• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Těhulky ze snažilek od prosince 2009 po potratu

(Zamčená)
19. května 2011 
Ahojky holky.
Tak včerejší večer prostě nádhera!!! Kdyžtak fotečky mám v albíku :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
krásný den :dizzy_face:
25. pro 2010 ve 12:20  • Odpověz
Ahojte holky,Malej je mnohem lepší, na vánoce měl teploty 38,5 ale měl aspoň náladu, jako by nic, takže dobrý akorád nesmí k Nelince. Včera teploty nepřesáhly 38 a dneska ještě žádnou teplotu meměl.
Nelinka je hladová, tak jí musím dokrmovat nutrilonem, já si odstříkávám mlíko, odstříkám tak 60ml z obou prs, a tak je to málo, takže buď jí dám MM nebo UM. Taky když se moc nají tak mě už 2x slušně ohodila. Kolik jí vaše malé mimča? Myslela jsem že kolem 90ml, ale nevím kolik toho je. A abych mohla kojit dál tak jí to UM dávám stříkačkou ať si nezvykne na flašku.
moje jizva je klidnější, ale je rozjetá a plastika bude asi nutná.
V pondělí budu teprv volat dětské doktorce, a taky PA kůli tomu kojení jestli by se to nedalo ještě nejak zachránit. Ve čt jdu na KO s jizvou, no prostě od začátku do konce furt něco musím vyřizovat, jo a ještě na pracák se odhlasit a na socku podat žádosti a taky vyplnit žádosti na pojišťovnu, no je toho docela dost na vyřízení. Taky chci zajít do DM a přihlásit se s Nelinkou do programu na slevové kuponky.
26. pro 2010 ve 12:38  • Odpověz
autor
@faflina hele mě v tý době jedl tak 40mm, tak mi to připadá trochu moc. Krmila jsem teda po dvou hodinách.
27. pro 2010 ve 12:57  • Odpověz
@faflina 90 je strašně moc na takhle malý miminko. Celkem má sníst za den šestinu svý váhy. My jsme až do konce šestinedělí měli dávat 50-60ML á krmení. Takže pokud odstříkáš 60 tak zo bohatě stačí. Navíc, mimi se vysosne o dost víc,než kolik odsaješ. Heled, mě se mlíko pustilo až po šestinedělí, takže nezoufej. do tý doby jsem musela dokrmovat - já dávala teda lžičkou, taky jsem se bála, aby si nezvykla na lahev. Hlavně hodně přikládej k prsu, i když z něj nic neteče. Pravidelně každé 2 hodiny kojit, klidně z obou prsou, potom ještě zkusit odstříkat a mlíko se určitě spustí :wink: Já brala i homeo na zvýšení laktace, třeba by taky zabralo. Po tom cíšaří je to s tím kojením fakt na hovno :unamused:
Do DM Babyprogarmu se můžeš přihlásit i na netu :wink:
27. pro 2010 ve 13:48  • Odpověz
Ahoj holky, jdu se na vás podívat a dočíst.... :wink: Tak sváteční dny máme za sebou... i když máme před sebou ještě Silvestr...si dáme do nosu,že? :wink: U nás proběhly vánoce v klidu a byly moc pěkné,takže jsem spokojená. Bylo to pěkné. :dizzy_face:
Tak jsem přemýšlela,že tu už faaakt moc dlouho nebyla Pets...co se s ní děje? Doufám,že jsou OK a že jen neměla čas nám napsat jak se jim daří... :confused:
27. pro 2010 v 17:30  • Odpověz
@lendaw jo piju kojo čaje a homeo beru už od prvního dne porodu, měla jsem je sebou koupený, včera jsem koupila další balení, mlíčko se rozjelo, tak jsem ráda, taky jsem dávala stříkačkou ať si nezvykne na flašku...........
28. pro 2010 ve 12:10  • Odpověz
@faflina tak to je super, že se mlíko rozjelo :slight_smile:
28. pro 2010 ve 12:21  • Odpověz
jo už mi teče i skrz tričko, teda dneska poprvé, takže užiju i vložky do podprdy. a příkrmy jsem dávala asi jen 5x pak už jen kojo a mám mlíko i na mražáku. tak kolem 180ml. jak jsem furd odsávala aby se dělalo mlíko.....
