• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Těhulky ze snažilek od prosince 2009 po potratu

(Zamčená)
19. května 2011 
Holky tady je mrtvo :slight_smile: kde jste skoro maminy?Maminky i asi užívají starosti a slasti :grinning:
29. říj 2010 v 10:32  • Odpověz
@liska_v my ten den taky byli na kontrole, malá má 3,30 a 53 cm. Nevím jestli to je tím, že Terinka byla fakt malinká, když se narodila, ale mně přijde, že strašně tloustne. Má tváře jak slabikáře :grinning:
@lendaw my měli taky trable s prdíkama. Ne že by nešly. to šly,ale staršně u nich brečela. Změnili jsme mléko.Dáváme Nutrilon komfort je tam víc laktobacilů a k tomu Bifiform. Řekla bych, že je to lepší. Koukám, že se vám to holky, už taky blíží, co? Těšíte se? Já jsem včera došla k závěru, že bych klidně chtěla ještě jedno dítě. Bohužel u nás už to nejde. Ale chtěla bych těhotnět a rodit jště jednou, achjo. :grinning:
29. říj 2010 v 11:04  • Odpověz
@pet.s my to máme s prdí´kama stejný - ´ven jdou, ale u každýho "výfuku" je děsný ródeo :confounded:
já bych taky klidně hned další dítě - jestli to není tím, že jsme nerodily přirozeně :grinning: Já bych ale chtěla přeskočit to těhotenství, nebo ho alespoň hodně zkrátit. vůbec jsem si ho neužívala, měla jsem hodně špatný psychický stavy a troufnu si říct, že to bylo velice špatné období. Tchýně už se mě taky ptala jestli pořád chci 3 děti, že většinou ty začátky každého odradí. Ale já nevím jestli mám teda tak pohodový dítě, nebo si nepřipouštím, že je to náročný. :sweat_smile: chvílema se i nudím a příští týden už začínám zase vyučovat :slight_smile:
29. říj 2010 v 11:16  • Odpověz
@pet.s
@lendaw holky to je fajn od novomaminek slyšet že by jste šli hned do dalšího to mi přidává na radosti z toho co mě čeká:slight_smile:
Já dneska trpím bolí mě celé bříško pod žebrama obzvlášť, taky prsa a do toho záda :sweat_smile: Ale co to patří k těhu, jen kdyby už chtěl malý ven:slight_smile:Já se na něj neskutečně moc těším :grinning:
29. říj 2010 ve 12:55  • Odpověz
@lillyzelvicka musíš vydržet, holka, nic se nedá dělat :wink: mě už poslední měsíc bolel snad každý centimetr těla od prsou dolu.Hlavně nohy, záda, kyčle, stydká kost...no všechno :grinning: Ale pak to jak mávnutím proutku přejde :wink: A už budou bolet jen ty prsa - když teda nepočítám poporodní bolení spodku, ev. břícha po CS. :wink:
29. říj 2010 ve 13:33  • Odpověz
To moje dítě je dneská nějaký hodný - čichám nějakou levotu :confused:
29. říj 2010 ve 13:34  • Odpověz
@lendaw jo já vydržím nic jiného mi nezbývá :slight_smile: pořád si myslím že to příjde dřív .abych nebyla poslední :wink: :slight_smile:
29. říj 2010 ve 13:58  • Odpověz
autor
