• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Těhulky ze snažilek od prosince 2009 po potratu

(Zamčená)
19. května 2011 
jeeeeee koukam, ze pod napsany text pridelali kolonku "opravit preklepy" , to se mi bude hooodne hodit. kolikrat se mi to po sobe nechce cist a jen to odeslu a pak koukam, co za preklepy jsem tam udelala :sunglasses:
16. srp 2010 v 09:10  • Odpověz
@nadja73 jj, to opravování překlepů už se objevilo v průběhu víkendu, ale vydrží jen chvíli a navíc jen u posledního příspěvku. Ale každá inovace, která je k něčemu dobrá je vítaná :slight_smile:
Máš můj obdiv za depilaci voskem v těchto partiích. Já bych radší porodila 3x za sebou, než tohle podstoupila. To samé platí pro strojek. Mé holení je plně v režii žiletky. Ale zase je fakt, že mám problémy se zarůstáním chloupků v intimní zóně :sweat_smile:
16. srp 2010 v 09:17  • Odpověz
@lendaw no, me nic jineho nezbyva, portoze mi ten zas...nej porost roste strasne rychle a ziletkou by to bylo tak na max 2 dny :confounded: ale zvyknout se da na vsechno. jeste nerikej, ze bys radsi porodila 3x za sebou misto trhani, si to povime v zari :grinning:
16. srp 2010 v 09:20  • Odpověz
@nadja73 to bylo samozřejmě nadnesené :grinning: Já už jsem taky uvažovala o jiném provedené odchlupení - krémy u mě nepřipadají v úvahu - jsem alergik se super citlivou kůží. Možná zkusím vosk - ale nejdřív na nohách, jsem srágora :sweat_smile: A teď blbý dotaz? Depilační vosk prodávají normálně v obchodě? Já se po něm nikdy nepídila :sweat_smile:
16. srp 2010 v 09:34  • Odpověz
@lendaw pokud by jsi chtela to delat teplym voskem, tak ten si bud objednavam pres net (muze kdekoliv), ja si ho chodim kupovat do obchodu Bellazzi, ktery je tady v Prg. ale na jejich e-shopu jsem koukala, ze maji nabytek :confounded: , tak asi toho maji i vic. k tomu vosku si musis koupit i rozehrivac (cca 1 000 czk), nutna investice, ale pak ti komplet cele nohy vyjdou na cca 150 czk, coz u nas v Prg v kosmetaku vyjde minimalne na 500 czk (bez trisel) a to jsou ty levnejsi. ja jsem s tim voskem fakt spokojena, na lytkach jsem je uz skoro vyhubila :slight_smile:
16. srp 2010 v 09:48  • Odpověz
@nadja73 ještě to promyslím - přeci jen je to investice, kterou mnohem raději momentálně vložím do nečeho úplně jiného :sweat_smile: Ale moc děkuji za radu. Odchlupení te%d stejně neřeším nějak intenzivně - spíš podle KO a počasí. Ochromovat někoho svou těhotenskou krásou tedˇ nemám v plánu a po porodu už asi vůbec ne. Navíc bude brzy zima a kožíšek navíc zahřeje :grinning: :sunglasses:
16. srp 2010 v 09:54  • Odpověz
@lendaw no, ja to ted taky nejak moc neresim. manzela uz mam :grinning: a on si uz taky zvyknul, i kdyz to moc s tim porostem neprehanim. takze taky - podle kontrol a podle pocasi (sukne). jsem rada, ze uz tu vetsi investici mam davno za sebou, protoze ted uz na tom jenom setrim.
16. srp 2010 v 10:12  • Odpověz
@lendaw co se tyce jeste toho tveho pribyvani na vaze, tak ja mam opacny "problem". Od zacatku jsem pribrala 4kg (rano) a 5 kg (vecer). At delam, co delam, to znamena zeru jak zjednana a valim se, tak proste nepriberu. Sice doufam, ze Andrejka si ze me bere to, co potrebuje, ale taky bych ji chtela nejak pomoct vic :wink: momentalne mam BMI 22.5, coz by melo byt OK, ale ve 26tt bych asi uz mela mit vic, co? :confounded: no, uvidime, jestli se to jeste rozjede, ze pak budu litovat :sunglasses:
16. srp 2010 ve 13:23  • Odpověz
autor
Ahojky holky, tak nás ta bouřka vzala naplno do čtyř do rána jsme vymetali vodu ze sklepa, všechno prochcaný, v okolí spadaný stromy, když jsem jela se tchánem pro centrálu, tak jsem hodinu hledala cestu, kudy projet. Na každý silnici byl spadlej strom. Spala jsem asi do devíti a pak jsem byla u sestřenky a přinesla si tři tašky věcí na malýho, no síla. Tak se v tom jdu přehrabat. Jinak prcek už byl včera nervní celej den, mě šíleně bolela hlava, tak jsem něco čekala, ale že to bude až tak hrozný, to ne. Na ulicích někde normálně stálo třicet cenťáků vody. Byla jsem celá zmrzlá, jak jsem v tý vodě běhala, tak jsem pak spala v tlustejch fuseklích. No a při tý bouřce se mi malej chtěl vystěhovat bokem ven, jak se vždycky lek, až jsem bála, že předčasně porodím.
