• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Těhulky ze snažilek od prosince 2009 po potratu

(Zamčená)
19. května 2011 
autor
Klídek lend, ještě má čas se otočit a určitě je to holka šikovná. Věř ji a hodně hlaď bříško jako dokola, maličko přitlač a ono se to povede, kámoška takhle malou taky otočila na poslední chvíli. :wink:
23. črc 2010 v 08:35  • Odpověz
@mercedesse snad se to podaří, budu klidně i stát na hlavě, aby to vyšlo :slight_smile:
23. črc 2010 v 08:42  • Odpověz
autor
Ne snad, ale určitě, neboj :wink: Někde pak nechávej koncem pánevním i přirozeně rodit, to pak záleží jestli to risknout nebo ne, ale to nebudeme řešit, protže Bětka se určitě přetočí sama :wink: ale schválně to zkus, když si večer lehneš, tak ji trochu pomoct.
23. črc 2010 v 08:46  • Odpověz
@mercedesse já už to zjišťovala, provorodičky s KP jdou vždycky na císaře. Pokud už tedy nenastane 2. doba porodní. Pak už to jde jen přirozeně a s velkým rizikem. No, budu jí muset nějak domluvit. Úplně jí vidím, jak si tam v tom pupku dřepí jak turek od vokurek, medituje a na nějaký stavění na hlavu mi hází bobek :slight_smile:
23. črc 2010 v 09:03  • Odpověz
autor
Hlavně neházej flintu do žita, má času ještě spoustu. Jo a chtěla jsem se zeptat, od kdy se chodí na předporodní kurzy, Nebo jestli je to jedno, nerada bych tam pak vypadala jako debil, co už tam dělám. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
23. črc 2010 v 09:09  • Odpověz
@mercedesse já půjde na kurz až v srpnu :sweat_smile: V červnu ani v červenci mi to nevycházelo - u nás je to vždycky v úterý od 15hod. A ještě nejsem na 100% rozhodnutá, jestli tam vůbec půjdu.
23. črc 2010 v 09:48  • Odpověz
ahoj holky já musela dneska k doktorce, bolí mě v krku a je pátek. Kdyby se to zhoršilo tak bych musela na pohotovost tak sem radči šla dneska. je to naprd v těhu člověk ani neví co si může vzít a co né. No a jak sem dopadla? Mám antibiotika, ale ptala jsem se jestli je to nutné tak mi ještě napsala homeopatika. Mám je brát dva dny a jestli to nepomůže mám si začít užívat ty antib. Jo a ten minulý týden jsem musela akutně k mudrovi dostala jsem nějaký zánět, a včera jkdyž jsem byla na UTZ tak mi napsal ještě clotrimazol, že to ještě mám dost zarudlé.
23. črc 2010 ve 13:17  • Odpověz
@faflina téda, to není příjemné. Ale alespoň nejsi v prvním ani v posledním trim a antibiotika by neměla případně udělat žádnou neplechu. To bude asi z těch veder, co? No a zánět....ty jsou v těhu časté. Mě se naštěstí vyhnul, ale hodně holek je mělo. Myslím, že i Eliška tu psala o zánětu. Hlavně ať se dáš brzy dokupy :wink:
23. črc 2010 ve 13:23  • Odpověz
Ahojky holky.
