• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Těhulky ze snažilek od prosince 2009 po potratu

(Zamčená)
19. května 2011 
autor
No já jezdím tam hlavně kvůli tom, že tam mají Firkon kočárky a já potřebuju ještě zimní fusak a tam maj přímo od tý firmy s beránkem. Je to teda takovej střední, ale věcma narvanej obchod, ale nic obrovskýho nečekej. Většina plochy jsou ty kočárky. Chci tam koupit i tu matraci a chránič a když už tam budu, tak si vezmu i teploměr, nůžky, hřebínek/kartáček na vlásky a tak, i když jestli se pomamí a potatí, tak pojedeme rovnou z porodnice k holiči a dětskej karáč nám bude na prd. Máme oba hustý tmavý vlasy :grinning:
Určitě to zvládnem levou zadní, uvidíš. Nejsme tady přece žádný béčka, ne :wink:
4. srp 2010 v 11:55  • Odpověz
aha, no tak stejne se tam muzeme jet podivat, az bude cas :slight_smile: dik za tip.
S tema vlasama jsi me pobavila, jsem zvedava, co pak reknes na poveru, ze se vlasky nemaji strihat do jednoho roku :grinning:
no zvladneme to, urcite, vzdycky si rikam, ze kdyz to zvladla tahle nebo tahle znama, ktera je jinak uplne nemozna, ze to musim zvladnout taky :wink:
4. srp 2010 v 11:59  • Odpověz
autor
no já tu pověru znám, ale jestli bude vypadat jak ze ZZtop, tak to asi radši risknu :grinning: Nevíš, kde bych sehnala takový ty zvířatkovský capáčky, jak maj našitý i ouška a čumáčky, třeba pejsky. Všude maj jen ty obyčejný.
4. srp 2010 ve 12:02  • Odpověz
@mercedesse já měla ve 25tt +2kg a pak to začalo skákat nahoru. Za poslední měsíc +3kg. Ale co, hlavně, že je malá OK.

Jinak KO dopadla dobře - TK120/80, moč OK, krevní obraz dobrý, srdíčko tluče jak má. Další KO za 14 dní, budou mi dělat stěry. V úterý poslední velký utz.
4. srp 2010 ve 12:03  • Odpověz
autor
Lend: gratulka ke kontrole. Tobě už se to opravdu blíží. Já mám pocit, že u nás je to ještě neskutečně daleko. Taky nepočítám s tím, že budu mít pořád stejnou váhu, jen když neporoste o 20kg. :wink:
4. srp 2010 ve 12:07  • Odpověz
HOlky, s tím spaním na levém boku - já spala zhruba do 29tt jak jsem chtěla. DOkonce jsem se někdy v noci vzbudila i na břiše. Taky jsem četla, že by se nemělo lehávat na pravém boku a na zádech. Upřímě - na zádech už to teď ani moc nejde - dost to tlačí, přijde mi, že mě to dusí. A na levém boku jsem třeba jeden čas vůbec spát nemohla, protože malá je zádíčkama právě na levé straně a jakmile jsem si tam lehla, tak mě začala hrozně kopat. A na pravém boku bylo všechno bez problémů. Prý pokud necítíte stavy na omdlení, tak můžete na pravém boku normálně spát. Já tak spím teda běžně.
4. srp 2010 ve 12:09  • Odpověz
@mercedesse Já se chtěla vejít do 10kg, ale toho už se vzdávám. Muž mi tvrdí, že hubnu, ale tělo si prostě ukládá co potřebuje. Myslím, že začínám zadržovat trochu víc vody - snubák už několik dní vůbec nesundám z prstu a to nejsou vedra. V zářijovkách rodila jedna holčina a nechala v porodce 7,5kg. Tak doufám, že tam taky nechám co nejvíc půjde.
4. srp 2010 ve 12:12  • Odpověz
jo a bez kojo polštáře už bych se teď vůbec nevyspala. Prostě to nejde. Musím mít břicho nečím podložené a hodně taky od bolesti pomáhá, když je polštář mezi kolenama.
4. srp 2010 ve 12:13  • Odpověz
autor
Můžeš tam nechat i 11kg, mě taky máma říká, že kromě toho bříška hubnu. I já mám teda pocit, že jsem kapku pevnější. Teda v rámci možností, jak to s mojí váhou jde. Ale mě by ta váhy byla i ukradená, kvůli mimi všechno. Spíš, že už se mi teď těžko leze do schodů a tak.
4. srp 2010 ve 12:14  • Odpověz
autor
Kojo polštář používám už měsíc a jsem spokojená. Taky mi to moc pomůže.
4. srp 2010 ve 12:15  • Odpověz
Ještě jsem zapomněla napsat, že mi teda ukončili nemocenskou a dostala jsem žádost o PPM. Dále jsem vyfásla nějaký lejstro do porodky kvůli jménu dítěte. No a seznam věcí co s sebou do porodky. To abych jela s kufrem :confused: Budu muset zajít do porodky osobně a zeptat se, co z toho seznamu opravdu musím mít. Jsou tam psaný třeba i porodní vložky, ale v naší porodce jsou volně k dispozici. A hlavně pokud bych šla na císaře, tak bych je ani nepotřebovala.
