ingrid kyčle a prohlídku, tak snad bude vše ok. Píchla jsem gumu u kočárku a tak doufám, že se to opraví do toho úterka..se mi nechce pobíhat s autosedačkou po brně teda...:slight_smile:
Přidám nějaká nová fota a taky nějaký lupňěte at se je čím kochat!

Jo a potkala jsem Blanku Rýznarovou. 31.5. se jim narodil chlapeček. Moc sme nepokecaly tak ani nevím jméno:(
Tak jdu mrknout jestli je v tv nějaká koukatelná hovadina a chrnět:slight_smile: Dobrou všem!

20. čer 2010 ve 20:29  • Odpověz
Ahoj mamky :slight_smile:
to je super, ze uz to mate vsechny za sebou - je to pro mne velke povzbuzeni, ze porod je sice narocny, ale da se zvladnout.... Divala jsem se na fotky do albicek, vsechna miminka jsou nadherna. Jste sikulky

Chlapi jsou potvori. Ten muj me zase zlobi tim, ze bude se mnou jen prvni dobu porodni a pak se odebere do sveho klubu (???), kde bude jako spravny gentlemam ocekavat narozeni potomka. Tohle mu, prosim, vymyslel jeho kamarad, 50-ti lety stary mladenec :slight_smile:

Me jeste par dni zbyva, tak vyuzivam posledni chvilky k teoreticke priprave a prelouskala jsem knizku "Nejstasnejsi miminko v okoli". Autor Harvey Karp je american, takze tech 300 stranek o tiseni miminek pri kolice by se dalo v pohode shrnout na 2 :slight_smile: Pry staci pevne zavinovat, ulozit na bok/brisko (jen kdyz je mimi vzhuru), energicky houpat, delat šššššš, neco na dudlani (prso/dudlik) a je to :slight_smile: Nooooo, to jsem teda zvedava, jak to bude fungovat v praxi :grinning:

Taky jsem se dokutalela na kurz noseni deticek v satku do "Brany k detem". Marketko, urcite tam muzes dorazit i s miminkem - bylo tam par maminek s 8-10 tydenimi mimci a trenovaly uvazy rovnou se svymi robatky. Kurzik trval asi 2 hodiny, probrali jsme typy satku a nositek (ktere jsou OK a ktere nedoporucuje), natrenovaly jsem zakladni uvazy a dostaly pouceni na co si davat pozor. Holky, pokud by Vas zajimal souhr toho kurzu, muzu Vam preposlat word od lektorky. Chtela jsem ho umistit do alba, ale tam se bohuzel daji davat jenom fotky :frowning2:

Mejte se moc krasne, at jsou miminka hodna
E.

20. čer 2010 ve 22:10  • Odpověz
Ahoj holky,
tak mám za sebou téměř probdělou noc a včera přes den toho Kryštof taky moc nenaspal (kromě kočáru). Nevím, co to bylo, ale řval a řval a přestával jen u chování a chození, asi to bylo bříško, protože v plínce nebyl skoro pokakaný a taky vůbec neprděl. Sab nemám, jsem překvapená, jak ho běžně používáte, jsem si říkala, že dávat kapky je to nejzazší řešení, ale jak vidím, může to usnadnit život všem... mám koupené probiotické kapky bio gaia, tak pokud by to mělo pokračovat, tak mu je asi začnu dávat... Kromě toho, že jsem se nevyspala téměř vůbec, tak ani přes den jsme nebyli schopní nic udělat... v tomhle obdivuju Marťu, jak píše, že má uklizeno a vše hotovo, klobouk dolů :sunglasses:

Teď sice hajá v postýlce a pospává, ale většinu času se děsně kroutí a kňourá... a ublinkává mi dost, právě i do postýlky, nejvíc mě děsí, když se zakucká... jenže hrozně špatně po kojení odříhává, někdy se to povede a někdy i kdybysme se na hlavu postavili, tak nic a pak se poblinká u přebalování nebo do postýlky....

Dudlík nám zatím nebere, v noci jsme byli zoufalí, tak jsme to zas zkoušeli, ale nic, zatímco u bradavky to vydrží nekonečně dlouho :wink: Dokonce jsem přemýšlela, jestli už nemáme období prvního růstového spurtu, jak chce pořád pít a vydrží to i půl hodiny. Kolikrát se bojím, aby v tom prsu ještě bylo nějaké mléko, vždycky je po kojení měkké a pořádně vypité...

