• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Těhulky ze snažilek od prosince 2009 po potratu

(Zamčená)
19. května 2011 
ahoj holky, tak dneska jsme byli s nasi malou na prvni kontrole u doktorky a nase cacorka uz prekrocila svoji porodni vahu a vyristla o pul centimetru :slight_smile: :dizzy_face: jinak je mala zdrava a pani doktorce se moc libila :slight_smile: holt, oni vedi, jak zapusobit na matky :sunglasses: zitra jdme na kycle, tak i ty doufam dopadnou dobre. Mala dost dobre reaguje na cizi lidi, vubec neplace. Ale to pocasi je strasny. Rano jsme museli jet autem, protoze bylo venku minus 11 stupnu a to jsme nechteli jet s kocarkem. Ale zitra uz budeme muset, ja v tomhle sajrajtu nechci jezdit autrem. A jak je to u vas?
Jo a taky jsem zakrikla ty uzasny noci. Z nedele na pondeli doslova kricela od 19:00 do pul treti, sila, jeste, ze si manzel vzal dovolenou a tak jsme se stridali. Do postylky to vubec neslo, tak jsme ji chovali a spali v sede na gauci. Na dnesek uz to bylo lepsi, ale taky nic moc. Dr. nam rekla, ze to proste musime vydrzet. Jenze me to trha srdce, kdyz ji vidim, jak z toho place uplne brunatni a nejde ji pomoc. Vecerni ritualy mame, ale musime ji nejak otocit ten denni a nocni rezim. ach jo, to budou jeste boje :confounded:
14. pro 2010 ve 12:35  • Odpověz
faf psala na facebook že dneska s ní nic nedělají a zítra jdou na císaře
14. pro 2010 ve 12:54  • Odpověz
@nadja73 to Andrejka krásně prospívá :slight_smile: jejda, noci už teda nejsou zrovna labůžo. Zkus jí napevno zavinout, včetně ručiček. Udělat z ní takovou housku, to by jí mohlo uklidnit.
@lillyzelvicka já jsem si myslela, že jí nebudou vyvolávat - je to hodně riskantní a co jsem četla, tak se to po předchozím císaři dělat nesmí.
14. pro 2010 ve 13:06  • Odpověz
@lendaw tohle jsem přetáhla z facebooku psala to Faf:Takže dneska se nic nekoná. Zůstávám v porodnici a zítra mě budou dělat císař. To mohli říct hned a né čekat
14. pro 2010 ve 13:51  • Odpověz
autor
Ahojky holky, tak budu faf na zítra držet palečky. Jinak my byli na kontrole a máme 3750g, při propuštění z porodky jsme měli 3440g, takže pěkně rosteme. Ale s tou naší délkou je to nějaký divný. Při porodu nám řekli, že má 56cm a sestřička dneska naměřila 52, což je ale divný, když se mi do velikosti 56 už skoro nevejde. Tak nevím, kde je chyba, ale to je jedno, hlavně že přibral.
14. pro 2010 ve 14:44  • Odpověz
@mercedesse přesně jak píšeš, hlavně že přibírá :wink: Za necelé 2 týdny 300g, to je super nárůst. Mělo by to být 100-200g týdně. Jestli přikrmuješ, tak bych klidně zkusila ubrat na dokrmech, aby se Mišák snažil vytáhnout víc z prsa.
14. pro 2010 v 17:36  • Odpověz
Ahojky holky.
Tak my dneska furt někde lítali a malinký to celé prospal...Akorát jsme jendnou nakrmili a pak zase spinkal dál..teď udělám mlíčko a půjde se papat :slight_smile:
@mercedesse : to přibral krásně :dizzy_face: :dizzy_face:

jinak jestli jste ještě někdo na FB, tak tam jsem taky Eliška Vančová :dizzy_face:
14. pro 2010 v 17:39  • Odpověz
autor
@lendaw Já už moc nedokrmuju, za týden jsem dávala Nutrilon asi 2x. A to je to vždycky jen proto, že pláče moc brzo po kojení, tak aby se dorazil a usnul. Teď už mám zase pro změnu mlíka až dost, jenže prcek je lenoch. Pokaždý usne a pak má brzo hlad. Teď jsem ale krmila asi po 4 hodninách. Odpoledne usnul a nedal se probrat, tak zblajznul 80 a samozřejmě si maličko ublinknul, protože to bylo na něj moc. Doufám, že bude spát v noci, když prospal celej den. :sweat_smile:
14. pro 2010 v 18:50  • Odpověz
@mercedesse tak to je super, že už je MM dost :slight_smile: Tak kdyžtak odstříkávej a zamražuj, dokud máš přebytek. Jakmile se to ustálí podle odběru, tak už bude odtříkávání náročnější.
