• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Těhulky z Větrníku Brno :o)

(Zamčená)
26. července 2010 
Jo a musím pít ten hořčík, jinak mám v noci křeč v lýtku a to je hrůza. Dr. mi řekla, že hořčík se může pít klidně do porodu. že když se tělo rozhodne rodit, hořčík ho nezastaví. :grinning:
2. kvě 2010 ve 20:20  • Odpověz
autor
Marky Mia je bomba, tu znám jednu jedinou, její maminka to dokonce zapisovala i do seznamu těch jmen, čádala o to v Praze, tuším, že jsou jen dvě nebo tři...nedá se to komolit a zdrobnělé je už to Mia, Mio, Miunko. Ale jako mě se Sofinka líbí moc, záleží na tom jak chcete, aby to bylo neobviklé jméno... :wink:

Mě v noci pálí kyčle, ta na které zrovna ležím - nic příjemného, ale naštěstí ne uplně každou noc. Asi je to normál jak se ta pánev roztahuje ne?
2. kvě 2010 ve 21:04  • Odpověz
Ahojky, mne prijde, ze ty tipicky cesky jmena nejako pomalu mizi :grinning: i kdyz,, mi taky nemame ceske jmeno pro malou,ale puvodne francouzske :grinning:
3. kvě 2010 v 08:30  • Odpověz
autor
Tak jsem jak na trní, mamka je na operaci s čípkem, už aby se ozvala a bylo to za nama...pojedu pak za ní domů, ať není po narkóze sama.
3. kvě 2010 v 08:54  • Odpověz
ivanau, tak drzim palecky,at to dobre zvladne :wink:
3. kvě 2010 v 09:07  • Odpověz
autor
Moc díky, teď psala, že to má za sebou, zdřímne a napíše... Mě to dělá tak zle, jak jsem těhu a taky si vzpomínám jak jsem tam byla sama na odsávání vajíček a jak mě bylo...snad už tam dlouho nepůjdeme :rolling_eyes:
3. kvě 2010 v 09:29  • Odpověz
Ahojky,
Ivi, tak at´ je maminka v pořádku po operaci. Díky za rady se jménem. Výběr je stejně na mě. Přítel řekl, že záleží na tom, co chci já.. :dizzy_face: To je sice hezký, ale pěkně se z toho vyzul :confounded: Pálení kyčlí jsem nikdy neměla, spíš mě bolel jeden nebo druhý kloub při chůzi, ale jen někdy. Jako kdyby se skřípl nerv a pak to přestalo. Klidně se zeptej doktorky, jestli je to normální, ale mohlo by to být tím roztahováním, si myslím :wink: :wink:
Já v noci špatně spala, bylo mě hrozný horko i při otevřeným okně. Převalovala jsem se a nemohla najít vhodnou polohu, což asi lepší do porodu nebude :unamused: :unamused:
3. kvě 2010 ve 12:23  • Odpověz
market, tak to je jak u nas, kdyz chci s necim poradit (fotograf,ockovani, boty...) tak amnzel rika, ze je mu to jendu at neco vyberu :angry:
3. kvě 2010 ve 13:38  • Odpověz
autor
Mě bylo večer taky pekelný horko, bylo totiž dusno...Dělala jsem lasagne a než jsem vyválela to těsto, tak mě tekly čurůčky :grinning: Jsem u našich, mamka vypadá v poho, leží, aby moc nekrvácelá, má mít 6dnů klid. Tak jsme dali oběd a kafčo s oplatečkama :slight_smile: ještě jim nachystám něco na véču, ať to nemusí dělat mamka, od Petra by to vypadalo :grinning: v 5 jdu cvičit, to zas bude hekárna :grinning:
3. kvě 2010 ve 14:16  • Odpověz
Ahojky, Markét tak mě se moc líbí Sofie a Mia, jsou to krásná jména :slight_smile:

Tak jsem byla dneska na kontrole, Kryštofek má 2,3 kg, stále otočený dolů, doktorka říkala, že je v dobré poloze a připravený :slight_smile: Ale že by mu ještě aspoň 14 dní dala, osobně doufám, že to bude víc než 14 dní :wink: Jsem ráda, že mě ještě doktorka neposlala do porodnice na monitor, jednu návštěvu ještě absolvuju u ní... Pak jsme absolvovali schůzku s Blankou, bylo to moc příjemné, říkala že podle informací, které má z průkazky by klidně tipla, že by to mohlo být až v červnu a že je mimčo spíš menší, ale že to rozhodně nevadí :slight_smile:

Jinak je mi ale hrozně, někde jsem se minulý týden nastydla, mám šílenou rýmu a kašel, pořád se to zhoršuje... včera jsem nemohla vůbec spát, kromě toho že mi bylo vedro, jsem nemohla dýchat a kašel k tomu. Doktorka mi teda poradila nějaké přírodní kapky a Blanka mi řekla, ať piju průduškový čaj, vezmu si vit. C a koukám ležet, ať jsem do porodu fit... hlavně s tím ucpaným nosem by to mohlo být docela zajímavé :unamused: no je to děsně nepříjemné, celý podzim a zimu jsem byla v pohodě a teď když je venku 20 stupňů, tak mě to sklátí :confounded:

Dobrá zpráva je, že jsme včera v Ikei konečně pořídili skříň s komodou a poličky do koupelny. Ale musím říct, že se manžel docela nadřel. Některé ty díly nebyly pomalu k uzvednutí a to si myslel, že je bude dávat na střechu, nakonec jsme byli rádi, když se vešly do auta, akorát já musela sedět vzadu na vyndaném sedáku a ani jeden z nás neviděl doprava :wink: Naštěstí jsme ale odvezli všechno a kupodivu bez újmy. Teď akorát musíme poprosit bráchu, aby s tím vynesením a sestavením přišel pomoct, protože já jsem tak akorát na ozdobu :slight_smile: A to doslovně, neboť ve své těhotenské nebo jaké roztržitosti jsme díky mě koupili šuplík navíc :sweat_smile: Ale třeba se do té skříně vleze nebo ho nepoužitý vrátíme... :sunglasses:

Ivy, držím mamce palce, ať se co nejdřív z operace zotaví, moje mamka už to má taky za sebou, nakonec byla doma a ležela 14 dní, protože dlouho krvácela, tak snad to bude mít tvoje mamka víc v pohodě...

Ještě jsem si vzpomněla, že jsem včera dostala půjčenou od kamarádky vaničku, ale takovou tu, co jsme ještě měli my jako děcka - bílou, tak nevím proč, ale potěšilo mě to... Krom toho se mě ptala, jestli některá z vás neshání ještě na odkup kojící polštář nebo kyblík na koupání?
3. kvě 2010 v 18:22  • Odpověz
autor
A Věrko tak vidím, že vyhrál Kryštůfek, no super :dizzy_face: :dizzy_face: 2,3kg v 36 je málo? Mě by zajímalo jak ty děti v bříšku rostiu, když já jsem byla 31 a malá měla 1672g, takže by měla za těch 5týdnů přibrat kolik??
A co u té Blanky máš z toho dobrej pocit?? To nachlazení teda je blbý, když jsem byla tenkrát na začátku nemocná, tak mě Dr. řekl vit C zvýšit hodně (2-3 postupně rozpustný tablety), že co nebudu potřebovat vyčůrám...
Tak super, že máte skříně, to se ti ulevilo ne?? A šuplík určitě vrátit půjde...
Mamka vypadá v poho, chce jít na hovorové hodiny, tak asi pojedu sní ať je pod dozorem...jinak polehává, zatím nekrvácí, že to může přijít až později...zrovna má debatu se ségrou, ta pubošsky nadává na celej svět a do toho bulí...mě jebne... a já se zas dohaduju s Milošem, skrz tchánovce, se z toho stopro zblázním, porodím nebo rozvedu :unamused:
4. kvě 2010 ve 13:30  • Odpověz
Věrko 2,3 ve 36tt je uplně v pohodě:slight_smile: Takže klideček:slight_smile:)) mimišci rostou opravdu docela rychle..každý týden přiberou asi 300 g. My sme měli ve 36 tt 2,6..jsem zvědavá v pátek. Ale myslím, že řídit se podle těch tabulek co je průměr je děsná blbost...některý mimi se pak ve 40 tt narodí se 2,8 a některé má i 4 kila...je to úúúúplně prostě jedno! Hlavně že jsou zdravá:slight_smile:

Maličká už se mi nevejde do břicha...už neví jak by ty končetinky složila a kam by je zarazila...je to strašná sranda:slight_smile: jak ty nožičky dělají boule:slight_smile:)
Mají vaše miminka škytavku??? my máme skoro každej den:slight_smile: to je taky docela srandovní:slight_smile: sem hrozná že? malinkej bobek se tam trápí a já se tím bavim:slight_smile: Tak se aspon dycky nsažím projít a ono jí to přestane:slight_smile:
Dnes jsem na postýlku namontovala nebesa...to bylo o nervy...dva šroubky a já tam tu látku nebyla schopná dát správným koncem....na popátý..představte si!!! šikovná co? Ale je to hezoučký...zase to dám do pytle at se na to zbytečně nepráší, ale už sem to nemohla vydržet:slight_smile:)))))

Ivi taky ted máme doma veselo..s bratrem..hrozně se po 3 měsíční známosti musí ženit, takže celá rodina na nervy...to je na dlouhý povídání....du si dát šlofika nebo se zase rozčilim:slight_smile:))))))
4. kvě 2010 v 15:32  • Odpověz
Ahojte, Marti s boulemi som na tom rovnako :slight_smile:, maly bojuje v brusku s miestom a ja sa snazim chytit ho za rucicku, nozicku podla toho, co vystrci :slight_smile: myslim, ze uz aj parkrat zackal :slight_smile:

Verka, prechladnutie je blbe, mam dobru skusenost s preplachovanim nosa vodou so solou alebo s Vincentkou, dostat ju v lekarni aj v spreji, tiez Tea Tree olejcek hodne uvolnuje, staci natriet , aj zvonku len trosicku. Na priedusky pomaha zohriata bravcova mast. Skus to. Drzim palce, nech sa Ti to da cim skor doporiadku.

Marketka, ste doma same princezny :slight_smile: moja neter je Sofia, ale aj Mia je super. My tiez este nemame rozhodnute ako sa maly bude volat, najnovsia verzia je Tibor alebo Timotej. Co vy na to? Dievcatko by podla mojho manzela bola Nikolka :slight_smile:

Ozaj, mate kupene pre miminka aj kosiky alebo kolisky? Ci staci postielka? Nas pokus o kupu kosika stroskotal, tak neviem, ci sa mam k tomu este vracat.
4. kvě 2010 v 17:09  • Odpověz
autor
Marti taky se nasměju... :grinning: Mě malá v bříšku taky děsně srandovně skáče a někde se vybouluje, je to rozkošný jako hrom :dizzy_face: :dizzy_face: nemůžu si toho využívat a vynadívat se na ty bouličky. Neustále bych to někomu ukazovala a dávala sáhnout. Největší trpělivost na to má mamka, muž moc nevydrží...

Marci my jsme kolíbku dostali jako dárek, takže máme úplně novou pro malou vyřezávanou, ale původně jsme měli mít cestovní postýlku (tu dáme jak z kolíbky vyroste, což asi nebude dlouho trvat) + tu v ložnice ve které bude maličká spinkat v noci.

