• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Těhulky ze snažilek od prosince 2009 po potratu

(Zamčená)
19. května 2011 
autor
@eliska_v díky eli a co ty? Jak se cítíš?
22. zář 2010 v 16:28  • Odpověz
autor
Jo pro ty, co se ve fotečce nevyznají mám v albíčku tu samou s popiskama, tak můžete mrknout. Já vím, že je to taková prapodivná fotečka, ale on se tak maskoval, že to prostě líp nešlo :grinning:
http://www.modrykonik.cz/fotoblog/mercedesse/album/cekame-chlapecka-/5547690/
22. zář 2010 v 16:30  • Odpověz
@mercedesse : Já furt stejně... Takže zatím nic!! No uividíme, kdy to příjde...
22. zář 2010 v 16:32  • Odpověz
autor
@eliska_v budu na tebe myslet, ať je to brzo a ať nám tady konečně přibude nějaký mimčo. A co pet.s, ta asi taky ještě drží pohromadě.
22. zář 2010 v 16:36  • Odpověz
tak jsem dneska ještě koupila pár čč pleneček pro první dva tři měsíe a naučila jsem se novosklad :grinning: je to super už se těším na bobečka až ho zabalím:slight_smile:
22. zář 2010 v 19:06  • Odpověz
autor
@lillyzelvicka pořád vás holky látkařky obdivuju. :wink: Asi taky pojedu zítra prckovi něco koupit, když byl na kontrole tak šikovnej :grinning: I když celý odpoledne mě tak okopává, že dneska už se jen vykoupu a mažu do pelechu. Na dnešek jsme toho opravdu moc nenaspali, tak to půjdem dohnat. Mějte se a papa zítra, nějak odpoledne se určitě ukážu.
22. zář 2010 v 19:13  • Odpověz
@mercedesse jé dík i mám objednanou látku na plenečky tak se těším:slight_smile:Ale jednou za den mě napadne jestli by nebylo snadnější používat ty papírovky , ale pak si připomenu proč chci látkové a jsem zase spokojená se svým rozodnutím:slight_smile: Jo a kupuješ už prtěti nějakou tu hračku?Třeba na kočárek nebo tak?
A přeju dobrou noc já už to taky balím a jdu hajkat:slight_smile:
22. zář 2010 v 19:34  • Odpověz
ahojte, tak super...samé dobré zprávy z dnešních kontrol...to jsem ráda. Teda holky vy máte teda pěkné macky...to je teda naše Evička trochu drobnější...ale jsou to fakt odhady,tak uvidíme jak to bude v reálu...a to za chvilku....

@mercedesse taky jsem si dr. říkala o fotku,ale vůbec to nešlo..prý už je na focení velká.. :grinning: Vám se fotka celkem povedla,ale už je to horší,že?
@lillyzelvicka já vás obdivuji s těma plenkama...ale jste holky šikovné, to teda jo... :wink:

Ještě dva dny do práce a pak týden dovolená....jupíííííííííííííí :dizzy_face:
22. zář 2010 v 19:49  • Odpověz
hračky jsou moooc pěkné od Natou a Lamaze....brala bych všechny...vybrala jsem si jednu hračku na kočárek od Lamaze-opici Žofii od holek z práce...tak doufám,že ji dostaneme... :confused: :sweat_smile:
Jinak máme koupený kolotoč nad postýlku a spirálu s plyš.hračkama taky na postýlku.....Ještě budeme muset koupit něco na druhou postýlku... :slight_smile: ...ale nevím co vyberu,je toho krásného fakt moc.. :dizzy_face:
22. zář 2010 v 19:53  • Odpověz
@lillyzelvicka
@mercedesse moc gratuluju ke kontrolam zdravych a velkych kluku. nase cacorka bude urcite mensi, ale neva, hlavne at je zdrava.
@marlin3 nerikala jsi, ze date dceri jmeno Thea? nebo se pletu?
22. zář 2010 ve 23:27  • Odpověz
@nadja73 no to bylo první jméno,ale dlouho jsem na tom netrvala...pak mě napadlo jméno Eva a bylo to jasné... :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: Takže už tak od srpna platí Evička..a jinak už to nebude! :zipper_mouth:
23. zář 2010 v 06:30  • Odpověz
@marlin3 tak to jooooooooooooooooooooo :slight_smile: ale mam do :slight_smile: brou pamet, co? i kdyz mi Andrejka uspesne odebira IQ a pametove bunky :sunglasses: :grinning: :confounded:
23. zář 2010 v 07:41  • Odpověz
autor
Ahojky holky, moc děkuju za gratulky.
Já zatím mám hračky jen zděděný po tý Michalový sestřence a jen asi jedno chrastítko. Něco na kočárek prý koupí ségra a kolotoč nad postýlku ještě nevím, jestli chce někdo kupovat, nebo ho mám koupit sama. Moc se mi líbí i hračky od baby-bow. Ty jsem teď objevila v Bambuli na Černým Mostě a hrozně se mi líbily. No ale dneska se zastavím asi v Chiccu a nějakou drobnůstku na hraní koupím. Jo a zjistila jsem, že musím buď najít nějaký pohádkový knížky po nás nebo něco nakoupit. Nejlíp i s textama nějakejch písniček a tak. Já si už nějak ty texty nepamatuju. Asi fakt těhu demence. A chtěla bych malýmu číst a zpívat (jestli se to tak v mým případě dá nazvat :confounded:, no ale snad to přežije).
23. zář 2010 v 10:09  • Odpověz
@nadja73 Hmmm,to jo teda...smekám..dobrou paměť máš... :confused:
@mercedesse taky už si nepamatuju žádné říkadla a tak..dobrý nápad...máme ještě alespoň trošku čas,abychom si je nastudovaly.. :wink:
23. zář 2010 v 10:59  • Odpověz
@mercedesse taky mi uz rikali, ze bych mela maly zacit zpivat, ale prece ji nezkazim hudebni sluch uz v zarodku :sunglasses: radsi si vezmu na pomoc CD :wink: vcera jsem probirala obleceni, co jsme si odkoupili od svagrovy (2 velke krabice) a s jistotou vim, ze uz nic male do jednoho roka kupovat enbudeme. Buh vi, jestli to vubec unosi. Mozna to budu brat jako jednorazovky - poblinka=vyhodi :grinning: jinak kolotoc na postylku mit budeme, hraci deku,.....no fakt vsechno zdedeny. neco malo jsem uz taky koupila, ale ted uz to bude s rozmyslem a za pochodu, pokud neco zjistime, ze fakt nemame.
knizky vlastne nemame, to budeme muset prolizt skrine.
23. zář 2010 ve 13:20  • Odpověz
Ahoj holky, tak od úterního večera jsme konečně doma. Jen jsem dřív neměla čas vůbec zapnout počítač. Je to docela frmol, ale už začínám pomalu objevovat jak na tu naší malou princenznu vyzrát. Ještě se vrátím k porodu - v úterý jsem studovala propouštěcí zprávu a tam stojí, že malou museli resuscitovat, protože byla chudinka přidušená a po porodu nedýchala. Jen doufám, že nebyla bez kyslíku moc dlouho - ve zprávě se píše, že byla 3 minuty připojená na kyslík. .....no a teď jsme teda doma...a neskutečně válčíme s kojením. Tím, že Bětuška byla 2 dny po porodu ode mě a dostávala UM, tak máme trochu problém s přisátím. K tomu se přidal dost opožděný nástup laktace, takže musíme občas ještě dokrmovat buď odstříkaným mlíkem, pokud je a nebo Nutrilonem. Ale už se to zlepšuje. Beru homeo na zvýšení laktace a piju čaj pro kojící. Dneska už se maličká hezky přisála při každém kojení (kromě nočního) a při posledním už sosala dokonce 25 minut, což je rekord, protože doposud mi vždycky po 5ti minutách u prsa usnula. Já jsem ale totálně energeticky vyflusaná. V porodnici jsem nechala 14 z 15,5 kg, Ale břicho mám pořád vytahaný a pobřišek trošku nafouklý a bolavý nad jizvou. Včera jsem zvldádla s manželem objezdit všechny úřady (matrika, VZP, OSSZ, FÚ, ÚP) a zítra jdeme poprvé k dětské Dr do poradny. Tak jsem zvědavá kolik Betynka přibrala. Od porodu do propuštění zhubla 160g, tak snad už jsme něco nahnaly zpátky.