14. pro 2010 v 18:53  • Odpověz
@mercedesse tak to je super, že máš hodně mlíčka...to my jsme už na UM
14. pro 2010 v 18:54  • Odpověz
ahoj holky,tak taky máme po první poradně u dětské...a taky jsme dopadli výborně..malá má 3570g (při porodu 3160g) a vyrostla prý o 2 cm...to je trochu divné...ale to je jedno,hlavní je ta váha. :dizzy_face:
Dostala jsem Lefax,je to nějaký lék na vstřebávání plynů,bolení bříška a tak,měla by být po tom v noci klidnější,tak uvidíme :confused: a pak ještě kapičky Vigantol-proti křivici.
Tak Faf takhle natahují...no tak to musí holky ještě do zítřka vydržet! :wink: Faf je vlastně poslední...a máme odrozeno! :dizzy_face:
14. pro 2010 v 19:42  • Odpověz
@nadja73 ááá,tak to noční bdění přišlo i k vám...no,nic moc,že? Já si každý večer říkám..ať už je ráno! :pensive: Přes den máme andílka a v noci je to netopýr! :sweat_smile:
14. pro 2010 v 19:45  • Odpověz
@marlin3 vigantol máme taky, od 3 měsíců máme kapat 2 kapky denně. Potom máme ještě Kanavit, proti vnitřnímu krvácení u malých miminek - do konce 6n jsme měly brát 1 kaptku týdně, od 6n do 6m kapku měsíčně.Na ten Lefax jsme měla leták, tak pak dej vědět jestli zabírá, protože já už vyzkoušela všechno a pořád má Bety bolení bříška a prdíky :unamused:
14. pro 2010 v 19:50  • Odpověz
@lendaw ten Lefax si mám 2xdenně stříknout na prso před kojením..tak jsem to zkusila,ale nějak to rychle steklo než jsem si Evičku přiložila,tak jsem jí to stříkla přímo do pusinky...to jsi měla vidět ten výraz,bobek malý! :sweat_smile: :confused: :zipper_mouth: má to mít banánovou příchuť...takže první chuť,kterou zkusila..kromě mlíčka. :wink:
14. pro 2010 ve 20:04  • Odpověz
@lendaw nam nejde ji zabalit do vanocky vcetne rucicek, porad je ma u hlavicky, nesnese uplne zabaleni. takze ji aspon pevne zabalim od hrudnicku dolu. dneska to v noci celkem slo. ma to chudinka jeste rozhazeny, no musime to vydrzet, neda se nic delat :wink: fakt je, ze uz 2 dny jsme nic neodstrikala na zasobu do mrazaku, protoze mi myslim vsechno mliko mala odsaje. beru to jen podle toho, ze po kojeni mam mekke prso.
@mercedesse nam vcera sestra taky namerila 51 cm a kdyz jsme ji rekli, ze pri porodu mela 52 cm, tak ji jeste jednou poradne natahla a nakonec z toho bylo 52,5 cm. u nas to bylo tim, ze Andrejka mela nakrivo hlavicku, ale u vas bude mit sestra blbej metr :grinning: :sunglasses: 4 centaky jsou dost, uvidite priste.
@eliska_v ty maleho uz prikrmujes? uz nemas svoje mliko?
@marlin3 my taky vcera dostali Vigantol, ale tady enni, musime ho shanet po lekarnach. taky vam rekli, ze se musi brat jednu kapku az do jednoho roku? a to ste teda sikulky, takhle krasne pribrat :slight_smile: s tim spanim to mame ted ruzne, nekdy je noc ok, jen nakojim a pockam od 15 minut do hodky, az tvrde vytuhne, nebo to mame s krikem, ale to je nastesti jen do pulnoci, kdy ji ma manzel a ja si muzu jit lehnout.
15. pro 2010 v 11:22  • Odpověz
autor
@nadja73 vigantol máme dávat 2 kapky denně a taky až do jednoho roku. Dostala jsem ho přímo od doktora. S tím měřením je to záhada, ale podle toho oblečení se fakt sekla sestra včera a v porodce to trefili. Mě připadalo, že ho málo natáhla. On když ho chce člověk nějak naštelovat, tak se hrozně pere, úplně celej ztuhne.
15. pro 2010 ve 12:22  • Odpověz
@nadja73 V září nebyl Vigantol vůbec, stáhĺi ho z trhu kvůli nějaké vadě na kapátkách. Musela jsem koupit alternativní kapky. Za 14 dní už ho zase prodávali.
