• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Těhulky ze snažilek od prosince 2009 po potratu

(Zamčená)
19. května 2011 
@gambrinuska jojo on mi ještě nedovolil jednu ruku ostříhat a má pořád studené ručičky
10. pro 2010 v 15:53  • Odpověz
@lillyzelvicka ten je krááásnej :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: já teda rukavičky nedávám, i když má Bety studený ručičky. Jestli je jí teplo kontroluju podle zátylku. To spíš dám čepičku, největší úniky tepla jsou hlavičkou. A nehtíky nám naštěstí nerostly ze začátku moc rychle. Byly takový samoúdržbový :sweat_smile: POprvé jsem stříhala asi až v 8 týdnech a od té doby tak každých 10 - 14 dní. Na nohou jsem vůbec ještě nestříhala. :sweat_smile:
10. pro 2010 v 19:05  • Odpověz
@nadja73 a nezkoušela jsi Andrejku napevno zavinout? Tak aby měla svázaný i ručičky? Potom by ten přesun od tebe do postýlky nemusel být tak rušivý. A s tím bolením rukou při kojení...já používám kojící polštář a vůbec malou u kojení držet nemusím.
Lahvičku jsem začala dávat až v 10.týdnu - dřív nebyl důvod. A i tak dostává Bety z lahvičky jen 1x týdně, když jsem v práci - to v noci předtím odstříkám. Mám strach, aby nezlenivěla a nepřestávala se snažit i prsa. I dudlík jsem začala dávat asi až ve 3 týdnech. Nešlo nám hodně dlouho kojení, tak proto.
@mercedesse odstříkáváš ručně nebo máš odsavačku? Já mám půjčenou ruční od Aventu a s tou mi to jde docela dobře. ...a prdíky nás trápí taky. Ale vypadá to, že to trápí snad každý miminko. Snažím se hlídat si co jím, vyhýbám se rizikovým potravinám, ale prdíky jsou furt :frowning2: I když je fakt, že když jsem v jídle hodně opatrná, tak se vyprdí bez pláče. Ale většinou se to neobejde bez řevu a slziček :cry: ....já jsem taky malou nechtěla brát do postele, už jen proto, že mám fakt slabý spaní a vzbudí mě uplně všechno, ale někdy mám prostě potřebu mít jí u sebe. Pravidelně si jí beru k sobě do postele po ranním koju kolem 5 ráno. I když poslední dobou už potom nechce moc usínat a dělá lumpárny :angry: Poslední dobou se mi začala píďalkovat v postýlce. Ráno jí vždycky najdu nacpanou úplně na konci postýlky, jhlavičku narvanou na šprušlích, leží tam bez deky a rozčiluje se :angry: Budu jí asi muset začít dávat do spacáku, aby byla aspoň v teple.
10. pro 2010 v 19:22  • Odpověz
@lendaw dneska jsem presila knofliky na zavinovacce, tak doufam, ze se ji ted bude spat lip. Kazdou noc mame jinou, pokazde se budi v jinou dobu, pokazde usne za jinak dlouhou dobu. Ani zatim nekoupeme ve stejnou dobu, ale podle toho, jak se nam vzbudi. Mliko z lahve ji davame jen vecer, aby se napucla a lip spala. Zatim je to jednou tak a jednou tak. No nase miminko si s nama hraje. Co ale miluje, je spat u otevreneho okna. Sestra mi rekla, ze ji mam zabalit jako do kocarku, polozit k oknu a otevrit na ni okna tak na pul hodky. Ted uz to delame 2x denne a i kdyz pred tim nekdy place, kdyz ji davam do kombinezy a fusaku, tak u toho okna okamzite vytuhne. :slight_smile:
taky mam rucni odsavacku od Aventu a je dobra, sice to nejakou dobu trva, ale i kdyz se mala poradne napije, tak potom jeste odsaju dalsi 60. Pak jeste behem dne dosaju a 100 dam do mrazaku na horsi casy.
Ja si taky obcas k ranu dam malou k sobe a kdyz ji poradne k sobe privinu, tak krasne spinka, ale taky ji nechci na to zvykat, i kdyz je to kouzelne :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
11. pro 2010 v 10:35  • Odpověz
@lendaw jo a nehtiky uz jsem v utery strihala, bala jsem se teda hodne, abych ji nestrihla, ale uz jsem musela. No zvladla jsem to, ale klepapa jsem se jak ratlik.
