• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Těhulky ze snažilek od prosince 2009 po potratu

(Zamčená)
19. května 2011 
@lillyzelvicka . To já mám taky ...Břicho mám taky povyslé... akorát jsem začala cvičit a přišla mrcha (ale šílená :pensive: ), takže cvičení na týden odloženo a teď zase začínám, tak uvidíme :slight_smile:
18. pro 2010 v 11:53  • Odpověz
@marlin3 Já jsem taky 7 kg pod netěhu váhou. v těhu jsem přibrala 16. 13 zůstalo v porodce. Ještě 4 děti a budu modelka :grinning: :grinning: :grinning:

@lillyzelvicka tak břicho mi taky visí :unamused: Ale zatím to nějak neřeším :sweat_smile: Na cvičení doma jsem nikdy nebyla, spíš kolo, tenis, hory....a to teď nejde. Ani procházky nepřipadají v úvahu, protože v těch závějích se s kočárem nikam nedostanu - máme tu tak půl metru sněhu. Koupila jsem Manducu(erg.nosítko), ale Beta v něm ještě moc dlouho nevydrží. A ani nemám tak širokou bundu, abych to všechno zapla :sweat_smile:
18. pro 2010 ve 12:53  • Odpověz
Ahojky holky.
Tak dnešní noc úplně dokonalá..ani jsme to s manželem nečekali!! Malej usnul ve 20:30 hod a probudil se v 6 ráno :dizzy_face: :dizzy_face: Nádherná a klidná noc a teď ještě chrupká!!! :dizzy_face: :dizzy_face:
20. pro 2010 v 07:31  • Odpověz
@eliska_v no závidím....my jsme byli vzhůru od půl jedenácté do tří :unamused: ,ale pak alespoň zabrala do osmi. :pensive:
20. pro 2010 v 11:39  • Odpověz
@eliska_v to je super interval :slight_smile: Nám už se to taky začíná prodlužovat. Dřív spala od 20 tak do 1, pak kojo a pak do 5. Teď už pár nocí za sebou od 20 do 2-2:30 a po koju zase až do 6-6:30 :slight_smile:
20. pro 2010 v 11:42  • Odpověz
@lendaw já chci taky!!!!! :confused:
20. pro 2010 v 11:46  • Odpověz
dneska nebo zítra by mi měl přijít tento košík,vyhrála jsem ho na aukru.. :dizzy_face:
20. pro 2010 v 11:50  • Odpověz
se na něj moc těším.. :dizzy_face:
20. pro 2010 v 11:51  • Odpověz
@marlin3 Super košík :slight_smile: To budeš moct Evičku vozit s sebou po bytě :slight_smile:
S tím spaním...asi jsem měla štěstí, páč Bety takhle spala od začátku a vůbec neměla problém s usínáním. V osm večer jsem jí dala po koju do postýlky a za chvilku byla tuhá. V tom mi teď 10 dní stávkovala, asi reakce na očkování či co. Ale zase mi třeba vůbec nespí přes den. A nevím, jestli jí nelezou zoubky, protože děsně slintá, chvílema vypadá, jak kdyby měla vzteklinu :grinning: Hlodá si ruce a furt pobrekává. Možná pořád reakce na to očko, nevím. Takže před den vůbec nic neudělám. Chce furt chovat, ale zásadně jen za chůze. Jakmile se zastavím, tak už zase nadává :unamused:
20. pro 2010 v 11:57  • Odpověz
@lendaw u nás to přes den jde i když poslení asi tři dny už nespí ty svoje tříhodinovky (jo,jenom při nakupování) ale jen tak cca hoďku až hodinku a půl. Doufám,že s tím košem budu moct víc pracovat...si ji přisunu k počítači a doufám,že bude spokojená. Já už se tak těším za našima na Moravu! Akorát ta cesta,no, na ni se teda vůbec netěším..si jako představ,jo..máme VW Tourana a do něj musíme naskládat: 3 psy (2 malé 1 něm.ovčáka-ten zabere celý kufr) pak kočku v přenosce, kočár,my dva, tašky s oblečením,cukroví a vánoční dárky! A to malá pojede v korbě z kočárku,takže zabere skoro celé zadní sedačky. :sweat_smile: :confused:
20. pro 2010 ve 12:07  • Odpověz
@marlin3 to pojedete jak kočovníci :grinning: POvezete malou v korbě? Já za začátku taky 2x takhle vezla, ale pak mi došlo, že tam vlastně není uvnitř nijak jištěná, takže při nárazu by mohla z korby vylítnout. KOrba se sie dá připnout pásama, má na to úchyty, ale uvnitř už žádné popruhy nemám, abych jí tam uchytila :unamused: :unamused: Takže kočár vozím v kufru (tam vy budete mít hafana :slight_smile: ) a bety mám v autosedačce.
