• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Těhulky z Větrníku Brno :o)

(Zamčená)
26. července 2010 
tinea, me taky kazdej rikal, ze je zbytecny si kupovat hafo lahvicek, ze se to da dokoupit potom, no taky jsem chtela tu sadu od Aventu a ejhle tyden po porodu jsem je potrebovala :grinning:
a strii mam plno ,ale to jsem emla uz aj pred tehu, takze me to nejak nestresovalo :grinning:
23. dub 2010 ve 20:29  • Odpověz
jinak mala ma rymu..kasel a tece ji z nosu a do toho ji rostou zuby, takze dneska protivna jak nevim co, takze to byl zase dne,ale jsem rada, ze ma byt uz hezky, tak budeme moct byvat dyl venku a na pisku to ona rada
23. dub 2010 ve 20:30  • Odpověz
autor
Ahoj holky, tak začíná krásný víkend :dizzy_face: sluníčko se jen směje.

Včera jsem nafotili ty fotky a myslím, že to bude pěkný, na některý se moc těším...třeba když mě Miloš pusinkoval bříško...nebo na něj maloval holčičku :dizzy_face: :dizzy_face:

U nás bude dnešek asi ve znamení odpočinku, muž vyspává po noční a já vstávala taky až v 10. Jdu něco trošku nakoupit a uvařím. Chystám se na masové kuličky se špagetama, tak uvidím. Posnídala jsem dva zákusky ze včerejší oslavy, takže moc zdravá snídaně teda nebyla :sweat_smile:

Vendulko, doufám, že bude malé brzo lépe, aby si ten písek užila, počasí se asi vyznamená... :slight_smile:
24. dub 2010 v 10:59  • Odpověz
autor
Tak si přispěju sama :grinning: Byli jsme na prohlídce Obilňáku a já jsem jednoznačně pro!!! Takže pokud bude v den D místo, chci na Obilňák. :slight_smile:
25. dub 2010 v 17:44  • Odpověz
Ivi: co se ti tam tak líbilo??? Povídej já tam ještě nebyla.....tak jsem zvědavá....
Hezčí než Bohunice? Viděli jste i šestinedělí????
25. dub 2010 ve 21:12  • Odpověz
Ahojky, byli jsme o víkend ve Zlíně u tchánů a pochodit návštěvy u kamarádů, už to byla před porodem poslední příležitost, tak to na mě tak nějak dolehlo, že už se to opravdu blíží... příště až se uvidíme, tak s mimčem... :slight_smile: Bylo to pro mě docela náročné, ale příjemné, vtipně jsem se v sobotu spálila (jen ta místa, která mi koukala :sunglasses: a taky jsme docela ponocovali, až mi bylo malýho líto, tak snad tu únavu nevnímal tak jako já... K našim (300 km) už nejspíš nepojedem...

Že se ještě vracím k tomu očkování TBC v porodnici, přečetla jsem si teď ve vyhlášce, že je to součástí povinného očkování a že se má aplikovat od 4 dnů do 6 týdnů po porodu. Tak jsem si říkala, že se zkusím dopředu domluvit s pediatričkou, jestli by jí nevadilo, že by to malému napíchla až ona v těch 6 týdnech...

