• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Těhulky z Větrníku Brno :o)

(Zamčená)
26. července 2010 
Ivi, já bych řekla, že se nám ty očička zlepšují :slight_smile: :slight_smile: Ráno se vzbudí a má je normální, čistý. Úplně koukám, jak to funguje :slight_smile: Tak budu pokračovat a uvidím, jak se to vyvine dál. Kam jdete na oční?? Do Bílýho domu nebo do dětské?

Zemanova kavárna je dobrý nápad!! Velká zahrádka a tak. Jsem pro :sunglasses: :sunglasses: Kdo jezdí autem, dá se parkovat na Cejlu, je tam parkoviště, ale platí se tam.

Pláče, tak pa.
1. črc 2010 v 09:24  • Odpověz
http://www.babyroku.cz/Fotografie.aspx?c=5&p=10244

snad tentokráte to bude tak jak má, děkujeme moc za Vaše hlasy...
1. črc 2010 v 10:37  • Odpověz
autor
Mrťo no fuj :confounded: toho se bojím každý večer....nedochází vám baterky, prej to dělá když jsou slabý baterky...upozorňoval mě na to strýc, že měli skrtz baterky bezesnou noc :confounded: :confounded: :confounded:

Maky do Bílýho domu. A ty by jsi kapala to mlíko??a kapky taky?? Mě řekla ta očařka, že zaberou kapky i mlíko pokud jsou ty kanálky volný a je to zánět, ale pokud jsou ucpaný, tak se to neuvolní, tak já nevím...zas říkala kapte a utírejte to borovou vodou nebo opthalmem, hlavně ať to není oteklý...ale mě se nezdá, že by to malá měla až v takovým stavu, naštěstí...
1. črc 2010 v 10:56  • Odpověz
autor
No tak mě teď pípal taky...protože mě z něj malá sjela, spinká na tom klínu ke kojícímu polštáři, byla ale tak dole, že jsem na to byla připravená...nechtěla jsem ji posouvat aby se neprobudila
1. črc 2010 ve 12:39  • Odpověz
Ivi, dívala jsem se na vaše fotečky.. Ty máš tu podložku co patří k monitoru přímo pod malou?? já mám monitor taky (i když jiný typ) a mám podložku pod matrací. Tak jen jestli to Valerku netlačí :confounded: A jestli to nemá být taky pod matrací??

Prosím tě, ke které Dr. chodíte v tom Bílým domě? Nevím, jestli bych kapala obojí.Asi bych se toho trochu bála :confounded: Já ještě na očním nebyla. V porodnici mi dali O-Septonex kapky a Pamycon do očí. Tak jsem 5 dní kapala. Bylo to dobrý a pak se to zas vrátilo. Ted´jsem zkusila to mlíčko a je to zatím dobrý, tak uvidím, co dál.
1. črc 2010 v 16:58  • Odpověz
autor
Marky, ta naše podložka taky patří pod matraci, ale v porodnici nám ji dali přímo pod malou a říkala mě tam p. as., ať to nechm přímo pod malou nějakou dobu. Tlačení mě trápí a řeším ho...dávám jí na to deku přeloženou na dvakrát, nepo peřinku atp., nenechávám ji ležet přímo na tom. Za čas jí to dám taky pod matraci, ale teď tím furt šibuju, ze strany na stranu a do postele na klín ke kojícímu polštáři- na tom hajá nejvíc.
Do Bíleho domu jsem volala a ptali se kde bydlíme a podle toho mě spojili doktorku, po tel. byla milá, tak uvidíme...jméno si nepapatuji
1. črc 2010 v 19:05  • Odpověz
autor
Koukala jsem na to foto :wink: v poviánu jsem měla deku, ale do poviánu už ju nedávám, to jen když jsme přišly čerstvě domů :slight_smile:
1. črc 2010 v 19:07  • Odpověz
autor
Marky koukni :slight_smile:
1. črc 2010 v 19:14  • Odpověz
Ivi no já to mám do elektriky a pod matradí a celou dobu to valilo v pořádku. Vždy to fungovalo ikdyž sem ji otočila na bok a opřela u kraje postýlky...tak nevim:( no snad to byl vážně jen falešnej alarm...
1. črc 2010 ve 23:53  • Odpověz
Holky nám monitor dechu (AC 401) v košíku házel falešné alarmy pořád :frowning2:, jak tam je měkké dno a ještě mám Matýska podloženého z jedné strany ručníkama pod matrací, aby neležel na rovném...
Tak jsme ho vypli....a dáme ho až do postýlky..

