• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Těhulky z Větrníku Brno :o)

(Zamčená)
26. července 2010 
Ahoj,
díky Ivo za fotky i rady ohledně širokého balení, jsou to obříci, malý bodýčka už asi neunosíme :slight_smile:

S tím navalováním nevím, jak to přesně myslíš. Kryštůfek prostě blinká a ublinkává, ne úplně po každém kojení, ale občas jo, někdy míň, někdy víc. Někdy třeba blinká i po delší době od kojení. Taky se zakuckává a nejspíš i polyká vzduch, protože občas se stane, že začne při kojení fňukat a odtáhne se, dám mu odříhnout a pak třeba ještě pokračujem v kojení. Někdy taky tak vyplazuje jazyk jakoby se mu navalovalo, tak když mám podezření, snažím se ho zvednout, aby si odříhl a někdy se zadaří jindy ne... je to věda :wink:

Já se snažím zatím žehlit vše, ale už se mi víckrát stalo, že jsem prostě neměla čistou vyžehlenou plínu nebo bodýčko s krátkým rukávem a tak jsem je prostě vzala nevyžehlené a nic se nestalo. Mimochodem, když jsme byli u našich v Žatci, tak tam mají o poznání měkčí vodu a ona když mi prala, tak se nemuselo žehlit vůbec nic, protože to bylo krásně měkoučké a minimálně zmuchlané. Pěkně mě to naštvalo, že tady v Brně je to taková mizérie :unamused: žehlím teda hlavně kvůli tomu, aby to prádlo změklo a navíc musím napařovat jak blázen :angry:

A jak ses Ivy ptala na to kojení s kojícím polštářem, já už ho vůbec nepoužívám, kojila jsem na něm do té doby, než jsme se to naučili mimo a než se mi vyléčil ten zánět. Teď většinou v obýváku na gauči nebo v ložnici opřená v takové té klasické poloze, a to i v noci, v leže nekojím, nešlo nám to a teď už jsem to dlouho nezkoušela. Navíc Kryštůfek je za 10 minut nakojený, tak to zvládnu i v noci v sedě... A mám pocit, že se mi levé prso nalévá víc než pravé, i když je střídám....

Jdu se rychle nasvačit, než se Kryštůfek vzbudí :wink: ¨pěkný zbytek neděle
25. črc 2010 v 16:43  • Odpověz
Jen doufám, že Vám tu nebudu moc vadit :sweat_smile: :confused:
25. črc 2010 v 17:11  • Odpověz
Tak jsem nakojila a rovnou i vykoupala, abych měla vše hotovo, kdyby usnula :wink:

Tak jestli vás to ještě zajímá, popíšu vám ten můj porod :dizzy_face: Dopoledne jsem strávila asi 2 hod v porodnici, protože jsem měla ráno vlhké prostěradlo a myslela jsem, že je to plodovka. Nakonec se ukázalo, že není.. Ale od té doby, jak do mě Dr sahal mě začalo trochu pobolívat břicho :confounded: Jela jsem ještě do města koupit maliník a pár dalších věcí. Bříško pobolívalo,ale nebylo to poprvé, nepravidelné bolesti mě trápily s přestávkami asi 3 týdny. Pak jsem jela k Blance, pozvala mě na oběd :grinning: Bolesti nepřestávaly a jak mi je Blanka začala psát, zjistila, že jsou pravidelné. Zajistila jsem hlídání pro holky a jela i s Markem po porodky. Vyšetřili mě ve čtvrt na tři a byla jsem na 3 cm otevřená. Pak na porodní pokoj, udělali monitor. Ve tři hodiny jsem už byla otevřená na 10 cm..docela rychlovka :astonished: Kontrakce zeslábly, daly mi do žíly oxytocin. Tlačila jsem docela dlouho..Malá nešla vytlačit, měla hlavičku na stranu, a já už nemohla.. Nakonec mi udělali nástřih a byla na světě. Jak jsem ho tak strašně nechtěla, tak jsem za něj v tu chvíli byla vděčná, protože jsem toho měla už vážně dost. Myslím si, že by to bez nástřihu nešlo, hlavně, že nebyly kleště nebo císař.

