• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Těhulky z Větrníku Brno :o)

(Zamčená)
26. července 2010 
Ahojte, co sa tyka masaze hradze, citala som, ze sa ma prevadzat 6-8tyzdnov pred terminom porodu. Neodporuca sa pri zapaloch, skracovani cipku a tiez pri zvysenej drazdivosti, mohlo by to vyvolat porod. Tiez uz zacinam na to mysliet, ale vraj to nie je nic prijemne :confounded:

Vybavicku tiez riesime, co sa tyka poctu, nasla som zakladny zoznam: 10*body, 5*dupacky, 3*svetrik, 2*kabatik, 3*ponozticky, 2*spaci obveralek, 2*ciapocka. Tak neviem, ci to staci.

O Dr. Vomelovej som pocula, vraj je velmi mila a neriesi vsetko hned antibiotikami, zaobera sa aj akupunkturou a homeopatiou. Tiez ju zvazujem, akurat to umiestnenie mi velmi nevyhovuje.

Ivka, tak uz som vyhrala s concordom :slight_smile:. Teraz este do neho perinky..
28. dub 2010 v 10:26  • Odpověz
Já jsem o té masáži četla, že je to sice může ovlivnit průběh, ale když je potřeba nastřihnout tak ani ta nejpečlivějsí nepomůže..a teda ani by se mi to nechtělo:slight_smile: :slight_smile:
Sem si řikala, kolik mám oblečků..nesčetně bodyček, dupaček a v neděli jsem viděla týdení miminko 51 cm a musela jsem ještě dokoupit pár dupaček na novorozence velikost 0-0 protože většinu mám 0-3 a to už je velký.. :grinning: 50 centimetrový mimi by v tom plavalo..
mrkněte na tohle http://www.znamylekar.cz/1723/mudr-vomelova-ludmila/pediatr/brno je to docela dobrý...jsem první chtěla k té ivaně co byla na přednášce o péči o mimi, ale moc mě ty komentáře nepřesvědčily..pak jsem objevila toho doktora Elana a o něm se vyjadřují mooc fajn..ale stejně rozhodne osobní kontakt..ikdyž jak jsem psala už po tolefonu byl supr:slight_smile:
Hooolky ještě 2 týdny!!! Začínám mít takový to..ještě bych to prodloužila, přeci jenom to kopání a to vlnění mi moc bude chybět:slight_smile:))))) Ikdyž se přiznám, že se strááášně těším až se najím a nepoběžím nad záchodovou mísu :slight_smile: Hned si dám něco ...svíčkovou a aspon 4 knedliky!!!!!! a navrch spořádám kilo zmrzliny!!!!
28. dub 2010 v 11:08  • Odpověz
Marti, ty to mas uz ozaj za chvilku :slight_smile: , budeme na Teba mysliet a drzat palce :wink: .
Ja az take problemy s jedlom nemam, a zmrzliny som v zivote tolko nezjedla ako teraz. Zoznam potravin, ktore sa nesmu v obdobi kojenia ma trochu vydesil, vsetko je zakazane :unamused:
Tak ste ma s tym oblecenim navnadili, skocim do mesta este nieco dokupit...
28. dub 2010 v 11:30  • Odpověz
Ahojky,
o Dr. Vomelové jsem taky slyšela, že je dobrá. Když se mi narodila první dcera, chodila jsem k té Dr. Ivaně (příjmení už nevím, ale má přednášky ve Větrníku a ordinaci na Údolní) a ta byla moc fajn, líbila se mi, ale pak jsem se stěhovala mimo Brno, tak jsem přešla jinam. Tedˇ už bydlím zase v Brně a mám Dr. v místě bydliště, přijde mi to praktické, když je dítě nemocné a uplakané, nechci cestovat přes celé Brno..
S tím dětským oblečením si myslím, že je lepší mít toho radši víc. Přece jenom nestihne se vyprat nebo se necítíte na žehlení, tak raději více kousků pro jistotu.
S výběrem porodnice i pediatra dejte určitě na svůj pocit. Cizí názory jsou různé, ale záleží jak to vidíte vy a váš partner.
28. dub 2010 ve 13:45  • Odpověz
Zdravím všechny..... :slight_smile:

Ivi: zrovna jsem se taky vrátila z IKEY...koupila jsem deky do kočárku za 39,- (jako zadarmo) a taky baldachýn nad postýlku (my nebesa mít nebudeme, ale tahle síťka s obláčkama se mi moc líbila) a taky tři ručníky po pětikačce...ty plánuju vzít do porodnice a rovnou je tam vyhodit....no a ještě další věci. Já mám IKEU ráda :dizzy_face:

Marci: tak to jsme tu s Concordem tři....já už ho mám u našich....zatím čeká v krabici, až přijde jeho čas :slight_smile:

Pokud jde o Dr., tak já jsem se na doporučení známé a taky s ohledem na polohu ordinace nahlásila k Dr. Štěrbové (Obřany)...osobně jsem tam ještě nebyla, ale po telefonu zněla mooooc mile :slight_smile:
Jinak Marti, toho Dr. Elána já znám....nám přednášel ve Větrníku Péči o novorozence. Takový starší ale vitální pán, docela vtipný... :slight_smile:

Oblečků já mám spoustu....v různých vleikostech...zhruba ty počty, jak píšete...Tak snad to všechno unosíme.
28. dub 2010 ve 14:06  • Odpověz
autor
Ufff tak jsem doma... :slight_smile:
Koupila jsem v IKEI další lampičku nad přebalovák (měsíček) a dřevěný háčky na ručníčky (ty už jsem si koupila minule na utírání pusinky, doporučila mě to kamarádka místo plen, 10ks za 89kč nebo tak nějak, tak mám dva balíčky). Potom chránič na madraci a taky další tu deku za 39Kč :grinning: jsou moc pěkný, mám růžovou a oranžovou... já asi peřinky do kočárku kupovat nebudu...vy je máte?? Říkám si, že bude mít tu dečku a pak koupíme fusak...
Stejně tak přemýšlím jestli kupovat peřinky do postýlky, polˇštářek se stejně myslím nedává a dostala jsem nějakou speciální dětkou antialergickou deku, tak si říkám jestli ji jen nepovelču na to léto...co myslíte??

Pak jsem byla na zelňáku v Lišce ( úvěr) a tak jsem si koupila čerstvý hrášek a vaničku jahod, mám chuť na oboje, tak uvidím co to semnou udělá :sweat_smile: a k pohodě ještě časopis maminka - 39kč je k tomu ještě moje psychologie a moje peníze a mini utírací ubrousky Pampers sensitive.

No a přemýšlím co dám manželovi k jídlu, až dorazí z práce...se mě moc nechce nic dělat :sweat_smile:
28. dub 2010 v 17:27  • Odpověz
daee to jsi dobre nakoupila :dizzy_face:
taky chodim rada do ikea,ale moc tam nenakupuji, jen se tam rada chodim kochat
dneska cviceni ve vetrnicku opet uzasne, skoda, ze mame priste posledni cviceni
28. dub 2010 v 17:27  • Odpověz
taky jsem byla na zelnaku a koupila si jahody,hrusky a rajcatka (chery)...na hrasek jsem mela taky chut,ale nevim, jestli je uz dobrej a ta cena :frowning2: :unamused:
28. dub 2010 v 17:28  • Odpověz
autor
Teda Marťo 14dnů, to je teda něco :dizzy_face: kdybys chtěla dej si na mě číslo do tel. a pisni (jestli si vzpomeneš), až se malá narodí, ať to tady taky víme :wink:

Pediatra hledám někde poblíž domu, ale zatím jsem se moc nekoukala...
28. dub 2010 v 17:31  • Odpověz
autor
Vendulko nechala jsem si nabrat dvě hrstě a stál 38kč...jako není to jak ze zahrádky, ale byl dobrej, chuť to splnilo :grinning:

Zítra jdu na krev ráno, ještě se musím objednat na oční, vyšetřit to oční pozadí a hlavně konečně k zubaři!!!!!! Z toho mám fakt trauma, řadím to úrověň porodu :sweat_smile: :grinning:
28. dub 2010 v 17:35  • Odpověz
Ivi asi mám ty stejný ručníčky. Takový bílý čtverce s barevnejma poutkama?? Koupila jsem je i na závěrečný umytí prdelky aby nezůstávala na kůži chemie z vlhčenejch ubrousků...ještě je musím nějak barevně rozlišit na zadeček, na tělo a na pusinku .. asi na to našiju nějaký capovinky:slight_smile:))

