• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Těhulky ze snažilek od prosince 2009 po potratu

(Zamčená)
19. května 2011 
@nadja73 mě začaly růst prsa až teď, 2 týdny před termínem - i když , nevím jestli fakt rostou, nebo jestli je jen vytlačuje zespoda pupek :sweat_smile: Težko poznat. Podprda mi furt je. Já budu kupovat kojo podprdu až po porodu.

HOlky, dneska v noci mi odešla zátka a začala odtékat plodová voda. Naštěstí jen ve snu :grinning: Tenhel týdne už mám za sebou 2 rodící sny, jeden kojící a teď tohle. Už mi to fakt začíná lézt na mozek :grinning: Na dnešek jsem v noci ale vůbec nemohla spát. Hrozně mě bolí nohy od půlky lýtek dolů, i na dotek. Navíc jsem trpěla utkvělou představou, že jakmile usnu, tak se udusím. takže vždycky jak jsem klimbla, tak jsem začala lapat po dechu. No fakt hnus. A k tomu ještě žáha. Za poslední týdny jsem vypozorovala, že jediná doba, kdy jsem schopná nerušeně a v klidu min. 2 hodiny spát je od 7 do 9.
27. srp 2010 v 09:25  • Odpověz
@lendaw ted jsi me mela videt, kdyz jsem cetla o te zatka a odtoku plodove vody, tak mi malem vypadly oci :grinning: jsem si rikala, co jeste blbnes u pc a nejedes do porodnice :grinning: pekny sny, to se mame na co tesit a to s tim spanim, bolestmi nohou atd taky hezky :sunglasses: :sunglasses:
27. srp 2010 v 09:31  • Odpověz
@nadja73 třeba vás tyhle trable nepotkají, ale co tak čtu v zářijovkách, tak hodne holek má ke konci problémy s nščím od pasu dolu :confounded: Já si momoentálně přijdu, jako kdyby mi někdo právě tuhle půlku těla přejel válcovačkou. Hodně mě bolí třísla a vůbec celý rozkrok. K tomu mě chytají záda. Těhotenství je krásný, ale jen do půlky 8. měsíce :wink:
27. srp 2010 v 09:45  • Odpověz
@lendaw ja jsem se vzdycky strasne tesila, az budu tehotna, ale je to pro me tak stresujici obdobi, ze budu rada, az ta nase holka bude zdrava venku. ja teda zatim mam problem jen v tom, ze kdyz se v posteli otacim, tak je to, jako bych mela kamen, jak se mi tam prevaluje. snad az doroste, uz se tam nebude chudinka tak mlatit. a jinak me boli kostrc jak cert, ale s tim se nejak uz poperu.
27. srp 2010 v 09:53  • Odpověz
@nadja73 s tím převalováním v posteli to asi nebude lepší. Mě kolikrát přijde, ža se otočím, ale vazy už to nezvládnou , povolí a břicho se ani nehne a zůstane ležet. Každý převalení trvá desítky vteřin a mezi přestávkou na zádech. Většinou u toho vzbudím i manžela a ten mi pomáhá - někdy je to hodně komický :grinning:
27. srp 2010 v 09:57  • Odpověz
@lendaw :slight_smile: tak u nas je to podobne, jen mi manzel jeste s prevalovanim nepomaha :slight_smile: ale ty zvuky, co u toho delam, ho taky probudi. muzu se otacet jen pres zada, kdybych se otacela pres bricho, tak bych musela pekne natahnout ruce a trvalo by to jeste dyl. postrehla jsi, ze kdyz lezis na pravem boku nebo na zadech, ze ti dochazi kyslik, ze se ucpava ta hlavne brisni tepna? a ted nemyslim jen tvoje vsugerovane predstavy. :wink:
27. srp 2010 v 10:03  • Odpověz
@nadja73 nic takovýho nemám. Ale prý je to běžný jev. Já mám zřejmě tu dutou žílu někde schovanou a děloha jí nazasáhne. Nicméně, vím o případech, který se na zádech pravdu dusí. Mě to na zádech problémy nedělá, spíš to není příjemné z toho pohledu, že ta děloha už je fakt těžká a tlačí to na páteř. Docela maso bylo ležeet 30 minut na zádech na monitorech. Někde to prý dělají v sedě, ale u nás v leže. A co se spaní na pravím boku týče - absolutně žádný problém - řekla bych, že se mi na něm dokonce spí pohodlněji naž na levém.
