• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Těhulky ze snažilek od prosince 2009 po potratu

(Zamčená)
19. května 2011 
@mercedesse s tím kojením mi to přijde u hodně ženských jen pohodlnost. Nemůžou se první dny rozkojit, bolé je prsa, tak se na to vyprdnou a mimču prdnou flašku, protože je to pohodlnější a dítě po ní dýl spí. Jsem přesvědčená, že za pomoci laktační poradkyně a trpělivosti se rozkojí hodně těch, co to vzdávají. Ale samozřejmě existují maminy, kterým to prostě nejde, nebo je dítko nemocný/po operaci apod. a kojit ho nemůžou z tohoto důvodu. Ale i tak jde mlíko alespoň nějakou dobu odstříkávat. Jestli se pletu, ať mě někdo vyvede z omylu. Moje "macecha" odstříkávala 3 měsíce, protože malá měla zavedenou hadičku srkz jícen a nemohla moc dobře sát.

Já bych taky nakupovalaaaa :frowning2: :frowning2: :frowning2: :frowning2: Blbý daně :angry:
26. črc 2010 v 18:33  • Odpověz
@mercedesse třeba moje ségra kojila první dítě plně do 7. měsíců a druhé dokonce do 12. měsíců. U prvního potom začala dávat zeleninové příkrmy a kojila ještě asi do 2 let a u druhé dítko přešlo rovnou na polívky a teď je mu něco přes rok a půl a stále kojí. A klučina je fakt macek :slight_smile: Když mu byl rok, tak tahal plnej 5litrovej kanystr :slight_smile: No prostě dítě z farmy :slight_smile:
26. črc 2010 v 18:36  • Odpověz
autor
No je fakt, že to někdo asi vzdá moc brzo, ale zase mi příjde, že je s tím pak daleko víc práce, když se používá umělá. Každopádně nejpřirozenější je kojit a chci aby to tak bylo, pokud to jen trochu půjde.
Daňe nezávidím. Ale zase máš po kom dědit. Já jsem po dlouhý době čekatelka na mimi v rodině, takže dědit moc nemůžu. Kámošky maj zase mimi hrozně malinký, takže jim toho taky moc nezbývá a hlavně většinou holčičky, takže nám ty růžový dupačky moc nepomůžou.
26. črc 2010 v 18:45  • Odpověz
@mercedesse práce s tím je určitě víc příprava, sterilizace, nemluvě o finanční investici. Ale hodně ženských přestává dřív kojit protože je to pro ně pohodlnější, dítě potom dýl spí a prsa mají pohov. Je to každého volba. Moje švagrová odstavila taky brzy a když se pak malý sápal na prso, tak mu nadávala, že už nesmí. Chtěla si totiž co nejdřív nechat udělat silikony :confused: Malýmu jsou 3 roky a ona už si je nechala znovu přifouknout a opravit. Ale každý jsme jiný.
26. črc 2010 v 19:22  • Odpověz
ajajaj, manžel teď přijel z práce s tím, že kolegovo manželka začala předčasně rodit dvojčata ve 26tt :confused: O víkendu jí odešla hlenová zátka a od té doby leží na JIPce :confused:
26. črc 2010 v 19:35  • Odpověz
autor
Nejsem příznivcem plastik vůbec, natož kvůli tomu odstrčit od prsa dítě. Já teda nejsem modelka a pravděpodobně nikdy nebudu, ale pro mě je důležitější moje děťátko a rodina než postava a prsa. Já prostě do těhu šla s tím, že se to podepíše a nemrzí mě to. Je ale fakt, že mě na tom zas tak moc nezáleželo nikdy. Jsou důležitější věci. S prominutím některý krávy by potřebovaly proplesknout.
26. črc 2010 v 19:36  • Odpověz
autor
No je to hodně brzo, ale snad budou v pořádku. Šance už je.
26. črc 2010 v 19:37  • Odpověz
LendaW.....32 let ... (MA 1/09, MA 9/09) ..// 3.1.2010....TP 13.9.2010 , KO 4.8., velký UTZ 10.8. - holčička
eliska_v...... 21 let .. (MA 9/09) .........//14.1.2010.....TP 23.9.2010 - KO+UTZ 29.7. - chlapeček
pets...........40 let.......(ukonč. těhu ve 14tt 09/09)..// 5.2.2010.....TP16.10.2010 - holčička
zlababa07 ..30 let ... (MA 6/09, MA 10/09)..//8.3.2010... TP 17.11.2010 - chlapeček
marlin3......28 let ... (MA 1/09,MA 9/09) .....//13.3.2010 ..TP 20.11.2010,KO 29.7., 13.8. 4D UTZ -holčička
mercedesse.26 let .... (SP 11/09)..............//14.3.2010 ....TP 24.11.2010 - KO 11.8., cukrovka 4.-13.8, .-chlapeček
lillyzelvicka.........25 let....(MA 12/09)...........//21.3.2010 .....TP 26.11.2010 - KO 11.8.,.3D 29.7. -chlapeček
nadja73........ 37 let ....(MA 12/09) .........// 23.3.2010......TP 29.11.2010-KO 9.8.-holčička
lusye................27 let........(MA 1/10) ...........//26.3.2010 ......TP 9.12.2010.
faflina.......... 28 let ..... (MA 10/09)..........//29.3.2010........TP 7.12.2010....KO 19.8.2010 cukr
27. črc 2010 v 11:20  • Odpověz
Kde jste všechny? Není co číst? :confused:
27. črc 2010 ve 12:43  • Odpověz
holky já na dnešek spala i tři hodiny v kuse :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: To se mi povedlo naposledy v červnu :slight_smile: Začínám být docela vyčerpaná, kruhy pod očima už začínají připomínat vojenské maskování :confused: Pupek mi zase povyskočil, ale váha klesla o 1kg oproti minulé středě.

