• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Těhulky ze snažilek od prosince 2009 po potratu

(Zamčená)
19. května 2011 
Ahohjky holky, tak se sžíváme s mimiškou. Nejvíc je z ní pokakaný tatínek. Ale celá rodina jsme z ní unešení. Nechci ani říkat, že je hodná,abych to nezkařikla.V noci vstává tak 2x na jídlo.Bohužel kojím minimálně. Jsme na Nutrilonu.Holky, máte někdo nějakou rychlou metodu na výrobu mléka v noci s mnimálním otevřením očí? :grinning: :grinning:
4. říj 2010 ve 23:46  • Odpověz
@pet.s my taky bojujeme s mlíkem :frowning2: To je ten úděl CS :cry: Teď už vydám i 50ml z jednoho prsa, ale na to, že jsem 3 týdny po porodu je to docela bída. Naštěstí je to těsně na hranici toho, co by malá měla sníst - pokud budu kojit každé 2 hodiny. Což ale nekojím, protože malá chce prostě spát. Zvládám to tak každé 3 hodiny (přes den), někdy i častěji, když je malá vzhůru. Večer před spaním ještě dokrmuju po kojení pro jistotu nutrilonem, protože malá vydrží spát i 6-7 hodin, tak mám strach aby netrpěla hlady :sweat_smile: Dneska jsem musela kontrolně nakojit malou v poradně, aby věděli, kolik toho zvládne vysosnout. Byl to boj, protože já ještě nezvládám kojit jinak než s kojícím polštářem a ten jsem tam s seboú samozřejmě neměla, takže jsem musela improvizovat. Naštěstí se zadařilo, Bětuška za 13 minut vyžahla 50ml - kdyby nevytuhla, tak možná zvládla i víc. Takže jsme KONEČNĚ i něco přibraly :dizzy_face: Máme 3450g, od pátku nárůst o 50g. Je to teda málo, ale aspoň něco.
5. říj 2010 v 10:49  • Odpověz
@pet.s Já si dělala na noc už hotové mlíko do lednice a pak jen do MW. Pak pořádně promíchat a popřípadě schladit pod vodou, šub dub. To chystání mlíka v noci mě taky zabíjelo....
5. říj 2010 v 11:53  • Odpověz
@faflina do mikrovlnky???(((( to bych si nelajzla.
5. říj 2010 v 16:59  • Odpověz
Já se taky na začátku bála, ale zvykla sem si, dělají to všichni, však to nemůžeš taky dát na dvě minuty ale na půl, hlavně kontrolovat teplotu, a popřípadě schladit ve vodě. Na to se musí dávat pozor, jinak to ničemu neuškodí.....
5. říj 2010 v 17:25  • Odpověz
@pet.s u nás v porodnici vozili namíchaný Nutrilon z kuchyně jednou denně a sestřičky ho měly celou dobu v lednici a pak jen odlily a ohřály v mikrovlnce. Já ho ohřívám taky v mw, ale MM ohřívám v horké vodě. Nutrilon si připravuju na celý den. V porodce mi řekli, že 24 hodin v lednici vydrží, stejně jako MM.
5. říj 2010 v 17:28  • Odpověz
@lendaw fakt? mně zase řekli jen čerstvou dávku, žádné uchovávání.MV moc nevěřím.
5. říj 2010 v 18:08  • Odpověz
@faflina no já spíš mám strach z těch mikrovln
5. říj 2010 v 18:08  • Odpověz
@pet.s já jsem se na to právě ptala v porodce, protože při propouštění mi řekli, že musíme ještě přikrmovat. A tak řekli, že mám udělat dávku na celý den a uchovávat v lednici. Tak nevím jestli nedělám něco špatně :confounded:
5. říj 2010 v 18:45  • Odpověz
@lendaw jdu po tom pátrat.-))
5. říj 2010 v 19:25  • Odpověz
@lendaw tak na Nutrilonu je napsáno přiúravenou dávku spotřebovat do dvou hodin.Neohřívat v mikrovlnce, abyste předešli popálení dítěte v důsledku nerovnoměrného ohřevu.
No nejsem blb, ohřáté mléko protřebu a vyzkouším,ale co ty mikrovlny?????
5. říj 2010 v 19:31  • Odpověz
Jo to je na všech mlíkách, proto ti to pořád říkám, že musíš protřepat a dávat veliký pozor na teplotu mlíčka, jinak v tom nevidím problém.
5. říj 2010 v 19:48  • Odpověz
@pet.s jj, taky jsem to na Nutrilonu četla, že se má spotřebovat do 2 hodin, ale když mi v porodce řekli, že oni si dělají zásoby na 24 hodin, tak jim věřím. A s tím ohříváním v mikrovlnce - to je fakt varování pro blba :grinning: Mě osobně mikrovlny nějak netrápí. Ale alternativně můžeš ohřívat v horké lázni. Já to dělám tak, že si odleju do frťana kolik potřebuju, postavím to do plecháčku a šup s tím na sporák. Je to za 2 minutky ohřátý. A jak krmíš? normálně z flaštičky nebo lžičkou? My jedeme lžičkou, ale mlíko je všude :sweat_smile: V porodce jsem jí na krmení svazovala plínou, ale doma to nedělám a sázím na to, že mi nebude chtít tu lžičku vyrazit z ruky - což se jí bohužel daří téměř pokaždý. A ty nemáš vůbec MM? Nebo je ho málo?
5. říj 2010 v 19:49  • Odpověz
Ahoj holky, dneska jsme byly na sono kyčlí a máme zhoršený nález. Ale dalo se to čekat bo já měla to samé. Takže máme nařízené široké balení a KO za 3 týdny.
Nicméně, chtěla jsem vám hlavně napsat, že jsem si na internetu objednala kojo podprdu od Anity a je naprosto úžasná. Hrozně pohodlná, bytelná, velikost odpovídá velikostem, které kupuju v obchodě (podle tabulky na stránkách Anity bych měla mít velikost 105F/G, ale normálně nosím 90-95F, tak jsem objednala 95F) a má takovou supr vychytávku - mezi prsama je posuvná ozdoba na označení pra, ze kterého se kojilo :grinning: A hlavně, stála mě nová 299,- Kč!!!! Koupila jsem jí na MMB - podle krabičky, ve které to dne přišlo, to ta ženská kupuje asi ve výprodejích v Německu. Každopádně doporučuji. V případě zájmu mrkněte na http://www.mimibazar.cz/bazar.php?album=621400
6. říj 2010 v 19:40  • Odpověz
Ahoj holky