27. srp 2010 v 10:06  • Odpověz
@lendaw tady se potvrzuje teorie a nakopnec i praxe, ze kazde tehotenstvi muze byt u kazde jine. jenze ja jsem magor a kdyz jsem si precetla, ze se na pravem boku spat nema, tak po pul minute se pretocim nalevo, i kdyz taky priznavam, ze se mi na nem lezi lip na pravem nez na levem. ale delam to jen kvuli male, taky bych s tim nemela problem, ale hlava rekla NE na pravem boku, tak to hodne minimalizuju. na zadech je mi prijemne lezet, ale ZASE, kdyz si myslim, ze uz jsem tam dlouho, tak sup na levej bok. :sunglasses:
27. srp 2010 v 10:10  • Odpověz
@nadja73 u mě taky funguje psychika - prostě je to černé na bílém a tak se snažím ležení na zádech minimalizovat. Ale taky jsem četla, že stačí, když se pokrčí nebo podloží pravá noha a malinko natočí pánev a už by to prý mělo být OK:
27. srp 2010 v 10:15  • Odpověz
@lendaw ja si prave strkam mezi kolena/stehna kojici polstar, kterej je dost vysokej a pevnej a musim rict, ze to je pak pohodlnejsi spani. ale pod bricho si ho jeste nestrcim, to mne ho jeste vystrkuje nahoru a to mi neni prijemny.
27. srp 2010 v 10:19  • Odpověz
@nadja73 já po d břicho strčím maximálně deku nebo normální polštář - kojo bych tam nenarvala. Ono si to břicho prostě lehne na matraci a leží :sweat_smile:
27. srp 2010 v 10:35  • Odpověz
@lendaw jo jo a pak, kdyz si sednu, tak mam bricho pekne sisaty :grinning: sice si mala jeste pekne plave, ale jakmile si nekde udela pekne mistecko, tak se ji odtamtud nechce :slight_smile:
27. srp 2010 v 10:39  • Odpověz
@nadja73 Zrovna včera jsem se smála. Ležela jsem na gauči na levém boku a pak jsem vstala a koukla na pupek a on byl celý šejdrem a směřoval doleva :grinning: Za chvíli se to srovnalo, ale pohled to byl legrační. Ono něco jiného je, když nemám nemáš na bříšku ani deko tuku jako ty a vidíš tam všechno. U mě už to musí být jó změna, abych si něčeho všimla :sweat_smile:
27. srp 2010 v 10:47  • Odpověz
@lendaw taky jsem vcera nasi cacorku presouvala z leva doprostred a asi se ji to pak nelibilo a pekne me pak v noci za to nakopala :grinning:
27. srp 2010 v 10:52  • Odpověz
@nadja73 tak my už máme konečnou polohu, zádíčkama hezky na mém pravém boku - odborně poloha I., jak jsem zjistila u Dr., takže nějaké přesouvání doprostřed či doleva nehrozí. Spíš ty vazy už to prostě nedávají a chvíli jim trvá než se srovnají.