16. srp 2010 ve 13:30  • Odpověz
autor
Jo a z váhy si nic nedělejte, já mám dole další kilo a už jsem dvě pod původní váhou, docela mám strach, aby malýmu něco nescházelo, tak to doplňuju elevitem. Ale u mě má teda ještě zásob dost.
16. srp 2010 ve 13:32  • Odpověz
autor
jééé a mám dneska 100 dní do termínu :grinning: :grinning: :grinning:
16. srp 2010 ve 13:33  • Odpověz
@nadja73 já měla v tvým tt podobnou váhu. Myslím, že +6kg. Nahoru to začalo lézt až teď. Se 4kg jsi pořád v normě.

@mercedesse tak to vás to pěkně postihlo. Ještěže je to jen sklep. Všude na internetu píšou jen o Praze, jak tam to bylo strašný....ale na to už jsme my z "venkova" zvyklí :grinning: :wink: Pražandy se neurazí, že ne? :slight_smile: :wink: Já jsem tedy venku nebyla a ani se nechystám, takže nevím co kde je jak popadaný. ale myslím, že nám se to nejhorší vyhnulo. POzorovala jsem to v noci z terasy a ohnisko bylo tak 10km od nás. Jestli si nějak představuju válku, tak tak nějak to blýskání a hřmění asi vypadalo. Bětuška je naštěstí v dokonalé tukové izolaci, takže byla v klidu.
16. srp 2010 ve 13:37  • Odpověz
@mercedesse stovka se musí oslavit :wink:
16. srp 2010 ve 13:38  • Odpověz
@mercedesse jsem se koukla a my to mame za 105 :slight_smile: to je velke cislo, ale 3 a pul mesice vypadeaji lip. Uz aby to bylo, uz se na tu nasi cacorku tesime :slight_smile: jinak, nemela by jis takhle "blbnout" kolem te vody, musis se setrit a odpocivat, on by to nekdo za tebe udelal, jeste, aby jsi nastydla nebo si neco udelala pri tom odklizeni...ty ty ty :angry: :angry: :angry: :wink: :wink: :wink:

@lendaw no, neboj, ja jako prazanda se neurazim. je mi to jasny a jak zpiva Nohavica (Ladovska zima) " U Muzea 4"...mineno 4 cm snehu = kalamita, tak nas se musi brat s rezervou, ze se ze vseho pos..... :grinning: :sunglasses:
16. srp 2010 ve 13:43  • Odpověz
autor
No doufám, že to byla ta nejhorší bouřka, kterou jsem zažila, víc už mít nemusím. K vám to asi dojít v tý síle ani nemohlo, když to všechno spadlo tady :grinning: Teď už se mi to směje, ale já měla strach. Teď čekám, jestli jsem neprochladla a nechytne mě močák nebo něco, ale vypadá to, že v pohodě. Malej zase kope, tak hlavně, že jsem mu neublížila, když jsem lítala s tím hadrem.
No ale nevím čím to oslavím, asi zase bílým jogurtem, pořád se snažím bejt hodná :confounded: :grinning:
16. srp 2010 ve 13:45  • Odpověz
autor
@nadja73 vidíš, ty jsi mě s tím nastydnutím předběhla. No snad dobrý. Mě je prostě pořád blbý, že bych jim nepomohla. Stejně jsem tomu moc nedala, protože mě pak už bolelo břicho, tak jsme jen trochu asistovala. :sweat_smile:
16. srp 2010 ve 13:47  • Odpověz
@mercedesse proste ted musime byt trochu sobci a lenosi. Jak my ted prestavujeme byt, tak taky manza maka a ja sedim na gauci a pozoruju ho. On ani nechce, abych mu pomahala, proste mi porucil, ze musim sedet a odpocivat, tak sedim a odpocivam a poslouchat se musi, no ne :slight_smile: On vi, ze se po porodu nezastavim, takze ted si beru to leharo do foroty :slight_smile: ja teda delam jen to svoje (vareni, prani, zehleni a uklizeni), to jo, ale pekne v klidku, pianko, zadny stres a honeni se. Toho jeste budu mit :wink:
takze si zalez do postele, dej jogurtik, cajik a pust si bednu :slight_smile:
16. srp 2010 ve 13:54  • Odpověz
@nadja73 jj, Nohavica to hezky vystihl :grinning: Však já si zvykla na ten ražský pohled na okolní svět už při studiích na VŠ. 4 roky jsem bydlela v Praze. Je hezký pozorovat ty rozdíly ve vnímání okolního světa :slight_smile: Mám ráda sociálně-kulturní rozmanitost :grinning: :dizzy_face:
@mercedesse koukej si dát voraz. Všichni pochopí, že nepomůžeš - jsi přeci těhotná. Já doma taky jen pozoruji "frmol" z gauče :wink: Maximálně naplním pračku, myčku, něco uvařím, ale to je všechno. Jo a kuchyňskou linku si uklidím radši sama - s manželem máme jinou představu o čistotě a uspořádání.
