• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Těhulky ze snažilek od prosince 2009 po potratu

(Zamčená)
19. května 2011 
@nadja73 tak ještě že tak:slight_smile:Máš dobrou doktroku že tě hned skontrolovala a uklidnila :wink: A nejlepší na tom je že víš že už je malá dost silná kdyby se rozhodla přijít na svět už teď:slight_smile:
Já jsem včera byla na poradně , ale nebyla tam moje dr, ale doktor a musím uznat že byl citlivější a ochotněji mi odpovídal na dotazy.A hrubým odhadem má malý 2,5kg.
14. říj 2010 ve 13:41  • Odpověz
Ještě malá oprava:slight_smile:
zlababa07 ..30 let ... (MA 6/09, MA 10/09)..//8.3.2010... TP 17.11.2010 - chlapeček
marlin3......28 let ... (MA 1/09,MA 9/09) .....//13.3.2010 ..TP 20.11.2010, KO 11.10.-holčička
mercedesse.26 let .... (SP 11/09)..............//14.3.2010 ....TP 24.11.2010, KO 20.10. cukr 27.10. - chlapeček
lillyzelvicka.........25 let....(MA 12/09)...........//21.3.2010 .....TP 26.11.2010 -KO 27.10.-chlapeček
nadja73........ 37 let ....(MA 12/09) .........// 23.3.2010......TP 29.11.2010 - KO 18.10.-holčička
faflina.......... 28 let ..... (MA 10/09)..........//29.3.2010........TP 7.12.2010....KO 4.11.
lusye................27 let........(MA 1/10) ...........//26.3.2010 ......TP 9.12.2010.

Mamulky
LendaW.....32 let ...........13.září 2010 Bětuška 3490g a 49cm
pets............40 let.............21.září 2010 Terezka 2350g a 46cm
eliska_v...... 21 let ..........28.září 2010 Dalibor 4230g a 52cm
14. říj 2010 ve 13:42  • Odpověz
autor
Ahojky, nad tak to je fajn, že je to v pořádku. Docela jsi mě nejdřív vyděsila. Ono už jde teď jen o ty plíce a o váhu, jinak už jsou miminka ok.
U mě dneska nálada už lepší. Včera se nějak nahromadily starosti a já se s tím teď nějak špatně peru. Dneska malujeme, ale zatím to zvládá brouček beze mně, takže já jen udělala oběd, trochu poklidím a večer jedeme ještě něco nakoupit. Jo a konečně jsem se objednala do porodky na prohlídku. Jdu 29.10., takže příští týden 20.10. zvládnu ještě jednu poradnu u mý dr. a pak už budu jezdit jen asi 10km na Mělník a ne 40 do Lysé. No prostě už se to nezadržitelně blíží. Doufám, že zvládnu ty prohlídky v porodnici alespoň dvě, aby byl malej opravdu dopečenej.
14. říj 2010 ve 13:48  • Odpověz
autor
Jo a eli ty zprávy o porodu celkem potěšej, kdyby to šlo takhle, budu asi spokojená, malej je krásnej.
Někdy trošku už závidím těm co už maj mimi v náručí, je sice krásný ho cejtit v bříšku, ale já už nespím skoro vůbec, asi trénink. Buď mě pálí žáha nebo bolej kyčle, nebo prostě jen nezaberu. Ale přes den jsem úplně v poho, vydržím pořád celej den dělat. Asi je to tím, že se pořád váha drží na -7kg, takže žádný zatížení spíš úleva. Už sice nehubnu, ale ani nepřibírám.
14. říj 2010 ve 13:52  • Odpověz
@mercedesse
@lillyzelvicka no holky, ja dekuju za kazdy den, kdy je mala jeste ve mne. Dr. rikala, ze je uz hotova, jen by byla holt mala, ale to se dneska uz zvlada. Stejne ale porad lezim, abych ji udrzela co nejdyl. Ja bych byla rada, kdyby mela uz aspon 2 kila. Ptala jsem se dr., jestli ma ji v pondeli zmeri (zvazi), ale rikala, ze to uz pojistovna neplati, takze ne, ale ze vidi, ze bricho roste, takze by k tem dvoum kilum uz i mohla mit. Jinak s tim spankem jsme na tom podobne. Ja nespim od peti, zaha pali jako cert, v noci chodim tak 3x curat, no sila, taky si rikam, ze nas nase mala uz pripravuje na probdely noci. Holky, ani nevite, jak vam zavidim, ze si ten konec tehotenstvi takhle uzivate. Ja ani nemuzu pro malou prat a zehlit, pripravit ji pojicek, nakoupit jeste potrebne veci a to me dost mrzi. Na to jsem se strasne tesila. :frowning2:
14. říj 2010 ve 14:08  • Odpověz
@mercedesse tak to je dobře že je ti líp a že Vám to jde pěkně od ruky:slight_smile: A neboj miminka budeme mít už brzo u sebe:slight_smile:Já se chystám příští týden v úterý do porodnice na prohlídku
14. říj 2010 ve 14:08  • Odpověz
@nadja73 ale ještě se nažehlíš a napereš neboj :wink: teď je fakt důležité aby malá vydržela :wink: :slight_smile: Mi je dneska celý den slabo takže jen polehávám a nic nedělám max. se půjdu projít ke tchýni a tchánovi.
