• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Těhulky ze snažilek od prosince 2009 po potratu

(Zamčená)
19. května 2011 
Ahojky holky. :dizzy_face:
U nás dneska svítí hezky sluníčko.... :slight_smile: A co u Vás? :dizzy_face:

Já jsem včera večer nemohla vůbec usnout, hlavně malej mě kopal hodně dole - jakoby do hrdla....Je to vůbec možný?? :confused:Strašně to chvilkama bolelo!! :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Pak asi měl škytavku, tak chvilku hopsal :grinning: :grinning:No a to mu vydrželo do 23:00 hod :sweat_smile: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
A dnešní noc nic moc teda... Zase mě chytly ty moje záda...No noc plná vášně!! :sweat_smile: :angry:
Ale teď je to zase v pohodě....
Ráno jsem se nasnídala, ale šla si ještě lehnout a te´d si připadám jak "opuchlé rajče" :grinning: :grinning: :zipper_mouth:
Ale snad během dne bude líp.... :wink:

A co Vy kočky? Já se dneska ňák rozepsala.... :grinning: :grinning:
28. kvě 2010 v 10:06  • Odpověz
Jen piš Eli,alespoň je co číst. :grinning:
V Boleslavi je taky celkem pěkně,tak doufám,že se to hned nezhorší. Ale je hlavní,že je páteček!
28. kvě 2010 v 10:10  • Odpověz
U nás je dneska pod mrakem, ale na déšť to nevypadá. Navíc je docela teplo, tak snad to vydrží. Včera odpo bylo úplný léto, vedro, azůro... :sunglasses:
28. kvě 2010 v 10:16  • Odpověz
lendaw: Tak u nás včera celý den pršelo, takže by to hezké počasí dorazilo až dneska... :wink:
28. kvě 2010 v 10:17  • Odpověz
autor
Ahoj holky jen v rychlosti jsem zpátky z kontroly. Utz mi nedělala, prý až ve dvacátým týdnu, tak jsme trošku zklamaná. Jinak vše vypdá v pohodě, tak musím doufat. Jen mám vyšší tlak, tak mě budou hlídat. 7.6. jdu na odběry na tripltesty, 11.6.na kontrolu s tlakem a 23.6. na další kontrolu k dr. doufám, že už s utz.
28. kvě 2010 v 10:52  • Odpověz
Nazdárek Merc,tak dr. s tebou takhle vyběhla...to je škoda,že ti nedělala utz. No co se dá dělat. A s tím tlakem tě má pod kontrolou tak to je fajn. Co se dá dělat,tak budeš muset počkat až do 20tt. :unamused: To jsem zvědavá na sebe. Já jdu do poradny příští pátek,tak jsem teda na to zvědavá.
Hlavní je,že je ti dobře a vše vypadá (a je) v pořádku!
28. kvě 2010 v 11:15  • Odpověz
Merc: tý jo, tak jestli ona nemyslela až ten 2. velký utz, ten se dělá ve 20tt. Jak máš vysoký tlak? Já měla ze začátku 130/90, potom 135/80 a nikdo mi nic neřekl. Každopádně gratuluju ke kontrole, je dobře, že všechno probíhá dobře :wink:

