• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Těhulky z Větrníku Brno :o)

(Zamčená)
26. července 2010 
Ahoj holky, jdu Vás tady všechny pozdravit..... :slight_smile:, dneska je tak krásně venku, že jsem vyrazila k našim, kde mám uloženou výbavičku a pustila jsem se do praní.....a schne to jedna radost, jen je toho jaksi hodně :confounded:.
Mantinely ani třeba chrániče na matraci teda neperu, jen to, co přijde do kontaktu s prckem...
17. dub 2010 v 17:30  • Odpověz
Jo jo jen , co přijde do kontaktu s prckem. A žehlit z vnitřní strany.. Taky bych měla začít s praním a žehlením..
17. dub 2010 ve 20:38  • Odpověz
Kristy:slight_smile: já už to mám opraný, vyžehlený a nachystaný a přiznám se, že by mi nevadilo se do toho pustit znovu:slight_smile:) Myslím, že jsem ve svým životě nikdy nic nevyžehlila tak ochotně a pořádně :grinning: :sweat_smile:

Dneska bylo konečně fakt moc hezky. Snad bude i zítra. Naše hospoda slaví zítra 4 roky a tak sem se vydala do tesca koupit nějaký ceny do tomboly...nějak mi dochází nápady, aby se ty ceny rok co rok neopakovaly a tak sem nic moc nevymyslela, stejně těm děckám udělají největší radost nějaký flašky a slevy...:slight_smile:)))) Ale zato jsem koupila další minibalení plínek:slight_smile: Ty jsou tak roztomiloučký:slight_smile: 2 - 5 kg maličký huggies..snad to malinké nebude nějak dráždit prdelku:slight_smile: Já moc na ty látkový nejsem...připadá mi to moc práce a času promrhanýho...jsem holt lenoch:slight_smile:) Leda možná pár prvních měsíců přez papírovou ještě dát látkovou kvůli kyčlím..Tak uvidíme..kdyby nesnášela papírový nebo sme je nomohli používat z nějakých důvodů, tak mám od kamarádky doporučený jedny prý skvělý. Vyzkoušela prý pár různých a tyhle se jí osvědčily.hned jak se připojí hodím odkaz..páč si to tedka nepamatuju (přeinstalovaný windows a smazaná historie na skype)..jen vím že stály okolo 500 jedna a byly bio:slight_smile:) Ale vychvalovala si je do nebes! detailům sem moc nevěnovala pozornost, protože jsem rozhodnutá pro papíráky ... starala jsem se 5 let o miminka a vždycky, až na jedno, rodiny používaly papírový. Takže z praxe vím, že je to míň práce, stresu a víc času a klidu:slight_smile:)) Zvlášť u dvojčátek, který jsem měla na starost:slight_smile: Tam bylo akorát kuriozní, že chlapeček nesnesl pampers:slight_smile: jiný značky v pohodě:slight_smile: Ty látkový se dycky musely namáčet a kdovíco..ale to miminko bylo nemocný a na ty papírový pleny alergický (ono bylo na všechno alergický chuďátko)

Ještě mě tak napadlo..jaký máte ty chrániče na matraci?? já objednala nějaký online a připadají mi takový ble:slight_smile: plast zespodu a froté na povrchu...ikdyž na tom bude ještě prostěradlo nevim jestli je to vhodný ..

