• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Těhulky ze snažilek od prosince 2009 po potratu

(Zamčená)
19. května 2011 
Nad: přesně, tohle je jeden z mála "levicových" kroků, se kterým nemám vůbec žádný problém. źe mi snížili od ledna nemocenskou o pět tisíc, dobře....prostě to beru jako nutnost a vlasy si kvůli tomu trhat nebudu. Ale zrovna mateřská by neměla patřit k oblastem, kde by se mělo šetřit. Jak to plánuješ s rodičákem? Myslím, kterou variantu budeš volit? Já půjdu na 2 roky. Chtěli bychom další dítko docela brzy, takže to je pro mne asi nejrozumnější.
18. kvě 2010 ve 12:41  • Odpověz
no, ja bych slq taky na 2 roky s tim, ze bychom chteli druhe dite vzapeti, ale nevim, jak nam to pujde a pak bych si nedovedla predstavit, kdyby nam to nevyslo, kam bych dala dite, kdyz jesle jeste moc nejsou. Sice jsou babicky, ale to neni nejlepsi reseni.Fakt jeste nevim, budeme to muset propocitat.
18. kvě 2010 ve 12:48  • Odpověz
je to blby, ze se clovek musi rozhodnout tak rychle, kdyby treba zavazny termin byl v 1 roce ditete, bylo by to lepsi.
18. kvě 2010 ve 12:50  • Odpověz
Nad: já počítám, že se začneme snažit tak v jednom roce dítěte, nebo někdy kolem doby kdy začneme přikrmovat. A jakmile otěhu tak půjdu na nemocenskou - na tu bych šla i kdybych potratila (minule mě Dr. nechala na nemocenský 4 měsíce po potratu), Podle toho co jsem si zjistila, tak nemocenskou lze pobírat zároveň s rodičákem. Tím, že jsem osvč, je to u mě trochu jiný orzhodování, než u zaměstnanců. Přece jen si můu vzít tolik práce, kolik zvládnu. Ale zase na druhou stranu, jakmile jí vezmu, tak jsem smluvně vázaná, takže odmítnout jí jen tak lehce nejde. Ale zas na druhou stranu - i když půjdeš na 2letou variantu - furt je to do věku 2,5 let a to by bylo, aby se do té doby znovu nepodařilo otěhu :wink:
18. kvě 2010 ve 12:57  • Odpověz
Ahojky holky,
u nís leje jako z konve celý den.Ale je super že už je zase půl dne pryč aa zítra kontrolka juchůůůůůůůů
Udělám si hranolky a sýr a dám si k tomu přesnidávku mňamky:slight_smile:
Holky a jak se zvedla ta mateřská?Já politickou situaci vůbec nesleduju :unamused: :wink:
18. kvě 2010 ve 13:41  • Odpověz
lend, za 2,5 roku mi bude 40, takze s druhym miminkem budeme muset trochu vic pohnout, pokud me teda to prvni uplne nevysaje :sunglasses:
lilly, stalo se to, ze poslanci snizili materskou o cca 20% a dneska ji vratili na puvodni uroven. tady si muzes spocitat, kolik budes dostavat http://www.penize.cz/kalkulacky/materska
18. kvě 2010 ve 14:01  • Odpověz
nad: dík ale já se to z té kalkulačky asi nedozvím :unamused: u mě to je nějak jinak tím že jsem byla na pracáku
18. kvě 2010 ve 14:07  • Odpověz
aha, no, tak to ti spocita az socialka, ale co jsem slysela, tak se dela prumer za posledni rok
18. kvě 2010 ve 14:42  • Odpověz
no já jsem pravě slyšela že se počítá pokd byl člověk na úp poslední rok tak se to počítá i nějak z roku před tím no musím to pozjišťovat
18. kvě 2010 ve 14:49  • Odpověz
tak to ti neporadim, ja makam furt :sunglasses:
18. kvě 2010 ve 14:55  • Odpověz
tož tyky bych makala kdyby bylo kde :confounded: :frowning2:
18. kvě 2010 v 15:13  • Odpověz
hmmm, tam u vas na severu je to s praci dost blby, co? :confounded: tak doufej, ze az se vratis po matersky do prace, ze to bude lepsi, jenze pro nas, matky malych deti , je nakonec najit praci jeste tezsi :unamused: tady v Praze to snad pujde i smalymi detmi, ale kdo vi, co opravud bude........
