• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Těhulky ze snažilek od prosince 2009 po potratu

(Zamčená)
19. května 2011 
Pets: to jsi koupila přímo přess ten anglický shop? Mě se tam líbí pár těhu věcí, jen se mi to nechce objednávat v UK a na německý e.shop mi nejde odkaz.
5. kvě 2010 v 17:32  • Odpověz
Lil: já jsem kočárek nějak extra neřešila, budeme mít kočár po synovci. Vím jen, že je to Casual Play, hnědý, 3kombinace. To mi k životu stačí.
5. kvě 2010 v 17:34  • Odpověz
Lend: tak to máte v klidku mi teď nikde v rodině mrně nemáme, nebo máme ale měly půjčený kočárek.Mi se jeden líbí ale nelíbí se mi ta cena :confounded: a dneska mi právě kámoška říkala že podobný tomu mému vybranému je Casual Play, myslím že je to polský kočárek ne?
5. kvě 2010 v 17:36  • Odpověz
Lily,mi se líbí Cam Cortina :sweat_smile: takuvidíme,ještě je hoooodně času,ale občas mrknu na inspiraci...
Postýlka se mi ale vyloženě líbí ta,co má Eli v albíku (s tou žirafkou)...ta je fakt roztomilá..
5. kvě 2010 v 17:39  • Odpověz
Lil: je španělský, teda aspoň myslím.
5. kvě 2010 v 17:55  • Odpověz
jojo je už jsem to našla:slight_smile:
5. kvě 2010 v 18:04  • Odpověz
lilly já mám vykouknutého mutsyho a nebo peg perego nebo bebecar. Všechno jen hluboký.Sporťák čekám, co vyleze v nových kolekcích. chci přehazovací rukojet.Ale nějaký lepší kočárek. Pokud nebude přehazovací, tak alespon přednávací korbičku.
5. kvě 2010 ve 21:37  • Odpověz
lendaw objednávám to přes kamarádku, ta to objednává přes nějakou paní na mimibazaru. Ale dnes mi psala, že ted nebude objednávat, tak jdu někoho hledat, kdo mi to objedná.
5. kvě 2010 ve 21:40  • Odpověz
ahoj holky, tak jsem se chtela dneska zaregistrovat do porodnice (tady v Praze se prej musi registrovat hodne brzo) a na muj termin tam mam byt 3.6. od 7:00 hodin, berou jich na ten den 12, tak mam prijit hodne brzo :confounded: ale stejne, to uz budu po screeningu a to se urcite termin upravi, ale je to maso, takhle se registrovat k porodu. Si tam asi jeste dojedu nocni tramvaji :sunglasses:
vy mimoprazske s timhle asi nemate problem, co? lend rikala, ze vubec, ale eli uz se taky registrovala v 10tt.
6. kvě 2010 v 08:14  • Odpověz
Nad: tak to je hustý :confused: U nás se neregistruje, ani v Mostě, ani v Ústí nad Labem. JInde nevím. Jsem ráda, že tohle řešit nemusím. Prostě až to přijde, tak se sbalím a pojedu si to odrodit. Asi do Mostu, tak na 90%. Záleží, kde se tou dobou budu zrovna pohybovat :grinning:

Tady u nás je dneska hodně pošmourno. Ale spravila jsem si hned po ránu náladu jedním pěkným videem na YouTube :grinning: Kdo umíte anglicky a ještě to neznáte, mrkněte na http://www.facebook.com/video/video.php?v=173891132126 (snad ten odkaz bude fungovat). A zároveň se neskonale bavím nad výplody typu "reporudukční orgány jsou reddy" a dalšími lingvistickými a stylistickými rébusy jendé z revolucionářek na MK :grinning: Jsem hnidopich, já vím, ale kolikrát mi až vstávají vlasy na hlavě, když čtu ty paskvily českého jazyka. Jak bude někdo takový dělat s dětmi úkoly do školy, to bych ráda viděla :grinning:
6. kvě 2010 v 08:28  • Odpověz
lend, joo praha.......tady je mozny vsechno :slight_smile: ale co, predpokladam, ze kdybych tam nesehnala misto, tak to zkusim jinde a kdyz me nikde nezaregistruji, tak budu doufat, ze me nenechaji rodit na ulici.
jinak ten odka mi nefunguje, musela bych se prihlasit na facebook a tam me nikdo neuvidi :wink:
kde jsi nasla tyhle blaboly? :sweat_smile: ...... typu reprodukcni organy jsou reddy.....predpokladam, ze to asi melo byt, ze jsou ready, co?
