• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Těhulky ze snažilek od prosince 2009 po potratu

(Zamčená)
19. května 2011 
pet.s: UTZ si zaplatit můžeš ... Ale teď kde máte ňáké středisko?
Jinak buď v klidu!! Nedělá to miminku dobře vždyť to víš..tak klid!! :wink:
11. kvě 2010 ve 20:04  • Odpověz
Eliska..no já dnes volala mojí spolužačce z gymplu. je porordní asistentka u toho mého gynekologa, ale v jiném městě.
Řekla, mi že nevidí důvod. :frowning2: Ale nad tou rizikovkou, kde nemají Uz v ordinsci, takže ho standartně nědělají kroutila jen hlavou. Takže sháním jinou rizikovku a asi i jinou porodnici. Už toho mám fakt plné zuby. Proč já mám takovou smůlu na doktory? Nebo to naše zdravotnictví tak upadá? Já si klidně i zaplatím nadstandartní péči,ale kde najít takové služby, že?
12. kvě 2010 v 00:20  • Odpověz
Ahoj holky, já mám jít dneska do poradny, ale od půlnoci neskutečně zvracím a každých 15-20 minut lítám na záchod s něčím, čemu už se snad nedá říkat ani průjem. K tomu trocha zimnice, no úžasný. Vypadám jak zombie, přes noc jsem vyblila a vysr**a 2 kila váhy. Nejhorší je, že mám donést do poradny moč a mě se prostě nedaří do skleničky nic načůrat. Jakmile usednu na mísu, tak to teče, ale z jinýho konce :angry: Vzala jsem si na ten průjem Smectu, ale nevydá že by zabrala :frowning2:
12. kvě 2010 v 09:30  • Odpověz
autor
Lend, že by k vám taky dorazila střevní chřipka co tak řádí, hlavně se snaž pít a prej to trvá jen dva dny, i když dlouhý dva dny. Ať je ti brzo líp. :wink:
12. kvě 2010 v 10:31  • Odpověz
tý jo Lend, tak ať to aspoň netrvá dlouho, čóveče, když se dří tak se daří. Kdo to byl na té KO? Nadja? tak gratulka. Mimouš je už velikej.
12. kvě 2010 ve 12:28  • Odpověz
ahoj holky,
tak jsem dneska porcourala skoro cely den. byla jsem se podivat v Ikee, bych neverila, jak tam muze byt ve vsedni den tak narvano, nejvic teda v restauraci. me uz krucelo v brise a mamasek se hlasil o obed, tak jsem mu tam musela neco soupnout, ale normalne bych tam fakt nesla.
se mi stala takova zvlastni vec. cekala jsem na bus a jedna maminka me pozadala, jestli bych ji nepomohla s kocarkem. Ja , ze jasne (normalni), ale pak jsem se zarazila a omluvila, ze nemuzu, ze jsem tehotan a ona..."no, videt na vas nic neni"....kua, copak jsou tehotne jen od doby, co maji velky pupek? snad i my, co mame maly pupik schovany jeste pod bundou, nemuzeme byt tehotne? jako by nevedela, ze prvni "neviditelny" trimestr je nejrizikovejsi.
jinak fafli, dekuji,to vis, je to nas cahounek :slight_smile: ty jdes na KO pristi tyden, tak drzim taky palce.
merc, koukala jsem na tvoji posledni fotecku a vis, co je divny? i kdyz nase miminka jsou stejne velka - 3.59 cm, tak u me ten ultrazvuk ukazala stari plodu 10w 3 dny a u tebe 10w 6 dnu, zvpastni, ale hlavne, ze jsou prdkolkove v poradku. :slight_smile:
12. kvě 2010 ve 14:55  • Odpověz
Ahojky holky,
gratuluju ke kontrolkám :wink:
Já jsem jako večeřela chleba s marmeládou a přikusovala jsem kyselou okurku :sweat_smile: ale bylo to mňam :grinning:
dneska už jsem si musela upravit jedny starší rifle a mám v nich vsádky z úpletu ať mě netlačí
12. kvě 2010 ve 20:10  • Odpověz
Nad,gratuluji ke kontrole...sice trochu se spožděním,ale přece :confused: (jen jsem vás vrychlosti pročítala... :sweat_smile:,ale nestíhala psát )
Lend,tak co??? Zvládla jsi nakonec tu kontrolu??
Lilly,to byla pěkná večeřička.. :grinning: :grinning: :grinning:
Eli,tak jsme se dočkaly...v kolik jdeš? Já na 10:45 :wink:
13. kvě 2010 v 05:57  • Odpověz
Ahojky holky.
marlin: Jdeme ve 14 hod... :wink: Jsem zvědavá, jak nám mimís zase vyrostl a hlavně jestli mám opravdu všechno :wink:
13. kvě 2010 v 08:16  • Odpověz
Ahoj holky,

Marlin: kontrolu jsem nakonec zvládla, ale málem jsem se tam složila. Dost mi klesnul tlak, váhový přírůstek ve 23tt je +1kg. Ale mimčo je v pořádku, odpovídá stáří a to je důležitý:slight_smile: A navíc jsem se dozvěděla, že nebudu muset na zátěžák na těhu cukrovku, takže to byla asi nějlepší zpráva dne :wink:

Dneske už je mi trochu líp, tak jsem to riskla a dala si snídani...uvidíme, co to udělá. Už mě ale začíná bolet žaludek, tak nevím nevím :confounded:

Holky, ať KO dopadnou dobře :wink:
13. kvě 2010 v 09:09  • Odpověz
lendaw. Ty střevní problémy co máš jsem měla před měsícem a nic moc příjemného to teda neni! :stuck_out_tongue_closed_eyes: Ale zvládneš to!
Mně pomohlo černý uhlí!
Já myslela, že na těhu cukrovku posílají každého? :confused:
Po ko dám pak vědět!
13. kvě 2010 v 09:13  • Odpověz
Eli: já si to s tou cukrovkou taky myslela, ale Dr. mi řekla, že to není povinné vyšetření a že prý to může i vyvolat předčasný porod. Takže tam nikoho neposílají.
13. kvě 2010 v 09:26  • Odpověz
lendaw: aha, tak asi na to má každý jiný názor! :wink: Já mám zatím ve svém okolí právě holky, které byly všechny na těhu cukrovce ( na testech ) tak já kdybych nemusela, tak budu ráda, že tam nemusím,ale já si vyberu určo všechno
13. kvě 2010 v 09:28  • Odpověz
ahoj holky, diky moc za gratulace, porad se divam na toho naseho mamaska a nemuzu se vynadivat. Vcera jsme vyfotili muj pupik, aby jsme neznali jen Eliscin :wink: , tak sup sup ostatni "breznacky", taky sem s nima. kdyz se divam na tu fotku, tak mi prijde jako nic oproti mymu pohledu z hora, ale uz tam proste je, i rano, kdy je mensi :dizzy_face:
Ja si taky myslim, ze pujdu na vysetreni tehu cukrovky. U nas v rodine byla u prarodicu z obou stran, tak se mi to nejspis nevyhne. Strasne malo piju, furt se musim premahat, neco s tim uz musim delat.
13. kvě 2010 v 11:30  • Odpověz
Nad: já jsem ti v zápalu zvracení úplně zapomněla pogratulovat ke kontrole, tak to honem napravuju :wink: A pupíček už krásně roste :slight_smile: A že ti nějaká ženská řekně, že nevypadáš jak těhotná? To přijde, neboj :wink: Jen na mě to pořád není nějak extra vidět. Ale co bych taky chtěla. Bříško větší než prsa budu mít asi až těsně před porodem a jelikož jsem už před těhu byla prostorově výraznější, tak prostě vypadám jen, jak kdybych se hodně najedla. Navíc teď po těch průjmech a zvracení už jsem skoro na svojí váze jako před těhu a bříško mi nejde dopředu jako u Elišky, ale roste mi asi někam dovnitř a do stran :sweat_smile: U nás se říká, že to je typický pro holčičky a že chlapečkové jdou dopředu a do špičky, ale všude se říká něco jiného :sunglasses:

Včera mi sestřička na KO říkala, že na cukrovku poslali ženskou s diabetem a ani ta tu těhu cukrovku neměla. Takže už neposílají nikoho. Ale opět platí - co Dr. to jiný přístup a názor.
13. kvě 2010 ve 12:09  • Odpověz
lend, diky, ano slysela jsem a i u nekterych kamaradek to mam overene, ze kluci jdou do predu a holky do stran, takze u vas dvou se to taky potvrzuje :slight_smile:
ty si "uzivas" zvraceni takhle pozde, co? :confused: no, o to uz ani clovek tolik nestoji, to v zacatcich je to takove ujistovani, ale kdyz tvoje holcicka je uz kompletne "upecena", tak to je na prd. doufam, ze to brzy ustoupi :wink:
s tema testama na cukrovku se teda nechame prekvapit, co si na nas nasi doktori vymysli.
13. kvě 2010 ve 12:49  • Odpověz
jdu si uvarit obed, mam strasnej hlad, ale bojuju s lenosti, nejradsi bych si nechala neco donest :confounded:
13. kvě 2010 ve 12:51  • Odpověz
Nad: u mě to bylo jednorázové zvracení, ale zato mega zvracení. Už i průjem přestal, teplota klesla, takže už to snad bude fajn. K obědu jsem si lajsla banán, anídani jsem ustála taky bez úhony, tak snad už to bude OK :slight_smile:
Tak si nech k obědu něco dovézt - v Praze máte určitě mnohem větší výběr něž u nás - my tu máme v okolí s dovážkou jen italskou kuchyni. Večer funguje jako donášková služba manžel, ale ten jezdí jen jednou denně a to v 18:30 :dizzy_face: Ale taky nemá zrovna velký výběr - cestou má akorát turky, takže občas je plněná placka, ale toť vše. :unamused:
13. kvě 2010 ve 14:23  • Odpověz
Ahojyk holky ,
Lend: to je dobře že je ti pomalu ale jistě lépe :wink:
Nad: pěkné bříško mi příjde že to moje mi vůbec neroste tak jak tobě a Eli jsem z toho měla i chvilku schýzu že není něco dobře :unamused: Jinak já jsem si na obídek dala jahodový knedlík a bramboračku-původně to měla být česnečka ale nějak se to zvrtlo ale je dobroučka.Jo normalně jsem se ohla že se obuju a normálně břicho mě nepustilo
13. kvě 2010 v 15:02  • Odpověz
Hlasím,že NT je OK, NT je 1,4 mm a riziko 1/4750, nosní kost přítomna...takže jsme šťastní jak blechy... :grinning: :grinning: :grinning:
Fotku mám,ale ukážu zas až večer z domu.. :wink:
Co ty Eli?
13. kvě 2010 v 15:43  • Odpověz
marlin SUPER, kez bychom i my meli taky tak vyborne vysledky, ale pevne verim, ze ano. byli jste na vysetreni ve trech a kde jste byli? musim se podivat, v jakych mezich maji byt pozotovni vysledky, aby az nam dr. bude rikat ty cisla, at hned vim a nejsem z toho vyplasena, staci, jak budu stejne.
k obedu jsem si udelala spagety + cesnek+sunku za studena+rajcata+bazalku a bylo to vyborny. na veceri udelam buchticky se sodo, no, je to spis ridky puding :wink: manza to miluje, tak si u nej splhnu :dizzy_face:
13. kvě 2010 v 16:13  • Odpověz
Marlin: gratulace ke kontrole :slight_smile: To se nedivím, že jste šťastní jak blechy, vždyť jsou to samé dobré zprávy :wink: :slight_smile: Už se těším na fotku :slight_smile:

Lil: Neboj, ono bříško začne lézt. Já kdybych se měla porovnávat např. s Eliškou, tak si myslím, že se Bětuška přestala vyvíjet někdy ve 12tt, protože od té doby mi břicho vůbec nevyrostlo a Eliška už vypadá jak pořádná těhule. Takže paniku stranou - třeba to bude holčička :wink: a taky ti zarůstá někam do ledvin jako mě :wink: :grinning: Ale je pravda, že to ohýbání, respektive neschopnost ohnout se, byl asi jeden z prvním uklidńujících indikátorů toho, že v tom bříšku opravdu něco roste. Já už se teď ohýbám jen s kolenama široko od sebe :grinning:
13. kvě 2010 v 16:17  • Odpověz
Nad: myslím, že krajní hodnota na NT je asi 2,5. Možná o něco víc - ale pořád to ještě nemusí znamenat nic vážného. My jsme měli 1,7.
13. kvě 2010 v 16:18  • Odpověz
tak tak, lend ma pravdu, u nas se sazi na kluka, proto mi asi i ten pupik tak brzo vybehl :slight_smile:
13. kvě 2010 v 16:19  • Odpověz
tak jsem prolezla internet a nevim, co si mam o tom mereni NT myslet. docetla jsem se i, ze pani 42 let mela NT 4.5 a nakonec se ji narodila naprosto zdrava holcicka. Zkusim jeste popatrat, jak je to s verohodnosti tehle testu a proc jsou ty hodnoty tak divoke a nakonec neodpovidaji zmerenemu ocekavani.
13. kvě 2010 v 16:41  • Odpověz
Nad: to máš to samé jako s triple testy v 16tt. Taky vycházejí dost často chybně, ale prostě se dělají. Nejsem si jistá, jestli to tak je i u NT, ale když ti vyjdou špatně triply, tak jdeš na odběr plodovky. možná to tak je i pokud vyjde blbě NT.
13. kvě 2010 v 16:44  • Odpověz
lend, ja pocitam s tim, ze vzhledem k veku podstoupim odber plodovky, jen nechci byt zbytecne vyplasena, ale tomu se stejne asi nevyhnu :frowning2: jsme proste stary plasan. a pro to, abych vedela, jak na tom miminko je udelam vsechno, i kdyby mi meli udelat ja nevim co.
13. kvě 2010 v 16:55  • Odpověz
Nad: manželovo sestřenici je 36 a vloni byla na umělým. Na plodovku jí neposlali, ale bohužel těhu neyšlo dobře. Nakonec se z pitvy zjistilo, že mimi mělo Downa. Nemluvila jsem s ní o tom, ale tchyně mi tvrdila, že všechny testy měla v pořádku. Přijde mi to divný, protože pokud by byla na NT a na triplech, tak by se na to muselo přijít.
13. kvě 2010 v 17:03  • Odpověz
taky si myslim, ze i kdyz testy vyjdou blbe, ze nakonec to muze byt zdrave miminko, ale kdyby testy dopadly dobre, tak proc by se pak najednou mohlo prijit na vyvojovou vadu, ktera by byla zjistitelna v tom 12.-13 tt :confounded:
13. kvě 2010 v 17:08  • Odpověz
Nad: já si spíš myslím, že se u té sestřenice něco zanedbalo, nebo možná odmítla nějaké testy. Nevím, jsou to jen spekulace, ale taky si myslím, že obzvlášť DS lze v dnešní době už snadno rozpoznat docela brzy a ne až na 2. velkém utz :unamused:
13. kvě 2010 v 17:10  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.