Ahojky holky, tak jsem doma z porodnice. Tak to naše malý éro se samozřejmě potřebovalo nejvíc vyspat, když jsem byla na monitoru. A teď už celý odpoledne řádí. :angry: No ale dr nakonec řekla, že dobrý. Strašně dlouho pak lovili na utz průtoky pupečníkem. No prostě zlobidlo. Ale vše v pořádku a zatím to nevypadá, že by se něco chystalo. Znovu jdu za týden zase v pátek, tak snad bude hodnější a předvede nějaký rodeo. Jen mám ketolátky v moči, ale to je tím, že jsem včera nějak prošvihla večeři. :sweat_smile: Prostě jsem na ni zapomněla a pak už mi přišlo blbý jíst v půl desátý. No asi jsem měla. Dělali mi stěry a při prohlídce jsme mylslela, že si tam dr. vleze celá. Ale ona je tím známá. No hlavně, že je vše ok. Žádný konkrétní hodnoty z monitoru nevím. Jen jsem zahlídla občas na obrazovce cca 150 a 8-10. Já to vidím, že budeme rodit až v prosinci :stuck_out_tongue_closed_eyes:
29. říj 2010 v 15:35  • Odpověz
@mercedesse tak vidím že jsi dopadla skoro jako já.Taky jsme myslela že mi dr. vlezla až někam .Jen u nás teda malý řádila.No mi jdeme zase ve středu na ktg tak uvidíme.Dneska zase křeče co chvilka a malý taky řádí jako ďas:slight_smile:
Hele to dáme v listopadu natož ty dyť máš termín daleko přede mnou.Jen ten mlj malý zlobiveček už mě zkouší-straší dlouho:slight_smile:
29. říj 2010 v 16:34  • Odpověz
autor
@lillyzelvicka no daleko o jeden den, viď :grinning: :grinning: Snad se nebude chtít moc dlouho nosit. Sice má ještě čas, ale co si budem povídat, že jo. Sice je těhu krásný, ale už aby byl tady se mnou. :wink:
29. říj 2010 v 17:03  • Odpověz
@mercedesse těch 150 bude AS miminka a 8-10 činnost dělohy - tzn. na mrtvém bodě jak u mě na prvním ctg :grinning:
29. říj 2010 v 17:39  • Odpověz
autor
@lendaw to potěší díky :frowning2: :grinning: :grinning: Ne zatím v pohodě. Ještě 14 dní může klidně stávkovat a pak asi začnu vyhánět. Hlavně, že je malej v pořádku. Jen ty záda mě pořád nějak zlobjej. Vždycky mi vystřelí taková bolest mezi lopatkama, nebo někde tam a třeba se to párkrát opakuje a pak je najednou klid. No snad už to do porodu vydržím.
29. říj 2010 v 17:52  • Odpověz
@mercedesse jojo těhu je krásný ale krásný bude až bueme mít miminka u sebe :grinning: :wink:
29. říj 2010 ve 20:19  • Odpověz
čaute babulky, dneska jsme měla uklízecí, a jsem totál K.O. Normálně jsem ani nemohla dovytírat podlahy jak mě bolely záda. Celý den jsem byla na nohách a vůbec jsem necítila prcka, ale teď sedím u PC a krásně cítím jak prcek řádí, úplně ho miluju. Strašně se moc se na něj těším, už vymýšlím dárky na vánoce, protože bůch ví kdy budu v porodce a samo se to nekoupí.
29. říj 2010 ve 21:11  • Odpověz
ahojky holky, tak máme za sebou opět noc hrůzy. Nám to prostě dělá ten nutrilon1.Bolí ji břicho, má po něm prdíky a celá se kroutí. Večer se mi celá poblinkala, že musela jít do sprchy.Ted jsme 3 dny dávali Nutrilon Comfort a bylo to lepší.Jenže jsem si dnes přečetla, že to vlastně nejde dávat pořád jen po dobu obtíží. Holky, nevíte, kde je nějaká recenze nebo články o umělé výživě?Nebo nevíte, která je lepší?
Už dvě hodiny spí a brečí i ze spaní, chuděrka. Já spala dvě hodiny a to máme dnes náročný program.Jedeme za tátou do rehabilitáku, pak na hřbitov a večer na lampionový průvod s neteří.