My používáme plínky Pampers a Fixies a jsem spokojená. Ivi, jaký máš ty?
Navalování nás netrápí, dudlík si vezme jen občas, moc ji nenadchl. To se radši nechá udyndat prsem :confounded:

Ahoj Katko, jestli chceš, přidej se k nám a napiš ním něco o sobě :wink: Chodila jsi cvičit taky přímo k Blance? A jak se ti líbila?
25. črc 2010 v 19:26  • Odpověz
Jo a snažím se žehlit z té vnitřní strany. Jednak mám lepší pocit (že tu péči nějak neodbývám) a jednak má pupínky, asi potničky, ale jak se ochladilo, je to lepší,ale úplně nezmizely :frowning2: :frowning2: A taky má sušší pokožku, tak se ji snažím, co nejvíc promazávat mandlovým olejem od Blanky. Mám ještě krém Seba med, ale s tím počkám až bude po pupínkách :confused:

Jinak se na mě krásně směje, kouká na mě, no nádhera. Schválně uhýbám obličejem na stranu a ona za mou otáčí hlavičku. Je k sežrání :grinning:

Též se hlásím na srazík.Třeba na začátku srpna? Kdo může přijde, kdo bude na dovči, přijde příště :sunglasses: Co??Kdy by se vám to hodilo? Napadá mě sobota 31.7.?? V té zemanově kavárně?? Na zahrádce, když bude teplo, tam se s kočákama vlezeme :grinning: :grinning: :grinning:
25. črc 2010 v 19:38  • Odpověz
25. črc 2010 v 19:56  • Odpověz
@markeetkaa Ahoj a děkuju za přivítání :slight_smile:

Tak něco mě. Dobře.
Jmenuji se Kateřina Holešinská, bydlím v Brně a je mi 30let. Před měsícem se nám narodila dcerka Nikolka a nemůžu se jí pořádně nabažit, ale to určitě znáte, když máte doma také miminko :dizzy_face: :dizzy_face:

Akorát u Markétky jsem si všimla, že už doma dvě děti má a co jsem tak pochytila, tak má už třetí holčičku :sweat_smile:
Chtěli jste na potřetí klučíka? Kolik je holčičkám?

K tomu žehlení, já ty strany žehlím všechny. Sice je víc práce, ale zdá se mi to potom měkké než když to sundám ze sušáku. Aviváž stejně nepoužívám, i když už je i pro miminka, ale jelikož peru v Persilu (Persil Sensitive), tak se mi to zdá v pohodě, aniž by tam člověk tu aviváž musel dát.
Jaké používáte prášky vy?

Ivčo, to široké balení vypadá dost děsivě. Malá je v tom jako brouk pytlík, ale když ji to má pomoct, tak je to jedině dobře, že to nosí :wink: Snáší to dobře?
My máme zatím kyčle v pořádku, ale jedna kontrola nás ještě čeká, tak jsem zvědavá.

25. črc 2010 ve 20:00  • Odpověz
Ježiši, jsem tu nová a už vyzvídám :sweat_smile: :zipper_mouth:
25. črc 2010 ve 20:00  • Odpověz
@markeetkaa lehátko je suprové, jak se tam malé líbí?
Budeš mít nějaké fotečky?
25. črc 2010 ve 20:01  • Odpověz
@markeetkaa Ještě k té Blance.
Byla jsem hrozně ráda, že byla u porodu. Tak nějak si nemůžu představit, že by tam nebyla. Její přítomnost byla hodně uklidňující, vysvětlila mi co nás čeká atd. akorát manžel z ní nebyl nijak nadšený, ale to nevadí. On nerodil :grinning:
25. črc 2010 ve 20:04  • Odpověz
@katkaholesinska Odkud jsi? Já z Černovic. To víš, že jsme si trochu přáli kluka, ale ted´jsem vděčná za holku. Já bych to s klukem snad ani neuměla :grinning: Holky mají: měsíc, 3 a půl a 8 a půl roku :slight_smile:
Já peru v pracích ořechách. Je to čistě přírodní prostředek.
Lehátko se malé líbí. když nespí, tak už ji nebaví jen tak ležet v postýlce. Chce být s námi a dívat se okolo. A já potřebuju volné ruce :grinning: Už v něm i usnula, tak si myslím, že je v něm spokojená :wink:

Na kontrolu kyčlí se jde přesně v 6 týdnech?? A kde jste s tím byly. Mě v porodce dali vizitku k Dr na Merhautovu. Ale my máme Dr i v Černovicích, tak váhám.. Ivi, ty jsi byla v Bílým domě?? A co očička? Už je máte úplně v pohodě? Doufám, že jo.