Číslo mi pošli..dám vědět jak to bude možné:slight_smile: V pátek jdu na kontrolu..nesmím se zapomenout zeptat jak je mimi asi velký. Mám furt břicho jak v 7 měsíci:slight_smile:)) a zase jsem zhubla kilo:( tak doufám že je vše v pořádku...asi to bude tim zvracenim.. :unamused:
28. dub 2010 v 19:15  • Odpověz
tineta, no to ze hubnes snad nebude nic vazneho, ja nazacatku tehu shubla 9kg a ke konci jsem nabrala zpet 8kg ,takze sjem v tehu byla -1kg a v porodnici jsem nechla 13kg :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
28. dub 2010 ve 20:08  • Odpověz
ivanau, tak co celkem jde,ale ja si pockam az zlevni :grinning:
28. dub 2010 ve 20:09  • Odpověz
Ivanau-jak píšeš o peřinkách. Tak mě se osvědčil spací pytel,jinak jsem ho zakrytého nedokázala mít.Deka byla pořád někde odkopaná.Z počátku zavinovačka a pak pytel.
28. dub 2010 ve 21:55  • Odpověz
autor
Marti je v tom seznamu co jsem vám posílal meilem, ale jestli ho nemáš, tak pošu znovu.. Kg bude určitě zvracením...já měla k večeři rohlík a pocit jak po bochníku chleba, nad záchodem jsem se svíjela, ale naštěstí nic, Rennu mě trošku ulevilo...asi mě ty nevolnosti budou taky držet čím dál víc, jak malá poroste, ale neva...prdelka moje malá :slight_smile: Jediný po čem mě není zle jsou mračený jahody s cukrem, ta si někdy koupím a je mě po nich skvěle, zamrazí to žaludek nebo co :slight_smile:
Ručníčky máme asi určitě stejný, zdají se mě děsně praktický a pereš je v poho dohromady, dám si je na ty věšáčky...a nestačí to barevné rozdělení těch oušek?

Vendulko, tak ty jsi měla to těhu jako báječnou dietu :wink: No však si počkej až zlevní, těhu chutě tě netrápí :wink: :wink: :grinning: A k peřinkám, jeden spací pytel mám, ale spíš jsem to myslela tak, že bych do peřinek zatím neinvestovala, až teřba na zimu,ale, že na léto stačí deka nebo ten pytel...co??
28. dub 2010 ve 22:26  • Odpověz
Ahoj, s počty těch oblečků jste mě docela překvapily :slight_smile: Já jich mám určitě míň, ale pravda je, že jsem si říkala, jak s nimi naplním pračku :slight_smile: Asi vyrazím ještě na nákup :wink:

Ivy, do postýlky mi babička koupila peřinku s polštářkem, ale jsou tak tlusté, že si myslím, že budou hlavně na parádu (u polštářku je to jasné). Mám půjčený spací pytel a rychlozavinovačku s otvory do autosedačky. Do kočárku mám tenkou a tlustou deku a o koupi peřinek neuvažuju... Spíš jsem přemýšlela, co dát do kočárku pod miminko, existuje taky nějaký chránič proti pročůrání? Jinak samozřejmě plínku, ale dívala jsem se, že sousedka, co jezdí s Inglesinou a malým miminkem tam má ještě pod plínkou deku, to když já tam dám, tak už tam možná nezbude místo pro mimčo :sunglasses:

Když vás tak poslouchám, tak bych měla být vděčná, že můžu jíst skoro cokoliv a špatně mi bývá jen, když to přeženu nebo je to něco těžkého a nadýmavého... Ale zase se to určitě odrazí na váze :unamused:
29. dub 2010 v 09:29  • Odpověz
Ahoj hoky, tak jsme zpět. Už ne 2v1 :slight_smile: Zátěžový test dopadl špatně, tak jsme museli okamžitě na císaře. Už jsme doma a vše je ok. Nakonec měla malá 2,6 kg, ne 2 kg jak říkali a přesto, že přišla skoro o měsíc dřív, je moc šikovná a nemáme žádné problémy. Dokonce se nám vyhla žloutenka, dávala jsem ji poctivě na světlo a kyčle máme také ok. Takže jsem šťastná jak blecha :slight_smile: Kdo se chystá rodit v Bohunicích, musím vřele doporučit. Nevím, jak porod sám, ten jsem prospala :slight_smile:, ale šestinedělí, obzvlášť na patře 6. je prostě úžasný!!! Super sestry, doktorky i doktoři. Jsou moc hodní a ohleduplní. Ochotní ve dne v noci. Fakt jsem byla moc spokojená. Jen počítejte s tím, že je tam všeho nedostatek. Přes víkend nefunguje praní a žehlení veciček, takže dost šetří. Ideální je vzít si s sebou něco na prcka, i vám to bude milejší, hezčí a pohodlnější. Taky plín dostanete jen pár a ubrousky vůbec. Ale dostanete různé testry kosmetiky a kufřík s pár věcma na mimi, takže je to moc milé a příjemné. Šla bych hned zpět :slight_smile: Krásný den přejí Kačka a Terezka
29. dub 2010 v 10:05  • Odpověz
Maky mocinky gratuluji super zpravicka :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
29. dub 2010 v 10:43  • Odpověz
jinak ja mela malou, kdyz byla mimino v zavinovacce dokud z ni nevyrostla, pak v pytli,ale to taky chvilku, uz ani nevim do kolikati mesicu a ted spi pod perinou a pod dekou, ale stejnak se odkope, takze to neresim, spi jen v pyzamu (overalu a kdyz se odkope, tak ma smulu, pak kdyz ji je zima, tka tam lezi schoulena...ale o pytlu jsem neuvazovala a ted to ani nema nijak cenu, kdyz uz je teplo
29. dub 2010 v 10:45  • Odpověz
Maky moc moc gratulujeme a přejeme at´jste obě fit , v pohodě a hlavně zdravé!!!!!!!!!!!!!!!!!!
29. dub 2010 v 11:24  • Odpověz
jeee taky blahopřeju! Hlavně ať ste obě zdravé!:slight_smile: to je dobře když vždycky všechno dobře dopadne:slight_smile: :dizzy_face:

Ty spací pytle jsou super...koupila jsem 2 a určitě nebudete litovat..používali je hodně pro mimča jak sem se o ně starala a ve dne v noci v zimě v létě ..super věc!! Když bylo horko spaly v tom jen v bodyčku a byly všechny dětičky spokojený...v noci se neodkopávaly a tak se i rodiče líp vyspali:slight_smile:)) prodávají je už od novorozence...koupila jsem v ikee tyhle http://www.ikea.com/cz/cs/catalog/products/10162817 a http://www.ikea.com/cz/cs/catalog/products/80150552 a potom jsem byla docela naštvaná protože jsem objevila, že na ně mají v tesku výprodej za nějakou stovku tak nááááááádherný, že jsem uvažovala ještě koupit jeden nebo dva:slight_smile:))

Ivi a myslíš že si to budu pamatovat?? budu stát nad utěrkama a přemejšlet, sakra kterej byl na ten zadeček?:slight_smile:)))))
29. dub 2010 v 11:38  • Odpověz
mne prijde na mimco lepsi a hezci ta zavinovacka,ale nerikam, ze spaci pytel je na prd, taky jsem meli jeden a bylo to doby...
no za chvilku ta moje beruska stejnak bude spat bud jen v bodycku a nebo kratkem overalku :dizzy_face:
29. dub 2010 v 11:40  • Odpověz
jsem se konecne odhodlala ze ji dam jen ponozky,porad jsem ji davala puncochy jelikoz kaslala a jak jsem ji dala spat, tak sem ju sla zkontrolovat a ponozky dole, tak jsem ju aspon zakryla dekou
29. dub 2010 v 11:42  • Odpověz
autor
Maky, tak véliká gratulace :dizzy_face: :dizzy_face: a co tatínek byl s váma u porodu nebo nemohl?? A jak to zvládáš, dobrý?? :wink: :slight_smile:

Tak asi pořídím ještě nějaký ten spací pytel a do postýlky a do kočárku nechám deky.

Věry myslím, že v létě asi dávat deku pod nebudeme ne? Aby jim nebylo vedro... Vidiím to na tu plinečku.

Marti tak to nevím... :grinning: :grinning: :grinning:

Když jsem u toho jídla... jak jste na tom s váhou a přibráním??