27. srp 2010 v 10:55  • Odpověz
@lendaw tak moje kilcove mimco a tvoje minimalne 3-kilove ma preci jen jine prostorove moznosti, takze nase si jeste muze vybirat, kam hodi tu svoji prdelku :slight_smile:
27. srp 2010 v 11:04  • Odpověz
@nadja73 to je pravda :grinning: Nám odhadovali 2800g před 3 týdny, ale dle mojí Dr. bude asi menší, protože jinak by mělo problém s přetočením se hlavičkou dolů a hlavně bych to při takové váze musela pořádně cítit. A já necítila nic. Uvidíme co se z Bětušky nakonec vyklube. V zářijovkách se včera narodil klučík 4,5kg - ale je fakt, že holčina už 2 týdny přenášela. A to se bále, že bude malej vážit málo, protože měla celé těhu přísnou žlučníkovou dietu. Já se modlím abych nepřenášela a nedopadla stejně :confused:
27. srp 2010 v 11:22  • Odpověz
@nadja73 Zrovna jsem koukala, kolik Bětuška vážila ve 27tt na 4D a bylo to přesně 968g :slight_smile: Tak jsem zvědavá kolik bude mít Andrejka :wink:
27. srp 2010 v 11:25  • Odpověz
@lendaw myslis, ze 3-kilove mimco ma problemy s otocenim se hlavickou dolu? to slysim poprve, vzdyt vetsina deti ma pres 3 kila a vsechny se otoci.
tak 4.5 kg je peknej macek, ja teda mela 4.30 kg a od takovych 2. let je ze me zizala a to mi de facto vydrzelo celej zivot :slight_smile:
je mi jasny, ze prenaset neches, tak snad pristi tyden udela Betka kuk na maminku?......to uz bude 1.9. :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
27. srp 2010 v 11:29  • Odpověz
@lendaw ja doufam, ze nam dneska dr. rekne vsechny Andrejciny miry. porad mam strach, aby byla dost velka, kdyz jsme od zacatku pribrala jen 5 kg. i kdyz bricho je velky dost, tak uvidime.
27. srp 2010 v 11:31  • Odpověz
@nadja73 Dr. mi říkala, že čím větší mimčo, tím menší pravděpodobnsot, že by se přetočilo, protože už prostě na to nemá místo. A hlavně většina dětí je hlavičkou dolů už dávno předtím, než dosáhnou těch 3kg.

Já furt nechápu, proč tě straší s tím tvým nepřibíráním. Já měla ve 27tt +6kg a podle grafu je to průměr. A hlavně - zrovna včera jsem to řešila na jiném tématu - spousta ženských přibere 50% celkové váhy v posledních 6 týdnech. Já mám teď za 2 týdny +4kg. Takže bych se vůbec nestresovala nějakým nízkým nárůstem váhy. Pořád máš dost času to dohnat. Někomu to holt roste pozvolna a někomu to skočí potom najednou a tělo se s tím pak bohužel těžko srovnává - je to fakt náhul.
27. srp 2010 v 11:52  • Odpověz
@lendaw no, kdyz porad ctu, jak vestina zenskej ma +6 kg v prvnich peti mesicich a ja uz mesic jsem na stejne vaze, tak mam z toho nervy :confounded: ale doufam, ze je Andys v poradku a ze si ze me vezme to, co potrebuje. Uz podle toho bricha soudim, ze se snad ma dobre, holcicka moje.
Oni se mimca otaceji priblizne v kolikatem tydnu hlavickou dolu?
27. srp 2010 ve 12:02  • Odpověz
@nadja73 já bysch se tím orpavdu nestresovala. Znám ženský, štíhlý, který přibraly za první dva trim třeba jen 2-3kg. Ono si miminko vezme z těla co potřebuje, neboj :wink: Moje Dr. prý přibrala za celé těhu jen 6kg!
S tou hlavičkou je to individuální. Někdo tak má mimi už od 7m, někdo až od 36tt jako my. My jsme byly hodně dlouho příčně, potom 4 týdny KP a pak si konečně dala potvůrka říct. Ale Co si pamatuju, tak polohu začala Dr. zaznamenávat do průkazky až po 30tt. Dřív je to prý nezajímá, protože se mimi může furt točit.
27. srp 2010 ve 12:09  • Odpověz
@nadja73 Nebo se taky mimi hlavičkou dolů nepřetočí nikdy - to se stává prý ve 4% případů. Dr. říkala, že do 36tt už by mělo být mimčo ve správné poloze, že potom už nemá moc místa na přetočení, protože je velké. Ale přetočit se pořád může - i v den porodu.
