• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Těhulky ze snažilek od prosince 2009 po potratu

(Zamčená)
19. května 2011 
@radusv jejda, to abych šla zadělat těsto a zítra budu asi péct místo koníkování :grinning:

@mercedesse já píšu jednou rukou furt. u počítače jem vždy když kojím - tj. cca každé 2 hodiny. Jednou píšu levou rukou a za další 2 hodiny pravou :grinning: :sunglasses:
6. pro 2010 ve 14:45  • Odpověz
ahoj holky, tak uz nas vcera konecne pustili domu. mala sice je jeste trochu zluta, ale na fototerapii to neni, tak ji mam mit u okna, hlavne, ze uz jsme doma. byla jsem zvedava, jak bude v noci spat doma, protoze v porodnici mi v noci nespala, ale strasne nas prekvalipa. Papala v 11, pak krasne usnula, probudila se v pul ctrvte a pak az v pul sedme. A vubec neplakala, jen si zacla broukat, tak sjem chvili cekala, jestli ejste zabere nebo zacen plakat a kdyz uz to trvalo asi 10 minut, tak jsme udelali proceduru - prebaleni, kojeni a uspani. :slight_smile:
@lendaw tak s kojenim uz ani moc problem neni. docela jsem se rozkojila az musim odstrikavat, protoze se mi prsa rychle nalejou a ztvrdnou. Uz jsme skouseli i Amdrejku nakrmit strikackou, to, kdyz je linejsi na tahani, tak aby byla dost napapana a funguje to. Jen to nesmim delat moc casto, aby nam nase holka nezlenivela :sunglasses:
Jinak mi mala pres den spi krasne, vydrzi 3 doky jako prd, tak doufam, ze ji to vydrzi a nezakrikla jsem to. S prdikama to mame tak, ze mala strili jak pri oslavach delostrelectva a vlastne pri kazdem prebaleni pred kojenim je pokakana. Ty kapicky sab Simplex ji ejdnou dali i v porodnici, tak myslim, ze se muzou hned a mala dostala 10 kapek. To jsem nevedela, jestli ma prdiky nebo jen cvici :slight_smile:
tak vam jeste napisu muj porod, at mame s cim srovnavat :wink:
takze 1.12. mi ve ctvrt na 3 praskla voda a asi za pul hodky jsme teda vyjeli do porodnice. voda byla krasne cista, tak jsem byla rada. Pri tom mi i odesla hlenova zatka. V porodnici mi udelali monitor a jelikoz "nebyly" zadne stahy, tak me poslali na pokoj a manzela domu. Jenze, nez jsme se stihli rozloucit, tak uz moje bolesti, ktere byly v kyclich a stehnech nesnesitelne, proto jsem zavolala sestru, jestli by mi mohla neco pichnout porti bolesti. Ja v tu chvili sedela na zachode, protoze to byla pro me nejlepsi poloha. Manzel tam sedel u me a kdyz sestra prisla, tak zacala hurtovat, ze manzel ma byt uz davno pryc a co jako ona ma se mnou delat, jestli ma taky na me koukat, jak sedim na zachode. To me vytocilo a rekla jsem ji, ze jsem si mela zavolat, kdyby se mi neco nezdalo nebo bolelo. Tak teda zklapla a odvedla me na vysetrovnu, kde po chvilce zapatrani v mych utrobach skoro vykrikla " jezis, vy rodite". Tak jsme presli rovnou na porodni box, kde se nas ujala snad nejabjecnejsi porodni asistentka. A zacla priprava. proste u ma zadne klasicke stahy do bricha nebo krize, ale do boku. Defacto za necelych 5 hodin jsem byla uplne otevrena (epidural nebyl vubec mozny, jak to slo rychle) a "dohodli" jsme se, ze Andrejka bude venku v pul desate. Kontrakce byly tak silne, ze jsem mezi nima usinala a rvala tak, ze me muselo byt slyset az na Hradcanech. Dr. teda rpisel v pul desate a zacalo se tlacit. Jenze planovanych 10 minut tlaceni se rpotahlo na hodinu a pul, protoze na nase cacorka mela pupecni snurou privazanou rucicku k hlavicce a ja ji nemohla vubec prostrcit. Nakonec teda me nastrihl dr. i do strany, aby mohl prostrcit i rucicku. reknu vam, ze jsem nemela ani paru, jestli tlacim pri kontrakcich nebo ne, jestli vubec tlacim, no sila. Nakonec se nam to podarilo a byla venku. Nejdriv vubec neplakala, jen knourala. Manzelovi ani nenabidli, jestli chce prestrihnout snuru (stejne by nechtel), ale udelali to tak rychle, aby byla mala v poradku a taky prvni apgar skore mela 8, ale pri druhem mereni uz mela 10. No a pak se cekalo na placentu, ktere se taky nechtelo ven. Cekali jsme hodinu a nic, tak jsem musela pod narkozu, aby mi ji vyndali operativne. Pry se to po revizi stava casto, ze priroste k deloze vic nez by bylo za normalniho stavu. Ale to neva, hlavne, ze byla a stale je Andrejka v poradku. :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
takze tolik o mem porodu :sunglasses:

@lillyzelvicka ja malou nedokazu nechat vykricet, taky mi to rve srdce a vim, ze na ni zabere cecik, tak to tak praktikujeme, ale nastesti moc neplace :slight_smile:

sorry za preklepy, ale nejak se mi ten roman nechce po sobe cist :sunglasses:
7. pro 2010 v 10:55  • Odpověz
autor
vítej nadi, tak porod taky síla, s tím křikem jsem si vzpoměla na sebe, vlastně i s tím tlačením. Hlavně, že jste v pořádku a ještě jednou hodně štěstí a zdraví pro obě. Jinak mi měli apgar score nejdřív taky 9 a při druhém už 10. Prej byl malej docela bledej.
7. pro 2010 v 11:27  • Odpověz
tak to je nase zlaticko
7. pro 2010 v 11:28  • Odpověz
@mercedesse diky, nase byla takova pry nafialovela. I ja vam preju jen to nejlepsi s malym Misackem. :slight_smile:
7. pro 2010 v 11:30  • Odpověz
autor
lilly já taky malýho řvát nenechávám. Jako když sedím na záchodě, tak musí chvíli vydržet, ale jinak ne. :sweat_smile: A to většinou řve, že ztratil dudák. Ale nechat ho plakat nedokážu a ani nechci. A když ho třeba trápí prdíky, tak si ho položím na prsa a za chvilku ho to uklidní. To už mám vyzkoušený.
7. pro 2010 v 11:31  • Odpověz
autor
@nadja73 krásná beruška :wink:
7. pro 2010 v 11:31  • Odpověz
@nadja73 Teda porod teda hukot co? No jsem zvědavá na sebe, holky taky jsem nenechávala plakat, hned sme byli třeba na balonu a houpali jsme se.

Jinak jsem doma zpátky z porodnice z KO, tak jsem dopadla jako minule, snad se něco chystá a další KO za týden. Myslím že to nedám, ale co mám dělat doktor musí snad vědět co dělá. I když říkal, že od minule se něco pohlo a děloha dobře raeguje a že si myslí že do týdne porodím, no tak kéžby měl pravdu, Jo a za ten týden si mám vzít už sebou i věci.Tak snad porodím do té doby normálně
7. pro 2010 v 11:38  • Odpověz
@nadja73 vítej doma:slight_smile: Malá je nádherná, jak andílek na tý fotce. Hele, apgar 8 není zas tak hrozný. My měli 3, potom 6 a nakonec 9. Ale porod teda slušnej :confused: A tu sestru bych asi kopla :astonished:

My jsme dnes byli na 3.měsíční prohlídce a na očkování hexa vakcínou. Očko dobrý, Bety plakala asi 20 vteřin a pak ticho. Za 14 dní mám přijít znovu, pokud budu chtít očko proti pneumokokovi. Váhu máme 4,95 (za 5 týdnů kilčo nahoře) a délka 58cm. Máme ekzém v obličeji a prý opožděný psychosomatický vývoj :frowning2: Bety začala teprve teď o víkend pást koníčky (techniku má teda ještě dost divnou), ale vůbec se nepřitahuje ručičkama a hlavičku už vůbec přitom neunese - my to teda vůbec necvičily - já se soustředila jen na to pasení :frowning2: tak uvidíme co nám řeknou za měsíc na neurologii :frowning2: Ale jinak jsem krásně podle tabulek :slight_smile:
7. pro 2010 v 11:41  • Odpověz
holky, moc dekujeme, vim, ze apgar 8 je v poho, jen pro doplneni infa :wink:
konecne se mi podarilo hodit fotky do alba, nejak to stavkovalo
7. pro 2010 v 11:46  • Odpověz
holky, probouzite nasilim takhle stare miminko, kdyz uz dlouho spi, aby se napapala? ja to delam nerada, protoze pak vim, ze stejne u prsa usne, ale neda mi to na druhou stranu, aby ji to jidlo nechybelo
7. pro 2010 ve 12:15  • Odpověz
@nadja73 no jo fotky to mi nešlo dávat 3 dny v kuse až včera poprvé
7. pro 2010 ve 12:34  • Odpověz
@nadja73 říká se budit, ale dle mého záleží kolik vypije a jak prospívá. podle toho bych budila nebo nebudila, já teda doma malého nikdy nebudila, byl zvyklí po 3 hodinách a v noci se to docela brzo začalo prodlužovat. i 6 hodin.
7. pro 2010 ve 12:36  • Odpověz
@nadja73 pokud prospívá,k tak bych nebudila v noci. Přes den ano, pokud by spala dýl jak 4 hodiny - to mi řekli i v porodce. Bety byla hodně spavá, dokázala přes den spát i 6 hodin a v noci taky, u kojení usínala a vůbec neprospívala. V zářijovkách je třeba holčina, která krmí 5 x denně. Tvrdí, že má asi "slabý" mlíko, protože po kojení má malej ještě hlad a dožaduje se dalšího, tak mu dává ještě Nutrilon. No bodejť by neměl hlad, když dostává jen 5x denně. A teď s ním má lítání po doktorech, protože malej má problémy se zažíváním, vrací se mu mlíko a dusí se. Ona mu totiž dá z obou prsou a potom ještě stovku Nutrilonu. Chudinka malej, ten sand musí prasknout s takovouhle dávkou!
7. pro 2010 ve 12:43  • Odpověz
@nadja73 zkus týden nebudit a uvidíš jestli přibere alespoń těch 100g. POkud ano, tak bych nebudila dál. Bety třeba nikdy neplakala z hladu. Já měla málo mlíka, nevěděla jsem to, protože ona pořád sosala a já žila v domění, že pije. Ale nebylo co pít. V poradně na vážení jsme zjistily, že vůbec nic za týden nepřibrala. Potom jsme to teprve začaly řešit.
7. pro 2010 ve 12:45  • Odpověz
autor
Tak jsme byli na první procházce s kočárkem. Jen teda na chviličku, ale malýmu se to moc líbilo. Ještě zítra má být nad nulou, tak snad vyrazíme znovu. Kočárek krásně projede i hlubším sněhem, tak jsem ráda.
7. pro 2010 v 15:21  • Odpověz
@lendaw jsem spocitala,. ze od soboty ranniho vazeni do pondelniho ranniho vazeni Amdrejka pribrala 100g, tak snad ted bude porad pribirat. mame sice pujcenou digitalni vahu, ale je na prd, protoze v kazde poloze navazi jinak, takze se spoleham na jeji tahani a to myslim, ze si vezme dost. Ona jak mela a jeste ma slabou zloutenku, tak rikaji, ze tyhle deti jsou apaticke, ze moc netahaji, ale nase mala je na tom snad dobre. Jinak by mi ty prsa urvala :sunglasses: Zitra k nam prijde na kontrolu detska sestra, tak uvidime, co nam na ni rekne.

@mercedesse super, ze jste uz mohli vyrazit. ja bych rada jela o vikendu, ale uvidime, jaka bude venku teplota. tatinek se moc tesi na vozeni Andrejky v kocarku. :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
7. pro 2010 v 15:40  • Odpověz
ahojky tak mi byly taky dneska na první procházce, jen kratičké a malý celou dobu spinkal :slight_smile:
7. pro 2010 v 19:16  • Odpověz
@nadja73 100g za 2 dny je luxus! :slight_smile: Mělo by se přibírat 100-200g týdně. To jste na tom hodně dobře :slight_smile:

@mercedesse to je super, že se to malýmu líbilo :slight_smile: Akorát v tom sněhu se blbě kočárkuje :unamused:
7. pro 2010 v 19:17  • Odpověz
autor
@lendaw naštěstí máme dost velký kolečka, takže to šlo dobře. A to u nás v ulici vůbec neprohrnuli silnici. Teda vlastně jo, ale až po tý naší procházce a to už mi bylo prd platný.
7. pro 2010 ve 21:53  • Odpověz
Ahoj holky, mám na vás prosbu, mohly byste mi tu napsat, jaký máte kočárek (název) a jak se vám s nim jezdí? Já vim, že třeba Merc s ním byla na první jízdě, ale i tak :wink: já jsem právě ve fázi výběru a tak nějak nevím, resp. vím, že nejlepší jsou 4 kolečka a nafukovací, ale to je asi tak všecko :unamused: Sleduju net a hledám info porůznu, tak bych ráda i vaše zkušenosti :wink: Předem dík.
8. pro 2010 v 11:38  • Odpověz
autor
@valentynkaa07 já mám Firkon Quatro, trojkombinaci a zatím musím říct, že super. Koukni na www.batolatko.cz :wink: ¨Mají spoustu barviček i různý podvozky.
8. pro 2010 ve 12:11  • Odpověz
@valentynkaa07 zatím teda nejezdíme, ale v albu ho mám. Honzík v něm jel a myslím, že se bude řídit sám oproti tomu co jsem měla při honzíkovi.
8. pro 2010 ve 13:13  • Odpověz
Díky holky, kouknu na to.
8. pro 2010 ve 13:20  • Odpověz
@lendaw děkuju za tu stránku kojení je super jsem ji přelouskala a už používám kojo polštář :slight_smile: opravila jsem si techniku v porodce mi to ukazovali jinak, tak jak píšou ať se to nedělá :unamused: prsa mě bolí jen chvilku na začátku než malý vytáhne mlíko a pak už je to i příjemné :slight_smile:
@valentynkaa07 ahojky mi máme jané pro-tříkolku, byly jsme venku jen jednou a v pohodě je to o zvyku vědět jak najet a tak, ale jsem zatím spokojená.Držím palce při výběru :wink:
8. pro 2010 ve 13:28  • Odpověz
@lillyzelvicka nemáš zač, já tam pořád hledám odpovědi na otázky. Zrovna včera jsem tam hledala info o hlenu ve stolici. ....a bez kojo polštáře nedám ani ránu. Doma kojím zásadně jen s ním.

