• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Těhulky z Větrníku Brno :o)

(Zamčená)
26. července 2010 
autor
Díky za info...musím si to vyřídit taky...

Jinak jsem ráda, že to říkáš o té chuti na sladké, já si příjdu jak šílená s tím sladkým, snažím se omezovat, ale často je to silnější :grinning: váha mě taky docela těší +3,5kg zatím, ale vypadám poměkle :grinning: očekávám, že to vyběhám s kočárem :grinning:
Ale byla jsem na Pekařské v lékarně a jak říkáš, úplně vyřízená, jsem nemohla vyjít schody, funěla jsem jak divá...v těhu jsem lítala jak frčka :sweat_smile:
Cvičit se snažím těch pár cviků každý den, ale nevím jestli těch cca 5min k něčemu je, říkám si ať se mě zatáhne ta diastáze nebo jak se tomu říká :rolling_eyes:

Ta hlava je docela problém, mamka se na to dnes zeptá v lékárně, včera jsem ležela s mokrým hadrem večer a nemůžu říct, že by to do rána nějak extra přestalo, jen trošku.

S oblíkáním je to u nás obráceně - Miloš by ju furt mundal, aby jí nebyla zimenka :grinning: ale oblíkaly ji hodne i sestřičky v porodnici, říkaly mě ať si zavřu okno atp. Tak moc nevím jak to mám dělat.

Dneska bude kočárková premiéra, jdeme do poradny - zvážit se :grinning:
24. čer 2010 v 10:10  • Odpověz
Ahoj holky,

jelikož se mi nevyhne snad žádný hovno:slight_smile:) tak mě chytla mastitida v prsu. Bolí to jak ....! Pořádně oblíkat hrudníky at vás to nechytne taky:slight_smile:

Ivy mě bolela hlava 4 první týdny v kuse bez jediné minuty přestávky....Vem si panadol a pij hodně vody a ono to přejde...sem četla že je to normálka...

Užijte si krásné počasí, ja budu hnít doma s tvarohem na koze:slight_smile:)))) snad to brzo přejde!

M
24. čer 2010 ve 12:28  • Odpověz
autor
Tak jsem byly v poradně. S kočárkem teda záhul, je to novinka, měla jsem co dělat, abych někam nevrazila :grinning: chce to cvik. Valerce se to docela zamlouvalo, ale musela jsem i utěšovat dodánkem.
Jinak jsme dostaly pochvalu, vážíme 2930g to je od minulého pátku o 300g víc. :grinning: můžeme chodit na procházky. Jen mě mrzí, že nám kyše očko, dostala kapičky a když nezaberou musí na oční. Prý je někdx ucpaný slzný kanálek :pensive: snad nám zaberou.
Jak jste na tom s očkováním?? Uvažuji vážně o Rotaviru, podává se ústně...
24. čer 2010 v 16:12  • Odpověz
autor
Marti to je zánět? A jak se to udělá? to musí bolet , věřím, hlavně, že máš tvaroh NA a ne V koze :grinning:
24. čer 2010 v 16:22  • Odpověz
:slight_smile:))))))))) Ivi jj bolí docela dost:slight_smile:

Přidala sem pár novějších fotek. Holky taky sem nějaký hoďte :wink:
24. čer 2010 ve 21:35  • Odpověz
Ahoj holky,
tak nám včera na neurochirurgii v dětské nemocnici paní primářka odsála hematom z hlavičky. když mi malého odnášeli na operační sál (asi na dvě minuty)....řvala jsem tam jak želva...nechtěli mě vzít s sebou, že bych to neustála, ten pohled na jehlu atd..... a když mi ho vrátili...s obvazem kolem celé hlavičky (jako hokejista v helmě), tak jsem brečela ještě víc, jak mi ho bylo chudáčka líto....hned bych se nechala píchnout za něj, ale on byl pašák...ani neplakal (a obvaz si během hodiny sundal :slight_smile: )
Ještě v pondělí na kontrolu a případné doodsání zbytku tekutiny, pokud se zase vytvoří....tak snad už potom budeme mít hlavičku jak makovičku a klid...
25. čer 2010 v 15:42  • Odpověz
@tineta taky jsem pár fotek přidala.... :wink:
25. čer 2010 v 15:43  • Odpověz
autor
Tak jsem dneska byli venku celá rodina, ale jen chvilku, bojím se skrz to očičko a furt tam tak fouká....
taky dohodím nějaké fotky za chvilku.

