• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Těhulky ze snažilek od prosince 2009 po potratu

(Zamčená)
19. května 2011 
autor
Tak to se mi ulevilo, já se lekla, že má tejden aspoň 10 dní :grinning: :grinning: :grinning:
Teď jsem volala na tu diabetologii a objednala mě na 30.8. na nějaký odběry. Opravdu s tím nijak nespěchají, když už 11.8. jsem měla pozitivní výsledek. Do teď měla dr. dovoču a ještě týden, než vůbec něco začnou zjišťovat. Než na něco příjdou, tak porodím :stuck_out_tongue_closed_eyes:
23. srp 2010 v 10:29  • Odpověz
@mercedesse V zářijovkách je jedna holčina (Pet.s bude vědět o koho jde) , které taky vyšly hraniční hodnoty a jak Dr. tak ona to značně podcenily. Dr. jí řekl jenom ať omezí sladký, hotovo basta, ani jí neposlal do poradny. A ona se na veškerá doporučení vyprdla, sladký jedla ve velkém, a ačkoli i já osobně jsem jí psala, aby si dala pozor na sacharidy obecně, nejen na sladké - tak tomu nějak nevěnovala pozornost. No a od víkendu leží v nemocnici, miminko je hodně veliké a budou jí vyvolávat porod. Naštěstí už je mimi skoro dopečené. Ale i tak. A ona se teď ještě čílí, že to Dr. podcenili. Co k tomu dodat.
23. srp 2010 v 10:53  • Odpověz
autor
No já sladký nejím vůbec a sacharidy dost sleduju, ale vlastně jen tak ze svojí vůle. Už jsem tři kila pod původní váhou a to jsem na tý kontrole 11.8. měla dvě nahoře, takže se bojím, že jsem to s tou dietou krapet přehnala. Ale malej má u mě kde brát a ještě k tomu občas zobu vitamíny. Jinak ale jsem zkoušela chodit na téma těhotenský diabetes a já prostě nemůžu, abych se celej den bavila jen o tom, co jsem snědla a tak, to mi příjde hrozný. A ještě mi přišlo, že když o tom pak moc mluvím, tak na to sladký mám děsnou chuť. A prostě mi ty holky moc nesedly, protože to prožívaj až moc. Ale je to jen můj názor. Já jen vím, že se vlastně ani nemůžou shodnout doktoři na tom, jestli ty moje výsledky jsou a nebo nejsou škodlivý. Někdo říká, že to cukrovka je a někdo, že vlastně ani ne. Doktorka říkala, že by nejradši na ty testy ani neposílala, že jí teď takhle stejně výjde každá třetí mamina. Já věřím, že budeme s prďolou v pořádku.
23. srp 2010 v 11:03  • Odpověz
@mercedesse já třeba na těch testech nebyla, to víš. Moje Dr. právě taky říkala, že ty testy nejsou vůbec směrodatný. Ale každý Dr. je jiný. NIcméně, pokud někomu Dr řekne, ať se hlídá a necpe se sladkým a on to ignoruje a přibere víc jak 20kg, tak je asi něco špatně. Já dneska zahájila taky dietu - kvůli těm otokům. Uvidím, jak dlouho mi to vydrží :slight_smile:
23. srp 2010 v 11:54  • Odpověz
autor
No jo, jenže ty ji máš tak na dva týdny a pak už bude fajn :wink: :grinning: Ne já si nestěžuju, to prostě vydržím. A jsem právě ráda, že aspoň tu váhu udržím trochu na uzdě. Od tý holky to byla vyloženě hloupost. Jakou dietku sis naordinovala na ty otoky? Nějak nevím, co bych vyloučila z jídelníčku.