@lendaw díky za tip, dívala jsem se na to. A ona teda má více velikostí,než tam má uvedeno v těch inzerátech? :confused:
7. říj 2010 v 06:34  • Odpověz
@marlin3 asi bude mít jen to co má v inzerátech, chce to hlídat. Ale máš ještě pořád čas. Já tu podprdu kupovala až teď, 3 týdny po porodu.
7. říj 2010 v 11:47  • Odpověz
Ahoj jsem doma z KO, vše OK a vše je potvrzené, budemeNelinka. V albíku mám fotky
7. říj 2010 ve 13:02  • Odpověz
zlababa07 ..30 let ... (MA 6/09, MA 10/09)..//8.3.2010... TP 17.11.2010 - chlapeček
marlin3......28 let ... (MA 1/09,MA 9/09) .....//13.3.2010 ..TP 20.11.2010, KO 11.10.-holčička
mercedesse.26 let .... (SP 11/09)..............//14.3.2010 ....TP 24.11.2010, KO 20.10. cukr 27.10. - chlapeček
lillyzelvicka.........25 let....(MA 12/09)...........//21.3.2010 .....TP 26.11.2010 -KO 13.10.-chlapeček
nadja73........ 37 let ....(MA 12/09) .........// 23.3.2010......TP 29.11.2010 - KO 18.10.-holčička
faflina.......... 28 let ..... (MA 10/09)..........//29.3.2010........TP 7.12.2010....KO 4.11.
lusye................27 let........(MA 1/10) ...........//26.3.2010 ......TP 9.12.2010.

Mamulky
LendaW.....32 let ...........13.září 2010 Bětuška 3490g a 49cm
pets............40 let.............21.září 2010 Terezka 2350g a 46cm
eliska_v...... 21 let ..........28.září 2010 Dalibor 4230g a 52cm
7. říj 2010 ve 13:03  • Odpověz
autor
Ahojky holky, tak já opět totálně nestíhám. Ložnice je sice hotová, ale vybourali jsme tu verandu, dveře už máme namontovaný nový, musíme koupit nábytek, položit dlažbu, zateplit strop, dát tam palubky, vymalovat. Mám toho plný kecky. :stuck_out_tongue_closed_eyes: No snad to příští tejden dorazíme a pak už abych pomalu balila do porodky. Nějak mi příjde, že malej málo kope, ale asi už prostě nemá tolik místa. Jinak všechno v pohodě.

faf: krásný fotečky, gratulka ke kontrole.

Pet.s s mlíčkem to vychytáte, radit nebudu, nejsou zkušenosti. Hlavně si to pořádně užívej. :wink:
7. říj 2010 v 18:03  • Odpověz
@faflina Gratulace ke kontrole a k potvrzené Nelince :slight_smile:

@mercedesse vy teda jedete :grinning: A s tím kopáním jsem to měla, ke konci už to sláblo. Někdy jsem dokonce začínala už vyšilovat, že nic necítím,tak jsem si lehla a přemlouvala Bětušku, aby se vrtla :slight_smile:
7. říj 2010 v 19:12  • Odpověz
autor
No tak to je přesný, ale vždycky s sebou trošku mrskne, tak snad je mu dobře. Prostě už jsme kus chlapa.
7. říj 2010 ve 20:22  • Odpověz
Ahoj holky,
tak to naše Evička se v břichu mele a mele... :confused: Pořád mě šimrá dole ručkama a nahoře se mi dělají obrovské boule,které jezdí z leva do prava...

:dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: Dneska jsem poslední den v práci...zítra nástup na mateřskou!!!!! :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
8. říj 2010 v 07:16  • Odpověz
@mercedesse ty jo toho máte k udělání, tak ať sedaří.
mi se zdají sny o porodu a dost nad tím uvažuju.Taky už bych měla začít balit pomalu tašku, ale ještě nemám nachystané věcičky.Musím ještě vyprat jednu pračku a vyžehlit to a nemám žádnou kosmetiku. :confused:
@marlin3 je já to mám s malým stéjně ráno vstanu a do půl hodinky jsem samá boule a to skoro celý den, večer pak boule chytám :grinning:
8. říj 2010 v 09:24  • Odpověz
@mercedesse kokám, že to máte jako my..tak jsem jela do porodnice a ve vaně namočené záclony..nakonec je věšel mužský sám..já už tam zůstala :grinning:
9. říj 2010 v 18:22  • Odpověz
jé holky kde všechny jste?
11. říj 2010 v 10:07  • Odpověz
@lillyzelvicka do porodky moc kosmetiky nepotřebuješ :wink: Jdeš tam přece rodit :grinning: POtebuješ max. sprchový gel (co nejméně parfémovaný), šampon, pastu na zuby a pokud je to nutné tak krém na obličej. Ev. deodorant/antiperspirant. Já vezla jenom tohle. Potom ještě prsní vložky a toaleťák :slight_smile: Taky je fajn mít zvlášť menší ručník na prsa a obličej. JInak třeba župan jsem poslala hned druhý den po manželovi domů, protože tam bylo přetopeno. Neměla jsem sebou ani vlastní košili, dvakrát denně jsem si faovala erár, protože jsem jí měla furt od mlíka. Spala jsem první noci bez podprsenky (jak jsem záhy zjistila, tak asi na hodně dlouhou dobu :cry: ) a každé ráno jsem se budila s mokrou košilí :sweat_smile: Neměla jsem ani ty jednorázový kalhotky, co bývají pané na seznamu. Normáilně jsem měla vlastní a v pohodě. Ale je fakt, že jsem byla po císaři a ne po přirozeném porodu, takže nedokážu porovnat. Porodnické vložky byly v nemocnici k dispozici v dostatečném množství, doma mi zbylo celé neotevřené balení :unamused: Tak třeba to někdy na něco využiju.
11. říj 2010 v 15:32  • Odpověz
@lendaw no do porodky ani nee, ale na doma pro mrně :slight_smile:
ale jinak bych to měla mít v pohodě, sprcháč nesmím používat, ale kapky do očí nosu z každého mám dvoje, a toaleťák je lepší ten vlhčený ?A vložky budu muset koupit u nás nejsou k máni v porodce.
A co malá je pořád tak hodná?A papká dobře?A jak je tobě?
11. říj 2010 v 18:59  • Odpověz
@lillyzelvicka co jsem tak slyšela od ženských, které rodily přirozeně, tak na toaleťáku určitě nešetřit a koupit ten nejjemnější co půjde. Vlhčené ubrousky asi taky nebudou špatné, jen pozor na parfemaci, aby to potom nepálilo :sweat_smile: KOlik těch vložek budeš kupovat? Já měla teda docela velkou spotřebu. Hlavně při kojení se děloha hodně čistila, jak se stahovala. Teď už je to docela dobrý, už si vystačím jen s intimkou. Vlastně už po návratu domů (8. den po porodu) už jsem používala normoš alwaysky.
11. říj 2010 v 19:18  • Odpověz
@lendaw no s vložkama to bude zajimavé, já ty "babičkovské brikety" nechci snad nějaké tlustší ale né obří koupím dva balíky.popř. manža dokoupí.Kolik myslíš že jich mám koupit a jaké néjlíp?? já vůbec nevložkuju max. jsou intimky. tohle bude pro mě kruté.A parfemované vůbec nekupuju ani ubrousky nic mi to všechno smrdí :sweat_smile: a přímo na parfémy mám alergii :grinning:
11. říj 2010 ve 20:24  • Odpověz
@lillyzelvicka v lékárně mají přímo porodnické vložky. Já byla za tu XXL velikost docela vděčná, protože to prostě pochytalo co mělo. Z běžných, co jsou k dostání v drogerii se velikostně podobají asi nejvíc noční Always, ale jsou pro poporodní krvácení slabé. Takže bych fakt koupila ty silný. POčítala bych asi tak a jednou vložkou na 3-4 hodiny na první dva dny. A potom počítej, že při každém kojení toho půjde ven taky hodně. Takže asi tak ty dva balíky. Při nejhorším pošleš manžela pro další, jak už jsi psala. :wink: Ty máš alergii na všechny parfémy? Já jsem taky atopik a mám problém jen s takovýma těma levnýma "parfémama". Ale originál parfémy mi problémy nedělají - pokud mi teda nesmrdí. :sweat_smile:
11. říj 2010 ve 21:15  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.