Tý jo, 3 hodinový intervaly přes den, to je nádhera. To bych toho stihla. Takhle sedím jen na guači, malou u prsa, nebo na ruce, nebo stojím u přebalováku a šaškuju tam s ní. To je totiž její nejoblíbenější místo. Učím jí být v Manduce, abych mohla i něco udělat doma, ale zatím tam moc dlouho nevydrží. Když jdu věšet prádlo, tak jí beru s sebou v lehátku. Když žehlím, žehlím před přebalovákem, aby na mě mohla koukat a "povídat" si se mnou :grinning:
20. pro 2010 ve 12:30  • Odpověz
@lendaw máme v korbičce bez.pasy i mantinel kolem hlavy,takže je to bezpečné a hlavně mi příjde,že je na autosedačku malinká,že je tam tak divně zapadlá a ta 4hodinová cesta...alespoň bude v leže an ještě k tomu máme polohovatelnou korbu,takže bude ještě ve sklonu. Teď jsem si do obyváku přitáhla kočárek a jezdím tady s ní. Martin je v práci a brzy by mě bolely ruce..tak se jí to líbí v kočárku,tak jsem zvědavá jak dlouho :confused:
Jinak mám taky pocit,že furt sedím na gauči a nic víc. :wink:
20. pro 2010 ve 13:16  • Odpověz
@marlin3 no tak to je paráda, že jsou v korbě pásy. To já tam mám jen novorozeneckou vložku. A mám jí i v autosedačce. Tu mám polohovatelnou, takže z ní má Bety spíš takový lehátko a vypadá tam spokojeně. Ale je pravda, že dýl jak 45 minut jsem s ní ještě nejela. Dokonce už jsem vyndala i novorozeneckou vložku, protože mi přišlo, že už tam má málo místa. Z kočáru letěla už dávno - ale na kočár jsem si tu stěžovala už hodněkrát - no ...ale darovanému koni na zuby nekoukej :sweat_smile:
20. pro 2010 ve 13:23  • Odpověz
@lendaw jsme ty pásy sháněli horko-těžko...nikde nebyly..ale pak se zadařilo! :wink:
A s tou autosedačkou...se mi nějak ta naše (Cam Cortina) nezdá,ale asi to je fakt jenom tím,že je do ní zatím Evička moc malinká...uvidíme až bude Evička větší.
Vím,že jsi to tu psala několikrát,ale co že máte za kočárek? Jestli si vzpomínám,tak nějaký z těch lepších ne? :confused:
20. pro 2010 ve 13:28  • Odpověz
@marlin3 máme Casualplay. Zdědili jsme ho po synovci.ˇJe to trojkombinace. Třeba zrovna ta autosedačka je super. Má 3 polohy, je hodně bytelná a pohodlná. Ale kočár prostě nesplňuje mé požadavky. Je to moderní kočár do města s pidi korbou, ale já potřebuju kočár do terénu, do kterýho se mi bude vejít dítě ve fusaku celou zimu.