16. srp 2010 ve 14:01  • Odpověz
@lendaw no, ja taky nejsem 100% prazak, jako zbylych 95%, co tady bydli, ale jsem naplavenina, i kdyz skoro dvacetileta, ale jo, Praha je proste pupek CR a tak pak podle toho ty zpravy vypadaji :wink: :slight_smile: ale co naprosto dobre poznam, kdo je prazak (dlouholeta naplavenina) a venkovan :grinning: :slight_smile: na to uz mam cuch :wink:
16. srp 2010 ve 14:29  • Odpověz
autor
No já to normálně taky moc nepřeháním, včera jak mi bylo blbě, tak jsem celej den nic nedělala, tak jsem si to pak vynahradila v noci. Dneska mě Michal celej den honí do postele, ať se jdu dospat a odpočívat. Sám vstával v půl sedmý. No prostě je mi ho líto. A teď stříká topení na bílo, protože dokud ho nenamontuje zpátky, tak nebudeme mít ani teplou vodu. Máme to na jeden kotel a když není tlak v trubkách, tak to netopí. No je to nějakej dobrodružnej tejden.
Co se týká kuchyně, tak tam ho pustit nemůžu vůbec, to bych tam pak strávila mládí, abych to dala dohromady. Ale jinak už taky tak neblbnu jako dřív. S miminkem budu pořád lítat, tak teď jsem zpomalila. Ono už to prostě nejde, tak jako dřív bez břicha. :wink: Teď jsem srovnala ty věci od kámošky a nějak mi ta komoda začíná bejt malá, tak jdu asi vyházet Michalovi nějaký oblečení co už nenosí (přeci si nevyhodím svoje :grinning: ) a uvolním ještě jednu skříňku pro prcka.
16. srp 2010 v 15:14  • Odpověz
tak s tou kuchyni to mame taky tak. Honza uklidi, no, mysli si, ze uklidi, jenze pak prijdu ja a musim douklidit nadpbi, co vyndal z mycky, utrit kuchynskou desku,...a tak. takze klasika :slight_smile: To ma tvuj MIchal jeste dobry, ze mu vyhazis jen nejake obleceni, to taky mame jeste pred sebou, ale my jsme kvuli miminku museli zrusit jeho pracovnu a to vypada, ze bude za ni drzet 2 minuty smutku :sunglasses: ale ja jsem rada, ze ten bordel pokoj zmizne. :slight_smile:
16. srp 2010 v 15:31  • Odpověz
holky, potrebuju poradit. vy, co budete latkovat, mohly byste mi rict, jestli tyhle pleny jsou adekvatni cene a kvalite? zatim jsem rozhodnuta, ze budu latkovat, i kdyz mam z toho trochu obavy.
