• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Těhulky z Větrníku Brno :o)

(Zamčená)
26. července 2010 
Díky :slight_smile:
20. dub 2010 v 18:41  • Odpověz
autor
Ahojky :slight_smile:

Věrko tramzita jsem měli od známých...

Holky jak jsem dostala ty čípky na ten zánět, to je teda něco :unamused: normálně se to rozpustí a celou noc to ze mě valilo (vzhledem k velikosti čípku nechápu to množství), přes intimku, vždycky hrk...vzhledem k tomu, že je to čirý, jsem už plašila s plodovkou....ale před zavedením nic a k ránu už taky lepší, přes den zas nic, tak to bylo snad z toho...no ještě 9dnů :sweat_smile:

Maky, tak ať je vše v pořádku a brzo se nám ozveš jako šťastná a spokojená maminka :dizzy_face:

Já se zrovna přejedla květákových smaženek a budu odpočívat, asi to i brzo zalomím...
20. dub 2010 v 19:46  • Odpověz
Mary, moc drzim palecky at to doppadne co nejlepe a jste obe zdrave :slight_smile:
20. dub 2010 v 19:47  • Odpověz
autor
Věrko k očkování: já to nechám tak, jak je to standardní a jak se to běžně dělá, neuvažuji o posunutí něčeho, až bude malá větší některá očkování bych ráda i navíc..
20. dub 2010 v 19:52  • Odpověz
autor
Jo a ještě holky, kdo nezná třeba rád mrkne http://www.laclik.cz/scripts/index.php oblečky, nové zboží každé po a čt v 8hod. :wink:
20. dub 2010 ve 20:06  • Odpověz
Ivy, pořád netrpělivě čekám na fotku uspořádání skříně pro mimčo... :wink: abych se mohla inspirovat... :slight_smile:
21. dub 2010 v 17:50  • Odpověz
autor
Jééé vidíš, tak já jdu fotit...horší je, že ty fotky neumím zmenšit, přiznávám, že to posílám taťkovi na zmenšení, tak nevím jak bude mít čas. :sweat_smile:
21. dub 2010 v 18:19  • Odpověz
autor
Takže fotky jsou v albíčku. Berte to ale tak, že jsem ještě neprala a rozmístění věcí ještě upravím, teď tam dáváme vše, aby to bylo pohromadě. Něco příjde ještě do přebalováku... Spíš mám radost z rozmístění - tyčka a poličky. Zůstane ale spodní police, to jsou vše oblečky větší a nebudu je zatím ještě ani prát.
21. dub 2010 v 19:32  • Odpověz
Hooolky...já měla takovou radost , že nemám ty pitomý strie a dnes sem ty mrchy objevila...3 tejdny před porodem!! grrr..:slight_smile:)) jak se jinak máte? nějak se tu moc neděje..je hezky že? všichni na procházkách a na pohárech co? :slight_smile:
Já už jsem předaná do porodnice na Obilňák, byla jsem tam na vyšetření v pondělí a jdu ještě v pátek, doktorky takový normální. Hodně si dřží odstup a jsou takový chladný, takový neosobní...a stráááááááááááášně mladý..já sem hleděla jako puk... Ale pečlivý..tak to je důležité:slight_smile: Poslouchala jsem 20 minut srdíčko na kardiotokografu...málem mě to uspalo:slight_smile:))
jinak snad už mám nachystaný všechno:slight_smile: jak doma tak do porodnice. Už se těším, až povlíkneme postýlku a "nahodíme" nebesa:slight_smile: ale to až těsně před porodem, at se na to zbytečně nepráší:slight_smile:
Tak pisněte jak se držíte. Už se nám to krátí! už aby to sakra bylo...:slight_smile: vždycky rudnu závistí, když někdo popisuje, jak si to těhotenství šíííííleně užívá! :slight_smile: :confounded:
pěkný večer M.
21. dub 2010 v 19:44  • Odpověz
Ahojka holky jééé toto téma mě potěšilo chodila jsem kdysy taky do Větrníku opravdu kdysy to jsem čekala první dceru letos jí bude 8 let :unamused: strašný jak to uteklo, moc se mi tam líbilo , držím moc všem prstíky ať máte pohodové těhu :slight_smile:
A co Blanka Čermáková je furt tak užasná???
21. dub 2010 ve 20:01  • Odpověz
Ahojky holky, jak jsem tak v noci měla epizodu nespavosti, tak jsem přemýšlela nad kde čím, ale většinou se to týkalo miminkovských témat :slight_smile: A tak mě napadlo, možná jsem blbka, že to nevím, ale dá se dneska sterilizovat jednodušeji než převařit ve vodě na sporáku? Myslím třeba dudlíky, lahvičky, lžičky, kojící kloboučky atd.?