Včera večer bylo rodeo...měl mega prdíky, ale potom zase byla luxusní noc....spal od 20hod. do 2ráno a pak do 6....krááása :slight_smile:
2. črc 2010 ve 13:22  • Odpověz
Kristy mám stejnej jako ty, zjistila jsem, že jsem tu desku neměla v půlce postýlky ale výš na jedné straně . No a tu noc jsem ji dala hlavičkou že sice jako vždy měla tu podložku někde pod zadkem nebo ještě níž,(vždycky to snímalo v poho) no a jak už se pohybuje tak se nožkama jak se odrazila dostala to něco výš a ještě se otočila do křiva a tak už to asi ta podložka nezachytila...teď už ji mám v půlce postýlky a tak snad už nebudou takový šoky!:slight_smile:
Du žehlit :( :confounded: :fearful: :rolling_eyes: ještě tu mohl být zvracející smajlík
2. črc 2010 ve 22:11  • Odpověz
autor
Čauky holky, to jsou vedra co?? :confused:

Včera jsem byli na narozeninách švagrové a malá pak byla večer tak neklidná a vlastně i celé dopoledne, usla v klidu až teď v kolíbce. Myslíte, že to muže být tou návštěvou nebo vedrem?? Taky ji bolelo asi bříško, protože se kroutila a červenala....jestli ten oběd u tchýně :confounded: a to jsem se snažila nejíst nic co by jí neudělalo dobře :pensive:

Co oblíkáte drobečkům v tom teplu? Malá má jen body a ponožečky, no a to široké balení - pod tím se taky musí dost potit...

Kristy takže ty malýho necháváš spát a nebudíš ho na jídlo?? Já mám budík po 4hod max, kdyby si malá do té doby neřekla. Že říkali v porodce ať nejsou věrší intervaly jak 4hod... nebo je to zbytečný??

Ve čtvrtek jsme byli na procházce od Ronda k Antroposu po stezce a bylo to moooc příjemný, stínem v lese, akorát vzdálenost....

A v pátek oční - malá dostala antibiotika do oka, musím jí to vytírat borovou vodou nakapat a pak ještě masírovat - takže řve jako tur smudlinka moje malá :frowning2: a to vše po třech hodinách...zatím jí to neproplachovali ty kanálky, že je moc malinká a nemají na to nástroje. NÁSTROJE?? Je mě špatně z toho slova!!! V pátek kontrola a jestli to nebude dobrý, tak to kusí propláchnout.... :cry: :cry: :cry: a když to nepůjde, tak nás pošlou do dětské, prootže tam mají menší nástroje. Zatím jí to kyše dál... Kdyby jí to museli dělat přemýšlím jestli je nechat něco zkoušet a nenechat se rovnou poslat do dětské :confused:

Jinak co se domácnosti týče, zatím to flákám...chodím si i lehnout když malá spí, prostě to nedám v tahu i s nocí...

Jo a ještě mám vyřídit, že Marcela má problémy s netem a hned jak to vyřeší, tak sem za náma dorazí...

Joooo a co Eva?? Termín měla včera :dizzy_face: Já mimochodem v pátek :wink: :grinning:
4. črc 2010 ve 14:24  • Odpověz
Ahojky,
máš pravdu, to horko je strašný. Já jsem navíc ted´ zavřená doma, Elenka je nemocná, dostala ATB, tak sedíme doma :frowning2:
Sofince dávám taky bodýčko a když má studený nožky, trošku ju přikryju. V noci jsme spali u otevřenýho okna dokořán a dneska občas kýchala, tak nevím, jestli jí nemohla být zima :unamused: Ale přikrytá byla, tak nevím :cry:
Jinak bývá taky neklidná, myslím, že je jí přes den horko a někdy pije i po hodině. Jo a spát jí nechávám, jak dlouho chce.Budík si nenatahuju. Někdy spí víc než 4 hod, ale není to zase tak často, tak ji nechám, až se vzbudí sama. Pak to dožene častějším pitím :sunglasses:
4. črc 2010 v 18:07  • Odpověz
autor
Marky dík za info :slight_smile: a co to vaše očenko, vy jste to zvládly s tím mlíčkem??
Marky já sjem taky s malou přes den doma, do toho vedra se bojím - v té korbě je ještě tepleji než venku...šla jsem dnes ven až v půl 6 na hodinku...
Elenka amrodí? To je na prd takhle v létě :pensive:

Miloš má noční a mám tady mamku, tak trošku relaxuju, daly jsme si těstovinovej salát, malá relaxuje na kojícím polštáři (jsem to svázala k sobě a do toho ďolíčku ju dala, hlavičku má krásně akorát na tom polštáři a vypadá to, že je jí to příjemný...asi taky jak jí to šustí, když se pohne :dizzy_face:
4. črc 2010 ve 20:08  • Odpověz
Očička jsou lepší, ale občas jí z toho jednoho trochu teče, tak nevím,jestli je to úplně v poho :confounded:
Tak uvidím a když tak taky zajdu k Dr. At´se s tím pořád netrápíme :frowning2:
Jedna paní mě říkala, že byla s malou na proplachování kanálků a že pak měli konečně pokoj. Tak to tak taky beru. Jestli to jinak nepůjde, aspoň se s tím nebudeme furt zlobit. Že prý to nebolí. Tak nevím.
Pláče letím...
4. črc 2010 ve 21:26  • Odpověz
@ivanau Ivi, já jsme se rozhodla nebudit. Většinou stejně nevydrží dýl než ty 4hodiny (nejčastěji kojíme po třech hoďkách zhruba, v noci po čtyřech)....beru to tak, že krásně přibývá, je spokojenej, nálož v plínkách má správnou barvu i konzistenci, mlíka mám dost...tak proč mu trhat spaní.
Kdby neprospíval, tak to bych to řešila...
5. črc 2010 v 18:15  • Odpověz
autor
@daee Kristy už jsem to tak taky nechala a budíka si nenařizovala....navíc večer míváme kojící maratony - včera třeba hodinu a půl...tak to bych ji musela už za hoďku a půl budit... Akorát musíme kapat ty kapky do oka, takže tím ju budím stejně... Malá má už určitě taky přes tři kilča, kaká taky pěkně :grinning: včera jsme stoupla na váhu a měla jsem 54, pak s malou a 58kg - tak 4kg nemá, ale přes tři by mít měla :wink:

@markeetkaa Snažím se to taky tak brát, malá má to očko třeba přes den ok a ráno zas trochu zelepený a někdy i trochu přes den. Ptala jsem se Dr. říkal, že to nebolí, že se zavádí hadička a tou se to propláchne, ale rozhodně se nic nepíchá nebo tak...akorát mě říkala, že ty děti prostě strašně pláčou, protože se musí držet - setsra jim drží ruky kolem hlavy a maminka nohy - to jsem jí držela i u té prohlídky a dělalo se mě mdlo, jak malá plakala, jenže Miloš je v stejně v práci a moje mamka by to nesla stejně špatně jako já, takže nemám na výběr. Kamoška mě říkala, že u nich to držení zastal manžel. Jo ale prej na tom byli asi 5x než to pomohlo, ale to asi jako kdo...

Masíruju jí ty kanálky, jak mě řekla Dr. - můžeš to taky zkusit - jak kapneš to mlíko nebo co kapeš, tak ukazováčkem přitlačíš do vnitřního koutku oka a táhneš kolem nosíku ven (joko by jsi kopírovala kruhy pod očima) mají to hodně prokrvené, takže u té masáže to bělá a postupně červené. Zkoušela jsem to na sobě a nebolí to.