Mě dělá Dr. utz každou KO, ale zase mě pro změnu nevyštřuje pokaždé na koze. Co chodím do poradny, tak jsem tam lezla jednou a to v 19tt, po pohybech.
28. kvě 2010 v 11:25  • Odpověz
ahoj holky, gratuluju merc ke kontrole. jen by me zajimalo, jak dr. dosla k zaveru, ze je vsechno v poradku, kdyz ti nedelala ultrazvuk. :confounded: nemyslim si, ze nemit ultrazvuk aspon jednou za mesic je OK. ma treba nejaky pristroj, kterym si poslechla srdicko? me ted po NT by stacilo, kdyby mi aspon rekla, ze srdicko porad tluce, ale jak u Lend, me udela utz vzdycky, kdyz prijdu na kotrolu. pristup tvoji dr. mi pripada jak ze 70. let :unamused:
28. kvě 2010 v 11:56  • Odpověz
Nad: budeš se divit, ale mít utz každou KO není standardem. Běžně se fakt dělají jenom ty tři utz behěm těhu (12tt, 20tt, 30tt) a potom nějaký navíc před porodem. Víc totiž pojišťovna neproplácí a je to jen a jen na Dr. jestli ti ho udělá, nebo ne - v rámci poradny. Takže můžme být rádi, že zrovna naši Dr. si nás hlídají. Moje Dr. třeba ještě před 2 lety utz neměla a posílala těhule jen na ty velké utz. A kupodivu je i dost ženských, které nechtějí utz v každé poradně :confused: JInak poslech srdíčka by měl být v poradně samozřejmostí od určitého týdne. Ale nepř. u mě nebylo přes špek srdíčko slyšet ještě ani ve 23tt :frowning2: Ale na utz blikalo jak o závod. Z toho přístroje na poslouchání srdíčka jsem vždycky unešená - zní to vždycky jako dunící moře a zpěv velryb a občas do toho zaškrundá střevo :grinning:
28. kvě 2010 ve 12:05  • Odpověz
jasne, lend, ja vim, ze nase dr. nam delaji utz nadstandartne, ale prave proto me zajima z ceho mercina dr. usuzuje, ze je vsechno v poradku. prece tlak a vahu si muzu udelat doma. tak jestli si aspon poslechla srdicko? ten poslech srdicka je fakt nadhera. kdyz nam ho dr. pustila ted v pondeli na Nt a jeste pak zvuky, co se delaji v brise, bylo to naporsto fascinujici a neskutecne krasny zvuk :dizzy_face:
ja ted taky utz nepotrebuju, jen, kdyby poslechla srdicko, ale nevim, jestli uz ted bude slyset tim obycejnym ambulantnim pristrojem.
28. kvě 2010 ve 12:10  • Odpověz
Nad: nám měřili tep srdíčka ve 12tt a 20tt na velkých utz, ale nepouštěli ho nahlas - jen nám ukazovali obrazový záznam - něco jako když se ukazuje hlasitost na nějakých rádiích. V poradně mě Dr. posloouchá takovou krabičkou s trubičkou na konci a právě tu trubičku přiloží na břicho. Nevím jestli to je ten Doppler nebo jestli to je něco jiného. Ale když jsem tam byla ze začátku těhu, tak předemnou šla jedna těhulka v hodně pokročilém stádiu těhu a ten tlukot byl slyšet až ven na chodbu :grinning: Tak doufám, že za 13 dní, ža tam půjdu, tak už slyšet bude. Já stejně vím, že je všechno v pořádku, protože mimčo si dělá z mých vnitřností boxovací pytel, ale už bych to chtěla i slyšet :grinning:
28. kvě 2010 ve 12:22  • Odpověz
Tak mám pár nových foteček, jestli se chcete podívat :dizzy_face: :dizzy_face:
28. kvě 2010 v 15:48  • Odpověz
autor
Holky já svojí dr pořád věřím, prostě má jinej přístup. Dneska jsme se o tom s doktorkou bavily a říkala, že to není o tom co pojišťovna proplatí, ale na přístupu doktora. Každej utz je potencionálně nebezpečnej, zvlášť ještě do toho 20tt. Doporučení lékařský komory je dělat utz až 20tt a pak 30tt. Jednak jde o částečné ozáření, určitý frekvence na utz nesmí ani pustit, aby mimi nepoškodila a pak že to před sebou žene takovu bublinu a pokud ta bublinka praskne zrovna u ucha nebo u oka, může to mimi i ohluchnout nebo oslepnout. Proto by se to nemělo přehánět. O tom se hodně mluví mezi doktorama, ale mezi pacienty se to moc nedostane. Že je vše v pořádku usuzuje asi z toho, že mi nic není, nic nebolí a děloha hezky roste (podle pohmatu). Moje dr má ty nejlepší reference a neznám nikoho, kdo by byl nespokojenej s její prací nebo přístupem.