14. říj 2010 ve 14:11  • Odpověz
@lillyzelvicka jasne, ze je zdravi moji male nejdlezitejsi, ale tak nejak se se upnula k tehle cinnosti a ted je mi smutno, ze jsem tak neschopna :frowning2:
14. říj 2010 ve 14:14  • Odpověz
autor
Nadi jen odpočívej, nemá cenu něco riskovat. Popravdě, někdy bych to s tebou vyměnila, já byla minulej tejden už tak servaná, že jsem sotva pletla nohama, teď to docela jde.
lilly: No teď jak se to blíží, tak občas hlodá i červíček strachu, aby bylo vše ok a abych péči o dobečka zvládla. Ale to je takhle před porodem asi normální. Strach z porodu jako takovýho mě pořád moc nebere, jen trochu pochybností. No uvnitř malej nezůstane, tak co.
14. říj 2010 ve 14:15  • Odpověz
autor
kuš nejsi neschopná, jsi úžasná, protože ti záleží na drobečkovi a nebudeš blbnout jen aby sis něco dokázala. Jen hezky hajej a těš se maličkou :wink:
14. říj 2010 ve 14:17  • Odpověz
@mercedesse jen bud rada, ze jsi v poradku, malej taky a unava k tomu patri, hlavne, ze je u vas vsechno OK. ja vim, clovek by si i tak rad lehnul, ale kdyz vis, ze to je opravdu jen odpocinek a ne nucene lezeni, tak se i ta unava bere lip. Pro me je stezijni datum 2. listopadu, kdyz vysazuju horcik a budu 35tt+6 a kdy uz Andrejka bude moct jit bez obav ven. Pekna shoda nahod je, ze 2.11. ma svatek nase auto :sunglasses:
14. říj 2010 ve 14:21  • Odpověz
autor
To já samozřejmě ráda jsem. On i ten 36 týden není zas až takovej šlágr, pořád je nejjistější, když vydrží do toho 39tt, ale neboj, už jsem o tolika ženskejch slyšela, že jim hrozili doktoři, že poroděj brzo a pak přenášely. Když se nic nemění, tak se není čeho bát. No vidíš, tos mi připomněla, že musím pak taky včas vysadit Magnosolv, aby se prcek pak nedržel jak klíště. Jo a zítra dopiju poslední těhu čaj a asi začnu s maliníkem. Volá mi kámoška, že jdeme ven, tak zatím pa. Ještě příjdu.
14. říj 2010 ve 14:41  • Odpověz
@mercedesse v mym pripade, kdyz mi dr. hrozila porodem uz ve 30tt, tak 36tt je pro me uspesny cil, kazdopadne budu rada, kdyz se bude mala drzet jeste dyl, ale ja radsi krucek po krucku, maly cil -taky cil. :wink: vsechno nad 36tt bude pro me maly zazrak.
14. říj 2010 v 15:36  • Odpověz
@mercedesse a na co je ten maliník?
Já jsem teď usnula.Jdu si teď udělat palačinku a pak na procházku.Zítra se chystám na větší nákup ať si můžu nachystat tašku do porodnice a koupit kosmetiku a látky na povlečeníčko a do koše a papuče.No bude toho hodně:slight_smile:Holky našla jsem krásný střih na tu zavinovačka do autosedačky "ala emitex" tak si jí chci ušít :slight_smile: I když poslední dny se malému moc šití nelíbí asi ho moc utlačuju když sedím u stroje.
14. říj 2010 v 15:43  • Odpověz
ahoj holky, pěkný večer...
teda řeknu vám,že co jsem doma,tak mám pocit,že mám víc co dělat než v práci....jak je to možné?
@lillyzelvicka maliník by měl být prospěšný k usnadnění porodu,myslím,že by se měl pít od 36tt. Já do toho asi půjdu.