Věrko, zaujalo mě, že chceš mít děti tak brzy po sobě :dizzy_face: Slyšela jsem, že ze začátku je to záhul. ale pak až povyrostou tak dobrý že si spolu hrají. Já osobně jsem ráda, že je Elenka už "velká" a chápe, že pořád kojím a nemůžu se jí věnovat. Vyhraje si hodně sama a pohádku si pouští taky sama :grinning:
25. črc 2010 ve 20:22  • Odpověz
@markeetkaa Já jsem z Řečkovic, ale nebydlím tu nějak dlouho.
Kyčle nám kontroloval dr. v porodnici a potom mi dal vizitku do Dětské nemocnice, kam se chodí v 7týdnech.
Proto jsem napsala, že nás ještě 1kontrola čeká. Snad jich není víc nebo jo :confused: ?!

Tak to máš už velké slečny, určitě ti pomáhají s miminkem :dizzy_face: :dizzy_face:
Volné ruce, to znám. Také chvílu přemýšlím kam ji dát, ale většinou vyhraje cestovní postýlka, kterou mám v obýváku. Takže mě má malá po ruce, i když to ještě moc nechápe, ale já jsem aspoň klidná, protože ji mám na očích.
Nedávno nám pípal monitor dechu a od té doby se malé držím jak klíště :sweat_smile:

Prací ořechy? O tom jsem ještě neslyšela. To je čistě pro miminkovské věci nebo v tom pereš i vaše?
25. črc 2010 ve 20:37  • Odpověz
Nabízela vám taky Dr očkování proti pneumokokům? Synflorix hradí (myslím) pojišt´ovna ale já asi dám Prevenar 13. Tam je nějaký doplatek, ale přijde mi lepší.
25. črc 2010 ve 20:39  • Odpověz
Toto jsou ty ořechy:http://www.branakdetem.cz/mydlove-orechy-150g-testovaci.htm Mám i sůl na skvrny, ale ten je jen na bílé prádlo. U barevného pozor na něj.
Peru v tom hlavně mimi oblečky, ale když je třeba přihodím i naše :grinning:
My jsme měli kyčle v porodnici v pohodě, tak snad i ted´budou dobrý. A není ještě kontrola v půl roce?
25. črc 2010 ve 21:04  • Odpověz
@markeetkaa Díky za odkaz, určitě na to mrknu :wink: a ty jsi s tím teda spokojená, jak tak o tom píšeš.
Řekla jsem o tom manželovi a ten na mě vytřeštil oči, s tím, že o tom také neslyšel :grinning:

Jinak na to očkování, jsem rozhodnutá pro Prevenar 13. Budeme u dr.doplácet něco kolem 400,-kč :wink:
25. črc 2010 ve 21:14  • Odpověz
Přihodila jsem konečně pár fotek Sofinky.. Novější jsou ještě ve fot´áku :grinning: Na ty si musíte počkat :grinning:
26. črc 2010 v 11:08  • Odpověz
Ahoj holky, tak mám chvilku čas, když malá spinká. Po obědě chceme jít ven, tak snad nebude zase pršet :unamused: to počasí je k zbláznění, jednou je nechutné vedro a potom teploty spadnou o 20stupňů dolů :rolling_eyes: Pro ty mrňousky je to šílená zátěž, teda já to aspoň vidím na naší malé, jak je v těch rozdílech protivná :frowning2:

Marketko, malá je krásná :slight_smile: Kdepak jsi rodila, ten pokoj mi připomíná Bohunice :sweat_smile:

Tak, víc toho napsat nestihnu. Malá pláče, tak snad později.
26. črc 2010 ve 14:16  • Odpověz
autor
Zdar babizny :grinning:
nejdřív vítám Katku :wink:

POZOR POZOR!!! :grinning:
...volala jsem Blance...jdeme tam zítra platit porod a ptala jsem se jí, že bysme možná chtěli chodit na tu baby masáž s psychomotorickým vývojem (omlouvám se, že jsem mluvila za vás všechny, i když vím zatím jen o Věrce, že by chtěla), ale napadlo mě co se domluvi a chodit zase jen naše skupinka?? Blanka říkala, že by to šlo a bylo fajn. Buť můžeme počkat od září s nějakou paní a nebo v srpnu, když se domluvíme jako skupinka by to vzala Blanka :slight_smile: Ptala jsem se od kdy to doporučuje a že se může od 3týdnů, ale ona se přiklání k ukončenému šestinedělí.... Tak co vy na to??