11. pro 2010 v 10:36  • Odpověz
autor
Taky mám manuální odsavačku od aventu, ale mě prostě tolik mlíka nezbejvá, když dám 20, tak je to sakra úspěch. Je to vůbec nějaký divný. Malej má za hodinu po kojení hlad. Asi mu to prostě nestačí. Vidím to, že stejně skončíme ńa nutrilonu. Nehtíky jsem musela stříhat hned po návratu z porodky, měl je hrozně dlouhý. Teda jen na ručičkách.
11. pro 2010 ve 12:42  • Odpověz
@nadja73 možná by pomohlo najet na nějaký večerní rituálek. Koupel, masáž, kojo, zavinout a spinkat. A všechno v přibližně stejnou dobu. Já takhle hedu od začátku a Bety si na to hned zvykla. Když nekoupu, tak jenom v dobu, kdy je koupání udělám masáž, převlíknu do pyžámka, nakojím a jde se do postýlky do ložnice. Uložím jí, pohladím a pokud je vše ok tak odcházím. Když je neklidná, tak tam u ní chhvilku sedím, dám jí ruku k hlavičce, aby cítila teplo a většinou usíná. Zatím se talo jen 2x že pobrekávala - jednou jí bolelo bříško a jednou jsme měly anarchii v rituálcích a vymstilo se to.

to simulování pobytu venku (spaní u otevřeného okna) je super- Já to teda nedělám, ale třeba ségra nechávala spát malýho v kočáře venku na dvoře v zimě každý den. Byl zachumlaný v ovčí vlně a nádherně se tam vyspinkal.

@mercedesse já po kojení neodsaju víc jak 10-20. Ale z prsa se Bety napije dost. Určitě ti s kojením nevzdávej. Zkoušela jsi kojit z obou prsou při jednom krmení? Pokud má malý hlad hodinu po kojení, tak mu prso normálně zase nabídni. Některá miminka prostě vyžadují častější krmení. Mě je jasný, ,že takhle nebudeš dělat nic jinýho než kojit, ale časem se sehrajete. My jsme s kojením hodně bojovaly do konce šestinedělí. Ačkoliv jsem se tomu bránila, musela jsem po kojení ještě dokrmovat. Ale všechny ty procedůry ny zvýšení laktace se vyplatily a od konce řijna už jen kojím, bez dokrmů :slight_smile:
11. pro 2010 ve 14:43  • Odpověz
autor
@lendaw já kojím vždycky z obou, nechávám ho sát po 10ti minutách z každýho prsu, ale prostě ho pak musím budit, když ho nechám jen pět minut, jak všichni říkají, tak se napije hrozně málo. No uvidíme, snad na něco příjdeme. Kojím po hodině a půl a častěji už mi to dr. zas nedoporučuje. Je to složitý. No uvidíme, snad se brzo srovnáme. Třeba se to pak taky najednou rozjede a půjde to samo.
11. pro 2010 v 17:50  • Odpověz
@mercedesse mě Bety taky usíná u kojení, ze začátku usínala hrozně brzy, teď až když je plná. Nechávám jí tam dokud se neodpojí. A když ho necháš jen u jednoho prsa, tak u něj usne a spinká s bradavkou v pusince? Bety jo. Prý to není dobře, bradavka se prý až moc máčí, ale mě to žádnou neplechu nedělá. Ono jí tam tituž nějaký mlíčko nateče pak i samo. A kdy jdete do poradny? Uvidíš kolik přiberete a až podle titi ti Dr řekne jestli přikrmovat nebo ne. Bětuška nepřibírala ještě 3 týdny po propuštění z porodky. Teda ...přibrala, ale první týden nic, potom 50g a pak 150. Hrůza. Teď už jede 200g týdně.