Tak zítra přeji všem pěknou doufám slunečnou neděli:slight_smile:
17. dub 2010 ve 21:10  • Odpověz
Ahoj holky,
konečně jsem se dokopala k tomu, abych se prokousala přihlášením na modrého koníka. A musím se hned zeptat, co říkáte na prohlídku v Bohunicích? Myslím, že to bylo docela fajn. Já už jsem byla taková docela rozhodnutá, že dám přednost Obilňáku. Byla jsem i na prohlídce minulou neděli. Bylo nás tam docela dost. Čekali jsem v čekárně a nějaká žena z personálu, že my to máme bez komentáře (nebo tak něco) a můžeme se podívat do porodních pokojíků, kde jsou otevřené dveře. Ta byla teda příjemná :o( Pokojíky se mi zdály takové malé. WC, sprcha je tedy u všech, což je podle mě super. Tak teď po těch Bohunicích, kde byla velmi ochotná porodní asistentka, jsem v rozpacích. Už se mi o tom i zdálo. Obilňák nebo Bohunice, pokojík malý, velký, se sprchou, WC bez, pokoje šestinedělí? Tak to jsem tedy zvědavá, jak to s námi dopadne. A co Vy? Už máte vybranou porodnici?
17. dub 2010 ve 21:25  • Odpověz
autor
Zdáár holky :grinning: tady byla dneska svižná doskuze na víkend, tak to jsem ráda :slight_smile: přihoďtě fotky, ať není zmatek kdo je kdo :wink:

Já dnes byla na stavebním veletrhu, jen na čumendu a radit ještě s mamkou jedné známé - plánuje rekonstrukci bytu. Ale nic moc tam nebylo teda...
A večer jsme zkoušeli vyrobit sushi, bylo to fakt moooc dobrý. Udělala jsem si těhu verzi bez sirových ryb.

Dotaz: Takže dětské oblečky se žehlí z rubu?? Jako opačně?? To nevím...
17. dub 2010 ve 22:26  • Odpověz
Holky ty plíny jsou tyhle: http://www.bumgenius.com/
17. dub 2010 ve 23:37  • Odpověz
Dobré ráno holky!

Marky: děkuju za upozornění na to žehlení....to jsem netušila a žehlila bych asi normálně, co není úplně jemňoučký :slight_smile:

Marti: já mám ten chránič stejný...taky z netu....nahoře froté, dole um.hmota....asi to tak má vypadat :unamused:

Jani: ahoj :slight_smile:, já jsme víceméně rozhodnutá pro Bohunice, máme je blíž, tak je to mnohem praktičtější, ale chci ještě mrknout i na Obilňák, aby kdyby byl stop-stav v Bohunicích, tak abych věděla, do čehu jdu.
Ale mě docela odrazujou ty plastem oddělené porodní pokojíky (standardy) v Bohunicích.....asi mi to bude v danou chvíli jedno, ale teď řeším, že mě každý uslyší jak funím a vzdychám.. :confounded:. Na druhou stranu na sále je člověk "chvíli" a pak na šestinedělí a to tam zasë je krásný......
Tak já Vám holky nevím.... :unamused:
18. dub 2010 v 08:29  • Odpověz
ahojky po delsi dobe a preji hezkou nedeli, ja teda zehlila a zehlim uplne vsechno a i ted zehlim malej ponozky, puncochy :grinning: a zehlim teda normalne...proc se melo z vnitrni strany? :sweat_smile: :confused:
18. dub 2010 v 08:34  • Odpověz
Ahoj holky, jdu vás jen pozdravit jako bývalá cvičenka Větrníku :slight_smile: Rodila jsem v Bohunicích a jestli se podaří druhé, tak tam půjdu zase. Kdybyste měly nějaký dotaz ohledně čehokoliv, tak ráda pomůžu :slight_smile:
18. dub 2010 v 08:46  • Odpověz
Ahoj holky, dnes je krásně.. To mám radost.
Ivi, jo žehlí se to ze strany, která přijde do styku s mimčem asi kvůli lepší dezinfekci Dět´átka mívají citlivou kůži. Tak asi proto. žehlím takto všechno i kabátky a kolem jednoho roku nebo tak nějak, když není kožní problém tak s tím přestávám.
Já mám ten chránič taky stejný, koupila jsem obrovský na manželskou postel, protože malá za náma v noci chodí a někdy se tam i počůrá. Už mě začalo zmáhat tahat se s matrací, která je naštěstí vypratelná a pořád prát. Tak na tom ted´spíme a je to v poho. Trošku se to krčí, ale mimčo je lehoučký, tomu to vadit nebude.
Taky se chystám do Bohunic. To by bylo dobrý, kdyby jsme se tam některé potkaly. Samo až na šestinedělí, na porodním sále nám to bude jedno :grinning: :grinning:
18. dub 2010 v 08:46  • Odpověz
dobrý ránko..to jsem si dneska pospala:slight_smile: ( 10:30 ) :sweat_smile:
Tak já ho Kristy vyzkouším a uvidím..vyhazovat se mi ho moc nechce...sem dokonce koupila aktivně 2!
Marky taky jsem ho koupila i na manželskou postel a ikdyž sem na to natahla ještě jedno froté prostěradlo a pak jedno bavlněný, měla sem pocit jakoby to vlhlo, manžel neřikal nic, tak nevim...takový nepříjemný to bylo...mimi se ale nepotí a spí v dupajdách, tak to bude asi ok:slight_smile:
To velký chci obšít nahoře něčím příjemným a mít ho jako picnic deku:slight_smile:))