Teď jsem mluvila s babičkou a dostala jsem kázání jak malou nemám chovat hned jak kvikne nebo si ju naučím....člověk stejně neví jak to má udělat nejlépé že? :rolling_eyes: nebo teda já mám ten pocit...

Začínají mě pobolívat záda, vás určitě taky, tak co s tím? Necháváte to tak nebo něco osvědčeného?

Kristy takje dobře, že to malý tak zvládl, tebe chápu, byla bych taky vyřízená, už tak jsem z toho očenka malé...

Markétko, Marci kde jste?? Šup šup sem, malá odreagovávačka na koníkovi vám uleví :grinning:
A jak se má poslední těhulka??

Holky už jste platily Blance? Chystám se příští týden...
25. čer 2010 v 19:53  • Odpověz
Ahoj Holky,
tak se hlásím, že jsem konečně tady :grinning: Teda chodím si sem číst, ale ke psaní jsem se dostala až ted´ :wink: :wink:

Malá je rozkošná, takové malé zlatíčko :slight_smile: Ale na fotečky si musíte počkat. Zlobí mě fotˇák, vypíná se sám a nechce fotit. Tak jestli mi ho Marek nespraví, bude muset někam do opravy nebo co?? Mrzí mě to, sama jsem byla zvědavá na vaše fotky a vím, že se chcete taky podívat. Tak vydržte..

Jinak ty záda mě taky bolí. Pomáhá mi jedině si lehnout a odpočinout :dizzy_face: Proto taky často kojím vleže. Malá papá celkem dlouho a vsedě je to na dlouho.

Už jsem nachystala kočárek a možná už zítra zkusím na chvilku vyrazit. No uvidíme..

Na Rotavir se musím podívat na net, nic o něm nevím. Ale přemýšlím nad očkováním proti pneumokokům, budˇ ve třech měsících nebo (co je možná lepší) ve dvou letech.
25. čer 2010 ve 21:38  • Odpověz
autor
Marky ahoooooooj :grinning:

...tak jsem hodila taky pár fotek... :dizzy_face:
25. čer 2010 ve 21:57  • Odpověz
Tak jsem na to mrkla a řeknu vám, že ten rotavir je pěknej prevít :confounded: A to jako po tom očkování už budeme proti němu imuní?? nebo ho chytneme, ale bude to mít lehčí průběh?? A nebude toho očkování na tak malého človíčka moc? A Ivi, zjistila jsi kolik stojí ty dvě dávky? Díky.
25. čer 2010 ve 22:01  • Odpověz
Ahoj Ivi, krásný fotečky, Valerka je fešanda.
25. čer 2010 ve 22:05  • Odpověz
autor
Marky předpokládam, že po očku budou imuní, to mě ani nenapadlo se zeptat :confounded: . Dávka stojí cca 1500 asi jedna zatím mám nevyzvednutý recept. Říkám si, že ta odvodňovací srajda by pro ně byla větší zátěž....znám dvě známý,kde to děcka měly, pokaždé to bylo na špitál, u jedněch dokonce na rychlou. Dr říkala, že proti tomu nic nemá a že když budu klidnější, klidně to malé naočkuje.
26. čer 2010 v 08:00  • Odpověz
@ivanau Já už Blance platila, když za námi byla na kontrole doma....platila jsem tuším 4750,- nebo tak nějak (doprovod k porodu, něco za kilometry a návštěvu doma....).
Mám trošku smíšené pocity z její asistence, ale ty pozitivní asi převládají....nicméně příště (jeslti nějaký bude
:stuck_out_tongue_closed_eyes: ) už určitě pojedu rovnou do porodnice a odfuním si to tam, s PA, co bude mít službu.
26. čer 2010 v 19:43  • Odpověz
autor
Kristy jo?? No já byla spokojená maximálně, ale každý při tom chce asi jiný přístup. Ale vím, že jak jsem se s Blankou bavily u mého porodu o přístupu jejím k nám, tak říkala, že ty jsi chtěla něco ráznějšího, že ti pak sedl nějaký doktor nebo co...
26. čer 2010 ve 21:10  • Odpověz
@ivanau sedl mi, ale až na finále, kdy jsem to začala vzdávat a panikařit....a on na mě houkl a já se sebrala.....nebyl nijak zlý, jen ráznější. naopak během celé první doby porodní a spol. byla Blanka super :slight_smile:
28. čer 2010 v 11:39  • Odpověz
Ahoj holky,
zdravi Vas posledni tehule :slight_smile: Dekuju moc za rady co do porodnice, porodni kufrik uz mame nabaleny, vsechno je prichystane. Ale dodelavam nejaky zapoctak do skoly, prcek by mohl jeste chvilku pockat tam, kde je... No prcek, posledni odhad z Obilnaku je 3 800 g (+-300g) :astonished:
A taky nam zatim nedoraziy nove skrine, ani rozkladaci pohovka pro Vasika. Reorganizace bytecku tedy probehne az po porodu - to bude vesele... Jediny, kdo uz ma novy domecek a je prestehovany jsou nasi kanarci. Dostali oooobrovskou novou klec, aby netrpeli, kdyz ted kvuli miminku nemuzou letat po pokoji :slight_smile:
Taky jste byly v "poslenim stadiu" takove zrave? Cestou z obchodu jsem zlikvidovala celou velkou cokoladu (!), po obede si musim dat buchticku, po veceri pul litru boruvek se slazenym kondenzovanym mlekem... Hruuuuuza :slight_smile:
Mate nejake zpravy o Marcelce?
E.
28. čer 2010 ve 14:12  • Odpověz
Kristy, tak to je mně moc líto s tím hematomem, muselo to být hrozný - hlavně pro Tebe, já bych to taky nesla teda hodně špatně.... Tak vám držím palce, ať už je to dobrý a nemusí mu to dělat znovu. Dnes jste měli jít na kontrolu, že? Jak jste dopadli?