11. pro 2010 v 18:05  • Odpověz
@lendaw tak vidím že nejsem jediná co to tak má.Malý mi u prsa taky usíná a kojím tak co hodinu.hodinu a půl.Kolem půl sedmé koupeme kojíme ale malý stéjně hned neusne trvá mu to tak dvě hodinky.Přes den skoro vůbec nespí tak deset minut u prsa.Akdyž usne jdu spat taky nebo se jdu najíst popř.se spršnout.Je to mazec takže systém u nás žádný nemám malý nejí pravidelně, tak to nejde.Jsem po celém dnu vyčerpaná.A modlím se ať v noci spinká v klidu.Ještě že je víkend a mám doma manžu.Když už nemůžu pomáhá mi s malým, ale on má i teď baterky a o spánku si můžu nechat zdát
11. pro 2010 ve 20:07  • Odpověz
@lillyzelvicka já to měla úplně stejný první týdny. Jakmile Bety usnula, tak jsem šla spát taky, protože jinak to prostě nešlo, protože bych padla na hubu. bety spala jen u prsa, jinak přes den moc ne . teda v kočáře jo, tam spinkala dlouho. A před den, když jsem zrovna pár minut nekojila, tak jsem si mohla vybrat - buď sprcha, jídlo, záchod nebo chvilku se natáhnout. Ono se to srovná, neboj, Jen ten začátek je trochu náročnější. Já do toho měla ještě virozu s horečkama, takže fakt vopruz. Opravdu to chce jen vydržet. JInak, mě Bety taky nejedla pravidelně, ale pak jsem začala nekompromisně kojit každý 2 hodiny (pokud spala, nechala jsem spát, ale ne dýl jak 4 hodiny - což bylo velmi vyjimečně, třeba když jsme byly dlouho venku s kočárem). Hlídala jsem si, abych kojila třeba každou sudou nebo lichou hodinu a takhle celý den. A teď to vychází takm že kolem tý osmý večerní baští naposledy a pak hurá do hajan. Dneska teda trošku v postýlce pobrekávala, měla prdíky, ale už chrupčí. nechala jsem jí otevřený okno, aby tam měla hezky chladno (je ve spacáku a ještě přikrytá peřinkou). Uř ani nechodím spát přímo s ní, ale až tak hoďku po ní. Vzbudí se kolem 1hod a pak kolem 5 hod na kojo. Nicméně, energie mám taky dost málo. HOdně to naháním sladkostma. Ale i tak pořád hubnu. Jsem 7kg pod váhou co jsem měla před těhu - u mě se to teda dostr ztratí, protože ještě furt by to chtěloi nějakých 30, ale i tak je to dobrý.
Jo a ještě jsem ti chtěla napsat jednu věc - dost ukrutně se mi zhoršil ekzém - asi tak před měsícem, nebo 3 týdny. Je to fakt maso. takhle špatný jsem to už dlouho neměla. U kožního jsem teda ještě nebyla, jen to doma promazávám krémem na atopickou pokožku, ale pokud se to nezlepší, tak budu muset jet. Koukala jsem na internet a dle všeho je to hormonální nerovnováhou po porodu. Taky mi začaly padat hodně vlasy, ale to jsem čekala, protože vždycky po potratu mi tak 8-10 týdnů po začaly hodně padat. tak je aby byla eventuelně připravená.
11. pro 2010 ve 20:48  • Odpověz
@lendaw no tak s tím ekzémem jsem na tom stéjně nějak se mi zhoršil takže mažu a mažu celkově pozoruju úbytek vitamínu.Musím ale ke kožnímu dochází mi mastičky a ty silné nechci brát.Zato malému rostou nehty jako divé.A taky jsem lehce byla nachlazená do teď bojuju s rýmou po ránu.Naštěstí horečky jsem neměla.Doufám že se to srovná je to fak makačka.Občas se tak těším až příjde manža domů a já mu ho na chvilku dám a jdu dělat večeři nebo tak.No s tím spinkáním v košíku zabaleného to zkusím to jsem ještě neměla odvahu je fakt že v kočíku usne a možná jak bude mít víc čerstvého vzduchu tak se utahá a usne.Jinak já už malému natahuju trošku interval tak co ty dvě hodinky budím ho u kojení ať se víc nají.No ale zatím to nějak nejde kolikrát si lísotivím pláčem vynutí kojení i po hodině.Snad to půjde zkusím ho oblíct dát do koše a otevřít mu okno:slight_smile:snad na chvilku usne
12. pro 2010 v 08:40  • Odpověz
@lillyzelvicka ¨chůďátko, on pláče z hladu? :cry: To já vůbec neznám. Bety z hladu vždycky jen usnula. V porodnici, když jsem ještě vůbec neměla mlíko a nepřikrmovali jí, tak spala i 7 hodin :frowning2:

Teď jsem malou přebalovala, tak ak jsme zase trénovaly pasení. Hlavičku zvedla a pak jakoby jí vypnuly všechny svaly, pustila jí zpátky a dala si chudinka pěknou ránu do čelíčka :frowning2: Takže řev, slzičky...ale už je to dobrý. Už tu zase haleká v lehátku na panďáka a snažáí se sníst si obě pěstičky :slight_smile:
12. pro 2010 v 09:00  • Odpověz
@lillyzelvicka co máš za mastičku na ten atopák? Já dřív mívala nějakou míchanou, vůbec nevím jak se jmenovala - psala mi jí doktorka v Praze, když jsem tam byla na VŠ. Ale už jsem odtamtud 7 let pryč a ani si nepamatuju jak se ta Dr jmenovala, abych jí zavolala a zeptala se. Vím je, že byla žlutá, jakože na vazelínovým základu a že děsně chutnala mýmu psovi, protože když jsem párkrát nechala kelímek s mastí v obýváku na stolku, tak ho dokonale vylízala.