Chtěli jsem jít ven a tak jsme to natahovali až je tam před bouřkou, tak to nebudem zkoušet...otevřela jsem malé aspoň okno a spinká v kolíbečce. Uvařila jsem si Caro (prej je to dobré na kojení a taky na únavu, že se toho má při kojení pít hooodně s mlíkem. Mám i meltu, ale Caro se líp nachystá) a napsala vám. Miloš má teď 4dny volna, tak bude doma, hlavně teda v noci, je mě to nepříjemný být sama v noci... Mamka tady semnou byla obě noční a tak mě mrzí, že Miloš chtěla jet ze středy na čtvrtek na ryby...že si to kurna neodpustí aspoň v tom šestinedělí a staví mě do pozice, že to mám rozhodnout já, řekla jsem ať nejede a vidím jak to vysí ve vzduchu...
Protže nevím jak vy,ale já jsem teda docela dost unavená.....když usnu tak se nemůžu probrat...
Dneskal jsem vařila k obědu řízky asi tři hodiny než jsem si anšla čas to dodělat :grinning: je to sladký zabejvadlo to mimimo co??? :dizzy_face:
5. črc 2010 v 18:58  • Odpověz
Ahojky,
s tím očičkem pořád nevím. Malá je má celkem v pohodě, jen někdy je má trochu zalepený. Nebo jí z jednoho trochu teče.. Copak poznám, jestli má něco s kanálkama.?? Ale má je takový nateklý. .. Valerka je má taky nateklý??

Já si taky vařím Caro, je to takový pocit, že piju kafe, ale je to něco jako Melta :grinning: A je dobrý, že se to dá pít kdykoliv i večer.

Včera jsem byla "poprvé" nakupovat, bylo to fajn, ale nezvyk a tak jsem byla dost unavená :unamused: jo a měla jsem hroznou radost, že jsem oblíkla rifle jiný než těhu :grinning: :grinning: :grinning:
7. črc 2010 v 16:08  • Odpověz
Ahoj,
pred tydnem, 1.cervence, se nam narodil klucik - Honza Vasina, 3 750g, 52 cm.
Protoze odhad vahy miminka byl skoro 4kg, sla jsem na vyvolavany porod, po nekolika hodinach ale mimis zacal kolabovat a nez jsem se nadala uz jsem spala na operacnim sale...
Ale vsechno dopadlo dobre, miminko je zdrave a ma se k svetu. Ted uz jsme druhy den doma, usazujeme se, bojujeme s kojenim, prsama, zhnisanym ockem - no vsak to vsechny znate :slight_smile:
Mejte se krasne
E.
8. črc 2010 v 09:16  • Odpověz
EVI, velká gratulace!!!!!!!!!!!!!!!!!! At´jste oba zdraví a spokojení.
8. črc 2010 v 10:37  • Odpověz
Byla jsem dnes v Bílým domě s na očním. Do pravého kapeme ATB oční kapky. Po týdnu s se uvidí. Doufám, že to bude dobré.

Ivi, jak to vypadá s vaším očičkem?
8. črc 2010 v 15:02  • Odpověz
autor
Tak nejdřív veliká gratulace Evě...škoda, že tak složitý porod, ale hlavně, že jste oba ok a už se máte u sebe :dizzy_face:

Malé včera pročistili ty kanálky a hned ráno to bylo lepší, tak doufám, že to tak půjde i dál :slight_smile: kapeme i antibiotika po dvou hodinách a v pondělí kontorola...

Takže holky kdy zvládneme ten společnej sraz aby nám to všem nějka vyhovovalo?? Dopo? Odpo? A den? A místo?

Dneska máme taťku v práci, tak vegetíme sami, malá spinká (ovšem nevím jak dlouho pod okna stoupli cigoši a vyřvávají jak terfení :confounded: ) tak jsem to tady trošku poklidila a nachystala oběd, pračku, myčku...no však to znáte... odpo se s malou natáhnu a ven půjdeme až na večer.

Taky jsem nakydala do dortové formy piškoty se zakysanou smetanou...mooc dobý, osvěžující a neprďavý :grinning: no a sladký že? :grinning: :grinning: :grinning:

Marky rifle mám taky místo metru :grinning: a už je normálně zapnu hurááá, horší je se předklonit, to mě to měkké co mám te´d místo břicha pěkně teče :sweat_smile: :wink:
10. črc 2010 v 11:17  • Odpověz
Ahojky,
Ivi, tak jsem se nechala od tebe zlákat na ty tchibo kojící tílka a řeknu ti, že jsou super. Zvlášt´v těchto vedrech :sweat_smile: Do prodejny jsem se nedostala, tak jsem to riskla a objednala přes net.Trochu jsem váhala s velikostí, ale nakonec jsem se přeměřila a podle tabulky mám velikost 44. Je to hrozný číslo, ale říkám si, že je to těma kojícíma prsama :wink: :wink: :wink: A taky jsem šla do kojícího pyžama :wink: Taky dobrý, jen delší nohavice :confounded: To mi naštěstí babička zkrátí.

