• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Těhulky ze snažilek od prosince 2009 po potratu

(Zamčená)
19. května 2011 
zlababa07 ..30 let ... (MA 6/09, MA 10/09)..//8.3.2010... TP 17.11.2010 - chlapeček
marlin3......28 let ... (MA 1/09,MA 9/09) .....//13.3.2010 ..TP 20.11.2010, KO 11.10.-holčička
mercedesse.26 let .... (SP 11/09)..............//14.3.2010 ....TP 24.11.2010, KO 20.10. cukr 27.10. - chlapeček
lillyzelvicka.........25 let....(MA 12/09)...........//21.3.2010 .....TP 26.11.2010 -KO 27.10.-chlapeček
nadja73........ 37 let ....(MA 12/09) .........// 23.3.2010......TP 29.11.2010 - KO 1.11.-holčička
faflina.......... 28 let ..... (MA 10/09)..........//29.3.2010........TP 7.12.2010....KO 4.11.
lusye................27 let........(MA 1/10) ...........//26.3.2010 ......TP 9.12.2010.

Mamulky
LendaW.....32 let ...........13.září 2010 Bětuška 3490g a 49cm
pets............40 let.............21.září 2010 Terezka 2350g a 46cm
eliska_v...... 21 let ..........28.září 2010 Dalibor 4230g a 52cm

ahoj holky,
tak my mame po kontrole¨a vse je pri starem, nastesti. cipek je furt stejny a otevrena jsem taky porad jen na spicku prstu. takze horcik a lezeni zabira. dr. mi i delala test, jestli mi neutika plodova voda a taky negativni. jsem si oddychla, to by mi ke vsemu jeste schazelo. materskou nastupuju ve ctvrtek, kdy se mi i ukonci neschopenka. jeste jsem se objednala uz do porodnice do poradny a na predporodni kurzy. No, blizime se tady vsechny do finale, tak at to vsechno spolu s nasema prckama zvladneme :slight_smile:

@lillyzelvicka vcera jsem cetla, ze prvorodicky muzou mit poslicky 3-4 tydny pred porodem, takze to klidne uz mohli byt :wink:
18. říj 2010 v 09:40  • Odpověz
@lillyzelvicka já neměla poslíčky ani jednou. Vlastně jsem vůbec nezažila kontrakce. Nepřišly ani po vyvolávačce.
S miminkem můžeš ven brzy, už to fakt není jak dřív. Nám den popropuštění z porodky volala dětská Dr., ptala se jestli věechno probíhá v pořádku a řekla, že s miminkem můžeme už ven. Domů nás pouštěli v úterý odpo a v pátek už jsme byly s Bětuškou na hřišti podívat se na tréninku a v sobotu na turnaji.
@pet.s já mám od začátku mlíko poskromnu - tak těch 20ml vymáčknu, ale v sobotu ráno to vypadalo slavně - 60ml! A te´d už zase slabota:frowning2: I když...asi to bude o krapet lepší, prostě zkouším vymáčknout co to dá. Když jsem musela kontrolně kojit u dětké Dr, tak podle váhy vypila malá 50ml z jednoho prsu (za 13minut). takže něco tam asi bude, ale odstříkat to prostě nejde :angry: Hlavně mi z nich furt teče :angry:
S prdíkama jsme si užili v sobotu v noci. Nějak mi to zase nedošlo a snědla jsem čerstvou křupavoučkou housku (ta byla tak dobrá :sweat_smile: ) ..no, a Bětušku potom plakala celou noc, protože jí bolelo bříško :frowning2:
Já si malou beru taky do postele, ale většinou až po kojení nad ránem a nebo když jsem v noci sama doma. Už mi tam, potvůrka, začíná ve spaní cestovat. Ráno jsem se vzbudila a ležela hlavičkou ke mě, ale tělíčko měla kolmo :slight_smile: My máme postýlku vedle manželský postele, potom jednu cestovní dole v obýváku a potom ještě Hacku (v tý si lebedí zrovna teď) a lehátko na takový to čumákování po okolí a hodinové pozorování lustru :grinning:
@nadja73 super, že KO dopadla dobře. Držím palce, ať to zdárně doklepete s Andrejkou až do konce :wink:
18. říj 2010 ve 12:30  • Odpověz
@lillyzelvicka : Já jsem třeba měla poslíčky měsíc před porodem, takže to klidně mohly být poslové :slight_smile:
18. říj 2010 ve 12:32  • Odpověz
@lendaw no lehátko máme taky, ale ještě jsem ji ho nedala...tak ho asi půjdu vyndat.-))
18. říj 2010 v 15:54  • Odpověz
@lendaw jsme v lehátku..vyděšeně kouká, kde se to ocitla :grinning:
18. říj 2010 v 16:01  • Odpověz
@pet.s jo ať si říká co chce kdo chce já chci mít malého taky u sebe:slight_smile:
@nadja73 gratuluju ke kontrole jste šikulky
No já jsem měla relativní klid v neděli , ale dneska mě chytají takové křeče do podbříšku jako bych potřebovala na velkou , křížím nohy stojím na místě pak rři kroky a znovu a pak pauza pohoda a šup zase :slight_smile:Nevím jestli mi odchází zátka , ale dvakrát ze mě při sprchování vyplul kousek bělavého slizu.Mamča říkala že ji chytli takové křeče že nemohla chodit a brácha i já jsme byly za půl hoďky na světě :slight_smile: Mám tip že už to dlouho trvat nebude, dle mého pociu.Dneska jsem dokoupila všechny věci do porodky a kosmetiku pro malého ještě to zabalím a pak děj se vůle boží
18. říj 2010 v 16:21  • Odpověz
@lillyzelvicka s tou zátkou neporadím, mě nestihla do termínu odejít. Ale ty tlaky na konečník jsem měla taky. Snd miminko ještě vydrží v bříšku, i když už by to určitě zvládlo.