Evi, ty informace o nošení by mě zajímali, máme koupené Ergo nosítko s novorozeneckou vložkou a zatím jsme to doma zkoušeli jen jednou, nevím, jestli to děláme dobře... ráda bych do Brány na to nošení taky později vyrazila, ale zatím si to nedovedu s malým moc představit...

Tak teď už ten pláč vypadá vážně, tak já běžím, opatrujte se...
21. čer 2010 v 10:05  • Odpověz
Ahoj holky,

hlásím taky nic moc noc....sice jsme spali, ale malýho ty prdíky berou i přes Sab, bohužel :frowning2:. Po kojení (někdy i během) se mi šponuje, kope nožičkama, mračí se a je vidět, jak by si rád ulevil, ale nejde to a jezdí to v něm :frowning2:
Dřív po kojení krásně usnul a teď ne, teď po kojení řve, kroutí se, dudlík někdy zabírá, někdy ne....
Jo a dneska v noci se poprvé poblinkal, nahodil sebe i mě v posteli, prostě super.
Máme taky problém s brkáním...někdy z něho brkanec nevytřesu ani za nic. jindy si nejsem jistá, jestli brknul nebo ne... :unamused:

Taky mám pocit, že asi nevypije při kojení přesně svou dávku, myslím, že dá tak 80ml max. (jednou za dva dny ho kontrolně vážím před a po jídle) a to by měl teď už asi vypít víc, že? No uvidíme, jestli přibírá, protože Dr. říkala, že teď už nemusí nutně vypít vždycky kolik má, že někdy dá víc, někdy míň....že stěžejní je, jestli přibírá....

No a vypadá to taky, že neujdeme punkci hematomu na hlavičce, co má chudáček můj z porodu, protože se nevstřebává a Dr. nechce riskovat jeho zatvrdnutí (a pak operaci). Takže dnes se s ní budu domlouvat, co dál a nejspíš skončíme na neurochirurgii na punkci...ach joooooo :frowning2:

Jinak už se naprosto šíleně těším, až budu s malým ještě víc sžitá a budeme vyrážet ven bez strasu a obav, jako je to teď. Doma už mi všechno leze krkem, jsem tu jak lev v kleci...dnes to určitě risknu a půjdu s malým na procházku sama, jestli se nerozprší...krásně to pročišťuje hlavu.
Obdivuju taky Marťu, jak zvládá i všechn odoma, v tomto já jsem nemožná....domácnost a prcka zatím zkombinovat nezvládám...i když dneska jsem dala prát pračku prádla a umyla nádobí.... :grinning:
21. čer 2010 ve 12:07  • Odpověz
21. čer 2010 ve 13:36  • Odpověz
Ahoj holky,
mohla bych Vas poprosit o radu? Balim tasku do porodnice a vaham, jestli nabalit vlastni nocni kosili a zupan, nebo dostanu vsechno erarni? Budu rodit na Obilnaku.
Diky
E.
21. čer 2010 v 17:05  • Odpověz
hih..ste zlatý, ale já toho zase tolik nepodělám:slight_smile: sem vyžehlila, žádná věda :slight_smile:)) dyť sem u toho skoro usnula:slight_smile:)) manža uvaří, nakoupí, mimčo spinká docela v poho, slepice a krávy na zahradě němám, že bych je musela pást, takže městskej jednoduchej život se dá i s miminem:slight_smile:...nedovedu si představit mít dětí víc, barák na starosti a kdesi cosi !! taky už nejsem tak vyřízená jako první 3 týdny.jak každej říká spěte co nejvíc když spí prcek..no to si nedovedu představit že bych co chvíle vytuhla na dvě hodky během dne...!
Ingrid nějak pokašlává, i dýchá jakoby měla ucpanej nos:( sem ji asi prochladla někde chudinku malinkou, ale teplotu nemá..snad to přejde..

Kristy tak hlavně ať punkce dobře dopadne!
Sestřička mi ukázala masážní trik na to bříško..nevím jak to popsat ale funguje...se pokusím:slight_smile:)) dej palec a ukazováček na strany bříška ve výšce pupíku a malinko přitlač a jakobyty prsty posunuj k sobě jako masáž tak 5x a pak přisuň kolínka k bříšku a prc prc:slight_smile:), prcek se bude svíjet a zatínat bříško ale uleví si docela rychle...
Věrko ty kapky jsou až od ukončenýho prvního měsíce ne?