15. pro 2010 ve 12:30  • Odpověz
Nestíhám jen nakukuju a dávám info z facebooku o Faf:slight_smile:
Porodila dnes v 13:45 holčičku jménem Nelinka. Váží 3390g a měří 50cm
15. pro 2010 v 17:38  • Odpověz
Jeee :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
moc Faf gratuluju k Nelince :slight_smile:
tak už jste holky kompletní :wink:
15. pro 2010 v 19:04  • Odpověz
Faf,gratulujeme!!! Tak jsme pak zvědavé na vaše zážitky... :confused: :dizzy_face:
Taky jsme kvůli těch kapiček lítali po célé Bolelslavi...ale nakonec.. :wink:
15. pro 2010 v 19:15  • Odpověz
@faflina moc gratuluju k Nelince, tesim se na fotky. A btw. na to, ze jsi mela 2x tak vetsi bricho nez ja, tak je Nelca o 2 cm mensi a jen o 140 g tezsi. :wink: a pak, ze velikost bricha neco napovi :sunglasses: :grinning: :slight_smile:
15. pro 2010 v 19:31  • Odpověz
autor
gratulka k Nelince, tak už jsme všechny maminy, to je fakt neuvěřitelný :wink: :slight_smile:
15. pro 2010 ve 20:33  • Odpověz
Ahojky holky.
Tak na dnešní kontrole u dr. jsme dopadli výborně! Vážíme 6410 g a měříme 63cm :dizzy_face: :dizzy_face:
15. pro 2010 ve 21:05  • Odpověz
Dobré ráno,
moc gratuluji Faf k holčičce,tak už jste holky komplet :slight_smile:
16. pro 2010 v 07:56  • Odpověz
Ahoj holky,
Faf, gratulace k Nelince.
@jindruna no, teď už jsme tady jenom my, a to si ještě počkáme :wink:
16. pro 2010 v 10:03  • Odpověz
faf moc moooooc gratuluju k princezně.Ať jste holky v pořádku a brzy doma :grinning:
16. pro 2010 v 10:25  • Odpověz
@valentynkaa07 uteče to jako voda a budou z nás taky maminy. :wink: Strašně to utíká.
16. pro 2010 v 10:36  • Odpověz
@eliska_v teda, Daliborek uz je peknej macek :slight_smile: :wink:
my jsme byly vcera na kontrole kyclich a musime davat siroke baleni :unamused: male se to ze zacatku moc nelibilo, ale snad uz si zvykla. mate nekdo taky tenhle problem? asi to neni nic zasadniho, ale nepocitala jsme s tim :frowning2: na predporodnim kurzu i v porodnici nam rikali, ze se siroke baleni hned nedava, ale kdyby jsme preventivne zacali davat hned, mozna uz by mela ty jadyrka hotove.
holky, taky vam kolisala vyroba mlika? ja jeste minuly tyden mohla kojit celou Prahu, ale uz dva dny mi prijde, ze ma mala brzo hlad a to se mi po tech dvou hodinach, co se vzbudi a place jeste nestihne udelat tolik mlika, aby byla syta. pokud se to nezlepsi, tak budeme muset aspon jednou denne prikrmovat :unamused:
16. pro 2010 ve 12:20  • Odpověz
@nadja73 ahoj Nadi, já jsem měla u Kristýnky s kyčlemi taky tento problém, dávala jsem široké balení a na další kontrole, nevím přesně po jaké době už to bylo ok, já jsem si dvě naširoko složené plenky zašila do igelitu a dávala jsem jí to k plenkám, tolik se to neschmoustalo, ale to víš, už je to 15 let, bylo mi dvacet, tak jsem to brala jako Zlepšovák :slight_smile: ale ted se mi to jeví dost divně :stuck_out_tongue_closed_eyes:
16. pro 2010 ve 12:29  • Odpověz
@nadja73 taky máme od 3. týdne nařízené široké balení. Co máte zs nález? Bety měla na obou kyčlích IIa+ a po šestinedělí už mám na jedné Ib a na druhá IIa. Takže tále široké balení a příští týden jdeme ny kontrolu. Mrkni sem http://www.latkovky.cz/blog/10/10/vysetreni-kycli-kojencu---cislovani-nalezu/ . Pokud máte jen široké balení, tak to nebude nic vážnýho :wink: Látkuješ? Já dávám na široký balení jen jednu extra čtvercovou plenu na osminy a přes to vlňáčky a to jí drží nožičky hezky od sebe. Ale zas 100% důsledná nejsem, na noc dávám papírovku a přes den třídám různé druhy látkovek a když má na sobě AIO tak ty jsou úzký.
No a s tou laktací -to mám taky tak. Ono se to časem upraví. Je možný, že má Andrejka růstový spurtík, tak toho vyžaduje víc. Stačí jen důsledně každé 2hod přikládat. Mlíko se za 2 hodiny stihne udělat, neboj :wink: Určitě bych ještě nepřikrmovala, to až kdyby Andrejka přibrala za týden míň jak 100g.

@valentynkaa07 tak zlepšovák to byl asi dobrej, jen bych se bále, aby se v tom nezapařovala prdelka. :sweat_smile:
16. pro 2010 ve 12:44  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.