@pet.s pořád jste v lehátku? Bětušce se v něm děsně líbí. Máme ho položený v obýváku na konferenčním stolku, takže je ve středu všeho dění. Dala bych jí na gauč, ale tam nám chodí kočka (je slepá, na zahradu jí dát nemůžu), tak jí máme na stole:slight_smile:
18. říj 2010 v 16:52  • Odpověz
@lendaw no snad tam vydrží ještě týden :slight_smile: A to lehátko si chci taky pořídit je to totiž super věcička, synovec v něm byl pořád a moc s emu tam líbilo.Jak říkáš mrně je středem pozornosti :wink:
18. říj 2010 v 18:44  • Odpověz
@lillyzelvicka Bětuška má to lehátko taky opravdu v oblibě, až jí podezřívám, že se jí tam líbí víc jak u mě v náručí.
18. říj 2010 ve 20:05  • Odpověz
@lendaw tak to snad je jen se ji líbí ten rozhled :grinning:
18. říj 2010 ve 20:07  • Odpověz
@lendaw tak t ta moje potvůrka tam vydržela si 20 min. Pak začala kňourat. U nás vítězí moje náruč. Jne mě mrzí, že potvora brečí i u táty v náručí. Utíší se až u mě. Samozřejmě mě to dělá dobře,ale na mužíkovi vidím, jak ho to mrzí. Nevíte někdo co s tím?Dávat mu ji do ruky co nejvíc nebo to nechat být? U Báry jsme vyhověli jejím rozmarům (po dvou dnech doma z kojeňáku chtěla jen mě a to 24 hod denně) a pak to bylo šílené. měla dát třeba tátovi ruku a ječela jak když ji na nože berou..
18. říj 2010 ve 21:16  • Odpověz
začínám uvažovat o šátku, protože jinak nevím, jak vše zvládat jednou rukou. na noťasu se jednou rukou blbě píše.
18. říj 2010 ve 21:20  • Odpověz
@pet.s ahoj, co jsem tak cetla v chytrych knizkach, tak diteti se nejvic llibi u cloveka, ktery s nim je nejvic v bdelem stavu. ja bych poradila davat Terinku tatinkovi, jak to nejvic jde, hlavne, kdyz neplace, at na ni co nejvic mluvi a ona si ho pak "osvoji". s tebou je porad, je jasne, ze ty jsi pro ni jednicka, zna tvuj hlas,kdyz byla jeste u tebe v lunu, krmis ji, umis ji uklidni, ted si k ni musi najit cestu i tatinek. ale neboj, on za chvili bude jeji uzasny tatinek a ty budes jen prudici matka :sunglasses: :grinning: :slight_smile:
19. říj 2010 v 07:49  • Odpověz
@pet.s já bych možná zkusila jí "svázat" do plínky nebo zavinovačky - na těsno - aby jí to asociovalo pobyt v bříšku a pak bych jí dala tatínkovi do náručí. A zkoušel jí i krmit? Btw. já šátek mám - Vatanai - a dokonce jsem jeden den i zvládla tam dítě nainstalovat tak, že tam drželo. Ale tahle moje dovednost byla asi časově omezená - nějaká trial verze - a druhý den už jsem to zase neuměla :angry: Chystám se na kurz šátkování, hned příští týden. To mi končí šestinedělí a snad už mi Dr. dovolí normálně fungovat. A neuvažovala jsi o Hacce? Já tam dala malou poprvé včera a je tam naprosto spokojená. Ono se to s ní pohupuje, je to trochu stísněné, takže se tam cítí bezpečně.