27. srp 2010 ve 12:11  • Odpověz
@lendaw ¨no, moje kamaradka rodila v dubnu v Parizi a jeji dcera se jeste v 38tt nechtela otocit, tak ji otaceli doktori. Byla na infuzich a prej to bolelo jak prase, tak je musela zastavit, ze se to nedalo vydrzet. Frantici, no. Nakonec se mala za 5 dni otocila sama (porodni vaha 2 800g) a druhy den uz se narodila, ale bohuzel cisarskym rezem, protoze se kamoska malo otevrela, jen na 8 cm.
Ona naposledy moje dr. uz nic nerikala kvuli te me vaze, tak uz je snad spokojena.
27. srp 2010 ve 12:20  • Odpověz
@nadja73 já jsme četla, že miminka se někdy otáčejí nějakými speciálními chvaty, ale moc se to nedoporučuje. Musí to dělat odborník a prý to opravdu bolí. Potom se dají ještě dělat cviky, ale pokud mimi nechce, tak se prostě neotočí, i kdyby si chodila po rukou. Nechápu, proč to s tou tvojí kamarádkou tak hrotili. Vždyť mohli počkat a buď udělat kvůli KP císaře a nebo v případě přetočení rodit přirozeně - pokud by to šlo. JIný kraj jiný mrav.
27. srp 2010 ve 12:24  • Odpověz
@lendaw fakt jsme se taky divili, ona je Slovenka a taky z toho byla dost vyplasena. jo, jiny kraj jiny mrav, tam je treba absolutne normalni, ze se rodi epiduralem a jen, kdyz ho vyslovene nechces, tak musis podepsat lejstro, ze ho nechces.
27. srp 2010 ve 12:58  • Odpověz
@nadja73 tak to hustý, porod s epi jako běžná věc. To jsme pro ně asi hodně pralesní lidi, když u nás rodíme přirozeně bez epi. Já bych teda do epi u porodu nešla, ale je to každého věc. Šla bych do něj jen pokud by mi hrozil CS. Ale jinak ne. Včera jsem se dokonce dozvěděla, že za epi se platí, pokud si vyžádáš k přirozeně probíhajícímu porodu, při kterém není potřeba. Já jsem pro. Je to nadstandard a pokud je to na přání, ať se zaplatí. Tím neodsuzuju nikoho, kdo by si ho chtěl nechat píchnout. POkud má někdo opravdu strach z bolesti, ať do toho jde, ale měl by za to zaplatit.
27. srp 2010 ve 13:12  • Odpověz
@lendaw tak urcite to ma byt a je zpoplatneno, ale na zapade se prej jinak nez s epiduralem nerodi. jako, abych mela porpd bez bolesti, by brala asi kazda, ale jsou s itm spojeny i rizika a to je myslim hlavni vec, proc bych se hooooodne rozmyslela do toho jit. jasne, ze jsme pro ne 100 let za opicema,
Ale kdyz jsem vcera videla sot, ze v New Yorku maji premnozeny stenice, tak proc asi? protoze jsou Americani neskutecny bordelari (to vim z vlastni zkusenosti) a nas se budou ptat, jestli se u nas chodi do skoly a jestli mame kina. A jim chybi takova zakladni vlastnost jako je poradek. Jsou proste free a pak ta jejich spolecnost podle toho vypada.
27. srp 2010 ve 13:25  • Odpověz
@nadja73 o bordelu v Americe mi nemusíš povídat, to jsem si sama zažila na vlastní kůži. Když jsem tam chodila do školy, tak jsem bydlela s rodině, kde jsem jim nejdřív musela umýt celou kuchyň, abych se tam neštítila si něco uvařit. A to to doma s úklidem nepřeháním, ale co je moc to je moc. A pak mě tam ještě chudáci litovali, že asi nejím maso, protože na něj v nás nemáme - i když pododný hlášky jsem zažila i v Holandsku, když mi v roce 1994 vysvětlovali jak funguje kazeťák a byli strašně překvapení, že si můžeme dovolit jezdot o víkendu lyžovat :sunglasses: Ale opět platí: jiný kraj jiný mrav. Každý kultura má své plusy i minusy. Já jsem se naučila chápat i ty američany, i když to teda tvalo dlouho.
27. srp 2010 ve 13:38  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.