• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Těhulky ze snažilek od prosince 2009 po potratu

(Zamčená)
19. května 2011 
@nadja73 z tebe úplně čiší štěstí :dizzy_face: A co manžel? Nemá osypky poté co musel psát vzkaz na koníka? :grinning:
2. pro 2010 v 19:41  • Odpověz

faflina.......... 28 let ..... (MA 10/09)..........//29.3.2010........TP 7.12.2010....PP 30.11-porodnice
lusye................27 let........(MA 1/10) ...........//26.3.2010 ......TP 9.12.2010.

Mamulky
LendaW.....32 let ...........13.září 2010 Bětuška 3490g a 49cm
pets............40 let.............21.září 2010 Terezka 2350g a 46cm
eliska_v...... 21 let ..........28.září 2010 Dalibor 4230g a 52cm
zlababa07 ..30 let ... .....13.listopadu 2010 Michal 3170 g a 50 cm
lillizelvicka...25let...........22.listopadu2010 Kubík 3900g a 52cm
marlin3......28let.............22.listopadu2010 Evička 3160g a 49cm
mercedesse.26 let .......29.listopadu2010 Míša 3660g a 56cm
nadja73........ 37 let .......1.prosinec2010 Andrejka 3250g a 52cm

*PP-Poradna v Porodnici

@nadja73 mocinky gratuluji k Andrejce, je krásná..... Holky fakt ještě já a je to hotový, škoda že @lusye se na nás vykašlala a raduš mi psala, že to vypadá že má druhý nick a to tuliberka. Protože tam prý je pár fotek co měla @lusye v albíčku, no nevím proč se neozve, vždyť je přeci jedno, jestli si změnila nick, né? To mohla napsat a nebo jsme se mohli zamknout, jestli jí někdo šmíroval. ale to je jedno nebyla tu za náma tak víc jak půl roku.
2. pro 2010 ve 21:22  • Odpověz
ahojky,
@nadja73 Nadi jojo jak píše Lend vyzařuje z toho co píšeš, že si to krásně užíváte a to je nádherný :slight_smile:

holky tady je album, tak kdyžtak mrkněte... já si myslím, že je to lusye, ale na 100% to říct nemůžu, ale má v přátelích Elišku, tak třeba ta bude něco vědět... abych pravdu řekla, člověk, který mezi nás chodil a my ho podporovaly a nepovažuje ani za slušnost nám podat o sobě info a zmizet bez jediné věty, mě nezajímá... i kdyby měla špatnou zkušenost, tak mohla některé z nás poslat do IP, že tady končí apod.

http://www.modrykonik.cz/fotoblog/tuliberka/
3. pro 2010 v 08:02  • Odpověz
@lendaw ahojky no já momentálně nelátkuju a do jara ani nebudeme :frowning2: po příchodu z porodnice jsem zjistila že máme v bytě nové plísně, takže sušení v bytě nepřipadá v úvahu.A před sušičkou má přednost myčka která se pookazila týden před narozením malého :angry: malý mi nechce spat jinde než na rukách nebo v postely ale se mnou takže nejsem momentálně schopná nic udělat ani umýt nádobí poku ho nhlídá manža, ale ten už je dneska v práci.
@nadja73 moc gratuluju k malé je krásná :wink:
3. pro 2010 v 10:36  • Odpověz
hele Peppa Pig
3. pro 2010 ve 13:21  • Odpověz
autor
Ahojky holky, tak dneska nás pustili domů. Malej je úžasnej, i když trošku zlobí s papáním. Musím trochu přikrmovat nutrilonem, ale pořád toho ještě dost vypije z prsa. Pořád mi při kojení usíná a já mám asi málo mlíčka. Ale už se to začíná upravovat. Porod byl sice dost krušnej, ale rychlej, takže vlastně dobrý. Jen táta to nestihnul. Nějak to sepíšu a hodím to sem. Jinak všem moc a moc děkuju za gratulace a zítra zkusím napsat víc. Dneska se jdu dospat, jsem úplně hotová.