19. říj 2010 v 11:15  • Odpověz
Nemsím se zapomenout pochlubit - Bětuška už konečně přibrala! :slight_smile: Dneska jsme byly na kontrolním vážení a za týden nabrala 300g a má už 3,8kg :slight_smile:
19. říj 2010 v 11:21  • Odpověz
@lendaw Tak to už je kus baby!
ahoj holky... :slight_smile:
19. říj 2010 v 11:26  • Odpověz
@marlin3 ono je to spíš takový malinký tělíčko s velikým bříškem:slight_smile: takový Somálče :grinning:
19. říj 2010 v 11:45  • Odpověz
@lendaw a co to je ta Hacca? Kamarádka mi půjčí šátek na víkend, tak uvidíme a taky jsem v Praze našla půjčovnu Manducy, tak ji vyzkouším.Tak děvčata dnes mi je 41((((((((K tomu mámu odvezli do nemocnice s vysokým tlakem, táta je v rehabiliťáku na 4 týdny, takže si odpol ještě poputuju pro dva psy našich.Prostě den blbec,a Teri jak když to tuší. Spí tak po hodinkách, jí po hod a půl. Jinak kňouká a fňouká. :wink:
19. říj 2010 ve 13:20  • Odpověz
@pet.s tak vsechno nejlelpsi k narozeninam. no aspon k tomu trapeni s rodicema mas kus stesti v Terince :slight_smile:
19. říj 2010 ve 13:31  • Odpověz
@pet.s všechno nejlepší k narozeninám:slight_smile: Hacka je textilní závěsná kolíbka http://www.branakdetem.cz/hacka-pech.htm
19. říj 2010 ve 13:34  • Odpověz
@lendaw to neřeší problém, že prdka chce být u mě na prsou.-))S tou zavinovačkou to vyzkouším.
@nadja73 ježíši jen to ne..tohle dělá ta starší...tatínek si přijde když chce, zavolá když on chce, aby se o ně staral to ani náhodou..a přesně..on je milovaný tatínek a já otravná matka :grinning:
19. říj 2010 ve 13:43  • Odpověz
@pet.s Vše nej k narozeninám...slavíme skoro stejně..já mám v sobotu. :wink:
19. říj 2010 ve 13:49  • Odpověz
@nadja73 a další těhule, máte už sbalenou tašku do porodnice? Já ji teda postupně balit začala..včera jsem dokonce vyžehlila oblečky pro Evičku a vybrala ty,které vezmu s sebou. A taky jsem si koupila dvě koj.noční košile,koj.podprsenku a věci v lékárně. Ještě mi chybí dokoupit nějaké ty mastičky,kapky na bříško a tak..všechno jsem to dala do tašky,tak přemýšlím,co mi ještě chybí.. :confused:
19. říj 2010 ve 14:03  • Odpověz
@marlin3 kapky na prdíky se smí až od 3 týdnů, takže na ty je ještě čas. já jsem tašku balila ve 38tt. vezmi si 2 ručníky, jeden zvlášť na prsa. A prsní vložky nezapomeň.
19. říj 2010 ve 14:08  • Odpověz
@lendaw jo,děkuji za info..takže s kapičkama spěchat nemusím... prsní vložky už jsou v tašce..ručníky a župan tam ještě nemám,ale myslím na to. :sweat_smile: To bude bágl jak sviňa... :zipper_mouth:
19. říj 2010 ve 14:12  • Odpověz
@marlin3 sab simplex je od 3 týdnů a Baby Calm od jednoho měsíce (myslím). kup si bepanthen na bradavky a rybilku na dětskou prdelku.Já měla tašku taky jak kdybych jela na lyžák :grinning:
19. říj 2010 ve 14:15  • Odpověz
jdu se oblíknout a jedeme s naší Arčou (fenečkou) na vetrinu...pravidelný výlet poslední 2 měsíce.. :frowning2: :cry:
19. říj 2010 ve 14:15  • Odpověz
tak mám ještě čas...volal Martin,že je cesta úplně zacpaná,tak uvidíme jestli to vůbec stihneme než dr.zavře..
19. říj 2010 ve 14:17  • Odpověz
@marlin3 ja nemam sbaleno vubec nic, jen to mam v hlave a na seznamu. tim, ze jsem na horciku a lezici spici, mi dr. skoro slibila, ze do vysazeni neporodim, ale pak to muze byt otazka tydne. takze balit budu na zacatku listopadu a kdyby se Andrejce preci jen chtelo driv, tak manzel pak sbali.
19. říj 2010 ve 14:19  • Odpověz
@nadja73 tak to jo,hlavně nech manželovi hodně podrobný seznam...ať sbalí ty správné věci. :wink:
19. říj 2010 ve 14:22  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.