• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Těhulky z Větrníku Brno :o)

(Zamčená)
26. července 2010 
autor
Jinak furt přemýšlím co ten porodní plán...nemáte někdo nějaký mustr?? Mě ani nejde o to, se vyjadřovat k epiduralu, nástřihu a tak (nedokážu teď posoudit, co bude v danou chvíli nej), mám spíš strach, že kdybych byla mimo a nebo třeba operovaná, aby ten kontakt s malou nahradil Miloš, aby sundal triko a dal si malou na tělo on, byl sní a tak... Jsem mu to říkala a ptala jsme se ho jestli si myslí, že bude schopnej si to nějak uvědomit a kdyžtak si to prosadit a říkal: Jo to nevím Beru, já byl spocenej až na zadku už u té prohlídky porodnice a to se tam nic nedělo... :sweat_smile: :grinning: ...tak já nevím...
30. dub 2010 v 17:02  • Odpověz
Ahojky, díky za gratulace. Už jsem vložila pár foteček, tak se můžete kouknout. Terka je zlatíčko, ale mám pocit, že jen kojím, jím, spím a piju :slight_smile: Nic jiného zatím moc nezvládám :grinning: Navíc malá občas brečí a já nevím proč, tak je mi z toho ouzko...Ale jinak se máme fajn. Krásný večer všem
30. dub 2010 ve 21:30  • Odpověz
Jo a tatínek s náma bohužel u porodu být nemohl, protože císař byl v plné narkoze, ale čekal v předsálí a malou hned viděl i choval. Já ji viděla až po 6 hodinách, kdy mi ji poprvé přinesli přiložit. Pak jsem ji dva dny vídala jen po 6 hodinách, když ji přivezli papat. A až 3 tí den mi ji povolili vzít si na pokoj. Bohužel to můj stav dřív nedovolil, ale od té doby, co ji mám u sebe, snažím se jí to vynahradit a říkám jí pořád dokola, že už jí neodejdu. Ona byla první den semnou dost rozrušená a pořád na mě koukala a nechtěla spát. A sestra říkala, že má strach, že ji zase odvezou. To je bohužel úděl císařů.
30. dub 2010 ve 21:37  • Odpověz
Ivi, bolelo to páč mi zarvala ruku až snad do krku:slight_smile:))))))) Na gyndě měla doktorka takovej dalekohled..ale neboj nic co by se nedalo vydržet:slight_smile: No to ječení u porodu v takové míře nevim nevim...přišlo mi to takový dramatický až moc! Neříkám nějaký zasténání nebo při tlačení když člověk zahaleká ale tohle byste musely fakt vidět...brr:(

S tím porodním plánem...já si říkám, že nač to těm asistentkám a vlastně i sobě komplikovat...většinou nejstandartnější postup je ten nejjednodušší...jestli odstřihnou mimču šnůru u pupiku nebo ne a nebo udělají to co dělají dalším milionům miminek to bych nějak neřešila..pochybuju že by oni volili tu horší a složitější variantu...hlavně aby bylo všechno a všichni v klidku a hlavně aby se nedělo nic co by stresovalo miminko...
na co si chci dát bacha je, aby mimčo nekrmili nějakejma náhražkama jak zmiňovala myslím Věrka a chci si prosadit aby ji neodnesli ani na vteřinku pokud vše bude v pořádku a nebo když už tak aby Rob byl pořád u ní (aby mi ji nevyměnili) :grinning: . Epidurál mi stejně nedají ikdyž bych ho chtěla kvůli leidenské:slight_smile:)) a doufám, že prostě všechno půjde normálně bez komplikací...

Věrko docela sem se zasmála s tou žehličkou, sem si vzpoměla jak jsem bulela když sem zjistila, že mi při stěhování odřeli pračku:slight_smile:))))