U nás je nádherně! :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: Krásně prší už od včerejška, takže paráda.... teď na chvíli přestalo a je krásný vzduch!! :wink: Teda jenom 20 stupňů, ale já jsem za ně ráda!! :wink:
Jinak jsme už doma a teď se už nikam nechystám... Už to cestování hlavně nezvládám, takže teď když mě bude chtít někdo vidět, tak si přijede za mnou :wink: :dizzy_face:
Jinak malej je neuvěřitelnej...co furt předvádí v bříšku :grinning: :grinning: :grinning: Chvilkama z něj nemůžu :dizzy_face: :grinning: :grinning: :grinning: :sweat_smile:

jo holky mě furt tečou tak prsa, že je to až děs!! :sweat_smile: Na to že je mám malé, tak nevím kde se to v nich bere!! :sweat_smile:

6.8. si pojedeme nejspíš už pro kočárek, tak se moooc těším!! :dizzy_face: Jo a příští týden ko + UTZ, tak jsem zvědavá kolik ten náš Brouček cca má :wink: :dizzy_face:

@faflina : tak ať jsi brzy fit!! :slight_smile:
23. črc 2010 v 19:04  • Odpověz
Čaute holky, tak u nás začalo pršet až ve 2 v noci a byla bouřka, ale byla tak trochu oklikou blesky a hromy sice byli, ale šlo poznat že je to z velké álky, chudáci lidi, kterým se ta bouřka přehnala kolem domů. Musel to být teda masakr. Teď začalo taky pršek ale i tak je venku docela teplo 25°C. U Hranic je dneska a zítra pouť, tak ani nevím, jestli někam půjdeme. Tak letos to teda nevyšlo- jinak na pouť bylo vždycky pěkné počasí. Docela jsem se těšila a teď se budu spíš modlit, aby bylo hezky.
24. črc 2010 v 10:25  • Odpověz
@faflina já se teda modlila za déšť a ochlazení jako nikdy předtím. Ta vedra mi dávala neskutečně zabrat. Nemohla jsem vylézt z domu, nohy jak konve. Jelikož mám být teď víc v pohybu a chodit na procházky, aby se malá přetočila hlavičkou dolů, tak jsem za to ochlazení s déšť opravdu vděčná. Od začátku července jsem byla maximálně tak nakoupit a u doktora. Jinak furt zavřená v chládku.
A jak ti je? Zabírají homeo?
24. črc 2010 v 10:39  • Odpověz
Aji bych řekla, že jo. Ale počkám do pondělí.
24. črc 2010 v 11:27  • Odpověz
Holky, tak já nevím, jestli toho nechci moc. Máme dneska s manželem 6 let od svatby a on mi oznámil, že jde večer na pivo :pensive: Já chápu, že je to se mnou v poslední době asi dost těžký, navíc od včerejšího večera už zase furt brečím, všechno to na mě nějak padlo. Navíc už jsem opravdu vyčerpaná, více jak dva týdny nespím v noci dýl jak hodinu dvě v kuse. Manžel dneska celý den stavěl v patře 2. záchod, já celý den ležela a slzela, on si šel potom udělat oběd a u toho mi teda oznámil, že večer jde do hospody. Načež jsem se rozbrečela na plné obrátky a on si šel lehnout do ložnice. :pensive:
24. črc 2010 v 16:38  • Odpověz
Tak to opravdu dopadlo tak, že tu doma sedím sama a brečím do jednohubek :pensive: Manžel asi zapomněl. Na sms nereaguje, do hospody odešel v 17:45. Zítra máme 11 let spolu, O nějaký kytce si můžu nechat zdát, protože manžel nemá ani korunu, do hospody si vzal peníze ode mě a to počítám, že tam ještě nechá dluh :pensive: Ach jo :cry:
24. črc 2010 ve 20:14  • Odpověz
autor
Ahojky holky
lend: je mi líto, že pořád tak zlobí.
Já dneska dostala krásnou cestovní postýlku od známých úplně zadarmo, teda občas si od nás vezmou brambory, ale stejně. Je fakt pěkná, teda mě se líbí moc. Mám fotečku v albíčku. Na cesty nebo k babičce se bude určitě hodit. :wink:
25. črc 2010 v 17:46  • Odpověz
Ahoj holky
Lend,ty jo...ten tvůj manžel ti fakt dává čočku.. :cry: co sním? s potvorou.. :pensive:
Merc,pěkná postýlka...taky budeme pořizovat. V ložnici bude klasická dřevěná a do obýváku příjde taky taková :dizzy_face:
26. črc 2010 v 05:12  • Odpověz
autor
Ahojky marlin, ty jsi zase raní ptáče. Já dneska spala teda do 8h, ale včera jsem vstávala v 10:15. V pátek i v sobotu jsme slavili, takže jsem byla úplně hotová. :stuck_out_tongue_closed_eyes: A včera mi bylo celej den šíleně těžko, asi jsem toho splácala moc. Prckovi to bylo úplně jedno, takže mě ještě do toho bolavýho břicha řádně nakopal :grinning:
Já budu mít od dědy asi vyřezanou kolíbku, ale až se do ní mimi nevejde, tak taky dolů šoupnu tuhle. Mám dole kuchyni a obývák, tak když budu vařit, aby byl blízko.