Nevím,jak moc pravidelně..ale občas si ho určitě uvařím...kdyby nepomohl,tak je to alespoň dobré do pitného režimu :wink: a není to chuťově ani tak hrozné... :slight_smile:
14. říj 2010 ve 21:02  • Odpověz
@nadja73 teda já nevím o tom jak ti dr říkala o tom, že to poj. neplatí...mně hlídali velikost malé každý týden, myslím, že když je tam nějaké riziko, tak by se to na poj dalo uhrát. Ale i tak neboj. 34 je už dobrý týden. My rodili 36+5 a malá nebyla ani v inkubátoru na dopékání a to měla 2350 g. Byla v inkubátoru,ale kvůli špatným výsledkům cukrovky.
@lillyzelvicka maliník je na snadší porod. ségra rodila 20 hod 4,3 kg holčičku. Při druhém pila maliník a kluka 4,5 kg rodila 2 hod. Kamarádka ho taky pila a rodila asi 2 hodky. Já tomu věřím. Bohužel nemůžu říct vlastní zkušenost. Než jsem ho začala užívat tak jsem porodila císařem :grinning:
Jinak malá je fakt sladká. Sice vstáváme každou hod a půl -2 hod na jídlo,ale musím říct, že jsme z toho měla hrůzu, že se v noci nevyspím a ono to není tak hrozné. Nějak jsem do toho vstávání vplula a není to tak šílené.
14. říj 2010 ve 23:24  • Odpověz
@nadja73 mě dělali utz taky každý týden, včetně měření a kontroly srdíčka. Navíc mi ho Dr. dělala každou KO. Vždyť to není žádný nákladný zákrok. Maximálně to sežere trochu elektřiny a času to taky moc nezabere. Ale je to samozřejěm na Dr.

@pet.s jak dlouho vám trvá krmení? Já už začínám být docela vyfluslá. Tím jak malá nepřibírá, tak kojím z obou prsů během jednoho kojení (z každého tak 20 minut, nebo dokud se malá nepustí sama). Potom musím ještě dokmit, to je z přípravou tak na 15-20 ´minut bo krmím lžičkou. Pak odříhnout, přebalit ...a takhle ´každé 2-3 hodiny. V noci k tomu musím ještě přidat uspání, takže v noci trvá celá ta procedura cca 1,5 hodiny. A dneska už se, potvůrka, budila přesně po 3 hodinách a dožadovala se gáblíku.
15. říj 2010 ve 12:22  • Odpověz
@lendaw ani nemluv jíme po 1,5-2 hod. My jsme více méně na Nutrilonu. Já mám mléka malinko.Ségra ji kojí denně, tak 1-2.
Ale jedení už jsem vylepšila. Trvá ji 40 min. Tak ji pod lahvičku složím plenu a ona pije sama. Většinou u toho vytuhne. Ale v noci si to nedovolím, kdyby ji zaskočilo nebo něco. :wink:
15. říj 2010 ve 13:43  • Odpověz
@pet.s @lendaw holky a chodíte s holčičkama ven?Já jsem si včera objednala fusak emitex a dělala jsem včera i drobný nákup ale nebylo mi nejlíp.Včera a i dneska občas pociťuju v podbříšku jako by slabé menstruační bolesti.Asi už to moje tělo něco nacvičuje:slight_smile:Takže jsem včera zašla jen do obchodu i to byl na mě velký výkon a v pondělí musím už do té lékarny.A koupila jsem peřinku a polštářek takže už se můžu pustit do šití povlečeníčka:slight_smile:
16. říj 2010 v 10:20  • Odpověz
jo ještě holky máte nějaký typ na vložky do podprdy?
16. říj 2010 ve 13:48  • Odpověz
@lillyzelvicka my chodíme ven skoro každý den, podle počasí. Dneka jsme byly poprvé celý den na hřišti na turnaji. přebalování v šatně bylo docela maso bo malá mi při tom počůrala a nsvíc si při přebalování i totálně posr..a bodýčko. ještěže jsem jí vzala náhradní.

Prsní vložky mi zatím nejvíc vyhovovaly od Johnsonu. vyzkoušela jsem troje - tyhle, Babylove z DM a potom od Aventu. Ty od Johnsona jsou tvarovaný s výliskem na bradavku (tyhle vložy jsou nejmíň vidět pod tričkem, díky tvarování - ostatní se vytvarují až po chvíli nošení), ale stojí cca 80kč. v balení je 30 ks. Babylove vyjdouna polovinu a s kuponkem z DM babybonusu asi na 30Kč. V balen íjich je taky 30ks. Co se propustnosti týče , přijdou mi všechny stejné - všechny mi při delším nošení protečou. spotřebu mám tak 6-8ks denně.