@fafina vánoční dárky? to neřeš, jednou jsem kupovala vánoční dárek v 5 večer na benzínce na štědrý večer. Nějak jsem se sekla v počtu dárků pro obě děti. Kluk jich měl víc a dcera jen 2.Letos jsem už rozhodila sítě. Tak dcerunka chce bud liposukci zadku nebo odstranění strií a nebo depilaci knírku pod nosem(jsem si nějak nevšimla, že by tam něco měla :grinning: ), kluk snowboard za 20tisíc.tak to mě pobaviloHlavně ta cena. Trochu jsem ho musela usadit. :grinning: Ještě, že Terezce je to jedno :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
30. říj 2010 v 09:14  • Odpověz
@pet.s Nutrilon comfort mi dávali dlouhodobě, protože měl jaksi obtíže furt, sice je dražší ale co jsem teda praktikovala bylo, že jsem do ,, KAŽDÉHO,, mlíčka dávala SAB SIMPLEX. Když vlastně děláš umělé mlíčko a třepeš s tím při přípravě, tak je plné mini bublinek, když jsem ale do toho mlíčka nakapala sabky tak ty bublinky pěkně vyprchaliy ven a lmíčku bylo bez vzduchu. Pak jsem denně i několikrát masírovala bříško- vlastně hladíš bříško do kulata PO SMĚRU HIODINOVÝCH RUČIČEK, POZOR NÉ OBRÁCENĚ. a PAK JSEM SMĚREM OD ŽEBER AŽ DOLŮ KE STYDKÉ KOSTI jsem dlaněma přejížděla a pak jsem dala nožičky k bříšku a malej se vyprděl a vykakal, vždy sem to mázla nějakým, pupíkem, nebo když to bylo jen tak bez bolení tak stačil tělový olejíček- né na sucho. Potom se dá přidávat do mlíčka aji laktobacílky, a stím bych se ale poradila v lékárně kterou značu zvolit, nebo rovnou nehledět na penízky a koupit ty kapičky s probiotikama ale ty stojí jedny asi 600,- ty by se měli používat denně a po dobu minimálně 4 týdny a pak určo na půl roku flóra jak má být, ale jedny kapičky vystačí cca na 3 týdny takže budeš potřebovat dvě balení. Mi koupili troje. Ale u nás bez efektu (ta vrozená vada).
30. říj 2010 v 10:52  • Odpověz
@faflina tak to jsi šikovná takhle uklízet :wink: já jsem naprosto neschopná dneska něco dělat.Kroutím se jako paragraf.Jen tu sedím na baloně a tisknu kalendář babi k osmdesátinám.Odpoledne oslava, mi se tam tak nechce :frowning2: Pěkně jsi to napsala že se na něj těšíš :wink:
Ale tyjo holky s těma prdíkama mě strašíte u nás v rodině na ně trpěli všichni kluci a fest.
@pet.s držím palečky ať je malé líp a příjdete na nějakou možnost jak ji ulevit :wink:
30. říj 2010 v 11:15  • Odpověz
ahoj holky, pěknou sobotičku...u nás je moc krásně a svítí sluníčko...to je paráda,doufám,že takových dnů ještě pár bude! :slight_smile:

@pet.s hmmm prdíky..tak ať něco zabere...chudinka malá... :frowning2:

Já mám poradnu opět v pondělí...to naposledy a pak už monitory a poradna v nemocnici...tak jsem zvědavá.. :confused:
Taky už bych se nezlobila,kdyby jsme šly pomaličku na to.. :sweat_smile:
30. říj 2010 ve 12:11  • Odpověz
@pet.s Jééé,kde je ten lamp.průvod????? :confused:
30. říj 2010 ve 12:14  • Odpověz
@pet.s já tak dávám sab simplex, ale už né tolik. Je pravda, že co nedokrmuju (taky jsem dávala Nutrilon) je to s prdíkama mnohem lepší. Sabíka jsem dávala před každým krmením. V lékárně sice říkali 3x denně 15 kapek, ale já dávala pokaždé. Určitě si taky kup ty Laktobacilky, kapsle se dá otevřít, vysipeš to do mlíčka a rozmícháš. No a potom jak radí Faf - masáž bříška ve směru hodinových ručiček, nahřívat bříško - já jsem dávala plínku nahřátou žehličkou. Zkoušela jssem i termofor, ale přišlo mi to moc těžký. A taky pomáhá cvičit nožičkama, přitlačovat k bříšku. Můžeš jí chovat i v úlevových polohách - záleží co Terezka snese - bud´ na tygříka, nebo položenou na rameni a nebo si jí polož hlavičkou mezi prsa, obličejem od tebe a nožičky jí zase zvedej k bříšku - tohle se Bětušce líbí nejvíc - vlastně je to jediná úlevová poloha, kterou snese. Ukazovali mi to už v porodce.