23. srp 2010 ve 13:43  • Odpověz
@mercedesse Dr. mi řekla, že mám vyloučit sůl, žádný polívky (zřejmě myslela ty vývarový), žádný minerálky (pokud možno vodu z vodovodu nebo neslazené čaje). Hodně ovoce a zeleniny, hodně pít (paradoxně by to mělo pomáhat). No tak uvidíme, jestli to zabere. Chvílema si říkám, že mě měla taky poslat na testy na cukrovku, třeba by mi vyšly taky hraniční a donutilo by mě to víc si hlídat skladbu potravin. Protože je fakt, že já mám slaný ráda :pensive: Ale s ovocem a zeleninou problém nemám.
23. srp 2010 ve 14:02  • Odpověz
autor
No já to právě nesmím moc přehánět s tím ovocem, příloh si dávám míň, nejím uzeniny a tak. S tou solí to chápu, ta zadržuje vodu v těle a minerálky taky nejsou nic moc. Zvýšenej příjem tekutin opravdu pomáhá. :wink: No už aby ty naše zlatíčka byli venku a bude po dietě. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
23. srp 2010 ve 14:06  • Odpověz
JJ, já myslím, že ta voda půjde ven hned po porodu. A potom už budu spoléhat na zázrak kojení :grinning:
23. srp 2010 ve 14:10  • Odpověz
autor
Jo tak to si pořád namlovám taky, že pak ze mě bude Twiggy :grinning:
23. srp 2010 ve 14:33  • Odpověz
autor
Tak se mi konečně podařilo jakž takž sestavit album, tak snad si to zas nevymažu. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
23. srp 2010 ve 14:34  • Odpověz
ahoj holky,
tak jsem dneska byla na 2. kontrole behem par dnu. ve ctvrtek se mi zdalo, ze mi tvrdne bricho, ale nejspis jsem paranoidni, ale moje dr. to nepodcenila a nasadila mi konske davky horciku a za a/ se to mozna uklidnilo vcas a za b/ to mozna ani klasicke tvrdnuti nebylo. prd vim, jak se to ma spravne poznat. Tak jsem pak sla k dr. v patek rano s moci, aby vyloucili infekci mocovych cest, zatim vysledky nejsou, ale predpokladam, ze to bude v pohode. A dneska znovu na kontrolu, ze je vse OK. Se sestrou jsem kecaly ohledne toho testu na cukrovku a uklidnila me, ze to bude v pohode, ze to bude jak kdyz si dam do caje 4 lzice cukru. Ble, normalne si davam 0.5 lzicky :sunglasses: no, uvidime. Jeste Andrejce dr. poslechla srdicko a ta nase holka byla otocena prdelkou, tak ho tam poradne nemohla najit. Lehce jsem mela nervy, ale ona me hned ujistila, ze tam srdicko je, jen, ze se musi poradne najit. Nakonec Andrejcino srdicko busilo 144 tepu, takze taky pohoda.V patek jdeme na to 4D, tak jsem moooooooc zvedava, jak se ten nas ufounek ukaze :slight_smile:
23. srp 2010 v 15:07  • Odpověz
@lendaw ta tvoje vaha ti etda dava zabrat, co? ja slavim kazdy pul kilo na hore, zatim mam cca 5 kg, ale je to vsechno jen v mimcu a brise, uvidime, jak to pujde dal. ale jestli je to u tebe jen voda, tak to stejne nechas v porodnici :wink:
23. srp 2010 v 15:10  • Odpověz
@mercedesse s tim albem by to admin asi stejne neopravil, co, urcite ti to zabralo dost casu, ale ted vis, ze musis zalohovat i tohle :slight_smile:
23. srp 2010 v 15:12  • Odpověz
autor
Ahojky nadi, tak mě možná taky občas to bříško ztvrdne, když se dýl namáhám, ale nevím jestli se mám plašit. Hlavně, že jste v pořádku. Já doufám, že mě příště dr objedná na utz ve 30tt, jdu tam 1.9. a to budu začínat 29tt, tak snad už jo, i když ona to teda počítá jako 28tt, ale to je jedno.