A samozřejmě obrovská gratulka pro nadju a její krásnou princeznu. :slight_smile: :wink:
3. pro 2010 v 16:14  • Odpověz
@mercedesse jejda, tak taťka to nestihnul? To je škoda :frowning2: Ale on si to určitě vynahradí jinak :wink: S kojením jsem bojovala taky, co ti budu povídat - mlíko se mi pořádně rozjelo úderem půlnoci, kdy skončilo šestinedělí. Bety pořád usínala u kojení, mlíka bylo opravdu málo. Brala jsem homeopatika na podporu laktace (Ricinus Comunis 5CH- k sehnání v lékárně), pila čaj pro kojící, před každým kojením masírovala bradavku horkou vodou, po každém kojení odstříkávala, kojila každí 2 hodiny. A ze začátku jsem kojila z obou prsou při jednom kojení. A stejně bylo mlíka málo. Odstříkala jsem vždycky tam 10ml, když se zadařilo, tak 20. POdle vážení v nemocnici toho Bety ze začátku vypila hrozně málo - tak 10ml. Zbytek jsem musela dokrmit Nutrilonem - dávala jsem lžičkou, aby se nezkazila technika kojení. A takhle jsem jela až do konce šestinedělí. To mi končilo v pondělí a v noci na úterý jsem se vzbudila, prsa jak Dolly Buster, mlíko stříkalo na všechny strany a od tý doby dobrý. Teď kojím teda taky co 2 hodiny, když spí tak nebudím a v noci vstáváme na kojo jednou, většinou kolem jedný. Hlavně to nevzdávej a kdybys potřebovala najít odpovědi na nějaké otázky, tak mě hodně pomohlo kojeni.net , tam jsem našla uplně všechno.
JInak na vyčerpání z kojení jsou taky homeopatika - China 9CH. Já si je koupila předevčírem, tak už se na ně chystám.
3. pro 2010 v 16:54  • Odpověz
@lendaw ahojky no já mám trošku problém malý má asi otočený rytmus přes den spinká v noci ne cucá prso pak na chvilku usne a za chvilku je znovu vzhůru a chce papkat je to záhul.
3. pro 2010 v 18:22  • Odpověz
@lillyzelvicka jejda, tak to ti nezávidím :confused: snad se to brzy srovná. 'Zkus se mrknout na kojeni.net jestli tam nenajdeš nějakou radu.
3. pro 2010 v 19:34  • Odpověz
autor
Tak snad se mi podaří něco napsat, než bude mít prcek zase hlad. :slight_smile:
Takže v neděli ráno kolem 5 hod začali maličký kontrakce. To jsem si ještě ani netroufala doufat, že je to ono. Pak celej den pomaličku sílily a zkracoval se interval, ale to víte, to jsem ještě stihla napsat. Pořád to nebylo nic zásadního, ale když už jsem ze zoufalství i vyžehlila všechno prádlo, tak jsem si řekla, že by bylo lepší zajet do porodky, protože jsem i slabě špinila a na noc hlásili sněžení, takže lepší bejt už na místě, než jet ve vánici. Po příjmu mi dr. řekla, že to sice vypadá líp než v pátek v poradně, ale nemyslí si, že bych rodila, ale že když mě mají přijímat ráno na vyvolávání, tak si mě tam rovnou nechají. To bylo kolem sedmé večer. Natočili monitor a uložili mě na pokoj. Kolem desátý večer začaly kontrakce dost sílit. Šla jsem znovu za sestrou, ale podle vyšetření to pořád nevypadalo. Kolem třetí hodiny už se bolesti fakt nedaly vydržet. Přestože mi píchli injekci na spaní a řekli, že nesmím chodit, abych neupadla, tak jsem po pokoji přecházela tam a zpátky a fakt chvílema tloukla hlavou o pelest postele. Dvě holky, co tam leželi se mnou, byly už dost nasraný, protože pokaždý, když na ten pokoj někoho dali, tak do rána porodil, ony se nevyspaly. A to jsem jim při nástupu i já tvrdila, že to určitě tu noc nebude, ať jsou v klidu. No to už jsem šla zase za sestrou, že se to fakt nedá. Do toho mi opravdu nešlo vydejchávat kontrakce, takže jsem se bála, že malýho dusím. Po vyšetření mi řekla, že by se to teda mohlo pomalu chystat, a ať jdu na sál, že udělají přípravu a pak zavoláme tatínka, ať přijede. Zbalila jsem věci a přesunula se do porodního boxu. Tam jsem