@mercedesse já jsem začala Bětušce zpívat v nemocnici. A jsem normální tragéd. 10 let jsem zpívala ve sboru a byla jsem schopná vzpomenout si na Sluníčko, sluníčko, popojdi maličko a další dvě lidovky. Budu muset oprášit zpěvníky :sweat_smile:

@lillyzelvicka ta odhadovaná váha ve 32tt není špatná. Nám odhadovali ve 36tt 2800g. A porodní váha ve 40+1 byla 3440g.

@lillyzelvicka já už jsem najela na látkovky a docela už to jde. Ale první pokus byl tragický. Mám předem předskládané novosklady (nejdřív jsem se bála, že to bude moc obrovský, ale nakonec je to přesně na to novorozeňátko), ale než jsem to poprvé na tu prdelku nabalila, tak se mi to několikrát rozpadlo, rozmotalo...že jsem si v jeden moment řekla, že asi skončím na papírovkách. Další problém je, že já jsem chtěla dovnitř původně dávat ještě jednu plenu místo vkládačky. Jenže to už se mi potom nevejde do oblečení - výrobci nějak na látkařky nemylí. Takže mám jen separačku, plenu a svrchňáčky. Dneka se do toho poprvé i pokadila a v pohodě to všechno zůstalo tam kde mělo. Separačky co mám (Imse Vimse) jsou fajn, opravdu udrží prdelku suchou. A i se svrchňáčkama (Thirsties) jsem spokojená. Hezky obepnou nožičky, nikde nedřou, neškrtí a nic nepropustí. Dneska už mám druhý látkovací den a myslím, že nám to půjde :slight_smile: Jen manžel je z toho ještě trochu vyjukaný, papírovky bez problémů přebalit zvládne, to se všechno naučil už v nemocnici. Dokonce koupání už taky zkoušel. Ale když viděl můj první tragipokus o přebalení s látkovkou, tak řekl, že on asi zůstane u papírovek. Jináč...už mě Bětuška zvládla při přebalování několikrít počůrat. Já myslela, že do výšky a dálky zvládají vleže čůrat jenom chlapečkové, ale kdepáááák. :grinning: :grinning: :grinning: Dneska si to škvrně načůralo až na ponožku. V porodce mi dostříkla až na břicho. :grinning:

Samozřejmě zdravím i Nadju, Marlin, Elišku a Faf. Nereaguji na všechno, co jste napsaly, protože to už bych psala romány :wink:
23. zář 2010 ve 14:53  • Odpověz
@lendaw ahoj mamino, mne je uplne jasny, ze ted nemas na nejakej internet ani pomysleni, ze ti vsechen cas a silu bere Betka. S tim porodem a naslednou resuscitaci tady asi kazdemu zatrnulo, ale doufam, ze mala bude v poradku a ze prosla vysetrenima, aby se zkontrolovalo, ze je v poradku.
tak si pekne opecovavej tu svoji princeznu a az budes mit chut, tak se za nama tady stav :slight_smile:
23. zář 2010 v 15:03  • Odpověz
@nadja73 Betynce dělali sono mozku a tam bylo všechno ok, tak se modlím, aby to všechno bylo bez následků.