Ve schránce byl leták z alberta a od zítra mají slevy na dětské věcičky, látkové pleny, podložky, oblečky... Uvažuju o těch plenkách...
4. kvě 2010 ve 21:56  • Odpověz
Ahojky,
já mám doma jen dětskou postýlku, ale je na kolečkách, tak se sní dá přejíždět z pokoje do pokoje :grinning: Navíc když ji budu mít v obýváku, uvolní mi místo v ložnici a naopak. Tak se s ní aspoň trochu ušetří místo v bytě :grinning: Kolíbka by se mi taky líbila, ale mám pocit, že je jen na krátkou dobu, na čtyři měsíce??Pak si myslím z ní drobeček vyroste. Tak mi přijde skoro zbytečný ji kupovat. Nejlépe půjčit nebo od někoho dostat jako Ivka :sunglasses: :sunglasses:

Ty slevy jsou asi ve velkým Albertovi, že? V bývalé Hypernově?
Musím koupit ještě papír. pleny, tak nevím jestli do dm drogerie, mám tam kupony na slevy myslím Pampersek a ještě nějakých. Tak jestli máte zájem o kuponky na plenky, ráda vám podaruji, mám jich víc, dostala jsem je od kamošky a jsou na ty nejmenší pro novorozeňátka.

Tak mě napadlo, nechcete se některý dopoledne potkat ve Vaňkovce, dáme kafčo, pokecáme a já vám dám ty kupony, kdo bude chtít?? Já můžu kdykoliv dopoledne, když jsou holky zdravé a jsou ve škole a školce :slight_smile:
5. kvě 2010 v 09:39  • Odpověz
autor
Tak jsem to celý napsala a vypl se proud, pro jistotu v hlavním jističi :rolling_eyes: takže ještě jednou....
:grinning:

Dělám jídlo a peču buchtu, večer jdu do divadla, tak aby manžel neumřel hlady :wink:

Marky ty slevy jsou v hypernově, ale není to asi na jednorázovky, ty tam vyfocené nejsou, jen látkové a nějaké oblečky. O těch látkových tam uvažuju. Slevy do DM mám taky, vyřídila jsem si tam tu knížečku a už jsem si koupila krém na pupendo asi za 35kč. Ještě jsem ale pořád nesrovnala ceny jednorázovek v DM a jinde, nevím jestli je to fakt výhodný, asi ale jo, Dm se mě zdá v poho...

Jinak s tou kávičkou jsem pro :dizzy_face: v pátek jdu do Větrníku na 9, Blanka dělá nějaké instruktážní video a tak jsem se propůjčila vědě :grinning: (jen doufám, že to neznamená, že bych měla být holá :sweat_smile: na to jsem se nějek nezeptala), prý bude ukazovat jak se měří pánevní dno a nějké hmaty na L, nepamatuji si ten název...no tak snad to nebude nic zásadního, považuju Blanku za rozumnou... :grinning: ale jsme předběžně domluvené s Mrcelkou, že dáme někde kafo nebo oběd v ten pátek...jenže nevím jak dlouho to bude u Blanky trvat...do kdy máš Marky čas?? Jinak se můžeme domluvit i jindy, myslím, že Marcela mívá taky čas a třeba se někdo taky rád přidá.... Co holky??
5. kvě 2010 v 11:01  • Odpověz
Obvykle vyzvedávám holky ve tři hodiny. Tak pokud nebude nějaká změna, nebo mě neukecají, že chtějí jít domů hned po obědě, tak můžu zhruba do půl třetí. Tak si můžeme uložit svoje čísla a jak skončíš, Ivi, u Blanky, dej vědět a můžeme se vidět. Budu ráda, když se uvidím i s Marci nebo i dalšími, kdo se přidá :grinning: :grinning: Možná to bude pro některé naposledy v "klídku" před porodem :wink: :slight_smile:
5. kvě 2010 ve 14:19  • Odpověz
Ahoj holky, já se v pátek určitě nepřidám, pořád je mi dost mizerně :unamused: Ale děkuju za všechny tipy na vylepšení stavu :slight_smile: A vzhledem k tomu, že jsem nejspíš nakazila hned i manžela, tak si na sestavení nových skříní budu muset počkat :wink:

Jinak my budeme mít Marci jen postýlku s kolečkama. Sice si půjčuju kolíbku od kamarádky, ale tu povezeme k tchánům, aby měl malý, kde u nich spinkat, aspoň ze začátku. Cestovní postýlku možná pořídíme později, až budeme chtít vyrazit někam na dovču :slight_smile:

Mám ještě takový trapný dotaz, jestli jste si doma přepírali ty síťované kalhotky do porodnice? Jsem se rozhodla si konečně nachystat tašku, tak možná přijdou i jiné hloupé dotazy :sweat_smile:

Ze schůzky s Blankou mám dobrý pocit, hlavně mě uklidnilo, že udělala konečně dobrý "profesionální" dojem i na manžela, zatím mu až tak moc sympatická nebyla. Líbilo se mi, že když porod začne pravidelnými kontrakcemi, přijede za mnou až domů, vyšetří mě a pokud bude vše ok, tak můžeme zůstat spolu doma, jak dlouho to půjde a budeme chtít... což teda nejde udělat, když praskne voda, to se pak musí do porodnice do 2 hodin.
5. kvě 2010 ve 14:58  • Odpověz
autor
Ok Marky, máš na mě číslo v tom meilu?? Já si tě teda uložím a uvidím jak se dompluvíme s Marcelkou. Zatím jsem se domluvily předběžně ve cvičení, tak si zítra písnem a napíšu i tobě.
No tak Věrko doufám, že se brzo vyléčíte a budou skříně a vše připravené... já bych ty kalhotky asi nepřepírala, na druhou stranu prý je to hned suchý, tak jestli tě to uklidní, že to máš vypraný...
Já nad tou Blankou u porodu přemýšlím v jednom kuse, hlavně z důvodu místa na tom sále a taky že tam vlastně bude neustále u mě a nevím co pak ten manžel....já fakt nevím...
5. kvě 2010 v 16:20  • Odpověz
Ivy, já ti nevím, jestli Blanka bude na tom porodním sále pořád, podle mě se přizpůsobí tomu, co budete chtít vy... Vede mě k tomu i to, že během té naší schůzky neustále odbíhala zvedat telefony, protože nás měla pozvaný v době informačních hodin (což ale znamenalo, že nám první konzultaci nenaúčtovala) - a pak říkala, že alespoň se vždycky můžem v klidu pobavit s manželem o tom, co nám řekla... a že takhle to bude probíhat i na tom porodním sále. Z toho jsem si vyvodila, že nás taky nechá někdy o samotě. Krom toho se jí dopředu k ničemu nezavazuješ a až to pak přijde, tak buď jí zavoláš, ať přijede nebo taky ne, že je třeba v porodnici klid a ty máš sympatickou porodní asistentku jen pro sebe :sunglasses:
5. kvě 2010 v 16:39  • Odpověz
Ahoj holky, jdu Vás zase pozdravit :slight_smile:
a koukám, že si tu domlouváte srazík...já bych se ráda přidala, ale v ten pátek asi jen dopoledne, v poledne mám (poslední :frowning2: ) kontrolu u svého gyn. Dr.