Evi vem si tunu porodnickejch vložek, porodnický kalhotky dvoje, kojicí podprsenky a pár vložek do nich, 2 nebo 3 ručníky a toaletní potřeby. A bepanthen!!!!!! oblečení dostaneš.župan si vem ikdyž je tam vedro jak v pekárně. Jo a určitě nejaký sušenky:slight_smile:

Dnes sme úspěšně uzavřeli Ingridce lišku!
Tak ještě 15 minutek šlofik a jde se koupat, papat, spinkat...
21. čer 2010 v 18:06  • Odpověz
autor
Čauky, tak já dnes taky poprvé prochodila kus noci cca od12 do 3, malá koukala, ale spinkat nechtěla a prdíky taky myslím, že ju trápily, protože se semtam svíjela a palkala. Sab jsem dala na dudlík, po troške usílí si ho dala, musela jsem se smát, protože, jak zjistila, že jde dudat, chtaly ho rukou a zběsile dudala :grinning: a pak jsem sí ho vzala, taky z toho mám furt nějaký trauma, jako by o něco šlo. Přitom dr. mě tady říkala, že dudánek v poho, miminka to prý utěší, uklidní a cítí se bezpečněji, dudlík vyhodíte, prstík ne. Říkala doslova prýma uklidňovátko...

Evi, já teda sebou košili neměla a hned druhej den jsem prosila, ať mě nějakou donesou a myslím, že je to mou výškou (což se tě taky týká :wink: ) erár mě byl oooobrovskej, nedalo se v tom otočit abych si to někde nepřilehla a vůbez to nesálo, navíc mě byla až na zem - fakt děs. Asi bych se v ní zbláznila!!! Jen doporučuji košili na rozepnutí. měla jsem jednu rozepínací a super, jenže se to hned zapotí, takže další sem měla už normál a to si musíš na kojení vytáhnout až pod krk a ty porodní kalhotky toho moc nezakryjí :grinning: na druhou stranu, je ti to tak nějak jedno :sweat_smile: Se sušenkama souhlasím (jídlo na šestinedělí fakt hnus :confounded: :rolling_eyes: nechala jsem si taky pak donést nové ručníky, hlavně jak se umývá furt spodek....Ale já tam zas byla dýl než normálně...

Marťo taky tě obdivuju jak to máš zmáklý, snažila jsem se tvůj přístup hodit k porodu a docela se mě to dařilo, tak to musím hodit i na tu domácnost. Zatím mě pomáhá Miloš a když není doma, tak mamka... Zvládám jen vyprat a pověsit pračku, žehlení nechápu :grinning: :grinning: kdy se to dělá???Já si chodím i jendou denně lehnout.Zatím mám pocit, že bych snad ani neuvařila sama.

Vycházka ven je pro mě zatím taky nepředstvaitelná, ale blíží se, ve středu musím do práce pro věci (už mě volali) měla jsem tam jít 9.6. ale to jsem rodila :grinning: tak pojedu s mamkou a ta malou pohlídá, do kolektivu ji brát nechci a ve čtvrtek jdeme k doktorce...

Na probiotika pro malou se taky chystám, ale to je myslím až od 1 měsíce.

Kristy, tak ať to máte brzo ok...
21. čer 2010 ve 20:09  • Odpověz
Evi, já měla sebou v porodnici vlastní košili i župan, ale ani jedno z toho jsem nepoužila, místní noční košile jsou sice obrovské, ale mě tam spousta věcí byla jedno. Měla jsem i dvoje pantofle - jedny do sprchy a hádejte co... ani jsem je nevytáhla :wink: ¨

Ano, na těch probiotikách je napsáno od 1 měsíce, ale kamarádka je užívala u svýho mimča už od 3 týdnů na povolení doktorky a moje doktorka taky nic neříkala, když jsem s ní o tom mluvila, že je mám nachystané - akorát snad že chvíli trvá, než zaberou, tak snad s nimi malému neublížím...

Včera jsem byla podruhé s Kryštofkem sama venku a dokonce jsem si pro něj vyřídila kartičku na MHD, je to sranda, že musí mít vlastní kartičku, ale naštěstí je přenositelná a nepotřebuje fotku :grinning:

Moje činnosti v domácnosti se hodně odvíjej od toho, jak malý spinká, jaká byla noc (tedy jak jsem já unavená) a jestli je manžel doma, takže se mi dokonce podařilo jednou žehlit a párkrát uvařit, ale někdy jsem ráda, že se stihnu najíst..

