• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Těhulky ze snažilek od prosince 2009 po potratu

(Zamčená)
19. května 2011 
@lendaw mám radu na zarůstající nehty. Pokud ti zarůstá jakoby koutek nehtu, tak si pod ten koutek pinzetou nebo párátkem nastrkej trochu vaty, a nechej nehet růst , vatu občas vyměň a zase tam nacpi.Dokud ti ten koutek nehtu nepřeroste kůži směrem ven.Mně strhávali nehet 2x a tohle mi pomohlo. To mi poradila jedna stará paní doktorka :wink:
3. led 2011 ve 04:24  • Odpověz
@mercedesse já dávám vždy do každé dávky UM sab simplex, protože jak třepeš s tím mlíkem v lahvičce, tak se tam udělá pěna plná bublinek, to všechno vlastně vypije a tak když tam nakapu sab kapky, tak ty bubliny vyšumí a pěna nikde, pak je krásný čistý mlíčko bez bublin.....
3. led 2011 v 10:59  • Odpověz
Ahoj holky, prdíky jsou klasika,co? Chtěla jsem se zeptat...dáváte někdo probiotické kapky? My jsme s tím začali asi před 4 dny,tak uvidíme. Prý by měly začít účinkovat tak cca za 14 dní. K tomu dávám Lefax,ale ten asi vyměním za Sab simplex nebo za Babycalm. Nevíte jaký je rozdíl mezi Sab a Babycalm? Co je třeba lepší? :confused:
3. led 2011 ve 13:27  • Odpověz
@marlin3 ahojky, my davame sab simplex vecer pred dlouhym spanim. to mala muze rvat (vzdcyky, kdyz je prebalena a nachystana k jidlu :sunglasses: ) jak prokopnuta, ale jakmile ji dam ten sab, tak uplne se zklidni a rozzari, strasne ji to chutna a vzdycky nam po tom spi aspon tech 5 hodin. :slight_smile: ono to je sladky a tak to ten prdolkum chutna. s nicim jinym nemam zkusenost, protoze tohle se nam osvedcilo a Andrejka zas tolik boleni briska nema. ona se dokaze vyprdet sama a celkem "dospele" :grinning: , jen obcas se sponuje, ale to ji zvednu nozicky a poplacam po zadecku a celkem to zabira.
dneska jsme po dlouhe dobe samy doma a tak jsem s nim blbla na prebalovaku, znate to " mama zpapa Andrejce nozicku a ted ruciccku a pupicek" a pritom ji pusinkuju a oblizuju jak hladovej pes :grinning: a dneska poprve mi prislo, ze to vnima a i se tomu po svem smala, ocicka ji krasne svitila, tak jsem mela velkou radost a kdyby jsme nechtely jit ven, tak tam s ni blbnu jeste ted :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
3. led 2011 v 15:59  • Odpověz
@nadja73 ahojky, jo jo taky na Evičce pozoruju,že vnímá víc a víc. Směje se a pozoruje těma svýma očkama všechny tváře kolem. :dizzy_face: Je to pěkné.
Jinak nedávno jste tady rozebíraly používání rektalní rourky... :sweat_smile: no,já jsem to už dvakrát zkoušela a nic na tom není...tak jsem jenom chtěla napsat,že se toho fakt nemusíte bát.
Ty probiotické kapky všude chválí,tak jsem na ně zvědavá. Jako my taky nemáme nějaké velké potíže..jen často večer (párkrát přes den) chytne Evičku pěkný hysterák...kroutí se u toho a snaží se vyprdět...a jde jí to..někdy mám pocit,že takové zvuky nemůže taková malička holčička vytvořit :sweat_smile: :grinning: Jo a říkáme jí prďoška a celkem se to chytlo. :wink: :grinning:
Dost si oblíbila cumel,to je taky celkem úleva při breku. :wink:
Jo,holky chtěla jsem taky hlavně zjistit do čeho (jakých lahviček) dáváte odstříkané mlíčko. Existují nějaké přímo na to?