12. pro 2010 v 09:10  • Odpověz
ahoj holky,tak nám dneska odjela pomocnice babička .... tak uvidíme jak to zvládneme. Jako nejvíc nám určitě bude chybět její pomoc při nočním uspávání :frowning2: Evička většinou přes den spí tak tři hodiny,pak krmíme a je tak cca hodinu a půl vzhůru. Takže přes den je to dobrý. Ale kolem desáté večer má oči otevřené přes celý obličej,furt by byla jenom na prsu nebo brečí....no a pak se nám stalo,že se přepila a pěkným obloukem se doslova celá poblila...tak to jsem z toho byla trochu "vydivočená". Tak teď od toho mám strach,že se zase přepije a snažíme se ji uspat,ale ona jde jasně po prsu...tak se budu muset poradit v úterý s doktorkou jak to korigovat,aby to bylo tak akorát. Takže na noci se netěším a přivolávám ať už je ráno. :wink:
12. pro 2010 v 10:40  • Odpověz
Ahoj kočky,
@lendaw
@lillyzelvicka
s tím ekzémem je to boj.....mě se teda zhoršuje už teď, myslím, že je to tím, že jednak hormony jsou jiné než normálně a nemůžu to potlačit kortikoidama, i když někdo říká, že v těhu se s mírou můžou, tak moje dr. usoudila, že to zatím není nutné, no nevím ale Xyzal, což je antihïstaminikum, by mi klidně napsala......příjde mi to nahlavu, kůží se snad toho vstřebá mín než když to vezmu fomou prášku. Ale snažim se to vydržet, zase mi napsala spoustu nehormonálních promazávadel, která skoro neúčinkují, ale aspon trošku uleví. A taky to zimní počasí tomu moc nepomáhá. Při prvním těhu jsem se těšila, jak se mi po porodu ekzém zlepší a prd, trvalo to skoro rok, než se tělo uklidnilo.
12. pro 2010 ve 12:26  • Odpověz
@marlin3
@lendaw
@lillyzelvicka
@mercedesse teda holky, jak to tady ctu, tak ja tyhle problemy s miminkem nastesti moc neznam. Tukam tukam tukam na drevo. Mne mala spi da se rict presne 3 hodiny, pak se probudi, neplace, tak ji encham cca 10 minut lezet, jestli to mysli vazne nebo bude jeste spat a pak ji teda vezmu, prebalim, nakojim a pak je to na konstelaci hvezd, jestli zase usne nebo ji ukolibavam va naruci tak pul hodky, nez se hodi do tvrdeho spanku a "prezije " prenos do postylky. S tim nocnim ritualem to taky tak delame, ale u nas je zatim problem, ze ji nechci vzbudit treba presne na 19:00 hodinum ale az se probudi a pak to projedeme - koupani, kojeni a spinkani. Musim se poradne naucit ty mazase,. abychom ji je delali. Zatim ji jen promazavame masazi rucicky a nozicky, ale obycejnym slunecnicovym olejem, nemame nic special.