@valentynkaa07 my máme Casualplay, zdědili jsme ho...a nejsem s ním spokojená. Je to městský kočárek, pro naše potřeby nevyhovující. nemá nafukovací kola, není nijak odpružený, korbička je docela malá - ještěže je Bety střízlíček. Kdyby měla 7kg jako některá miminka v jejím věku, tak už bych měla problím jí tam s fusakem dostat. Takže si myslím, že nám to naštěstí vyjde tip top s přesedáním do sporťáku na konci zimy.
8. pro 2010 ve 14:57  • Odpověz
@lendaw tak se ze me skoro stava kojna :sunglasses: Zkusila jsem odstriknout uplne vsechno, protoze mala pekne spinkala u otevreneho okna a nechtelo se mi ji budit, ale prsa uz strasne bolela. A odsala jsem 120. Pak se Amdrejka vzbudila a dala jsem ji mliko z lahvicky a vytahla si behem 10-ti minut 60. Asi je to hnusny, ale me se tak ulevilo, kdyz takhle papala a me u toho nebolely ani prsa ani ruce. Ted jsem musela jeste odsat, i kdyz se nabastila z prsu a v noci, az se vzbudi kolem treti hodiny, tak ji proste dam flasku, at se pekne a rychle napucne a snad pak rychleji a na delsi dobu usne. V ty 3 hodiny ji pak ukolibevam minimalne hodinu a to je fakt narocny. Kdyz uz si myslim, ze uz spi, dam ji do postylky a ona se hned probudi a jede se nanovo, tak tentokrat zkusime jinou strategii :wink:
Mate nekdo s timhle zkusenosti?
9. pro 2010 ve 20:23  • Odpověz
autor
@nadja73 tak to ti to fakt slušně jde. Mě to odstříkávání nějak nejde vůbec. Asi dělám něco špatně. Dneska malej vytáhnul 70 a ještě tam zbylo. Taky máme první zlobící den. V noci nechtěl spát, až jsem ho musela vzít do postele ke mně a to jsem říkala, že to dělat nebudu. Ale evidentně ho moc trápily prdíky. Dneska jsme byli na kyčlích a všechno v pohodě, akorát tam taky řval. Jediný, kdy se uklidnil, tak jak ho dám do kombinézy a do sedačky, tak spí jak dřevo. Jak ho svlíknu, tak zas řev. Tak jsem koupila sabsimplex a nějakej čajík od hippu na bříško a teď konečně usnul. Jenže ho mám zase budit na krmení a moc se mi do toho nechce. Doufám, že to jsou fakt jen prdy a už mu bude líp. Chce se pořád chovat a já doma nic neudělám, takhle by to nešlo.
9. pro 2010 ve 21:40  • Odpověz
Ahojky tak já začínám malého učit na cumlík.má moje prsa jako živý cumlík když usne a dost to bolí.Včera jsme byly u mamky celý den to bylo super:slight_smile:malý dneska pěkně spinká v postely popř. v koši.Mám hned i energii občas schrupnu s ním, stihnu se i najíst okoupat a tak.Jinak to nedávám :pensive:
Přikládám fotečky malého:slight_smile:
10. pro 2010 v 15:08  • Odpověz
tééda holky koukejte dávat fotky miminek :angry: aat se můžem aspon kochat :wink: :grinning:

@lillyzelvicka máš pochvalu, malej je kouzelnej :wink: ty rukavičky má aby se nepoškrábal?
10. pro 2010 v 15:24  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.