Ivi: pohlaď za mě bříško, že přeju vše nejlepší k svátku :slight_smile:
18. dub 2010 v 10:58  • Odpověz
Ahojky, my jsme se dneska byli projít do Jundrova na skvělý oběd v restauraci na Piavě a bylo to moc fajn :sunglasses:

Jani, já jsem rozhodnutá pro Bohunice...

Marky, díky za tip se žehlením naruby, to by mě nenapadlo, ale má to logiku :slight_smile:

Trochu mě stresuje, že všichni perete a žehlíte, což asi taky znamená, že máte všechny oblečky a já ještě nemám ani skříň!!!! :confounded: O oblečcích nemám moc přehled, protože jsou to všechno podarované věci nacpané v taškách :unamused: Ale doufám, že příští týden to se skříní v Ikei klapne a pak už si budu moct ve věcičkách taky udělat trochu pořádek...

Chtěla jsem se zeptat, jestli některá z vás plánuje darovat pupečníkovou krev? Já bych hrozně ráda, mám pocit, že mě osobně to nic nestojí a můžu tím někomu pomoct...
18. dub 2010 v 17:01  • Odpověz
autor
Čau holky, včera už jsem neměla sílu se sem ani mrknout....

Byli jsme dopoledne na výletě v Mikulově (na zámku), oběd a pak jsme se doma pustili do dalších úprav...za chvíli to tu vypadalo jako po výbuchu :slight_smile: Ale už jsme konečně malé dodělali vnitřek skříně a manžel poskládal přebalovák - na ten jsme ale museli nejdřív udělat místo...i s návodem to zabralo dost času... Ještě jsem přebrala všechny oblečky co jsem měla nacpané v taškách a rozdělila jsem trošku podle velikosti - většina se mě zdá dost velkých, ale zase jsem ráda, že nebudu hned řešit, že malá povyrostla, jen sáhnu do spodní police a vyřadím to malé....jsem pak večer už sotva lezla.

Dneska ráno jsem byla v poradně a vše ok...čípek ok, cukr taky, tak jsem ráda. Akorát mám zase zánět, tak jsem dostala tabletky a i mazaní pro manžela.. :confounded: Příští týden jdu na třetí diagnostický ultarzvuk a na krev. další poradna za 4týdny.

Marti (tineta) moc díky za přání, taky jsem říkala do bříška, že má takovej polosváteček :grinning: :dizzy_face:

Holky mě tak trápí alergie, já se asi upčikám :frowning2: a usmrkám...stromy a trávy...dneska na mě vzhlížela paní v šalině, ale fakt nevím co bych stím udělala...
19. dub 2010 v 11:11  • Odpověz
autor
Jo a Věrko, já jsem rozhodnutá pupečníkovou krev darovat, přesně jak říkáš, když můžeme pomoct a nic mě to neudělá.... :slight_smile:
19. dub 2010 v 11:13  • Odpověz
Ahoj holky, vsetky vas zdravim, aj miminka :slight_smile:,

som rada, ze si takto mozme spolu pokecat a vymenit skusenosti, vdaka Ivke :slight_smile:.
My sme mali tento tyzden narocny, same vybavovacky a lietacky, nic som nestihala, ale verim, ze teraz to uz bude lepsie :wink:.
Maly nam pekne rastie, ultrazvuk v 32tt dopadol dobre, tak som spokojna :dizzy_face: . Vybavicku pomaly dokupujeme, plienky sme kupili aj bavlnene, ale uvidime, co sa osvedci :wink:, tento tyzden objednavame kociar,...a tak pomaly to snad ubuda.