dostala klystýr a několikrát vynadáno, že neumím vydejchat ty kontrakce. To už jsem fakt byla zoufalá a myslela si, že umřu, že mě to roztrhá. Potom jsem si dala sprchu a přišla doktorka se podívat, jak to vypadá. Já zase blbec při kontrakci zadržela dech a porodní asistentka říká- netlačte ještě. Na to doktorka, ať už klidně tlačím, že už je na cestě. To mi došlo, že Michala už nikdo volat nestihne. Píchla mi vodu a za pár zatlačení, byl malej venku. Trochu mě nastřihla, ale není to tak hrozný. Na to, že jsem se pak až ze zprávy dověděla, že malej šel ručičkou napřed jako Superman, to mohlo bejt mnohem horší. Jo a při tlační jsem se pořád prohýbala do luku a nebyla schopná se stočit do klubíčka, neskutečně jsem křičela, až přišla sestra z oddělení, proč jí nezavolali, ať jde pomoct, že mě slyší až na sesterně a ta mě přidržela schoulenou. No docela si se mnou užily a já se děsně styděla, jaká jsem hysterka. Ale ten pocit, když byl drobeček venku, ten byl nádhernej. Dali mi ho na chvilku na bříško, zkusili jsme přiložit a pak ho vzali trošku ohřát. Pak jsem volala Michalovi. Když se ptal jak to vypadá, tak jsem mu řekla jenom: Už máš kluka, nějak jsme tě nestihli zavolat a domluvili se, že přijede ráno, protože musím zůstat ještě dvě hodiny na porodním sále a malýho mi pak daj až na pokoj. Pak mě přesunuli a kolem devatý jsem prcka dostala zpátky a už u mě zůstal. Tak tolik asi k porodu. :slight_smile:
4. pro 2010 v 10:25  • Odpověz
@mercedesse tak to jsi měla celkem krušné.Ale jsi šikulka:slight_smile:Mě zatím malý nepustí na takovou chvilku abych mohla napsat něco delšího:unamused: Držte se :wink:
4. pro 2010 v 11:17  • Odpověz
@mercedesse : Hlavně, že jste to zvládli! Míša je šikula a Ty taky :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
4. pro 2010 ve 12:33  • Odpověz
ahoj holky, jen v rychlosti...vždycky nakouknu..a dočtu vás,co se děje :wink:
@mercedesse teda,no pěkný příběh...ale je to za váma a Míšu máš u sebe a už jste doma... :dizzy_face:
Naše Evička je přes den zlato,spinká nebo je hodňoučká,ale...nastane večer a v noci se mění v netopýra!!! Obzvlášť ta dnešní noc stála za to. Dneska spinká celý den a budí se co 4 hodiny,takže bude kráááásně vyspinkaná a bude opět řádit jako drak,takže se mám opět na co těšit. Dneska jsme byli poprvé v obchodě a vydrželi jsme tam přes tři hodiny,takže jsme zvládli nakoupit i nějaké ty dárečky. To jsem fakt nečekala,že to proběhne takhle v klidu. :dizzy_face:
Přidám pár fotek,tak koukněte na netopýrka. :wink:
4. pro 2010 v 19:13  • Odpověz
@lillyzelvicka tak to mame stejny, jenze ja mam malou :slight_smile: Andrejka spi pres den tak, ze kdyby kolem ni strileli z kanonu, tak to s ni vubec nehne, ale v noci se budi kazdou hodinu, bud je pokakana a zaroven chce jist, nebo jen chce jist.
U nas s kojenim je to tak. Ja mela nejdriv spatnou etchniku kojeni. Nejak jsem nepochopila, ze musi poradne otevrit pusinku a tu hlavicku ji vyslovene narvat na bradavku. Az kdyz jsem byla upne zoufala, zavolala jsem sestru, upkne se psychicky rozsypala a ona jedina mi mi presne ukazala jak na to. Od te doby mala celkem dobre prospiva, hlavne, ze uz nehubne. KOlikrat se nam podari vytahnout i 35. Vazime pred kazdym kojenim, takze je to celkem OK. Jen mam strasne rozbite bradavky z toho spatneho zacatku. A v porodnici jsme porad a kdo vi, kdy nas pusti. V patek ji zjistili zloutenku a zitra se rozhodne, jestli pujdeme domu nebo zustaneme jeste do stredy na fototerapii. Uz me to tady dost zmaha, rada bych uz domu.
5. pro 2010 v 18:49  • Odpověz
