• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Testujeme na Nový rok

(Zamčená)
29. března 2010 
autor
As: to tě obdivuji, že máš takovu pevnou vůli :wink: :dizzy_face:
21. dub 2009 v 17:37  • Odpověz
kackark: zatím dietkuju druhý den. To se uvidí až o víkendu, jak bude pevná vůle, protože jedeme do Olomouce na Flóru a tam je lákadel - jako smažený bramborák. :grinning: Ale já se zapřu a nedám si ho - stejně je hnusně mastný.

Jdu si chystat večeřičku, konečně se blíží má šestá hodina a to musím večeřet - mé dnešní poslední jídlo. :confounded:
21. dub 2009 v 17:38  • Odpověz
autor
Tak si nech chutnat :dizzy_face:
21. dub 2009 v 17:39  • Odpověz
as, přeju hodně štěstí aby se zadařilo... já se dnes vážila a mám pořád stejně a to v poslední době jím fakt hrozně.... ale tedy je fakt že já hodně cvičím, tak to bude tím :wink:
Tak si udělej bramborák doma, hezky v troubě bez tuku, je taky dobrý a dietní :sunglasses:

kackark, a co ty, ještě chutě nemáš? :sweat_smile:
21. dub 2009 v 17:45  • Odpověz
autor
Blondy: právě teď jsem psala do jedné diskuze, že ani nejsem schopná jít nakoupit, mezi regály by se mi udělala fakt špatně. Jím, že musím. Občas mám jen chuť na kyselé.
21. dub 2009 v 17:47  • Odpověz
kackark, tak pošli manžela :grinning: . Jen hezky papej, je to potřeba :wink:
21. dub 2009 v 17:49  • Odpověz
blondy: a jak se dělají bramboráky v troubě, to neumím.
21. dub 2009 v 17:50  • Odpověz
as, úplně normálně jako smažené, akorát místo toho, aby jsi je smažila na pánvičce, tak uděláš nejlépe malé placičky (třeba jako lívance) na plech na pečící papír a dáš to troupy úpéct do zlatova. Je to možná lepší než smažené, já to tučné totiž moc nemusím.... A když je chceš ještě zdravější, místo klasické mouky dej celozrnou, a máš z toho krásně dietní jídlo :wink:
21. dub 2009 v 17:54  • Odpověz
celozrnná mouka je dietní? Co já se tady ještě všechno nenaučím. Asi to teda zkusím v neděli na oběd a budu mít i na pondělí s kolegyňkou do práce. My si s kolegyní totiž vaříme na půl. Jeden den ona a druhý den já. :wink:
21. dub 2009 v 17:55  • Odpověz
as, no když to vemeš čistě na energii, tak to má stejně jako bílá mouka. Ale pro tělo je mnohem zdravější a má nižší glykemický index, obsahuje vlákninu a tělo zasytí na delší dobu.... Takže se s tím nemůžeš cpát jako zjednanná a čekat, že zhubneš, ale rozhodně na tom není nic špatného. A celozrné věci do redukčního jídelníčku patří :wink:
Tak to máte s tou kolegynífajn, navíc vzájemná podpora je taky lepší, než na to být sám :slight_smile:
21. dub 2009 v 18:00  • Odpověz
Tak to teda zkusím.
Dovečeřela jsem a už mě dnes nic jiného nečeká, žádné noční baštění čokolády nebo brambůrek. Ale už jsem řekla kolegyńce, že kdybych náhodou těhu byla, tak končím s dietkou a budu jíst co potkám :grinning:
21. dub 2009 v 18:19  • Odpověz
blondy: mám energetické tabulky a je v nich právě uveden ten glykemický index - co to znamená?
21. dub 2009 v 18:20  • Odpověz
as, no já si myslím že není moc dobré jíst v těhotenství všechno co tě napadne. Právě v tomto období by měla žena dávat na jídleníček o to větší pozor. A tím,že moc přibíráš malému akorát škodíš a zadeláváš mu na blbou budoucnost. Ale zas na druhou stranu držet nějaké diety je totální nesmysl, stejně jako si nedat to, na co máš chuť :wink:
glykemický innex je důležitější než nergie, pro hubnutí je důležité čím nižší index tím lépe,nad 60 je rpo hubnutí úplně nevhdoné. S tím, že je potřebu vzít v úvahu, že čím je potravina tepelněji upravená, tím má index vyšší. Třeba mrkev syrová má index ok, ale vařená už se pro hubnutí absolutně nehodí, což by do ní nikdo neřekl. Nebo brambory, nejnižší mají brambory ve slupce, pak vařené brambory, po ty je to ještě vhodné, ale pak jsou hranolky, kaše a pečené brambory. Takže nejhorší pro hubnutí jsou pečené brambory, i když bez tuku... a tak je to v pdostatě se vším. Třeba není vhodní jíst ppuze jablko, protože to má také vyšší glykemický index, když chceš jabko, tak je potřeba k tomu zakousnout nějakou vlákninu s tukem (třeba plátek celozrného chleba s kousek másla), aby to glykemický index snížilo.
Jinak GT znamená, nakolik rychle se ty po té potravině vylučuje glikoz do krve, laicky řečeno. Po potravinách s vysokým indexem rychle stopune hladina cukru v krvi, ale zas brzy klesne, tzn, že máš rychleji hlad a víc se toho usadí to tukové hmoty.
Doufám, že jsem to napsala srozumitelně :grinning:
21. dub 2009 v 18:35  • Odpověz
napsala jsi to perfektně děkuji. A já jsem zrovna dělala kuřecí vývar a budu do něho dávat vařenou mrkev :astonished:
21. dub 2009 v 18:39  • Odpověz
as, :grinning: . Ono je někdy dost těžké kombinovat energii a glykemický index... Já jsem spíš pro sledování indexu a kombinací s pohybem. Mám to oveřené v praxi (na manželovy a jedné kamarádce) a fakt to funguje výborně :wink:
21. dub 2009 v 18:41  • Odpověz
takže vybírat jenom to s nejnižším indexem. :wink:
21. dub 2009 v 18:58  • Odpověz
as, ano a vybírat potraviny co nejmíň tepleně zpracované :wink:
21. dub 2009 v 19:02  • Odpověz
no, ale tak oběd musím papat teplý a uvařený. :wink:
21. dub 2009 v 19:02  • Odpověz
Jo to jo, jasný. Myslela jsem to spíš tak, že třeba rýži a těstoviny nechat spíše tvrdčí a tak, dělá to fakt hodně :wink:
21. dub 2009 v 19:07  • Odpověz
aha, tak to tak jíme i normálně. Tak to nebude problém :wink: Ale jinak moc děkuji za radu. Už i plánuju, jestli dorazí mrška a tím se vyvrátí mé těhu, tak začnu asi chodit na speening. Ale to pak samozřejmě nějaké KJ přidám, abych se nevybulila. :wink:
21. dub 2009 v 19:16  • Odpověz
tě budu mít blondy jako cvičební a dietní poradkyni. :wink:
21. dub 2009 v 19:17  • Odpověz
Loučím se, jdu dodělat polívku a pak do hajan. Dobrou.
21. dub 2009 v 19:26  • Odpověz
as, hm, tak jo ráda poradím :wink:
Měj se hezky a dobrou :dizzy_face:
21. dub 2009 v 19:33  • Odpověz
Dobré ráno holky,