Ne, že by to mohlo ovlivnit moje rozhodnutí rodit v Bohunicích, ale co tě Ivy na Obilňáku tak přesvědčilo?
26. dub 2010 ve 13:56  • Odpověz
autor
Nám se to tam zdálo víc oboum. Dle mého názoru, vzdušnější, světlejší, praktičtější, novější a přátelské. Na zdech namalované obrázky, pěkná čekárna, možnost manžela vyjít ven a nadýchat se vzduchu...záchod, koupelna u každého pokoje. Standardy jako nadstandardy v Bohu. Prostě mě to tam přišlo milejší a přátelštější a Milošovi taky...vešli jsme a říká, tak to je jasný ne?? Šestinedělí jsme neviděli, ale porodní prostředí teď cítím důležitější. 8. května od 14-16 je den otevřených dveří a to by se mělo ukazovat možná i šestinedělí.
Letím vyfučet hlavu, cvičit a rovnou do divadla.... :slight_smile:
Jestli máte ještě dotaz a budu vědět, tak se ptejte...
26. dub 2010 v 16:08  • Odpověz
ivanou, tak super, ze jste uz rozhodnuti definitivne :slight_smile:
ja jsem nikde nebylka, jen jsem vedela, ze chci k Milosrdnym a tam jsem pak sla uz i na kuzy,ale druhe nevim jestli bude tak u Milosrdnych, musel by od tama odejit jeden dr. :grinning: :grinning:
jinak sjem si uz domluvila novougyndarku, tak uvidime, po telefonu byla moc mila, tak snad se mi tam bude libit
26. dub 2010 v 16:27  • Odpověz
autor
Ahojky, jsem se dneska pěkně vyspala, asi díky únavě po náročném dni :slight_smile:
Včera to cvičení teda bylo...jsem dýchala jak slon :grinning: :grinning: no ale divadlo super, Blbec k večeři, doporučuji :wink:

Čekám na opraváře myčky a v 15hod jdeme na ultrazvuk..

Vidím to dneska na VELKÉ prádlo... :wink: :wink: :grinning: :grinning: :dizzy_face: :dizzy_face:
27. dub 2010 v 08:19  • Odpověz
Ahojky,
Ivka, aj ja mam dnes "dobre rano" :slight_smile:, Blanka nam vcera dala :grinning: :grinning: .. Ale som rada, ze tam chodim..
Drzim palce na ultrazvuk, potom napis, aka je mala uz velka :dizzy_face: :dizzy_face:

Dnes planujem pripravit skrinku pre nase Zlaticko a napisat zoznam, co este nutne musime dokupit. Inak som rozmyslala o pediatricke, mate uz vybrane? Ozaj, uvazujete niektora o homeopatikach pri porode?

Marti, vdaka za odpoved. O 3 tyzdne som tam...Ale to uz Ty mozno budes mat mimi v naruci.. :dizzy_face: :dizzy_face:

Krasny den vsetkym...
27. dub 2010 v 08:44  • Odpověz
autor
Tak o těch homeopatikách jsem taky přemýšlela...některý se měly brát ještě před porodem ne?? Ale já si to nikam nepoznamenala, tak ani nevím co je na co a jak se to jmenuje...

Vypadá to, že myčka je ok, měla jsem špatně nastavenou tvrdost vody :wink:
27. dub 2010 v 08:55  • Odpověz
Já jsem si koupila Arniku Montanu 9 ch, což je taková malá lahvička s drobnýma kuličkama a jestli si to od Blanky dobře pamatuju, tak se to má užívat 14 před a aspoň týden po porodu, jako prevence krvácení při porodu a pak k snadnějšímu hojení porodních cest... Něco se mi plete, že snad pět kuliček pod jazyk rozpustit až třikrát denně... bohužel u toho není žádný příbalový leták, paní v lékárně mi teda k tomu hledala dávkování, ale jak teď vidím, už jsem to zapomněla :unamused: Setkala jsem se ale i s názorem, že na homeopatika může někdo mít špatnou reakci, a že arnika by se neměla užívat vnitřně.... tak mě to trochu zmátlo...

Dneska v noci mě probudil nefalšovaný stah, tak mě to dost vyděsilo, ale rozdýchala jsem to, šla na záchod a už se to naštěstí neopakovalo, akorát jsem pak nemohla usnout... asi bych si měla nachystat kabelu :wink:
27. dub 2010 v 11:09  • Odpověz
autor
No ono už to asi je normální ti poslíčci ne??? Od kdy to může být?? Včera se bavily holky ve Větrníku, že má být nachystaná taška od 34tt. A to mě tak napadlo, budete si chystat jednu tašku nebo dvě?? Uvažovala jsem, jestli nemít jednu menší k porodu a jednu se zbytkem na šestinedělí...
Ty Věrko, kdybys jela, tak nahlásit :grinning: :grinning: ne že mě necháš v nevědomí... :wink:

Tak ty homeo já nevím, vím, že mluvila i o něčem co tě má uklidnit...zkusím se zeptat v některé z lékáren, kde se homeu věnují..
27. dub 2010 v 11:23  • Odpověz
autor
Proč to ty ženský dělají?? :cry: Když v ní to miminko roste, kopinká?? A když už ji k tomu něco nutí, tak proč proboha takto?? http://www.novinky.cz/krimi/198665-uklizecka-nasla-v-nemocnici-opusteneho-novorozence-v-batohu.html
27. dub 2010 v 11:27  • Odpověz
Tak k těm homeopatikám jsem našla toto: http://www.vseprozdravi.cz/homeopatika-monokomponentni/tehotenstvi-a-kojeni.html

Brácha se od nás v sobotu stěhuje, tak jsem nechtěla blokovat kabely kvůli jeho balení a nachystám si ji až pak, tak to snad ještě ten týden vydržím, teprve v pondělí jdu na kontrolu k doktorce a taky máme schůzku s Blankou kvůli porodu... Asi budu mít určitě dvě, jen jsem myslela, že jedna bude moje a druhá miminka...
27. dub 2010 v 11:51  • Odpověz
Ahoj holky, tak jsem se už pustila do praní a žehlení. Mám z toho hned lepší pocit, že jsem už trochu připravená :dizzy_face: Dnes jsem byla na kontrole a tam mě rozladila informace, že se mi malá otočila hlavičkou nahoru :astonished: Ted´v 34tt mi to přijde pozdě, aby se otočila zpátky. I když Dr. i Blanka Čermáková mě uklidňují, že je ještě čas otočit se zpět. Tak nevím, ale mám strach z porodu koncem pánevním eventuálně z plánovaného císaře :cry: :cry: Tak jdu ve čtvrtek za Blankou pro nějaké cviky..
Věrko, k těm taškám do porodnice. Stačí jen ta k porodu, tu druhou pro mimčo s oblečením ti přiveze muž, až půjdeš domů. Aspoň tak jsem to zažila i slyšela. Ono na šestinedělí není tolik místa na věci..
27. dub 2010 ve 13:18  • Odpověz
Ahojka holky já se hodně zajímám o přírodní věci, věnuji se přírodním produktum které mužou i maminky v těhotenství, kojící, malé děti, větší děti, dospělí atd. tak jen tak kdyby jste někdo měl třeba zájem tak napište do I.P.
27. dub 2010 ve 14:01  • Odpověz
Ahoj,

z vlastní zkušenosti jen mohu říci,že k porodu doporučuji,na pokoji WC a sprchu,nebo vanu,co tam je a není nebylo pro mě vůbec důležité.
Ale,jak prožije první dny s mimčem je důležité,jestli v klidu a pohodě. já jsem se nejlépe cítila na nadstand v Bohunicích.
Jinak pro ty co váhají ,Blanku,nebo jinou porod.asistentku doporučuji,ten pocit jistoty a důvěry v ní je důležitý.