Přeju pěkný víkend...čarodějnice spálená:slight_smile: smrdím jak oheň sám:slight_smile:)) tak šup do sprchy a do postele!
30. dub 2010 ve 23:23  • Odpověz
Ahojky, Mary Terezka je nadherna, uplny andilek
no ja si u porodu asi taky zarvala,i kdyz ted teda nevim jestli jsem rvala nebo tak zbesile a hlasite tlacila,ale ono se to jinak nedalo, docela me to bolelo a mela jsem strasne kratke kontrakce, tak se ani moc dobre tlacit nedalo
porodni plan jsem teda nemela, nijak jsem ani nad tim nepremyslela...vedela jsem, ze vi co delaji, tak jim v tom nebudu radit :grinning:
jo s tema nahrazkama jidla v porodkach pro mimca je to teda docela bezny, ja jsem si jednou potrebovala skocit do sprchy a na pokoji jsem byla sama, takze mi malou nemel kdo pohlidat, tak jsem ji odnesla sestram na sestinedeli , mala trosku bekala a vratily mi ji pak spokojenou a spici, ory ji daly (ted nevim jestli nebudu kecat) glukozu?
1. kvě 2010 v 08:49  • Odpověz
Ahojky,
já se chystám napsat do porod. plánu, že nechci nástřich. Samozřejmě když půjde o čas ( a mimi by bylo v ohrožení), tak k němu svolím, ale nechci , aby mi ho dělali automaticky aniž by mi dali šanci zkusit to bez něho.Dvakrát jsem to bez nástřihu zvládla, tak to snad půjde i bez něho :grinning: :grinning:
I když jsem pokaždé měla nějaká drobná poranění, která se musela šít. U prvního porodu bylo šití jakž takž v poho, ale potom to bolelo, že jsem nemohla sedět!! A to byly nějaký dva stehy, takže při nástřihu by to bylo ještě horší. U druhýho porodu opačně, šití bolelo jako čert, vzpínala jsem se tam, že mi sestra řekla, at´s Dr. nebojuju.. A potom v pohodě seděla jsem jako nic.
Tak chci aspoň šanci zkusit bez nástřihu, pokud to půjde. Pro mě je to důležité.
Marti: mě to vyšetření v porodnici taky vždycky bolelo. Sáhli do mě (mám pocit že vždy doktor) a myslela jsem, že zblázním. Není to, jak Blanka říkala,že oni řeknou, že to bude bolet a prstama tomu pomůžou, aby už se pomalu spustil porod?
U mě to asi tak bylo, protože do porodnice jsem začala chodit po termínu porodu, když jsem přenášela.. Tak mi chtěli asi trochu pomoct ??
1. kvě 2010 v 09:38  • Odpověz
no je pravda, ze ja to taky mela bez nastrihu,ale dle dr. me trosku potrhala a to siti bylo teda nic moc prijemnyho, jako nebolelo to,ale bylo to divny, taky jsem se trosku vzpirala a dr mi rikal, at lezim v klidu, se mu to rekne blbeckovi :stuck_out_tongue_closed_eyes: , chtela bych videt jeho :stuck_out_tongue_closed_eyes:
a je pravda, ze ten den a druhy to bylo uplne v pohode,ale pak jsem nevedela jak se natocit, jak si sednout to bylo hrozny a jeste me to siti jaksi napuchlo, takze jsem doma furt ledovala,a asi po tydnu (10 dnexh) to bylo v pohode)
1. kvě 2010 v 10:00  • Odpověz
sem PA taky jednou pri vysetreni tu ruku ze me vytahla, ze ted en, ze mam kontra a ona ze prave takto musi :stuck_out_tongue_closed_eyes:
1. kvě 2010 v 10:01  • Odpověz
autor
Já jsem unavená jak pes :stuck_out_tongue_closed_eyes: manžel montuje světýlka s IKEI a nalepím obrázky na zeď. A taky peru konečeně to velký prádlo. Sice jsem to nepochopila úplně stím octem 1:8, ale dala jsem teda místo aviváže naředěný ocet 1lžička a 8lžiček vody.

Mě vyšetřuje Dr. prstama vždycky, dá je tam a pak snima divně otáčí, ale zatím to jde...možná je to později citlivější... Že to na to šití ještě nevymylsleli něco, aby to fakt nebolelo co? Ležte v klidu je hodně trapný... :rolling_eyes:

Já jim právě taky nechci radit co je lepší, když vím sama prd, jsem ochotná jim důvěřovat. Ale jde mě jen o tu část kdy bych byla fakt mimo nebo po císaři...a nevím jestli to stačí třeba před tím říct...
1. kvě 2010 v 11:42  • Odpověz
ivanau, no mozna to staci rict jak tam pujdes rodit, zkus se tam zeptat az tam pujdes na monitory a enbo si tam zavolej, ze mas jediny pozadavek, tak jestli jim to staci rict a nebo jestli mas psat nejaky ten porodni plan :wink:

ja etda vse prala a peru v lovele i kdyz asi jak mi dojde prejdu na ten persil s perlama a aloe vera, bo ta lovela moc dobre nepere, teda kdyz mam neco moc spinave treba z pisku,ale zase mam i strach prejit na novy prasek,aby se mi mala neosypala
1. kvě 2010 v 11:47  • Odpověz
Marky nestraš:slight_smile: mám ještě 2 týdny do termínu a musím ještě na jedno hematologický vyšetření, kde mi napíšou injekce na ředění krve a to mám až 6týho takže do tý doby porodit nesmím:slight_smile:)))))) Ikdyž sem si říkala že by mi ten hemilton nevadil:slight_smile: straaaašně nechci přenášet!!!