hlásím, že těhulkovat opět nebudu, protože mrcha dorazila. Takže to vidím na přihlášení se na speening do začátečníků a začnu formovat postavu a za rok půjdu do třetího IVF.
22. dub 2009 v 05:46  • Odpověz
autor
Krásné ráno.
As: to mi je líto. Doufám, že alespoň blondynka zahlásí dobré zprávy :dizzy_face:
22. dub 2009 v 08:25  • Odpověz
as, jen se přihlaš, to ti může jen pomoct.... :wink: A uvidíš, třeba IVF nebude potřeba. Jak je to vůbec s těmi imuno testy? Půjdeš na ně

kackark, no moc ne...

Test negativní, MS nikde, BT se drží. Tak fakt nevím :frowning2:
22. dub 2009 v 10:39  • Odpověz
autor
Jejku blondy, to já čekala, že zahlásíš //. Máš odkaz na graf? Napadlo mě, jestli to nemůže být tím, že si měla ta antibiotika a neposunula se OVU.
22. dub 2009 v 11:05  • Odpověz
kackark, ovu se neposunula, poznám jí. Navíc ATB jsem začal brát až po ní... Grafík mám bez posledních dvou dnů v albíčku :wink:
22. dub 2009 v 11:09  • Odpověz
Holky, tak mám pro vás další zprávu. Před chvílí jsem šla do koupelny, ráno jsem tam ten test nechala ležet (ráno jsem ho zkoukala po 2 minutách jak psali v návodu a pak už jsme se nekoukala). No a teď jsem ho vzaal že ho vyhodím a koukám, ona tam ta druhá čárka je. Tedy ne tak silná jako kontrolní, ale je tam, není to žádná stínek, ale regulérní čárka. :sweat_smile: . Já už teď fakt nevím, co si mám myslet :sweat_smile: . Prostě jsem asi divná :grinning:
22. dub 2009 ve 13:24  • Odpověz
autor
Blondy: seš těhotná, je to jasňačka. Gratuluji :dizzy_face: Hurá!!!
22. dub 2009 v 17:31  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.