Uvažuju,že si koupím odsávačku a něco uchováme pro budoucnost. Tak zjišťuji co a jak. :wink:
Dneska je nám 6 týdnů,tak jsem se objednala na kontrolu na gyndu (až na 17ledna). Musím vyřešit nějakou antikoncepci. Asi prášky nebo injekce,uvidím na čem se s dr. domluvíme. Dneska byl první sex :dizzy_face: ...tak je potřeba to řešit! Je to nezvyk po tak dlouhé době řešit ochranu...tak dlouho jsme se snažili a teď budeme vymýšlet,aby k tomu nedošlo...ironie. :confused:
:sunglasses:
3. led 2011 v 16:21  • Odpověz
@nadja73 Dívala jsem se na tvoje album...to máte ty ortopedické kalhotky ze zdrav.potřeb? Vypadá to,že se to pěkně nasazuje,že? Já dávám furt ty dvě plínky a to nejde moc dobře. Hlavně musím furt dávat body,protože v overalu to nedrží a tak. Ve čtvrtek jdeme na kontrolu na ortopedii a kdyby nám to široké balení ještě nechali,tak bych to určitě taky koupila. Jestli je to teda tak jak si myslím..že je to ono. :confused:
3. led 2011 v 17:31  • Odpověz
autor
@marlin3 já mám odsavačku manualní avent a k tomu ty via pohárky, jsou i na potom na příkrmy a jde na ně pak dát rovnou dudlík a krmit z nich.
3. led 2011 v 17:31  • Odpověz
@mercedesse děkuji za info,ten Avent si chci taky koupit,takže to v těch pohárcích dáváš do mrazáku? :confused:
3. led 2011 v 17:35  • Odpověz
@mercedesse už jsem na to koukala na netu...už tomu rozumím.. :wink:
3. led 2011 v 17:49  • Odpověz
autor
@marlin3 jo jo, jde to do nich i odstříkat a pak hned zmrazit a pak rozmrazit a nakrmit, fakt jsou dobrý a pak do nich budu dělat příkrmy do mrazáku, takže se to neztratí, je to sice dražší, ale super. Škoda, že mě to s tím odstříkáváním napadlo až teď, když o tom přemýšlím, jinak jsem odstříkávala do flašky a přelejvala to, no prostě střevo :sweat_smile:
Holky mě chytnul teď takovej nerv. Malej pořád plakal, Michal musel na chvilku ven, jenže se tam zdržel dýl než jsem předpokládala, pak už Míša neplakal, ale řval. Pak jsem zjistila, že mi vytekla flaška s pitím do kabelky, přišla tchýně udílet rady, no a zvršil to blbej dálkáč, kterej byl jinde než obvykle, já na něj nedosáhla a nemohla si přepnout telku a nějak mě to chytlo. Taková blbost a já tady řvala jak želva. Ještě asi hormony, nebo už jsem prostě blázen.
3. led 2011 v 18:14  • Odpověz
@marlin3 ja nevim, jestli jsou ortopedicky kalhotky, ale mame je z chicca. je to takovy jakoby obdelnik nahore s rozsirenym paskem na zadickach se suchacem. celkem je to s tim rychly a drzi to, do toho se slozi ty 2 pliny.
taky mam manualni odsvacku od aventu s dvema lahvickama a pak jsme jeste koupili ty kelimky na zamrazovani mlika. a jak psala merc, pak do toho budu zamrazovat prikrmy.
3. led 2011 v 18:19  • Odpověz
@mercedesse jooo, nekdy se to sejde, ze ty nervy vypochodujou ven. ja jsem dneska skoro nic neudelala. kdykoliv jsem zacala varit, tak se mala zacala probouzet a tak jsem to vypla a varila nakonec na trikrat. apson jsme si udelaly peknou prochazku a poprve byly spolu nakoupit primo v obchodu. doposavad jsem chodila mezi ty lidi sama a manzel jezdil s malou venku.