Jinak bolení zad mám taky, napadá mně že by asi pomohlo cvičit??? Zatím jsem ale nezačala :slight_smile: . chodím do břišních tanců pro těhotné a matky s dětmi a to mně dost pomáhá, ale jednou týdně hodinka - to nic není.
Navíc včera mě postihla ta retence - ucpaný mléčný kanálek, bolest v prsu, teplota 38 a celé tělo jak při chřipce - nic příjemnýho s dvěma malými dětmi. Takže se přidávám k Martině - oblékejte si holky dobře hrudníky.... :slight_smile:
28. čer 2010 v 19:03  • Odpověz
Taky se moc těším na to setkání s miminkama, Lužánky sice nemám po ruce,ale je mně to celkem jedno kam přijedu. Holky - co se bojíte cestování MHD s kočárkem - naprosto chápu, měla jsem to taky tak a po několika úspěšných jízdách si člověk zvykne a ani vám to nepříjde. Takže se nebojte a jezděte, to se vsákne :slight_smile: . Bezbariérový je určitě nejlepší, ale těch není moc a fakt si zvyknete i na ty normální. Chce to už předem si vyhlídnout vhodnou oběť, kterou pak požádáte o pomoc na schodech. Ještě mně nikdo neodmítl..... :slight_smile:
28. čer 2010 v 19:08  • Odpověz
Blani Lužánky byl jen nápad, protože je to v centru města..mýmu autu je taky jedno kde ho zaparkuju když na věc přijde:slight_smile:) Plánuju procházku na kraví horu akorát ten šílenej kopec mě od toho zrazuje...v Lužánkách sem byla dneska a krásně sem si rozprostřela deku, vytáhla časák, miminko spinkalo..prostě by to mohla být pohoda až na to že mě málem sežrali komáři, taks em to zase zapakovala a šla jinam:slight_smile:))
Brzo se uzdrav...je to bolest co?? Já sem navíc zvyklá odříhnout prcka na rameni na pravé straně a tak to byla celkem válka na levé:slight_smile:))) už je to naštěstí pryč...