6. kvě 2010 v 08:33  • Odpověz
Nad: IP
6. kvě 2010 v 08:37  • Odpověz
Zkusím to video najít někde jinde
6. kvě 2010 v 08:37  • Odpověz
Ahojky holky,
tak u nís se teda registrovat nemusí za což jsem vděčná :slight_smile: Zajdu si tam jen na exkurzi možná nějaký ten předporodní kurz a pak až odrodit :grinning: U nás od včeréjšího večera leje jako z konve nonstop a v noci to ani nelilo to bylo jako vodopády a ty rány do střechy :slight_smile: ale alespoň se fajn dýchá a o víkendu by už mohlo být krásně máme soutež a oslavu narozek :slight_smile:
K té angličti¨ně já chodila na něminu a pak na anglinu a mám v tom lehký chaos na dovolené jsem to vždycky míchala, takže ze mě měli celkem srandu :sweat_smile:
Lend: nevíš jak se doma naučit anglicky jako bez lektora?
6. kvě 2010 v 08:50  • Odpověz
lil, ja jem se na gymplu ucila i odmaturovala nemcinu, pak jsem sla do prace, kde jsem ziskala sama zaklady angliciny a kdyz jsem jela byla nekolik mesicu v americe a setkala se s jednou nemkou, tak jsem ze sebe nevydala jedinou kloudnou vetu v nemcine. total trapas. proste se ty 2 jazyky tak pletou, ze nema cenu se je ucit spolu. aspon teda u me. dneska u me vyhrava jen anglictina, nemecky, jako bych se nikdy neucila, i kdyz sama sebe nekdy prekvapim, na jaky nemecky slovicka si vzpomenu, ale to je fakt malokdy :sunglasses:
6. kvě 2010 v 08:57  • Odpověz
Lil: pokud máš alespoň nějaké základy AJ, tak potom už v učení takový problém není. CHce to jen odhodlání. Rozhodně bych ale nespoléhala jen na Učebnici AJ pro samouky /od nakladatelství LEDA/. Osobně k ní mám hodně výhrad, obsah se desítky let nezměnil a některá základní gramatika už se dávno používá jinak. Jestli ti můžu doporučit - tak to chce hlavně mluvit, pokud máš možnost. Pokud tu možnost nemáš, tak hlavně poslouchat - koukej na filmy v originále (klidně ze začátku s na nějaký který znáš, ale v AJ a AJ titulky) Super jsou i některé vzdělávací seriály typu Extra (dají se určitě stáhnout i na internetu, jednoho času dokonce vycházely i jako součást Lidových novin). Klidně si kup i nějakou zjednodušenou knížku pro tvojí jazykovou úroveň (vydává je buď Penguin nebo Macmillan a dají se koupit i s CD, kde je to namluvené). Jsou to většinou světové klasiky s omezenou slovní zásobou. Začaly také vycházet už docela solidní časopisy pro studenty AJ - ale většinou je to pro puberťáky a mladší. Pro dospělé vychází Business Spotlight, ale ten je neskutečně předražený (200Kč!). Další možností jsou kurzy na youtube. Najdeš tam videa od různých nadšenců, kteří sami připravují krátká vzdělávací videa. V krajním případě si můžeš dopisovat (ve 21. století samozřejmě přes e-mail nebo nějakou z forem IM) s nějakým rodilým mluvčím. Jednoduše řečeno, najdi si sebemenší příležitost jak být s jazykem v kontaktu. Ono kolikrát i stačí, když budeš pasivně poslouchat angličtinu /nebo jakýkoliv jiný jazyk/ při nějaké činnosti. Mozek zpracovává rytmus jazyka a pomáhá mu navyknout si na něj. Pokud máš alespoň trochu cit pro hudbu, bude to pro tebe docela jednoduché. V opačném případě bych se s poslechy asi moc netrápila, protože tě to bude akorát frustrovat. Dobrým zdrojem na poslechy je třeba americké rádio Voice of America, konkrétně jejich program Special English - na stránkách www.voa.com pod odkazem Special English najdeš hodně poslechů z různých oblastí vč. přepisů. BBC má taky docela fajn stránky na výuku AJ http://www.bbc.co.uk/worldservice/learningenglish/ . Na internetu je toho spousty zadarmo. dají se stáhnout celé řady naskenovaných učebnic včetně poslechů, DVD atd. Jen to chce vědět kde hledat :grinning:
6. kvě 2010 v 09:08  • Odpověz
Nad: já delala na základce ruštinu a němčinu, na gymplu už jen němčinu, anglinu a latinu. Z NJ a AJ jsem maturovala a je pravda, že se mi to ani nijak extra nepletlo. Ale když jsem odjela na studia do USA a chodila tam na němčinu, tak to byla trága největší. Za ten rok co jsem tam byla tak jsem skoro všechnu němčinu zapomněla, angličtina jí prostě vytlačila. A to jsem při maturitě ovládala NJ asi tak 10x líp jak AJ. A když jsem potom dělala na VŠ v Čechách zkoušku z NJ, tak jsem měla hodně velký problémy. Teď se k němčině pomalinku vracím, ale už to asi nebude to co to bývalo :confounded:
6. kvě 2010 v 09:11  • Odpověz
lend, o rustine ani nemluvim, to je konecna uplne. ale je fakt, ze me se nemcina a anglina strasne motala, holt oba germansky jazyky. ale neva, nemcinu jako jazyk stejne nesnasim, musim se priznat, ze jsem se i stydela nemecky mluvit a anglictina mi uplne vyhovuje, ve vsem a porad ji muzu pilovat :wink:
6. kvě 2010 v 11:43  • Odpověz
Nad: já němčinu docela využiju, přece jen bydlíme blízko hranic a na základce jsem měli dost silnou družbu s jednou školou hned tady za kopečkama, jezdili jsme tam každé léto na týden, měli jsme společné olympiády. Nicméně, jako jazyk se mi němčina taky nelíbí. Už jen pro její nelibozvučnost.