20. pro 2010 ve 14:34  • Odpověz
Nikde nikdo... :confused: :frowning2:
21. pro 2010 ve 20:38  • Odpověz
Ahojte Holky Strašně děkuji za gratulace, a taky lilizelvicce za předávání info. Totiž na mobilu mi šel jen FB a kůň sice šel ale nešlo se mi přihlásit :angry:
Jinak holky porod šílenej. sice jsem byla na císaře a měla jsem epidurál, ale kdybych rodila ještě někdy tak bych se nechala uspat celá.
popis porodu, v úterý v 5 hodin odpoledne mi dali klistýr a začala mi odtékat hl. zátka a začala jsem mít kontrakce některé byly v klidu, ale některé mě nenechali sedět a musela jsem dost vydýchávat, bylo to nepříjemné, ve 22:00 mi matočili monitor kontrakce skákali i na 130 naopak některé jen 70 normální stav byl v rozmezí 18-20 tak nějak. Dokror mě hlavně upozornil, že kdyby odtekla voda, tak půjdu hned na císaře, kdykoliv v noci, takže mi vlastně nedali celou dobu najíst a to jsem přijel v úterý na 8 ráno. Měla jsem šílený hlad, ale řekla jsem si ráno se jde na to tak to snad vydržím. Ráno ale přišel šok, půjdu asi až poslední :angry: myslela jsem že umřu. Na pokoji se mnou byla paní co čekela dvojky a tak ta šla teda ve středu ráno jako první. Pořád za mnou chodila doktorka a ptala se mě na stav, já že už to nevydržím, ale nic jinýhio mi nezbývá. No přišla v 11 hodin že mají akutní případ tak na hodinu a pak je půl hod na oběd. Sem si říkal že když vydržím hladovět já, že mohli taky. No nic, kolem jedné mě chtěli poslat na monitor, ale v tom přišla doktorka, že jdeme na věc, na sále příjemní lidé docela sranda s p. doktorem a s p. doktorkou, smích byl slyšet určitě po celém špitále, píchli epidurál, napíchli kapačku a šlo se na věc. Nebylo to vůbec příjemné, uprostřed zákroku jsem myslela že se pobliju, tak mi něco píchli a pak bylo dobře, anestezioložka mi stála u hlavy a v momentě řelka už vidím hlavičku, pak že ouško- pak mi škubali s břichem že jsem nadskakovala snad dva metry na stole, a malá byla venku, slyšela jsem jak pláče ale taky že má asi plno plodovky v sobě, protože ten pláč teda nebyl nic moc, řekli jen že je to holčička, bulela jsem jak želva dojetím a čekala než mi ji ukážou, mezi tím mě spravovali nějaké cisty na močáku a jakési přirostlé blány nebo co, prostě že to dají trochu do pořádku a že jestli mám slepé střevo, tak jsem už teda doktorovi řekla, že ať nesledu je moje střevo, ale ať už konečně zašívá, tak a zase smích po celém špitále. Za chvilinku na to mi donesli malou byla jí vidět jen hlavička a snažila se otevřít očka byla sasi oslněná jak se tam svítí, hladila jsem jí po tváři a znovu jsem plakala štěstím a i teď mě tečou slzy (hormony v čoudu). Pak sem se jem modlila, ať mě zašijou, trvalo to strašně dlouho snad další hodinu nebo co. pak převoz na JIP, ležela jsem na zádech a trpěla jsem bolestí do jizvy poloha na zádech byla dost nepohodlná a tak jsem byla připojená na FB a ještě jsem rozesílala povinně SMS o narození.

Dnes v 15.12. v 13:45 hod. k Vám letí zpráva, že nás navštívila vrána. nechala nám v uzlíčku, krásnou zdravou holčičku: jmenuje se Nelinka měří 50 cm a váží 3390g. Faflina
asi v 18 hodin mi malou donesli na první kojení, malá byla šikulka hned se přisála a papala, v tom přišel i mnžel a tak jsme brečeli oba dva, nádherný pocit, ale chyběl mi Honzík. Pak asi ve 21 hod další kojo a malá o5 šikovně sála. ve 4 ráno mě stěhovali na pokoj kde už byla i má sousedka s dvojčátky, bě jsme byli vzhůru a měli strašný hlad, sestřička mám donesla v 5 ráno jídlo umyla nás na posteli. pak asi kolem 9 jsem šla do sprchy a pak už mi dali malo na celý den, pěkně kojím akorád se hrozně špatně hojí jizva, ale snad to bude brzo dobré.