Evi no takže naopak :slight_smile:)) žádnej pohyb, sex a žádný malý pivo ať tam ten prcek ještě tu chvilku vydrží:slight_smile:) pěknej macíček ale:slight_smile:))

Zítra juchuuuu někam k vodě...Rob se bude koupat a já na něj závistivě jen pokukovat:slight_smile:) ale snad to bude fajn...jinak teoreticky 6ti nedělí mám zamnou:slight_smile: ikdyž to koupání raděj vynechám kvůli kojení, při mém štěstí bych chytla zas nějakej zánět:slight_smile:)

Tak hezký večer všem, mám v troubě pizzu k tomu birrel...asi u toho usnu ale i tak...:slight_smile:

28. čer 2010 ve 20:33  • Odpověz
@blankabv No včera na kontrole nám znovu odsáli zbyteček tekutiny....zatím už se to nenalívá znovu, tak snad už tam nebudeme muset. ale kdyby se zase hematom zvětšovatl, tak ještě jednou zajedem.
Dle paní Dr. prý tyhle hematomy odsávají většinou na 2x na 3x.....
29. čer 2010 v 08:36  • Odpověz
autor
Kristy to je teda trápení hned z kreje :unamused: vypadá to, že zítra budemem muset na oční, malé to očičiko pořít kyše a kapky tady po 5 dnech nezabtaly, a propláchnutí kanálku se teda fakt bojím.... :cry:

Jinak kojící trička z Tchiba jsou fakt super, bez podrpdy si příjdu bááječně a je v tom všitá, jen odkalepnete ramínko a kojíte...za 399Kč tři kusy, nekupte to :slight_smile: taky jsem si včera koupila dvoje šatky v Orsey do těch veder, tak jsem ráda.

Holky taky vám tatínci furt tak super radí??? Viz. miminko brečí a to je furt: "Co jí je? A nebolí ji bříško z těch kapek co jí dáváš? A - Beruško tatínek je tady už nemusíš plakat... Případně: Jí totiž vadí šero, musíš s ní na světlo. Ukaž já si ju vezmu, no a už neplače..." Včera jsem se teda trochu chytli, mě to strašně nervuje tady ty řeči furt :angry: tak jsem byla nepříjemná :rolling_eyes: ještě k tomu když malá je fakt zlatíčko a plače minimálně...

Evčo už se to blíží co?? Já bych měla termín v pátek, taky ty sobota??

Malá spinká, tak jsem vstala, abych se nesnídala, namalovala a trošku to tady porovnala a napsala vám...tak se k ní jdu ještě přitulit, když už mám splněno. :slight_smile:
29. čer 2010 v 09:02  • Odpověz
Ivčo to je veselo co?:slight_smile: můj teda neradí, ale jen malá zapláče tak taky...co jí je???? to by mě čerti brali...já vždycky odpovím, že je to mimino tak prostě semtam pláče:slight_smile:)
Jinak závist že si vyrazila na nákupy. Já bych strašně moc moc ráda, ale nějak na to nemám sílu s kočárem...takže v nejbližší době taťka dostane kočár na 3 hodky a já vyrazím směr nákupy protože samozřejmě ikdyž skřín přetéká tak nemám co na sebe!!!!!

Mimušek už tam cosi povídá, tzn. už sem vzhůru tak jaktože mě ještě nikdo nevzal??? Dnes asi v 8 strááášnej křik že jsem vyletěla z postele co se děje a mrknu na ni a ona naaaaaajednou neskutečnej úsměv od ucha k uchu. To je parádní jak mě začíná vnímat a reaguje na moji přítomnost....juchuuuu:slight_smile:)))

Až budete někdo ready na kafičko a procházku tak dejte vědět. Kristy pak pisni kterej den se to hodí tobě. Já nemužu ve čtvrtek..ale stř. a pá ok:slight_smile:

tak pěkný den..my zase nebalení k vodě tak jdu vybalovat protože slunce je v ....

:slight_smile:
29. čer 2010 v 10:45  • Odpověz
Ahoj holky...
náš prcík má dneska nějaký špatný den....pořád by se kojil, jinak řve a řve, spát nechce...ach jooooo. chudáček. myslíte, že je možný, abychom měli ten růstový spurt?
Máte s tím někdo zkušenost?
29. čer 2010 v 16:49  • Odpověz
Kristy, růstovej spurt to může být, na moje děti to pasovalo. Trvá to fakt hruba týden, pak miminko nějak velikostně "poskočí" a je zas klid.
Marti, kam se chodíte koupat?
Ivi, můj manžel mě teda neradí, zastává názor- "Ty jsi taková šiková, Ty to všechno zvládneš SAMA" :slight_smile:
Takže, zkus to brát z té druhé stránky - projevuje zájema pomoc :slight_smile:
30. čer 2010 ve 14:13  • Odpověz
autor
Blani, spíš teda ten zájem a rady :grinning: jiank se diví, že nemáme rohlíky :grinning: :grinning: ale pomáhal když jsem došla z prodoky to zas jo, i přebalí a tak...