Chtěla jsem se zeptat, jestli už stříháte nehtíky? Doktorka mi říkala, že jsou zatím měkké a olamují se, takže stříhat nemám, ale bojím se, aby se mu nezatrhávaly... :unamused:

A dobrá zpráva, poté co jsme začali mazat jen sudocrem, mám pocit, že se ty opruzeninky spravují :slight_smile:

Ivy, já se chystám do školy ve čtvrtek před pedagogickou radou - ukázat malýho a pozdravit hlavně Renču, málem jsme se tam potkali :sunglasses:

Ve středu snad vyrazíme na sociálku požádat o porodné, manžel bude doma, takže to snad nějak všichni zvládnem...

Ještě bylo celkem legrační, když jsme se o víkend svezli s kočárkem autobusem a já samozřejmě tak zmatkovala, že jsme málem nenastoupili, nebyl nízkopodlažní a já donutila manžela nastupovat opačně, než se asi má, ale vystoupit už jsme zvládli dobře :grinning: děsím se toho, až někam pojedu sama, asi budu prostě čekat na nízkopodlažní :grinning:

Tak malý už je zas vzhůru, no spal sotva hodinu, to je děs, tak zatím pa :slight_smile:
22. čer 2010 v 08:20  • Odpověz
autor
Čauky, u nás noc pěkná, ale unavení jsme stejně, po šestinedělí se to nějak zmátoří ne?? U nás je vyřízenej i tatínek :grinning: ale budem odpočívat, uvařeno máme od včera...

Věrko, kartička na MHD??Co to je? A kolik stojí? To by mě nanapadlo :confused: A v práci se tay musí o něco žádat nebo ne?? To je furt žádostí.... :sweat_smile: Já tam malou brát nebudu, je ještě maličká nemáme ještě 3kg, mamka počká venku s kočárkem.

Včera jsme vyřídili pojišťovnu, tak aspoň něco a dostali jsme od 211 První knížku od Medvídka Pú - krásnou - chtěla jsem ji koupit i sama, ale furt jsem otálela...

Jinak měla jsem v porodnici pocit, že s převlečením košile se mě udělalo líp asi o 100% a to stejné, když mě hodili na hostinský pokoj a převlíkla jsem se do kraťasů a košile. Sice na mě koukali, ale to bylo fuk.

Holky jak máte drobečky oblečené doma a co máte ven? Máme doma overálek nebo bodyčko a dupačky a je v zavinovačce, když má studený ročky, tak jí přikryju dečkou. A ve zatím nevím...

Na prdelku jsme dali včera gencianku, řekla to Dr. tak doufám, že se jí ta prasklinka zatáhne...a sudokrém taky dávám...
22. čer 2010 v 10:58  • Odpověz
Tak děvčata kdy dáme procházku v Lužánkách??? Jsem tam pečená vařená:slight_smile: je tam klidek a pohoda (když neleje)

Ivi s tou košilí máš pravdu, měla jsem s sebou 2 s tenkýma ramínkama a potila se v tý nepoddajný plátěný potvoře. Bylo mi to blbý si dát vlastní:slight_smile: sem se nepoznávala..většinou je mi vše putna:slight_smile:)

Dnes sem malou položila na osobní váhu a mi málem vypadly oči z důlku... 4,5 kg!!! to je 1,7 kg za necelejch 6 týdnů:slight_smile: jsem zvědavá co mi odpoledne doktor poví...pěkně si kyne prcek jen co je pravda:slight_smile:

Věrka, závist..mě by do šaliny nedostali ani kdyby byla prázdná a já byla první tam nastoupit (no to možná jo) raděj bych šla ale 20 km pěšo kdyby tam byli lidi...Můj obdiv! Taky Robovi, na eskalátoru jakoby to dělal denně! Nechápu jak sem v anglii mohla tak jednoduše zvládat kočár pro dvojčata...eskalátory, mhd, metro...asi stárnu!

Dejte vědět o tom parku! se moooc těším na vaše miminka a na vás jasně taky:slight_smile:
22. čer 2010 v 11:52  • Odpověz
@tineta Ahoj Marti....no tak pro nás budou Lužánky asi celkem nedosažitelný...ze staré Líšně... :confounded: :frowning2: :frowning2: a nebo když, tak jen občas. Škoda, že od Vás holky bydlím tak bokem :frowning2:

Zítra jedeme na kontrolu k Dr., tak jsem zvědavá, co nám řekne, protože si myslím, že malej vypije dost málo mlíčka. Při náhodném vážení jsem naměřila vždycky jen tak 50ml nebo 70ml a to mu na nějaké velké prospívání stačit asi nebude :frowning2:

Dnes se chystám poprvé s matýskem ven sama, tak snad to zvládneme. On v kočárku nijak krásně nespinká, jen kouká, tak snad si zvykne a bude ho mít rád a spát v něm třeba 4hodiny na vzduchu, jak jsem to slyšela v okolí.....