Věrko, myslela jsem navaluje jako navaluje, vstrčí jazyk a obrátí se jí žaludek...tak nevím...

Jinak jsme dnes koupila očkovací látku na ty rotaviry - drahý jak něco - 4600Kč tři dávky. :sweat_smile:

Marky Sofinka je kočka :slight_smile: konečně ji vidíme :wink: Lehátko supr, mám taky lehátko, ale malá tam ještě moc nevydrží, chvilku kouká a pak plače...

...už jsem zrušili kolíbku, jak se malá hýbe otáčelo ji to na stranu a máme v obýváku taky cestovní...natáhla jsem jí tam kašpárky a na to zavěsila sem tam blbinku a už se na to dnes smála :grinning:

Já to žehlní nestíhám, jste dobré a ještě s obou stran...dnes musím vyžehlit aspoń něco Milošovi a teda té malé...
ˇ
Kyčle už máme naštěstí ok, jen pro jistotu máme plínku na noc, ale zatím nedávám jak je vedro a chci se zeptat jestli by nestačila ještě jedna pamperska na dupačky na noc...kontrola je v 6týdnech, pak myslím ve 3 měsících (máme jít v září/říjen) a pak neví jestli není i v půl roce, ale to bych kecala :slight_smile: Byla jsem v Bílém domě

Jo a ke kojení, já kojím přes den na polštáři v novi ležíme a zas mě to Věry moc nejde tak v sedu, jak říkáš...třepe se mě ruka a tyky nevím jak malou dobře držet, aby jí to bylo pohodlný, za chvílu mě bolí záda a taky nevím kam dát malé tu spodní ručku. A taky papáme teda dýl než vy....nejmíň 10min s každýho prsa, někdy s jednoho dýl...nějak neumím poznat, kdy ještě pije a kdy mě jen dodá...většinou ji neodtrhávám a čekám až se pustí...

Kdy se píchá ten Prevenar??

Ufff, doufám, že jsem napsala vše co jsem chtěla...
26. črc 2010 ve 14:39  • Odpověz
autor
Napsala jsem toho dost, ale teda jak analfabet :confounded:

Marky očičko máme doufám ok, i když dne ráno se malé blbě dýchalo, chrčelo jí to v nosánku, ale žádnej šušák nebyl vidět, tak jsem použila odsávačku, no a v každé dirce šušeň jako hrom a v té u toho očenka měla i sopel - očko měla mokrý a trošku zalepený, ale ne žlutým - až jsem vyčistila nos tak to přešlo. Doufám že nebude mít rýmu :confused: je to takto normální?? Netušila jsem, že se dětem tahají šušáky až z paty :sweat_smile: myslela jsem, že jen až uvidím něco v dírce...

A co máte oblečeno, když je zas venku chladněji?? Malá má body s krátkym, ponožky a tepláky...ven jsem jí davala kalhoty s laclem a včera body s dlouhým a svetr, čepku a přikryla dečkou... Stačí dát na to body s krátkym svetr nebo musím převlíkat, když jdeme ven??
26. črc 2010 ve 14:48  • Odpověz
autor
!!!!!!!!!!POZOR!!!!!!!!!!

Založila jsem soukromou skupinu - najdete to v odkaze Soukromé skupiny - název - Maminky z Větrníku Brno :o) a téma diskuze je Miminka...

...takže tady přečíst co se řešilo na konci a pokračovat tam, ať se nemusíme ohlížet a můžeme se rozšoupnout. :grinning: Doufám, že jsem na nikoho nezapomněla pokud ano, napište IP nebo sms. Ale zapsané jsou - Věra, Marcela, Markéta, Martina, Eva, Blanka, Katka, Kristýna a Já.

Takže zatím pááá
26. črc 2010 v 15:16  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.