Teď koukám, vy už jste se všechny přehouply do 30.tých týdnů....to hrozně letí :slight_smile: Ještě 2 měsíce a bude tady hotový babyboom :grinning: Už aby to bylo a mohla jsem tady s váma probírat prdíky apod :grinning:
23. zář 2010 v 15:33  • Odpověz
@lendaw tak to bude urcite OK. asi kdyby se jim neco nezdalo, tak by s tim neco delali. jo jo, leti to, za chvili nase breznova parta nastupuje na materskou :slight_smile:
23. zář 2010 v 15:37  • Odpověz
@lendaw ty jo no to by vylekalo každého resuscitace drobečka, ale pevně věřím že je malá v pohodě:slight_smile:
Jinak k těm plenečkám jsi šikulka, někde jsem včera četla že pro novorozeňátka stačí jen ten novosklad a separačka a svrchňáčky že oni maj se začátku jen takový hleník místo pořádného kakání a u nich jde pak hlavně o to kakání pořádné dávky čůrání si teprve užijeme prý pozdějic a pak budeme dovycpávat plenky :wink: Já si tu včera poskládala jednu na novosklad a furt zkoušela jak v tom bude mrně malé nebo velké:slight_smile:Jinak s tím oblečeníčkem no pro nás prý nejsou ty malé velikost jako 56 a tak a jinak je dobrý ten extendor se to myslím jmenuje prodlouží to část mezi nožičkama u bodynka aby se tam vlezla plenka.
Tak se drž :wink:
23. zář 2010 v 18:57  • Odpověz
@lendaw Ahoj holka, takže to tak vypadá, že malou taky vytáhli za 5-12. Aspoň tak mi to připadá, že by snad kdyby si rodila normálně, tak asi malá nepřežije. Takže se vlastně doktoři rozhodli dobře když rozhodli okamžitý císař po špatném monitoru. Takže ono je to vlastně štěstí jak to všechno dopadlo. Tak ještě jednou přeju Bětušce hodně zdravíčka.
23. zář 2010 ve 20:13  • Odpověz
Ahojky holčičky, tak se hlásím 1 v 1+1 Naše Terinka se narodila 21.9.ve 19.21. s registarčním číslem 291. Samá krásná čísla co? Vážila 2350 g a měřila 46 cm. Narodila se císařem s epidurálem. Pořád se jim nezdály monitory. a v úterý odpoledne ji klesla tepová frekvence a začal cvrkot.Muž byl akorát na návštěvě, tak už zůstal. jen se čekalo až mi padne hladina léků. V 18.50 mě vezli na sál a v 19.30 bylo po všem. Porod naprosto úsměvná záležitost. Sice je pozlobily ty moje srůsty v břiše, a Terince se nechtělo ven. Ted trochu bolí jizva, když vstávám,ale nehraji si na hrdinu a nechávám si dávat injekce. Malá má nízké glykemie, tak je na JIPu, já za ní chodím přikládat. Teprve dneska se trochu rozjedla.
23. zář 2010 ve 21:33  • Odpověz
Tak ještě fotku
23. zář 2010 ve 22:20  • Odpověz
@pet.s Jééééé překvapení....tak vám celé rodince moc gratuluji!!! :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: A máme tady druhé miminko...ty jsi normálně předběhla Eli... :confused: Ale to je paráda... Tak se holky pěkně zžíjte a dej vědět jak vám to jde... :dizzy_face:
@lendaw Teda Bětuška to hned ze začátku neměla lehké,ale..už je to za vámi a bojujete jako draci teda...jen tak dál,my ostatní budeme za chvilku potřebovat rady.. :wink:
24. zář 2010 v 06:26  • Odpověz
Tak jsem s dovolením upravila tabulku..
:dizzy_face:

Těhulky
eliska_v...... 21 let .. (MA 9/09) .........//14.1.2010.....TP 23.9.2010 - chlapeček
zlababa07 ..30 let ... (MA 6/09, MA 10/09)..//8.3.2010... TP 17.11.2010 - chlapeček
marlin3......28 let ... (MA 1/09,MA 9/09) .....//13.3.2010 ..TP 20.11.2010, KO 11.10.-holčička
mercedesse.26 let .... (SP 11/09)..............//14.3.2010 ....TP 24.11.2010 - cukr 27.9. - chlapeček
lillyzelvicka.........25 let....(MA 12/09)...........//21.3.2010 .....TP 26.11.2010 -chlapeček
nadja73........ 37 let ....(MA 12/09) .........// 23.3.2010......TP 29.11.2010 - KO 24.9.-holčička
faflina.......... 28 let ..... (MA 10/09)..........//29.3.2010........TP 7.12.2010....KO 7.10 velký UTZ
lusye................27 let........(MA 1/10) ...........//26.3.2010 ......TP 9.12.2010.