Ivy, ta skříň je skvělá, koukám, kolik máš věcí a jak sis s tím vyhrála, to náš maluch se bude muset s místem uskrovnit :wink:

Marťo, strie naštvou, já se pořád kontroluju a pokaždé se raduju, že nic, ale jak vidím, ještě se všechno může změnit, moje mamka jich měla spoustu a já je mám na prsou už od puberty... takže jsem v očekávání :unamused: Ale jinak třeba já osobně jsem ráda, že jsem ještě 2 v 1, nemám pocit, že by mě těhotenství až tak omezovalo (mám štěstí) a snažím se ho fakt užívat. Možná je to ale i proto, že jsem na něj dost dlouho čekala, mezitím jednou potratila a tak se pořádně natěšila...., tak se fakt snažím si bříška i těch "drobných nepříjemností" okolo užívat....

Vítám tě "bajnokova" :slight_smile: Blanka je pořád skvělá, dostala jsem na Větrník reference od několika kamarádek a nelituju, že jsem těhotenský kurs absolvovala právě tam. Navíc bych byla ráda, aby Blanka byla se mnou u porodu, tak doufám, že to klapne...

Jinak v ložnici máme krásný nový koberec, tak si užívám radosti z každé nové změny v bytě...
22. dub 2010 v 10:25  • Odpověz
Věrko: sterlizovat jde jednoduše v sterilizátoru v mikrovlnce. Stojí pár korun a myslím že je hygieničtější než ten elektronickej a i o pár tisícovek levnějšíí. Měla jsou možnost vyzkoušet oba a pořídila jsem ten mikrovlnej i pro naše mimi:slight_smile: Zkoušela jsem http://www.aventbaby.cz/sterilizator-parni-elektricky když jsem se srarala o dvojčata v Uk a na cesty houpila rodinka mikrovlnej http://www.aventbaby.cz/sterilizator-do-mikrovlnne-trouby- a přiznám jse že jsem ho pužívala raději...potom se jednoduše hodil do myčky ...s tím elektrickým bylo víc práce.
Jinak se dá sehnat obyčejnejší někde od 150 kč a udělá tu samou službu. Snad to pomohlo:slight_smile:
hezký den všem. M
22. dub 2010 v 11:35  • Odpověz
Ahojky vsetkym :slight_smile:

Vitaj "bajnokova", suhlasim s Verkou, Blanka je super, tiez by som ju chcela mat pri porode.

Marti a Verka, co sa tyka strii, aj ja kazdy den kontrolujem stav :wink: , zatial je to ok, ale vraj posledny mesiac je kriticky :frowning2: ,
mamka ich tiez mala hodne, tak uvidime... Dostala som typ na Elancyl, obsahuje latky na obnovu tkaniva, aj ked uz strie su.
Za pokus to stoji, tak ho pouzivam.

Ivka, mas to vsetko velmi pekne , Valerka sa ma na co tesit :wink:

Marti, ja tiez planujem porod na Obilnaku, prosim Ta, ako je to tam s objednavanim? Je potrebne sa nahlasit dopredu?
Verim, ze mlade doktorky su plne vedomosti, snad maju aj nejake skusenosti :wink:a vsetko nam tam dobre dopadne :wink:

Verka, my planujeme kupu sterilizatora, su rozne - elektricke, do mikrovlnky, aj so susickou. Je to rychle a prakticke, musime uz len vybrat.

