• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Těhulky ze snažilek od prosince 2009 po potratu

(Zamčená)
19. května 2011 
@lendaw no mi dělají problém všechny parfémy je jedno jestli levný nebo drahý.A nejvíc mi vadí přímo ty co se stříkají ale to zas kvůli astmatu, ať už deodoranty nebo parfémy, lak na vlasy prostě všechno :frowning2:
Takže doporučuješ jít na nákup drogerie do lékarny jo?Já jsem z toho lehce v pasti :sweat_smile: Co jsi kupovala za kosmetiku pro malou na doma?
12. říj 2010 v 08:48  • Odpověz
@lillyzelvicka ahoj, ja ze zacatku nebudu moc duverovat kosmetice nakoupene v drogerii a necham si poradit v lekrane, co vsechno na novorozenatko potrebuju. Jedine co vim, ze budu malou natirat olejem - bud slunecnicovym nebo olivovym, na prdelku zacnu s Rybelkou a ostatni si necham poradit. Mozna to budu kupovat az v porodnici, v Podoli maji lekarnu, tak tam si myslim, ze budou nejvetsi odbornici.
12. říj 2010 v 09:02  • Odpověz
@nadja73 no já chci používat kosmetiku sebamed, je antialergická, a mám ji vyzkoušenou na sobě :grinning: A jinak chci jít určitě do lékarny jo asi jen plenky koupím v drogerii :slight_smile:
A jak se máš?Ležíš poctivě?A co malá?Hemží se ti v bříšku?
12. říj 2010 v 09:21  • Odpověz
@lillyzelvicka my uz ted dostavame zasoby plenek od babicek :slight_smile: jsme jim rekli, ze od ted nam zadne darky, jen vsechno pro Andrejku a kdyz to budou pleny, tak se vuuuubec nebudeme zlobit :grinning:
jinak opravdu odpocivam a lezim, sice me to neba, hlavne to nicnedelani, kor, kdyz vidim, kolik prace by bylo potreba udelat. I kdyz manzel strasne moc pomaha, ale stejne, radeji bych vsechno udelala sama a bylo by to vsechno uz davno hotove, takhle musim cekat aspon jeste 2 tydny, nez budu moct neco delat. Hlavne, ze Andrejka je plna elanu a kope a kope a kope,........az se delaji boule ...ne za usima,ale u zeber :grinning: u tebe taky vsechno v poradku?
12. říj 2010 v 10:38  • Odpověz
@lillyzelvicka @nadja73 krémy pro sebe kupuju zásadně v lékárně. Pro malou jsem tam koupila zásoby Rybilky a jsem s ní naprosto spokojená. Prdelku mažu při každém přebalování (radši preventivně) a má jí krásnou. Kosmetiku pro Bětušku jsem koupila od Manufaktury http://www.manufaktura.cz/katalog/zbozi/katalog.asp?skup=104&zskup=202&trideni= (olejíček na mazání, mycí emulzi a šampon na vlásky). Olejíček do koupele nám dneska předepsala Dr., bo jsme dneska byly zase v poradně na kontrolním vážení a Bětuška má už od narození nějakou vyrážku. Z lékárny potom máme ještě Sab Simplex - kapičky na bolení bříška a na prdíky, a dvoje kapičky na předpis (vit D a ještě něco pro kojeneckému krvácení či co) .V drogérii jsem kupovala jen vlhčené ubrousky (mám Pampers sensitive, zatím mi vyhovují nejvíc - dostala jsem ještě nějaké z Rossmanna, ale ty jsou o dost sušší) a jednorázové plenky (mám je tu v zásobě, když přebaluje manžel, nebo když jdeme k Dr. na kontrolu, na výlety a tak - je to jednodušší, než s sebou potom tahat pytel s pokajděnýma plenama. Obzvlášť, když Bětuška zvládne během jednoho přebalování zlikvidovat i 3 novosklady. S oblibou si uleví zrovna když jí dopnu snapku a nebo natáhnu svrchňáčky. A ani za bohu mi nevydrží v počůrané látkovce. To hned hlásí s notnou hlasitostí, že by se mělo přebalovat. Takže tu mám prostě balík Pampersek New Baby pro tyhle případy. A je taky pravda, že když jsem měla horečky a s malou jsme nevylézaly z postele, tak jsem se na látkovky taky vyprdla. Protože jsem nebyla schopná ani dojít dolů po schodech do koupelny.