Holky nebylo by hezký kdyby se mimi narodilo dnes na prvního máje?:slight_smile: To je legrační jak se mi do toho břicha vůbec už nevejde:slight_smile: mám pořád nožičky zaražený až v prsách když sedim a bez přestání tam s nima manipuluje asi jak neví kam už si je dát:slight_smile: babulka moja:slight_smile:

Vendulko ona ta lavela je asi dobrá jen na to nový novorozenecký oblečení dokud to není zašpiněný od barevnejch jídel a různejch pískovišť a kaluží..myslím, že na ušpiněný prádlo dělá něco pro děti persil .. ale v tom bych asi zase neprala novorozenci...ikdyž když se prádlo extra vymáchá tak není důvod proč by se nemohlo prát v čemkoli...přeci jen pršek na prádle by neměl zůstávat vůbec takže nakonec by mělo být úplně jedno v čem se pere...teda já si to tak nějak představuju:slight_smile: přece nechodíme obalený v pracím prášku:slight_smile:))
1. kvě 2010 ve 12:03  • Odpověz
autor
Taky jsem to vyprala v lavele a dal jsem ten ocet místo aviváže. Až už jsou ty mimča větší a oblečky se špiní, zak bych taky použila něco jiného, když se to 2x vymáchá ne?? Máchala jsem 2x i teď.

Marti já se učím sedět pěkně rovně, protože jak se předkloním, malenka mě jasnýma uderama do žaludku naznačí, jak se sedí :grinning: :grinning:

Teď mě volali naši a dovezou nám KOLÍBKU :dizzy_face: Petr (nevlastní taťka, ošem pro mě víc jako vlastní, vedl mě i k oltáři on :wink:) ju dostal od dobrého známého jako nový děda :dizzy_face: :dizzy_face: tak jsem zvědavá jaká bude...
1. kvě 2010 ve 13:45  • Odpověz
ja jsem neco slysela myslim o tom octu,ale radeji jsem to nezkousela, prislo mi to jako blbost a pak jsem mela strach,aby to nesmrdelo od octa :grinning:
1. kvě 2010 ve 14:27  • Odpověz
Mě nikdy vyšetření na gyndě nebolelo, ale to co píše Marťa o porodnici mě celkem vyděsilo, nejde ani tak o bolest způsobenou mě, ale když si představím, že by to mohlo mít vliv na malýho, tak mě popadá vztek :unamused: Tak doufám, že mě nebude chtít doktorka už teď v pondělí předat, do porodnice nespěchám :slight_smile:

O porodním plánu uvažuju kvůli tomu, že nechci, aby malýmu píchli TBC v porodnici, a taky aby mi ho po ošetření pediatrem z novorozeneckého co nejdřív vrátili (a ne třeba až za 3 hodiny, protože neměli čas). Taky jsem tam chtěla napsat dárcovství pupečníkové krve, ale kamarádka, která rodila v září v Bohunicích, říkala, že jsou ty odběry z nějakého důvodu pozastavené, tak nevím, jak to bude teď. A taky nevím, jestli to sem patří, ale v případě císaře bych preferovala jen lokální umrtvení, abych se mohla na malýho aspoň podívat. A asi bych tam dala i to nedokrmování umělým mlékem - teda v závislosti na situaci samozřejmě. Jinak si myslím, že by to mělo být ok, protože tam chci mít Blanku a vím, že ona se mnou určitě všechny kroky probere.