Holky, doprala mi pracka, tak ju letim vybrat, periem prvykrat veci pre mimi, tak sa na to tesim :wink:
22. dub 2010 v 11:39  • Odpověz
autor
Holky díky moc, ale byl to boj si ty skříně prosadit....však Věrka ví :grinning: :wink: ale mám štěstí, že moje mamka mrkne a má představu co kam dát a jak to dopadne...takto máme každý dvě skříně (jednu hlubokou na věšení a jednu plitkou) a malenka má svou a dala jsem jí tam tu tyčku a říkám si, že na těch věšáčcích se to dá i sušit...

Tak strie zatím taky nemám a bojím se jich stejně jako vy :slight_smile: ale ty z puberty jsou bílé, tak snad i ty těhu by se zatáhly. Víc mě straší "hloupost" z dřívějších let a to pearcing v pupíku, aby mě to neruplo ty dírky :confounded: :rolling_eyes: vyndaný ho mám už od 2měsíce, protože začal v těhu okamžitě hnisat. :confused:

Na sterilizaci mám taky tu nádobu do mikrovlnky. Půjčil mě ji strýc a je to tuším od Chicca a jde umýt v myčce...
Když jsem u té myčky...nějak se nám nevymývá sůl a vše je bílé, tak bude muset přijít opravář, doufám, že mě ji neodvezou celou. :angry:

Bajnokova ahoj, Blanka je fajn a také bych ji chtěla u porodu :wink: i když velikost porodních sálu mě vyděsila a nevím jestli tam při všech těch lidech nebude trošku těsno... :sweat_smile:

Jinak holky taky očumuju vše co máme nové, malé skříň otevírám několikrát za den a to to ještě nevoní vypraným :grinning:

Těhotenství si taky uživám a obtíže si snažím nepřipouštět, i když mě trápí ten žaludek (a to je fakt pořád), tak mám výčitky, že fňukám. Než se nám podařilo dostat malou do bříška, tak to nebyla zrovna lehká cesta (i když vím, že někdo má i horší) a mám pocit, že bych neměla ani ceknout co se pohodlí týče...

Ráno jsem volala na gyndu, jak mají fungovat ty čípky co jsem dostala...a Dr. tam už nebyla, tak zítra. Jako abych se v noci budila tím, že mě spodek pálí jako čert...jestli to spíš nebude nějaký nežádoucí účinek, alergie nebo tak...
Marci ty jsi říkala, že jsi si to taky zaváděla, dělalo to ti to něco???
22. dub 2010 ve 12:33  • Odpověz
Díky za info, to jsem ale trubka s tím sterilizováním :sunglasses: Dívala jsem se, že Medela má i sterilizační sáčky http://www.medela.cz/produkty/quick-clean.php
Jak jsem tak brouzdala na stránkách Aventu, tak mě napadlo, jestli si koupit dopředu pro jistotu nějakou novorozeneckou lahvičku, ale pak mi to přišlo asi zbytečné... kdyby byly problémy s kojením, tak se to pak dá rychle dokoupit...
22. dub 2010 ve 13:42  • Odpověz
autor
Já o tom taky váham o těch lahvičkách...AVENT má i nějakou novorozeneckou sadu myslím...asi ale jednu lahvičku pořídím, ať mám tu co chci a nemusím to vysvětlovat Milošovi...navíc odstříkaný mlíko budu asi dávat z lahvičky, nevím jestli dokážu ty alternativní metody. A taky bude léto a když budou vedra, tak trošku vodičky na pití... (Blanka říkala po třech dnech veder se má dát i napít ne? )
22. dub 2010 ve 14:05  • Odpověz
autor
Jo a holky dotaz...když spíte (na boku) a vstanete na wc, bolí vás břicho?? Jako nafouklý a takový křečový? Připadá mě to jak kdyby se mě ten obsah z ležení na boku vracel zase do polohy ve stoje a bolelo to...
22. dub 2010 ve 14:07  • Odpověz
Ivka, to ma mrzi, ale ja som take problemy nemala, zodvakrat som sice tiez panikarila, ze uz mi odtieka plodova voda, ale potom to bolo ok, palenie nikdy, vobec ziadne. Nechcem Ti radit, ale radsej by som to prestala uzivat, urcite sa porad s Dr.
Drzim palce.

