• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Těhulky ze snažilek od prosince 2009 po potratu

(Zamčená)
19. května 2011 
24. led 2011 v 19:12  • Odpověz
¨další názor na nošení dětí čelem dopředu z www-nosenideti.cz :
"Težko říci proč, ale mnoho rodičů uvažuje nad tím, že by se dítěti líbilo nošení čelem dopředu a snaží se ho tak umístit i do šátku. Možná je to díky rozšíření klokanek, ve kterých je tato poloha stále k vidění. Možná je to snaha napodobit nošení na rukou. Nošení čelem vpřed s nožičkama, které visí dolů, doporučit nemůžeme.

Připomeňte si hlavní zásady vertikálního nošení, o kterých jsme psali na začátku. Pokud miminko usadíme na skrčené pruhy látky, budou mu nožičky viset dolů a k "M" poloze, která je šetrná vůči kyčlím, nemůže být ani řeč. Dítě celou vahou spočívá na oblasti genitálií. Pokud se podíváme zboku, je vidět, že šátek tlačí pánev směrem dozadu a pruhy látky, které dítěti drží ramínka je také tlačí směrem dozadu. Miminko se tak prohýbá do luku, což je pro něj poloha velmi nevhodná. Jeho hlavička je nechána napospas, jakmile se unaví, nemá dítě šanci odpočinout si a o něco si jí opřít.

Nošení v šátku se od nošení na rukou liší hlavně v tom, že se nejedná o pár minut ale o desítky, někdy hodiny. Miminko nošené před rodičem čelem vpřed je vystavováno obrovskému množství podnětů, kterým nemá možnost utéct schoulením se k nosící osobě a zachumláním se do látky. Vy o miminku nemáte velký přehled a ani ono s vámi nemůže udržovat oční kontakt, nemůže s vámi komunikovat. Nošení čelem dopředu se nedoporučuje ani z psychologického hlediska."

24. led 2011 v 19:17  • Odpověz
@lendaw to je zajímavé. Já jsem prostě měla pocit,že by bylo pro mimčo lepší koukat před sebe (na procházkách venku),než mít pořád hlavičku na stranu...ale nejspíš jsem si to myslela špatně. Ale stejně si mi ty nosítka typu Manduca a Beco moooc líbí a určitě do jednoho z nich půjdu. Už se vidím na procházce...(nejlépe v létě) :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: a ještě nejlíp v Beskydech... :wink:
24. led 2011 ve 21:38  • Odpověz
@lendaw Jak jste holky vůbec zvládly první cvičení...šlo to Bětušce?
24. led 2011 ve 22:23  • Odpověz
ahoj holky, ja mam za sebou poporodni navstevu chiropraktika. no byla to zase labuz - rovnani kostrce, panve, patere,..... :confounded: proste Andrejka dala memu telu zabrat a tak se muselo dat do kupy. melo by se mi rychleji ztratit bricho a zvednout zadek a hlavne ta moje nestastna kostrc by uz nemela zlobit.
@marlin3 @lendaw taky uvazujeme o nejakem to nositku, satku....ale chceme si ho nejdriv nekde vyzkouset. klasickou klokanku ale zavrhujeme. kamaradka mela nositko od baby bjornu active a byla z nej nadsena. podedili jsme lodger shelter, ale tomu jsme jeste neprisli na chut. me se libi baby vak od Pecha.
25. led 2011 v 10:26  • Odpověz
@nadja73 babyvak od Pecha si lidi chválí, ale je jen na omezenou dobu, protože tam můžeš mít mimčo jen v kolíbce a jakmile začne chtít koukat vem a bude pohyblivější, tak už se mu tam asi nebude chtít být. Baby Bjorn si lidi pochvalujou, stejně jako Beco nebo Ergo nebo Manducu.
25. led 2011 v 11:50  • Odpověz
@lendaw my stejne malou zacneme nosit az na jare a v lete, takze spis teda asi pujdeme do toho baby bjornu. ale okouknu jeste ty dalsi znacky, co jsi napsala, dikes.