4. srp 2010 ve 12:17  • Odpověz
@mercedesse s pohybem už to fakt není sranda. Zvládnu teda ještě cca 45minutovou procházku želvím tempem a kachní chůzí, ale potom si musím lehnout. Schody jsou děsný, ale řekla bych, že poslendí 2 měsíce se to nezhoršuje. Chodím v noci 3-5x dolů do přízemí čůrat a dá se to. Sice duním jak lokomotiva, ale dá se to zvládnout. Nejhorší je ohýbání se, sbírání malých věcí ze země, oblíkání ponožek apod. No a vstávání z postele - to je vyloženě utrpení. Musím chvíli sedět na kraji postele, než se mi pánev a děloha domluví jak se podělí o ten malý prostor a pak teprve můžu vstát.
4. srp 2010 ve 12:21  • Odpověz
@mercedesse ty zviratkovy capacky nevim, kde sehnat, zkus to hodit do vyhledavace, jinak asi v miminkovskych obchodech....to jsem ti poradila, co? :sunglasses:
@lendaw no hlavne, ze jsem Betuska v poradku a i tobe se dari dobre. s tim spanim mas pravdu, ono si telo samo rekne, co chce a co ne. me to prave na tom pravem boku tlaci, ale mozna, ze uz je to psychikou, ze tam proste nemam spat.
Ja teda snubak vubec nesundavam, nohy ani nic jinyho neotyka, tak to snad vydrzi, kdyz mame ty nejvetsi horka uz za sebou. A snubak ze zasady nikdy nesundavam.
4. srp 2010 ve 12:26  • Odpověz
@nadja73 já snubák taky nikdy nesundavám, ale občas si s ním jen tak hraju, otáčím ho na prstu a teď už to nejde. Prsty mi začaly otékat tak před 2 týdny. A jak byla ta vedra, tak mi otékala chodidla a kotníky. Přijde mi, že se mi chodidla trochu rozplácly, jsou takový neforemný, široký, večer i trochu nateklý. A když přijdu domů z venku, tak mám pocit, že mi přetékají z bot - kromě tenisek - tam jsou hezky utažený.
4. srp 2010 ve 12:34  • Odpověz
autor
No dobrá rada nad zlato :grinning: Vyhledavač toho moc nevyhodí, zkusím kouknout ještě do nějakejch obchůdků, třeba CaA. Já vždycky prstýnky vyzkouším, jestli sundat jdou, ale ruce mi teda notékají vůbec, to s nohama je to horší, ale vždycky se to do rána spraví a jedu na novo. Když třeba žehlím, tak to je pak utrpení.
S tou výbavou si taky nejsem moc jistá. Ale myslím, že porodnice Mělník to má na stránkách napsaný, co si mám vzít sebou.
4. srp 2010 ve 12:34  • Odpověz
autor
Mě natečou kotníky, když dlouho stojím a pak mi připadá, že mám takový odulý nárty a docela mě i bolej.
4. srp 2010 ve 12:35  • Odpověz
@lendaw joooo, ten termín 1.9. není vůbec špatný...to mám svátek! :wink:
Já snubák asi měsíc nenosím..od těch veder...cítím se "volnější" ,myslím oteklé ruce.. :grinning:
A spím,jak se mi zachce,vůbec mi nevadí žádná poloha :slight_smile:
4. srp 2010 ve 13:02  • Odpověz
@nadja73 Jo a Andrea je pěkné jméno...líbí se mi :slight_smile:
4. srp 2010 ve 13:21  • Odpověz
autor
Jéé ty jsi Linda, to je taky hezký jméno :grinning:
Teď jsem řešila jak to udělat, aby mi někdo nekoupil něco 10x pro malýho, tak jsem poslala seznam věcí, co ještě potřebuju a ať si každej zabere co chce a pak mi daj vědět, co mám dokoupit sama. Tak si myslím, že by to mohlo docela dobře fungovat.
4. srp 2010 ve 13:24  • Odpověz
@marlin3 Lindo, diky, jak mi holky to jmeno chvalite, tak z nej mam cim dal vetsi radost :slight_smile: ja jsem nechtela ani zadne tuctove ani exoticke jmeno, ale takove, aby bylo bezne a zaroven, aby ho nemela kazda druha narozena holcicka (Terezka, Natalie,......)
4. srp 2010 ve 13:40  • Odpověz
@mercedesse tak ty mas takovej miminkovsky seznam ala svatebni seznam? :slight_smile: vidis, to me nenapdalo, ja teda ani nevim, komu bych ho dala, spis kdyz se nas nekdo zepta, co bychom chteli, tak reknu to, co od nej muzeme chtit (penize a vztah k nam) ted se zrovna divam na stranky respisense, to urcite poridime. Jeden monitor dechu bude stabilne v postylce a tohle bude putovni.