Verka, prave vcera mi svagor hovoril, ze mali flasky od Aventu a boli velmi spokojni. Tiez uvazujem, ci to kupovat dopredu.
22. dub 2010 ve 14:10  • Odpověz
Ivy, pretacanie zo strany na stranu a vstavanie je pre mna tiez celkom vykon...a myslim, ze aj pocity mam podobne, brusko sa mi tak divne prevaluje, niekedy mi to pride az komicke. Moj muz mi vzdy pripomenie myslienku, ktoru niekde cital: "zo dna na den budete nemotornejsia a spomalenejsia, bude sa vam tazko dychat a casto budete pocitovat nadute brusko a tazobu,..." Myslim, ze to vsetko uz tiez prichaza...Ale co by sme pre mimi nevydrzali, nie?
22. dub 2010 ve 14:22  • Odpověz
autor
Marci já si to dneska už nezavedu a zítra zavolám Dr (dneska tam už nebyla)... Máš pravdu, vydržím pro malou všechno, spíš mám vždycky strach, aby to bylo normální, když mě něco tak bolí...kvůli malé ne mě :zipper_mouth: Já to třeba i Dr. říkám ty pocity a ona zapisuje do počítače, kývá hlavou, ale neřekne: to je normální...

Co oblečky voní?? :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
22. dub 2010 ve 14:31  • Odpověz
autor
Joooo a holky zítra jdeme fotit bříško k fotografce :dizzy_face: :dizzy_face: se moc těším i s manželem, byl se ostříhat...se taky zítra hodím do gala... :dizzy_face:

Jeslti o tom některá uvažujete, můžu jen doporučit svou fotografku (říkám svou, protože je to dobrá kamarádka - fotila jsem u ní akty na památku a pak nám udělala celou svatbu i s kytkama a výzdobou)
Jeslti chcete mrkněte SVATBA: http://www.beremese.cz/album/album.php?vAlbumID=189273&vReferer=%2Falbum%2Fmyalbums.php%3F
A stránky fotografky: www.fotostudio-k.cz
22. dub 2010 ve 14:43  • Odpověz
Ivka, ja som to tiez hovorila doktorke, aby som vedela, ze je vsetko ok, kvoli malemu, zatial vzdy mi povedala, ze je to v poriadku, ale ak by som si cokolvek nebola ista, mam hned volat. Chapem, je to hodne blbe, ked Ta o tom neuisti, tiez by som mala nervy.

Oblecky su krasne, vonave a take male a mile, ze som z toho, az namako...Este to vyzehlit a mat taky krasny priestor na ulozenie ako mas Ty pre Valerku. U nas je to trochu horsie, mali sme sa stahovat, zial nestihneme to. Ale pre nase Zlaticko uvolnime co sa da. My este riesime meno, nemas nejake dobre typy?
22. dub 2010 ve 14:44  • Odpověz
autor
Taky se do toho praní pomalu pustím... Tak zatím Marci umístíte oblečky, kym se vám podaří, hlavně, že jsou čisté a bude vše ok a potom uděláte malému skříň nebo i pokojíček... to u nás zatím nehrozí, proto jsem i chtěla, aby ty skříně byly vyřešené na delší dobu...jinak se sem nevejdeme...

Jako Dr. není špatná, ale mohla by na člověka víc promluvit...přece jen prvorodička neví že?? třeba se mě ptala jestli mě tvrdne břich, tak jsem jí říkala co mě dělá a že nevím jeslti je to tvrdnutí...ona něco zapsala do PC, usmála se tomu a nic...takže dál nevím :grinning:

No a jméno...tak u nás by byl kluk Miloslav, protože to manžel moc chtěl a já chtěla strašně Filipa... další favoriti: Ondřej, Sebastián. Já hledala jména v kalendáři a taky jsem prošla všechny jména na http://krestni-jmena.cz/
22. dub 2010 ve 14:58  • Odpověz
Ahoj holky, tak jsem Vám napsala dlouhatááánský příspěvek a spadl mi net :angry:

Teď jsem Vás chvíli zanedbávala, měnili jsme okna a zateplujeme dům....no ideální relaxace před porodem. nebýt mé zlaté mamky, která mi pomáhá s úklidem, tak předčasně porodím.... :confounded:

Ivi: krááásná skříň...a nachystané oblečky. Já mám sice už z 90% vypráno a vyžehleno, ale věcičky jsou pořád v plastových krabicích u našich a čekají, až u nás doma bude pořádek, abychom je mohli přivézt... :slight_smile:

jinak vstávání prožívám úplně stejně, krom toho se mi strašně špatně spí, budím se, potím se, převaluju se jak velryba, na záchod běhám...jo a nově mě skoro každý den pálí žáhá (pomáhá mi sklenice mléka....a Gaviscon)

Sterilizátor mám od Aventu, koupený na Aukru, po jednom mimi, ten parní elektrický. Mám i tu novorozeneckou sadu Avent, novou, ale kupovanou na Amazon.com..myslím, že na ty lahvičky určitě dojde :grinning:
22. dub 2010 v 15:11  • Odpověz
Jeej, ja som tiez chcela Filipka, ale svagor mi povedal, ze v Cesku je to meno pre psa. Poriadne ma to nastvalo...a aj zamrzelo, ze to tak zhodnotil. On ma tri holky...

To je super, ze sa idete fotit, my to mame tiez v plane. Znami nam dali kontakt na nejaku fotografku, ma dobre fotky, ale vraj nie je moc prijemna. Som zvedava...

Ideme este na nejake nakupy, tak zatial pekny den vsetkym...
22. dub 2010 v 15:15  • Odpověz
Marcelko: mě se líbí ti vaši favoriti...jako Vojtíšek atp. a koneckonců, můžete mít taky Matyáška nebo Tobiáška....a Filípek je taky fajn, je fakt, že se tak možná nějaký pes jmenuje, ale z toho bych si hlavu nedělala... :wink:
22. dub 2010 v 15:20  • Odpověz
Mám to, Ivy, se vstáváním z postele stejné, ale mě teda podbřišek bolel při přelehávání už snad od 20tt, takže už to tak nějak beru, že to tak prostě je... většinou při vstávání vzbudím i manžela, protože nenápadně mi to prostě nejde :grinning:

Taky jsme měli Marci s klučičími jmény problém, nejdřív nás teda zaskočilo, že budem mít kluka a hned potom, jak ho vlastně pojmenujeme :grinning: Líbilo se nám celkem dost jmen, ale žádné nebylo to "ono". Jednu dobu jsme měli jako favorita Marka, ale po nějaké době jsme usoudili, že to taky není ono... Tak jsem si říkala, že když nic nevymyslíme, pojmenujeme malého po tatínkovi Štěpán, což je podle mě moc pěkné jméno, akorát by to bylo proti mé zásadě nereplikovat jména :slight_smile: Ale teď to vypadá už nějakou dobu na Kryštofka a vypadá to nadějně.... Jinak mě se líbí třeba David, Adam, Filip, Matěj, Matyáš, Martin...

Ivy, krásné fotky ze svatby, moc vám to slušelo, jsem si uvědomila, že jsem je vlastně asi nikdy neviděla ... :slight_smile:
22. dub 2010 v 15:53  • Odpověz
autor
Marci, no pro psa...to jsou žvásty na to nedej....sestra se jmenuje Nela a taky už jsem slyšela tak pár lidí volat na psa...Mě se vždycky líbí jak někdo ohodnotí jméno hlava nehlava a nezajímá ho, že tomu kdo nad ním přemýšlí se to jméno líbí.. To jméno chytne úplně jinou váhu až k němu bude ten malý človíček na světě...věřím, že je pak něco krásnýho i třeba na Kunhutě :wink: Já jsem taky vyslechla pár keců k Valerii...
Třeba nedávno nás s manželem dorazila manželka mého strýce, která řekla: No, já jsem se bavila se svou mamkou jak budu té vaší malé říkat a ona říkala ať jí říkám VAL, ať to radši vůbec neskloňuju..... !!!! No seděli jsme s otevřenou pusou a čučeli jak z jara...nemyslím si, že by jméno Valerie nešlo skloňovat... :confused: :slight_smile:

Věrko Kryštůfek je super :dizzy_face: jednoho známe a je to kouzelnej chlapeček, takovej rozkošnej intelktuálek, jsem z něj vždycky unešená :dizzy_face: nosí košilku na tom vestu, no sladkej. A Lidka ho dlouho kojila a on pak chtěl prso, tak byl takovej malej uchyláček :grinning: jedmou se s Lidkou koupal a říkal jí: maminko ty máš ty prsíčka jako dvě jahůdky :grinning: :grinning: :grinning: a v noci ju tahal za košilu a říkal jí OTOČ SE!! :wink: Nic méně teď v 5 letech čte a nikdo ho to neučil :grinning: Já jsem pro Kryštofa jendoznačně :wink:

Díky za pochvalu fotek a Marci - tahle fotografka je moc příjemná...
22. dub 2010 v 19:31  • Odpověz
Marci: nene hlásit se nikam nemusíš. Doktorka ti dá asi dva týdny předávací papíry a ty zajdeš do porodnice kde chceš rodit, oni tě objednají a na prohlídky budeš až do porodu chodit tam..

k těm striím..mě vykoukly až v 35tt..takže opravdu na poslední chvíli...nejsou žádný tragický vodorovně uplně pod břihem takže se schovaj do kalhotek a prý to vybledne., ale i tak..manžel nechápal z čeho tak histerčím a dělám vědu:slight_smile:) prej nic nevidí :slight_smile:) i tak mazat mazat, nosit prádlo na podporu bříška nebo body aby se bříško zbytečně nenapínalo...myslím, že všechna tahle prevence mi pomohla mít těch strií jenom malejch a jenom 7:slight_smile: prej je to dědičný a že bylo co dědit!

Myslím, že mít jednu nebo dvě lahvičky pro jistotu není nikdy na škodu...mám taky Avent a až bude mimčo pít vodu dají se koupit jen ty vršky místo dudlíků..a kdyby bylo potřeba aspoň budou doma poruce..myslím ale, že ta novorozenecká celá sada nebo nějaký velký množství zbytečně kupovat jsou vyhozený peníze (koupila jsem i odsavačku a sterilizátor ikdyž mi různý kámošky-mamky říkaly, že dopředu kupovat je to zybtečný)..když budete jen kojit bude to k ničemu...kdyby náhodou ne, tak je to otázka půl hodinky pro manžela sednout do auta a zajet v podstatě kamkoli! Ikdyž ten sterilizátor si myslím, že se využije jak na dudlíky, lžičky na první krmení atpd..

Ivi, jelikož jsem celý těhotenství stresovala, jestli je to nebo to normální, tak sem někdy byla víc ve stresu než v klidu...nikdy mi nic nebylo, celej život sem neměla snad ani bolení hlavy a ted mám různý bolesti, je mi furt zle, celej podbřišek mě bolí, někdy mi trvá pár minut než se vůbec rozejdu, hlavně v noci...otočit se nebo si sendout je utrpení:slight_smile:))))ale když čteš různý články tak všechno je naprosto normální a běžný...mě vždycky vystresovala doktorka..neuměla komunikovat tak aby mě uklidnila...když sem se jí na cokoli zeptala, jakože třeba že mi tvrdne břicho tak ona mi byla schopná říct, že je to tím že není uplně vše v pořádku, když mě měřila tak mi třeba řekla, že to mimčo je moc malý a že mi neroste děloha...další stres že je něco špatně...za 14 dní na další kontrole najednou děloha měla normální velikost!!! Mám navíc dědičnou trombofilii, takže kdykoli sem nemohla pořádně dýchat tak sem panikařila, že určitě neproudí okysličená krev tak jak má...to že jen děloha tlačila na plíce mi samo došlo až pak:slight_smile:)))))))
Takže:slight_smile: nestresovat a hotovo! Teď na konci těhotenství vidím, jak moc zbytečný to bylo:slight_smile:

Tak pádím na večeři s kamarádkama...scházíme se co 3 týdny a myslím, že by to dnes mohlo být na delší dobu naposled :slight_smile: :grinning:
22. dub 2010 v 19:49  • Odpověz
autor
No teda hooolky co to tady dneska je???? Takový ticho :angry: :wink:
23. dub 2010 v 19:03  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.