28. pro 2010 ve 12:24  • Odpověz
@faflina já bez vložek nedám ani ránu. Mám spotřebu 2 krabice na týden. A ti kojím co 2 hodiny. Už by se to mohlo ustálit.
Já vždycky ti odsátý dávala do jedný lahvičky a co jsem za ten den odsála to jsem dala večer místo nutrilonu - když jsem ještě musela dokrmovat. Ale v mrazáku se to neztratí, budeš to tam mít pro strýčka Příhodu :wink: A co Nelinka? Všechno OK? Odpočineš si aspoň na chvilku?
28. pro 2010 ve 12:34  • Odpověz
@lendaw Jo Neli mě odpočinout nechá ve 20:00 jí nakojím a vstává až kolen 1:00 a pak v 5:00 něk tak ty odstupy takže super přez den je to horí někdy teda prospí všechno a jindy kňourá, ale Honzík mi dává teď dost zabrat nejdříve ty horečky, a pak že se nudí a neví co by roupama dělal, už aby šel do školky......
Jo a co ty? Bety je šikulka a co manžel? (možná blbý dotaz, ale zajímalo by mě to).
28. pro 2010 ve 13:31  • Odpověz
ahoj holky, tak nase Andrejka dneska udelala rekord. nevim, jestli mam nad tim jasat nebo ne, ale nakojila jsem ji vcera ve 23:00 hodin, pak se hodinkku uspavala a nakonec spala az do 8:00 hodin, pricemz jsme ji uz fakt museli vzbudit. Co si o tom myslite? Prasky na spani ji fakt nedavame :sunglasses: , jen ji dame pred timhle nocnim spanim 10 kapicek sab simplexu.
kdyz jdeme ven, tak v kocarku pak spi kolem 4-5 hodin, jinak spi tak dve hodky mezi kojenima, protoze neumi hned po kojeni usnout. vzdycky ji musime ukolibat v naruci. ma svuj kazdodenni cas, mezi 19:00 az 23:00, kdy vubec nespi a jen breci. jinak je to zlaty miminko.
29. pro 2010 ve 12:56  • Odpověz
autor
@nadja73 Tak to je teda opravdu spáč. Zato u nás. Po třech dnech jsem to nevydržela a dala mu ve 12 hod Nutrilon a od tý doby je klid. I když třeba nespí, tak jen tak kouká a nepláče. Tak nevím, jestli ty naše prdíky nebyl hlad. Třeba má nějakej růstovej spurt a prostě mu to mlíčko nestačí. Tak to co v prsou bylo jsem odstříkala do mrazáku na horší časy. Teda povedlo se mi asi 60ml, ale i tak dobrý. Budu to takhle asi dělat každej den a bude klid, aspoň se trošku vyspí a já něco doma udělám. A když bude jinak dostávat moje mlíko, tak by mu nemělo nic chybět.
29. pro 2010 v 15:15  • Odpověz
@mercedesse a davas mu nejake kapicky na prdiky? nase mala nekdy tak hystericky place, ze by se reklo, ze to jsou prdiky, ale je jen zpruzena, ze by chtela spat a nejde ji to.. s tim nutrilonem bych to taky tak udelala, jednou denne je to ok a Misa i ty se pekne prospite, coz je taky dulezity.
29. pro 2010 v 15:21  • Odpověz
Ahojky:slight_smile:
tak jak to tak čtu tak jste ne tom celkem v pohodě.Já krmím co 1,5-2 hodiny ať je den nebo noc a od té čtvrté ráno kojím co hodinku asi třikrát.Občas mi vydrží spinkat tři hodinky po osmé večer.Ale jinak se napapá kuká a vykládá tak půl až tričttvrtě hodinky pak začne plakat protože se mu chce spinkat ale neumí zabrat když usne tak má max hodinku spánku.Má v sobě asi hodinky nebo co, prostě jakmile jsou to max. dvě hodinky tak už se dožaduje svého mlíčka.V noci se naštěstí napije a usne.
Holky tak hodně zdraví mlíka a hodné zlatíčka :wink:
29. pro 2010 v 18:17  • Odpověz
@lillyzelvicka teda, to si nedovedu vubec prestavit. kdy vubec spis, kdyz porad krmis? bych byla uplne vyrizena. to te teda obdivuju.