4. srp 2010 ve 13:42  • Odpověz
@nadja73 já úplně zapomněla pochválit jméno - když jsem to četla, tak jsem si říkala, že je to hezký jméno, takový normální a přemýšlela jsem, kolik Andrej znám a vzpomněla jsem si jenom na jednu mojí studentku. Ve škole - na ZŠ, SŠ, VŠ jsme neměli ani jednu. :wink:

@mercedesse my to s těma věcma taky řešíme spíše tak, že každému rovnou řekneme co potřebujeme. Ale je pravda, že mi toho zase tolik nepotřebujeme bo jsme skoro vše dědili. MOje mamča nám dá merino zavinovačku, od taťky jsme dostali komplet výbavu po jejich Dorotce, od JIrkovo rodičů dostaneme Hacku, od mojí ségry plenky a zbytek neřeším. babička bude chtít asi přispět finančně, je to pro ně jednodušší.
4. srp 2010 ve 13:56  • Odpověz
@lendaw no, ono prave tech Andrejek moc neni, to byl i duvod, proc ho davame. Ja to beru i podle sebe. Kdyz nekomu volam po delsi dobe a reknu jen Nada, tak vsichni hned vi, kdo jim vola :slight_smile: Kdybych se jmenovala "bezne", tak bych musela jeste prihodit prijmeni. Takze asi tak :wink:
Jako, my toho taky dostaneme od nasich maminek a sourozencu dost a bud jim rekneme rovnou tu konkretni vec nebo nam daji penize.
tak holky, mne padla, jdu se cournout po Praze. tak hezky zbytek dne, ahoj
4. srp 2010 ve 14:03  • Odpověz
autor
Když mě když se zeptaj, tak si zrovna nevzpomenu, takže je to spíš takový řešení pro sklerotiky. :grinning: A hlavně si pak nepamatuju, co jsem komu řekla. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
4. srp 2010 ve 14:22  • Odpověz
autor
Dobré ráno holky,
tak jsem se včera ještě ukecala a posekala jsem trávu na zahradě. Ale pak jsem už byla úplně hotová. O půlnoci měl malej zase tělocvik, ale pak už mě nechal hezky spinkat a až teď ráno mě trošku okopal. Jinak se mi včera stalo, že mě šíleně bolela pravá půlka pr.. Jako hýžďovej sval nebo co. Nemohla jsem pořádně ani chodit a skučela bolestí, když jsem se chtěla převalit v posteli. Pak mě napadlo to namazat tím krémem na nohy a do rána v pohodě, tak snad se mi to nevrátí. Nevím co to bylo.
5. srp 2010 v 08:06  • Odpověz
dobre ranko,
atk sekani travy a podobne tezke veci mam od manzela zakazane, on mi skoro nosi i kabelku :sunglasses: mozna jsi si ten zadek prave pri tom sekani travy nebo se ti proste rozsiruje panev a tak ti treba tam uskripla nejaky nerv. Mne manzel rika, ze je videt, ze mam porad stejne velky zadek, ale je videt, jak se panev rozsirila. Jinak ja nespala dneska od 5 a se mnou se probudila i Andrejka, tak si zase zahrala fotbal, az jsem ji musela trochu uklidnit, jake to byly prdy :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: ale vzdycky jsem strasne stastna, kdyz zacne kopat.
5. srp 2010 v 08:23  • Odpověz
Co @lusye se taky neozvala, na snažilkách @gambrinuska a tady @lusye, Holky co je s váma se s náma nebavíte?
5. srp 2010 v 08:54  • Odpověz
autor
nadji jojo, právě jsem teď měla taky u snídaně krásný kopanečky, usmívala jsem se jako dement, hladila si bříško a povídala mu. Ale je super, že vím, že je v pořádku. S tím zadkem nevím, už jsem to měla před tím asi dvakrát, ale ne tak bolestivý, asi to bude opravdu nějak souviset s roztahováním pánve.
faf a co u tebe? Taky toho moc nenapíšeš :grinning:
5. srp 2010 v 09:04  • Odpověz
@mercedesse vzdycky, kdyz zacnu plasit, ze se neco s malou deje (vzdycky vecer v posteli) a manzel me utesuje, tak pak staci jeden kopanecek a me se tak rozzari oci, ze manzel vzdycky pozna, ze se konecne ozvala. vzdycky rika, ze bych se mela videt, co to se mnou udela, jak se cela rozzarim :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: nekdo tu uz psal, ze ji taky boli zadek, myslim Lend, proste se roztahujeme :sunglasses:
5. srp 2010 v 09:35  • Odpověz
autor
Já už od tý doby, co mám pohyby tak jsem nebrečela, ale tyhle poslední dva dny byly krutý. Ale ustála jsem to, i když jsem byla hrozně nervózní. Snad už to bude v pohodě a nebude maminku tak nervovat holomek. Zítra razím na tu cukrovku, tak doufám, že to bude v pohodě a pak si asi koupím dortíček, protože mám příšernej sladkej deficit. I když aby mě to po tom sladkým sajrajtu nepřešlo hned ráno. Hlavně se nemá jíst asi 10 hodin před tím, tak snad nepřijedu dneska pozdě domů a stihnu se najíst včas. Chceme jet na Černej most se podívat do Hornbachu a do céáčka, tak doufám, že vyrazíme včas.
5. srp 2010 v 09:44  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.