3. led 2011 v 18:26  • Odpověz
autor
@nadja73 my dneska byli dopoledne ve městě, vzala jsem kořár a celý město obešla pěšky. Byla to hezká procházka, ale v některejch krámech dost problém. Já měla hroznej strach ho nechat venku, ale v lékárně a v dětským to fakt jinak nešlo, tak jsem to vzala smykem. Ale vyřídila jsem všechno. On to stejně zaspí, ale bála jsem se, aby mi ho někdo neukrad.
3. led 2011 v 18:37  • Odpověz
autor
Tak jsme teď vykoupali a podle instrukcí od dr. ošetřili ty nehtíky. Normálně se má po koupání, když jsou ty nehty rozmočený, vydloubnout takovým tím špičatým z manikúry růžek toho nehtíku a když tak to odstříhnout. Ještě jsem mu to očistila lihem, tak snad mu to do zejtra splaskne. Hrozně jsem se bála, abych mu neublížila, ale snad dobrý. No a pak se napapal, dala jsem mu kapky do flašky podle faf, a teď krásně spinká. Snad mu to vydrží. Jsem fakt dneska šíleně nervní. Asi se maličko projevuje i nevyspání a to si ještě nemůžu stěžovat. Ale přece jen jsem byla asi od čtyř pořád na půl oka vzhůru.
3. led 2011 ve 20:04  • Odpověz
@mercedesse Tak snad si odpočineš...Míša si snad chvilku schrupne!
My máme dneska koupání až po půl jedenácté, to příjde Martin z práce. Zítra jdeme k té doktorce,tak se musíme zkulturnit... :wink:
3. led 2011 ve 20:13  • Odpověz
Ahoj holky,kde jste? Určitě odpočíváte,co? :grinning:
Tak u doktorky dneska všechno dobrý,Evička má v 6 týdnech 4060g a měří 54cm :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: A příště už 1.očkování :confused:
a 14 dní na to budeme očkovat Prevenar13 nebo Synflorix-si ještě musíme vybrat. Jdete taky do toho? Jen si pamatuju,že Lend ne,že?
4. led 2011 v 17:18  • Odpověz
autor
@marlin3 já dám určitě očkovat, ještě teda nevím čím, ale asi i pneumokoky i rotaviry. Teda uvidím, jak to bude snášet, ale chtěla bych obojí.
4. led 2011 v 18:06  • Odpověz
@marlin3
@mercedesse ahoj, my budeme ockovat prevenar 13, je tam oproti Sinflorixu doplatek jen cca 350 kc, ale rotaviry ockovat nenechame.
4. led 2011 v 18:45  • Odpověz
My necháme nejspíš i rotaviry,to jsem ale ještě s dr.neřešila,tak uvidíme co vymyslíme. :wink:
4. led 2011 ve 20:08  • Odpověz
Ahojky, tak mi pořád válčíme s rýmou,teda malý a mi s manžou jsme marod :frowning2: Včera jsem byla raději s malým u dr. a na ty očkování jsem se úplně zapomněla zeptat.Chtěla jsem se zeptat na ty rotaviry a na ten synflorix a o prevenaru slyším poprvé.