Veri: síťované kalhotky jsem nepřepírala...to mě vůůůbec nenapadlo :slight_smile:

My máme schůzku s Blankou v pondělí (taky v informačních hodinách)...tak uvidíme, jaký budu mít ze schůzky dojem. Já bych ji u porodu moc chtěla (hlavně ten argument, že můžeme být co nedýl doma mě láká), ale přítel moc pro není...Věri staví se k tomu asi jako Tvůj manžel.....tak uvidíme....
5. kvě 2010 v 17:16  • Odpověz
Jé ten pátek zní skvěle..nějakej pohárek a kávičku..hmhm...určitě se nevykulím z domu se znám:slight_smile:) ale pisněte potom jak a kde ste domluvené...když nebudu lemra líná tak se ráda přidám:slight_smile:)

Holky..nevíte pod čím bych našla obaly na kolečka kočárku, když jsou špinavý a chcete ho dát do auta??? existuje něco vůbec?? viděla jsem to ke pneumatikám na auto tak mě napadlo jestli se něco takovýho dělá i ke kočárkům:slight_smile:))

Já mám s těch "soukromejch" porodních asistentek takový smíšený pocity..myslím, že bych do toho nešla...prostě přiklusat do porodnice při pravidelnejch kontrakcích nebo prdlý vodě snad zmáknu a při mý povaze bych akorát měla pocit že se musím o ni nějak starat, vařit jí čaj atpd:slight_smile:) navíc opravdu na obilňáku jsou podle všeho profíci a budu ráda když tam bude co nejmíň lidí..tak nevim.. když začnu rodit ještě přemejšlet a stresovat se že musím volat por. as. a třeba na ni čekat...co když se jí nedovolám atpd. atpd.. :grinning: až to začne, dám sprchu, manža nabere kabelu, hodí si mě přez rameno a de se:slight_smile:)) žádnej stres...já se na to docela i těším...masochistka co?:slight_smile:) spíš přemejšlím, abych si kde měla koupit vodu na pití kdyby to přišlo v noci a bylo všechno zavřený:slight_smile: a aby to miminko chytili...aby jim nespadlo jak vyklouzne...přeci njen ho chytaj kluzký do rukou a pod nima 1metr podlaha...jedna z mých největších nočních můr...blbost co?
:slight_smile:
5. kvě 2010 ve 20:32  • Odpověz
5. kvě 2010 ve 21:39  • Odpověz
Já myslím, že mimi jim určitě nevyklouzne..... :wink:. Ono podle mě až tak rychle ven nevyjede.... budou už držet hlavičku až půjde zbytek tělíčka naráz....šup, jeden chvat a máš malou na bříšku...neboj :slight_smile:
5. kvě 2010 ve 21:41  • Odpověz
Ivi, mám tebe i Marcelku v mobilu, přepsala jsem to z mailu, co jsi posílala.. Tak pisni jak se domluvíte a já půjdu ráda s váma :grinning:
6. kvě 2010 v 08:40  • Odpověz
My budeme do kufru auta kupovat nějakou gumovou vanu, či co, aby se to dalo dobře omývat a nemuseli jsme se bát na to dát kočár nebo pozdějc vozík...
6. kvě 2010 v 11:39  • Odpověz
ahojky, tak jsem vcera neodovala a domluvila jsem dalsi cviceni ve vetrniku, uz jsm tak nejak chtela prestat,ale nedalo se odolat, priste to musim zapaltit, nevim proc,ale jsem tam vzdy tak maximalne spokojena a mala uplne stastna... :dizzy_face:
podle Vasich terminu to tu zachvilku vypukne, jsem zvedava kdo to odstartuje :grinning: :dizzy_face:
6. kvě 2010 ve 12:08  • Odpověz
hlavne davejte vedet :wink:
6. kvě 2010 ve 12:08  • Odpověz
Jéé, já bych šla na kafčo hned! Ale ještě nemůžeme ven, tak spíš až budete dělat babydýchánek, tak se přidáme i my :slight_smile: Užíjte si to, opravdu po porodu nebudete stíhat vůbec nic :grinning:
6. kvě 2010 ve 13:24  • Odpověz
Supeer, stretko je vyborny napad :dizzy_face: :dizzy_face:, mame cisla, dame si vediet.
My sme sa s Blankou uz tiez bavili, mam z toho zmiesane pocity... moj manzel v nej citi dost oporu...tak uvidime...
6. kvě 2010 v 15:04  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.