Vendy-kam jsi přešla na gyn,taky chci tak sháním reference.
27. dub 2010 v 15:49  • Odpověz
Já mám dobrou doktorku. Jmenuje se Lambieová a sídlí na poliklinice na ulici Kuklenská v Židenicích. Jezdí tam osmičkou, zastávka Geislerova.
27. dub 2010 v 16:50  • Odpověz
autor
Tak ultrazvuk OK, malá má 1672g a je hlavičkou dolů...ptala jsem se kolik si myslí, že dokáže přibrat za těch 9týdnů a říkal, že pokud neporadím zítra (blbej vtip) :rolling_eyes: , což on neví, tak to odhaduje na 3 a půl kg, ale zaleží prej na tom, jak se budu vykrmovat... :sweat_smile:
Marky já spíš myslela jednu taško s vložkama a mýdlem, ručníkama a tak...co budu mít ty tři dny u sebe a jednu příruční k porodu, jak říkají pití, sváča pro manžela a ty doklady a tak.. nebo já nevím...
27. dub 2010 v 16:50  • Odpověz
Tak to jo,ale tašku s dětskýma věcičkama na cestu domů může přivést muž až v den propuštění.
27. dub 2010 v 17:38  • Odpověz
ahojte:slight_smile: a v porodnici budete miminka oblíkat do eráru?? není potřeba nic? já jsem jen tak pro jistitu přibalila 3 bodyčka a 2 dupajdy a svetřik:slight_smile:) a doma ještě nachystala malou tašku s dalšíma..
Obliňák je v poho..milý doktorky i sestřičky..chodím tam teď na kontroly a semtam tam proběhne nějaká těhule s kontrakcema či tekoucí vodou:slight_smile:) docela haluz...to vyšetření jim sice trvá..třeba sem byla na 9:20 a odcházela jsem o třičtvrtě na 12:slight_smile: a pak tam ještě musela odpoledne znovu ... :slight_smile:)
ve čtvrtek jdu k dětskýmu...moc milej pan doktor, sem volala jestli bere nový miminka a hned se vyptával a zájem a že mám přijít ve čtvrtek, že se seznámíme a popovídáme si a že se můžu dívat, že tam budou i ostatní miminka tak jsem zvědavá. Mudr. peter Elan tady na Veveří...
jak se jinak cítite?? už se nám to blíží...jupííí:slight_smile:
27. dub 2010 ve 22:13  • Odpověz
Oblečení pro dětičky mají deti erár, oblečení pak na cestu domu stačí když muž přiveze až v ten den kdy vás budou propouštět tak jsem to měla na obilnáku, v Bohunicích asi taky tak to nevím sice jsem tam rodila druhou dceru ale byla 15dní na novorozeneckým neměla jsem jí u sebe tak to bylo trošku jiný.
28. dub 2010 v 08:12  • Odpověz
autor
Tak jsme vstávala docela brzo, někdo nechal doma psa samotnýho a ten ňafal a ňafal :unamused: ale na to, že je úplněk to docela šlo. Vypila jsem si 2x po sobě vápník a v noci mě nepálily kyčle jak čert :wink: jen tak mírně :slight_smile:
Ale nevím do kdy se to může?? No a posilovat pánevní dno už taky pomalu nemám že?? Masírujete hráz??To je až od 32tt, ale už moc nevím jak to bylo, jen si pamatuji jak nám to Blanka ukazovala - asi to najdu někde na netu.

Marťo, vypadalo to tam příjemně a i ta čekárna vypadala útulně a přátelsky...a když jsme tam čekali na tu prohlídku, tak tam taky byla paní na tom karditofografu - nebo jak se to jmenuje :sweat_smile: a všude tam bylo slyšet jak ťuká srdíčko, jsem se všichni zasněně culili i ti tatínci :slight_smile:
28. dub 2010 v 09:08  • Odpověz
Ahojky, dneska mám příjemné ráno :sunglasses: Včera večer přivezli kočárek - huráááá, krásný, velká spokojenost, ale i další věci jako třeba přebalovací podložku do koupelny nebo odsávačku na lux... A dneska ráno mi kolega z práce dovezl tři přepravky oblečků, ať se jimi proberu a vyberu si, co chci... Tak se na to mooooc těším. Jen ještě nemám tu skříň :unamused: ale doufám, že v neděli to klapne, po odstěhování bratra, ať se nám tady ty krabice nepletou :slight_smile:

Potěšila mě i pediatrička, které jsem posílala email ohledně odkladu očkování TBC, a musím říct, že první zkouškou prošla na jedničku, odpověděla ještě týž den večer a problém v tom neviděla, řekla mi, že se mám domluvit v porodnici a ona mi pak dá doporučení do Dětské na doočkování... Jinak jsem si ji ale vybrala podle toho, že ji mám nejblíž - dr. Vomelová v Komíně... tak doufám, že to bude ok...
28. dub 2010 v 09:09  • Odpověz
Jsem si myslela, že se hráz masíruje až od 36tt :fearful: jsem to ale popleta. Každopádně se na to chystáme, začnem teda ale až teď, bála jsem se, aby mi to nespustilo porod :wink:
28. dub 2010 v 09:12  • Odpověz
autor
No já s tou hrází moc nevím od kdy, ale vím, že v některých případech se to dělat nemělo a myslím, že krácení čípku tam bylo (to ti dělalo Věrko že?), tak asi líp, že jsi počkala. Ale nevím jestli nebylo nevhodné masírovat i v důsledku těch zánětů...zeptám se Blanky v pondělí.

Věry tak to je super s kočárkem, že to vyšlo...odsávačku jsem zatím nekupovala. Dneska se chystám do IKEI, chci ještě tu podložku pod chránič madrace, kdyby se malá nějak moc počůrala nebo něco jinýho :grinning: :sweat_smile: a ještě se chystám na jednu lampičku nad přebalovák, jen tu jemňoučkou, aby ji to moc nebudilo a nerozebíralo v noci.

Už máte pediatričky, taky se pomalu mrknu kdo je v okolí a kam by to šlo...

Ještě Marťo (Tineta) asi budu počítat s erárem na mimčo a něco málo přihodím s sebou jak ty.

Jsem ráda, že už vím jak je malá v bříšku položená a vím čím mě asi okopává, nožičkama do žaludku jí to jde skvěle :slight_smile: Jsem taky Věry přemýšlela, že jsem byla na tom ultrazvuku 30+4tt a minulý mě dělali cca 20tt, takže nikdo stejně neví a neřeší, kdy se malá otočila a jak dlouho už tak je... :sweat_smile:
28. dub 2010 v 09:29  • Odpověz
Když se tak probírám těma oblečkama, máte nějakou představu o počtu věcí pro jakou velikost? Jako kolik body, dupaček, košilek, mikinek a tak a na jak dlouho? Kdysi jsem četla nějaký takový doporučený seznam v časopise, ale to už je pěkně dlouho a bůh ví, kde je časopis teď :slight_smile:
28. dub 2010 v 09:36  • Odpověz
autor
Já když jsem někde četla ty doporučení, tak se mě to zdálo málo. Vzhledem k tomu, že mě to taky takhle nahrnuli domů v taškách, tak jsem to rozdělila podle velikostí (někdy od oka, často chyběly cedulky, asi aby nekousaly mimčo) a to co bylo malé si vyperu a to větší jsem si schovala taky do skříně, ale prát to budu až to bude třeba a budu vyřazovat to malé. A množství jsem odhadla, tak od oka, že když budu muset malou třeba 4x denně převlíct a vyperu každý třetí den... Navíc mamka říkala, že toho mám dost, tak jí věřím.
Odhaden mám ale 20 body možná víc, 15 dupaček, 4 svetry a tak 5 kabátku, pár čepiček, ponožečky, nějakou sukánku a kalhotky.
28. dub 2010 v 09:49  • Odpověz
autor
Jo a ještě mám tak 15 overalků, ale nevím no, ty druky na všem mě příjdou nepříjemný, já bych to teda mít na holým těle moc nechtěla a tak jsem přebírala i ty oblečky, že jsem si představila co by to dělalo mě, kdybych si to oblíkla....takové ty kousavé vyšité obrázky na body i velké potisky co se potí a punčochy a ponožky se sukama od kytiček vevnitř, stejně tak některé materiály. Prostě jsem chtěla vybrat pohodlné věci, aby se nemusela moc rozčilovat, když mě to říct nebude umět, že to kouše, štípe atp :sweat_smile: :grinning:
28. dub 2010 v 09:55  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.