@nadja73 to věřím, že už bys nejradši domů :frowning2: S tím kojením už to půjde :wink: jen si musíš dát dopořádku ty bradavky. Já si blbou technikou nechala jednu úplně natrhnout a do teď jí nemám pořádně zhojenou. Bepanthen mi na to vůbec nepomohl. Koupila jsem si kalciovou mast a ta zabrala, ale i tak je to boj.Pořád to trochu bolí, minulý týden mi to zase prasklo a tekla krev. Doporučuje se hodně prso větrat a mě doporučovali i prsní gelový vložky od chicca. Já je nakonec nekoupila, protože se to začalo zlepšovat.
5. pro 2010 v 19:12  • Odpověz
Ahojky tak asi ty první týdny budou krušné jestli to obře chápu :fearful: mi teď malý dva dny co bych řekla že se mu upravil trošku ten rytmus a usne kolem půl desáté a budí se tak co dvě hoďky na kolení pije cca 20minut max.Přes den mi spí jedině na rukách když ho přesunu do košíku postýlky je hned vzhůru.A jedmou denně usne teda tvrdě tak na dvě hodinky a to vydrží i v koši.Takže nic nestíhám dělat tuhle dvouhodinovku využívám ke spánku.Jinak manža je nemocný já mám od soboty taky rýmu bolehlav a modím se ať to nechytne malý.Spím s nim v obyváku manža v ložnici .A to kojení no malý mi je taky pěkně zničil se zčátku , ale to asi bylo tou polohou v leže a mám fakt citlivé bradavky :frowning2: a do dneška mě to bolí jako čert minimálně ty první tahy.O těch vložkám jse slyšela jen mě odradila ta cena a místo toho jsem si koupila chrániče do podprsenky-sbírá to mlíko a větrá :wink:
6. pro 2010 v 11:13  • Odpověz
@lillyzelvicka mě to první přisátí bolelo ještě ke konci 6n :frowning2: Heleď a co bys chtěla stíhat? min. do konce 6n máš nárok na tom aby jste se s miminkem sladili a potom teprve začni řešit věci jako domácnost apod. A neuvažovala jsi o šátku na nošení miminka, když se ti vzbouzí při přesunu do postýlky?
Koukám, že to máte doma jako my. Já když přišla z porodky, tak měl manžel tu jejich smrtelnou chorobu, potom jsem to chytla i já, musela jsem si dokonce vzít i půlku paralenu. Bety ale naštěstí nic nechytila - prý dostávají protilátky z mlíka.
6. pro 2010 ve 12:14  • Odpověz
ahoj holky,tak dnešní noc byla hrozná...Evička byla vzhůru od sedmi večer do dvou do rána (teda občas tak na 5 min. usnula)...furt brečela a chtěla být jen na prsu...do toho se pěkně kroutila. Na oběd jsem měla zeleninové karbanátky,tak jí z toho asi něco neudělalo dobře :unamused: . Jinak prsa jsem měla taky bolavé,tak jsem si koupila ty kloboučky a s nima je to paráda. Bez nich už nekojím... :wink:
Takže vidím,že to máme všechny podobné... :sweat_smile:
6. pro 2010 ve 13:32  • Odpověz
Ahoj holky,
tak jsem dnes absolvovala test na cukrovku, ale výsledek nevím, pošlou to k mému Dr.. Z těch odběrů mám pěknou modřinu. Bohužel mám žílu jen na jedné ruce, tak to musela brát dvakrát ze stejného místa....no rasovina :angry: Jinak já sice nějaké zkušenosti s kojením mám, ale už je to 15 let :wink: tak to tady ani nebudu vytahovat, i když, co se na tom dá změnit, prostě dítě a prso je pořád stejný :grinning: užila jsem si taky vstávání několikrát v noci, a ani přes den moc nespala, no ale kila navíc, ty šly samy.
6. pro 2010 ve 13:34  • Odpověz
@marlin3 na jídlo si budeš muset dát bohužel pozor. Já jsem ze začátku dospěla do takového stádia, že jsem jedla jen mrkev a brambory. Ale teď mi přijde, že ať sním cokoliv, tak je z toho stejně bolení bříška. Všude píšou že jakmile uběhnou 3 měsíce, tak je po kolikách, tak jsem zvědavá. Bety to trápí většinou večer, pravidelně mezi 17 a 18hod. Nepomáhá nic. Cvičení s nožičkama, nahřívání bříška, kapičky, nošení na tygříka....už jen odevzdaně chovám v náručí, poklepávám na prdelku a čekám až to přestane. :frowning2: Od 3 týdnů se můžou užívat kapičky Sab Simplex, tak je kdyžtak zkus. Někomu zaberou, někomu ne. Dávají se před kojením, myslím, že 15kapek. Já dávala lžičkou.