29. pro 2010 v 18:21  • Odpověz
autor
@lillyzelvicka tak to je teda opravdu záhul. To neznám. V noci spí 4 hodiny v kuse, pak se nají pak další 4 hodinky a pak si ještě tak na 2 dáchne. Problém máme akorát přes den, protože nic neudělám. I když dneska v pohodě. Po tom nutrilonu spal celý odpoledne. Doufám, že bude spát i v noci.

@nadja73 dávám mu sab simplex, ale moc to nepomáhá. Prostě to musíme vydržet, no. Už máme několik poloh, ve kterejch se mu uleví aspoň na chvilku. Snad ho to do třech měsíců přejde. Kdyby se dalo jít ven, tak v kočárku spinká krásně. Jen co mu dám kombinézku, tak zavře očička a ani nedutá.
29. pro 2010 ve 21:02  • Odpověz
@mercedesse a kdyz teda nemuzete jit ven, davas ho do otevrenyho okna? to je defacto to samy a mne tam mala taky krasne na dlouho usina, i kdyz kocarek je kocarek :slight_smile:
29. pro 2010 ve 21:26  • Odpověz
berunky po dlouhé době nahlížím. Nějak nebyl čas. Koukám, že jste se mi rozrodily tady.-)))Tak gratuluji ka naší vyhrané bitvě a všem miminkům do nového života mnoho štěstí a zdraví.
29. pro 2010 ve 22:23  • Odpověz
Příspěvek byl pozměněn adminem, protože nesplňoval pravidla fóra. Porušoval pravidlo "Fórum není pro firmy".
30. pro 2010 v 01:12 • agenturaberuska
@faflina no.. u nás je to tak, že sice žijeme s manželem v jednom domě, ale tím to tak nějak hasne. Nevídáme se, on jezdí domů až dlouho po tom, co jdu spát a odjíždí brzy ráno, než vstanu. Není doma ani o víkendy. Vím, že to asi nic neřeší, ale tak nějak jsem si už zvykla tu být s Bětuškou sama, vystačíme si. Nenakupuju pro něj jídlo, nevařím mu, nežehlím mu. Maximálně, když si peru svoje prádlo a nemám plnou pračku, tak to doplním jeho věcma. Vánoce jsme sice trávili "společně", tzn. že byl doma a objeli jsme společně návštěvy, ale tím to končí. Jednou týdně zůstává dopoledne doma, aby hlídal Bětušku a já mohla do práce.
@lillyzelvicka co dvě hoďky i v noci, to je fakt záhul. My takhle jedeme přes den, ale večer v osm dávám Bety spinkat a to ty 4 hodinky vydrží. Dřív vydržela i 6 hodin, ale teď po vánocích je nějaká rozežraná :grinning: a už chce jíst dvakrát za noc :grinning: takže kolem půlnoci, ve 3 a potom už zase po 2 hodinách až do 20hod. MOžná jsem divná, ale začala jsem si to kojení fakt užívat. Neívm, přijde mi, že se tím mezi námi vytváří takový silný pouto a mě dělá hrozně dobře, že jí můžu z "vlastních zdrojů" dát všechno co potřebuje :dizzy_face: Ale je fakt, že už jsem si na ten omezený spánek zvykla. Chodím spát večer s Bětuškou, abych chytla ten nejdelší spací interval. Beru homeo CHINA 9ch na překonání únavy z kojení.

Jináč prdíci jsou náš věčný boj, nezabírá vůbec nic - kapičky, masáž, cvičení nožičkama, nahřívání bříška, úlevová poloha, fenyklový čaj (pro mě). Rektální rourku jsem teda nezkoušela, nějak se mi to příčí :sweat_smile: Jako ona se B. vyprdí, ale hrozně u toho tlačení pláče a někdy to prostě ven nejde.
30. pro 2010 ve 14:03  • Odpověz
@pet.s krásná fotka :slight_smile:
30. pro 2010 ve 14:04  • Odpověz
holky všem krásný Nový rok, a ten nejlepší vstup. Hodné děti a tolerantní polovičky. hodně zdraví a lásky.
31. pro 2010 ve 12:01  • Odpověz
Holky, tak do noveho roku hodne zdravi, stesti a domaci pohody. At jsou nase miminka ty nejstastnejsi a nejzdravejsi miminka na svete a nasi manzele / partneri nasi nejvetsi oporou.