Kde jste, že nepíšete?? někde venku, co? Se máte, my doma. Nic moc :unamused: :unamused:
10. črc 2010 v 18:34  • Odpověz
autor
Tak tady nikdonic nepíše...asi tím horkem...

Jsme od včera u našich mají v chodbě jednu jednotku klimatizace, takže je to jen takové přijemné ochlazení , jsmev kuchyni s obývákem a relax, jen z nás neleje jak z koňů...

Dnešní kontrola na očním - zase průplach, ale snad naposledy, ještě kapeme kapky do pátku, ale na
KO nemusíme...
Šla jsem se objednat na kontrolu kyčlí a paní Dr. nás vzala hned a je to ok, takže konečně ju nemusím mundat do toho širokého balení, jen na noc jednu plenu ještě pro jistotu...to mě fakt potěšilo v těch vedrech to bylo na prd ty plínky..

Máme relax CD Lovely baby - děti brblou, zvonečky zvoní, ptáčci zpívají i dospělák má pocit, že je motýlek :grinning: včerajsem to malé pustili, když zažla plakat a byl klid, oči vyvalený a pak relaxovaně spala :grinning: takže kdo by měl zájem :wink:

Marky já mám ty trička furt na sobě a jedno na noc, nestíhám ani prát... jsou super...já si koupila 38-40, na doma je to ok. Do tchiba se musí hned, je to pak přebraný, když je něco fakt dobrý...
A co vy jinak??
12. črc 2010 v 15:07  • Odpověz
Ahoj, už mě to horko leze na nervy :frowning2: Už aby se ochladilo. Sofinka má pupínky z horka, asi potničky :frowning2:

Já taky kapu kapky do očiček, po 4 hodinách, tak natahuju budík přes den i pes noc, abych nezapomněla. V noci ji ani nebudím, jen nakapu a je to lepší než, když je vzhůru, aspoň se nebrání :sunglasses: A kapky zabrali, už nic neteče :grinning: :grinning: Mám radost.

Ivi ty nosíš ta trika jen doma? Vždyt´jsou moc hezký, i na ven by se dali, co? Objednávala jsem je přes net, ale měli už jen největší velikosti. Ale to nevadilo, protože do menších bych se nedostala.

Jdu něco pracovat, dokud spinká. Ve středu mi přivezou lehátko pro mimi, tak se těším a doufám, že se v ní bude malé líbit. Máte taky něco takového? Nejdřív jsem vybírala na bazaru a pak jsem koupila úplně novou Fisher Price.
12. črc 2010 v 16:31  • Odpověz
Evi obrovská gratulace!!! Hlavně že ste v pořádku! Těším se na všechny vaše prcky :slight_smile: :grinning:

Juuu...všichni jsou asi na dovolených ne?:slight_smile:) My pořád někde trajdáme...Vždycky se někam dopravíme, kde je voda, usadíme se pod strom a vegetujeme. Rob se koupe, (já párkrát teda sem neodolala taky:slight_smile:) ale nemám z toho dobrej pocit ikdyž jde jen o bazen. do rybníka bych nevlezla) já drndám prcka a kojim:slight_smile:) je zlatá..jak se s tím vedrem pere! Taky má potničky, ale je pořád usměvavá a statečná. Ono je ve stínu pod stromy docela fajn...

Marky taky mám lehátko, ikdyž víc využívám hrací deku http://www.elinka.eu/detail.php?zbozi=1923944 a lehátko toto http://www.modrykonik.cz/fotoblog/tineta/album/tehotenstvi/5165264/ pamatuji si že dvojčata co sem se o ně starala ho milovaly! Pro ingrid ho použiju když jsem v kuchyni a vařím, dám ji do toho aby mě viděla a povídáme si:slight_smile:)))
No nic děvčata, až budete ready na nějakou tu sešlost, tak my se budeme těšit..pokud se to stihne příští týden tak určo, ..potom od 24.7 do 15 srpna sme na dovolených tak jinak až potom..