Ivka+Verka, aj ja uvazujem o odbere pupocnikovej krvi, ale este som sa o tom viac neinformovala, jedna znama bola dost prekvapena, ked jej na Obilnaku povedali, ze nemaju zaujem... :frowning2:

Tak zatial...dobru chut k obedu :slight_smile:
19. dub 2010 ve 12:14  • Odpověz
Ivy, z jiného než těhotenského soudku... :wink: prosím tě, když jste kupovali v Ikei skříně, vešly se vám do auta, kombíka? Nebo jste si to nechali dovézt? Myslím, že tam budeme mít největší kus o rozměrech 100 x 236. A smontoval je Miloš sám? Díky a všem pěkný den :slight_smile:
19. dub 2010 ve 13:00  • Odpověz
autor
Tak Věrko, dám ti rozporuplnou odpověď :grinning: když jsme si je kupovali, tak jsem je odváželi tranzitem (bylo to 5,5m skříní) a odvezlo se to tak naráz. Smontoval je Miloš se svým taťkou během pár hodin, je to takový furt dokola stejný (máme Pax sistém)... No a když si je kupovali naši (3,5m domů a 3m do práce) tak je Petr odvozil sám kombíkem octávkou (kufr ale pootevřený), vynosil je taky sám a smontoval je taky sám...takže asi tak :sweat_smile: :grinning:

Hodím vám sem večer foto jak jsem to malé udělala v té skříni, mám z toho děsnou radost, ale teď nemám foťák u sebe :slight_smile:
19. dub 2010 ve 14:24  • Odpověz
autor
systém PAX pardón :sweat_smile: :rolling_eyes:
19. dub 2010 ve 14:26  • Odpověz
tomu říkám vyčerpávající odpověď :slight_smile: super, díky, taky chceme pax a k tomu komodu malm... každopádně nevím, nevím s tím otevřeným kufrem... hlavně už abysme jí měli doma :wink:
19. dub 2010 ve 14:33  • Odpověz
autor
Oni mají i odvoz, ale nevím jak je to cenově...ten tranzit je asi nejlepší, ale v kombiku se to dá, když se ten kufr nějak přichytí... Miloš to tak ale vézt nechtěl, Petr si zas nechtěl půjčovat tranzita :grinning: :grinning: Já jsem z těch skříní úplně urvaná, je to tolik přehledného prostoru, i když to máme jen v provedení bílé dveře a zrcadla, bylo to nejlevnější...malé jsem tam dala tyčku na bodyčka a kabátky a v ikei jsme koupili i malá ramínka a ještě v ní má 6 polic...zdá se mě to přehledný, večer to sem hodím
19. dub 2010 ve 14:39  • Odpověz
autor
Nic, jdu se chvilku natáhnout a pak letím cvičit do Větrníku :wink: zatím pá
19. dub 2010 v 15:09  • Odpověz
holky, muzu se zeptat, chodily jste i do plavani ve vetrniku?plave se ve slane vode?
19. dub 2010 v 15:13  • Odpověz
koukam, ze se tu rado nakupuje v Ikea :dizzy_face:
19. dub 2010 v 15:13  • Odpověz
Ivy, znamená to, že jste měli tranzita půjčeného z Ikei? nebo jsem to špatně pochopila...? :sweat_smile: Užij si cvičení :slight_smile:

Vendy o plavání ve Větrníku nevím podrobnější info... ale vzhledem k tomu, že na stránkách píšou, že se to koná na ZŠ Pastviny v Komíně, tak předpokládám, že voda slaná nebude.