Holky odstříkáváte si mlíko nebo jen kojíte? Já kojím....

aaa plačeme pááá
30. čer 2010 v 17:12  • Odpověz
Ahojky,
ti chlapy jsou všichni stejní :stuck_out_tongue_closed_eyes: Ten můj taky přišel domů a ptal se, kde jsou noviny. Vůbec mu nedošlo, že ven nechodím a tak noviny nekoupím :wink: :wink: Ale to už je tak týden stará historka. Ted´ už ven chodíme. S kočárkem mě to moc baví :grinning:
Ivi, já odstříkám, nebo spíš odkapám jen pár kapek co potřebuju do těch očiček. ale snad mám mlíčka dost, když je malá hodná :sunglasses: Ale je fakt, že je někdy přicucnutá strašně dlouho. A dudlíka moc nechce, tak jestli mě nemá místo toho? :sunglasses: :sunglasses:
Jo Ivi očičko je lepší, tak pokračuju s léčbou mlíčkem a uvidím jak to dopadne. Co vy?
30. čer 2010 v 17:37  • Odpověz
Tak jsem dnes holky neodolala a skočila do bazenu! To bylo úúúžasný:slight_smile: Sezona je konečně tady! Pak oběd na ranči..no prostě super den!

Blani většinou Kraví hora, ale dnes jsme byli v Mokré, taková díra za Brnem, ale mají tam luxusní bazén a 5,5 lidí ..pujčují dokonce slunečníky a to jen za 20,- Jinak rádi jezdíme do Luleče, ale to je přírodní, takže zatím nic pro mě, přehrady a rybníky zatím dokud kojím moc riskovat nebudu.

Prcek je nějak záhadně potichu od první minuty c jsem ho uložila do postýlky, většinou je jinej čurbes:slight_smile:))) Tak jdu mrknout .. pěkný večer všem

30. čer 2010 ve 20:39  • Odpověz
autor
Tak pokračování :grinning:

Byly jsme venku, šla jsem prochajdou do Vaňkovky, ale jen do DM, neměly jsem už plínečky a vložky a švagrové dárek (chtěla lesk na rty). Máme jít v sobotu na oslavu, ani se holky moc netěším, protože se na to poroavdě ještě necítím...nekojit doma a tak...i vycházky zatím plánuji pouze mezi kojením...

Ale dneska už jsem byla taková akčnější nebo co, dopo jsem polítaly s makou po městě, musela jsem se smát jak člověk najednou přemýšlí kudy tudy s kočárkem :grinning: koupila jsem v Centrumu Valerce letní čepičky - ty nám scházely a pořídili jsme už i hrazdičku - ale takovou bez podoložky, dá se postavit kamkoliv. zdá se mě, že malá kouká když jí ukazuju třeba hračku a tak si říkám, že když musím něco udělat a nemůžu se jí hned věnovat, a´t má kolem sebe veselo. :slight_smile:
Byly jsem si sednout - a to je pro důležitý :grinning: v Zemanové kavárně (v tom parku jestli víte kde je a má to oooobrovskou zahrádku, tak akorát na sraz s kočárkama a pak odrážedlama atp :grinning: :grinning: Takže to je můj návrh na společné budoucí posezení a bude fajn když taky něco přidáte...

Mívám tady hodně mamku a pomáhá mě, uvaří, nebo vysaje,umyje kouoelku atp. je to fajn. Nebo má malou a já zdřímnu...ale udělala ksem dnes tvrohovej dort s piškotama, tak aspoň něco... :wink:

Plače letím...

marky v pátek jdem na oční., máme kapat co dvě hoďky ty kapky, že to u těch miminek zabere až za dýl...uvidíme no...
30. čer 2010 ve 21:22  • Odpověz
V noci nejhorší zážitek mýho života!!! Monitor dechu začal řvát jak zběsilej! Nedovedete si představit!! Ingrid byla v pohodě, normálně spinkala a tak nevím jestli to fakt řvalo že chvilku nedýchala a nebo prostě jen falešněj alarm! No já sní zatřásla div sem jí nezlomila žebra...brrrrrrrrrr :frowning2:
1. črc 2010 v 09:21  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.