12. črc 2010 ve 21:56  • Odpověz
Ahoj.
Píšete o hrací dece.
Tu naši prodávám,je od firmy Nattou,po jednou dítěti.PC 1300,nyní 500.
Pokud by jste měli zájem foto pošlu. Je podobná této http://www.spuntik.cz/nattou-hraci-deka-s-hrazdou-oasis/.
13. črc 2010 v 08:36  • Odpověz
autor
Ahojky, tak naša malá má dneska evidentně bolavý bříško, kroutí se, prdí, tak jsem teď hledala po netu a prej to dělá kravský mlíko :fearful: no to jsem nevěděla a leju si ho do Cara požehnaně a včera ještě koprovka :rolling_eyes: chudinka moje, plakala a plakala dopoledne, taky blinkla, porpvé tak víc, to mě vyděsilo (taky někdy blinkáte?) teď už spinká...snad jí už bude líp...

Ještě jsme u našich, ale už pro nás jede taťka.

Já mám taky takový lehátečko a dávám ho do kuchyně na stůl, když potřebuju něco udělat v kuchyni, až malou bude bavit hrazdička, tak stihnu asi i uvařit :grinning:

Marti a kam jedete na dovolenou??

Marky tílka by šly vzít ven, ale já se v tom necítím - jdou vidět ty vložky do podprdy a taky mě to obtahuje povolený břicho....leda s podprdou, ale to břicho...bych byla nervózní :wink:
13. črc 2010 v 16:06  • Odpověz
Tak jsem dnes vyrazila ven v tom kojícím tílečku :wink: Teda bez podprdy a vložek do podprdy. Mlíčko mě nijak z prsou netryská, tak jsem to riskla :grinning: A povolený bříško zatím neřeším, protože jsem relativně brzy po porodu a jako modelka holt ještě vypadat nemůžu :sunglasses: :sunglasses: :sunglasses: A v tom horku dneska zase mi to bylo celkem jedno :sunglasses:

My se chystáme na dovolemou někam na chatu tady u nás. To mě úplně s mimčem stačí a vyřádí se i ty naše dvě :grinning: K moři v žádným případě s takovým mrňouskem bych nejela.,

Zítra budu mít to lehátko :sunglasses: Moc se těším a jak ho malá přijme jsem zvědavá :slight_smile:

Ivi taky jsem slyšela, že některý děti jsou citlivý na to kravský mlíko :confounded: Já ho teda piju hodně, hlavně do Cara a tak, ale některý dny né a né pořádně zabrat a spinkat a jindy spí v pohodě, tak nevím, jestli je to tím nebo ne :astonished: :astonished:
Zkus ho vysadit a místo toho jiný mlíko a uvidíš jestli se to zlepší :zipper_mouth:
13. črc 2010 v 17:36  • Odpověz
Ahoj holky, zdravím po delší době....na net se moc nedostanu, Matýsek mě docela zaměstnává :grinning:
Vegetujeme u našich už dýl než týden...je to mnohem lepší než u nás v bytě, tak je na umření. Tady se rozvalíme do stínu na zahradu a je nám blaze....

@eva_g Evi...velká gratulace k mimču....tak jsme komplet :dizzy_face:

@ivanau nás prdíky taky trápí, naštěstí to nejsou vyloženě koliky, ale často po krmení se prcek kroutí, šponuje, rudne...no chlapeček, tak si to užíváme :unamused: .
Od včerejška dávám probiotické kapky (za nekřesťanských 600,- Kč) a uvidíme, hodně prý zabírají...Včera se malej pokakal do vaničky při koupání, asi jak si tam nahřál bříško a dneska ráno prděl u krmení jak starej chlap, tak snad mu to opravdu začíná pomáhat.
Blinkali jsme jednou (že se vyloženě pozvracel), ublinkáváme dost často.... :wink:
A Caro piju taky a kravský mlíko do něj pochopitelně leju...že by prděl z toho??? :astonished:
13. črc 2010 v 17:58  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.