Já teda docela nerada nakupuju skoro cokoliv, ale když už musíme, tak třeba Ikeu volíme, protože je relativně levná, ale přitom ta kvalita není tak špatná jako třeba v Asku, a je tam celkem variabilní výběr, snadná montáž.... Ale třeba manželskou postel máme ze studia zdravého spaní a obývák atypický vyrobený na zakázku... a když dojdou peníze... hurá do Ikei... :slight_smile:
19. dub 2010 v 16:46  • Odpověz
:slight_smile: Věrko my sme nábytek vozili v osobáku..klasickým hatchbacku...vezli sme skříňě, knihovnu expedit z ikee :slight_smile: 2 m sedačku do hospody i dokonce 4metrovej koberec:slight_smile: prostě se akorát ten kufr musí uchytit k čemu posloužili gumy a pak nějakou tu zelenou srandu přivázat na konec aby to bylo vidět že to trčí...stačilo složit sedačky vzadu a tu přední posunout co nejvíc dopředu. Když sme dřív měli kombíka, tak to bylo ještě jednodušší...oni to v tý ikee mají docela skladný.
Poskládat to asi taky nebyl problém:slight_smile: dělal to Rob sám..a myslím, že některej ten nábytek je docela puzzle:slight_smile:) ale zmákl to...
Jinak kdybys chtěla, zavolej si do Idea nábytek, to je na Cejlu, 545 213 219
zeptej se jestli by ti dali číslo na týpka kterej jim vozí nábytek...je to borec kterej vozí po Brně za 350,- já si to jeho číslo neuložila, ale nebyl s ním problém..dokonce mi i za stejnou částku odvezl staré sedačky z hospody na skládku:slight_smile:)

taky jsem rozhodnutá darovat pupečníkovou krev. jen jestli ji budou chtít kvůli vadě srážlivosti..uvidíme..:slight_smile:
19. dub 2010 v 18:28  • Odpověz
verkak, no ono prave nektere ZS maji slane vody, tak se ptam...jak jsem chodila ja do CENAPu plavat, tak tam na ZS meli prave slanou vodu :wink:
19. dub 2010 v 19:55  • Odpověz
Tak díky moc za všechny odpovědi :slight_smile: Myslím, že to zvládnem nějak převézt, i kdybysme měli nandat zahrádku :slight_smile:

Ještě jsem se chtěla zeptat, jestli některá z vás uvažuje, že by nenechala mimčo v porodnici očkovat na tbc? Zaujalo mě to, když Blanka mluvila o porodním plánu, ale už si nevzpomínám, jestli to pak nahrazuje nějaká pozdější vakcína? Přijde mi zbytečné píchat do mimča 3 dny po porodu nějaké bacily... navíc kamarádka říkala, že se to jejímu malému hojilo snad 7 měsíců...
20. dub 2010 v 11:29  • Odpověz
Ahoj holky, tak jsem se sotva přihlásila a přidala pár příspěvků a už zas budu končit. Dnes jsem byla na prohlídce v porodnici a miminku zjistili nějaký růstový problém, takže jdeme ve čtvrtek do porodnice na nějaký zátěžový test, který prý údajně může skončit císařem. Každopádně problém je, takže malou už asi v bříšku nebudou chtít nechat. Snad vše dobře dopadne, i když máme jen 2 kg. Ozvu se, až budeme doma. Mějte se krásně a opatrujte se.
20. dub 2010 v 16:05  • Odpověz
Ahoj Kači, jestli jsi ještě tady, tak držíme pěstičky, at´ ti to všechno dobře dopadne a seš v pořádku ty i mimčo.Hodně štěstí!!!
20. dub 2010 v 16:37  • Odpověz
Přeju hodně štěstí, síly, podpory a odvahy, abyste všechno dobře zvládli - ty i mimčo... Budem se těšit, až se ozveš, že jste oba v pořádku doma :slight_smile:
20. dub 2010 v 17:09  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.