Mamulky
LendaW.....32 let ...........13.září 2010 Bětuška 3490g a 49cm
pets............40 let.............21.září 2010 Terezka 2350g a 46cm

Nad,držím pěsti na dnešní kontrolu a už se těším na hlášení jak se vám daří a tak...
:slight_smile:
24. zář 2010 v 06:34  • Odpověz
@pet.s gratuluju malá je krásná :wink: tak ať se dáte brzo do pořádku holky:slight_smile:
To je krásné jak se to tu hezky začíná hemžit miminkama a maminkama:slight_smile:
A co Eli?Jakpak se asi má?
24. zář 2010 v 10:00  • Odpověz
Ahoj holky, psala jsem do snažilek své zkušenosti s plenkováním, tak vám to sem okopčím, jsou to jen rady maminy co vychovala 4 děcka a může porovnat různé styly. Možná si z toho některá něco vezmete a bude se vám to hodit.

Já vám napíšu za sebe názor. Kdysi jsme měli jenom látkové pleny a přes to takové zavazovací, nebo zapínací kalhotky s igelitem. I když se později daly koupit takové ty nevím jestli separátory, prostě takové tenké něco, co zamezovalo styku moči s pokožkou, nikdy ta prdelka nebyla v takové pohodě jako v papírovkách. Není to prodyšné a můžu porovnat, opravdu jsou papírovky 100x lepší. Pokud vezmeme ekologii tak papírovka se rozpustí, ale látkovky se musí prát a žehlit, leze to do peněz a práci ani nepočítám. Elektřina na žehlení atd. Navíc ty prací prášky moc ekologické nejsou takže u mně vedou jednoznačně papírovky. Vyplachování hovínech a měkejšů je taky něco z látkovek. Pokud jsem kvůli kyčlím musela dávat dočasně látkovky, byly vždy jen přes papírovku. Vím, je to moderní, ale je to krok zpět do minulosti. Ale pokud člověku není líto času, tak proč by se něčím nezabavil . Já jsem ten získaný čas věnovala radši něčemu jinému. Ještě ale je to také o značce. Dřív jsem kupovala jen Pampers, jsou dražší, ale akce je každé dva měsíce. Jiné dražší se mi neosvědčily. Potom jsem hledala nějakou ještě levnější variantu a našla jsem na doporučení mé sestry fialové Tesco pleny, samozřejmě kupované pouze v akci. Ale pozor jen ty fialové, ty bílé jsou srač.... Když se koupí špatná značka, jsou papírovky na stejno jako látkovky. Na prdelku je nejlepší kromě doporučovaného a předraženého bepanthenu modrá indulona a obyčejná bílá vazelína z lékárny za pár korun. Udělá na prdelce film. Na prdíky oranžová hadička z lékárny strčit do prdelky a odfouknout, to když se propínají a nevíte co jim je. Po koupání je ideální olejíček s azulenem modrý ve skleničce. Jo je plno drahých nových přípravků, ale nejsou tak dobré. Ještě jsem chtěla něco jo už vím, vlhčené ubrousky jsou sice dobré, ale nejlepší je po vykakání opláchnout zadeček pod vodou a namazat. Ty ubrousky jsou spíš na udržování a otření počůraného zadečku nebo někam na cesty.

Tak jdu zase pracovat papa
24. zář 2010 v 11:06  • Odpověz
@hadonoshka ahojky napsala jsi to hezky , ale já jsem přesvědčená o opaku.To je zase můj názor.Někdo řekne že jsem nezkušená že ještě nemám mimi, ale i tak já tomu věřím možná zjistim opak, ale pevně věřím že nee:slight_smile:
Dneska jsou už jiné druhy plen, jiné prášky, nemusí se ty pleny žehlit vyvařovat perou se jen na 40°C.V papírovce možná je pocit sucha , ale ten zadeček tam suchý není.A vnitřek pleny to je hnus.Ale víš jak každá máme svůj názor.:slight_smile:
24. zář 2010 v 11:56  • Odpověz
@pet.s jů gratulujeme, to je krása jak se to tu rozrůstá, teda ale zatím dva císaře, no to je věc a ještě s kompikacema. Tak doufám, že malá bude brzy přeložena a budete spolu. A ano správně krásná čísla kolem sebe a nehrát si na hrdinu, jen se nech pěkně obletovat. malá je krásná, doufám že brzy přibudou i další fotečky a i další miminka.