Ráno mě vysáli krev a už u nás byl pán vyměřit sítě do oken, tak jsem šťastná :slight_smile: a ve středu jdu zase do divadla - na Hello Dolly - to si malá užije :grinning:
29. dub 2010 v 15:44  • Odpověz
autor
Maky a dej si do fotoblogu fotečku malé, ať můžeme obdivovat sluníčko malý :wink: :dizzy_face:
29. dub 2010 ve 21:52  • Odpověz
Tak holky máme pediatra:slight_smile: Nechal mě 2 hodinky v ordinaci ještě s jednou těhulí a pozorovat jak ordinuje. Neskutečně znalej, pečlivej, obrovskej přehled a neskutečnou pamět! jsem koukala!
Dneska kardiotokograf byl prý ukázkový!:slight_smile: Vyšetření jsem myslela, že vylezu z kůže - auu!! :slight_smile:) akorát neměřila mimi:(...prý je vše ok a že až příště..před 12 dny měla 2,50.
Jo a taky když jsem čekala v čekárně tak vezli nějakou maminu na porod...holky ta ječela, řvala to bylo hrozný...bylo ji pak slyšet i z porodního pokoje jak stráááášně řvala...panebože ty co rodily...že se to dá zvládnout potichu?????????? Přiznám se že mi to až vehnalo slzy do očí! Takovej teátr!! brr..
30. dub 2010 ve 14:49  • Odpověz
autor
Čau Mrti, tak k pediatrovi gratuluji, no a zbytek mě vyděsil :sweat_smile: co tě na vyšetření tak bolelo?? Je jiné než ty po 4 týdnech v poradně?? No a ta maminka co křičela...to je hrůůze, snad to budeme mít v poho a nějak to zvládneme.... věřím, že tě to rozhodilo, strýc s tetou tohle zažili při prohlídce porodních sálů a tak jim nebylo hej. A já jsem zas zažila, když vezli maminku PO porodu an šestinedělí (byla jsem za mamkou v porodnici, když se narodila ségra) a ta se zmítala a naříkala na lehátku taky...pamatuju si tot dodnes. Pořád si ale říkám, že každý snáší bolest jinak a každý se taky chová jinak, někdo je moc hysterický a prostě se tak projevuje, škoda jen, že nevím jaká budu já...
30. dub 2010 v 15:21  • Odpověz
Ahoj holky,
s tím řvaním si to tak neberte. Někdy si holt rodičky trochu zahysterčí, ale jak říkala Blanka, zahysterčím, uklidním se a jedeme dál :grinning: :grinning: :grinning:
Vím, že to působí hrůzně, když to vidíte v normálním stavu, natož těhotné, ale tak hrozný to snad nebude :stuck_out_tongue_closed_eyes:
30. dub 2010 v 16:24  • Odpověz
Ahojky,
já jsem například hysterčila už včera a to jsem ještě nezačala rodit... spadla mi žehlička na naši novou dřevěnou podlahu v obýváku, vůbec nevím, co to do mě vjelo, ale prostě jsem to ořvala, i když se naštěstí nic nestalo podlaze ani žehličce :sweat_smile: a to už byl takový záchvat emocí podruhé ten den.... pak jsem nemohla spát v panice, že nestíhám udělat do porodu státnice :confounded:
Dneska už je to trochu lepší, pochovala jsem si dvacetidenní miminko (Ivy, Terezku od Lubi), a to je pak člověku asi všechno jedno, když chová takového malého drobka...
A na popud Ivy jsem se dneska ráno zvážila a nevěřila jsem vlastním očím, co jsem viděla + 12 kilo... :astonished: :confounded: to jsem si představovala, že budu mít ve finále....
30. dub 2010 v 16:40  • Odpověz
autor
:grinning: na popud mě jo :grinning: tak promiň :wink: :grinning: myslím, že v tvých týdnech na tom budu stejně...jsem teď +9kg. A to vymýšlím co bych sladkého upekla ... :unamused:
Kdy máš ty státnice? Jsem na tebe taky myslela jak to zvládáš... Věřím, že takový prďoušek v náruči uklidní :dizzy_face:

Já taky někdy hysterčím, když si uvědomím co a jak, ale zetím jen nějak vnitřně :zipper_mouth: třeba když jsem si dnes dávala nákup do tašek v supermerketu, říkala jsem si jak to budu zvládat až tam bude maličká a bude třeba plakat nebo tak, asi prtoo, že tam takové maminky byly :wink:

Jdete dneska někam čarodejnicovat nebo ne? My budeme asi doma, upeču kuře a bude :slight_smile:
30. dub 2010 v 16:54  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.