6. kvě 2010 v 11:48  • Odpověz
no prave, ten zvuk nemciny kolikrat uplne odradi se ten jazyk chtit ucit. boze, to je veta :sunglasses:
6. kvě 2010 v 11:54  • Odpověz
Holky mi přišli objeednané plenečky :slight_smile: :slight_smile: ježiš ty jsou sladké už v nich vidím mrně jak se v nich mele :grinning:
6. kvě 2010 ve 12:04  • Odpověz
Lil: jaké si objevávala? Látkovky?
6. kvě 2010 ve 12:07  • Odpověz
Jo jo látkovky jsem rozhodnutá že budeme látkovat :slight_smile: Moc mě to zaujalo a navíc tim pomůžu i trošku přírodě a mrněti dám dobrý základ a zmenším předpoklad ekzému :slight_smile: No už jsem asi látkový maniak :sweat_smile:
6. kvě 2010 ve 12:09  • Odpověz
Lil: taky bych chtěla látkovat, ale ještě nemám nic koupeného. V rodině nikdo nelátkoval, tak nemáme co dědit. Já zatím studuju rozdíly mezi různými plenami. Moc tomu nerozumím, tak bych potřebovala poradit od někoho kdo s tím zkušenost má. Občas koukám tady na MK do diskuze o látkovkách, ale je pravda, že už jsem tam dlouho nenahlížela. Jen jsem postřehla, že byla vyhlášená plena roku.
6. kvě 2010 ve 12:21  • Odpověz
Jo tak já jsem právě koukala a debatovala s holkama na diskuzi, něco mi poradili, navíc mi poradili ať si zajdu na takovou jako by předváděčku firmy shodou okolností opavskou.Tak jsem domluvena že se tak kouknu a vyberu ale těmhle jsem neodolala.Mám pastelku od haipa daipa a jednu AIO -ale z bazárku:slight_smile:
6. kvě 2010 ve 12:33  • Odpověz
Aaa koukám, řeší se plíny. No já jsme taky pro látkovky. Bára byla na papírovkách, tekrát začínaly. Na nočník začala chodit až ve dvou letech. A skoro do tří se ještě počurávala. Kluk už byl na látkových(nebyly finance, před 15 lety stála 1 papírovka přes 5 Kč a jaké byly platy?)Na roce byl bez plínek. Krásně si říkal.
Ted to nebudu hrotit, nakoupím pár látkovek, pár papírovek a uvidím, co nám bude vyhovovat. :wink:
6. kvě 2010 ve 12:43  • Odpověz
Právě o pastelce od haipa daipa jsem uvažovala a potom i nějaké AIO, ale ještě nevím co přesně a kolik toho mám koupit. Já asi budu muset stejně kombinovat s jednorázovkama - protože budeme s mimčem o víkendech dost lítat po hřištích a tělocvičnách, a tam se mi nebude chtít řešit látkovky. Ale doma bych určitě chtěla látkovat.
6. kvě 2010 ve 12:43  • Odpověz
'Lend: četla jsem super článek kde mamina popisovala výhodu látkovek a to byly někde na celý víkend a že to bylo lehčí než myslela prostě jako papírovky.Jestli jsem to dobře pochopila tak AIO jsou prakticky jako papírovky takže by mělo být jedno kam jedeš :slight_smile: , ale nemám to osobně odskoušeno :sweat_smile: Mi kolik čeho právě poradili holky na diskuzi možná to někde najdu a pošlu ti to do IP.
6. kvě 2010 ve 12:48  • Odpověz
No, ono když jedeš někam na víkend, kde si můžeš vybalit a tak, tak je to dobrý, ale pokud máš být celý den na turnaji na hřišti, a přebalovat na střídačce, tak mi asi papírovky přijdou nejpraktičtější. Už jen z toho důvodu, že je zabalím a vyhodím a nemusím celý den na střídačce skladovat pokaděný plínky. Ale zkusím to jednou i s látkovkama, třeba to půjde.
6. kvě 2010 ve 12:55  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.