28. kvě 2010 v 18:22  • Odpověz
@mercedesse : Hlavní je, že je malé v pořádku a Ty se cítíš dobře!! :dizzy_face: :dizzy_face:
28. kvě 2010 v 18:27  • Odpověz
autor
eli děkuju, mě jen holky nějak rozhodily, ale to dneska asi úplně všechno. Máš krásný bříško :wink: Já už definitivně vplula do lacláčů, protože jsem dneska zjistila, že v džínách prostě nevydržím. Hned v pondělí objednám ještě nějaký těhu kalohoty. Nějak se mi to břicho vykuluje hrozným tempem. :slight_smile:
28. kvě 2010 v 18:38  • Odpověz
@mercedesse : mě občas teda spíš často :grinning: :grinning: :grinning: rozhodí teď všechno, takže buď v klidu! :wink:
No vždyt už máš nárok na těhu kalhoty, já je nosila už v 8tt :sweat_smile:
28. kvě 2010 v 19:42  • Odpověz
@mercedesse : Jinak děkuju za pochvalu :dizzy_face: :dizzy_face:
28. kvě 2010 v 19:42  • Odpověz
lendaw..hele s tím tlakem..já mám permanetně 135-140/85-90 a beru na to dvoje léky...zkus se na topoptat..tlak je v těhu nebezpečný.
29. kvě 2010 v 07:40  • Odpověz
Dobré ráno:slight_smile:
tak mi teda taky říkali že jestli budu mít takový tlak i příště tak s tím začneme něco dělat teď jsem se jim vdušovala že je to tím že jsem nervozní.Měla jsem 140/90 :unamused:
29. kvě 2010 v 07:47  • Odpověz
Jo a včera jsme si teda dovezli kočárek :slight_smile: jen jsme ho museli dát k mamce je ze staré školy a byla by z toho nervózní.Myslela jsem že to dáme ke tchýni na barák, ale manžel mi řekl že by se na něj divně dívali tak jsme to odvezli k našim do bytu :angry: Chápete to?
29. kvě 2010 v 08:15  • Odpověz
@lillyzelvicka - já to chápu, taky sem neměla kočárek doma, ale jen když si představíš, kdyby se miminku něco stalo a ty když bys pak přišla domů, první co bys viděla by byl kočárek, to by bylo pro mě osobně na mašlu. Tak se to stalo přímo mojí sestřence, miminko jí umřelo po porodu a pak přišla domů a přímo u dveří kočár (hnus), bydlela sama a nebyl nikdo kdo by aspoň ten kočár dal pryč, Tak si myslím, že je to jen kůli tomu. Já měla kočár u tchánovců a stejnak nám to nepomohlo. Kámoška má kočárek doma a bude rodit za měsíc, jak jsem kočárek u ní viděla, tak sem se jí ptala, hned proč ho má doma....
29. kvě 2010 v 09:47  • Odpověz
autor
Já má tlak nějakejch 155/60, ale žíkala, že to bude nervozitou, že jinak je vysokej i ten spodní a to je nebezpečný. Jinak když jsem před dvěma roky začala brát na tlak prášky měla jsem i 190/100, takže tohle je pohoda. A já jak vidím doktora, tak jsem nervák, takže se není co divit. Teď teda už dlouho ty prášky zas neberu, ale třeba budu muset. Hlavně mi povídala, že pokud by to bylo třeba způsobený nějakou chorobou, tak by se to mohlo rozvinout právě v těhotenství, tak to radši hlídá.
S tím kočárkem, já bych o doma taky nechtěla. Nejsem moc pověrčivá, ale to bych nedala. Jo a včera jsme to řekli babče a dědovi, co to ještě nevěděli a děda hned začal vymejšlet jak udělá kolíbku, byl hrozně šťastnej, fakt úžasnej, takže košík do obýváku pořizovat nebudu. Bude tam pořádná krásná vyřezávaná klíbka. On je hrozně šikovnej. Babička dělá tragédii ze všeho, tak tu radši ani nekomentuju.
29. kvě 2010 v 16:55  • Odpověz
lily jaký máš kočárek?novej nebo od někoho?
fafi..no já nevím...když přijdeš o mimi, tak to stejně m éně bolet nebude, když pak budeš likvidovat ty věci.Mě spíš prdí, jak o tom naši nechtějí ani moc mluvit.přijdu si jak ilegálně těhotná.