12. říj 2010 v 10:40  • Odpověz
Ahoj holky, no konečně se nám to tady trochu hýbe...to jsem ráda. :slight_smile:
U nás je vše OK, včera v poradně dobrý a další za 14 dní. Jsem první týden na mateřské,tak se nějak snažím rozvrhnout čas mezi praní,úklid a účetnictví no a samozřejmě odpočinek...A "celkem" se mi to líbí,tak jsem zvědavá kdy se začnu nudit. :confused:
12. říj 2010 v 11:40  • Odpověz
@lendaw ahoj, no je toho hodne, co bude nase cacorka taky potrebovat, proto jsem si rikala, ze snad v lekarne budou chytrejsi a poradi mi. kazdopadne si napisu tvuj seznam a budu ho korigovat s lekarnou :wink: preci jen nepotrebuju, aby mi "doporucili" to, co nikdy nebudu potrebovat.
@marlin3 ahoj, tak to mas super, ze se citis tak dobre a ko dopadla vyborne. :slight_smile:
12. říj 2010 v 11:45  • Odpověz
@nadja73 už to nějak doklepeme,ne? :dizzy_face: Utíká to... :wink:
12. říj 2010 v 11:56  • Odpověz
@marlin3 tak ty urcite, u me je to vsechno ve hvezdach
12. říj 2010 ve 12:01  • Odpověz
@nadja73 možná ti budou v lékárně doporučovat mast Bepanthen - ona je dobrá, ale Rybilka plní stejný účel a ve stejné kvalitě, pokud jde o dětskou prdelku. Bepanthen je dobrý třeba na popraskané bradavky, ale já dostala malý vzoreček v porodce a ten mám až doteď (bradavky mažu, ale spotřeba je minimální - navíc pokud nemáš vyloženě bolestivou trhlinku, tak není potřeba mazat, bo to dost vysušuje. To radši potři vždycky po koju mateřským mlíkem). Potom se ti ještě možná bude hodit líh na čuštění pupíčku - záleží jak ho budete mít zhojený až vás budou pouštět z nemocnice. My už jsme líh doma vůbec nepotřebovali. Na ty prdíky a bolavé bříško se dávají taky kromě "Sabíka" jiné kapky - Baby Calm (na rozdíl od Sabíka neobsahují konzervanty - ale to já při koupi nevěděla :frowning2: ). Potom se ještě hodí koupit v lékárně pár jednorázových přebalovacích podložek - mají buď vyložené miminkovské s obrázky a nebo klasické nemocniční. No a to bude asi všechno. My teda už nic jiného nepoužíváme. Nůžtičky na nehtíky zatím nemáme, bo ty jsou zatím samoúdržbové, ouška není zatím potřeba čistit, jsou čistá.
@marlin3 už ti dělali stěry na streptokoka? Nebo až příště?