Chystám se prát v dětském prášku z Amwaye, co mi koupila mamka, a taky jsem dostala nějaký ten bílý persil pro děti. Jinak bych možná zkusila nějaké eko prášky z Brány k dětem, třeba Ecover, se kterým má kamarádka dobré zkušenosti. Třeba po Lovele se jí malá osypala, ale to je asi individuální. Na skvrny jsem si koupila tekuté žlučové mýdlo a prodávají i nějakou sůl. S tím octem místo aviváže jsem si to, Ivy, zapamatovala tak, že se tam dává takové množství octa jako aviváže, tzn. jedno víčko od aviváže, ale stoprocentně jistá si samozřejmě nejsem :slight_smile:
1. kvě 2010 v 15:45  • Odpověz
Mě taky vyšetření na gyndě nebolí, ale v té porodnici, když mě tam předala Dr., tak jo.
U císaře bych taky chtěla jen lokální umrtvení, ale myslím, že to jde jen u plánovaného císaře, když je čas. Ale když je akutní problém během porodu, tak to musí být rychle a dávají celkovou narkózu. Aspoň tak si to myslím.
Já na to máchání v octu zapomněla a nechala jsem máchací program jen s čistou vodou. Tak snad to bude v pohodě. Prala jsem v těch ekologických mýdlových ořechách.
A mám dilema. Namyslela jsem si jméno Nikol a můj přítel mě nalomil, že se mu víc líbí Sofie. Tak nevím.S Nikou jsem se už trochu sžila, tak to zkouším se Sofi, ale vážně nevím.
1. kvě 2010 v 16:05  • Odpověz
market, me se libi obe dve jmena,ale mozna o trosku vis ta Sofinka :slight_smile:
1. kvě 2010 v 17:19  • Odpověz
Sofie se mi taky moc líbí..bylo to jedno ze 3 jmen na světě který jsem měla na listu :grinning:
1. kvě 2010 v 19:56  • Odpověz
tineta a vy mate jake jmeno vybrane? :confused:
1. kvě 2010 ve 20:01  • Odpověz
Ahoj holky, kdo se chystá rodit v Bohunicích, já jsem na tom byla stejně. Porodní plán nachystaný, chtěla jsem, aby byla malá pořád semnou nebo s tatínkem, nechtěla jsem přikrmovat a tak dále a tak dále. Realita je ale jiná...Nevím jak u porodu a nástřihu. Co se týká císaře, oni nemůžou udělat nikdy nic bez vašeho souhlasu. Dokonce kdybych řekla, že s císařem nesouhlasím, i když to bylo akutní a malá by se udusila, oni by mi ho bez mého podpisu nemohli udělat. Takže tohle fakt řešit nemusíte. Většinou se naplánované císaře dělají jen v částečné narkóze, je to pro maminku méně nebezpečné. Co se týká toho, kdy vám miminko dají, podle stavu. Odvedou vás na pokoj a hned se zeptají, jestli jste schopná a ochotná si mimi hned vzít. Fakt na nic nečekají, protože mají na novorozeneckým dost dětí po císařích a nemají čas se jim všem plně věnovat, takže jsou rádi, když si mimi vezmete. A co se týká dokrmování, když si pro příkrm nepůjdete sami, nikdo vám jej nebude nutit. Jen když se mimču nebude vést dobře a vám se nespustí mlíčko, budou vám doporučovat si pro něj jít. Žádné násilí tam není a všechno je jen na rozhodnutí maminky. Já jsem porodní plán kvůli císaři ani nevytahovala, ale teď už vím, že bych jej ani nepotřebovala. Oni jsou opravdu ochotní se na všem domluvit, však sami uvidíte. Mám jen ty nejlepší zkušenosti, a to jsem byla na šestinedělí 5 dní, takže jsem ty směny několikrát vystřídala.
1. kvě 2010 ve 21:05  • Odpověz
Vendulko: Ingrid ..jinak se mi libily Alexandra (Saša) a právě Sofie ..Ingrid ale vyhrála na celé čáře:slight_smile:

Maky tak doufám že to tak bude i na obilňáku:slight_smile:
1. kvě 2010 ve 22:26  • Odpověz
Marti, ty budeš mít taky holčičku?? Asi jsme se o tom už bavili, ale pamatuji si, že hodně holek z kurzu čeká kluka. Akorát já a Ivana holku. A u tebe si nejsem jistá. :dizzy_face:
1. kvě 2010 ve 22:33  • Odpověz
Konečně jsem přidala pár fotek mých holčiček. Příště přihodím něco aktuálního. :dizzy_face: Tak mrkněte.
1. kvě 2010 ve 22:57  • Odpověz
Marti, Ingrid je zvláštní jméno. Možná se ptám blbě, ale zajímalo by mě, jak jí budete říkat zkráceně a jak zdrobněle?? :grinning:
1. kvě 2010 ve 23:09  • Odpověz
Marky hledali jsme jméno které se komolit a mršit dát nebude:slight_smile:)) Taky jméno který by neznělo blbě s naším příjmením Paterlini což třeba Maruška Paterlini by asi znělo dost blbě:slight_smile:) Ingrid je perfektní tak jak to je :grinning: Jinak ono se něco vyvrbí..myslím, že Ingridko nebo něco podobnýho se dá ... jinak ty moje sluničko nejmilovanější:slight_smile:))))))))))
a jj holku budeme mít..jinak kromě tebe a Ivči to byl vážně samej chlapeček co si tak pamatuju....