18. kvě 2010 v 15:17  • Odpověz
no můžu říct že během toho roku co jsem byla doma se hrozím toho jak budu zase hledat práci.Tady jak je člověk po škole je na nic nemá praxi když je to ženská a je mladá očekává se že půjde na mateřskou a pro firmu je neperspektivní-nedejbože vdaná :angry: a po mateřské je to stéjné má děti a potřebujou chodit na paragraf a brzo ddomů aby si děti vyzvedli ze školek a pak už jsme pro zaměstnavatele staré.Navíc zrovna teď je trh práce oslabený.
Práci jsem hledala rok po škole a loni taky a takhle to od zaměstnavatelů cítím takhle se chovali :rolling_eyes:
18. kvě 2010 v 15:31  • Odpověz
Podotýkám že jsem typ který chce dělat a vždycky chtěl a bylo mi prakticky jedno co budu dělat jen ať mám práci.
18. kvě 2010 v 15:34  • Odpověz
lilly, ty jsi mladounka, po matersky ti bude 30 a to jsi i tak pro zamestanvatele v nejlepsim veku, jeste se dokazes ucit nove veci a budes por nej loajalni, protoze tu praci budes potrebovat. takhle to vidim u nas, co prisla holka po matersky. jasne, ze ma 2 deti 7a6 let, ale je tu i manzel, prarodice, ktery se dokazou taky postarat a to, kdyz bude vedet zamestnavatel, tak nakonec pro nej budes dobra vola :wink: mne bude po matersky pres 40 a to bude fakt peklo......ale verim, ze nakonec neco prece jen najdu.
18. kvě 2010 v 16:07  • Odpověz
tak jsem si teď pro jistotu zavolala k dr. jestli musím být zítra na lačno a nemusím :grinning: a i manžu si sebou můžu přivést :grinning: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
18. kvě 2010 v 16:08  • Odpověz
Ahojky holky.
Tak jak se tu máte?
S to mateřskou to se mě asi také netýká!!
18. kvě 2010 v 16:12  • Odpověz
ahoj Eli jakto že tebe se to netýká?
18. kvě 2010 v 16:17  • Odpověz
lily: Byla jsem v práci jenom 3 měsíce a předtím na pracíku, takže nevím z čeho by mi mateřskou vypočítali?? :confused: :zipper_mouth:
18. kvě 2010 v 16:20  • Odpověz
tak já jsem na tom stéjně v práci jsem cirka půl roku :confused: :fearful:
a co mrně kope?
18. kvě 2010 v 16:27  • Odpověz
lily: jj, kope... Někdy se mu nechce, ale kopne i tak a dneska kopal už hezky rána a před chvíli :dizzy_face: Je to Brouček!!
Hlavně ab ymě brzy přešel ten zánět a bude líp!
18. kvě 2010 v 16:28  • Odpověz
to jo zánět musí brzo pryč ať máš klid ty i mimísek:slight_smile:
už máte vybrané nějaké jména?
18. kvě 2010 v 16:30  • Odpověz
lily: Tak už víme od 19tt, že je to chalpeček, takže ale to už jsem psala.... I to mám v albíku..Dalibor po tatínkovi! :dizzy_face:
18. kvě 2010 v 16:36  • Odpověz
jojo vlastě dyť jsem se u tebe v albíku koukala :sweat_smile: ale to je super že to jde zjistit tak brzo to si počkáme ještě chvilku to budeme vědět :dizzy_face:
18. kvě 2010 v 16:42  • Odpověz
lily: Jde to zjistit už i na tom NT, ale musí se malé ukázat a to se tomu našemu nechtělo...Měl furt nožičky u sebe a na tom 3D to ukázal!! :grinning: :grinning: a na velkém utz taky... :grinning: :dizzy_face:
Neboj dočkáš se! :wink:
18. kvě 2010 v 16:48  • Odpověz
já už se nemůžu dočkat zítřejší kontroli :sweat_smile:
18. kvě 2010 v 16:56  • Odpověz
lily: To chápu... :dizzy_face: :dizzy_face: Držím pěsti...
Já se zase těším za 14 dnů na 4D!! :dizzy_face: :dizzy_face:
18. kvě 2010 v 16:57  • Odpověz
jdu na osm tak o to víc je to super :dizzy_face:
18. kvě 2010 v 17:30  • Odpověz
lily: tak si to užijte.... :dizzy_face: Jde i manžel?
18. kvě 2010 v 17:46  • Odpověz
Eliska mateřskou ti vypočítají i z těch 3 měsíců, co jsi dělala. :wink: Teda pokud máš poslední dva roky odpracováno dohromady alespon 270 dní.(tedy byla jsi v sociální pojištění 270 dní. )
18. kvě 2010 v 17:52  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.