Nasi Andrejce je dneska 1 mesic a tak slavime, samozrejme mlikem :slight_smile:

Tak at se nam ten letosni rok vydari minimalne tak stejne dobre jako ten minuly :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
1. led 2011 v 00:41  • Odpověz
autor
Ahojky holky, tak jak je v novém roce? Samozřejmě všem ještě jednou vše nej nej nej a ať vám děti dělají jen samou radost.
U nás to pořád nějak vázne s tím krmením. Malej ode mně pije skoro 3/4 hodiny a stejně má za hodinu hlad, nespí a je nervní, tak dostává ráno a večer Nutrilon a to pak zabere a je z něj zase šťastný mimi. Nějak to pořád nedokážu vychytat. Přitom mlíka v prsou dost, ale asi slabý, prostě to našeho otesánka nezasytí. Teď přestal i tolik kadit. Dřív třeba 3-4x denně, někdy i víc a teď i jednou za dva dny. Tak nevím, jestli je to v pořádku. Jo a dneska jsme si všimli, že má nějak zkroucenej nehet na palečku u nohy a vypadá to, jako by mu zarůstal. Tak možná je protivnej i proto. Ten paleček má takovej červenej, tak nevím, jestli s ním nemám hned zítra jet k doktorovi, ať se na něj podívá. :frowning2:
1. led 2011 ve 20:07  • Odpověz
@mercedesse že by bylo slabý mlíko, toho bych se nebála, nic takového není. :wink: Heleď, ale pokud malej baští 3/4 hodiny a za hodinu má zase hlad, to je normální interval. TO máme taky. Bety vydrží u prsa i hodinu, ale mlíko teče max. 15minut, potom už si jen tak dudlá. On Nutrilon zasytí miminko na mnohem dýl, mateřský mlíko je hladovější. Navíc Nutrilon mimčo uspí. To je taky jedem z důvodů, proč hodně maminek kojení vzdá a radši přejde na UM. Tím rozhodně nechci říct, že bys dělala něco špatně. Jen bych se tolik nebála, pokud má hlad hoidnu po kojení. Je to prostě normální :wink: Možná má růstový spurtík a prostě vyžaduje jen častější "dávku" :grinning:
To kadění je úplně normální. Miminka nemusí kadit i 14 dní. Bety dřív kadila taky několikrát denně a teď jednou za 2-3 dny.
S tím nehtíkem neporadím. Ale návštěvou doktora nic nezkazíš. Zarůstající nehet bolí jak čert - já jsem si před 12 lety blbě zastřihal nehet na palci, od té doby mi zarůstá a já trpím jak čert. Už dvakrát mi ho sundavali a pořád zarůstá. Ale je dost možný, že kvůli tomu je Míša napruzelej :confused:
1. led 2011 ve 20:32  • Odpověz
@mercedesse nekde jsem cetla, ze se ma kojit tak 20 minut, pak uz to nema cenu, ze stejne uz nic nevypije a jak pise lend, pak uz male jen dudla. ja bych nemohla kojit co 2 hodiny, myslim, ze by se mi tak rychle neudelalo mliko. My kojime nejdriv za 3 hodky, mala se napucne z obou prsu a je plna a krasne pribira. Vcera jsme ji vazili a i kdyz nase vaha vazi plus minus 30g, tak podle ni mela 3 720 g, coz me strasne prekvapilo, protozer na posledni kontrole pred vanocema mela 3 410 g. udelalo mi to velkou radost :slight_smile: ja vidim, jak mi roste rped ocima, ale i tak jsem ji malem ulibala jakou mi to udelalo radost :dizzy_face: my teda mame uz standartne prudici denni dobu a to vecerni od ccca 19"00 hodin do 11"00hodin, co vubec nespi a place. pak ji nakojim a za hodku je tuha. Dneska nam zase spala 8 hodin a to ji dal manzel do jeji denni postylky v jejim pokojicku, k nam dal chuvicku, aby si me vzbudila a zaplakala po etch 8 hodinach. mliko mi teda teklo jak z otevreneho kohoutku, portoze jsem si nevzala podprsenku, aby si od ni taky ty moje prsa odpocinuly a kdyz jsem vstala, tak jsem mela mliko az na nohach :sunglasses: takze nam se mliko rojizdi a mala je spokojena a ja koneckoncu taky.
co kdyby sji zkusila ty kojici intervaly natahnout, aby se ti udelalo vic mlika? zadna kojici preborkyne nejsem, ale od nas vim, ze kdyz nekdy mala breci dyl a dam ji cucnout driv nez za ty 3 hodky,tak za chvili breci znovu, protoze podle me jsem ji tolik mlika neposkytla. ale ani ja bych ve finale nebyla proti 1-2 davkam nutrilonu denne, nez, aby mi miminko hladovelo, radsi ho dopucnu timhle :wink:
s tim nehtikem jsem u jene konikovky cetla, ze se jeji maly zanicuje nehtik a prej to je normalni, ale zpruzenej z toho Misa muze bejt taky. kazda bolest ty nase broucky vyprudi.