Tak dnes jsem prohnila celej den doma!!! Děs:slight_smile:
2. kvě 2010 v 00:22  • Odpověz
autor
Čau holky, pěkně jste polkaly, to je fajn, když je i co dočíst :dizzy_face: sedím u našich s barvou na hlavě, tak uvidím co z toho vyleze... :grinning: po letech jsem zase podlehla barvě z obchodu a nešla ke kaděřnici, kdyby mě moje kadeřnice (kamoška) viděla, tak dostanu do zubů :grinning: ale nějak se mě tam nechtělo, jak finančně, tak časově tam sedět...a stříhat zatím nepotřebuju...

Vegetím s mamkou, zbytek rodiny je na golfu, ségra dneska začíná hrát MORAVA CUP 2010, tak uvidíme jak se zadaří, celkové výsledky jsou ale až na podzim, je tot totiž sezóní záležitost. :wink: manžela mám u tchánovců na baráků :rolling_eyes:

Myslím, že holčičku čekáme fakt jen my tři. Marky chápu, že nad tím přemýšlíš, já si nedovedu představit, že bych třeba teď malé začala do bříška říkat jinak. Už mě i napadlo co kdyby vylezl kluk :sweat_smile: :grinning: :grinning: ale nevadilo by to ani tak, jen ty růžové věcičky atp... :grinning: O Sofii jsem taky uvažovala a Nikolku chtěl manžel...a jak se jmenujou holky?? Mimochodem jsou kouzelný a moc ti podobný :wink:

S tím plánem fakt nevím, asi se ještě zeptám Blanky...
2. kvě 2010 v 11:49  • Odpověz
Starší je Kateřina se stejným příjmením jako já z prvního manželství. Mladší Elen s těžkým německým příjmením po příteli. Tak jsme hledali nějaké krátké jednoduché jméno, aby to neměla ve škole při podepisování tak těžké :grinning: :grinning:
2. kvě 2010 ve 13:19  • Odpověz
autor
Tak Sofie by se vám hodila ne?? Zvlášť když je nečeské příjmení... No máš teda volbu...záleží na tom jak moc jsi si už zvykla na Nikolku. :wink:
2. kvě 2010 ve 13:23  • Odpověz
No, on souhlasí i s Nikolkou, ale moc se mu nelíbí.Což by mi bylo líto, ale na druhou stranu, jakmile máš mimčo, tak to jméno ti přiroste k srdci úplně jinak.. Mám trochu obavu, že Nikolek bude asi už hodně. Viděla jsem to u Katky. Ve školce bylo Kateřin víc a v kroužku, kam chodila dokonce čtyři nebo pět. Ta Sofinka je taková zvláštní. Tak asi nakonec Sofi :grinning: :grinning:
Musíme se rozhodnout, co nejdřív a zajít to sepsat na matriku, protože nejsme manželé.
To u Elenky jsme se shodli hned, i když někteří z rodiny měli výhrady, ale mi o jiném jméně nechtěli slyšet a jsem spokojená. Dá se pěkně zkrátit a není tak rozšířené :sunglasses:
2. kvě 2010 ve 14:20  • Odpověz
autor
Tak já myslím, že Sofie je teď zrovna v kurzu...takže je možné, že s nějkou se ve školce nebo škole potkáte, ale určitě to nebude tak časté jako Katka. Každopádně Sofie je taková vznešená...to je jak když jsem já říkala manželovi,. že chci Valerii a on si to nedovedl představit (i když teď říká co Valča a Valuška a už si zvykl) a přesně jak říkáš spoléhala jsem na to, že jak uvidí tu tvářičku nebude si umět představit, že by se jmenovala jinak, prostě je to naše Valinka :wink: :dizzy_face: Říkala jsem mu představ si jak se představí nějakýmu chlapovi - Valerie Urbánková - říkám, to si ten chlap z ní cvrkne už u toho představování....a víš co mě na to řekl??? Podíval se tak na mě a říká: A to právě nevím, jestli chceme :grinning: :grinning: :grinning:
2. kvě 2010 v 16:42  • Odpověz
Dnes jsem potkala paní z našeho domu a má taky Sofii, tak asi máš pravdu, že jich ted´bude hodně.I ona mi to říkala. Takže opět váhám. Ještě máme Ria nebo Mia. Ale s tou zdrobnělinou Miuška , Riuška nevím :confounded: :confounded: S naším příjmením Braunschlägerová (braunšlégrová) je to trochu oříšek :sweat_smile: I když je pravda, že se vdá a kdo ví, jak se bude nakonec jmenovat. Ale aspoň v dětství a dospívání, at´to jméno nějak slušně vypadá :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
2. kvě 2010 ve 20:08  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.