Jinak jsem se chtěla pochlubit nevím jestli je to rýmou ale malý večer jedl o půl osmé pak o půl dvanácté o půl třetí a pak až po šesté ráno.Jsem spala dýl jak hodinu a půl :slight_smile:
5. led 2011 v 10:41  • Odpověz
@lillyzelvicka tak hlavně že sis pospala, to mi spíme krásně od 8:30 do 2:30 a pak 6:00 A pak v 8 hod a pak jedeme po dvou hod, teda pokud nespí v kočárku to spí i 4 hod.... a zase jenom kojíme, se prsa umoudřily
5. led 2011 v 10:51  • Odpověz
@faflina tak to je dobře že se prsa umoudřili :slight_smile: Já tajně doufám že se nám ty noci teď po šestinedělí upraví a trošku se vyspím :dizzy_face:
holky už jste byly na kontrole u dr?Já měla jít včera ale kvůli nemoci sem nešla a objednali mě až na 19.1. :unamused:
5. led 2011 v 11:00  • Odpověz
autor
Tak jsem to nevydržela a zkusíme dávat probiotický kapky, prej to pomáhá, ale stojí to 600,-. Ale pořád lepší než ten pláč. Buď je dneska přiveze mamča, nebo je zítra objednám u nás v lékarně. Je mi ho hrozně líto, jak trpí. A jestli to nepomůže, tak fakt už nevím. Ublížit mu to nemůže, jsou to jen laktobacily, budu asi i dávat ten infacol, co má teď místo sabsimplexu. Ten jsem začala dávat včera, tak ještě nevím, jestli zabere. Člověk by klidně zkusil všechno.
5. led 2011 v 16:13  • Odpověz
@mercedesse držím palce to musí být nepříjemné.Já nevydržím nechat malého plakat je mi ho líto
5. led 2011 v 17:01  • Odpověz
@mercedesse taky dávám prob.kapky + Lefax :pensive: :wink:
5. led 2011 v 17:22  • Odpověz
autor
@marlin3 a zabírá to? Já to beru jako poslední naději, pak už musím jen přežít ty první 3 měsíce, teda hlavně malej.
5. led 2011 v 17:30  • Odpověz
@mercedesse Lefax dávám tři týdny a prob.kapky týden. Jako nevím,je to ještě krátka doba. Váš Míša asi pláče mnohem víc (jak tě čtu),u nás měla Evička takové pořádné asi čtyři výstupy,ale fakt jako hysterické,jinak si občas popláče,takže to beru spíš jako prevenci,aby se to nezhoršilo. Ptala jsem se naší dr. jestli nezměnit Lefax za Baby calm,ale říkala mi,že má nejlepší zkušenosti s Lefaxem. Tak jsem u něj zůstala. Ale myslím si,že to k něčemu bude, pročetla jsem nějakou diskuzi o těch kapkách a teda dost tam holky psaly,že jim to pomohlo. Já tomu teda věřím. Když vlastně ty probiotika udělají "pořádek" ve střevech a zlepší imunitu,tak to přeci musí pomoct!
Teď jsem brouzdala po stránkách Nextu a na příští měsíc jsem si vymyslela objednávku za tři a půl tisíce :sweat_smile: ...když tomu se nedá odolat. :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
5. led 2011 v 19:06  • Odpověz
@marlin3 holky moje zkušennosti : Sab a lefax- je to samé jinný výrobce, baby calm- je na hovno, vůbec jsem s ním nebyla spokojená, probiotické kapky byli super až na tu cenu, le taky nám to u Honzíky bylo jedno, hlavně aby netrpěl. Kupovali jsme 3 balení po sobě pro jistotu. Zkuste masáže bříšek, nám taky hrozně pomohly, úplně jsem cítila mezi prsty jak mi tam brouzdají ty bubliny. Masáže se provádí ve směru hodinových ručiček, mebo od žeber dolů, jsou na to kurzy, já jsem u Honzíky byla na kurzu a super. Potom, nahřát pitlík s třešnovýma peckama a dávat oprckům na bříška. Taky to hrozně ulevuje. Když není pytlík s peckama koupit se dá v DM a stojí 79,- . Je to už na pořád...... Nebo nahřát pyplík s rýží......
6. led 2011 v 07:17  • Odpověz
@faflina dík za tvoji zkušenost :wink: jinak krásné fotky v albíku :slight_smile:
6. led 2011 v 11:16  • Odpověz
@marlin3 jsme tu přece od toho.
6. led 2011 v 11:18  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.