25. led 2011 v 11:59  • Odpověz
ahoj holky,mi to příjde všechno podobné..tyto značky....nejspíš půjdu do nějakého Beca.. :wink: nejvíc se mi líbí flora.. :dizzy_face:
25. led 2011 ve 12:58  • Odpověz
@lendaw neodpověděla jsi mi,co na tom cvičení? :wink: :confused:
25. led 2011 ve 12:59  • Odpověz
@marlin3 cvičení bylo docela maso. Jako, byla jsem připravená, že to bude plačtivý, ale někde ve skrytu duše jsem doufala, že třeba zrovna Bětuška plakat nebude. Začala s řevem hned na začátku, když sestra zkoumala co jí vlastně je. Chytila jí v pase, zvedla do výšky a ve vzduchu jí nakláněla ze strany na stranu - no, to už bylo zaděláno na solidní hysteráček. Pak zkoumala to naše pasení a teprve potom mi ukázala 2 cviky, z čehož jeden mám dělat sama doma. Celá "seance" trvala 30 minut, odcházela jsem s úplně vyčerpaným miminkem, kterí potom 3 hodiny spinkalo. Doma jsme poctivě cvičily 3 dny (máme cvičit 2-3x denně á půl minuty na každou stranu těla). V pátek jsem byla v práci, takže nebyla možnost, v sobotu jsme byli celý den na turnaji, v neděli jsme cvičily 1x, včera vůbec, protože Bety kašle a dneska taky ne, pořád kašle. Nicméně, nevím, jestli je to díky tomu cvičení, ale v pasení udělala obrovský pokrok, už krásně drží hlavičku, otáčí jí při tom na obě strany. Stejně tak, když jí nosím vertikálně - hlavičku taky otáčí na obě strany. A při trakčním testu (zvedání za ruce z lehu do sedu) už taky drží hlavičku a netáhne jí za sebou. Ve čtvrtek jdeme na další rehábko, tak jsem zvědavá co nám sestra řekne.
25. led 2011 ve 14:02  • Odpověz
@marlin3 jinak, Beco Flora je moc hezký. Já měla Manducu vybranou Olive Blush, ale byla to limitovaná edice a než jsem se rozhoupala, tak už nebyla vůbec nikde k sehnání. Takže nakonec mám Skyline Plum. Ale Bety v něm začala chtít být až po vánocích. Dřív se jí tam vůbec nelíbilo. A ani teď, když není v náladě, tak tam nechce být.
25. led 2011 ve 14:05  • Odpověz
@lendaw hm...tak to je zajímavé...třeba to rychle pomůže a když už teď vidíš změnu k lepšímu,tak to k něčemu bude. Ale jak vidíš,tak to bude stejně jenom na tobě...myslela jsem si,že právě ty speciální cviky bude dělat tam ta "baba"... :unamused:
25. led 2011 ve 14:24  • Odpověz
@lendaw nejak mi uteklo, co je Betynce :pensive: jen se ji nedari drzet hlavicku nebo je tam jeste neco? nase Andrejka, kdyz ma dobrou naladu, tak hlavicku krasne drzi, jak na prebalovaku, tak i na ruce nebo, kdyz ji jdeme myt prdelku do umyvadla, tak ji da uplne do zaklonu, ale kdyz naladu nema, tak proste lezi a cumi :grinning:
25. led 2011 ve 14:50  • Odpověz
http://www.novinky.cz/krimi/223285-rodice-v-brne-mucili-syna-pripinacky-na-patach-a-tyrali-ho-hladem.html
za tohle bych zabijela :angry: bohuzel ted takovyhle zrud je cim dal tim vic, vic to leze do medii. jako vcera v tn, kdy chlap zneuzival svoji dceru nebo matka znasilnovala sveho 8-leteho syna :angry: :angry: :angry: to mi proste hlava nebere :cry:
25. led 2011 ve 14:53  • Odpověz
@nadja73 Bety nechtěla pást,nechtěla být ani na bříšku a když už na něm byla, tak čumákovala jen doleva a prdelka a nožky jí lítaly ve vzduchu. Teď už je to dobrý, ale rehábko máme na 2 měsíce.
@marlin3 ta "baba" tě ty cviky jen naučí a cvičit musíš doma :unamused: Na jednu stranu dobrý, protože mimčo není zas až v takovým stesu, protože s ním cvičí maminka, ale na druhou stranu blbý, protože nevím, jestli ty cviky dělám správně :sweat_smile:
25. led 2011 v 15:04  • Odpověz
@lendaw to je pravda,alespoň to Betynka cvičí jen s tebou doma v klidu.
@nadja73 to jsou prostě hov..a!!! :angry:
25. led 2011 v 15:33  • Odpověz
@nadja73 pred posledni 6-tydenni kontrolou Andrejka zvedala hlavicku, ale ta ji litala jak nudle v bande, ale dr. ji dala ruku na zadecek, a najednou Andrejce vylitla hlavicka jak z praku a tak krasne a dlouho ji drzela, ze jsem se malem rozbrecela dojetim :dizzy_face: tak ted to delame i doma.
25. led 2011 v 15:34  • Odpověz
@marlin3 ja bych je povesila za koule na strom a poslala na ne Jacka Rozparovace, na hajzly zku...y :angry: ja na tohle proste nemam zaludek ani to cist, na toz si predstavit, co ty chudatka deti museli prozivat. A obavam se, ze treba tenhle "napinackovej" chlapecek bude v dospelosti peknej grazl, bude si vybijet zlost z detstvi na ostatnich lidech. :confounded: ale budu rada, kdyz se budu mylit a malej na to zapomene.