12. říj 2010 ve 12:16  • Odpověz
@nadja73 je tak to máte pěkně zařízeno já chci fakt látkovat takže plenky koupím jen do porodky a pro manžu aby z toho nebyl hned vyhukaný:slight_smile:A ty hezky odpočívej to co dáš malé teď už pak nedoženeš:slight_smile:Samozřéjmě ji pak dáš něco jiného :wink: Malý seboutaky pěkně šije boule mám skoro všude myslím že se pořád dokáže otáčet na kontrole měl hlavičku dole ale během dne se otočí i napříč, jo a s oblibou mě kopne zároveň pod žebro a do močáku :sweat_smile:
@lendaw tak to ti věřím že když je zle tak člověk používá snažší přebalování to se není čemu divit :wink: Já teď řeším sušení, jestli koupíme sušičku nebo jak to vlastně budeme praktikovat :slight_smile:
Já mám koupený bepanthen krém-pomáhá mi na bradavky od ekzému a je prý i na zadeček, a ubrousky asi budu taky volit značkové přece jen asi na tom něco bude:slight_smile:Jdu kouknout na ten odkaz:slight_smile:
@marlin3 ahoj tak už taky doma- mě dneska volali do práce tak jsem se teď vrátila.A co ty jak jinak je a co malé?
12. říj 2010 ve 12:22  • Odpověz
@lillyzelvicka ten Bepanthem není špatný, ale v porovnání s Rybilkou vyjde levněji - a pokud budeš mazat při každém přebalování, tak už to potom bude znát.
Já suším pleny normálně na sušáku, ale máme barák, takže je dost místa. Nicméně, ty čč schnou hodně rychle. Peru jednou za 2-3 dny, takže se to dá.
12. říj 2010 ve 12:26  • Odpověz
@lendaw je tak o té rybilce slyším od Vás poprvé tak nevím uvidíme když tak si bepanthen nechám pro sebe a malému koupím rybilku.No mi jsme právě v bytě a v dětském sušit nechci jsou tam dvě venkovní zdi a dělají se tam plísně, a v obyváku mít dva sušáky nemám kam dat.Ale napadl mě ještě ten žebřík topící do koupelny.Já bych totiž i tu sušičku využívala jen v zimě jinak máme balkon a mám ráda vůni toho prádla když se suší venku.Jo ty čč jsou na to schnutí super.Kolik jich máš v oběhu?Já mám zatím koupeno 19kousku a ještě chci přikoupit 10kousku
12. říj 2010 ve 13:04  • Odpověz
@lillyzelvicka my se taky vazne zaobirame myslenkou, ze koupime novou pracku a susicku v jednom. bydlime v panelaku a nechci mit furt roztazeny susak.
@lendaw diky za rady, urcite se budou hodit.
12. říj 2010 ve 13:05  • Odpověz
@nadja73 no právě v panéláku není místo na sušáky i když má člověk relativně velký byt a hlavně se dělají ty plísně.Mi máme pračku relativně novou cca 4 roky a je dobrá.Navíc se ještě chystáme udělat nový sprcháč s vyšší vaničkou , aby se tam malý mohl později koupat nevedeme vanu :slight_smile:
12. říj 2010 ve 13:08  • Odpověz
@lillyzelvicka my mame 3+1 s balkonem, ale stejne, budu radsi, kdyz to bude suchy hned , plus to ma vyhodu, ze se vetsina veci nemusi zehlit a rucniky jsou mekci nez, kdyz se pak jeste zehli. Pracku mame taky starou cca 4 roky, ale tu dame na chalupu a koupime 2v1.
12. říj 2010 ve 13:15  • Odpověz
@nadja73 no to máte výhodu že máte kam dat tu pračku.Mi máme taky 3+1 s balkonem, a je fakt že se sušičkou se pak nemusí žehlit což je super.Uvidíme musíme to promyslet.Bude teď toho hodně začátkem příštího roku nám budou natahovat inženýrské síte a snad budeme pak brzo stavět(cca do třech let)
Holky plánujete druhého mrňouska?A v jakém časovém odstupu?Já už přemýšlím jakou metodu antikoncepce budu volit.Taky už jste nad tím uvažovali?