26. črc 2010 v 08:23  • Odpověz
Ahoj jsme doma z UTZ, Tak vám to napíšu.
Biometrie/ anatomie BPD 49,1mm; OFD 66,4mm; HC 181,4mm; CM 4,1mm; TCD 20,9mm; FL 34mm; uložení placenty- vzadu mimo DS, Plodová voda- normální množství;Pupečník 3 cévy.
Hlava: Normální tvar lebky.
Mozek: Hemisféry, mozkové komory, středové struktury mozku a zadní jáma lební se zdají normální
Obličej: není přítomen oblič. rozštěp a oči, nos a mandibula se zdají normální
Páteř: není přítomna spina bifida ani kyfoskolióza
Krk/ kůže: není přítomen kožní edém ani cystický hygrom
Hrudník: Hrudník a plíce se zdají normální
Srdce: normální čtyřdutinová projekce, normální výtokový trakt, normální projekce tří velkých cév
Břišní stěna: není přítomen defekt břišní stěny
GIT: žaludek a GIT se zdají normální
Uropoetický systém: ledviny a moč.měchýř se zdají normální
Končetiny: Ruce, chodidla, paže, nohy a klouby se zdají normální
Genitalia: normální ženský genitál

Takže tak, ty zkratky si musím někde nastudovat -nevím vůbec co, co znamená.
26. črc 2010 ve 13:12  • Odpověz
tak sem napsala a doufám že si dají šmíráci pokoj, ale co já jsem šťastná
26. črc 2010 ve 13:13  • Odpověz
autor
faf gratuluju a vykašly se na šmíráky, můžou nám trhnout. My jedeme ve středu na velkej nákup pro mimi, tak se moc těším. Jsem si šla v jednu jen tak lehnout a teď jsem se vzbudila. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
26. črc 2010 v 15:07  • Odpověz
autor
Tak jsem holky neodolala a objednala dneska chůvičku, maj jí u nás v Evě v akci z 2900 na 999,- a na e-shopu jsem ji našla ještě o 50,- levnější. Je to videochůvička sencor. Hodím fotku do albíčka.
26. črc 2010 v 16:02  • Odpověz
@faflina gratulace ke kontrole :slight_smile: něco z těch zkratek bys mo,hla najít na http://www.porodnice.cz/porodnicke-zkratky

@mercedesse my máme Philips, starší model, ale rodinou ozkoušený a ověřený :slight_smile: Je to obyčo chůvička, jednosměrná, za 300,- na MMB, ale naprosto vystačí. Jinak my jsme shodou okolností taky dostali cestovní postýlku - od táty. Budu jí mít taky dole, jakmile se dítko nebude vejít do hacky tak pošupajdí do týhle postýlky. Sice mi to trošku přijde jak dávat dítě do klece, ale jsou prostě chvíle, kdy dítko potřebujete odložit a něco si udělat a nestrachovat se u toho, kde se plazí a tak.
26. črc 2010 v 17:33  • Odpověz
autor
Ahojky lendi, no to je taky dost, že se tu někdo objeví. :wink:
Mě se líbí, že je to ta video, protože mám kuchyň a ložnici v jiným patře, tak třeba, když budu vařit, tak uvidím, jestli se jen tak brouká, nebo co se děje. Už mi přišlo potvrzení, že si jí můžu vyzvednout, tak tam zítra jedu.
26. črc 2010 v 17:42  • Odpověz
@mercedesse my máme asi to samý uspořádání jako vy - dole "užitkové" místnosti a klidová zóna nahoře. Já ale počítám s tím, že budu mít mimi celý den dole. Bude spinkat přes den v hacce a později v tý cestovní postýlce. Mám tu dole i malou kancelář (2 x 2,5 m) spojenou s obývákem. Chystám se jí vyklidit a předělat na hernu.