Dneska jsme poprve vyjeli s kocarkem, soce bylo hnusne, ale jelikoz byly minus 3 stupne, tak jsme to prubli do kramu a zpatky. Manzel jezdil s malou venku a ja zatim nakoupila a ve finale nam spala 4 hodky. Pak se probudila, nabastila a zase odpadla. Jsme zvedava na noc. Me to nocni vstavani taky zmaha, ale co se da delat. vetsinou kojime kolem pulnoci, pak kolem treti a pak kolem sesty. S tim mlikem se to u me taky meni. Andrejka vylupne kazde prso do 10 minut a pak u toho usne nebo proste ma dost. ja chci pak treba jeste odstrikat, ale maximalne vytahnu 20 nebo nic, takze doufam, ze opravdu vytahne vsechno a staci ji to.
Tak holky, drzim nam vsem palce, at to s tim kojenim a spankovym deficitem co nejdriv zvladneme :slight_smile: :wink:
12. pro 2010 v 16:27  • Odpověz
@lendaw tak já promazávám excipialem ty dělané mastičky mi nezabírají.Malý křičí od porodnice hladem a nebo že se chce nosit ale to křičí jinak:slight_smile:Jinak dneska v noci mi spinkal malý celou noc v košíku brala jsem ho jen na kojení a vstávali jsme v devět.Malý sice vstával na kojení co dvě hodinky ale to neva,vyspala jsem se krásně.Teď jsem ho zase ukolébala a dala do koše tak uvidím jak dlouho mu to vydrží.Pevně jsem ho zabalila do zavinovačky má jen volné ručičky.Malý zvedá hlavičku a otáčí s ní asi od druhého dne koukali na něj už v porodnici co o dělá a včera jak jsem ho mu mazala zádička tak se sám z bříška překulil na zádička,šponuje se na nožky od čehokoliv se odráží :grinning: on začíná se vším nějak brzo :sweat_smile: @lendaw to je bobišek ta Bětuška usnout hlady.@valentynkaa07 Já musím jít ke kožnímu všechno mě svědí :rolling_eyes: A pořád se škrábu.Mám napsaná claritin ten se může i v těhu i při kojení tak max. jeden denně dr. mi říkala že tím už si vytváří i malý obranné látky, takže jak to nejde vydržet tak jeden slupnu:slight_smile:
@nadja73 tak ať to malé vydrží :wink:
A kdepak máme merc?
13. pro 2010 v 10:18  • Odpověz
@mercedesse Ahoj jak dlouho si přenášela?
13. pro 2010 v 11:02  • Odpověz
@faflina myslím že 5 dní, no úžasný já udneska už 6 dní. ble to s takovou budu těhotná do vánoc....... Je tady někdo kdo přenášel ještě dýl než já?
13. pro 2010 v 11:05  • Odpověz
autor
Já opravdu těch 5 dní, šestej už chtěli vyvolávat. Ale spíš kvůli tlaku a cukrovce a tak. Prej nic z toho sice nebylo tak vážný, ale pro jistotu.
13. pro 2010 v 11:53  • Odpověz
autor
@faflina jé ty vlastně zítra nastupuješ do porodky. Tak hodně štěstí, a ať je princezna brzo venku. :wink:
13. pro 2010 ve 13:34  • Odpověz
@faflina :Držím mooc palečky ať už je malá brzy na světě :dizzy_face:
13. pro 2010 ve 14:02  • Odpověz
@mercedesse
@eliska_v moc děkuji za palečky, budu podle mě hodně potřebovat!!
13. pro 2010 v 15:35  • Odpověz
@lillyzelvicka : Malej je nádherný a taky jsme dávali rukavičky, aby se neškrábal..Teď už mu je nedávám, ale škrábe se furt trdlo naše... :grinning: :sweat_smile:
13. pro 2010 v 15:38  • Odpověz
@faflina budeme na vás myslet a držet palce!!!! :wink:
13. pro 2010 v 15:52  • Odpověz
autor
Tak jsem přidala nový fotečky Mišáčka, tak mrkněte, kdo chcete. :wink:
Eli díky za komentíky. :slight_smile:
13. pro 2010 v 17:53  • Odpověz
@faflina držím palce na zítřek. 'U nás teda při přenášení nevyvolávají, pokud byl předchozí porod sekcí - to je automatická indikace pro další sekci. Prý by děloha nemusela ten nápor po oxytocinu vydržet.
13. pro 2010 v 18:07  • Odpověz
@faflina držím palce :wink:
14. pro 2010 v 10:32  • Odpověz
@faflina tak doufam, ze touhle dobou uz je mala na svete, hodne stesti a at je to kratky :wink:
14. pro 2010 ve 12:28  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.