@eliska_v ty si se tu včera neukázala, že ty jsi v porodce už s Daliborkem, ono asi nemá kdo dát vědět...................... nebo se válí jen tak tak doma, pěkně si užívá sluníčka........
24. zář 2010 ve 12:12  • Odpověz
@pet.s obrovská gratulace :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: Terinka je hrozně podobná Bětušce :dizzy_face: :wink: Tý jo, u vás to byl úplně stejněj frmol jak u nás. Hlavěn ať se pořádně rozkojíte a malá ať krásně přibírá, ať můžete brzy domů :slight_smile:
@faflina Malou opravdu vytáhli za 5 min 12, ale dle mého se to celé začalo kazit po těch vyvolávacíh tabletách. Než se začalo vyvolávat, tak bylo v šechno v naprostém pořádku. Nebylo to prostě ještě vůbec připravené na porod. A tím jak se do mě pořád šťouralo a po té té druhé tabletě jsem měla opravdu šílené křeče, tak už to malá asi neustála, kakala se stresem do plodovky, ta se tím zkazila a bylo vymalováno. Ale hlavně, že je v pořádku, živá a zdravá.

My jsme dneska byly s Bětuškou v první dětské poradně. Od úterý jsme přibraly 120g - naprosto úžasný! :dizzy_face: Mám z toho hroznou radost, protože když jsme šly z porodnice, tak jsme měly 3280g a dneska 3,4kg.Vyrostly jsme o 1cm a jsme zdravoučký :dizzy_face: KOnečně se mi pořádně rozjelo mlíko, připadám si chvílema jak kdybych měla otevřený kohoutky :sweat_smile: Bětuška si toho už taky všimla, takže se dožaduje prsa i co 2 hodiny (z toho půl hodiny sosá).

@hadonoshka já ještě nemůžu nějak porovnat rozdíl mezi papírovkama a látkovkama - přeci jen mám teprve ani ne 14ti denní zkušenost. CO můžu řict je, že s papírovkama je jednoznačně míň práce - o tom není pochyb. Vyndáš to z balíku, natáhneš na prdelku a hotovo. S látkovkama je trochu víc manipulace, ale mě to zatím neobtěžuje. Plenky nežehlím - není potřeba. Peru ob den, tedy vlastně ob noc, protože v noci máme levný proud. Ráno to pověsím na žebříkové topení v koupelně, do půl hodiny je to suché a rovnou to naskládám do novokladů. Separačky používám biologicky rozložitelné, dají se i kompostovat, ale já hážu do záchoda, bo kompost mám až na druhém konci zahrady :sweat_smile: Třeba zrovna dneska jsem látkovky opravdu ocenila, protože než jsme šly na KO, tak jsem přebalila. Za 5 minut jsem byla v čekárně, malá se počůrala, tak jsem přebalila. Vlezly jsme do ordinace, malá se pokadila, takže další přebalení. Přijely jsme domů, opět bylo načůráno. Nakojila jsem, malá se pokadila. Přebalím jí, zabalím do plenky a další várka průjmu (tu pizzu jsem asi fakt neměla včera večer jíst :sweat_smile: ). Takže když to spočítám, od 9hod do cca 11hod spotřeba 6 plenek. Určitě něco stojí elektřina (i pokud jde o levný noční proud), prášek a separačky, ale pořád mi to na výtupu vychází levněji. K tomu přidám "ekologické" hledisko a tím u mne látkování vítězí. Ale i tak mám doma balík papírovek - hlavně pro manžela, který je v látkování zatím bezradný a pro případy cestování (papírovky jsou přeci jen skladnější a dají se rovnou vyhodit). A co se opruzenin týče - zatím nemáme. Po počůrání opravdu zůstane kůže suchá - plenka pod separačkou teda rozhodně ne :slight_smile: A u kakání je to stejné jako u papírovek. Na namazání prdelky používám Rybilku - je cennově přijatelná. Bepanthen používám jen na bradavky - mám z porodky několik vzorků a to mi vystačí. Těličko nemažu zatím ničím, měly jsme po porodu alergickou vyrážku. Teď jak už se spustilo mlíko, tak občas pomažu mateřským mlíkem. Mám tady připravený dětský olejíček od Manufaktury, ale čekám, až úplně odezní ta vyrážka.
24. zář 2010 ve 12:49  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.