2. led 2011 v 10:16  • Odpověz
Ahojky
tak mi máme od včera rýmu a je to mazec kojím kdykoliv si maléj vzpomene líp se mu pak dýchá a odsáváme odsávačkou na vysavač ta je super a malý je v pohodě.
@nadja73 @mercedesse @lendaw nám říkala sestra v porodnici že mlíko se v prso dotvoří za dvacet minut a že ty mimča ho celé stéjně nevycucnou zůstává tam 70% mlíka do zásoby. :wink: Jinak to co ti @mercedesse dělá malý mi dělal pár dnů zpět řekla bych že je to ten růstový spurt ten je mezi 3-6týdnem.A jestli je dost najzený poznáš i podle barvy mlíka a podle kakání.žluté kakání.vypil i zadní tučnější mlíko které zasití.zelené kakání vypil víc předního mlíka které je vodové na žízeň.
@lendaw prosím tě jak jsi spokojená s manducou?Já si musím něco pořídit jinak nic doma neudělám :frowning2: ale asi půjdu do šátku ta manduca je teda drahá.
2. led 2011 ve 12:13  • Odpověz
@lillyzelvicka no, ja poznam naplneny prso podle toho, ze je proste tvrdsi a ze mi z nej samo mliko tece. a taky, kdyz se k nemu andrejka prisaje, tak rposte dyl pije. po tech 2 hodkach je hned hotova. asi je to i tim, ze mam prsa nastartovany na ty 3 hodky :sunglasses:
jinak nam kaka zlute / smazeny vajicka 6-7 denne, vzdycky, kdyz jdeme kojit a prebalovat, takze nam kaka v poradku :grinning:
2. led 2011 v 16:15  • Odpověz
autor
@nadja73 to mě právě takhle kakal do teď, tak mě ten interval docela dostal. Ale dneska teda pustil super dávku, že to opět plína nepobrala, takže z toho strach už nemám, prostě to natáhl na interval dvou dnů. Já taky slyšela, že nemusí i dva týdny, ale když předtím jel několikrát denně, tak mi to přišlo divný.
Ten nehet vypadá trošku líp, ale radši zítra k tomu dr. zavolám, kdyby náhodou. Abych to nepodcenila.
Krmení je teď v poho, ale prostě si zvyknul, že si jde lehnout v osm nebo v půl devátý, pak se nají kolem půlnoci nebo jedný hodiny a když jí ráno kolem čtvrtý, půl pátý, tak už neusne, zabere až tak kolem sedmý a někdy vytuhnem do deseti hodin. Dneska jsem ráno musela vstát, tak jsem si pak schrupla po obědě a bylo to super. Jedeme teď krmení systémem ráno nutrilon v osm, večer před spaním zase a mezi tím kojím. Kdyby neměl ty prdíky, tak je úplně v pohodě. Jinak krmím teda z obou prsů a teď z každýho dvacet minut, takže je to dost náročný, ale když mu po tý době vezmu první prso, tak brečí a chce ještě. Takže mi nic jinýho nezbejvá než mu dát druhý. Když mu na to tenhle čas nedám, tak řve už po půl hodině. Jinak já čas mezi kojením počítám od konce jednoho do začátku druhýho, když krmím takovou dobu a myslím, že hodina je dost málo. A když ho vážím tak vypije skoro 100ml, takže málo toho není.
2. led 2011 ve 20:42  • Odpověz
@mercedesse hele koukám, že Míšánek je přesně 2 měsíce od Terinky.-)))Terulka je 21.9.2010 :grinning:
Hele Terule trpěla na prdíky po Nutrilonu, začali jsme kupovat Nutrilon Comfort a zlepšilo se to.
3. led 2011 ve 04:21  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.