30. říj 2010 ve 12:24  • Odpověz
@marlin3 já už od 38tt taky čekala na nějakou akci jak na smilování a nic. Kdyby nás nevyháněli na TP, tak by tam Bětuška byla snad až doteď:grinning:
30. říj 2010 ve 12:29  • Odpověz
holky nehadejte se, stejne prvni z listopadovy varky porodim ja :slight_smile: :wink: po te, co pristi stredu vysadim horcik a zacnu "normalne" fungovat, tak mi dr. rekla, ze to vidi tak na jeste tyden, maximalne 2 a bude Andrejka na svete :sunglasses: :grinning:
30. říj 2010 ve 13:11  • Odpověz
@nadja73 tak to tě snad ještě předběhnu... :wink: doufám.. :sweat_smile:
30. říj 2010 v 15:49  • Odpověz
@faflina @ledaw holky, moc děkuji za rady fafli to míchání mlíčka je vlastně pravda, má to děsně napěněné.začala jsem míchat vidličkou. Když ona normálně prdí i krká. Jde jí to ven,ale prostě než to z ní vyjde tak staršně brečí. Byli jsme dnes na výletě za dědou. Povedlo se mi nechat mobila za 8500 na střeše auta, a odjet a pak si do párkrát zašila mamka, a výlet končil mýma slzama v autě. Na průvod a hřbitov jsem se vybodla a vlezla jsem si doma s Terinkou do postele a spaly spolu stočené 4 hodky v kuse.Priostě když se daří, tak se daří :wink:
30. říj 2010 ve 22:20  • Odpověz
@pet.s tak tohle se podařilo manželovi taky - koupila jsem mu nový teĺefon a myslím, že to netrvalo ani 3 měsíce a položil ho na střechu auta a odjel.
My to máme s kakáním a prděním taky tak - hrozný řev, než to vyjde ven, Bětunka rudá jak apač - jestli je to slyšet pře zdi ne ulici, tak můžu každým dnem čekat sociálku. Nejhorší je, když jí to přepadne u kojení, protože musí přestat sosat a soustředit se na tlačení a to jí vždycky hrozně rozčílí. Vždycky jí cvičím s nožičkama, aby se hnuly střeva. Oni jak jenom leží, tak ta střeva prostě nemají pohyb.
31. říj 2010 v 07:09  • Odpověz
@lendaw tak to jsem ráda, že to není je u nás.už jsem měla strach jestli malé něco není. :unamused: Dnes opět hrozná noc. Navíc mi končí v úterý šestinedělí a počítám, že to dostanu. Jsem naštvaná na celý svět.
31. říj 2010 ve 13:01  • Odpověz
ahoj holky, tak mame po posledni poradne u gyndarky. nalez cipku je porad stejny, coz je super, ze jsem to dotahla az sem a jsem otevrena na prst (moje dr. ma maly prsty :sunglasses: ), takze spokojenost. Andrejce busi srdicko 130-140/min a hlavicku ma porad dolu, nabrala vzorek na streptokoka a vysledky budou v patek. Stavela jsem v praci pokecat a v tramvaji domu jsem pak malem usnula, jak me to vysililo :slight_smile: . Tenhle tyden mam kazdy den neco, tak se budu pomalu rozpohybovavat, abych si zpevnila svaly a nahnala trochu fyzicky, protoze to lezeni ze me udelalo hotovou lemru. Jsem zvedava na zitrejsi prvni lekci predporodniho kurzu, kdy pak v porodnicke lekarne nakoupime veci pro Andrejku.