omlouvám se za překlepy,ale musím kvůli tomu sedacímu nervu ležet na boku a píšu jedním prstem :wink:
29. kvě 2010 ve 22:29  • Odpověz
Faf: no já to takl ani neberu , nepřipouštím si že by se něco ještě mohlo stát :wink: , ale mamča je alespoň v pohodě. Už mi všechno zajišťuje a shání tak jsem ji musela trošku zklidnit, chce to mít podle sebe, ale já už mám pár věciček vybraných tak jí musím krotit :sweat_smile:
Pets: má ho od jedné paní používaný cca rok moc pěkný není ani moc poškrábaný má jen jeden hodím tu fotečku:slight_smile: je to sporťák a korbičku s autosedačkou k tomu budeme dokupovat od kamarádky taky už použité.Tyhle kočárky si drží cenu ale hlavně i kvalitu nejsou vyšisované nevyklají se :wink: A hlavně se nám vleze krásně do autíčka :grinning: Já jsem moc spokojená je fakt pěkný jo a je to Jané slalom pro
Pets: a ty máš problém se ssedacím nervem?Mě už to zlobí tak od druhého měsíce :unamused: je to teda fest nepříjemné, ale hlavně ať se má mrně fajn :grinning:
Dneska jedeme na narozky takže bude sranda řekneme to ještě babi a dědovi a už to ví celá rodinka :slight_smile:
30. kvě 2010 v 10:08  • Odpověz
Tak to je on mého srdce šampion :slight_smile:
30. kvě 2010 v 10:11  • Odpověz
dobré deštivé ráno :unamused:
Lilly,ten je pěěěknýýýý... :wink:
31. kvě 2010 v 06:30  • Odpověz
Merlin: děkuji:slight_smile:
Já už jsem v práci ale je mi zle asi se pozvracím a to už jsem si myslela že mám klid teď byl skoro týden bez raních skoro nevolnosti.V noci mě dvakrát tak píchlo v břiše že mě to vzbudilo až jsem naskočil.No nevím co tam ten můj brouček dělá :sweat_smile: Dneska je to teda obzvláště mazec :confounded:
31. kvě 2010 v 06:34  • Odpověz
jéé,tak tebe tak drobek trápí...tak snad se ti během chvilky uleví. Zkus si dát něco dobrého na snídani a uvidíš, buď se ti uleví nebo....urychlí pokec na WC :confused: . Mě už je až na malé výkyvy dobře,tak doufám,že jsem to právě nezakřikla.. :sweat_smile:
31. kvě 2010 v 06:42  • Odpověz
Mer: no je zajimavé že když si vezmu sladké tak je mi líp jako koláč třeba ale rohlík mi stéjnou službu neudělá :wink:
31. kvě 2010 v 07:37  • Odpověz
Dobré ráno všem,

Lil: mě pomáhala CocaCola, když mi bylo blbě od žaludku.

U nás neprší, pršelo kolem 3-4 ráno (mám v ložnici nad hlavou střešní okno, takže mm docela přehled), ale stále je dost pod mrakem. Vlbec se mi dneska nechtělo z postele. Musím k Dr. pro lístek na peníze a odpoledne ho odvézt na OSSZ....Navíc mi v břiše asi roste meloun gigiantických rozměrů. Včera mi manžel řekl, že se mu líbí jak funím :confused: Tak nevím, jestli je divnej, nebo jestli někde tajně nasával :grinning: Ale s tím dýcháním mám poslední dobou fakt problém - z ničehonic , i když sedím, začnu z hluboka dýchat.
31. kvě 2010 v 09:10  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.