26. črc 2010 v 17:46  • Odpověz
autor
No maličkej bude asi v kolíbce, ale když usne nahoře, tak ho dolů přenášet nebudu. Teda bůhví, jak to všechno ještě bude. Zatím se nemůžu dočkat, až ve středu pojedeme nakupovat mimivěcičky. Nejdřív jsem říkala ve čtvrtek nebo v pátek, ale ve čtvrtek nemůžu a do pátku už to asi nevydržím :sweat_smile: :grinning:
26. črc 2010 v 17:49  • Odpověz
autor
Teda jakože dole bude kolíbka a pak až se nevejde tak ta cestovní postýlka, píšu to jak tatar. :sweat_smile:
26. črc 2010 v 17:50  • Odpověz
@mercedesse pochopila jsem :slight_smile: My jsme naštěstí nemuseli kupovat skoro nic - teda novýho. Naprostou většinu oblečení jsme podědili, je to pěkné a zachovalé, tak proč bych kupovala, že:slight_smile: Něco málo jsem nakoupila na MMB, včetně plenek a zbytek - kočárek 3v1 a postýlku jsme koupili od známých. Jediné nové, co jsem mám jsou dvoje svrchňáčky, 1 balení separaček do plenek, 1 bodýčko (to byl dárek) a 3 ks bryndáčků (taky dárek). Dokonce jsem podědila i nerozbalené balení prsních vložek a plenek pampers newborn. Ještě bych chtěla pro malou nechat ušít ladící soupravu povlečení, závěsů na okno, kapsáře a mantinelu.
26. črc 2010 v 17:58  • Odpověz
autor
To chci taky koupit v těch Tuchlovicích (povlečení), maj tam nějaký soupravy. Tak to okouknu a uvidíme. Závěs neřeším, protože bude u nás v ložnici a tam žádný nejsou, to pak koupím, až se bude stěhovat do děcáku a to je tak za dva až tři roky, takže času spoustu.
Jinak já chci novou postýlku, kočárek a pár kousků oblečení a to povlečení, jinak je mi to jedno, taky toho spoustu asi dostaneme a zdědíme. Vůbec se použitejm věcem nebráním, ty mimča to nezničej, tak co. Jo a kámoška mi doporučovala ten sterilizátor do mikrovlnky od aventu, tak ten bych tam taky možná koupila, ještě uvidím. Nemusím nakoupit všechno najednou. Když já se tak těšííííím.
26. črc 2010 v 18:05  • Odpověz
@mercedesse No, my momentálně spíme v dětským pokoji, protože v ložnici nemáme ještě vybroušenou a nalakovanou podlahu :unamused: A ono to bude i pohodlnější spát v jenom pokoji - kvůli kojení.
Já sterilizátor nebudu pořizovat. Jen v případě, že bych nemohla kojit. V jiném případě mi to přijde jako vyhazování peněz. Jediné co budu vyvařovat je dudlík a ten hodím na chvilku do plecháčku na kamnech a je hotovo :slight_smile:
Koukám, že už tě pěkně chytla nakupovací mánie :slight_smile: To je hezký :slight_smile: Hlavně si to pořádně užij. Já mít peníze, tak taky nakupuju. Ale musím zaplatit DPH :angry:
26. črc 2010 v 18:22  • Odpověz
autor
No mám něco stranou a ještě nemám koupený nic, takže je na čase začít, ve středu začínám 24 tt, tak hurá na to, i když podle utz jsem už 24tt teď :grinning: Když já se takovou dobu držela, abych nic nekoupila, to už se nedáááá.
No já taky ještě uvidím, chtěla bych plně kojit co nejdýl, ale musím se poradit asi s mámou, protže všechny maminy co teď mají děcka kolem mě, tak nemůžou kojit. Doufám, že nám se to vyhne. Měli císaře, tak už se pak nerozkojily.
26. črc 2010 v 18:26  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.