zlababa07 ..30 let ... (MA 6/09, MA 10/09)..//8.3.2010... TP 17.11.2010 - chlapeček
marlin3......28 let ... (MA 1/09,MA 9/09) .....//13.3.2010 ..TP 20.11.2010 -holčička
mercedesse.26 let .... (SP 11/09)..............//14.3.2010 ....TP 24.11.2010 - chlapeček
lillyzelvicka.........25 let....(MA 12/09)...........//21.3.2010 .....TP 26.11.2010 -KO 3.11.-chlapeček
nadja73........ 37 let ....(MA 12/09) .........// 23.3.2010......TP 29.11.2010 - PP 10.11.-holčička
faflina.......... 28 let ..... (MA 10/09)..........//29.3.2010........TP 7.12.2010....KO 4.11.
lusye................27 let........(MA 1/10) ...........//26.3.2010 ......TP 9.12.2010.

Mamulky
LendaW.....32 let ...........13.září 2010 Bětuška 3490g a 49cm
pets............40 let.............21.září 2010 Terezka 2350g a 46cm
eliska_v...... 21 let ..........28.září 2010 Dalibor 4230g a 52cm

*PP-Poradna v Porodnici
1. lis 2010 v 11:18  • Odpověz
@nadja73 Ahojky gratuluju ke zdárné kontrole :wink: jste šikulky holky :slight_smile: Napiš pak co kurz :wink:
Já jsem dneska nějaká divná.Je mi horko a to netopím je tu cca 17-18°C a sedím ležím a nic se mi nechce.Občas nějaký ten křečík do podbříšku-už jsem z toho vysílená.Já mám kontrolu ve středu tak jsem zvědavá co nám poví.Stěry na streptokoka už nám dělali minule tak by měly být i výsledky.
1. lis 2010 v 11:24  • Odpověz
@lillyzelvicka ahoj lilly, diky. po pravde jsem neverila tomu, ze to nakonec takhle dlouho vydrzime 2v1. toho 23.9. jsem z tech vysledku byla tak spatna, ze jsem to videla dost cerne. No, my jdeme zitra az na 3. cast predporodniho kurzu, protoze jsem se prihlasila dost pozde, tak to ted busime na prezkacku, kdy je volno, abychom ty 3 casti stihly, kdyby nahodou se Andrejka rozhodla driv. takze zitra kojime, koupeme....... :slight_smile: Ty uz mas dlouho ty poslicky, vid? takove 2 tydny urcite. No, jsem zvedava, jak dlouho vydrzis. kazdopadne ted uz se nic nedeje, maly je hotovej a ve vasem pripade uz ma i dobrou vahu. My budeme mit malinkou holcicku, zadna sumistka to nebude :sunglasses: hlavne, at je zdrava.
Me se teda taky zvedla vnitrni termoregulace aspon o 5 stupnu, vzdycky jsem byla takova zmrzlina a ted vetram a chodim skoro naha :grinning:
1. lis 2010 v 11:30  • Odpověz
@nadja73 no já už mám ty poslýčky skoro tři týdny :sweat_smile: tak uvidíme ale už se moc moc těším na toho našeho klučíka:slight_smile:
Malá bude v pohodě a i když nebud nějak extra velká bude zdravá a to je důležité :wink: A alespoň to budeš mít trošku snažší s jejím příchodem na svět :wink: A s tou teplotou já jsem nikdy nebyla zmrzlík jaro a podzim v kraťasech a tohle je už síla fakt mi je horko a točí se mi z toho hlava :confused:
1. lis 2010 ve 12:02  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.