12. říj 2010 ve 13:38  • Odpověz
@lillyzelvicka no, my mam zabudovanou pracku v kuchynske lince, proto musime koupit tu 2v1. U nas mista taky neni nazbyt. Jinak my planujeme deti hodne za sebou, ale ted je pro me prioritni Andrejka a co bude pak, budeme resit, az to nastane. Ale kdyz to pujde dobre, tak zadna antikoncepce nebude, maximalne se o ni postara nase holcicka :grinning: :sunglasses:
12. říj 2010 ve 14:34  • Odpověz
@lendaw ne,stěry mi ještě dr.nedělala, jenom mi brali krev...upíři...
Přede mnou byla jedna těhule a začala se v 28tt otevírat,tak ji šla sestřička doprovodit rovnou do porodnice...no,nic moc. :confused: :pensive:
12. říj 2010 ve 14:43  • Odpověz
Jo, a ještě jsem se chtěla pochlubit...že jsem od poslední poradny NIC nepřibrala,takže suma sumárum mám navíc 4 kilíčka přesně.... :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
12. říj 2010 ve 14:52  • Odpověz
@marlin3 4 kila? to by me moje gyndarka vlastnorucne sla krmit :sunglasses: ja mam ted +8 kilo, z 59 na 67 a je to prej idealni, da se rict, ze skoro vsechno je v brise. :slight_smile: ale ja fakt, ze hodne zalezi na puvodni vaze.
12. říj 2010 ve 14:57  • Odpověz
@nadja73 No ,se mnou je dr.max. spokojená...ale ty jsi mě s tím krmením fakt pobavila.. :grinning: dobrý...
Ale je to určitě tím,že nejsem žádný "chvistek"...ale právě proto jsem si myslela,že budu přibírat daleko víc...takže jsem fakt spokojená...z porodnice bych mohla jít hubenější než jsem normálně.. :slight_smile:
12. říj 2010 v 15:14  • Odpověz
@marlin3 me prave dr. do toho 4-5 mesice nadavala, ze nepribiram, ze me posle do nemocnice na vykrmeni. Jenze pak nam dr. v Gennteu rekl, ze mam normalni vahu (BMI 21), takze at se vubec nestresuju, ze to, co mimi potrebuje si ze me vezme.
12. říj 2010 v 15:36  • Odpověz
tak jsem konecne udelala album :slight_smile:
12. říj 2010 v 16:30  • Odpověz
@marlin3 to je super váha :slight_smile: Já nakonec měla +15,5 (z toho 7 jsem dala za poslední měsíc) a 13,5 jsem nechala v porodce. Zadržovala jsem hrozně moc vody. Teď už mám dole 19kg :grinning:
@lillyzelvicka já antikoncepci taky neplánuju. Chceme děti hodně brzy po sobě, takže počítám, že tak maximálně do roka začne snažení. Po císaři je stejně trošku delší čekací doba než po přirozeném porodu.
12. říj 2010 v 19:55  • Odpověz
@lendaw aha tak to je jiná když chcete děti tak po sobě.Já druhé dřív jak za čtyři roky neplánuju-jestli to výjde se uvidí.A přemýšlela jsem nad mirenou tak uvidím.Ty jo Lendaw to jsi hezky shodila:slight_smile:já mám teď 9kg ale uvidím co zítra na poradně
12. říj 2010 ve 20:07  • Odpověz
autor
Ahojky holky, jdu jen pozdravit. Dneska nám konečně udělali dlažbu a zítra prozměnu malujem :unamused: Tak jdu jen nahlásit, že zatím žiju, jsem pořád 2v1 a ode dneška jsem na mateřský. Jinak doma nálada trošku pod psa, ale to se snad brzo srovná. Nějak celkově je dusno a vlastně nikdo ani neví proč. No nic. Hezky těhulkujte, maminy ať si užívají mimča a já příjdu až bude lepší nálada a čas. Papa
13. říj 2010 v 18:10  • Odpověz
Tak trocha z mého porodu... :wink: :sunglasses:
Manžel chtěl už dva dny před porodem jet do porodnice, ale já jsem nechtěla... Nevím možná to byl najednu stranu i trochu strach, ale když jsem si dala sprchu, tak se kontra protáhly na 10 minut, takže jsem věděla, že tam se mnou stejnak nic dělat nebudou a možná by mě poslali i dom! Tak proč jezdit! Radši v klidu doma! :slight_smile:
Ale den před porodem tu noc, už mi bylo fakt mizerně a kontra celou noc po 5 minutách ani jsem nespala!! :unamused: Takže ráno v 7 hod jsem si řekla, že jedeme... Už jsem nemohla vydržet tu bolest...Furt jsem si říkala, jestli bude porod ještě horší, tak ať měodstřelí :grinning: :grinning: :grinning:
Když jsme tam dorazili, tak mě dr. prohlídla a byla jsem jenom na 3 cm otevřená, ale díky tomu, že jsem ten den měla termín porodu a kontra po 5 minutách, tak si mě tam nechali. Museli mi napíchnout antibiotika, protože jsem měla streptokoka a pak se jenom čekalo :slight_smile:
No a ve 14: 30 hod mi praskla v posteli v nem. voda...jak jsem už psala taková rána... :grinning: :sweat_smile: No lekla jsem se a začala brečet, když mi došlo co se začíná dít a že budu brzy maminka... :slight_smile: :dizzy_face:
Přišla dr. vyšetřila, ale furt jenom na 3cm, tak tomu musela trošku pomoc... potom kontra začaly už po 3 minutách a to byla jízda... :dizzy_face: :grinning:
zavolala jsem manžela, ten byl už venku, protože přišel na návštěvu a rovnou zůstal na porod :grinning: :grinning:
okolo 18 hod. mě vzali na přípravu, takže klystýr a už to jelo... Já pak hodinku ve sprše a do tho se kontra zesilovaly :sweat_smile:
Pak jsme okolo 19:30 přešly na porodní box a tam už jsme byli s manželem a PA a dr. až dokonce... :dizzy_face: natáčeli mi monitory a manžel byl se mnou a podporoval mě... Byl velkou oporou a bylo to úžasné! :wink:
pak už jsem měla za úkol jenom tlačit a tlačit... :slight_smile:
no a manžel byl celou dobu se mnou a byl úžasný :wink: no a ve 21:52 se maličký narodil a byla to taková úleva a i krása!! :dizzy_face: :dizzy_face: A hlavně na celý porod ráda vzpomínám a díky manželovi ho mám i na videu... :dizzy_face:
miluju maličkého víc než cokoliv jiného :dizzy_face: :dizzy_face:
13. říj 2010 ve 21:21  • Odpověz
@eliska_v Eli krásné ani bych v tu chvilku jak jsem to četla neřekla že byl malý tak velký :wink: I jsi mě tím uklidnila.Děkuju:slight_smile:
14. říj 2010 v 09:25  • Odpověz
Ahoj holky, tak mam po neplanovane kontrole. V noci, kdyz jsem sla na zachod a pak se zvedla, tak me tak dole bolelo, jako by me nekdo nakopal mezi nohy :confounded: strasna bolest, ale jakmile jsme si lehla, tak to prestalo. Rano jsem to zavolala doktorce a ona rekla, at prijedu, ze me zkontroluje. Musela jsem MHD, protoze manzel byl uz v praci a po 3 tydnech lezeni me tou delsi chuzi strasne rozbolely lytka. Ale hlavni je, ze se nic nedeje, cipek je porad stejny, otevrena jsem taky porad jen na spicku prstu, takze super je, ze horcik a lezeni zabira. Dr. si nebyla jista, co ta bolest mohla byt, protoze se nekdy tak zacinaji ozyvat poslicci, ale nakonec se to nepotvrdilo. Horcik budu brat do 35+6, pak se musi vysadit, ale holciicka se pry muze narodit uz ted, ze sice bude mensi, ale uz ted je to OK. Taky, ze holky byvaji silnejsi a tak by se s tim krasne poprala. Tak me dost uklidnila.
14. říj 2010 v 11:32  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.