22. pro 2010 v 08:32  • Odpověz
@faflina no příběh teda pěkný :confused: ...a mimichodem já jsem se při císaři trošku poblinkala...varovali mě,že to příjde,když začnou malou vyndávat z břicha,že jak se ty orgány posunou zpátky na své místo,tak to žaludek nejspíš nezvládne...a bylo to tak. Ale to k tomu prostě patří. A máš pravdu,že to tahání (vyndávání miminka) je takové tahavé,škubavé...ale je to zlaté oproti kontrakcím,které jsem si vyžírala cca 15 hodin před tím. Takže mi to vůbec nevadilo a klidně bych do toho šla takhle znovu. :wink:
22. pro 2010 ve 12:43  • Odpověz
@faflina jeste jednou moc gratuluju. taky jsi to mela peprny, ale hlavne, ze jste obe holky v poradku. a doufam, ze nam ji brzy ukazes :slight_smile:
jak to tak tady ctu, tak muj 9-ti hodinovy porod (vcetne hodinoveho cekani na vypuzeni placenty) byl z tech lepsich.
jinak nase mala je po dnesni kontrole, tydenni prirustek vahy 130g, coz je super a vyrostla nam od porodu o 1 cm :slight_smile: :dizzy_face:
dneska jsem mela luxusni noc. nakrmila jsem v 22:00, sla si lehnout, pak krmeni v 1:00, sla jsem si lehnout - muj zlaty manzel ji uspaval a nakonec se mala probudila v pul seste.....uzasne, co? :slight_smile: asi bych byla naivni, kdybych to takhle chtela kazdou noc, ale zaplat panbuh za takovouhle, aspon obcas. Mozna to taky bylo tim, ze jsme ji pred tim kojenim v 1 v noci kapicky proti prdikum a tak mela klidne spani. Mozna jo, mozna ne. Dneska zkusime znovu a uvidime :wink:
22. pro 2010 v 15:02  • Odpověz
autor
Ahojky holky tak jsme po kontrole. Vše je ok a přírůstek máme 250g za týden. Už máme rovný 4 kg. S měřením délky je to nějak divný. Minule měl 52 a teď najednou 55. To by asi rostl opravdu moc rychle. :sweat_smile: No z porodky jsme měli 56, tak už se nám aspoň nesráží :grinning:
22. pro 2010 v 15:28  • Odpověz
@mercedesse krásně prospíváte, jen tak dál :slight_smile: Bety měla 4kg v 6 týdnech:slight_smile: Teď má 5.
@nadja73 třeba už se to spaní takhle ustálí :wink: a 130g za týden je super :slight_smile: To na žádný přikrmování neni :wink:
@marlin3 taky jsem si po sekci blinknula, když mě převáželi na JIP a na chodbě jsem se probrala a manžel mi tam oznamoval, že máme krásnou holčičku, která má vlasy a oči po mě. Já se usmála a vrhla jsem :grinning:
@faflina vítej zpátky :slight_smile: POrod teda maso :unamused: Ale už je to za námi všemi a teď už se z těch našich prďolek můžeme jen radovat :dizzy_face:

My dneska byly na KO kyčliček, tak už máme všechno v naprostém pořádku, na obou nožkách nález Ia, takže už nemusíme dávat široké balení. Další KO až v 6 měsících, zkontrolovat, jestli už se vyvinula jadýrka.
Včera jsme měly jít na očko proti pneumokokovi, ale nakonec jsem se rozhodla, že Bety očkovat nenechám. Ještě byla rozhozená z očka před 14 dny (1. dávka Hexy) a nebudu do ní rvát další vakcíny. Doktorka mě teda docela sjela, ale je to snad moje věc, ne?
22. pro 2010 v 16:19  • Odpověz
@lendaw jak jsme dneska byli na kontrole, tak nas taky informovali ohledne ockovani. Nejdriv na rotaviry a pak na pneumokoka. Rozhodli jsme se, ze dame Andrejku ockovat jen na pneumokoka13. Snad ty ockovani bude nase cacorka dobre snaset. takze vy ste meli siroke baleni na kyclicky cele 3 mesice? nasi male se v tom moc nelibi, chudinak, je to pro ni utrpeni :frowning2:
Jeste nas dr. upozornila, ze az si budeme nechat pichat ouska na nausnicky, ze se mame ujistit, ze to nepichaji jehlou, ale nastreluji. Mate s tim uz nekdo zkusenosti? Andrejka dostala od babicky nausnicky z bileho zlata, tak ty budou v poho, jen, aby ta dirka ji nehnisala (to se pry deje u der, ktere se delaji jehlou).