16. říj 2010 v 19:50  • Odpověz
@pet.s já mám taky málo mlíka, ale poslední 2 dny jsem fakt makala na odstříkávání a hodně častém kojení a myslím, že už se to rozjíždí:slight_smile: Dneska ráno jsem vstala a z prsou mi normálně tekly čůrky, takže jsem skoro ani nemusela odstříkávat a samo mi to teklo do lahvičky. Vydojila jsem 60ml (doteď jsem zvládla max. 20-30ml) z jednoho prsu, k druhému jsem přiložila dítko. Přes den už je to s mlíčkem slabší, ale mám konečně dobrý pocit z toho, že už se to hýbe. Bětuška má zbaštit tak 70-80ml á kojení (asi to budete mít podobný), takže nakojím co jde a dokrmuju tak 30-50ml, podle toho kolik je Bety ochotná přijmout. Tobě kojí Terinku ségra?
16. říj 2010 v 19:56  • Odpověz
@lendaw prosím tě měla jsi poslíčky?Mě už včera ráno pak večer bolelo v podbříšku jako při ms a dneska ráno taky přešlo to a teď už skoro dvě hoďky cca co deset minut pobolívá podbříšek jako při ms, takové mini křeče.Můžou to být poslíčci?
16. říj 2010 ve 20:00  • Odpověz
@lendaw a odkdy se chodí s mimi ven?Už to asi není jako dřív že až po šestinedělí že?
16. říj 2010 ve 20:01  • Odpověz
@lillyzelvicka nám řekli v porodnici, že může ven až bude mít 2,5 kg. Malá měla při propouštění 2,2kg. Po tádnu jsme byly u dr a měli jsme 2,4 a řekla, že ven můžeme. Jen když bude prašný vítr, inverze a nebo pod -5°C.Takže chodíme skoro každý den. Dnes jsme s mužem došli přes půl města na nákup pěšo s kočárkem. Moc hezky jsme si popovídali. Tolik kroků náš tatínek neudělal za celý loňský rok.
@lendaw až teď se ti to rozjíždí? Já dnes po dvou dnech nevyždímala ani 20ml. Malá taky jí tak 60-80 ml. No ségra kojí tak 1-2x denně, zbytek nutrilon a já.
@lillyzelvicka no to by mohly klidně být. Já měla 2x ke konci takovou najednou příšernou bolest od kříže do břicha, ale jinak já neměla porodní bolesti, tak nevím.
16. říj 2010 ve 20:59  • Odpověz
@pet.s no já už to teď mám i do kříže, furt chodím na wc mám pocit na velkou a nic ani vzduch a ležet nevydržím.Ale malý má ještě čas.Proti mojim ms bolestem je to ještě slabý odvar tak snad to brzo přestane.Jak nemůžu ležet tak jsem si šla nachystat věci pro malého jak pojedeme z porodnice, kdyby náhodou :sweat_smile: a hopsám tu na balonu a jsem z toho nervózní.Jdu si číst maminku a zkusit polehávat.Už teď mám kruhy pod očima jako zombii.
Procházka s kočíkem musí být super a obzvlášť když k tomu přibude manža :slight_smile:
16. říj 2010 ve 22:06  • Odpověz
@lillyzelvicka neumím ti poradit,já porodní bolesti nezažila.Rodila jsem císařem. ale možná bych se došla pro jistotu zeptat k dr. No začít rodit bys mohla klidně i v tomhle týdnu.Budu držet palce.
16. říj 2010 ve 23:40  • Odpověz
my ted bojovaly s prdíky. malá se kroutila a brečela, že jsem to obrečela s ní.Brečela tak žalostně. Chuděrka moje malá.Ale už je lépe. Napaná a hajá u maminky v posteli, tam se jí spí nejlépe. :grinning:
16. říj 2010 ve 23:41  • Odpověz
@pet.s tak jsem na konec po půl jedenácté usla sem tam jsem v noci něco cítila ale slabší teď je klid. :slight_smile: Takže asi fakt ti poslíčci.V pondělí se zajdu asi zeptat k dr. kdyby mě to během dneška jeětě potkalo :slight_smile: Ale je fajn že se něco děje.Božinku těch prdíku se nejvíc bojím, u nás v rodině na to kluci trpí.A na to jak budu mít bobečka u sebe v postýlce se těším asi nejvíc :grinning:
17. říj 2010 v 09:11  • Odpověz
@lillyzelvicka no my máme postýlky 2, ale asi bychom využili jen jednu a jen občas. Sice mě všichni kolem varují, že mě to bude jednou štvát,ale říkám si no a co?? Je to moje poslední dítě.Chci si ji užít. :wink:
17. říj 2010 ve 21:28  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.