@faflina něco jsi zapomněla do té tabulky dopsat :wink: :wink: :wink:
27. črc 2010 ve 13:12  • Odpověz
ahoj Lend, jo jo něco Faf uteklo :confused:
Tři hodiny? no..to je co říct! :sweat_smile:
27. črc 2010 ve 14:20  • Odpověz
@marlin3 počkej, taky tě čekají bezesný noci, čůrání po hodině, manévry při obracení z jednoho boku na druhý větší než při odsunu sovětských vojsk :grinning:
27. črc 2010 v 15:18  • Odpověz
jááá nechciiiiiiiiiiiiii :stuck_out_tongue_closed_eyes:
27. črc 2010 v 16:50  • Odpověz
@marlin3 jj, máme co jsme chtěly :wink:

Dneska mi přišel balíček s 2 ks nových svrchňáčků a balík eko separaček a k tomu jako dárek hrozně malinký háčkovaný mokasínky :slight_smile: Minulý týden jsem si naskládala novosklady, tak do toho ještě vložím ty separačky a budeme mít připraveno :slight_smile:
27. črc 2010 v 17:01  • Odpověz
No jo,vy jste "látkařky"...já budu papírovat...ale nic proti tomu..u mě je to jenom lenost. :sweat_smile:
Ty malé věcičky jsou nádherné,už taky nakupuju....
a ty ťapky,ty musí být roztomilé...
Já furt sleduju bazary a často neodolám... :dizzy_face: A natož,když vlezu do obchodu s těma hadříčkama... :astonished:
27. črc 2010 v 17:39  • Odpověz
@marlin3 můj muž se vůbec netvářil nadšeně, když jsem, mu sdělila, že bych ráda látkovala. Pořád měl představu mimina zabalenýho do jedný velký bílý pleny sepnutý spínacím špendlíkem :grinning: A nejvíc se děsil toho, že ty pokaděný pleny budeme muset někde skladovat. On má totiž nějakou fobii z fekálií :grinning:, či co. Tak jsem mu vysvětlila, že za těch 30 let už látkové pleny dost pokročily, tak už začíná být trochu otevřenější, ale furt si myslím, že mě má za radikála - stejně jako většina rodiny. Ale je pravda, že to asi není pro každého - přeci jen je to práce navíc. Ségra chtěla taky látkovat, ale žije na farmě, kde nemají tekoucí vodu, tak to pro ní byl přímo nadlidský výkon a po chvilce to vzdala.
27. črc 2010 v 17:52  • Odpověz
@lendaw tak to věřím,že to ségra nemá jen tak... :wink: Ty jsi statečná.. :grinning: že do toho jdeš...fandím ti v tom..Bětce se v těch plenkách určitě bude líbit. :wink:
27. črc 2010 v 17:58  • Odpověz
@marlin3 no, zatím jsem spíš nadšená, uvidíme jak to bude vypadat po porodu :grinning: Pro sichr mám koupený i balík pampersek newborn - oni je do porodnice stejně vyžadují. A jestli půjdu na císaře, tak přebalování bude muset ze začátku zvládat manžel, tak chci aby to pro něj bylo co nejsnadnější. A to si piš, že se Bětouchovi (to je manželovo pracovní název pro Bětušku) bude v plenkách líbit :slight_smile: Bude v echt materiálu a navíc ještě v hezkých barvách :grinning:
27. črc 2010 v 18:02  • Odpověz
@lendaw nebudu to dopisovat teď a možná později, moje maminka je totiž strašně zvědavá a je schopná se sem zajít podívat.
27. črc 2010 ve 20:25  • Odpověz
@faflina tak to abys radší smázla i tu zprávu z UTZ, pokud je maminka taková investigativní :slight_smile: a vy jim to zatím nechcete říct? A manžel už to ví? Nebo to bude překvápko pro všechny?
27. črc 2010 ve 20:41  • Odpověz
jo manža to ví, byl se mnou. No myslím že mamka by nedočítala klasické texty, ale ty babulky by si všimla hned. Na FB jak jsem psala o miminku, tak ona hned jestli kluk nebo děvče. ona i u Honzíka byl hrozně sklamaná že je to kluk, pže chtěla vnučku. ségra má totiž dva kluky. Jak jsme včera dojeli z UTZ tak se ptala Honzíka co bude mít -jestli sestřičku či brášku . On jí na to Tomáška! :grinning: Tak aspoň že tak.
27. črc 2010 ve 20:56  • Odpověz
nechceme to říkat prostě nikomu, tady u naás v Hrani.... Chceme to nechat jako překvápko. A snad se podaří- švagrová mi dneska dala krabici s věcma po Holkách s tím, že snad ještě něco vyberu, že tak není vše růžové. Pak mi řekla že nás typuje na kluka-tak se zatím daří vše ututlat. Taky sem jí řekla, že jí to oblečení které nechci nebo se nehodí vrátím, ale až po porodu, no ale to jí nevrátím nic, že!
27. črc 2010 ve 21:00  • Odpověz
dobré ranko holky,
jsem včera na aukru vyhrála Angelcare chůvičky+monit.dechu...tak mám radost :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
28. črc 2010 v 05:29  • Odpověz
autor
Ahojky holky,
tak dneska vyrážíme na nákupy, hrozně se těším, tak doufám, že aspoň něco pořídíme. :grinning:
faf: já to hned vykecala všem, Michal byl stejně tak šťastnej, že to na něm bylo vidět.
marlin: super, já teda monitor nemám, ale chůvičku jsem včera přivezla a je super.
Dneska jsme měli super noc. Do jedný kopal jak vzteklej a pak jsem lítala pořád čůrat. A asi se stihnul i vyspat, protože už řádí zas :grinning:
28. črc 2010 v 08:10  • Odpověz
@mercedesse Tak pořiď dobře, já jsem včera taky "trochu" utrácela. Ještě jsem včera stihla objednat tady z bazaru z MK zimní fusak Emitex...tak jsem zvědavá až příjde :slight_smile: . Pak jsem psala taky na bazar MK na krásnou zavinovačku a koj.polštář (sada),ale paní se mi ještě neozvala..tak nevím :frowning2:
28. črc 2010 v 09:46  • Odpověz
@faflina tak vidíš jak je Honzík babičku "odpálkoval" s Tomáškem :grinning:

@mercedesse koukám, že tě ta nakupovací mánie chytla pořádně :slight_smile: Já chci takyyyyy :cry:

@marlin3 monitor dechu taky nemáme, ale hodně ženských ho pořizuje. Ty Emitexový fusaky si taky hodně lidí pochvaluje. My jsme nějakej podědili, ani nevím co to je zač, jen že má takovou švetskovou barvu a uvnitř nějakou imitaci beránka. Kojo polštář mám, ale ještě jsem ho na spaní ani jednou nevyužila. Mám ho nějak přeplněný a prostě jsem se ještě nedokopala k tomu, abych z něj ty kuličky odsypala :sweat_smile:

HOlky, já dneska vydržela spát bez čůrání od 4.50 do 9:15 :grinning: No, ale předtím jsem chodila co dvě hodiny :angry: Je to fakt vopruz :angry:
28. črc 2010 v 10:15  • Odpověz
Dobré ráno děvčata..holky já mám snad spavou nemoc.Spala jsem od půlnoci do ted a ještě se povaluji v posteli.Musím jít dělat oběd a vypravit se do poradny. :wink:
28. črc 2010 v 10:33  • Odpověz
@pet.s závidííííím, ani nevíš jak. Ale je pravda, že já tak do toho 30tt spala taky krásně a pak se to zvrtlo :angry:
28. črc 2010 v 10:54  • Odpověz
Tak,za chvilku odcházím z práce na cvičení...jdu se trochu zničit.. :wink:
To,co předvádí dneska ten můj prďoch v břiše,tak ještě neukázala. Furt mě kope a žďoube a někam se vrtá....asi vůbec nespí nebo co... :confused:
28. črc 2010 v 15:41  • Odpověz
@marlin3 cvičení.....to je nějaký sprostý slovo, ne? :grinning: Já ho neměla v těhu vůbec povolený a teď už je to asi to poslední, co bych zvládla. Pokoušela jsem se dělat kočičí hřbety, aby se malá přetočila, ale vůbec to nešlo - břicho tam překáželo a akorát mě potom bolelo. Zvládnu tak maximálně procházku ladnou kachní chůzí a jsem ráda, že jsem ráda :grinning:
28. črc 2010 v 16:44  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.