25. led 2011 v 15:38  • Odpověz
tak uz mam taky po prvni poporodni gynekologicke prohlidce. vsechno vypada tak jak ma, nabrala mi cytologii a uvidi se, ale i to predpokladam, ze bude v poradku. jinak to vysetreni bylo dneska bolestivejsi nez obvykle :stuck_out_tongue_closed_eyes: nechala jsem si napsat "kojici" antikoncelci. a pak jsme se jeli ukazat k nam do prace. nastesti tam nebylo moc lidi a tak moznost, ze by nekdo na malou neco prsknul se eliminovala. konecne jsem vypadla trochu do mesta mezi lidi, to byla parada :slight_smile:
26. led 2011 v 15:17  • Odpověz
@nadja73 taky máš Cerazette?
26. led 2011 v 17:24  • Odpověz
@marlin3 jejda, co to je? :sunglasses: jestli je to nazev antikoncelce, tak ja mam Azalia. Doktorka mi ani endala na vyber, prislo mi, ze kojici antikoncepce je jen jedna :slight_smile: zatim ji teda mam na 3 mesice a pak si pujdu pro dalsi. taky ji beres kontinualne? i kdyby prisla MS, tak ji mam brat furt. ja z tech prasku proste nevyjdu, furt neco zobu. :unamused:
26. led 2011 ve 20:27  • Odpověz
@nadja73 jo,taky beru furt...u nás zase předepisují všem tohle. Taky nedávají na výběr..ale stejně,co si na tom vybrat. :wink:
26. led 2011 ve 20:33  • Odpověz
@marlin3 presne tak, je to sumak :sunglasses:
26. led 2011 ve 20:34  • Odpověz
@nadja73 trochu drahý "šumák",ale co se dá dělat. :wink: Plánuješ ještě dalšího bobka? :sunglasses:
26. led 2011 ve 21:02  • Odpověz
Ahoj holky malá je šikovná, dělá hrozný pokroky a je hrozně hopdná, v 6-ti týdnech má 4150g a 53 cm, zatím oblečení ještě nevyřazujeme, pase koníky taky jen když přidržím zadeček. Pak má hlavu až u stropu a jak vždy řeknu že jede s koníčkama do Aše(když jí chválím). Já jdu dneska na gyndu tak jsem zvědavá. Totiž pořád špiním, tak je doufám, že je to OK.
Jinak v televizi a na netu ja toto týrání a zneužívání čím dál víc, ja to hrůza co se děje a jak můžou rodiče ubližovat svým dětem, já nevím co by si takový lidé zasloužili a rozhodně né vězení (na takové lidi je to komfort). Tak možná něco hodně bolestivého a pomalého, ať si taky užijou trochu brutality. Kdysi bylo ve zprávách, že teď teda nevím jestli matka ale že postavila dítě do HORKÉ vody a měl úplně roztavenou kůži, dovedete si holky představit co to muselo být za bolest? 6e se roztaví kůže a ta pí.. ještě nešla ani k doktorovi až po dlouhé době. To muselo být strašné. Fuj tajksl Chuťovky, no. :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:
27. led 2011 v 08:30  • Odpověz
takže KO na gyndě nedopadla dobře, KO za další měsíc a když to tam budu mít furt tak mě čeká revize :frowning2: :frowning2: :frowning2: :frowning2: :frowning2: :frowning2:
27. led 2011 ve 13:43  • Odpověz
@faflina jé,to je blbé...tak snad se to zlepší samo..doufej :unamused: ! Jako já jsem taky dlouho krvácela pak už teda spíš špinila..fakt tak těch šest týdnů...pak se to zlomilo a šlus..
27. led 2011 ve 14:01  • Odpověz
@marlin3 tak rozumove bychom jeste druhe chteli, ale ne hned, ja bych si chtela Andrejku pekne uzit, ideal by byl, kdyby byly deti od sebe tak 2 roky. Ale kdyz se nepovede, nebude se moct nic delat, uz jsme dostali to nejvetsi stesti, v ktere jsem uz ani nedoufala.
@faflina koukam, ze nase holcicky maji podobne miry :slight_smile: . nase Andrejka mela v 6 tydnech 4 140 g a 56 cm. Ona nam holka spis roste do delky nez do sirky.
Ja jsem prestala spinit par dnu pred koncem 6-nedeli, taky jsem si rikala, ze uz je to nejak dlouho, ale me KO dopadla dobre. Mne teda v porodnici delali ultrazvuk proto, ze mi operativne museli vyndat placentu. Asi to tedy u tebe vypada, ze ti ji celou nevyndali, vid? nebo proc bys musela na revizi?
27. led 2011 ve 14:04  • Odpověz
@nadja73 tak nám ty "dcérečky" rostou fakt podobně...Evička měla v šesti týdnech 4060g a 54cm... :wink:
My druhé taky určitě plánujeme,akorát ještě vůbec nemám představu,jestli se to budeme pokoušet napojit na tuto mateřskou..??? :confused: Jestli se doma nezblázním,tak nejspíš asi jo... :dizzy_face:
27. led 2011 ve 14:15  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.