A myslela jsem si, že už jsem ty hormony překonala a houby...dneska je mi zase pěkně smutno i když jsem tu měla na návštěvě kamarádku a miminkem. Ta samota v bytě a na mě úplně padá i když se snažím něco dělat, uklidit atd. jako bych byla ve vězení.....
No snad bude zítra líp. A na víkend pojedu s malým k našim, snad bude pěkně a užijeme si to.
22. čer 2010 ve 13:24  • Odpověz
Ahoj,
tak kartička na MHD se týká doprovodu dítěte do 3 let zdarma, stojí 20 Kč a k vyřízení je potřeba rodný list dítěte a občanka matky. Je vystavená na jméno dítěte a je přenosná, takže kdokoliv jede s dítětem, může jet zdarma, bohužel já když pojedu bez Kryštofa, tak musím mít lístek :wink:

Přiznám se, že váhové přírůstky vůbec neřeším, nemáme váhu a tak malého nepřevažuju a pokud se nebude něco významného dít, tak nás zváží až na kontrole v poradně v 6ti týdnech. Kojím, jak si malý řekne, což je teda někdy záhul, mám pocit, že u kojení strávím min. 5 hodin denně. S vážením mi stačil stres v porodnici, jsem se zařekla, že to nebudu řešit, dokud budeme mít pocit, že je malému dobře...

Co se týče oblékání, na doma teď dávám jen bodýčko s dlouhým rukávem a ponožky, v horkách jsme mu dávali dokonce jen košilku a plenku. Na ven, jak bylo teď do 15 - 20 stupňů jsem mu oblékla body s dlouhým, ponožky, dupačky, mikinu s kapucí a čepici. V kočárku jsem mu zakryla nohy slabší dekou a kočár je ještě krytý. Ale jak jsme byli venku poprvé, když byla ta vedra, tak jsme mu dali jen body s krátkým a dupačky, plátěnou čepičku jsme pak venku sundali, protože se nám zdálo, že je v kočáru vedro... Na boudě máme přikolíčkovanou plenku, kvůli sluníčku nebo větru...

Marťo, pro mě jsou Lužánky taky celkem z ruky, my brázdíme spíš Komín, Jundrov, Bystrc... což ale neznamená, že se tam někdy nemůžeme dopravit MHD, když už jsme to s taťkou ozkoušeli :sunglasses: Když bysme nejeli ve špičce, tak by se to dalo... :slight_smile:

Chtěla jsem se s vámi ještě podělit - vyřídila jsem ten poplatek za komunální odpad, napsala jsem komusi z příslušného odboru a hned druhý den mi napsala paní Rút Radkovská (radkovska.rut@brno.cz), že pro Kryštofa vypočítala částku 292 Kč, poslala číslo účtu a variabilní symbol je rodné číslo dítěte. Takže jsem to zaplatila... Tak pokud byste to chtěli taky vyřídit, myslím, že se na tuhle paní můžete obrátit, zřejmě se to vypočítává podle datumu narození dítěte...

A podala jsem si žádost o porodné, na Úřadu práce, na Mojmírově náměstí v Kr. Poli http://portal.gov.cz/wps/portal/_s.155/696?kam=urad&kod=16326

Jinak dneska v noci si šel poprvé manžel lehnout do obýváku, chudák, jak spíme po kouskách, tak už je toho pak v práci na něj moc :unamused: A Kryštof spal se mnou skoro celou noc v posteli, neměla jsem na víc sílu :confounded:

Kristy, docela obdivuju, že už s malým vyrážíte k rodičům... ale asi je nemáš daleko, viď? Moji rodiče bydlí 300 km, tak se tam chystáme na celý týden, jak budou na začátku července svaté svátky. Mám z toho ale docela obavy, jak zvládneme cestu a jak to pak zvládneme v novém prostředí, navíc naši si to podle mě představujou hrozně ideálně, viděli Kryštofa vždycky jen když spinkal :grinning:

Užijte si sluníčka :sunglasses:
23. čer 2010 ve 12:26  • Odpověz
autor
Věrko dík za odkazy, asi je využiju. MHD mám celoroční, tak to teda až od ledna - doprovod zdarma...