http://www.spokojenykojenec.cz/Plenkove-sady.html
diky moc
16. srp 2010 v 15:46  • Odpověz
@nadja73 tyhle plenky neznám. Já bych se asi bála koupit celou výbavu od jendé značky - přeci jen, každé prdelce sedne něco jiného a i podle rad, co jsem vymámila ze zkušenějších látkařek, tak hodně jich kombinuje různé druhy a značky. U těch plenek, na které odkazuješ mi chybí info jestli jsou to all-in-one, nebo jestli z čeho se ten set vůbec skládá. Jo, už to vidím - jsem slepá :sunglasses: Ale není tam napsáno z jakého je to materiálu. Ty svrchňáčky se zdají být textilní, to asi nebude pro začátek ideální - většina mamin doporučuje PULky - já koupila troje jedny XS a 2x S. Dovnitř mám normálně čtvercovky KIkko LUX ECO - mají velikou savost a obecně je s nimi velká spokojenost. Navíc hodně rychle schnou. POzději chdi přejít na bambusovky styl Haipa Daipa pastelka (ušije mi je mamča). Tady na MK je forum o látkovkách (Látkové pleny), tam najdeš hodně info a potom taky na http://www.branakdetem.cz/brana-k-detem/prebalovani (jsou tam i reference od maminek) a http://www.latkovepleny.info/ . Pro představu...já mám zatím cca 45 čtvercovek, troje PULky a balík eko separaček Imse Vimse. Nemám vkládačky, budu ze začátku dávat normální složenou čtvercovku. Časem asi koupím nějaké vkládačky - mám doporučené http://www.mamaja.cz/latkove-pleny/bamboo-hour-vkladaci-plenka-4-ks a nebo potom ručníčky z Ikea (takové s barevnými poutky a nebo obyčo - te%d přes léto je mají v akci 5kč/ks.
16. srp 2010 v 16:13  • Odpověz
@lendaw diky, lend, tak ted mi jde z toho hlava kolem jeste vic :sunglasses: :confused: no, to bude jeste veda. muzu se zeptat, na kolik te ty pleny, co mas doma ted vysly? urcite to vyjde levneji nez papirovat.
16. srp 2010 v 16:19  • Odpověz
autor
No holky, jak vás tak čtu, jsem ráda, že budu papírovat i kdyby mě to mělo zruinovat. V tomhle se absolutně nevyznám :sweat_smile: :sunglasses: Ale obdivuju vás.
16. srp 2010 v 16:25  • Odpověz
@mercedesse tak ja se zatim z toho vedle, ale pozitiva prevazuji u latkovych plen, tak se pokusim to aspon pochopit a pak se 100% rozhodnu. koukala jsem se na stranky www.branakdetem.cz a oni delaji kazdou stredu seminare o latkovani, tak si tam zajdu a uvidim.
16. srp 2010 v 16:39  • Odpověz
20 čtvercovek jsem koupila na MMB za kus á 13kč, takže za 260kč - paní je používala pouze na utírání pusinky a pod hlavičku. Zbytek jsem čč jsem zdědila. Nové vyjdou na 280,-/10ks. PUL jsem koupila 2 x Thirsties (XS a S) á 319,- nové a separačky 100ks/148,- Kč. Dále mám jedny PUL svrchňáčky vel. S Haipa Daipa z MMB za 200. Takže dohromady mě to vyšlo na něco kolem tisícovky. A mělo by to stačit na první měsíce. Zbytek budu dokupovat dle potřeby. Už mám ty plenky i naskládané do novoskladů - vyšlo mi to na 20 balíčků, tak doufám, že s tím vyjdu na 2 dny - snad nebude Bětuška extra čůrací. Mám v záloze ještě balík papírovek do porodky, tam to s látkovkama nejde. Počítám s tím, že budu prát plenky denně, ale to neva. Ty čtvercovky fakt hrozně rychle schnou. Navíc už mi některé maminy potvrdily, že u některých méně čůracích miminek není potřeba vkládat extra plenku, tak uvidíme jak to bude u nás. HOdně mamin taky používá jako vlkádačku nastříhanou fleece deku z IKEA, nebo ty ručníčky.
16. srp 2010 v 16:39  • Odpověz
@nadja73 ten seminář hodně látkařek doporučuje. Ukážou ti tam dostupné materály a střihy a potom prý i způsoby skladů u čč. Škoda, že to je pro mě z ruky, tak bych tam zašla.
16. srp 2010 v 16:41  • Odpověz
Jo a žehlit plínky rozhodně nebudu, kdyby to někoho zajímalo :grinning: Prostě si to rovnou ze šňůry složím a večer si vždycky naskládám balíčky na druhý den.
@nadja73 ještě jsem zapomněla, že k obyčejným čtvercovkám budeš potřebovat snappi sponku (nahrazuje dříve používaný spínací špendlík :grinning: Je běžně k dostání např. v Bráně. Přepošlu ti do IP ještě seznam, který mi posílala dříve Lillyželvicka. Tam je zhruba popsáno kolik čeho pořídit. :wink:
16. srp 2010 v 16:44  • Odpověz
@lendaw diky, lend, tak to bylo od tebe uplne vycerpavajici. na ten seminar chci jit pristi stredu, tak to uvidim v praxi. ja strasne nesnasim cist navody, neni nad praktickou ukazku. no, jsem an to teda zvedava a jak tak citim, tak i Andrejka by k tomu ted chtela neco rict :slight_smile:
16. srp 2010 v 16:49  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.