S kloboučky jsem ze začátku taky kojila, ale jenom chvíli - oni jsou totiž návykové, kazí techniku kojení a navíc jde při jejich používání víc vzduchu do mlíčka a to způsobuje taky bolení bříška. Ale na přechodné období jsou super, bradavkám se uleví a dají se trochu dokupy. Tak snad už to teď bude lepší :wink:
6. pro 2010 ve 13:41  • Odpověz
autor
Ahojky z nás jsou noci zatím super, krmím teda kolem půlnoci a pak se budí až kolem půl šestý, pak zas usne a vstávám tak v devět, takže paráda. Tatínek teda občas v noci šoupne dudlíka, když si malej vzpomene, že ho ztratil. Takhle jsem se za celý těhulení snad nevyspala.
6. pro 2010 ve 13:43  • Odpověz
@valentynkaa07 tak ať odběry dobře dopadnou:slight_smile: Já na nich nebyla, moje Dr. na ně neposílá. Ale s těma žílama to mám stejné - mám jednu a navíc téměř neviditelnou. V porodnici ze mě byly na mrtvici. Kapačku mi napichovaly na 4 pokusy na různá místa. :frowning2:
6. pro 2010 ve 13:43  • Odpověz
@lendaw dík, no klepu se, abych nemusela držet dietku :slight_smile: Já mám jednu pěknou žílu, ale asi jsem si to málo zmáčkla, tak už potom prvním odběru vznikla modřina, a podruhý musela zase z tý samý, protože na druhý ruce nemám nic. No ale přežila jsem to a modřina se vstřebá :slight_smile:
6. pro 2010 ve 13:47  • Odpověz
@mercedesse tak to máš super noci :slight_smile: To nemám ani já teď :sweat_smile: I když, ze začátku Bety spávala dýl, teď už se to tak nějak ustálilo - kojím mezi 19:30 a 20:00. Do postýlky dávám mezi 20:00-20:30 a budí se kolem jedné a potom kolem páté. A pak už neusne :angry: A já bych ještě tak spala. :frowning2: Potvůrka usne až kolem 9, když už jsem na nohou :rolling_eyes:
To máš super, že se taťka zapojuje i v noci. Já mám hrozně lehký spaní - stačí aby se Bety otočila v postýlce a hned mě to vzbudí :rolling_eyes:
6. pro 2010 ve 13:47  • Odpověz
autor
@lendaw je právě spím dost tvrdě, takže to michala vzbudí dřív. sorry za chyby píšu jednou rukou, na druhý spí mišák. já si taky myslím, že mu to nevydrží věčně, ale zatím mám radost
6. pro 2010 ve 13:59  • Odpověz
autor
@valentynkaa07 tak ať ti to dobře dopadne a kdyby náhodou tak neboj, dá se to vydržet v pohodě, když si vzpomenu, jak jsem byla teda nasraná, když mi na to přišli, ale pak to bylo v pohodě,
6. pro 2010 ve 14:01  • Odpověz
holky a necháváte svoje bobečky pokřičet?Mi to rve srdce když pláče
6. pro 2010 ve 14:29  • Odpověz
@mercedesse dík, no taky bych to vydržela, to víš, že jo.
6. pro 2010 ve 14:29  • Odpověz
ahojky,
info :wink:

Ahojte, zajtra planuje zacat s prenesenim mojasvadba.sk a beremese.cz na novu verziu stranok.

Planovane odstavky:
mojasvadba, beremese:
vypnute od Ut do Pi

vsetky ostatne stranky: (modrykonik, modrastrecha, brautpunkt, fairelanoce, keklovacka....)
Ut pocas dna: dva viac hodinove vypadky
noc Ut/Str: vsetky stranky vypnute
noc Str/Stv: vsetky stranky vypnute
Stv pocas dna: jeden viac hodiny vypadok
noc Stv/Pi: vsetky stranky vypnute

6. pro 2010 ve 14:33  • Odpověz
@lillyzelvicka já rozhodně nenechávám. Pro miminko je pláč jediným možným způsobem jak s námi komunikovat. Kdyby umělo mluvit, tak nám řekne co mu je, ale zatím to neumí. Takže buď má hlad/žízeň, nebo potřebuje přebalit, nebo je mu smutno a chce cítit maminku a nebo ho něco bolí. Jiné potřeby nemá. Beru miminko tak, že je to malinký člověk, který pláčem upozorňuje na problém.
6. pro 2010 ve 14:42  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.