Já se strašně bojím nechat si Valerku v posteli, respektive bez monitoru a náklonu madrace, asi to přeháním, ale nemůžu to odbourat...největší strach mám v noci... :pensive:

Co se týče přerušované noci, myslím, že je to fakt náročný, když ten chlap ráno vstane a jde do práce, nevím ale jak to udělat jinak...Miloš zatím nechce jít jinam, ale myslím, že až začne sloužit dvanáctky, taky to tak bude.

Dnešní návštěva práce a vlastně vylezení z domu mě pěkně unavilo...taky vás furt tak bolí hlava?? A to se snažím pít...

Jo a cvičíte?? To co nám řekli v porodnici a tak?? Mám neustále chuť na sladký, to je asi únavou co?? No nerada bych nabrala víc jak v těhu... :grinning:

Tak to já malou oblíkám víc, ale je to asi i tou váhou, má hned studené ručičky...
23. čer 2010 v 19:56  • Odpověz
autor
Věry a o to porodné se žádá jen tam? Já myslela na sociálce...
23. čer 2010 ve 20:02  • Odpověz
Ivy, on ten úřad je Kontaktním místem státní sociální podpory, ale nevím, jestli se to dá žádat i jinde, mě tam poslala kamarádka, co už dvakrát rodila... jedině, že by to bylo nějak rozdělené podle městských částí, to fakt nevím.. ještě jsem našla kontaktní místo na Gajdošove, jestli to máš blíž http://portal.gov.cz/wps/portal/_s.155/696?kam=agenda&kod=16327_01142

Já jsem taky radši, když Kryštof spí v nakloněné postýlce nebo kolíbce, ale nějak spěju ke kompromisům, monitor dechu nemáme, dokonce ho někdy necháváme spát na bříšku pod dozorem web kamery, protože když ho bolí bříško, je to poloha, která ho dost často uklidní a dokonce máme pocit, že na bříšku spí o dost klidněji než na zádech nebo na boku, to sebou pořád mele, i když spinká ve spacím pytli, zavinovačka ho rozčilovala...

Asi bych Kryštofa taky oblékala víc, ale Štěpán by ho pořád svlékal :slight_smile: A Blanka mi říkala, když u nás byla, že ho mám kojit bez dupaček, že se u toho zbytečně potí... V porodnici navíc říkali, že ručičky a nožičky budou mít vždycky chladnější, že důležitý je nosánek :wink:

Tak cvičení si pořád jen představuju :sweat_smile: Zatím jsem nenašla sílu, chuť, čas, ochotu... jen u kojení někdy zatínám pánevní dno a snažím se rovnat záda, jsem děsně ohnutá, z procházek venku jsem vždycky strašně vyřízená, obzvlášť když mám kočár tlačit do kopce, včera jsme byli v oboře a i když většinu času vezl manžel, tak já myslela, že se mi kostra rozpadne, přijde mi, že mám vazy nějak rozvolněné a svaly nefungují :sweat_smile: Hlava mě ale nebolí, na to netrpívám...

A chuť na sladké mám ukrutnou, víc než před porodem, mohla bych jíst jen sladká jídla, vůbec by mi to nevadilo, krom toho si pořád připadám nějak nedojedená :confounded: Ale potěšilo mě, když jsem se dneska poprvé od porodu zvážila, že mám jen 3 kila navrch oproti váze před těhotenstvím :slight_smile: Sice vizuální stránka věci je o dost horší, ale to chce asi čas...

A k bolení bříška mi doktorka napsala: "bolavé bříško napřed vyzkoušejte sab simplex - při potížích 5 - 15 kapek, pokud to nepomůže, můžete podávat po každém kojení 5 kapek do výše 45 za den, nebo v dávce 3x 15 kapek.Pokud nebude efekt, podejte probiotické kapky"
Nejhorší fáze dne je pro nás večer po sedmé, osmé hodině (aspoň poslední tři dny), to Kryštof začne plakat a svíjet se a není k utišení, natož k uspání. Pro mě kulminuje v tu dobu únava a potřeba spánku, takže "službu" přejímá manžel a hušká a hušká... když se mu pak podaří usnout, tak už je to zas lepší...

Musím běžet, mějte se a opatrujte se...
24. čer 2010 v 09:19  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.