23. srp 2010 v 15:14  • Odpověz
autor
No ono si stačí jen dát majzla, co potvrzuju, když jsem takový pako. :grinning: Nevím, jestli by ho našli, ale už to trvalo moc dlouho a já tam chtěla zapsat ten 7.měsíc :grinning:
23. srp 2010 v 15:15  • Odpověz
@nadja73 s tou váhou je to nějaký zakletý. Asi to bude opravdu z naprosté většiny vodou, protože otoky mám na kotníkách, chodidlech, prstech, dle průkazky i na rodidlech a celkově si přijdu taková rosolovitá.
Btw. gratulace k parádnímu srdíčku. My měli v pátek 135/min, takže taky super. Bětuška taky s Dr. špásuje a srdíčko schovává, když ho chce poslechnout. Dr. už kolikrát musí šáhnout po utz, aby ho našla a ukázala mi, že opravdu tluče.

HOlky, mě vyrostly prsa :confused: Nevím jestli je to tím, jak zadržuju vodu a rostu komplexně, nebo jestli je to ten avízovaný růst, který se děje v těhu. Někde jsem četla, že prsa rostou v těhu jen někdy do začátku 8.m a potom až s kojením.
23. srp 2010 v 15:16  • Odpověz
Ahojky holky,
tak tenhle týden ve středu jedu na poslendí ko ke svému dr., ale moc se netším...Bude mi dělat stěry :stuck_out_tongue_closed_eyes:
malej mě akorát kope šíleně do žeber!! No jo už aby byl venku :wink:
23. srp 2010 v 15:16  • Odpověz
mě teda bříško netvrdlo ani jednou - nebo jsem to nepoznala. Ani poslíky jsem ještě neměla.
23. srp 2010 v 15:17  • Odpověz
@eliska_v Stěry budou ok, neboj. Je to jenom nepříjemný, ale je to rychlý. Mě to bolelo, protože mám dole otoky a prostě tam Dr. nemohla vlézt :sweat_smile:
23. srp 2010 v 15:18  • Odpověz
autor
Jé ahoj eli, já musím jít udělat rajčatovej salát, slíbila jsem to tchýni a zrovna se to sem konečně začne slejzat. No nic já určo ještě příjdu, to bude za chvilku hotový. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
@lendaw : tak poslíky jsem dneska měla už třikrát a tvrdnutí bříška mám už od 26tt
@lendaw : Mě to bolelo vždycky...pokaždé po stěru špiním!! :frowning2:
23. srp 2010 v 15:19  • Odpověz
@mercedesse : taky jsem dneska dělala rajčatový salát!! Ňamka :slight_smile:
@eliska_v Mě se to zatím vyhýbá. Mám akorát bolesti, když vstávám, nebo když se obracím v posteli, ale to jsou spíš vazy.
@lendaw : Já si už připadám, že mám všechno!! :sweat_smile:
23. srp 2010 v 15:20  • Odpověz
autor
No jo, jenže já ho udělám, ale moc si ho dát nemůžu, jen ochutnat, rajčata maj moc cukru a je tam majonéza. :stuck_out_tongue_closed_eyes: Takže mě to spíš naštve, že s tím mám práci, ale jíst to nemůžu.
23. srp 2010 v 15:20  • Odpověz
@lendaw me teda zatim nic neoteka a u me s vahou to bude tak, ze nejakych 17 let mam porad stabilni vahu 58 kg a najednou prikazuju telu, aby pribiralo a ono nechce, furt si jede po svym :sunglasses: me teda prsa vyrostla o pul az 1 cislo, nic moc a ja se tesila, ze bud konecne poradna baba :slight_smile: :grinning: snad se jeste dockam :sunglasses: :sunglasses: :sunglasses:
23. srp 2010 v 15:21  • Odpověz
holky a stery se delaji na streptokoka nebo na co?
23. srp 2010 v 15:24  • Odpověz
@nadja73 jj, na streptokoka
23. srp 2010 v 15:29  • Odpověz
@nadja73 já začala otýkat kolem 30tt. Třeba te to mine, nebudou už takový vedra. Ale mě přijde, že u mě už to ani vedrama není. Už to nesplaskne ani přes noc :frowning2:
23. srp 2010 v 15:30  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.