Jo, taky jsme se ptali prave na to prikrmovani a kdyz tak si mame koupit Nutrilon complete, ale bohuzel ho nemeli u nas v lekarne. Budu ale doufat, ze ji zatim bude stacit mliko ode me.
22. pro 2010 v 18:30  • Odpověz
@nadja73 jj, měly jsme široké balení celou dobu až do dneška, ale prakticky to znamenalo, že jsem do novoskladu dala jednu čtvercovku navíc. Bětušku to nijak neobtěžovalo, měla v tom takovej hezkej mravenčí zadeček.
ad očkování - rotaviry jsem zamítla hned, nad pneimokokem jsem přemýšlela, a rozhodla se, že ne
ad naušničky - oni už teď většinou všude nastřelují. My jsme ještě nenechávali píchnout. Asi to necháme až bude větší. Mám tu naušničky ještě po mě :slight_smile:
ad příkrmy - jestli chceš mít domy jen něco pro sichr, tak v lékárně prodávají i pidi baleníčka. My měli Nutrilon 1, stále ho máme v lednici, snad ho už nebudeme potřebovat
22. pro 2010 ve 20:32  • Odpověz
Holky přeji krásné pohodové vánoce a do nového roku samé štěstí, zdraví, lásku a vám maminkám hodná miminka :slight_smile:
23. pro 2010 v 16:01  • Odpověz
Ahojky...
Jen vám všem chci popřát pohádkové vánoce a krásný, šťastný, pohodový a hlavně dvoučárkový rok 2011(p. Kludská prý předpovídá super plodný rok, tak to by bylo aby nebylo :wink:)
Mějte se tu krásně, prskám, prskám, prskám a moc moc moc držím všem všechny palečky
Jo a gratuluju a držím všecičko novejm těhulkám :wink:
23. pro 2010 v 19:26  • Odpověz
Jejda, až teď koukám, že jsem vlezla k těhulkám místo ke snažilkám :sweat_smile: :grinning:
Tak aspoň gratuluju k miminkům a místo // přeju zdravé a spokojené dětičky...
23. pro 2010 v 19:31  • Odpověz
autor
Taky všem přejeme s Míšou krásný a šťastný Vánoce, užijte si to a v příštím roce všechno nej nej nej, snažilkám krásný těhu bříško, maminkám ať miminka krásně rostou a jsou zdravá a těhulkám pohodový těhulení bez problémů. :wink:
23. pro 2010 ve 22:47  • Odpověz
Krásné Vánoce :dizzy_face:
24. pro 2010 v 07:52  • Odpověz
holky krásné a klidné vánoce :wink:

Malý mi včera řádil jako čert už jsem nevěděla co s ním :frowning2: Ale v noci byl zlatý
24. pro 2010 v 09:51  • Odpověz
Ahoj holky, strašně všem přeji krásné vánoce.
U nás doma moc hezké nebudou, ale budeme se snažit si je max užít, malej včera chytl horečky ke 40°C byl to záhul, měla jsem o něho strach a do toho jsem musela i já do nemocnice s mojí jizvou po císaři začala hnisat, nic pěkného to není, do budoucna mi p. doktor nabízí plastiku té jizvy. malej musel k doktorce vzala moč ta byla neg. CRP 25 což je prý dobrý. Poslechla ho a taky ok, nic méně se večer všechno rozjelo znova na 40°C malej nechodil a jen ležel a plakal (blouznil) dostal 3x sprchu. pak jsme byli bezmocní a volali na pohotovost, tam nám p. doktor poradil, že ty sprchy máme dávat co 10 minut , že nic jinýho se dělat nedá, kolem 2 ráno měl furt teploty ale už jen 38°C a ráno už jen zvýšené, před polednem to zase začalo stoupat, malá je hodná ale taky pobrečí a malej k ní nesmí aby něco nechytla, tak prostě jsem si vánoce teda nepředstavovala, ani vánoční foto nebude s takovu, když je Honzík nahromadě. a to jsem byla šťastná jak si vánoce užijeme a ono prd.
24. pro 2010 ve 12:25  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.